•  

  bzdura większa od pobieraczka, wziąłbym tą maszynkę z wkładami i nic nie zapłacił bo za co

 •  

  Nie przyjmujesz paczki, ewentualnie po przyjęciu odsyłasz na adres zwrotu i odstępujesz od zakupu, koniecznie umieszczając w paczce dokument ze słowem klucz- "odstąpienie". Masz na to 10 dni. Zachowujesz oczywiście wszystkie możliwe potwierdzenia i tu tez bardzo istotne: po jakimś czasie udajesz się na pocztę/do kuriera i prosisz o potwierdzenie odbioru (czyli, że paczka dotarła i faktycznie ktoś ją przyjął). Jeśli sprzedawca nie informuje o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od daty otrzymania przesyłki, to z tego co pamiętam ten okres się wydłuża (chyba do miesiąca).

  Inna sprawa, to ładnie prosisz panią o dokładne informacje o firmie i skąd ma twój numer telefonu. Jeśli go w jakikolwiek sposób nie podałeś, a oni przechwycili twój numer jakąś lewą drogą, to możesz skutecznie siąść im na dupe. Nawet skutecznie domagać się odszkodowania i to w tysiącach.

  •  

   @maccloy: od razu w tryliardach, najczęściej gdy pytasz skąd mają twoje dane rozłączają się momentalnie.

  •  

   @sowacx: Bo trzeba umiejętnie ich podejść, a nie od razu skąd mają dane. Takie pytanie ewentualnie na końcu rozmowy, jak już masz wystarczająco dużo informacji, żeby dojść co to za firma. Na początku wyrażasz zainteresowanie i rozpływasz się nad wspaniałością ich oferty, prosisz o numer telefonu kontaktowy, bo chcesz przemyśleć sprawę i oddzwonisz. Jeszcze tylko pani/pana godność, z racji tego, że chciałbym się bezpośrednio z panem/panią kontaktować, bo jest pan/pani super pracownicą (muszą podać bo rozmowa nagrywana, a zwabi ich ewentualna perspektywa premii sprzedażowej) i jeszcze tylko nazwa firmy. Wtedy jesteśmy w domu, zwarci i gotowi do działania.

   Coś mi się obiło o uszy, że koleś kiedyś wyciągnął parę klocków od takiej firmy. Źródło znajdź sobie sam.

  •  

   @maccloy: Jak dzwonią to jednak zazwyczaj mówią jaka firma itd. Ciekawi mnie bardziej co w drugim kroku. Również to jak rozpatrzą moją prośbę o usunięcie moich danych teleadresowych. Raz chyba o to prosiłem, nie pamiętam z jakim skutkiem. Dobrym chwytem jest też wspomnienie, że samemu się nagrywa rozmowę. Najczęściej sami się rozłączają, bo są zdezorientowani i wolą nie ryzykować, nie wiadomo o co mu chodzi, pewnie wariat jakiś.

  •  

   @maccloy: Jakbym dostał jakieś maszynki listem zwykłym (a właśnie to wynika z treści wykopu), to bym je sobie wziął, nic nie zapłacił i nigdy nie bawiłbym się w jakiekolwiek odsyłki, odstąpienia i inne rzeczy, bo po prostu twierdziłbym, że niczego takiego nie otrzymałem i niby jakby mi udowodnili, że było inaczej?

  •  

   @maccloy: odstępstwo od jakiej umowy? Podania adresu przez telefon? IMO nie ma od czego odstępować

  •  

   Do mnie też dzwonili.
   Pytałem ich i moje dane, numer tel sprzedało im National Geographic (brałem udział w konkursie). Zgodziłem się tylko na to żeby wysłali maszynkę, chciał też wysyłać ostrza tak jak temu co się wrobił ale odmówiłem.

   A druga sprawa to współczuję gościowi który do mnie dzwonił, powiedział do mnie coś takiego:

   "Obaj wiemy, że w maszynkach najważniejsza jest delikatność przy goleniu wrażliwej skóry, nieprawdaż?"
   Jeszcze czekał aż mu potwierdze to zdanie, jakiś gej im to układał

  •  

   @maccloy: @Zajec5:
   Dokładnie. Ja miałem kiedyś problem z "Ogród moich marzeń". Sekator za darmo :D Zdrapkę z wygraną można było w załączonej opłaconej kopercie.

   Wysłałem i dostałem sekator (gówno nieprzeciętne) a później chyba z 10 czy 15 numerów tego magazynu (oczywiście nie zamawianego) razem z segregatorem (wyglądało coś jak "Świat wiedzy").

   Później zaczęli przysyłać upomnienia o kasę (nie pamiętam ile, to już parę ładnych lat temu). Jak nic nie dostali to też przesłali to do firmy windykacyjnej. Jak zaczęli z windykacyjnej przysyłać to poszedłem do UOKiKu i się zapytałem co i jak dalej. Babka powiedziała, że skoro nie było zamawiane i magazyn nie przychodził w jakichś poleconych przesyłkach to równie dobrze można to olać. Posłuchałem się rady i olałem.

   Też mnie straszyli. Z 5 pism przysłali, że są firmą windykacyjną i blablabla. Jak nie działało to zaczęli straszyć sądem.

   Ważne jest aby nie dać się zastraszyć i nie zapłacić. Większość takich (moim zdaniem) szulerskich firm polega na tym, że ludzie się złamią i zapłacą.

  •  

   @Xazeer: Śmieszni są ci telemarketerzy :P Do mnie zadzwonił kiedyś koleś z jakimś kursem angielskiego, przez 5 minut się rozwodził jaki to język jest ważny, jaki super kurs, jakie mają genialne metody nauczania, i wywód zakończył pytaniem "Bardzo to wszystko ciekawe, prawda?" na co ja odpowiedziałam "Nie." odłożyłam słuchawkę i zaśmiałam się szatańsko ;)

  •  

   @silverado: posłuchałem rady !!(bez się) !!! się to można się.....golić:P

  •  

   @sowacx: Albo mówią, że numer został wylosowany

  •  

   Mnie się przydarzyło odebrać koło 5 telefonów w ciągu dnia. Przy ostatnim wyciągnąłem, że dane mają od neo24 - kilka dni wcześniej składałem tam zamówienie, zgadzając sie nie udostępnienie danych wyłącznie w celu jego realizacji.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Yavanna: a teraz jak pod angielskimi tekstami na wykopie pierwszy piszesz, ze w szkole miales mandzurski.

  •  

   @thuia: o boze co za matolki...nie znaja gramatyki i minusuja:/

  •  

   @maccloy: No dziś niestety przeszarżowałem. Zadzwonili, że zapraszają na prezentacje blah blah, podali Imię i Nazwisko osoby którą znam i która rzekomo podała moje dane (wkurzająca jest niewiedza ludzi którzy tak robią). Za wcześnie zacząłem żądać nazwy firmy i pani szybko się rozłączyła.

 •  

  Powiedz tym od windykacji, że Cię mogą w dzyndzelek połechtać XD

  •  

   @malutki_pasikonik: wbrew pozorom taka windykacja potrafi nieźle wk!#$ić. Mnie ścigali kiedyś za jazdę autobusem bez biletów na psy, kanar chciał wystawić mi 150 mandatu, mimo, że w cenniku mandat wynosił 25 złotych. Po 2tygodniach przychodzi miły pan, przedstawia się jako komornik sądowy ze świstkiem na 300złotych-sę firmę zarejestrowali jako "Ściąganie należności sądowych" czy jakoś tak. Potem jak wysyłam odwołania do MZK Ostrołęka to odpisuje mi.. dyrektor firmy windykacyjnej EWELA. Potem mnie koleś dodaje do KRD-i dopiero jak zadzwoniłem i mówię mu, że ni #!!@a nie odpuszczę i idę na policję złożyć doniesienie o to, że mnie tam bez podstaw dodał to odpuścił.
   OK, ich żądania są nierealne, ale Ty czy ja o tym wiemy, a np moja żona mówi, że ona by odpuściła i zapłaciła.

   Swoją drogą jak w państwie prawa może istenieć coś takiego jak KRD? Ktoś sobie firmę wymyślił, że można do niej dodawać dłużników bez wyroku sądowego. A dłużnik może potem udowadniać, że jest niewinny.

  •  

   @malutki_pasikonik: a jak nie ma dzyndzelka ?

  •  

   @malutki_pasikonik: Żeby mogli naliczyć takie odsetki, licząc na 18-06-2011 dług musiałby powstać około 01-04-2002, więc chyba przesadzili z tymi kosztami

   http://www.infor.pl/kalkulatory/odsetki_ustawowe.

   Ewentualnie sprawa jest stara, z 2002 roku i upominają się przed przedawnieniem.

  •  

   @pakeroso: To w psioszkę.

  •  

   @dixx: Daj spokój. Cały BIK i KRD to chyba wymysł tych, co mieli wklęsły pępek a przy sraniu i stękaniu im wyskoczył... Wycinanie się z tej listy to jak śmierć bliskiej osoby - trzeba czasu. Dlatego zawsze twierdziłem, że warto znać prawo (nawet najbardziej absurdalne), żeby wiedzieć, jak je omijać, oszukać i zrobić swoje. Chyba od któregoś czerwca zasady kontaktów windykacyjnych miały się zmienić, czy nie przeszło?

  •  

   @malutki_pasikonik: BIK i KRD są bardzo przydatne, chyba, że to fajnie jak ktoś Ci nie zapłaci faktury.

  •  

   @lisu1989: Serio? Ja jestem w BIKu. Nie z mojej winy. Temat na jezioro, domek, grilla i wódkę. Ale w %%!%#$ie z biurwami. Jak jesteś dobry, to propozycjami kredytowymi dupę wytrzesz i zero do bani. Gotówka. Jak skończysz powoływać się na ,,dorosłość" w dowodzie, to poznasz co to ,,niezapłacona faktura" , nie w terminie, brak faktury, umowa na gębę itd. Otrzesz się o nieodebrane telefony, nieistniejące mejle...

  •  

   @lisu1989: A nie sądzisz, że jest zachwiana równowaga? Firma może Cię wpisać ty jako osoba fizyczna jej już nie możesz wpisać, musisz mieć wyrok sądu.

   Ja miałem 3 przypadki, kiedy naciągacze próbowali za pomocą windykacji i KRD wyłudzić ode mnie pieniążki. Nie złamałem się i nie zapłaciłem, na szczęście nie trafiłem też do KRD, ale świadomość, że ktoś może sobie wymyślić jakąś fakturę i mnie tam bezpodstawnie wpisać nie powoduje mojej przychylności dla KRD.

  •  

   @lisu1989: KRD jest przydatny tak jak przydatny jest kij bejsbolowy i ruscy.
   Jak ktoś Ci nie zapłaci faktury, to można złożyć pozew cywilny.
   A KRD: nie wymaga wyroku sądu, ani jakiejkolwiek zgody, ma gdzieś zasadę domniemania niewinności, stawia dłużnika w spornych sprawach na pozycji petenta, łamie ustawę o ochronie danych osobowych.
   no sory, ale facet mnie dodał do KRD za 50złotych długu, które sam sobie zwiększył o 250złotych kosztów windykacji, mimo, że regulamin KRD zezwalał na dodanie od 200zł długu. KRD mi mówi, że mam się kontaktować i wyjaśniać to z naciągaczem. Nie wyraziłem nigdy jakiejkolwiek zgody na podawanie komukolwiek moich danych. A żeby dowiedzieć się, czy KRD przechowuje moje dane muszę wysłać im skany mojego dowodu osobistego i pewnie jeszcze zapłacić! A KRD to nie jest instytucja tylko prywatna firma-z jakiej paki mam im pokazywać dowód?
   A jak ktoś doda Cię bez powodu, to możesz domagać się odszkodowania w wysokości strat, jakie wywołało dodanie Cię do KRD. Pomyślmy-idziesz po kredyt hipoteczny i dowiadujesz się, że nie dostaniesz, bo jesteś w KRD. W jaki sposób wykażesz ile straciłeś przez to?

   KRD to bezprawna firma, która jest całkowitym zaprzeczeniem wszystkich form ochrony praw konsumenta, i jawne śmianie się z polskiego prawa.

   @malutki_pasikonik: apropo tego, że miało się coś zmienić:
   podobno wchodzi nowa ustawa o uporczywym nękaniu. I firemki windykacyjne, które dzwonią do Ciebie po 3 razy dziennie, przychodzą i robią Ci obciach wśród znajomych, rodziny i w pracy, wysyłają koperty z wielkim czerwonym napisem 'Dłużnik" będzie można zaskarżyć na tej samej podstawie co stalkerów.

  •  

   @dixx: @GeraltRedhammer: Banki jeszcze nie sprawdzają szeroko KRD (info sprzed mniej więcej roku możecie poprawić). Nie słyszałem o takich przypadkach ja wasze nie jestem specjalistą w tym temacie. Z punktu widzenia który ja przedstawiłem (możliwość bycia ostrzeżonym przed nieuczciwym kontrahentem) jest to w porządku. W waszym rzeczywiście nie, ciężko znaleźć złoty środek, ale rzeczywiście nie powinno być tak, że ktoś wpisuje cię do KRD bez mocnych podstaw.

  •  

   @lisu1989: Niestety mocna podstawa to wyrok sądu, a sądy są jakie są :-( na szczęście działają już internetowe, więc może wreszcie coś z tym ruszy szybciej.

  •  

   @GeraltRedhammer: W Polsce wyrokiem sądu można sobie dupę podetrzeć jeśli chodzi o odzyskanie pieniędzy od kogoś. Jak nie chce to i kij bejsbolowy nie pomoże. Niestety to już się nie zmieni ludzie w dużej części uważają, że można nie oddawać komuś pieniędzy i to nie problem, ale to już odrębny temat.

  •  

   @GeraltRedhammer: co jest nie tak z sądami? wysyłasz zgłoszenie z fakturą, prosisz o zaoczne rozpatrzenie sprawy, sąd rozpatruje wyrok bez udziału dłużnika, zwykle od razu wydaje wyrok skazujący i dłużnik jest informowany, że ma 7dni na wniesienie sprzeciwu, inaczej wyrok się uprawomocnia, a Ty jako wierzyciel otrzymujesz tytuł wykonawczy na podstawie którego możesz sobie ścigać dłużnika. Nie wiem ile trwa taka procedura, ale pewnie nie dłużej niż miesiąc dwa.
   Sąd i tak stawia oskarżonego na gorszej pozycji, ale nie, dla firmy trzeba to jeszcze uprościć- potrzebne jest takie KRD, żeby to dłużnik musiał ciągać się po sądach rozpoczynając jakieś z czapy sprawy o znieważenie, składanie fałszywych oświadczeń itp. udowadniając swoją niewinność, przez udowadnianie winy wierzyciela.

   A potem taki jeden z drugim biznesmen od 7 boleści myśli, ze jemu to już wszystko wolno i straszy sądem za negatywa na allegro, albo powołuje się na "ustawy o szkodzeniu firmom" jak się mu mówi, że jego reklama została zgłoszona jako spam.

 •  

  nie dajcie się ogolić ;]

 •  

  Ja to sobie zamówiłem jakiś czas temu, przyszły maszynki za darmo ale w środku umowa.
  Po miesiącu dostaje rachunek na kwotę ok 36 zł, nie opłaciłem jej po czym po miesiącu zadzwoniło do mnie biuro obsługi że trzeba opłacić bo inaczej odsetki. Ja grzecznie mówię że paczki nie dostałem i nie mam nawet za co płacić. Pani anulowała umowę i koniec :)
  Także taki mi się to udało.

  •  

   @klinQQ: O ty złodzieju jeden. Biedną firmę oszukałeś :( Przez takich jak Ty mogą zbankrutować!

  •  

   @zgredzio16: Jakby to jeszcze było dobrej jakości to mógłbym zapłacić ale że to mało nie zerwało mi skóry po jednym machnięciu to nie mam za co płacić...

  •  

   @klinQQ: co z tego, że umowa, jak nic nie podpisywałeś? Jakby mi by wyskoczyli z czymś takim, to bym ich wyśmiał i zjechał jak po burej suce.

  •  

   @Chudy_: Gwoli ścisłości - umowa ustna w większości przypadków ma taką samą wartość jak umowa pisemna. Dlatego m. in. ważne są wszystkie transakcje zawierane w sklepach.

  •  

   @argothiel: spoko, tyle że takie coś ciężko udowodnić. A jednostronnie przedstawiane pismo to żadna umowa.

  •  

   @Chudy_: Dlatego przede wszystkim się umowy podpisuje. Ale jeśli mają nagranie umowy zawartej ustnie, to już całkiem inna sprawa...

 •  

  Banda naciągaczy, sprzedających pod własną pseudo-marką, systemowe maszynki firmy American Safety Razor: http://www.personna.com/personna/blades/shaving/detail/tri-flexxx-razor-system-for-men które można kupić w Tesco pod marką Avoure za ~11 zł (maszynka + 5x ostrz) lub zestaw 12 wkładów za ~12 zł, co przy cenie 45 zł za to samo jest zwykłym oszustwem.

  Jako użytkownik mogę stwierdzić, że w moim przypadku wystarczają na ok. 6-7 dni, nie ustępując w niczym Dżilletkom 3Machy ;-).

  HTH.

 •  

  Natychmiast przerywam rozmowę z firmami, które dzwoniąc do mnie, ukrywają numer telefonu.

 •  

  Do mnie też dzwonili, po wysłuchaniu litania Pani dzwoniącej, zapytałem się skąd mają moje dane osobowe, tj. numer telefonu no i podała mi nazwę firmy. Po wejściu na stronę tej firmy bez problemu na głównej stronie znalazłem link który pozwalał usunąć dane osobowe z ich bazy danych, bodajże chyba mailowo. Po chyba dwóch dniach dostałem potwierdzenie usunięcia danych z bazy i od tego czasu nikt do mnie nie dzwoni z takimi ofertami.

 •  

  Przecież to bez sensu. Firma dzwoni do kogoś, załóżmy do domu, ten przypadkiem się zgadza na coś czego nie chciał. Dostaje to, i zatrzymuje dla siebie, potem dostaje kwitek od firmy że blabla wyślij 100 zł bo pójdziesz siedzieć. I co, po głosie stwierdzą z kim się rozmawiało? Jak się to udowodni?

  •  

   @Mister_Fantastik: Masz rację, prosta zasada: nic nie podpisałem - nic nie płacę. Nie rozumiem po co to halo wielkie.

 •  

  maszynka do golenia frajerów.

 •  

  Hmm... A jakby ktoś powiedział "A wysyłaj pan w xuj te maszynki" to by wysłali i kazali płacić?

 •  

  Jakby do kogoś zadzwonili, to można podać ten adres:

  ul. Puławska 148/150,
  02-624 WARSZAWA

  Ciekawe czy jego właściciel chętnie zapłaciłby rachunek :D

  •  

   @zgredzio16: Chcesz obciążać budżet służb, który jest finansowany z naszych podatków? Oj, nieładnie, nieładnie.

 •  

  olej … ja dostaję od 10 lat wezwania do zapłaty rachunku za tel, który w jednym miesiącu naliczyli mi podwójnie … na mnie i na osobę której jestem spadkobiercą a ona już nie żyła …

 •  

  dzwonili do mnie,i się babka pyta jakich maszynek używam i czy chcem spróbować z ich firmy,to pytam na jakich warunkach- i mi odpowiada że mam zapłacić za 4 maszynki 12zł za list,to powiedziałem że bez łaski bo za tyle to ja kupuje najlepsze Wilkinsony,i się wsciekła i rozłaczyła.Dobrze ze sie nie zgodzilem;]

 •  

  Umowa ustna też jest umową. Jeśli nagrywali rozmowę, to mają potwierdzenie zawarcia umowy. Ale, jeśli mówili, że wyślą „4 darmowe”, to wprowadzali w błąd i w razie czego więc i tak pewnie nic nie wskórają. Może im się te maszynki tak nazywają? Darmowe™ po 9.90?

 •  

  Nie rozumiem na jakiej podstawie chcą ściągnąć dług. Przecież nikt nam nie udowodni, że się zgodziliśmy na coś płatnego. Mają jedynie nageranie w którym ktoś mówi o darmowej maszynce. Ciekawe czy mówili coś, że trzeba się zapoznać z regulaminem na jakiejś stronie, jeśli nie to $@#%a mogą.

 •  

  luxyfer więc mówisz, że można się naciąć?

 •  

  a ja powiem tak: jak ktoś nie potrafi zrozumieć co się do niego mówi, to niech się nie angażuje w taki sprawy. Do mnie jakiś czas temu też zadzwonili z tej firmy. Zaproponowano pakiet startowy-maszynka i 3 ostrza- w cenie tylko i wyłącznie kosztów wysyłki. Następnie pani zaznaczyła, że po miesiącu, otrzymałbym pakiet iluśtam nożyków w cenie ok 40 zł. Jednakże w ciągu 2 tygodni po otrzymaniu zestawu startowego mogłem zrezygnować z dalszej "współpracy" i nie otrzymać żadnych następnych przesyłek. Dostałem zestaw startowy, ogoliłem się, stwierdziłem że maszynka jest gówniana, zadzwoniłem do firmy i podziękowałem za następne paczki. I tyle. W rozmowie telefonicznej wyjaśnione są wszystkie zasady. Wystarczy nauczyć się słuchać, a nie później dziwić się, że trzeba zapłacić za coś co się dostało...

 •  

  za darmo można co najwyżej w***rdol dostać :)

 •  

  Pracowałem kiedyś w call center, Mialem sprzedawać jakieś miesieczniki, w każdym razie wyglądało to podobnie. Pierwszy numer bezpłatny i bezzwrotny, kolejne płatne ileśtam i żeby nie otrzymywać kolejnych płatnych trzeba poinformować o rezygnacji w ciagu ilustam dni. Z tym ze miałem obowiązek dokladnie poinformować klienta o tych warunkach współpracy żeby nie było żadnych wątpliwości i jakichś haczykow na nas. Bez tych podanych informacji "umowa" jest nieważna i od gościa żadnej kasy się nie wyciągnie, jeśli zapomniał zrezygnować (bo tak naprawdę tylko na to takie firmy liczą, darmowe wysyłane rzeczy to zwykle wielkie gowno, które klienta nigdy nie zachęci do dalszej świadomej współpracy)
  Podejrzewam, ze w wypadku maszynek tez było coś podobnego - pierwsza darmowa, jeśli nie zrezygnujecue w terminie, kolejne płatne. Zauwazylem ze ludzie wogole nie zwracają uwagi na co się zgadzają, a telefoniczna, ustna zgoda to praktycznie podpisanie umowy.

 •  

  Sprobujcie easyshaveclub.pl
  Te maszynki nie są za darmo ale są zajebiste

 •  

  Ciekawe czy taka maszynka w ogóle działa.

 •  

  FlexiFront (Courlux) i good shave (Westerfield) to nie ta sama firma. Courlux jest profesjonalną spółką, w której kontakt z serwisem klientów jest łatwy- telefon, faks, mail i też logując się na stronie głównej. Mają adres do korespondencji w Polsce.

 •  

  do mnie przyszedł mandat z Torunia za parking 5 lat temu, z karą oczywiście, jestem na 100% pewny że zapłaciłem, bo to było przy hotelu ale już rachunku nie mam

 •  

  dzwonili do mnie z tej firmy pół roku temu, zgodziłem sie na darmową maszynkę, po pierwszym liście mailowo zrezygnowałem z usługi, żadnych konsekwencji

 •  

  powinni tego zabronić

 •  

  ja miałam podobną historię z firmą miriale ( na necie jest pełno historii z nimi związanych - wszystkie wyglądają tak samo
  dzwoni babeczka, że dostanę 2 pary majtek za 9,90 + mniej więcej tyle samo przesyłka, a potem raz w miesiącu zamawiam coś, albo rezygnuję, albo będą wysyłać.. majtek nie dostałam, o rozmowie zapomniałam i po paru miesiącach dostaję ponaglenia o zapłatę 130zł(że niby dostałam 2 przesyłki) (!).. pogrzebałam po necie i okazało się, że wysyłają to listem zwykłym (nawet nie paczką), napisałam do nich meila, że nigdy nic nie dostałam i że to próba wyłudzenia pieniędzy i jeśli jeszcze raz wyślą do mnie cokolwiek (upomnienie czy kolejne majty), to zgłoszę to odpowiednim służbom. Jakoś bez problemu anulowali mi "zaległości" i więcej niczego nie wysłali

 •  

  Ostatnio do mojej dziewczyny dzownili , taki sam numer , ze za 5 zł jakis łancuszek ... i sie zgodzila , dopiero potem poczytała co i jak w necie : /

  •  

   @Piterro: Gratuluję dziewczyny, nie zdziw się jak po ślubie zacznie robić zakupy w tele Mango, pościel i garnki od akwizytorów, a na emeryturze się skusi na zestaw szczućców za 1400zł (przecenione z 2600) od Bułgarki.

   :-)

 •  

  Ja tam używam tylko gilette, najostrzejsze i najwolniej tępiące się maszynki na polskim rynku (to nie reklama :) )

 •  

  A najwięcej takich cwaniaków żeruje na allegro. Ostatnio zamawiałem 10 sztuk papierosów elektronicznych i nie zauważyłem, że gdzieś tam w rogu maczkiem było napisane, że opłata za wysyłkę dotyczy każdej kupionej sztuki. Następnego dnia dostałe maila, że koszt to cena papierosów plus 280zł(!) kosztów wysyłki. Olałem sprawę bo regulamin allegro w końcu na to pozwala i zaczęły do mnie przychodzić maile z "firm windykacyjnych", "pozwy sądowe" i ogólnie czułem się jak rasowy
  kryminalista ;)
  Najważniejsze to nie dać się zastraszyć i znać swoje prawa.

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

Dodany przez:

avatar luXyfer dołączył
506 wykopali 3 zakopali 60.5 tys. wyświetleń