•  

  Sam wiele razy zauważyłem zamazaną cenę pod paczką w taki właśnie sposób, ale zawsze myślałem, że narobili za dużo paczek i po zmianie ceny zostały im paczki i bardziej opłacało się im zmienić cenę niż robić nową paczkę?

  •  

   @Schulz: Robili zapasy i długo po zmianie wysokości akcyzy sprzedawali po starej cenie, teraz muszą zmieniać ceny.

  •  

   @Schulz: Ta druga akcyza to tzw. akcyza legalizacyjna. Jeśli sprzedawcy nie sprzedadzą na czas wszystkich paczek, to na te ze starą stawką akcyzy muszą nakleić drugą akcyzę, która podwyższa cenę paczki o różnicę w ich wysokości. Ot cała filozofia.

  •  

   @Schulz: Kupił przeterminowane fajki i teraz pewnie będą dymić i śmierdzieć.

  •  

   @pini000: dokładnie tak jak pisze pini000, identyczna sytuacja jest z alkoholami. Uważasz, że np drogie wina po tym jak nasz rząd wymyśli sobie nową akcyzę sprzedawane są za bezcen lub wylewane?

  •  

   To tylko znak, ze czas rzucic palenie!

  •  

   @pini000: dzięki za jasną odpowiedź.

  •  

   @malutki_pasikonik:
   Jak będą bardzo stare, to mogą się nawet całe spalić.

  •  

   @Rayearth: Nic prostszego. Robiłem to tysiące razy.

  •  

   @pini000:
   i to właśnie jest po to żeby państwo zarobiło. Słyszałem w informacjach na jakimś kanale że producenci narobili zapasów i przez długi czas fajki nie zmieniały cen choć już była podniesiona akcyza i właśnie przez to wprowadzili taki zakaz żeby nie robić dużych zapasów BO PAŃSTWO MUSI SZYBKO ZAROBIĆ!
   k@!@a jego mać

  •  

   @Rayearth: no, koleś pisze:
   "czy takie zmienianie cen i naklejanie akcyzy na akcyzę, jest legalne?"

   xD

   Płacisz za raka, i przejumesz się czy zmiana ceny jest legalna? ^^

   Dobre sobie, to w Chinach jakbyś miał dostać kulkę w łeb to byś się pluł, że zmienili cenę pocisku? :D

  •  

   "Kupiłam papierosy"
   Najgorszy widok na świecie, kobieta paląca papierosy...

  •  

   @pini000: Akcyzę przecież nabili, a prawo nie działa wstecz. Widocznie w Polsce tak to nie działą, zresztą, tu również o vacatio legis mało kto w sejmie słyszał.

 •  

  W momencie gdy zmienia się akcyza - właściciel sklepu jest zmuszony jechać do jakiegośtam biura, zakupić nowe akcyzy. Więc nie tyle nie jest to nielegalne, co nawet jest wymogiem stawianym przez państwo. Swego czasu dostaliśmy karę od Urzędu Celnego za posiadanie na sklepie kilku paczek fajek ze starą akcyzą. I nie było mowy o tym, że fajki się wyrzuci czy coś. Trzeba było jechać do oddalonego o 70km miasta po nowe akcyzy, gdzie koszt podróży znacznie przekraczał kasę, którą się zarobi na tych papierosach. Nie mówię już o grzywnie, jaką dostaliśmy. :)

  •  

   @Veuch: I przyklejaliście nowe akcyzy na miejsce starych? A co z folijką która jest na każdej paczce? Też ją wymieinaliście w ramach wymiany akcycyzy? Coś mi śmierdzi twój komentarz.

  •  

   @szimut: Tak się robi, dostaje się nawet specjalny klej którym sie przykleja do folijki. Wiadomo, że po pewnym czasie akcyzy odpadają co wiążę się z tym, że trzeba kupic nową akcyzę albo wyrzuciś paczkę do śmietnika.

  •  

   @johntucker: @szimut: @Veuch: Banderole, nie akcyzy. Akcyza to podatek, a opaska potwierdzająca, że ten podatek zapłacono to banderola.

  •  

   @Veuch: Powiedz o grzywnie, jaką dostaliście. Proszę

  •  

   @Veuch: Zgadza się, wczoraj kupowałem butelkę brandy, zdziwiłem się jak sprzedawca w sklepie firmowym podał mi taką z dwiema banderolami, powiedział, że to z powodu zmian w akcyzie, faktycznie są inne znaki - http://img825.imageshack.us/img825/6026/zdjcie1g.jpg (sorry za resztki akcyzy, ale nie wiedziałem, że dzisiaj taki temat trafi na wykop ;) ).

  •  

   @johntucker: że trzeba kupic nową akcyzę albo wyrzuciś paczkę do śmietnika
   Czyli jeśli nowa akcyza odpadnie, paczkę do śmietnika wyrzucić już można, ale jeśli jej nigdy nie było - nie możesz tego zrobić?
   Ktoś musiał nad tym długo główkować.

  •  

   @ygd: Czy tylko ja widzę, że na banderoli po lewo widnieje 2004, a na tej nowej po prawo 2011 ?

  •  

   @jestemleniem: hmm... rzeczywiście jesteś leniem... nawet oczęta leniwe masz...

 •  

  "A co Wy o tym sadzicie?". Po prostu skończ palić.
  PS. współczuje każdemu partnerowi palacza, że podczas pocałunków musi smakować tej popielniczki, którą ma każdy palacz w ustach...
  To wasze zdrowie, ale na 100% byłoby w lepszej kondycji gdybyście to rzucili.

  •  

   @Wilu30: Nie rozumiem czemu ludzie mają palaczy w większości za jakieś niepełnosprawne dzieci, które nie znają zagrożeń i innych minusów palenia. Przecież to oczywiste i każdy normalny palacz wie, że fajki śmierdzą, że szkodzą, że są drogie nie niezdrowe. Ale wiedz, że nie wszyscy palą paczkę dziennie. I niektórzy to po prostu lubią. Wyjść wieczorem i te 10 minut spędzić na czystym, nieskażonym myśleniu. Oczywiście można wyjść też bez fajka, ale wtedy gorzej z koncentracją.

  •  

   @jarzabek: tyle, że nie wszyscy przyjmują do wiadomości, że paląc przy niepalących trują ich i to znacznie bardziej niż siebie (dym z papierosa jest najbardziej trujący, ponadto organizm biernego palacza nie broni się tak, przed tą trucizną, jak palacz aktywny, który organizm bombarduje codziennie chemią).

   Gdyby każdy palacz stosował savoir vivre, to żadne zakazy nie musiałyby być stosowane.
   A teraz, z racji, że mamy czas wakacji: to znajdź plażę pozbawioną petów.

  •  

   @simperium: Zgadzam się. Wśród palaczy nadal jest całe stado imbecylów, którzy nie potrafią uszanować innych. Ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Zbyt często widzę takie opinie, a jest też cała masa kulturalnych palaczy.

  •  

   @Wilu30: Swoje przemyślenia zachowaj dla siebie i nie mów innym co myślisz o tym co Ciebie nie dotyczy.

  •  

   @Wilu30: Sprzedaj samochód, bo to niezdrowo i źle dla kondycji, wyprowadź się z miasta, miasto jest zatrute, mieszkaj w górach i jedz tylko prawdziwe naturalne warzywa.

   @simperium Jeżdżąc samochodem też zatruwasz powietrze i szkodzisz mi jak cholera, za każdym razem gdy bezsensownie marnujesz wodę czy prąd, szkodzisz całemu światu. p$@@$#%enie głupot. Mam całkiem przestać palić bo ty przypadkiem idąc ulicą możesz poczuć dym padniesz od tego od razu trupem? Bajki i bzdury. Owszem jeśli jesteś czesto narażony na bierne palenie, pracujesz jako barman w klubie gdzie się pali, mieszkasz z kimś kto jara przy tobie w domu - to może zaszkodzić i to potwornie. Tak samo jak może ci się nie podobać po prostu smród dymu jak ktoś pali np. na przystanku, ale po to jest policja i straż miejska żeby wręczyć takiemu baranowi mandat na 500zł i więcej mu taka głupota do bani nie wpadnie. Większość palących zachowuje kulturę i odchodzi od ludzi, dmucha w drugą stronę, stara się nie narażać innych na dyskomfort - a to że część baranów nie potrafi, to nie jest powód żeby od razu prowadzić kampanie przeciwko wszystkim palaczom. Jestem przekonany że postronne osoby bardziej cierpią przez ludzi używających alkoholu (pobicia, wypadki, znęcanie się nad rodziną) niż bierni palacze przez tych okropnych śmierdzących trucicieli. Jestem pewien że o wiele bardziej przyjemne jest mieszkać z kimś kto przy pocałunku smakuje jak popielniczka, niż z kimś kto się napije i katuje rodzinę. Ale mimo to to właśnie przy każdym temacie gdzie występują papierosy, choćby nawet tylko przewijały się gdzieś w tle - muszą znaleźć się filozofowie którzy od razu zaczną rzucać swoimi mądrościami nt. jakie to szkodliwe, jak współczują partnerom palaczy, czy zdaniem rozkazującym nakazując mi rzucić palenie jak ten palant wyżej. Tak, palenie jest szkodliwe, tak wielu kretynów nie słyszało o czymś takim jak kultura osobista, tak z palaczami całuje się mniej przyjemnie - Ale po jaką cholerę armia Cpt. Obviousów musi powtarzać to co wie KAŻDY pod KAŻDYM wykopem gdzie papierosy się przewijają. Ja wiem że to modne jechać po palących gdzie się da i jak się da - ale mówienie mi że mam rzucić palenie, obrażanie mojej partnerki mówiąc że współczują mi jak się z nią całuje, czy traktowanie mnie jak idioty który nie wie że papierosy są szkodliwe - Zachowujecie się w ten sposób, a od palaczy oczekujecie kultury osobistej? Zajeżdża hipokryzją.

  •  

   @simperium: Sugerujesz ,że dym wdychany przez osoby bierne jest bardziej trujący niż przez osoby palące czynnie? Trochę bez sensu, przecież obie strony go wdychają.

  •  

   @nokiathrower: Nie nie, chodzi o tzw. boczny strumień, czyli o to co ulatnia się z ognika. Jest on bardziej szkodliwy od tego co wciąga palacz. Oczywiście przeciwnicy palenia nie biorą pod uwagę że i palący i niepalący są oboje narażeni na dym z bocznego strumienia + palacz ododatkowo wciąga dym ze strumienia głównego więc to on ma gorzej, do tego nim dym dotrze do kogoś z boku to mocno się rozwiewa, tylko wysnuwają z tego wniosek że bierni palacze są gorzej truci. A to że organizm biernego gorzej się broni to akurat słyszę pierwszy raz, więc nie potwierdzam ani nie zaprzeczam prawdziwości, ale skłaniam się ku poglądowi że to kolejna legenda, zaraz za wstrzykiwaną w żyły marihuaną po której śpisz w piwnicach i wynosisz z domu telewizory.

  •  

   @Wilu30: "A co Wy o tym sadzicie?" Zapytał turysta bacy, wskazując palcem na motykę. Ziemnioki panocku sadzimy.

 •  

  Nauczcie się w końcu - OT TAK, a nie OD TAK!

 •  

  Akcyza jest od sprzedaży a nie od wyprodukowania... Sprzedajesz teraz na nowych zasadach... czyli już z nową akcyzą. Już jakiś czas temu była właśnie o to awantura. Fiskus nakazał naklejanie nowych akcyz i sprzedaży z nowymi cenami. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :)

 •  

  Toż to Marlboro u mnie w Opolu w większości sklepów jest za 10,80.

  Pamiętane czasy, gdy fajki były po 5-6 zł, a teraz co parę miesięcy dowalają 20 groszy na paczce.

  •  

   @icandodat: Kupowałem jeszcze po 3,60 L&M Light. Pamiętam, jak szukałem drobniaków, żeby wyskrobać kilka złotych na paczkę.
   Dlaczego cena tak nagle wzrosła? Wzrosła wartość tytoniu? Produkcji? Nie - to tylko akcyza. A ta akurat jest zależna od kraju...

   We Francji papierosy są już tańsze niż w polsce - ok. 2,70 euro za paczkę w automatach. Akurat cena we Francji spada (na przełomie roku kilkanaście eurocentów w dół), a w Polsce rośnie. Dobrze się biznes kręci.

 •  

  Naprawdę fajki kosztują już 10 zł? Jak wy możecie to jeszcze palić?

 •  

  Wrzucający temat myślał, że odnalazł sensację, wielką niesprawiedliwość, a okazało się, że to normalna bajka urzędnicza. A można się było zapytać jednego, czy drugiego.

 •  

  Normalne, k$#@a, sk$#@ysyństwo !

 •  

  A propos jednego z ostatnich wykopu dot. skatolu ( http://niemuzycznapieciolinia.blogspot.com/2010/03/skatol-czyli-lepiej-nie-wiedziec-czym.html ) przypominam ten cytat:

  Skatol to (...) organiczna substancja, która występuje w kale ssaków (...) znajdziemy go w papierosach.

  Więc jeśli ktoś nie kojarzy, to tak przypominam, że
  palenie jest do dupy ( i akurat nabiera ta sekwencja zupełnie nowego znaczenia).

  Aha, miłego delektowania się papierosami >.<

  •  

   @simperium: Proszę Cię...
   Jak już nawracasz to przynajmniej nie debilnymi argumentami.
   W skład spermy wchodzą takie związki jak:(...) witamina C
   Czy to znaczy że witamina C jest do %%#%a?

  •  

   @genesis2303: nie

  •  

   @simperium: Jakbym chciał, żeby mnie ktoś umoralniał to poszedłbym do spowiedzi.

  •  

   A jest coś szkodliwego czego nie znajdziemy w papierosach? Wg. naukowców to chyba tylko izotopów plutonu tam k@!@a nie ma...

  •  

   @wdowapotedlarzu: W owocach które zjadasz też można znaleść ołów ze spalin, a jednak żyjesz.
   "Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną" Paracelsus

  •  

   @simperium: Gdzieś niedawno przeczytałem "poradę" aby nie dodawać do herbaty cytryny, bo zachodzi reakcja i wydziela się cyjanek.

   Miłego delektowania się herbatą z cytryną.

 •  

  Żadna rewelacja. Była podwyżka akcyzy na początku roku. Przez jakiś czas można było kupować/sprzedawać papierosy ze starą akcyzą, ale po jakimś tam okresie (nie wiem jaki, nie ważne) trzeba było dopłacić, stąd druga akcyza. Takie prawo.

 •  

  Wiedziałem, że zaraz się zacznie flamewar o palenie papierosów. Boże. Jak ktoś chce to niech pali, jego życie a wy to zostawcie w spokoju. Wielcy obrońcy życia i zdrowia się znaleźli. Sami pewnie jecie jajka, które zniesie wam wasza kura, która karmicie własnym zbożem. Ale nie, lepiej pisać pierdyliard komentarzy "po co palisz", "rzuć to". Nagle pełno moralizatorów się znalazło. Martwicie się o swoje życie.

 •  

  ja kupuje zawsze szlugi w zabce bo mam po drodze jak wychodze z domu, davidoffy maja nowa cene 11.90 i taka wybijana jest na kasie przy zakupie, ale na paczce widnieje cena 11.25, musze im ciagle przypominac jaka jest cena :/

 •  

  Ja osobiscie uwazam, ze producent nie powinien umieszczac zadnej ceny na produkcie. A dystrybutor powinien miec dowolnosc w ustalaniu ceny poszczegolnego asortymentu.

 •  

  Nie zapłacę za papierosy więcej, jak 10 zł.
  Gdy cena moich-które palę (podchodzą pod 9,80 zł) przekroczy 10 zł, to na każdej paczce zarobi kto inny. Znajomi od dłuższego czasu próbują mnie przekonać, ale z czystej wygody wolałem kupować w kiosku. Do czasu.

 •  

  Pozwólmy im rządzić kolejne 4 lata... Zobaczmy co się stanie...

 •  

  Pare rzeczy do sprostowania- jeśli masz naklejoną dodatkową banderolę to sprzedawca ma prawo podnieść cenę papierosów o 1,30zł(koszt tej naklejki) i jest to zgodne z prawem. Także nie tyle powinnaś zapłacić mniej, co więcej. Obecnie nie można sprzedawać papierosów poniżej ceny na paczce, więc nie ma możliwości robienia "przecen" aby wyprzedać starą "akcyzę". Z tego miejsca gratulacje dla pomysłodawców zmian z 15 listopada ubiegłego roku.

 •  

  ale co innego Wy byście zrobili z takimi fajkami? wyprodukowane, przygotowane do sprzedaży, z ceną.. a tu akcyza w górę. I co z tymi fajkami co na magazynie? opakowania zmieniać? zeskrobać cenę? przebili i tyle.. normalne, nie? zakopuję

 •  

  jakbyście się dowiedzieli ile kosztuje wyprodukowanie paczki papierosów i ile jest "tytoniu w tytoniu", żuchwa by wam opadła.

  •  

   @pablo_see: Dlatego ja od tygodnia sam nabijam fajki i paczka kosztuje mnie 5 zeta ;>

  •  

   @stasioto: no ale za tytoń tez jest akcyza ;) mowimy o realnych kosztach ile kosztuje troche suszonej trawy i chemikaliów ;) wyjdzie ze najdrozsze w paierosach sa pudełka i cena wyprodukowania paczki to ok 80gr ;)

 •  

  To jest niedopuszczalne. Powinna sie tym zająć prokuratura bo to zwykłe cwaniactwo!

 •  

  Jeżeli sprzedawcy zostaną fajki z poprzedniego roku, to na starej akcyzie może je sprzedawać tylko przez pierwsze 3 miesiące. Potem musi dokupić nową banderole. Wtedy może oczywiście zmienić cenę. Weź jednak pod uwagę, że cena nadrukowana była nieaktualna już 1 stycznia ze względu na zmianie stawek vat.

 •  

  Państwo potrzebuje pieniedzy a ty jestes uzalezniona wiec i tak kupisz ;) papierosy. To ze zastosowali drugą banderole moze jest moze nie jest legalne ale nałozone przez państwo.

 •  

  no i bardzo dobrze niech i 20 pln kosztują

 •  

  Sądzę, że powinieneś rzucić palenie. Wtedy nie będzie musiał tracić czasu na takie problemy...

 •  

  pety powinny kosztować 50 zeta albo w ogóle powinni zabronić ich sprzedawać

 •  

  nie palcie tego świństwa...niby tacy śwadomi ludzie na wykopie a dają się dymać koncernom tytoniowym:/

 •  

  Uważam,że powinnaś rzucić palenie.To bardzo głupi i nieekonomiczny nałóg....

  •  

   @Singel: Ty się chyba nie znasz, kto mógłby tak pomyśleć? Czemu niby nieekonomiczny, naucz się logicznie myśleć.

  •  

   @Singel:
   Uważam,że powinnaś rzucić palenie.
   Uważam, że truizmy nie przemawiają do palaczy i nie tylko do nich.
   To bardzo głupi i nieekonomiczny nałóg....
   Picie alko jest bardziej ekonomiczne? A może zażywanie tabaki? A widział ktoś kiedyś ekonomiczny nałóg oparty o używkę? Jakimś twórcą oksymoronów zostałeś?

 •  

  To jest kolejna genialna polityka rządu. Chcą żebyśmy niepalili dlatego podwyższają ceny papierosów. A tak na prawdę tylko ubżejemy, a państwo żeruje na naszych nałogach.
  Wkrótce będzie trzeba zapłacić 15zł za paczkę i zacznie sie masowy przemyt i wynalazki podobne do "rosyjskiej heroiny".

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @FFFUUU: No są i to mnie właśnie przeraża :P niedługo fajki z ukrainy przemytnicy będę przewozić w odbytach. A jeden gram tytoniu będzie kosztował tyle co gram zielska

  •  

   @Konstanty900: To ja Ci sprowadzę z Niemiec po 5 euro za paczkę. Trochę wyobraźni, człowieku.Ceny nie można sobie wziąć z dupy musi być jakieś sensowne uzasadnienie.

  •  

   @lisu1989: Jedyne uzasadnienie tak wysokich cen to akcyza. Sama produkcja i transport kosztuje grosze.

  •  

   Ceny nie można sobie wziąć z dupy musi być jakieś sensowne uzasadnienie.
   @lisu1989: Ale Ty jesteś naiwny, żeby nie powiedzieć że po prostu głupi...

  •  

   @wwwGrzesiek1: Jakby cena paczki dzisiaj wzrosła do 50 złotych to większość osób by rzuciła palenie. Uważasz, że mogliby sobie podwyższyć akcyzę o kilkaset procent, ot tak? No to ja chyba rzeczywiście jestem głupi.

 •  

  Podwójne opodatkowanie ;)

 •  

  najprościej jest rzucić palenie !! :]

 •  

  Skończ k... palić!

 •  

  Po prostu banderola kosztuje 60 groszy. Proste.

 •  

  rzuć palenie i nie będziesz mieć takich problemów ;]

 •  

  I bardzo dobrze - kapciuchy.

  PS.

  I narkamany.

  •  

   @Zamszowy_ogorek: Nienawidzę takich ludzi. To jest mój wybór, moje pieniądze i moje płuca.

  •  

   @spriccy: to jest mój koń!

  •  

   @spriccy: taa, mój wybór, to przestań od jutra, zobaczysz, jaki to twój wybór. Wielcy mi k@%!a niezależni palacze.

  •  

   @Schulz: A fuj! nie pokazuj.

  •  

   @spriccy: póki nie zaczniesz kopcić przed sklepem czy na przystanku autobusowym, to masz 100% racji.

  •  

   @spriccy: A zebys ty wiedzial jak ja was nie nawidze.
   Pierwsza zwrotka pasuje idealnie.
   http://www.youtube.com/watch?v=DjhM3Tzf8Rs

   Oczywiscie my sobie tak zartujemy przekomarzamy sie.

  •  

   @spriccy: Dlaczego w takim razie nie zabijesz się od razu? Szybciej i sprawniej, polecam Ci ten pomysł ze szczerego serca.

  •  

   @rss: Ja uwazam ze petardy - petardy dla wszystkich i niech wszedzie slychac huk. I kondomy.

  •  

   @Zamszowy_ogorek: wiedziała

  •  

   @AgresywnyKaloryfer: No ja mam te swoje psp a wiadomo przerwa obiadowa to 30 min. Palacze musza isc pod drzewko na zewnatrz zapalic i zajmuje im to 15 min. Gdzie ja jestem nienormalny? No chyba jasne ze fajniej sobie postrzelac (pcium pcium tratatatatatatatatata) niz stac jak debil pod drzewem.

  •  

   @Zamszowy_ogorek: Swoją niezwykle składną wypowiedzią, potwierdziłeś moją teorię o tym, że palenie powoduje zmiany w mózgu. W tym wypadku uszkodzony jest już aparat leksykalny (mowa pewnie też szwankuje).

  •  

   @AgresywnyKaloryfer: Nie badz taki agresywny radiatorze - po prostu masz za maly monior i ci sie literki sciesniaja. Po prostu moze czytaj poowoli a nie zachlystujesz sie kazdym moim slowem.

   Palacze mnie minusuja:P

   Moze czas na sonde na wykopie.

  •  

   @Zamszowy_ogorek: Naucz się składać zdania, bo ciężko się to czyta.

  •  

   @spriccy: A to jest nasza opinia o was ? Rób co chcesz ale licz się z tym że przez to jesteście uważania za słabych ludzi , którzy muszą poczuć ten obrzydliwy smak gównianego tytoniu ?

  •  

   papierosy tylko dla facetów alfa, reszta to cioty.

  •  

   @suckinsyn: Ja to tam nie wiem kto tu jest bardziej alpha - ja tam nie musze co pol godziny czegos obciagnac.

  •  

   @Zamszowy_ogorek: Chyba masz dziwne wspomnienia w związku z paleniem papierosów.

   Paliliście z Tatą za młodu ? Ah, wybacz - obciągaliście ?

  •  

   @lisu1989: Ucze sie pilnie wieczory i ranki - a ty co robisz dla swiata?
   Och jakby ci ktos kazal czytac. Od dzisiaj masz zakaz - nie mozesz czytac moich komentarzy. Przyznaj sie - papierosy i moje przemyslenia to fetysze bez ktorych nie mozesz przezyc dnia.

  •  

   @suckinsyn: Hahahah - przyznaje dobre az mi kapcie z czegewara spadly. Eeee nie chyba raczej nie - nie mniej jednak mi to nie zostalo tak jak tym ktorzy ciagle tego potrzebuja.

   Sukit sukit fifty dolars.

  •  

   @Zamszowy_ogorek: Zdecydowanie tak jest, rozszyfrowałeś mnie, Zygmuncie Freud.

  •  

   @Zamszowy_ogorek: Żartowałem, jednak to nie zmienia faktu, że lubię swój nałóg - powaga lubię widok siebie z fajką i jedyne co mnie wk@!@ia w paleniu to fakt, że mam słabszą formę.

  •  

   @spriccy: To jest mój wybór

   Ilość petów na plaży, na chodnikach, na przystankach... niemalże WSZĘDZIE! raczej świadczy o czym innym. Nie wspominając o tym, że trujesz innych, a przy okazji śmierdzisz.

  •  

   @simperium: ''Ilość petów na plaży, na chodnikach, na przystankach... niemalże WSZĘDZIE! raczej świadczy o czym innym. Nie wspominając o tym, że trujesz innych, a przy okazji śmierdzisz.''

   Śledzisz go?

   @ehehe:
   Wypowiadaj się w swoim imieniu.

   To jest prywatny wybór każdego, czy będzie palić czy nie i nikomu nic do tego.

  •  

   @suckinsyn: Zacznij się ruszać. Przy bieganiu wyplujesz sobie płuca ale poczujesz się jak po dobrym seksie oralnym a i fajki lepiej smakują ;)

  •  

   @BaronAlvon_PuciPusia: Zauważam wady właśnie dlatego, że się ruszam.

   Chciałem rzucić w imię kondycji, ale wygrała przyjemność palenia.

  •  

   @suckinsyn: słabsza forma i piekielna drożyzna papierosów.
   u mnie też góruje póki co przyjemność. Ale powoli zaczynam mieć dość. Więcej kasy, lepsze zdrowie, zdrowszy wygląd, lepsza kondycja...
   Idę zapalić i to przemyślę na spokojnie.

  •  

   @suckinsyn: przyjemność... nie wiem co jest takiego przyjemne w ssaniu dymu do płuc, chyba chęć zaszpanowania przed kolegami

  •  

   @NieMogeWymyslecLoginu: Wypowiadam się w imieniu osób myślących tak jak ja , nie mam zamiaru wpłynąć na wasz wybór ale mam zamiar oceniać to czym są papierosy a czy tym się przejmiesz czy nie to twoja sprawa.

  •  

   @ehehe: Wypowiadasz się w imieniu osób niepalących :) Ja nie palę, ale uważam, że każdy ma prawo robić ze swoim życiem, co chce.

  •  

   @spitfire92: No mocny szpanik przed sasiadami na tarasie. Mam troche wiecej, niz 15 lat i akurat pale niekoniecznie z powodu szpanu; nie wiem tez jak paleniem mozna szpanowac.

  •  

   Najważniejsze, żeby nie smrodzić przy wejściach do budynków, przystankach, nie truć własnych dzieci w domach i nie wyrzucać petów w miejsca nieprzeznaczone - trawniki, chodniki, plasek na plaży itp.

   Poza tym możecie sobie jarać :)

  •  

   @Spitfire92: Bo ty nie rozumiesz - smoking connecting people:P Ja to w pracy mam - no nie ma ch ja oni dzien w dzien sie spotkaja pod tym drzewem by obrobic mi dupe i to ich laczy i nie przestana palic.

  •  

   @Zamszowy_ogorek: Jak jaram sobie z kumplem z pracy pod drzewem to w oknie zawsze jakiś dziwak się pokazuje, gapi się na nas i kaszle.

Dodany przez:

avatar spriccy dołączyła
385 wykopali 51 zakopali 37.4 tys. wyświetleń