•  

  pokaż komentarz

  Sam wiele razy zauważyłem zamazaną cenę pod paczką w taki właśnie sposób, ale zawsze myślałem, że narobili za dużo paczek i po zmianie ceny zostały im paczki i bardziej opłacało się im zmienić cenę niż robić nową paczkę?

 •  

  pokaż komentarz

  W momencie gdy zmienia się akcyza - właściciel sklepu jest zmuszony jechać do jakiegośtam biura, zakupić nowe akcyzy. Więc nie tyle nie jest to nielegalne, co nawet jest wymogiem stawianym przez państwo. Swego czasu dostaliśmy karę od Urzędu Celnego za posiadanie na sklepie kilku paczek fajek ze starą akcyzą. I nie było mowy o tym, że fajki się wyrzuci czy coś. Trzeba było jechać do oddalonego o 70km miasta po nowe akcyzy, gdzie koszt podróży znacznie przekraczał kasę, którą się zarobi na tych papierosach. Nie mówię już o grzywnie, jaką dostaliśmy. :)

 •  

  pokaż komentarz

  "A co Wy o tym sadzicie?". Po prostu skończ palić.
  PS. współczuje każdemu partnerowi palacza, że podczas pocałunków musi smakować tej popielniczki, którą ma każdy palacz w ustach...
  To wasze zdrowie, ale na 100% byłoby w lepszej kondycji gdybyście to rzucili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilu30: Nie rozumiem czemu ludzie mają palaczy w większości za jakieś niepełnosprawne dzieci, które nie znają zagrożeń i innych minusów palenia. Przecież to oczywiste i każdy normalny palacz wie, że fajki śmierdzą, że szkodzą, że są drogie nie niezdrowe. Ale wiedz, że nie wszyscy palą paczkę dziennie. I niektórzy to po prostu lubią. Wyjść wieczorem i te 10 minut spędzić na czystym, nieskażonym myśleniu. Oczywiście można wyjść też bez fajka, ale wtedy gorzej z koncentracją.

  •  

   pokaż komentarz

   @jarzabek: tyle, że nie wszyscy przyjmują do wiadomości, że paląc przy niepalących trują ich i to znacznie bardziej niż siebie (dym z papierosa jest najbardziej trujący, ponadto organizm biernego palacza nie broni się tak, przed tą trucizną, jak palacz aktywny, który organizm bombarduje codziennie chemią).

   Gdyby każdy palacz stosował savoir vivre, to żadne zakazy nie musiałyby być stosowane.
   A teraz, z racji, że mamy czas wakacji: to znajdź plażę pozbawioną petów.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Zgadzam się. Wśród palaczy nadal jest całe stado imbecylów, którzy nie potrafią uszanować innych. Ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Zbyt często widzę takie opinie, a jest też cała masa kulturalnych palaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilu30: Swoje przemyślenia zachowaj dla siebie i nie mów innym co myślisz o tym co Ciebie nie dotyczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilu30: Sprzedaj samochód, bo to niezdrowo i źle dla kondycji, wyprowadź się z miasta, miasto jest zatrute, mieszkaj w górach i jedz tylko prawdziwe naturalne warzywa.

   @simperium Jeżdżąc samochodem też zatruwasz powietrze i szkodzisz mi jak cholera, za każdym razem gdy bezsensownie marnujesz wodę czy prąd, szkodzisz całemu światu. p$@@$#%enie głupot. Mam całkiem przestać palić bo ty przypadkiem idąc ulicą możesz poczuć dym padniesz od tego od razu trupem? Bajki i bzdury. Owszem jeśli jesteś czesto narażony na bierne palenie, pracujesz jako barman w klubie gdzie się pali, mieszkasz z kimś kto jara przy tobie w domu - to może zaszkodzić i to potwornie. Tak samo jak może ci się nie podobać po prostu smród dymu jak ktoś pali np. na przystanku, ale po to jest policja i straż miejska żeby wręczyć takiemu baranowi mandat na 500zł i więcej mu taka głupota do bani nie wpadnie. Większość palących zachowuje kulturę i odchodzi od ludzi, dmucha w drugą stronę, stara się nie narażać innych na dyskomfort - a to że część baranów nie potrafi, to nie jest powód żeby od razu prowadzić kampanie przeciwko wszystkim palaczom. Jestem przekonany że postronne osoby bardziej cierpią przez ludzi używających alkoholu (pobicia, wypadki, znęcanie się nad rodziną) niż bierni palacze przez tych okropnych śmierdzących trucicieli. Jestem pewien że o wiele bardziej przyjemne jest mieszkać z kimś kto przy pocałunku smakuje jak popielniczka, niż z kimś kto się napije i katuje rodzinę. Ale mimo to to właśnie przy każdym temacie gdzie występują papierosy, choćby nawet tylko przewijały się gdzieś w tle - muszą znaleźć się filozofowie którzy od razu zaczną rzucać swoimi mądrościami nt. jakie to szkodliwe, jak współczują partnerom palaczy, czy zdaniem rozkazującym nakazując mi rzucić palenie jak ten palant wyżej. Tak, palenie jest szkodliwe, tak wielu kretynów nie słyszało o czymś takim jak kultura osobista, tak z palaczami całuje się mniej przyjemnie - Ale po jaką cholerę armia Cpt. Obviousów musi powtarzać to co wie KAŻDY pod KAŻDYM wykopem gdzie papierosy się przewijają. Ja wiem że to modne jechać po palących gdzie się da i jak się da - ale mówienie mi że mam rzucić palenie, obrażanie mojej partnerki mówiąc że współczują mi jak się z nią całuje, czy traktowanie mnie jak idioty który nie wie że papierosy są szkodliwe - Zachowujecie się w ten sposób, a od palaczy oczekujecie kultury osobistej? Zajeżdża hipokryzją.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Sugerujesz ,że dym wdychany przez osoby bierne jest bardziej trujący niż przez osoby palące czynnie? Trochę bez sensu, przecież obie strony go wdychają.

  •  

   pokaż komentarz

   @nokiathrower: Nie nie, chodzi o tzw. boczny strumień, czyli o to co ulatnia się z ognika. Jest on bardziej szkodliwy od tego co wciąga palacz. Oczywiście przeciwnicy palenia nie biorą pod uwagę że i palący i niepalący są oboje narażeni na dym z bocznego strumienia + palacz ododatkowo wciąga dym ze strumienia głównego więc to on ma gorzej, do tego nim dym dotrze do kogoś z boku to mocno się rozwiewa, tylko wysnuwają z tego wniosek że bierni palacze są gorzej truci. A to że organizm biernego gorzej się broni to akurat słyszę pierwszy raz, więc nie potwierdzam ani nie zaprzeczam prawdziwości, ale skłaniam się ku poglądowi że to kolejna legenda, zaraz za wstrzykiwaną w żyły marihuaną po której śpisz w piwnicach i wynosisz z domu telewizory.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilu30: "A co Wy o tym sadzicie?" Zapytał turysta bacy, wskazując palcem na motykę. Ziemnioki panocku sadzimy.

 •  

  pokaż komentarz

  Nauczcie się w końcu - OT TAK, a nie OD TAK!

 •  

  pokaż komentarz

  Akcyza jest od sprzedaży a nie od wyprodukowania... Sprzedajesz teraz na nowych zasadach... czyli już z nową akcyzą. Już jakiś czas temu była właśnie o to awantura. Fiskus nakazał naklejanie nowych akcyz i sprzedaży z nowymi cenami. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :)

 •  

  pokaż komentarz

  Toż to Marlboro u mnie w Opolu w większości sklepów jest za 10,80.

  Pamiętane czasy, gdy fajki były po 5-6 zł, a teraz co parę miesięcy dowalają 20 groszy na paczce.

  •  

   pokaż komentarz

   @icandodat: Kupowałem jeszcze po 3,60 L&M Light. Pamiętam, jak szukałem drobniaków, żeby wyskrobać kilka złotych na paczkę.
   Dlaczego cena tak nagle wzrosła? Wzrosła wartość tytoniu? Produkcji? Nie - to tylko akcyza. A ta akurat jest zależna od kraju...

   We Francji papierosy są już tańsze niż w polsce - ok. 2,70 euro za paczkę w automatach. Akurat cena we Francji spada (na przełomie roku kilkanaście eurocentów w dół), a w Polsce rośnie. Dobrze się biznes kręci.

 •  

  pokaż komentarz

  Naprawdę fajki kosztują już 10 zł? Jak wy możecie to jeszcze palić?

 •  

  pokaż komentarz

  Wrzucający temat myślał, że odnalazł sensację, wielką niesprawiedliwość, a okazało się, że to normalna bajka urzędnicza. A można się było zapytać jednego, czy drugiego.

 •  

  pokaż komentarz

  Normalne, k$#@a, sk$#@ysyństwo !

 •  

  pokaż komentarz

  A propos jednego z ostatnich wykopu dot. skatolu ( http://niemuzycznapieciolinia.blogspot.com/2010/03/skatol-czyli-lepiej-nie-wiedziec-czym.html ) przypominam ten cytat:

  Skatol to (...) organiczna substancja, która występuje w kale ssaków (...) znajdziemy go w papierosach.

  Więc jeśli ktoś nie kojarzy, to tak przypominam, że
  palenie jest do dupy ( i akurat nabiera ta sekwencja zupełnie nowego znaczenia).

  Aha, miłego delektowania się papierosami >.<

 •  

  pokaż komentarz

  Żadna rewelacja. Była podwyżka akcyzy na początku roku. Przez jakiś czas można było kupować/sprzedawać papierosy ze starą akcyzą, ale po jakimś tam okresie (nie wiem jaki, nie ważne) trzeba było dopłacić, stąd druga akcyza. Takie prawo.

 •  

  pokaż komentarz

  Wiedziałem, że zaraz się zacznie flamewar o palenie papierosów. Boże. Jak ktoś chce to niech pali, jego życie a wy to zostawcie w spokoju. Wielcy obrońcy życia i zdrowia się znaleźli. Sami pewnie jecie jajka, które zniesie wam wasza kura, która karmicie własnym zbożem. Ale nie, lepiej pisać pierdyliard komentarzy "po co palisz", "rzuć to". Nagle pełno moralizatorów się znalazło. Martwicie się o swoje życie.

 •  

  pokaż komentarz

  ja kupuje zawsze szlugi w zabce bo mam po drodze jak wychodze z domu, davidoffy maja nowa cene 11.90 i taka wybijana jest na kasie przy zakupie, ale na paczce widnieje cena 11.25, musze im ciagle przypominac jaka jest cena :/

 •  

  pokaż komentarz

  Ja osobiscie uwazam, ze producent nie powinien umieszczac zadnej ceny na produkcie. A dystrybutor powinien miec dowolnosc w ustalaniu ceny poszczegolnego asortymentu.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie zapłacę za papierosy więcej, jak 10 zł.
  Gdy cena moich-które palę (podchodzą pod 9,80 zł) przekroczy 10 zł, to na każdej paczce zarobi kto inny. Znajomi od dłuższego czasu próbują mnie przekonać, ale z czystej wygody wolałem kupować w kiosku. Do czasu.

 •  

  pokaż komentarz

  Pozwólmy im rządzić kolejne 4 lata... Zobaczmy co się stanie...

 •  

  pokaż komentarz

  Pare rzeczy do sprostowania- jeśli masz naklejoną dodatkową banderolę to sprzedawca ma prawo podnieść cenę papierosów o 1,30zł(koszt tej naklejki) i jest to zgodne z prawem. Także nie tyle powinnaś zapłacić mniej, co więcej. Obecnie nie można sprzedawać papierosów poniżej ceny na paczce, więc nie ma możliwości robienia "przecen" aby wyprzedać starą "akcyzę". Z tego miejsca gratulacje dla pomysłodawców zmian z 15 listopada ubiegłego roku.

 •  

  pokaż komentarz

  ale co innego Wy byście zrobili z takimi fajkami? wyprodukowane, przygotowane do sprzedaży, z ceną.. a tu akcyza w górę. I co z tymi fajkami co na magazynie? opakowania zmieniać? zeskrobać cenę? przebili i tyle.. normalne, nie? zakopuję

 •  

  pokaż komentarz

  jakbyście się dowiedzieli ile kosztuje wyprodukowanie paczki papierosów i ile jest "tytoniu w tytoniu", żuchwa by wam opadła.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest niedopuszczalne. Powinna sie tym zająć prokuratura bo to zwykłe cwaniactwo!

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli sprzedawcy zostaną fajki z poprzedniego roku, to na starej akcyzie może je sprzedawać tylko przez pierwsze 3 miesiące. Potem musi dokupić nową banderole. Wtedy może oczywiście zmienić cenę. Weź jednak pod uwagę, że cena nadrukowana była nieaktualna już 1 stycznia ze względu na zmianie stawek vat.

 •  

  pokaż komentarz

  Państwo potrzebuje pieniedzy a ty jestes uzalezniona wiec i tak kupisz ;) papierosy. To ze zastosowali drugą banderole moze jest moze nie jest legalne ale nałozone przez państwo.

 •  

  pokaż komentarz

  no i bardzo dobrze niech i 20 pln kosztują

 •  

  pokaż komentarz

  Sądzę, że powinieneś rzucić palenie. Wtedy nie będzie musiał tracić czasu na takie problemy...

 •  

  pokaż komentarz

  pety powinny kosztować 50 zeta albo w ogóle powinni zabronić ich sprzedawać

 •  

  pokaż komentarz

  nie palcie tego świństwa...niby tacy śwadomi ludzie na wykopie a dają się dymać koncernom tytoniowym:/

 •  

  pokaż komentarz

  Uważam,że powinnaś rzucić palenie.To bardzo głupi i nieekonomiczny nałóg....

  •  

   pokaż komentarz

   @Singel: Ty się chyba nie znasz, kto mógłby tak pomyśleć? Czemu niby nieekonomiczny, naucz się logicznie myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Singel:
   Uważam,że powinnaś rzucić palenie.
   Uważam, że truizmy nie przemawiają do palaczy i nie tylko do nich.
   To bardzo głupi i nieekonomiczny nałóg....
   Picie alko jest bardziej ekonomiczne? A może zażywanie tabaki? A widział ktoś kiedyś ekonomiczny nałóg oparty o używkę? Jakimś twórcą oksymoronów zostałeś?

 •  

  pokaż komentarz

  To jest kolejna genialna polityka rządu. Chcą żebyśmy niepalili dlatego podwyższają ceny papierosów. A tak na prawdę tylko ubżejemy, a państwo żeruje na naszych nałogach.
  Wkrótce będzie trzeba zapłacić 15zł za paczkę i zacznie sie masowy przemyt i wynalazki podobne do "rosyjskiej heroiny".

 •  

  pokaż komentarz

  Podwójne opodatkowanie ;)

 •  

  pokaż komentarz

  najprościej jest rzucić palenie !! :]

 •  

  pokaż komentarz

  Po prostu banderola kosztuje 60 groszy. Proste.

 •  

  pokaż komentarz

  rzuć palenie i nie będziesz mieć takich problemów ;]

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze - kapciuchy.

  PS.

  I narkamany.