•  

  pokaż komentarz

  A jest kalkulator dla kwadrata?

 •  

  pokaż komentarz

  Cholera, uratowałeś mi życie, naszła mnie właśnie nagła potrzeba obliczenia kąta... ... ...

 •  

  pokaż komentarz

  Właśnie tego mi brakowało w zakładkach! Teraz żaden trójkąt prostokątny mi nie straszny...

 •  

  pokaż komentarz

  M4ks: Jest trochę prawdy w tym co mówisz ;) Ale to i tak skomplikowane ;P [znowu nie tu ;| ]

 •  

  pokaż komentarz

  ta, na pewno, jak ktoś jest tukiem i podstawowych informacji ze szkoły nie wyniósł to na pewno w razie potrzeby pobiegnie do komputera i skorzysta z tej strony.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie no, bez przesady...

  Jak ktoś naprawdę nie znalazł, to niech sobie w końcu wbije to do głowy: a^2+b^2=c^2. Na potrzeby szkolne wystarczy to + podstawy trygonometrii :-P

  •  

   pokaż komentarz

   No to policz szybko w glowie cos takiego (bo mnie jakos sie nie chce):

   Odległość budynku mającego pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi od innych obiektów powinna umożliwiać naturalne oświetlenie tych pomieszczeń, z zachowaniem przepisów § 57 i 60. Warunek ten uznaje się za spełniony, jeżeli odległość od obiektu przesłaniającego jest:
   1) nie mniejsza niż jego wysokość - dla obiektów przesłaniających o wysokości do 55 m włącznie,
   2) nie mniejsza niż 55 m - dla obiektów przesłaniających wyższych niż 55 m.
   2. Wysokość obiektu przesłaniającego, o której mowa w ust. 1, liczy się od poziomu dolnej krawędzi najniżej położonych okien budynku przesłanianego do poziomu najwyższej zacieniającej krawędzi obiektu przesłaniającego.
   3. Odległości, o których mowa w ust. 1, mogą być mniejsze, jeżeli będą spełnione inne warunki określone w rozporządzeniu oraz będzie zapewnione, z okna budynku przesłanianego, pole widzenia o kącie 60o w płaszczyźnie poziomej, a obiekt przesłaniający, znajdujący się w tym polu, jest usytuowany w odległości nie mniejszej niż jego wysokość.

   dla wysokosci budynku mieszkalnego 6m56cm.

   i po to jest ta strona - zeby bylo szybciej i wygodniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Alarm, nie ośmieszaj się człowieku! Jak ktoś zajmuje się takimi rzeczami na co dzień, to na 100% ma do tego co najmniej kalkulator. Ta strona to dobra pomoc naukowa dla uczniów i nic poza tym. Idąc Twoim tokiem rozumowania można by powiedzieć, że witryny dotyczące fizyki, na których znajdują się aplety np. do prezentacji rzutu ukośnego, są stworzone, żeby ułatwić życie żołnierzom oddziałów pancernych...

   I umówmy się - takie obliczenia nie należą do czynności rutynowych dnia codziennego. Poza tym w Polsce istnieje coś takiego jak obowiązek szkolny i prawdopodobnie większość ludzi bez problemu poradzi sobie z twierdzeniem Pitagorasa w razie potrzeby (z obliczaniem kątów może być trochę gorzej bo trygonometria jest teraz chyba tylko w ogólniakach i technikach). To właśnie dlatego Twój link nie nadaje się do publikowania na wykopie. Pewnie lepiej by było, gdybyś wrzucił link do strony głównej, ale nie łudźmy się - i tak nie znalazłoby się to na głównej...

  •  

   pokaż komentarz

   Berlo, tylko ty sie osmieszasz. Ja ciebie nie atakowalem ad personam.
   Jesli przepatrujesz cale katalogi domow budowlanych o roznych wysokosciach scian i okien, i chcesz dopasowac pare dom+budynek gospodarczy to kalkulator mozesz sobie co najwyzej wsadzic... powiedzmy ze do kieszeni.
   Wrzucajac linka chcialem tylko komus pomoc tak za darmo. Niektore linki pomogly mi, wiec nie widze powodu by nie odwdzieczyc sie komus. Moim celem nie jest glowna wykopu - a twoim??.
   Piszesz o pomocy naukowej - sprawdz sobie tamta strone i zobaczysz ze tych pomocy jest troche wiecej.
   Nie jest to jedyna strona takich stron jest wiecej - piszesz technikach i liceach - otoz duzo trudniej jest znalezc podobna strone po polsku.

  •  

   pokaż komentarz

   Właśnie dlatego stwierdziłem, że lepiej było podać linka do strony głównej.

   Nie wyszukuj na siłę zastosowań dla tej stronki. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie trzymać czegoś takiego w zakładkach na wypadek gdyby musiał w przyszłości policzyć dopuszczalną długość budynku (na tej samej zasadzie każdy powinien mieć pod ręką http://www.walter-fendt.de/ph14pl/) A jak już wspomniałeś o katalogach budowlanych, to umieram z ciekawości do czego przeciętnemu Kowalskiemu, który che sobie wyremontować łazienkę twierdzenie Pitagorasa?

   Naprawdę nie wiem co urzekło Cię w tej witrynie. Wbrew temu co mówisz nie jest ona przydatna. Dodatkowo skrypt, który liczy takie rzeczy to nic specjalnego (od takich programików zaczynają ludzie uczący się jakiegoś języka programowania) a sam wygląd strony to raczej porażka estetyczna. Zauważ też, że większość ludzi wyśmiała Twój wykop...

 •  

  pokaż komentarz

  berloo napisal:
  "Właśnie dlatego stwierdziłem, że lepiej było podać linka do strony głównej."

  Byc moze masz racje, ale stwierdzilem ze to dotyczy nauki wiec tam umiescilem wykop. Jak sprawdzilem wystarczy zapodac w wyszukiwaniu kalkulator i zostanie znaleziony w wykopaliskach.

  "Nie wyszukuj na siłę zastosowań dla tej stronki. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie trzymać czegoś takiego w zakładkach na wypadek gdyby musiał w przyszłości policzyć dopuszczalną długość budynku (na tej samej zasadzie każdy powinien mieć pod ręką http://www.walter-fendt.de/ph14pl/) A jak już wspomniałeś o katalogach budowlanych, to umieram z ciekawości do czego przeciętnemu Kowalskiemu, który che sobie wyremontować łazienkę twierdzenie Pitagorasa?"

  Typowy 'przesadyzm'. Mi sie przydalo, komus tez moze a po co ma szukac byle gdzie. Katalogi budowlane tylko i wylacznie z projektami domow owszem opisuja lazienke ale na zasadzie gdzie ona sie znajduje. :).

  "Naprawdę nie wiem co urzekło Cię w tej witrynie. Wbrew temu co mówisz nie jest ona przydatna. Dodatkowo skrypt, który liczy takie rzeczy to nic specjalnego (od takich programików zaczynają ludzie uczący się jakiegoś języka programowania) a sam wygląd strony to raczej porażka estetyczna. Zauważ też, że większość ludzi wyśmiała Twój wykop..."

  Zauwazylem ze po pierwsze masz dwa konta :). Oba uczestniczyly w komentarzach dotyczacych w/w kalkulatora. Po drugie uwazam ze jak wykop kiedys przyda sie chociaz jednej osobie to juz fajnie :). Po trzecie jestes niedokladny w swoich obliczeniach :).
  Po czwarte co do skryptu:
  - twoja wypowiedz niczego nie dowodzi
  - nie jakiegos jezyka, tylko niektorych jezykow
  - po co wchodzic z drzwiami jak mozna klamke nacisnac?
  I wreszcie po piate
  ==== nie zrozumiales zadania a odpowiedz o tym dobitnie swiadczy ==== :)

  ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Stanowczo zaprzeczam jakobym miał mieć dwa konta na wykopie! Wszędzie w internecie występuję pod tym samym nickiem i nie zakładam dodatkowych/lewych kont.

   Nie niektórych języków tylko każdego języka :) Zadanka tego typu to standard jeśli ktoś nie miał styczności z programowaniem i dopiero zaczyna.

   Mnie się już znudziła ta dyskusja. Absolutnie mnie nie przekonałeś :) z mojej strony EOT.

  •  

   pokaż komentarz

   masz, masz, to wynika z kolejnosci zdarzen.

  •  

   pokaż komentarz

   to wynika z kolejnosci zdarzen.

   - "Genobis" puszcza komentarz
   - w nastepnym dniu napisalem odpowiedz
   - i dostaje pierwszego minusa....
   - ...i od razu komentarz od... "berloo"
   - wiec puszczam komentarz
   - i dostaje drugiego minusa na tym samym wczesniejszym komentarzu

   Biorąc powyższe pod uwagę jest możliwe że "berlioo" ma dwa lub wiecej kont.

  •  

   pokaż komentarz

   Minusy podostawałeś dopiero jak zacząłeś iść w zaparte. Wcześniej dostałeś od kogoś innego.

   Zakładanie dodatkowych kont po to żeby minusować przeciwników w dyskusji uważam za żałosne. Ja posługuje się argumentami a nie prymitywnymi sztuczkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @alarm, przykro mi, że rozbijam Twoją teorię: to ja Cię wtedy zminusowałem. Jest weekend, mam więcej czasu, więc jestem na bieżąco z wykopaliskiem i swoimi "obserwowanymi". Na temat tamtego komentarza mam zdanie mniej więcej takie, jak berloo, tyle, że nie chciało mi się na to nawet odpowiadać, więc minusem wyraziłem swoją opinię ;-) Kto dał drugiego, nie wiem :-P

   Oczywiście jest też możliwość, że ja i berloo to w rzeczywistości ta sama osoba. To jak, berloo, chyba pora na naszą comiesięczną wizytę u psychiatry ;-)?

  •  

   pokaż komentarz

   No i wszystko jasne. Dzięki berloo! ee... znaczy się - genobis! Już mi się miesza... ;)

  •  

   pokaż komentarz

   "Two Brothers One Mind" - no dobra, usmialem sie. Dzieki za rozrywke panowie http://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowo%C5%9B%C4%87_mnoga
   :)

Dodany przez:

avatar alarm dołączył
6 wykopali 4 zakopali 94.8 tys. wyświetleń