•  

  Dodam jeszcze informację, że nie trzeba osobiście jechać po kartę SIM, w formularzu rejestracyjnym możemy wpisać pełnomocnika, czyli jeśli mamy jakąś rodzinę albo znajomego w Warszawie to może on to zrobić za nas ;) Jak macie jeszcze jakieś pytania to z chęcią na nie odpowiem :)

 •  

  A jakieś ograniczenia jeśli chodzi o treść? Cenzura?

  •  

   @pies_harry: Z tego co sprawdziłem to nie ma żadnej cenzury, The Pirate Bay, Red Tube i Wykop działają :P

  •  

   @Templar: a https? bankowość elektroniczna?

  •  

   @emuw3p8bryw3an8: Też działa bez problemu, sprawdziłem mBank i Polbank, wszystkie inne serwisy z HTTPS (Facebook, Twitter, Google) również działają dobrze.

  •  

   @Templar: ciekawe czy ta prędkość będzie cały czas na tym poziomie. Teraz wielu ludzi się o tym dowiedziało. Czytałem na tym na wp, telepolis, media2, vbeta i wielu wielu innych. Niedługo zniosą opłaty całkowicie. Mam nadzieję, że mimo wszystko gwarantowana prędkość pozostanie.

  •  

   Z tego co sprawdziłem to nie ma żadnej cenzury, The Pirate Bay, Red Tube i Wykop działają
   Czyli działa cały internet ;d

  •  

   @pies_harry: Ten internet musi oferować to samo co komercyjne odpowiedniki (takie są warunki). Tzn. nie mogą w tym czegoś cenzorować jeśli nie robią tego w płatnym.

   @CiemnaStronaNalesnika: gwarantowana prędkość pozostanie. Ale on jest DO 256Kb/s (czyli może być mniej). Ale nawet jak będzie więcej użytkowników to nie przewiduję, żeby były jakieś duże zwolnienia (bo technicznie i komercyjne oferty by zwolniły; a przy stosunkowo niskiej prędkości nie będzie i tak zauważalne - co najwyżej zwolnią te szybsze, płatne).

   PS Jedyne ograniczenie to rozłączanie po 60 minutach i stosunkowo niska prędkość.

  •  

   @mk321: właśnie - przyznam, że do jakiś urządzeń mobilnych jest to dobre, ale do domu już niekoniecznie - w domu przydaje się internet o większej szybkości. Z tej usługi nie da się ściągać np dużych plików z serwisów bez możliwości wznowienia pobierania - bo gdy po godzinie rozłączy na chwilę, to trzeba zaczynać od początku...

   Jednak dla osób uboższych, dla których zakup normalnego dostępu do Internetu mógłby być zbyt drogi, ta usługa teoretycznie byłaby dobra... Teoretycznie, bo i tak za to zapłacimy w podatkach, a dostęp do Internetu jest już dzisiaj całkiem tani...

  •  

   @Mr--A-Veed: Każda współczesna przeglądarka ma możliwość wstrzymywania i wznawiania pobierania, także rozłączenie w niczym nie przeszkodzi. Choć ściąganie dużych plików nie ma żadnego sensu, za dużo czasu to zajmuje, ja to traktuje raczej jako "uzupełnienie" internetu stacjonarnego ;)

  •  

   @Templar: Nie miałem na myśli przeglądarek - chodziło mi o serwisy typu rapidshare czy hotfile, gdzie bez konta premium możliwość wznawiania jest zablokowana po stronie serwisu...

   No i oczywiście kwestia tego, że z taka szybkością faktycznie pobieranie trwałoby wieki - ale może ktoś cy się uparł, żeby pobrać plik o nieco większym rozmiarze? ...

  •  

   @Mr--A-Veed: Ponowne łączenie trwa z 2-3 sekundy, ściąganie z RS/HF itp. nie powinno zostać przerwane, w Neostradzie też co 24h mi się rozłącza na 5-10 sekund i nigdy mi nie przerwało pobierania z takich serwisów bez konta premium.

  •  

   @Templar: Jak IP się zmienia na musi zostać przerwane. Ale nawet jakby było to samo to i tak się przerywa. U mnie w OFP po po rozłączeniu zawsze się przerwa. W Ciebie w Neo może się nie przerywało, tylko "zwalniało" na te 5 sekund i dlatego ściąganie nie zostało przerwane? Po to wprowadzili sesje 60 min aby właśnie nie ściągać (i by to nic nie dało?).

  •  

   Wie ktoś z was może jak przy tej prędkości jest z jakością rozmów skype? Chętnie z telefonu bym rozmawiał a skoro to za darmo...

  •  

   @mk321: Sprawdziłem i rzeczywiście przerywa, ale zazwyczaj pliki są podzielone na części po 100MB, pobranie tego przy prędkości ok. 30 KB/s zajęło mi 53 minuty, także na upartego da radę :D

  •  

   @Templar: Skype pociagnie na tym?

  •  

   @altair1: Porozmawiałem chwilę ze znajomym na Skypie i pobawiłem się rozmową testową i wszystko było OK, oficjalne wymagania:

   "Do połączeń głosowych zalecamy łącze szerokopasmowe o szybkości 100 kb/s (pobieranie) / 100 kb/s (wysyłanie)."

   A z Aero2 mamy 256 kb/s (minimum według regulaminu to 128 kb/s).

 •  

  http://www.wykop.pl/link/791063/odpowiedz-od-uke-w-sprawie-spolki-aero2/#comment-5689861

  ile to razy już było:' jak przyjdę to przetestuję i napiszę w komentarzu, sprawdzę i dam wam znać... 'wykop za dotrzymanie słowa.

 •  

  Jak cos jest darmowe to znaczy ze kosztuje kilka razy wiecej.
  Darmowy internet najpierw wykonczy prywatnych providerow a pozniej zajmie sie regulowaniem i filtrowaniem tresci jako operator bezkonkurencyjny. Dobra technika i ludzie to kupia.

  •  

   @towar_exportowy: Bez przesady. Jakiekolwiek cenzurowanie automatycznie zniechęci potencjalnych klientów.

  •  

   @Jarek: I co zrobia wtedy? Zostana bez sieci? IMO jest to nacjonalizacja internetu.

  •  

   @towar_exportowy: Dostajesz minusy od młodzieży podjaranej Facebookiem.
   To co napisałeś o wykańczaniu providerów, to raz.
   Dwa - Netia musi sobie zarobić, żeby się rozwijać. Aero dostał kasę z budżetu (nawet nie chcę wiedzieć, co pili przy ustalaniu przetargu).

   Tak więc pani Mirosława, lat 85, 1000 pln emeryturki, ledwo starcza na życie, ale w VAT się dołoży do Fejsbuka.

   Osom.

  •  

   @towar_exportowy: Biorąc pod uwagę oferowaną prędkość - NIE SĄDZĘ.

  •  

   @towar_exportowy:
   Wiesz co ja myślę - internet wąskopasmowy nie może wykończyć dostawców szerokopasmowego. Po prostu inny sektor rynku. Internet wąskopasmowy to głównie internet mobilny dla różnych urządzeń i gadżetów. Umożliwi skok technologiczny i podłączenie do Internetu wielu urządzeń, których nikt do tej pory nawet nie próbował podłączać do sieci ze względu albo na brak zasięgu w danym miejscu lub koszty. Internet szerokopasmowy jest jednak główną opcją dla komputerów a nawet smartfonów. Żadnej firmy nie stać na udostępnianie go za darmo. Koszty są zbyt wysokie, nawet dla dużych graczy.

   Państwo i jego aparat kontroli mogłyby się szarpnąć na taką inwestycję - gdyby nie kryzys i gigantyczne zadłużenie. Na taką zagrywkę stać tylko bogate państwa. A nawet obecnie te bogate przechodzą kryzysy. Brakuje na wszystko. Chociażby na utrzymanie sieci energetycznych. Nie da się znikąd tej kasy zabrać. Można podnieść podatki, ale i tak nie starczyłoby na wygryzienie istniejących dostawców szerokopasmowych.

   Twoja teoria spiskowa teoretycznie ma sens, w praktyce - zbyt trudne do realizacji. Brak warunków.

   Pomyśl - nikt w mieście nie zrezygnuje z płatnego szerokopasmowego neta dla darmowej namiastki. W odwrotną stronę - owszem. Kto nie ma neta w ogóle, chętnie skorzysta z takiej oferty. Jeśli zaczną cenzurować nowym użytkownikom sieć - z łatwością dostrzegą to ograniczenie. Mało tego - płatni dostawcy będą starali się przejąć tą niszę oferując za niewielką cenę (a być może nawet za darmo) dostęp bez cenzury. Dlaczego mieliby za darmo, albo dopłacać do interesu? Ano dla reklamy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, bezpłatni klienci w przyszłości mogą dokupić transfer.

  •  

   @towar_exportowy: Rzeszów ma darmowego neta już od lat i jakoś providerów nie wykończyło.

  •  

   @towar_exportowy: pieprzysz. Zawsze znajdzie się grono użytkowników, którzy będą chętni zapłacić za wyższą jakośc. A darmowy operator nigdy takiej nie zapewni z oczywistych ograniczeń finansowych.

  •  

   @towar_exportowy: Gdy za darmo rozdawano Maluchy to znaczy, że upadła by reszta producentów samochodów?

  •  

   @Cavaan: To nei jest wlasciwa analogia.
   Gdyby TPSA wprowadzila darmowe rozmowy non-stop i bez abonamentu to skorzystalbys z innego providera u ktorego trzeba zaplacic?

  •  

   @pies_harry:
   Pewnie, że darmowy internet nie wykończy prywatnych dostawców. I nie trzeba szukać daleko przykładów podobnych działań:
   - Czy darmowa służba zdrowia wykończyła prywatne szpitale? Nie!
   - Czy darmowa służba oświatowa wykończyła prywatne szkoły? Nie!
   Tak samo nie znikną prywatni dostawcy internetu! W dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest na tyle tani i łatwo dostępny, że już nie opłaca się sprzedawać "samego dostępu". A skoro nie ma już za wiele wolnego marginesu, żeby obniżyć cenę, to klientów trzeba zachęcić dodatkowymi bonusami:
   - Geolokalizacja miejsca, z którego łączy się użytkownik.
   - Jednoznaczna identyfikacja użytkownika adresu IP.
   - Filtrowanie niecenzuralnych treści.
   A co do tak powolnego zwiększania prędkości łącza to przecież nie możemy od razu dać wszystkim kilkudziesięciu megabitów bo LTE ma dopiero programy pilotażowe w kilku największych miastach. Poza tym ta technologia jest jeszcze trochę za droga, więc nie da się na niej za wiele złupić, ale przyszły potencjał jest, i nie należy go zmarnować, trzeba już robić podwaliny pod kolejny etap totalitaryzmu!

   Poza tym wszystko musi być wprowadzane pomalutku, małymi kroczkami, żeby lud się nie sprzeciwił. Należy mu pozwolić się oswoić z takimi pomysłami. Jeśli to robisz pomalutku, to większość machnie ręką a niejeden, jeśli jesteś delikatny, to może nawet z pocałowaniem ręki podziękuje, że go w d..ę wy...eś!

 •  

  Korzystać z YT przy prędkości rzędu 25kBps? Masochista...

 •  

  Za ile można dorwać modem, który będzie obsługiwał tą kartę?

  •  

   @minio_spedition: "Z regulaminu usługi możemy wyczytać, że usługa działa w technologii HSPA+ na częstotliwości 900 MHz oraz LTE 2,5 GHz. Wystarczy więc posiadać telefon lub modem, który obsługuje takie technologie. Modemy obsługujące HSPA/HSPA+ w tej częstotliwości są obecnie łatwo dostępne, ostatnio można było np. nabyć Huawei E173U-2 w promocji Play za 109 zł."

  •  

   @minio_spedition: za 30 zł, wystarczy najprostsza komórka z kabelkiem do kompa

  •  

   @DOgi: Mało telefonów ma obsługę HSPA 900 MHz (LTE to już w ogóle rzadkość). Z modemów najtańszy będzie właśnie Huawei E173U-2, ja mam E585 i on działa bez komputera jako hotspot WiFi, kupiłem go za ok. 200zł na angielskim eBay'u (nowy, bez simlocka).

  •  

   @minio_spedition: Z tego, co widzę to od 100 złotych można dostać taki modem na Allegro.

  •  

   @DOgi: Najprostsza komórka nie obsługuje HSPA+, najwyżej edge lub gprs. Mam HTC Diamond, on wykrył mi tą sieć Aero2 ale nie łączy z nią ponieważ nie mam ich karty sim.

  •  

   @guciooo: Podsumowując: karta 55 zł, modem - jeżeli ktoś takowego nie ma - około 100zł, czyli darmowy internet na starcie kosztuje nas ponad 150 zł...

  •  

   @minio_spedition: czyli akurat tyle co przy innych operatorach (neo, netia) za opłatę instalacyjną, a modem jak zerwiesz/skończysz umowę to i tak Ci zabierają, tutaj zostaje, bo jest Twój, wiec myślę że cena początkowa jest ok.

  •  

   @Templar: praktycznie każda komórka z "3G" obsługuje UMTS 900 - czyli będzie działać. Jak nie ma HSPA+ to najwyżej trochę wolniej ale i tak jest limit prędkości więc nie ma czym się przejmować.

   Po EDGE działać nie będzie, ale komórka która ma coś więcej niż tylko EDGE wcale taka droga nie jest.

  •  

   @mnlf: Nie jestem do końca przekonany, czy po gołym WCDMA, czyli bez wsparcia HSPA (bez HSUPA i bez HSDPA) to pójdzie - jednak to ciut inna technologia i AERO2 nie koniecznie musi wspierać tą wcześniejszą.

  •  

   @snx: Znalazłem bardziej interesujący, czyli Huawei E180 w podobnej cenie, ale nie jestem do końca pewien czy daje radę z Aero2. Ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć?

   EDIT: Kurczę... Znajduję sprzeczne dane (jedni wskazują na HSPA 900Mhz inni nie). Na stronie producenta tego nie widzę.

  •  

   Jeśli kogoś to zainteresuje: na Samsung Galaxy S śmiga, aż miło.

  •  

   @rss: Pytanie, mam telefon wave s8500, ta karte z darmowym internetem wklada sie zamiast karty pamieci?

  •  

   @royback: Zamiast sim karty, masz do wyboru albo darmowy net albo połączenia telefoniczne z netem od operatora gsm.

  •  

   @guciooo: to nie za ciekawie... trzeba będzie zainwestować w modem.

  •  

   @guciooo: na HTC Touch Diamond działa Darmowy Internet, po włożeniu karty Aero2 nie wyświetla nazwy sieci ani nie ma zasięgu, po utworzeniu APN i połączeniu z komputerem można korzystać z Darmowego Internetu :)

 •  

  Nie przemawia za mną fakt "darmowego internetu" za cenę sprzedaży swoich danych osobistych. Potem co uważać na co się wchodzi i co piszę, bo jak nie to mamy IP Kowalskiego i znajdziemy jego profil na Wykopie?

  Dziękuję postoję.

  •  

   @SnZ: Myślisz, że Twój operator nie ma takich możliwości?

  •  

   @SnZ: Żeby mieć Neostradę, UPC, Blueconnect, iPlusa itp. też trzeba przekazać swoje dane osobowe, także nie widzę jakoś zbyt wielkiej różnicy. Aero2 to nie jest też firma państwowa, właścicielem jest Cyfrowy Polsat ;)

  •  

   @basi46;@Templar: myślę, że ma jednak bardziej kierowałem się tym "boomem" na darmowy internet i tym zbieraniem danych, może przesadziłem :c.

   W każdym razie plus za recenzje :).

  •  

   @SnZ: No oczywiście dają internet za darmo, ale hejter musi się znaleźć. Internet za darmo, toż to skandal!

  •  

   @SnZ: co Wy ludzie macie za paranoję z tymi danymi osobowymi? Jak nie było GIODO to nikt nie marudził, żyło się normalnie i nikt się nie zastanawiał czy "adres IP + email typu głupijasio@wp.pl to już są dane osobowe czy nie"

   Teraz każdą bazę trzeba zgłaszać, czekajcie aż się dobiorą do waszych kontaktów w telefonie.

  •  

   @SnZ: na szczęście nie ma przymusu korzystania

 •  

  za 2 miesiące kończy mi się umowa z PLAY i chyba się skuszę na ten internet. Raczej nic nie ściągam, a skoro do wykopu się nadaje...

 •  

  Ktoś się orientuje, czy taka karta będzie działać z iPadem 3G?

 •  

  ja dodam tylko informacje na temat internetu który posiadam obecnie w ramach testu orange
  http://www.speedtest.net/result/1361785000.png
  polecam zapisywać się do takich testów jeśli macie możliwość :)

 •  

  W czym tkwi "haczyk", że jest to za darmo??

  •  

   @bluemusic: w niczym, był przetarg i wymóg, że kto chce zająć tę częstotliwość, musi oferować neta za darmo, ale tylko przez 3 lata, później może oferować komercyjne usługi.

  •  

   @bluemusic: No i w tym, że jest stosunkowo wolny i co 60 minut się rozłącza. Ale ogólnie jest fajnie.

 •  

  Kurcze fajnie - nawet lodowce mozna internet fundnąć.

 •  

  Ktos moze wie czy jak mam dom tak z 7km od nadajnika to bede lapal sygnal ?

  •  

   @armata: Jak masz modem/telefon obsługujący HSPA 900 MHz to włącz ręczne wyszukiwanie sieci i zobacz czy Ci znajdzie 26017 (kod Aero2), jeśli tak to będzie działać.

  •  

   @armata: jak nie to freem.pl
   komercyjny,ale też darmowy

  •  

   @armata: Zależy też od tego czy teren jest równy, nie ma drzew/budynków itd. Raczej powinno łapać (zawsze można użyć dodatkowej zewnętrznej anteny).

  •  

   @Templar: A będzie działać z modemem Huawei E173 z Playa? Bo w opcjach tego programiku, który instaluje się z modemu nie widzę możliwości zmiany czegokolwiek ręcznie, jest tylko zablokowane ustawienie zakresu "wszystkie pasma".

  •  

   dzieki pokombinuje i zobacze co i jak

  •  

   @mk321: znasz się może w tym temacie zewnętrznych anten wi-fi ? działają one dobrze czy to raczej zbędne jest ? no i czy jakaś taką antenę możesz polecić ?

  •  

   @DOgi: Jaka jest prędkość tego freem ?

  •  

   @matiusmm: To nie ma być antena do wi-fi tylko 900MHz (HSPA+). Z tego co czytałem działają raczej dobrze. A jeśli sygnał jest słaby to szczególnie w HSPA bardzo poprawia osiągi (oczywiście nie opłaca się jeśli już osiągasz ponad te 256kB/s a masz zamiar korzystać tylko z tego). Niestety nie znam się aż tak, żeby coś polecać (ale inni się znają).

   @DOgi: ten freem.pl to jakiś dziwny jest. Fakt, nie czytałem szczegółowo regulaminu ale coś mi się obiło o uszy, że regulaminowo to jest tylko do telefonów (a na komputerze nie możesz według regulaminu z niego korzystać) no i limit 10 MB (zwiększany oglądaniem reklam). No i mogą blokować transfer kiedy chcą. Poczytałbym test właśnie tego internetu z dokładnym wyjaśnieniem ograniczeń.

  •  

   @mk321: a to mi się pomyliło o czym pisałeś wcześniej, ja raczej szukam wzmocnienia (anteny) do odbioru sieci wi-fi, bo łapie tak na krawędzi możliwości i czasami przez to zrywa.

  •  

   @renom: prędkość ile sieć (plusa) wydoli - przez chwilę udało mi się uzyskać jakieś 3Mbity,
   Przy tym limicie prędkość nie ma znaczenia.

   @mk321: testuję to od prawie 2 tygodni to mogę trochę opisać

   Może po kolei
   Przy zamówieniu nikt nie weryfikuje danych osobowych można wpisać cokolwiek, jeśli chcemy wysyłkę przez inpost nawet nie trzeba istniejącego adresu podawać (jedynie trzeba podać nr komórki na który przysyłają SMSa z kodem potrzebnym do odbioru startera z paczkomatu)
   Wysyłka i starter jest zupełnie za darmo, co więcej na karcie jest 1zł który można wykorzystać na rozmowy i SMSy (dostaje się więc złotówkę w prezencie).
   Ważność konta to jak widzę 1 miesiąc - według instrukcji jak będzie się regularnie reklamy oglądać to pod koniec miesiąca mają wydłużyć o kolejny miesiąc.

   Działanie internetu, przy próbie wyświetlenia jakieś strony po http jest się przekierowywanym na stronę freem na której wyświetla się obrazek z reklamą (strona ta ma adres lokalny zaczynający się od 192.168 więc jest niedostępna z zewnątrz), trzeba kliknąć dwa razy dalej i potem można przez pół godziny korzystać z internetu, działają wszystkie protokoły (testowałem telefon internetowy po sip, jabber, ssh, tor - działa wszystko), po półgodzinie trzeba znowu wejść na ich stronę z reklamą i kliknąć 2 razy dalej.
   Dzienny limit to 10MB, po jego wykorzystaniu internet jest całkowicie blokowany (można za 2zł dokupić 1GB limitu ważnego przez tydzień ale nie próbowałem tego robić).
   Na chwilę podłączyłem przez modem do komputera, po odpowiednim ustawieniu apna działało zupełnie normalnie.

 •  

  Czy z tej karty da się także wykonywać połączenia telefoniczne lub sms? Bo jeżeli tak to bym się wybrał do warszawy po tą kartę do telefonu :)

  •  

   @grzysztof: Karta jest tylko do internetu i inne usługi są zablokowane, choć nie sprawdziłem tego osobiście, bo mój telefon nie obsługuje tej częstotliwości.

  •  

   @grzysztof: raczej wątpię. Chyba że via skype ;)

  •  

   @grzysztof: No to wielka szkoda, gdyby połączyć to jakoś z planem telefonicznym to by było bardzo fajne na smartphona, bez tego niestety tylko do laptopa lub ipada.

 •  

  Rozumiem że za tą usługę płaci się jednorazowo

  Mogę włożyć kartę do zwykłego telefonu (mam tylko gprs) i będzie śmigać?
  Na zawsze za free?

 •  

  U mnie na E52 sieć objawia się jako "PL 17". Posłałem już gońca z teczką wniosków.

 •  

  CSI: WYKOP dumnie ogłasza zlokalizowanie(autora znaleziska.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Mam N95.(obsługuje HSPA). Czemu mi nie znajduje sieci od aero (do nadajnika mam ok 1 km w linii prostej).

  •  

   @antykler: Musi obsługiwać częstotliwość HSPA 900 MHz, a N95 obsługuje tylko 2100:

   http://www.nokia.pl/produkty/telefony/nokia-n95/cechy-i-funkcje-telefonu

  •  

   @Templar: hmmm mam HTC Desire z tego co widzę to ma HSPA/WCDMA: 900/2100 MHz w specyfikacji. Ale nigdzie niestety nie widzę takiej sieci Areo w Wi-fi. czy trzeba jakoś inaczej to zrobić czy jak ?

  •  

   @matiusmm: ustawienia -> opcje bezprzewodowe -> sieci komórkowe -> operatorzy sieci (i powinno wyszukiwać - szukaj opa 26017)

  •  

   @Templar: A przy takiej specyfikacji -
   Częstotliwość działania
   Cztery zakresy GSM 850/900/1800/1900, EGSM 900
   Automatyczne przełączanie zakresów GSM
   Tryb samolotowy
   Sieć transmisji danych
   GPRS klasa A, wieloszczelinowa klasa 11, maksymalna szybkość 85.6/64.2 kbps (pobieranie/wysyłanie)
   EDGE klasa B, wieloszczelinowa klasa 32, maksymalna szybkość 296/177,6 kb/s (pobieranie/wysyłanie)
   WCDMA 900/2100, maksymalna szybkość PS 384/384 kb/s (wysyłanie/pobieranie)
   HSDPA, maksymalna szybkość 3,6 Mb/s (pobieranie)
   WLAN 802.11b, 802.11g – Zabezpieczenia sieci WLAN: WPA2-Enterprise, WPA2-Personal, WPA-Enterprise, WPA-Personal, WEP – Jakość usług WLAN: WMM, U-APSD – Kreator sieci WLAN
   Obsługa protokołu TCP/IP
   Możliwość używania w charakterze modemu


   będzie działać?

  •  

   @matiusmm: nie szukaj w wifi tylko sieciach HSPA+

  •  

   @sesueso: a no tutaj nie szukałem, niestety wyświetla mi tylko Plus, Era, Orange PL, Play

  •  

   @Bushi13: No niby jest "WCDMA 900/2100", czyli chyba zadziała, najlepiej tak jak już było wspomniane uruchomić ręczne wyszukiwanie sieci i zobaczyć czy znajdzie 26017 (ewentualnie PL 17).

  •  

   @Templar:
   Dzięki. Sprawdziłem na HTC i działa. Jak będzie można odebrać kartę u mnie w mieście to skorzystam z ich oferty (mam 20 Mbps, ale na mobilne podróże akurat wystarczy).

 •  

  Czyli jak dobrze rozumiem, te wpłacone 55zł oni mi zwracają? Kiedy i w jaki sposób?

  •  

   @miki3475: Z tego co czytałem to chyba zwracają po skończeniu korzystania z usługi lub po skończeniu świadczenia usługi (po 3 latach).

  •  

   @GrzeWho: obydwie, bo jedna wskazuje pozwolenia na BTSy, a druga teoretyczny zasięg

  •  

   @GrzeWho: Pierwsza mapa pokazuje gdzie dokładnie nadajniki się znajdują (masz tam dostęp do każdej sieci), a druga mapa pokazuje pokrycie, czyli miejsca gdzie powinien działać internet bez problemów.

 •  

  ok, póki co, minus że tylko w Wawie

  •  

   @xvr: Wiesz w sumie wycieczka do W-wy około 100 PLN to + 55 PLN kaucja to zamiast "normalnego" łacza to zaoszczędzisz tyle kasy że jeszcze stać cię będzie na dobrą imprezę w Warszawie ;d

 •  

  Właśnie się dowiedziałem dzięki mapce bts, że nadajnik widoczny z okna to play/aero. Niestety aero jeszcze nie działa, więc trzeba poczekać, ale dobrze się zapowiada. Dzięki za testy! Zastanawiam się teraz czym operatorzy będą zachęcać klientów do popisywania cyrografów, play już wcześniej nałapał, ale pozostali będą mieć mały problem. W terenie nie potrzeba nie wiadomo jakich prędkości, programy narzędziowe, aplikacje zdalne praktycznie w ogóle, tyle żeby się synchronizować, a awaryjnie jak znalazł.

  •  

   @arturccc: operatorzy będą zachęcać do podpisywania bo:
   - ten jest tylko na 900MHz (a nadajników wcale tak dużo nie ma),
   - z powyższego też wynika, że w telefonie musi być modem to obsługujący (a wszystkie starsze telefony tego nie mają),
   - jest niska prędkość (no dobra w telefonie aż tak bardzo nie potrzebne),
   - darmowy jest tylko na 3 lata, a potem nie,
   - trudność w dostępnie (nie wszyscy wiedzą że jest bo nie ma reklam - no oprócz wykopu; trzeba jechać do Warszawy lub mieć pełnomocnika).
   A z kablowymi operatorami to nawet nie ma porównania... Gdyby u mnie chcieli podłączyć kabel to chętnie podpisałbym taki "cyrograf".

  •  

   @mk321: jeśli chodzi o mnie, to z pewnością nikt nie przekona do podpisania w najbliższym czasie cyrografu, choćby tylko trzy lata. W żadnej mierze nie traktuję tego internetu jako zastępstwo internetu kablowego, ale jako dodatek jak znalazł do tabletu,netbooka lub w firmie do synchronizacji z bazą danych. Ostatnio będąc w Warszawie miałem problem, żeby gdzieś się zalogować. Cała masa domowych sieci, pozabezpieczanych na amen. Próbowałem dzień wcześniej sprawdzić w internecie, która kawiarnia, pub udostępnia internet, niestety nie udało mi się, nie mam na myśli tutaj komercyjnych. Taki internet jest idealny, zalogować się, sprawdzić pocztę i wszystko za darmo. Nie chodzi o to, żebym w każdym zakątku miał dostęp, ale jeśli przyjeżdżam do miasta, to dobrze będzie żyć ze świadomością, że będę miał internet z aero, gdzie sprawdzę wszystkie interesujące mnie rzeczy. Jakby on nie działał, jest za darmo.

  •  

   @arturccc: Każdy McDonald's ma free wifi.

  •  

   @Areck: Ale poczty nie sprawdzisz używajac programów pocztowych bo mcdonalds pozwala tylko na dnsy, http (po drodze transparent proxy) i https. Jedyna mozliwosc to tunelowanie takim wypadku (uzywajac portu 443). I tak jak arturccc powiedział - chodzi o to, że masz mozliwosc polaczenia sie prawie w każdej chwili.

 •  

  Myślę, że to może być dobre rozwiązanie dla użytkowników tabletów i netbooków.

 •  

  @Templar Na e-maila wysyłam skan wypełnionego formularza czy jak?

  •  

   @donpabloss: Tak dokładnie, sam skan wysyłasz, wpłacasz kasę na konto i czekasz na ich odpowiedź, przyślą Ci informację, że możesz odebrać od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Po odbiór zabierz ze sobą dowód osobisty, potwierdzenie wpłaty i możesz też ksero dowodu, ale jak nie będziesz miał to sami skserują.

  •  

   @Templar: Głupie pytanie, skad wziac potwierdzenie wplaty jezeli przelewam z konta internetowego? Jesli pełnomocnik za mnie odbiera karte musze mu wyslac skan swojego dowodu? I jeszcze jedno glupie pytanie, na stacjonarnych komputerach rowniez dziala, tzn wystarczy modem pod port usb podlaczyc?;) dopytaje sie bo wszyscy o laptopach pisza.

  •  

   @royback: No w banku internetowym powinieneś mieć możliwość wydrukowania potwierdzenia, jak nie możesz znaleźć to podaj nazwę banku, spróbuję pomóc. Na stacjonarnych też zadziała, jedyny wymóg to taki, aby modem obsługiwał częstotliwość HSPA 900 MHz.

  •  

   @Templar: Dzięki za odp, znalazlem gdzie sie drukuje potwierdzenie. Myśle nad modemem który wczesniej podales Huawei E173U-2, chyba tanszych nie ma, ktore by obslugiwaly.

 •  

  Przydałaby się lista modemów które obsługują ten internet. Z opisu wynika iż musi być to "HSPA+ na częstotliwości 900 MHz". Kandydaci:
  - Huawei E173U-2 - z allegro najtańsza opcja z przesyłką : 126zł (ze specyfikacji: UMTS/HSPA 900 MHz/2100MHz)

  Kto da taniej! wypisujcie modele..

  •  

   @F4k3: Czyli mój Huawei E156G tego nie pociągnie :(?
   * Transmisja danych: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA
   * Częstotliwości pracy: 850/900/1800/1900/2100 MHz
   On gdzieś za 80zł jest.

  •  

   @miki3475:
   Huawei E156G Modem(Also AirCard E156G) Specifications: HSDPA/UMTS 2100MHz

   ..no niestety ale chyba nie :(

 •  

  A do kiedy to będzie za darmo? Bo z tego co mi się obiło o uszy to Areo2 ten darmowy internet ma udostępniać tylko określony czas.

 •  

  @Templar: Taki dobry zasięg uzyskałeś wewnątrz budynku ? Ciekawy jestem jakbyś pojeździł po Wawie ile byś dziur znalazł.
  Jeśli ktoś jest ciekawy czy w jego okolicach znajduje się nadajnik Aero2 to informuję ,że ich nadajniki ukrywają się pod numerkiem 26017.
  PS.Ping bardzo przyzwoity jak na internet "komórkowy" T-mobile średnio 450ms :-) Jestem Ciekawy jak z Torrentami.

  •  

   @HouseMPrawdziwy: Tak, testowałem głównie w domu, w okolicach Ogrodu Saskiego. Pochodziłem też po centrum i było wszystko tak samo, jutro sprawdzę działanie na Woli i Bemowie ;)

 •  

  a może warto zainwestować w całą matrycę modemów 3g:) tylko czy da się kilka modemów 3g spiąć w jakiś sposób ze sobą, np dwa podłączone pod usb podwoja dostępną prędkość? sprawa warta przemyślenia..

  •  

   @MrCndz: da się, chociaż wymaga to odrobinę zabawy w konfigurację, no i przy pojedynczym połączeniu nie będzie dostępna cała prędkość, dopiero przy ściąganiu kilku plików na raz.

  •  

   @mnlf: i tylko zarejestrować karty sim na babcię, dziadka, ciocię....

 •  

  Zainteresowałem się darmowym internetem ale nie od aero tylko od freem.pl
  I mam takie pytanie. Czy jest jakiś sposób żeby użyć karty freem jak neta w lapku?

 •  

  Ciężko będzie z tą usługą we wszystkich miastach, adresy ipv4 się skończyły jakiś czas temu, chyba że elektrownie jakoś sygnał za natem porozdzielają

  •  

   @kerszi: Chyba musi być w większości za NATem, tak jak i obecnie inni operatorzy to stosują. A wszyscy jednocześnie nie będą korzystać więc po rozłączeniu (60 minut) adres się zwalnia.
   Z drugiej strony mogliby zrobić na IPv6 bo te nowe modemy chyba obsługują (nie wiem jak z innymi problemami technicznymi). Były mały krok do popularyzacji IPv6.

 •  

  Obecnie mam koszmarnie drogi internet Orange Free na Kartę. Z telefonu robię tethering WiFi na komputer i taki mam internet, z braku modemu, a i tak poza domem dobrze się to sprawdza na samej komórce. Często odnajdywałem na Galaxy S "Aero2" nie mając pojęcia co to jest, ale też będąc zbyt leniwym, żeby wyszukać to w Google. Orange, po wyczerpaniu limitu, brutalnie odłącza internet, lecz nie ma co się temu dziwić, w końcu to coś jest bez umowy. Aero2 wydaje się być ciekawą perspektywą awaryjną, a taką prędkość da się znieść.

 •  

  Właśnie jestem w Olsztynie i z ciekawości wyszukałem na moim samsungu (i5800) tej sieci i o dziwo jest! Aero 2 . Czyli jakbym kupił kartę w Warszawie to mogę cieszyć się darmowym internetem?

 •  

  Jeśli chodzi o możliwość wykorzystania starych Nokii - ciekawy tekst http://www.gsm.biz.pl/historia/telefony_umts900_5734.html
  Nie wiem jak w innych ale np. w E66 jest możliwość bezproblemowego udostępniania netu z komórki innym urządzeniom.

  •  

   @mietek79: we wszystkich symbianowych można, tak samo we wszystkich androidowych i z maemo/meego też.

   Co więcej nie potrzeba zaraz udostępniać internetu po wifi i instalować programu robiącego za ruter - praktycznie każda nokia (nawet bez wifi i symbiana) po podłączeniu jej kablem usb do komputera może robić za modem.

   W artykule wymienione są tylko te tanie i z klawiaturą - ale w tych super wypasionych, dotykowych za ponad tyś również takich funkcji nie brakuje.

  •  

   @mnlf: Zgadzam się - pomyślałem, że użycie takiej lekko przechodzonej Nokii jako modemu może być ciekawym rozwiązaniem, bo sam mam ze dwa egzemplarze w szufladzie a tu masa ludzi zastanawia się, czy inwestować w modemy. Kupować teraz z tego powodu Nokię za ponad 1000 to średnio dobry pomysł, a obecni ich posiadacze i tak nie mają możliwości użycia ich dwufunkcyjnie, chyba, że będą żonglowqać kartami sim :).

  •  

   @mietek79: czyli ten darmowy internet będzie działał na Nokii E66?

  •  

   @lukaszpatula: Powinien.

  •  

   @mietek79: Dzięki:)

 •  

  Gdyby ktoś był zainteresowany pomocą w odebraniu karty SIM a później wysłaniu jej do niego kontaktować się ze mną na krzychummm(małpka)wp.pl

 •  

  tego nie doczytałem :/
  ale na internet do komórki się sprawdza?

 •  

  wykop za dotrzymanie słowa, pozostaje czekać aż inne miasta będą mogły skorzystać.

 •  

  Wysłałem do nich maila z formularzem i potwierdzeniem wpłaty w piątek z samego rana, teraz jest środa popołudnie i zero odzewu z ich strony...

 •  

  Nokia N95... Da radę pociągnąć tego neta? A jesli nie, to ile kosztuje najtańszy telefon który obsługuje to? Tak na oko ;> Bo wyczytałem że modemy lekko ponad 100zł :)

 •  

  Rozłączanie co 60 minut to nie problem, nawet jeśli używamy modemu USB bezpośrednio w komputerze to po skorzystaniu z procedury opisanej tu: http://www.wykop.pl/link/848485/aero2-bezplatny-internet-automatyczne-wznawianie-polaczen/ i pobieraniu za pomocą odpowiednio skonfigurowanych programów takich jak FlashGet i JDownloader pobieramy około 2GB na dobę (co w miesiącu daje ponad 60GB!!!) bez jakiejkolwiek potrzeby siedzenia przy kompie czy klikania czegoś ręcznie.
  Ja jeśli potrzebuję zrobić coś szybko to mam płatny pakiet 5GB w t-mobile a jeśli mi się nie spieszy ciągnę przez Aero2 (biorąc pod uwagę, że tam mam dwunastokrotnie większy limit ;-) i to za darmo).

 •  

  Pytanko: czy kartę trzeba odbierać osobiście, czy może to być osoba trzecia?
  Czy w przypadku osobistego odbioru upoważnienie załatwiło by sprawę?

  Może w Warszawie ktoś chciałby sobie dorobić i podskoczyć kilka razy w tygodniu do ich siedziby, a tym samym pomóc mi i innym zainteresowanym - bo ci na pewno by byli...

  EDIT:
  Ale po zastanowieniu.. wysyłać kopię dowodu osobistego... i zresztą po cholerę im ona?
  Do każdej karty sim będzie przypisany dany "Kowalski" aby łatwiej można było go monitorować?

  •  

   @wtfagain: Dziękuję.

  •  

   @Emill: Według tego co jest na formularzu rejestracyjnym to może być pełnomocnik, wyślę dzisiaj maila, czy może to być dowolna osoba i czy mógłbym tak robić dla wszystkich znajomych :P

   Dodałem wcześniej ten komentarz, ale nie pojawił się jako odpowiedź, nie wiem czemu :P

  •  

   @Templar: może być problem z odbiorem poprzez pełnomocnika, gdyż w oświadczeniu abonenta pkt 1
   "1. Niniejszym wyrażam zgodę na: (...)
   b. dokonanie kserokopii dokumentów przedstawionych przy zawarciu, w szczególności dowodu osobistego (oświadczenie jest niezależne od czasu obowiązywania Umowy)"
   nikt nie pozwoli sobie na przyjęcie ksera bez wcześniejszego stwierdzenia zgodności z oryginałem
   - rozwiązaniem może być przekazanie dowodu pełnomocnikowi lub notarialne potwierdzenie za zgodność (koszt ok 7zł)

  •  

   @sesueso: Dzisiaj jak brałem to chcieli dowód tylko po to by zrobić ksero, jak się okazało, że sam im przyniosłem to już nie chcieli. Wysłałem do nich maila dla pewności i się zobaczy ;)

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  czy aby korzystac z usługi aero2 niezbędne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych? dodam ze w regulaminie nie jest to warunkiem uruchomienia usługi. dodatkowo jak pamietam nie wyrazilem takiej zgody przy usludze w playu i od tamtej pory nie dostalem zadnego smsa marketingowego itp. (play na karte). czy ktos sie orientuje?

 •  

  @Templar: Długo zapuszczałeś włosy? :P

 •  

  Ja za duza odplata moge Wam nie odebrac karty, bo nie mieszkam w Warszawie. Promocja do wyczerpania zapasow :p

 •  

  A czy obsługa WCDMA wystarczy? Mam k530i, w sumie leciwy telefon ale obsługuje to.

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Do tego jeszcze jakiś router z modemem 3g na usb lub wbudowanym, i mamy pewność, że nawet jak padnie nam nasze lokalne łącze to zawsze będziemy mieć zapasowe ;)

 •  

  Zna ktoś aplikację na androida, którą mógł bym wyświetlić wszystkie dostępne sieci? Bo według specyfikacji mój telefon działał by w UMTS 900, więc chciał bym z ciekawości sprawdzić, czy jest u mnie zasięg tej sieci.

  •  

   @anonim1133: ustawienia -> opcje bezprzewodowe -> sieci komórkowe -> operatorzy sieci...

  •  

   @anonim1133: a próbowałeś ustawienia-> komunikacja->sieci telefonii komórkowej-> operatorzy sieci?

  •  

   @grzysztof: Mnie właśnie nic tam nie wyświetla ;/ Może po zmianie na 2.3 coś się zmieni.

  •  

   @anonim1133: mi na 2.1 normalnie wyszukuje, jest i aero2 ale nie moge sie polaczyc bo nie mam sima... moze da sie korzystac uzywajac jakiegos innego sima?

   wszystko zajebiscie, ale odbior osobisty w warszawie - zenada. solorz se kupil tanio czestotliwosc i tyle

 •  

  Powiedz jeszcze, czy w twojej okolicy jest wielu innych potencjalnych użytkowników - tzn. czy mieszkasz w bloku? Ciekawe jak by było w takiej sytuacji, gdyby wielu korzystało naraz.

  •  

   @learccc: Mieszkam w samym centrum Warszawy, póki co to mało kto jeszcze z tego korzysta, nawet nie jestem pewien, czy nie byłem pierwszą osobą, która odebrała kartę SIM ;) Ale według regulaminu minimalna prędkość to 128 kb/s (16 KB/s), a maksymalna 256 kb/s (32 KB/s), za rok będzie 256/512.

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Thorgod: Tylko na terenie Polski, w powiązanych jest link do mapy lokalizacji nadajników BTS (walnąłem literówkę w tytule, wybaczcie :P), trzeba wybrać UMTS 850/900 i sieć Aero2 i możemy zobaczyć czy jest jakiś w pobliżu.

 •  

  bedzie to dzialac jak wsadze sima do laptopa? w kazdym lapie pod bateria mam miejsce na SIM CARD 3G jak mowi instrukcja ;).

 •  

  zakopałem. Skoro rozlacza sie co 1 godzine na 2 sekundy oznacza to ze sciagajac film, czy cokolwiek (w zaleznosci od tego jeszcze jakiego programu do sciagania uzywamy i skad sciagamy) jest spora szansa ze bedzie trzeba sciagac od nowa lub w ogole sie czegos nie sciagnie np. z rapidshare.

  Nie polecalbym takiego internetu.

  •  

   @sometwo: Od kiedy takie połączenie ma służyć do ściągania jakichkolwiek większych plików i to jeszcze na dodatek z rapidshare?! To ma być głównie wykorzystywane do oglądania stron, komunikatora, internetu w komórce. Chyba nikt tego nie będzie używał jako podstawowego połączenia z internetem.

 •  

  Jestem laikiem moze ktos pomoze.
  Mam taki malutki modem HUAWEI Mobile Connect E160G
  Czy taki sprzet sie nada do tego?
  W internecie znalalzem info ze modem ten obsluguje czestotliwosc 900 Hz Czy to wystarczy?

  •  

   @adrkrez: http://www.unlocked-dongle.co.uk/Modems/huawei-e160-3g-modem-review.html

   Według tej specyfikacji obsługuje tylko 2100 MHz, czyli niestety nie zadziała. Możesz też włączyć ręczne wyszukiwanie sieci i zobaczyć czy Ci znajdzie 26017 (Aero2).

  •  

   @adrkrez: Jeśli będziesz miał zasięg to prawdopodobnie zadziała.

  •  

   @Templar: dzieki. a jestem w stanie taki test zrobic bez karty?

  •  

   @adrkrez: Tak, możesz. Nie wiem tylko czy program dołączony do modemu daje taką możliwość, jak nie to poszukaj czegoś innego, ktoś jakiś czas temu podawał nazwę, ale zapomniałem :P

  •  

   @adrkrez: Właśnie natchniony tymże wykopem pobawiłem się swoim E160 i niestety nie działa w paśmie UMTS 900 MHz (na 900 MHz tylko GSM). Sprawdziłem, czy jestem w zasięgu sieci Aero2 na telefonie, więc na 100% lipa. Ale przy okazji pozbyłem się simlock'a w modemie, więc zawsze to jakiś plus... szkoda, że dla potrzeb Aero2 zostaje telefon/inny modem.

  •  

   @Ddawid6: Napisz skad wziales sterowniki i firmware bo ciezko znalesc w sieci :)

  •  

   @adrkrez: Pierwszy lepszy Unlocker do Huawei z google, dostajesz kod po IMEI i... tu się zdziwiłem - odpaliłem aplikację Play'owską do łączenia z netem, z kartą innej sieci (tylko po to, żeby sprawdzić czy na pewno mam simlock'a) i mi wyskoczyło okienko do wpisania kodu odblokowującego - wpisałem i simlock zdjęty :)

 •  

  Hmmm... Piotr 'Zeg' Podgórski będzie teraz polakom darmowy internet dostarczał? Hmmm... :)

 •  

  Kiedy takie cos w krakowie :)?

 •  

  Czy to celowa manipulacja autora wykopu?
  Prędkość wynosi 30kB/s, ma docelowo zostać zwiększona do 512kb/s.
  Czyli raptem niewiele ponad 2 razy szybciej, a jak ładnie wygląda w tekście.

  •  

   @j557: Bez przesady, podałem przecież wyniki testu Speedtest.net gdzie jest podane, że jest obecnie ok. 250 kb/s. Średnią prędkość ściągania wziąłem z przeglądarek, tam jest podawane w kilobajtach.

 •  

  k%!!a ja w płatnym mobilnym internecie nie mam takich prędkości bo k%!!A MIESZKAM NA ZAk%!!IAŁYM ZADUPIU. Mam nadzieję, że jakiś gej załatwi tych kart i wystawi je na allegro niebawem

Dodany przez:

avatar Templar dołączył
1397 wykopali 16 zakopali 249.9 tys. wyświetleń