•  

  pokaż komentarz

  Dodam jeszcze informację, że nie trzeba osobiście jechać po kartę SIM, w formularzu rejestracyjnym możemy wpisać pełnomocnika, czyli jeśli mamy jakąś rodzinę albo znajomego w Warszawie to może on to zrobić za nas ;) Jak macie jeszcze jakieś pytania to z chęcią na nie odpowiem :)

 •  

  pokaż komentarz

  A jakieś ograniczenia jeśli chodzi o treść? Cenzura?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Z tego co sprawdziłem to nie ma żadnej cenzury, The Pirate Bay, Red Tube i Wykop działają :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: a https? bankowość elektroniczna?

  •  

   pokaż komentarz

   @emuw3p8bryw3an8: Też działa bez problemu, sprawdziłem mBank i Polbank, wszystkie inne serwisy z HTTPS (Facebook, Twitter, Google) również działają dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: ciekawe czy ta prędkość będzie cały czas na tym poziomie. Teraz wielu ludzi się o tym dowiedziało. Czytałem na tym na wp, telepolis, media2, vbeta i wielu wielu innych. Niedługo zniosą opłaty całkowicie. Mam nadzieję, że mimo wszystko gwarantowana prędkość pozostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego co sprawdziłem to nie ma żadnej cenzury, The Pirate Bay, Red Tube i Wykop działają
   Czyli działa cały internet ;d

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Ten internet musi oferować to samo co komercyjne odpowiedniki (takie są warunki). Tzn. nie mogą w tym czegoś cenzorować jeśli nie robią tego w płatnym.

   @CiemnaStronaNalesnika: gwarantowana prędkość pozostanie. Ale on jest DO 256Kb/s (czyli może być mniej). Ale nawet jak będzie więcej użytkowników to nie przewiduję, żeby były jakieś duże zwolnienia (bo technicznie i komercyjne oferty by zwolniły; a przy stosunkowo niskiej prędkości nie będzie i tak zauważalne - co najwyżej zwolnią te szybsze, płatne).

   PS Jedyne ograniczenie to rozłączanie po 60 minutach i stosunkowo niska prędkość.

  •  

   pokaż komentarz

   @mk321: właśnie - przyznam, że do jakiś urządzeń mobilnych jest to dobre, ale do domu już niekoniecznie - w domu przydaje się internet o większej szybkości. Z tej usługi nie da się ściągać np dużych plików z serwisów bez możliwości wznowienia pobierania - bo gdy po godzinie rozłączy na chwilę, to trzeba zaczynać od początku...

   Jednak dla osób uboższych, dla których zakup normalnego dostępu do Internetu mógłby być zbyt drogi, ta usługa teoretycznie byłaby dobra... Teoretycznie, bo i tak za to zapłacimy w podatkach, a dostęp do Internetu jest już dzisiaj całkiem tani...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Każda współczesna przeglądarka ma możliwość wstrzymywania i wznawiania pobierania, także rozłączenie w niczym nie przeszkodzi. Choć ściąganie dużych plików nie ma żadnego sensu, za dużo czasu to zajmuje, ja to traktuje raczej jako "uzupełnienie" internetu stacjonarnego ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: Nie miałem na myśli przeglądarek - chodziło mi o serwisy typu rapidshare czy hotfile, gdzie bez konta premium możliwość wznawiania jest zablokowana po stronie serwisu...

   No i oczywiście kwestia tego, że z taka szybkością faktycznie pobieranie trwałoby wieki - ale może ktoś cy się uparł, żeby pobrać plik o nieco większym rozmiarze? ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: Ponowne łączenie trwa z 2-3 sekundy, ściąganie z RS/HF itp. nie powinno zostać przerwane, w Neostradzie też co 24h mi się rozłącza na 5-10 sekund i nigdy mi nie przerwało pobierania z takich serwisów bez konta premium.

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: Jak IP się zmienia na musi zostać przerwane. Ale nawet jakby było to samo to i tak się przerywa. U mnie w OFP po po rozłączeniu zawsze się przerwa. W Ciebie w Neo może się nie przerywało, tylko "zwalniało" na te 5 sekund i dlatego ściąganie nie zostało przerwane? Po to wprowadzili sesje 60 min aby właśnie nie ściągać (i by to nic nie dało?).

  •  

   pokaż komentarz

   Wie ktoś z was może jak przy tej prędkości jest z jakością rozmów skype? Chętnie z telefonu bym rozmawiał a skoro to za darmo...

  •  

   pokaż komentarz

   @mk321: Sprawdziłem i rzeczywiście przerywa, ale zazwyczaj pliki są podzielone na części po 100MB, pobranie tego przy prędkości ok. 30 KB/s zajęło mi 53 minuty, także na upartego da radę :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: Skype pociagnie na tym?

  •  

   pokaż komentarz

   @altair1: Porozmawiałem chwilę ze znajomym na Skypie i pobawiłem się rozmową testową i wszystko było OK, oficjalne wymagania:

   "Do połączeń głosowych zalecamy łącze szerokopasmowe o szybkości 100 kb/s (pobieranie) / 100 kb/s (wysyłanie)."

   A z Aero2 mamy 256 kb/s (minimum według regulaminu to 128 kb/s).

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.wykop.pl/link/791063/odpowiedz-od-uke-w-sprawie-spolki-aero2/#comment-5689861

  ile to razy już było:' jak przyjdę to przetestuję i napiszę w komentarzu, sprawdzę i dam wam znać... 'wykop za dotrzymanie słowa.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak cos jest darmowe to znaczy ze kosztuje kilka razy wiecej.
  Darmowy internet najpierw wykonczy prywatnych providerow a pozniej zajmie sie regulowaniem i filtrowaniem tresci jako operator bezkonkurencyjny. Dobra technika i ludzie to kupia.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Bez przesady. Jakiekolwiek cenzurowanie automatycznie zniechęci potencjalnych klientów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek: I co zrobia wtedy? Zostana bez sieci? IMO jest to nacjonalizacja internetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Dostajesz minusy od młodzieży podjaranej Facebookiem.
   To co napisałeś o wykańczaniu providerów, to raz.
   Dwa - Netia musi sobie zarobić, żeby się rozwijać. Aero dostał kasę z budżetu (nawet nie chcę wiedzieć, co pili przy ustalaniu przetargu).

   Tak więc pani Mirosława, lat 85, 1000 pln emeryturki, ledwo starcza na życie, ale w VAT się dołoży do Fejsbuka.

   Osom.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Biorąc pod uwagę oferowaną prędkość - NIE SĄDZĘ.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy:
   Wiesz co ja myślę - internet wąskopasmowy nie może wykończyć dostawców szerokopasmowego. Po prostu inny sektor rynku. Internet wąskopasmowy to głównie internet mobilny dla różnych urządzeń i gadżetów. Umożliwi skok technologiczny i podłączenie do Internetu wielu urządzeń, których nikt do tej pory nawet nie próbował podłączać do sieci ze względu albo na brak zasięgu w danym miejscu lub koszty. Internet szerokopasmowy jest jednak główną opcją dla komputerów a nawet smartfonów. Żadnej firmy nie stać na udostępnianie go za darmo. Koszty są zbyt wysokie, nawet dla dużych graczy.

   Państwo i jego aparat kontroli mogłyby się szarpnąć na taką inwestycję - gdyby nie kryzys i gigantyczne zadłużenie. Na taką zagrywkę stać tylko bogate państwa. A nawet obecnie te bogate przechodzą kryzysy. Brakuje na wszystko. Chociażby na utrzymanie sieci energetycznych. Nie da się znikąd tej kasy zabrać. Można podnieść podatki, ale i tak nie starczyłoby na wygryzienie istniejących dostawców szerokopasmowych.

   Twoja teoria spiskowa teoretycznie ma sens, w praktyce - zbyt trudne do realizacji. Brak warunków.

   Pomyśl - nikt w mieście nie zrezygnuje z płatnego szerokopasmowego neta dla darmowej namiastki. W odwrotną stronę - owszem. Kto nie ma neta w ogóle, chętnie skorzysta z takiej oferty. Jeśli zaczną cenzurować nowym użytkownikom sieć - z łatwością dostrzegą to ograniczenie. Mało tego - płatni dostawcy będą starali się przejąć tą niszę oferując za niewielką cenę (a być może nawet za darmo) dostęp bez cenzury. Dlaczego mieliby za darmo, albo dopłacać do interesu? Ano dla reklamy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, bezpłatni klienci w przyszłości mogą dokupić transfer.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Rzeszów ma darmowego neta już od lat i jakoś providerów nie wykończyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: pieprzysz. Zawsze znajdzie się grono użytkowników, którzy będą chętni zapłacić za wyższą jakośc. A darmowy operator nigdy takiej nie zapewni z oczywistych ograniczeń finansowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @towar_exportowy: Gdy za darmo rozdawano Maluchy to znaczy, że upadła by reszta producentów samochodów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cavaan: To nei jest wlasciwa analogia.
   Gdyby TPSA wprowadzila darmowe rozmowy non-stop i bez abonamentu to skorzystalbys z innego providera u ktorego trzeba zaplacic?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry:
   Pewnie, że darmowy internet nie wykończy prywatnych dostawców. I nie trzeba szukać daleko przykładów podobnych działań:
   - Czy darmowa służba zdrowia wykończyła prywatne szpitale? Nie!
   - Czy darmowa służba oświatowa wykończyła prywatne szkoły? Nie!
   Tak samo nie znikną prywatni dostawcy internetu! W dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest na tyle tani i łatwo dostępny, że już nie opłaca się sprzedawać "samego dostępu". A skoro nie ma już za wiele wolnego marginesu, żeby obniżyć cenę, to klientów trzeba zachęcić dodatkowymi bonusami:
   - Geolokalizacja miejsca, z którego łączy się użytkownik.
   - Jednoznaczna identyfikacja użytkownika adresu IP.
   - Filtrowanie niecenzuralnych treści.
   A co do tak powolnego zwiększania prędkości łącza to przecież nie możemy od razu dać wszystkim kilkudziesięciu megabitów bo LTE ma dopiero programy pilotażowe w kilku największych miastach. Poza tym ta technologia jest jeszcze trochę za droga, więc nie da się na niej za wiele złupić, ale przyszły potencjał jest, i nie należy go zmarnować, trzeba już robić podwaliny pod kolejny etap totalitaryzmu!

   Poza tym wszystko musi być wprowadzane pomalutku, małymi kroczkami, żeby lud się nie sprzeciwił. Należy mu pozwolić się oswoić z takimi pomysłami. Jeśli to robisz pomalutku, to większość machnie ręką a niejeden, jeśli jesteś delikatny, to może nawet z pocałowaniem ręki podziękuje, że go w d..ę wy...eś!

 •  

  pokaż komentarz

  Korzystać z YT przy prędkości rzędu 25kBps? Masochista...

 •  

  pokaż komentarz

  Za ile można dorwać modem, który będzie obsługiwał tą kartę?

  •  

   pokaż komentarz

   @minio_spedition: "Z regulaminu usługi możemy wyczytać, że usługa działa w technologii HSPA+ na częstotliwości 900 MHz oraz LTE 2,5 GHz. Wystarczy więc posiadać telefon lub modem, który obsługuje takie technologie. Modemy obsługujące HSPA/HSPA+ w tej częstotliwości są obecnie łatwo dostępne, ostatnio można było np. nabyć Huawei E173U-2 w promocji Play za 109 zł."

  •  

   pokaż komentarz

   @minio_spedition: za 30 zł, wystarczy najprostsza komórka z kabelkiem do kompa

  •  

   pokaż komentarz

   @DOgi: Mało telefonów ma obsługę HSPA 900 MHz (LTE to już w ogóle rzadkość). Z modemów najtańszy będzie właśnie Huawei E173U-2, ja mam E585 i on działa bez komputera jako hotspot WiFi, kupiłem go za ok. 200zł na angielskim eBay'u (nowy, bez simlocka).

  •  

   pokaż komentarz

   @minio_spedition: Z tego, co widzę to od 100 złotych można dostać taki modem na Allegro.

  •  

   pokaż komentarz

   @DOgi: Najprostsza komórka nie obsługuje HSPA+, najwyżej edge lub gprs. Mam HTC Diamond, on wykrył mi tą sieć Aero2 ale nie łączy z nią ponieważ nie mam ich karty sim.

  •  

   pokaż komentarz

   @guciooo: Podsumowując: karta 55 zł, modem - jeżeli ktoś takowego nie ma - około 100zł, czyli darmowy internet na starcie kosztuje nas ponad 150 zł...

  •  

   pokaż komentarz

   @minio_spedition: czyli akurat tyle co przy innych operatorach (neo, netia) za opłatę instalacyjną, a modem jak zerwiesz/skończysz umowę to i tak Ci zabierają, tutaj zostaje, bo jest Twój, wiec myślę że cena początkowa jest ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: praktycznie każda komórka z "3G" obsługuje UMTS 900 - czyli będzie działać. Jak nie ma HSPA+ to najwyżej trochę wolniej ale i tak jest limit prędkości więc nie ma czym się przejmować.

   Po EDGE działać nie będzie, ale komórka która ma coś więcej niż tylko EDGE wcale taka droga nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Nie jestem do końca przekonany, czy po gołym WCDMA, czyli bez wsparcia HSPA (bez HSUPA i bez HSDPA) to pójdzie - jednak to ciut inna technologia i AERO2 nie koniecznie musi wspierać tą wcześniejszą.

  •  

   pokaż komentarz

   @snx: Znalazłem bardziej interesujący, czyli Huawei E180 w podobnej cenie, ale nie jestem do końca pewien czy daje radę z Aero2. Ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć?

   EDIT: Kurczę... Znajduję sprzeczne dane (jedni wskazują na HSPA 900Mhz inni nie). Na stronie producenta tego nie widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli kogoś to zainteresuje: na Samsung Galaxy S śmiga, aż miło.

  •  

   pokaż komentarz

   @rss: Pytanie, mam telefon wave s8500, ta karte z darmowym internetem wklada sie zamiast karty pamieci?

  •  

   pokaż komentarz

   @royback: Zamiast sim karty, masz do wyboru albo darmowy net albo połączenia telefoniczne z netem od operatora gsm.

  •  

   pokaż komentarz

   @guciooo: to nie za ciekawie... trzeba będzie zainwestować w modem.

  •  

   pokaż komentarz

   @guciooo: na HTC Touch Diamond działa Darmowy Internet, po włożeniu karty Aero2 nie wyświetla nazwy sieci ani nie ma zasięgu, po utworzeniu APN i połączeniu z komputerem można korzystać z Darmowego Internetu :)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie przemawia za mną fakt "darmowego internetu" za cenę sprzedaży swoich danych osobistych. Potem co uważać na co się wchodzi i co piszę, bo jak nie to mamy IP Kowalskiego i znajdziemy jego profil na Wykopie?

  Dziękuję postoję.

  •  

   pokaż komentarz

   @SnZ: Myślisz, że Twój operator nie ma takich możliwości?

  •  

   pokaż komentarz

   @SnZ: Żeby mieć Neostradę, UPC, Blueconnect, iPlusa itp. też trzeba przekazać swoje dane osobowe, także nie widzę jakoś zbyt wielkiej różnicy. Aero2 to nie jest też firma państwowa, właścicielem jest Cyfrowy Polsat ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @basi46;@Templar: myślę, że ma jednak bardziej kierowałem się tym "boomem" na darmowy internet i tym zbieraniem danych, może przesadziłem :c.

   W każdym razie plus za recenzje :).

  •  

   pokaż komentarz

   @SnZ: No oczywiście dają internet za darmo, ale hejter musi się znaleźć. Internet za darmo, toż to skandal!

  •  

   pokaż komentarz

   @SnZ: co Wy ludzie macie za paranoję z tymi danymi osobowymi? Jak nie było GIODO to nikt nie marudził, żyło się normalnie i nikt się nie zastanawiał czy "adres IP + email typu głupijasio@wp.pl to już są dane osobowe czy nie"

   Teraz każdą bazę trzeba zgłaszać, czekajcie aż się dobiorą do waszych kontaktów w telefonie.

  •  

   pokaż komentarz

   @SnZ: na szczęście nie ma przymusu korzystania

 •  

  pokaż komentarz

  za 2 miesiące kończy mi się umowa z PLAY i chyba się skuszę na ten internet. Raczej nic nie ściągam, a skoro do wykopu się nadaje...

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś się orientuje, czy taka karta będzie działać z iPadem 3G?

 •  

  pokaż komentarz

  ja dodam tylko informacje na temat internetu który posiadam obecnie w ramach testu orange
  http://www.speedtest.net/result/1361785000.png
  polecam zapisywać się do takich testów jeśli macie możliwość :)

 •  

  pokaż komentarz

  W czym tkwi "haczyk", że jest to za darmo??

 •  

  pokaż komentarz

  Kurcze fajnie - nawet lodowce mozna internet fundnąć.

 •  

  pokaż komentarz

  Ktos moze wie czy jak mam dom tak z 7km od nadajnika to bede lapal sygnal ?

  •  

   pokaż komentarz

   @armata: Jak masz modem/telefon obsługujący HSPA 900 MHz to włącz ręczne wyszukiwanie sieci i zobacz czy Ci znajdzie 26017 (kod Aero2), jeśli tak to będzie działać.

  •  

   pokaż komentarz

   @armata: jak nie to freem.pl
   komercyjny,ale też darmowy

  •  

   pokaż komentarz

   @armata: Zależy też od tego czy teren jest równy, nie ma drzew/budynków itd. Raczej powinno łapać (zawsze można użyć dodatkowej zewnętrznej anteny).

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: A będzie działać z modemem Huawei E173 z Playa? Bo w opcjach tego programiku, który instaluje się z modemu nie widzę możliwości zmiany czegokolwiek ręcznie, jest tylko zablokowane ustawienie zakresu "wszystkie pasma".

  •  

   pokaż komentarz

   dzieki pokombinuje i zobacze co i jak

  •  

   pokaż komentarz

   @mk321: znasz się może w tym temacie zewnętrznych anten wi-fi ? działają one dobrze czy to raczej zbędne jest ? no i czy jakaś taką antenę możesz polecić ?

  •  

   pokaż komentarz

   @DOgi: Jaka jest prędkość tego freem ?

  •  

   pokaż komentarz

   @matiusmm: To nie ma być antena do wi-fi tylko 900MHz (HSPA+). Z tego co czytałem działają raczej dobrze. A jeśli sygnał jest słaby to szczególnie w HSPA bardzo poprawia osiągi (oczywiście nie opłaca się jeśli już osiągasz ponad te 256kB/s a masz zamiar korzystać tylko z tego). Niestety nie znam się aż tak, żeby coś polecać (ale inni się znają).

   @DOgi: ten freem.pl to jakiś dziwny jest. Fakt, nie czytałem szczegółowo regulaminu ale coś mi się obiło o uszy, że regulaminowo to jest tylko do telefonów (a na komputerze nie możesz według regulaminu z niego korzystać) no i limit 10 MB (zwiększany oglądaniem reklam). No i mogą blokować transfer kiedy chcą. Poczytałbym test właśnie tego internetu z dokładnym wyjaśnieniem ograniczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @mk321: a to mi się pomyliło o czym pisałeś wcześniej, ja raczej szukam wzmocnienia (anteny) do odbioru sieci wi-fi, bo łapie tak na krawędzi możliwości i czasami przez to zrywa.

  •  

   pokaż komentarz

   @renom: prędkość ile sieć (plusa) wydoli - przez chwilę udało mi się uzyskać jakieś 3Mbity,
   Przy tym limicie prędkość nie ma znaczenia.

   @mk321: testuję to od prawie 2 tygodni to mogę trochę opisać

   Może po kolei
   Przy zamówieniu nikt nie weryfikuje danych osobowych można wpisać cokolwiek, jeśli chcemy wysyłkę przez inpost nawet nie trzeba istniejącego adresu podawać (jedynie trzeba podać nr komórki na który przysyłają SMSa z kodem potrzebnym do odbioru startera z paczkomatu)
   Wysyłka i starter jest zupełnie za darmo, co więcej na karcie jest 1zł który można wykorzystać na rozmowy i SMSy (dostaje się więc złotówkę w prezencie).
   Ważność konta to jak widzę 1 miesiąc - według instrukcji jak będzie się regularnie reklamy oglądać to pod koniec miesiąca mają wydłużyć o kolejny miesiąc.

   Działanie internetu, przy próbie wyświetlenia jakieś strony po http jest się przekierowywanym na stronę freem na której wyświetla się obrazek z reklamą (strona ta ma adres lokalny zaczynający się od 192.168 więc jest niedostępna z zewnątrz), trzeba kliknąć dwa razy dalej i potem można przez pół godziny korzystać z internetu, działają wszystkie protokoły (testowałem telefon internetowy po sip, jabber, ssh, tor - działa wszystko), po półgodzinie trzeba znowu wejść na ich stronę z reklamą i kliknąć 2 razy dalej.
   Dzienny limit to 10MB, po jego wykorzystaniu internet jest całkowicie blokowany (można za 2zł dokupić 1GB limitu ważnego przez tydzień ale nie próbowałem tego robić).
   Na chwilę podłączyłem przez modem do komputera, po odpowiednim ustawieniu apna działało zupełnie normalnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy z tej karty da się także wykonywać połączenia telefoniczne lub sms? Bo jeżeli tak to bym się wybrał do warszawy po tą kartę do telefonu :)

 •  

  pokaż komentarz

  Rozumiem że za tą usługę płaci się jednorazowo

  Mogę włożyć kartę do zwykłego telefonu (mam tylko gprs) i będzie śmigać?
  Na zawsze za free?

 •  

  pokaż komentarz

  U mnie na E52 sieć objawia się jako "PL 17". Posłałem już gońca z teczką wniosków.

 •  

  pokaż komentarz

  CSI: WYKOP dumnie ogłasza zlokalizowanie(autora znaleziska.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Mam N95.(obsługuje HSPA). Czemu mi nie znajduje sieci od aero (do nadajnika mam ok 1 km w linii prostej).

  •  

   pokaż komentarz

   @antykler: Musi obsługiwać częstotliwość HSPA 900 MHz, a N95 obsługuje tylko 2100:

   http://www.nokia.pl/produkty/telefony/nokia-n95/cechy-i-funkcje-telefonu

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: hmmm mam HTC Desire z tego co widzę to ma HSPA/WCDMA: 900/2100 MHz w specyfikacji. Ale nigdzie niestety nie widzę takiej sieci Areo w Wi-fi. czy trzeba jakoś inaczej to zrobić czy jak ?

  •  

   pokaż komentarz

   @matiusmm: ustawienia -> opcje bezprzewodowe -> sieci komórkowe -> operatorzy sieci (i powinno wyszukiwać - szukaj opa 26017)

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: A przy takiej specyfikacji -
   Częstotliwość działania
   Cztery zakresy GSM 850/900/1800/1900, EGSM 900
   Automatyczne przełączanie zakresów GSM
   Tryb samolotowy
   Sieć transmisji danych
   GPRS klasa A, wieloszczelinowa klasa 11, maksymalna szybkość 85.6/64.2 kbps (pobieranie/wysyłanie)
   EDGE klasa B, wieloszczelinowa klasa 32, maksymalna szybkość 296/177,6 kb/s (pobieranie/wysyłanie)
   WCDMA 900/2100, maksymalna szybkość PS 384/384 kb/s (wysyłanie/pobieranie)
   HSDPA, maksymalna szybkość 3,6 Mb/s (pobieranie)
   WLAN 802.11b, 802.11g – Zabezpieczenia sieci WLAN: WPA2-Enterprise, WPA2-Personal, WPA-Enterprise, WPA-Personal, WEP – Jakość usług WLAN: WMM, U-APSD – Kreator sieci WLAN
   Obsługa protokołu TCP/IP
   Możliwość używania w charakterze modemu


   będzie działać?

  •  

   pokaż komentarz

   @matiusmm: nie szukaj w wifi tylko sieciach HSPA+

  •  

   pokaż komentarz

   @sesueso: a no tutaj nie szukałem, niestety wyświetla mi tylko Plus, Era, Orange PL, Play

  •  

   pokaż komentarz

   @Bushi13: No niby jest "WCDMA 900/2100", czyli chyba zadziała, najlepiej tak jak już było wspomniane uruchomić ręczne wyszukiwanie sieci i zobaczyć czy znajdzie 26017 (ewentualnie PL 17).

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar:
   Dzięki. Sprawdziłem na HTC i działa. Jak będzie można odebrać kartę u mnie w mieście to skorzystam z ich oferty (mam 20 Mbps, ale na mobilne podróże akurat wystarczy).

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli jak dobrze rozumiem, te wpłacone 55zł oni mi zwracają? Kiedy i w jaki sposób?

 •  

  pokaż komentarz

  ok, póki co, minus że tylko w Wawie

 •  

  pokaż komentarz

  Właśnie się dowiedziałem dzięki mapce bts, że nadajnik widoczny z okna to play/aero. Niestety aero jeszcze nie działa, więc trzeba poczekać, ale dobrze się zapowiada. Dzięki za testy! Zastanawiam się teraz czym operatorzy będą zachęcać klientów do popisywania cyrografów, play już wcześniej nałapał, ale pozostali będą mieć mały problem. W terenie nie potrzeba nie wiadomo jakich prędkości, programy narzędziowe, aplikacje zdalne praktycznie w ogóle, tyle żeby się synchronizować, a awaryjnie jak znalazł.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc: operatorzy będą zachęcać do podpisywania bo:
   - ten jest tylko na 900MHz (a nadajników wcale tak dużo nie ma),
   - z powyższego też wynika, że w telefonie musi być modem to obsługujący (a wszystkie starsze telefony tego nie mają),
   - jest niska prędkość (no dobra w telefonie aż tak bardzo nie potrzebne),
   - darmowy jest tylko na 3 lata, a potem nie,
   - trudność w dostępnie (nie wszyscy wiedzą że jest bo nie ma reklam - no oprócz wykopu; trzeba jechać do Warszawy lub mieć pełnomocnika).
   A z kablowymi operatorami to nawet nie ma porównania... Gdyby u mnie chcieli podłączyć kabel to chętnie podpisałbym taki "cyrograf".

  •  

   pokaż komentarz

   @mk321: jeśli chodzi o mnie, to z pewnością nikt nie przekona do podpisania w najbliższym czasie cyrografu, choćby tylko trzy lata. W żadnej mierze nie traktuję tego internetu jako zastępstwo internetu kablowego, ale jako dodatek jak znalazł do tabletu,netbooka lub w firmie do synchronizacji z bazą danych. Ostatnio będąc w Warszawie miałem problem, żeby gdzieś się zalogować. Cała masa domowych sieci, pozabezpieczanych na amen. Próbowałem dzień wcześniej sprawdzić w internecie, która kawiarnia, pub udostępnia internet, niestety nie udało mi się, nie mam na myśli tutaj komercyjnych. Taki internet jest idealny, zalogować się, sprawdzić pocztę i wszystko za darmo. Nie chodzi o to, żebym w każdym zakątku miał dostęp, ale jeśli przyjeżdżam do miasta, to dobrze będzie żyć ze świadomością, że będę miał internet z aero, gdzie sprawdzę wszystkie interesujące mnie rzeczy. Jakby on nie działał, jest za darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc: Każdy McDonald's ma free wifi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Areck: Ale poczty nie sprawdzisz używajac programów pocztowych bo mcdonalds pozwala tylko na dnsy, http (po drodze transparent proxy) i https. Jedyna mozliwosc to tunelowanie takim wypadku (uzywajac portu 443). I tak jak arturccc powiedział - chodzi o to, że masz mozliwosc polaczenia sie prawie w każdej chwili.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę, że to może być dobre rozwiązanie dla użytkowników tabletów i netbooków.

 •  

  pokaż komentarz

  @Templar Na e-maila wysyłam skan wypełnionego formularza czy jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @donpabloss: Tak dokładnie, sam skan wysyłasz, wpłacasz kasę na konto i czekasz na ich odpowiedź, przyślą Ci informację, że możesz odebrać od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Po odbiór zabierz ze sobą dowód osobisty, potwierdzenie wpłaty i możesz też ksero dowodu, ale jak nie będziesz miał to sami skserują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: Głupie pytanie, skad wziac potwierdzenie wplaty jezeli przelewam z konta internetowego? Jesli pełnomocnik za mnie odbiera karte musze mu wyslac skan swojego dowodu? I jeszcze jedno glupie pytanie, na stacjonarnych komputerach rowniez dziala, tzn wystarczy modem pod port usb podlaczyc?;) dopytaje sie bo wszyscy o laptopach pisza.

  •  

   pokaż komentarz

   @royback: No w banku internetowym powinieneś mieć możliwość wydrukowania potwierdzenia, jak nie możesz znaleźć to podaj nazwę banku, spróbuję pomóc. Na stacjonarnych też zadziała, jedyny wymóg to taki, aby modem obsługiwał częstotliwość HSPA 900 MHz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Templar: Dzięki za odp, znalazlem gdzie sie drukuje potwierdzenie. Myśle nad modemem który wczesniej podales Huawei E173U-2, chyba tanszych nie ma, ktore by obslugiwaly.

 •  

  pokaż komentarz

  Przydałaby się lista modemów które obsługują ten internet. Z opisu wynika iż musi być to "HSPA+ na częstotliwości 900 MHz". Kandydaci:
  - Huawei E173U-2 - z allegro najtańsza opcja z przesyłką : 126zł (ze specyfikacji: UMTS/HSPA 900 MHz/2100MHz)

  Kto da taniej! wypisujcie modele..

 •  

  pokaż komentarz

  A do kiedy to będzie za darmo? Bo z tego co mi się obiło o uszy to Areo2 ten darmowy internet ma udostępniać tylko określony czas.

 •  

  pokaż komentarz

  @Templar: Taki dobry zasięg uzyskałeś wewnątrz budynku ? Ciekawy jestem jakbyś pojeździł po Wawie ile byś dziur znalazł.
  Jeśli ktoś jest ciekawy czy w jego okolicach znajduje się nadajnik Aero2 to informuję ,że ich nadajniki ukrywają się pod numerkiem 26017.
  PS.Ping bardzo przyzwoity jak na internet "komórkowy" T-mobile średnio 450ms :-) Jestem Ciekawy jak z Torrentami.

  •  

   pokaż komentarz

   @HouseMPrawdziwy: Tak, testowałem głównie w domu, w okolicach Ogrodu Saskiego. Pochodziłem też po centrum i było wszystko tak samo, jutro sprawdzę działanie na Woli i Bemowie ;)

 •  

  pokaż komentarz

  a może warto zainwestować w całą matrycę modemów 3g:) tylko czy da się kilka modemów 3g spiąć w jakiś sposób ze sobą, np dwa podłączone pod usb podwoja dostępną prędkość? sprawa warta przemyślenia..

 •  

  pokaż komentarz

  Zainteresowałem się darmowym internetem ale nie od aero tylko od freem.pl
  I mam takie pytanie. Czy jest jakiś sposób żeby użyć karty freem jak neta w lapku?

 •  

  pokaż komentarz

  Ciężko będzie z tą usługą we wszystkich miastach, adresy ipv4 się skończyły jakiś czas temu, chyba że elektrownie jakoś sygnał za natem porozdzielają

  •  

   pokaż komentarz

   @kerszi: Chyba musi być w większości za NATem, tak jak i obecnie inni operatorzy to stosują. A wszyscy jednocześnie nie będą korzystać więc po rozłączeniu (60 minut) adres się zwalnia.
   Z drugiej strony mogliby zrobić na IPv6 bo te nowe modemy chyba obsługują (nie wiem jak z innymi problemami technicznymi). Były mały krok do popularyzacji IPv6.

 •  

  pokaż komentarz

  Obecnie mam koszmarnie drogi internet Orange Free na Kartę. Z telefonu robię tethering WiFi na komputer i taki mam internet, z braku modemu, a i tak poza domem dobrze się to sprawdza na samej komórce. Często odnajdywałem na Galaxy S "Aero2" nie mając pojęcia co to jest, ale też będąc zbyt leniwym, żeby wyszukać to w Google. Orange, po wyczerpaniu limitu, brutalnie odłącza internet, lecz nie ma co się temu dziwić, w końcu to coś jest bez umowy. Aero2 wydaje się być ciekawą perspektywą awaryjną, a taką prędkość da się znieść.

 •  

  pokaż komentarz

  Właśnie jestem w Olsztynie i z ciekawości wyszukałem na moim samsungu (i5800) tej sieci i o dziwo jest! Aero 2 . Czyli jakbym kupił kartę w Warszawie to mogę cieszyć się darmowym internetem?

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli chodzi o możliwość wykorzystania starych Nokii - ciekawy tekst http://www.gsm.biz.pl/historia/telefony_umts900_5734.html
  Nie wiem jak w innych ale np. w E66 jest możliwość bezproblemowego udostępniania netu z komórki innym urządzeniom.

  •  

   pokaż komentarz

   @mietek79: we wszystkich symbianowych można, tak samo we wszystkich androidowych i z maemo/meego też.

   Co więcej nie potrzeba zaraz udostępniać internetu po wifi i instalować programu robiącego za ruter - praktycznie każda nokia (nawet bez wifi i symbiana) po podłączeniu jej kablem usb do komputera może robić za modem.

   W artykule wymienione są tylko te tanie i z klawiaturą - ale w tych super wypasionych, dotykowych za ponad tyś również takich funkcji nie brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Zgadzam się - pomyślałem, że użycie takiej lekko przechodzonej Nokii jako modemu może być ciekawym rozwiązaniem, bo sam mam ze dwa egzemplarze w szufladzie a tu masa ludzi zastanawia się, czy inwestować w modemy. Kupować teraz z tego powodu Nokię za ponad 1000 to średnio dobry pomysł, a obecni ich posiadacze i tak nie mają możliwości użycia ich dwufunkcyjnie, chyba, że będą żonglowqać kartami sim :).

  •  

   pokaż komentarz

   @mietek79: czyli ten darmowy internet będzie działał na Nokii E66?

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaszpatula: Powinien.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby ktoś był zainteresowany pomocą w odebraniu karty SIM a później wysłaniu jej do niego kontaktować się ze mną na krzychummm(małpka)wp.pl

 •  

  pokaż komentarz

  tego nie doczytałem :/
  ale na internet do komórki się sprawdza?

 •  

  pokaż komentarz

  wykop za dotrzymanie słowa, pozostaje czekać aż inne miasta będą mogły skorzystać.

 •  

  pokaż komentarz

  Wysłałem do nich maila z formularzem i potwierdzeniem wpłaty w piątek z samego rana, teraz jest środa popołudnie i zero odzewu z ich strony...

 •  

  pokaż komentarz

  Nokia N95... Da radę pociągnąć tego neta? A jesli nie, to ile kosztuje najtańszy telefon który obsługuje to? Tak na oko ;> Bo wyczytałem że modemy lekko ponad 100zł :)

 •  

  pokaż komentarz

  Rozłączanie co 60 minut to nie problem, nawet jeśli używamy modemu USB bezpośrednio w komputerze to po skorzystaniu z procedury opisanej tu: http://www.wykop.pl/link/848485/aero2-bezplatny-internet-automatyczne-wznawianie-polaczen/ i pobieraniu za pomocą odpowiednio skonfigurowanych programów takich jak FlashGet i JDownloader pobieramy około 2GB na dobę (co w miesiącu daje ponad 60GB!!!) bez jakiejkolwiek potrzeby siedzenia przy kompie czy klikania czegoś ręcznie.
  Ja jeśli potrzebuję zrobić coś szybko to mam płatny pakiet 5GB w t-mobile a jeśli mi się nie spieszy ciągnę przez Aero2 (biorąc pod uwagę, że tam mam dwunastokrotnie większy limit ;-) i to za darmo).

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanko: czy kartę trzeba odbierać osobiście, czy może to być osoba trzecia?
  Czy w przypadku osobistego odbioru upoważnienie załatwiło by sprawę?

  Może w Warszawie ktoś chciałby sobie dorobić i podskoczyć kilka razy w tygodniu do ich siedziby, a tym samym pomóc mi i innym zainteresowanym - bo ci na pewno by byli...

  EDIT:
  Ale po zastanowieniu.. wysyłać kopię dowodu osobistego... i zresztą po cholerę im ona?
  Do każdej karty sim będzie przypisany dany "Kowalski" aby łatwiej można było go monitorować?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  czy aby korzystac z usługi aero2 niezbędne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych? dodam ze w regulaminie nie jest to warunkiem uruchomienia usługi. dodatkowo jak pamietam nie wyrazilem takiej zgody przy usludze w playu i od tamtej pory nie dostalem zadnego smsa marketingowego itp. (play na karte). czy ktos sie orientuje?

 •  

  pokaż komentarz

  @Templar: Długo zapuszczałeś włosy? :P

 •  

  pokaż komentarz

  Ja za duza odplata moge Wam nie odebrac karty, bo nie mieszkam w Warszawie. Promocja do wyczerpania zapasow :p

 •  

  pokaż komentarz

  A czy obsługa WCDMA wystarczy? Mam k530i, w sumie leciwy telefon ale obsługuje to.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Do tego jeszcze jakiś router z modemem 3g na usb lub wbudowanym, i mamy pewność, że nawet jak padnie nam nasze lokalne łącze to zawsze będziemy mieć zapasowe ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Zna ktoś aplikację na androida, którą mógł bym wyświetlić wszystkie dostępne sieci? Bo według specyfikacji mój telefon działał by w UMTS 900, więc chciał bym z ciekawości sprawdzić, czy jest u mnie zasięg tej sieci.

 •  

  pokaż komentarz

  Powiedz jeszcze, czy w twojej okolicy jest wielu innych potencjalnych użytkowników - tzn. czy mieszkasz w bloku? Ciekawe jak by było w takiej sytuacji, gdyby wielu korzystało naraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @learccc: Mieszkam w samym centrum Warszawy, póki co to mało kto jeszcze z tego korzysta, nawet nie jestem pewien, czy nie byłem pierwszą osobą, która odebrała kartę SIM ;) Ale według regulaminu minimalna prędkość to 128 kb/s (16 KB/s), a maksymalna 256 kb/s (32 KB/s), za rok będzie 256/512.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorgod: Tylko na terenie Polski, w powiązanych jest link do mapy lokalizacji nadajników BTS (walnąłem literówkę w tytule, wybaczcie :P), trzeba wybrać UMTS 850/900 i sieć Aero2 i możemy zobaczyć czy jest jakiś w pobliżu.

 •  

  pokaż komentarz

  bedzie to dzialac jak wsadze sima do laptopa? w kazdym lapie pod bateria mam miejsce na SIM CARD 3G jak mowi instrukcja ;).

 •  

  pokaż komentarz

  zakopałem. Skoro rozlacza sie co 1 godzine na 2 sekundy oznacza to ze sciagajac film, czy cokolwiek (w zaleznosci od tego jeszcze jakiego programu do sciagania uzywamy i skad sciagamy) jest spora szansa ze bedzie trzeba sciagac od nowa lub w ogole sie czegos nie sciagnie np. z rapidshare.

  Nie polecalbym takiego internetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @sometwo: Od kiedy takie połączenie ma służyć do ściągania jakichkolwiek większych plików i to jeszcze na dodatek z rapidshare?! To ma być głównie wykorzystywane do oglądania stron, komunikatora, internetu w komórce. Chyba nikt tego nie będzie używał jako podstawowego połączenia z internetem.

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem laikiem moze ktos pomoze.
  Mam taki malutki modem HUAWEI Mobile Connect E160G
  Czy taki sprzet sie nada do tego?
  W internecie znalalzem info ze modem ten obsluguje czestotliwosc 900 Hz Czy to wystarczy?

 •  

  pokaż komentarz

  Hmmm... Piotr 'Zeg' Podgórski będzie teraz polakom darmowy internet dostarczał? Hmmm... :)

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedy takie cos w krakowie :)?

 •  

  pokaż komentarz

  Czy to celowa manipulacja autora wykopu?
  Prędkość wynosi 30kB/s, ma docelowo zostać zwiększona do 512kb/s.
  Czyli raptem niewiele ponad 2 razy szybciej, a jak ładnie wygląda w tekście.

  •  

   pokaż komentarz

   @j557: Bez przesady, podałem przecież wyniki testu Speedtest.net gdzie jest podane, że jest obecnie ok. 250 kb/s. Średnią prędkość ściągania wziąłem z przeglądarek, tam jest podawane w kilobajtach.

 •  

  pokaż komentarz

  k%!!a ja w płatnym mobilnym internecie nie mam takich prędkości bo k%!!A MIESZKAM NA ZAk%!!IAŁYM ZADUPIU. Mam nadzieję, że jakiś gej załatwi tych kart i wystawi je na allegro niebawem