Komentarze (10)

 • poki +13  

  Zobaczcie. Link został dodany przez użytkownika dd_dd. Tutaj jego profili: http://www.wykop.pl/ludzie/dd_dd

  Nie wiem, co można powiedzieć o tym użytkowniku, ale na pewno nie to, że spamuje.

  Niemniej, artykuł został zakopany przez użytkownika pilot za spam. Tutaj lista dodanych plików tego użytkownika: http://www.wykop.pl/ludzie/pilot/linki

  I kto jest spamerem? Żyjemy w kraju skrajnego skarłowacenia umysłów. Po prostu płakać się chce.

  pokaż komentarz
  poki
 • pilot +2  

  Chyba sobie żartujesz?

  http://www.wykop.pl/search?phrase=webhosting.pl&zakres=1&pole[URL]=on

  Jeżeli dodanie max raz na tydzień przeze mnie jednego linka to dla ciebie spamerstwo, to przepraszam ale chyba to ty masz skrzywiony i skarłowaciały umysł. Może zobacz jak często pojawia się webhosting.pl ze swoimi ogólnikowymi artykułami w wykopalisku (i dosyć często na głównej) a będziesz widział skalę zjawiska.

  Artykuł jest tendencyjny, opisuje jeden rodzaj licencji, bez podania absolutnie żadnego paragrafu, na którym bazuje ta licencja w polskim prawie (a to ma znaczenie), nie pisze także nic o dozwolonym użytku. Czyli typowe dziennikarskie pisanie bez żadnej prawniczej wiedzy na ten temat.

  A wystarczyło dodać link do serwisu pana Waglowskiego, z ostatniej konferencji o CC w Polsce i byłoby jaśniej. Dla przykładu jeden z redaktorów webhosting.pl jak na razie to do nas pisał (redakcji news.torrent.pl) abyśmy mu opisali szczegóły piractwa w Polsce, ponieważ potrzebuje ten materiał do swojego artykułu, jeśli tak jest z innymi tematami to ja dziękuję za taki rzetelny serwis.

  Po prostu płakać się chce.

  pokaż komentarz
  pilot
 • vindicator +4  

  I oczywiście ani słowa o Wikimedia Commons, w końcu tam jest udostępnionych jedynie 3 miliony plików na wolnych licencjach...

  pokaż komentarz
  vindicator
 • h..k 0  

  ...a wszystkie mają zezwolenie na użycie komercyjne i tworzenie prac pochodnych. Najczęściej CC-BY, CC-BY-SA, GFDL, FAL.

  pokaż komentarz
  h..k
 • Reklamy Google

 • Wilk +1  

  http://images33.fotosik.pl/334/846ccba90f6c4714.png - no troche zdjec na stronie maja, ale gdzie jest tresc? ;)

  artykul ok, natomiast drazni troche, ze trzeba przewijac, ze bez przewijania i klikania nie dotrze sie do niego

  pokaż komentarz
  Wilk
 • tomaszs +1  

  Artykuł jest ciekawy i zawiera troche ciekawych linkow. Objasniono w nim to, ze nie ma zazwyczaj stron w stylu: wszystkie zdjecia na stronie sa darmowe. Zazwyczaj kazde zdjecie jest oznaczone inna licencja, i mimo ze autor tekstu nawiazuje glownie do creative commons.

  Sa tez inne licencje i jest ich kilkanascie jezeli nie kilkaset i kazda z nich zazwyczaj rozni sie polozeniem przecinka. Tego autor nie objasnia, calej tej zlozonosci licencji, niestety, tego brakuje, a mogloby byc, oczywiscie jezeli artykul ma miec ciag dalszy to polecam.

  Brakuje tez definicji co to znaczy "darmowy". Czy darmowy oznacza wykorzystanie w celach prywatnych, czy oznacza publikacje czy uzycie w celach komercyjnych. Zazwyczaj jezeli ktos szuka darmowych zdjec to mysli o uzytku i publikacji darmowej w celach niekomercyjnych. A wtedy juz bardzo latwo zapomniec, ze darmowe zdjecia w tym sensie nie sa darmowe do uzytku komercyjnego. No i sprawe utrudniaja jeszcze autorzy stron, ktorzy nazywaja je tak, aby wydawalo sie ze zdjecia sa darmowe, a malym drukiem wiadomo co jest napisane.

  Takze reasumujac: temat darmowości zdjęć w Internecie to baardzo szeroki temat i na prawdę życzę żeby znalazł się kiedyś ktoś kto to wszystko zbierze w całość i napisze totalny artykuł na ten temat.

  pokaż komentarz
  tomaszs
 • nnn +1  

  Na naszej klasie jest półtora miliarda zdjęć, tylko się zastanowić co można z nimi zrobić ;]

  pokaż komentarz
  nnn
 • WhiteWolf -4  

  Oficjalnie nic, bo wszystkie podlegają jakiemuś tam prawu autorskiemu.

  pokaż komentarz
  WhiteWolf
 • poki +7  

  Przesadzasz i dobrze o tym wiesz. Tekst objaśnia, co możesz robić ze zdjaciami na odpowiednich licencjach i gdzie tych zdjęć w internecie szukać. Czyli dokładnie tak, jak mówi tytuł. Twoje zachowanie jest po prostu nieuzasadnione - takie czepianie się, żeby się czepić.

  pokaż komentarz
  poki