•  

  pokaż komentarz

  Trzeba było żydków od razu do niemców zanosić a nie bawić się w "sprawiedliwych wśród narodów", teraz mamy %%%% z tego i na każdym kroku szkalują nas, próbują wmówić że to my ich zabijaliśmy, że to my budowaliśmy obozy, ale do potomków III Rzeszy to jakoś nie mają odwagi powiedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Polemizowanie z prowokacyjnym tytułem artykułu i dwoma zdaniami wyrwanymi z artykułu wstępnego jest śmieszne. Niech ktoś zalinkuje do pełnego artykułu z Przekroju, to będzie się do czego odnosić, na razie to nie ma sensu.
  No i od kiedy tygodnik o nakładzie 85.000 egz. jest niszowy?

 •  

  pokaż komentarz

  a wiecie kto jest redaktorem przekroju?

 •  

  pokaż komentarz

  Im częściej spotykam sie z takim gównem. Pamiętając historię mojego dziadka, który pomagał wiele razy Żydom, narażając siebie. Tym bardziej staję sie antysemitom.
  Co jest nie tak z tą nacją ? Rosjan zgineło 20 milionów, Niemców 10, Chińczyków 30, a Polaków 6. Nikt nie płacze dzisiaj i nie szlocha nad tym wszystkim (nie mylić z pielęgnowaniem pamięci o ofiarach). Po za jednym narodem.
  Czarno to widzę. Przez taką politykę o podkupowanie opini publicznej prez Izrael jesteśmy niestety coraz bliżej kolejnych pogromów.
  Już dziś z Francji ucieka kilka tysięcy Żydów rocznie, którzy doświadczyli ataków.

 •  

  pokaż komentarz

  Czekam a okładkę Przekroju albo GW pt. "My, Żydzi z UB, NKWD, zabójcy Polaków - 60 lat później" Czemu tutaj się tak w pierś nie chcą bić? Nie zdarzyło się? Stefan Michnik nie istnieje?

 •  

  pokaż komentarz

  Dawno dawno temu kiedy luzak Najsztub był naczelnym tygodnika Przekrój, zdarzało mi się to wydawnictwo kupować regularnie. Wyważone opinie lekko skręcające na lewo, bez nachalnego narzucania swojego zdania czytelnikowi. Jak na początku wspomniałem było to dawno. Czas ludzi i ... tygodniki zmienia....
  Ostatnio miałem okazję trochę podróżować pociągami i zakupiłem na szybko coś do czytania - padło na przekrój, uważam rze i forum. Forum - jak to forum zbiór najciekawszych artykułów z całego świata. Uważam rze - przedstawiać chyba nie trzeba. I ten nieszczęsny przekrój z wielka manifestacją na okładce "dwa miliony polek kocha inaczej" tydzień wcześniej , żeby nie skłamać "co trzecia studentka kierunków humanistycznych zajmuje się prostytucją"

  Rozumiem że sprzedaż prasy drukowanej spada na łeb na szyję ale żeby uciekać się do takich tanich chwytów w celu skłonienia czytelnika do zakupu? A może to lobbying "pewnych" środowisk tak nagminnie walczące o prawa biednych i uciskanych?

  •  

   pokaż komentarz

   @dAwIdeR: Nie mam pojęcia dlaczego dostałeś minusy. Sam przestałem jakiś czas temu kupować Przekrój, teraz ciekawe artykuły w tym tygodniku to można sobie poczytać u fryzjera, bo tylko tam są stare numery.

 •  

  pokaż komentarz

  Żeby ukrócić cały ten cyrk z Oświęcimiem, zwrotem majątków itp. wystarczyłoby tylko przestać przypisywać sobie dokonania poprzednich pokoleń. Powiedzieć twardo - chcecie coś odbierać, to idźcie na cmentarz taki i taki, tam leży ten i ten co wam zabrali. I taka powinna być linia obrony Polaków - my nic nie zrobilismy, więc nie zamierzamy nic oddawać.

  Niestety Polacy sami pchają się w tę odpowiedzialność zbiorową, podkreślając na każdym kroku swoją przynależność do minionych pokoleń. Pchając się w świat z przesłaniem "my obroniliśmy Wiedeń, my ratowaliśmy Żydów, my walczyliśmy z Niemcami" itd. A największą w tym zasługę mają właśnie ci "patrioci", co najbardziej się teraz na związki żydowskie pyszczą. Sami wciskacie im argument do łapy, to czego się cholera dziwicie?

 •  

  pokaż komentarz

  Przez całe dnie 10 i 11 lipca dużo więcej było słychać w mediach o stodole w Jedwabnem niż o bestialskim wymordowaniu nawet ponad 100 tyś. Polaków przez UPA (w tym samym czasie jest rocznica).

 •  

  pokaż komentarz

  Zbyt łatwo zapominamy, że ci, którzy znaleźli śmierć w płonącej stodole, w obozach koncentracyjnych, komorach gazowych i gettach, mieli polskie obywatelstwo. Mówili po polsku, chodzili do polskich szkół. Byli Polakami. Dopóki nie zrozumiemy, że 70 lat temu sami sobie zgotowaliśmy ten los, nie wyciągniemy nauki z tej lekcji historii.

  Tak - naprawdę tak napisał. Wynika z tego wprost, że nie tylko jakieś tam Jedwabne, ale także "obozy koncentracyjne, komory gazowe i getta" były według redaktora Nowika dziełem Polaków.

  Z tego co napisał przekrój wynika, że zarówno w Jedwabnem, obozach koncentracyjnych itd. ginęli również Polacy! Czyli również tak jak Żydzi byli ofiarami.
  Osobiście nie rozumiem o tego zdania:

  Dopóki nie zrozumiemy, że 70 lat temu sami sobie zgotowaliśmy ten los, nie wyciągniemy nauki z tej lekcji historii.

  Jak mam rozumieć stwierdzenie "znaleźć śmierć"? Ja to rozumiem tak, że pojawiam się w danym miejscu, "znajduję śmierć" czyli ginę.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy na prawdę wszystkim debilom którzy na Historii w podstawówce czy gimnazjum nie uważali trzeba tłumaczyć to łopatologicznie?
  Ja bym po prostu spalił się ze wstydu, bo to obraza własnego kraju o który walczyło tylu ludzi w latach 1939-1945 i później.
  Wszyscy którzy polegli to się w trumnach przewracają.
  To jakaś parodia że tacy ludzie którzy to piszą jeszcze pracują.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja w przeciwieństwie do oburzonych "antypolskim" tekstem, czytałem ten artykuł w Przekroju. Trzeba być niezłym debilem, żeby na podstawie tego artykułu wyciągać t kie wnioski. Zresztą najlepiej metody tej gnidy (Karnowskiego) pokazuje to, że na podstawie dwóch krótkich akapitów wysmarował tekst na całą stronę. W ogóle nie odniósł się do głównych tez artykułu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lori: A jakim trzeba być Polakiem by kupić gazetę z takim chwytliwym tytułem? Uderzenie po kieszeni powinno nauczyć pismaków, że takich rzeczy się nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lori:
   Tytuł może krzykliwy, ale w praktyce tego typu teorie- np, że w Aushwitz wybuchła epidemia i musieli gazować chorych, co by innych nie pozarażali, są coraz bardziej popularne- sam ostatnio zetknąłem się z tego typu artykułem na freenecie

  •  

   pokaż komentarz

   @Agrh: Jakim trzeba być człowiekiem, żeby ignorować fakty i każdego kto je dostrzega nazywać zdrajcą?

   "Tytuł może krzykliwy, ale w praktyce tego typu teorie- np, że w Aushwitz wybuchła epidemia i musieli gazować chorych, co by innych nie pozarażali, są coraz bardziej popularne- sam ostatnio zetknąłem się z tego typu artykułem na freenecie"

   Żartujesz sobie prawda? Bo w głowie mi się nie mieści, że są w tym kraju mogą żyć sk#$@iele wierzące w takie brednie.

 •  

  pokaż komentarz

  No więc... kto właściwie zabił tych Żydów w Jedwabnem?

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę, że ta lekcja nie będzie długo zapomniana. Następnym razem po prostu trzeba zapamietać kto jest kim i kto w podzięce odgryza rękę która go ratuje. Bo że nastęny raz będzie, nie ma juz żadnych wątpliwości - żydzi to najbardziej znienawidzona nacja na świecie a wpływy muzułmańskie w Europie rosną i to tylko kwestia czasu. Byle tylko dzieciom przypominać, kogo w razie czego mają nie ratować.

  •  

   pokaż komentarz

   @holii: Wlasnie najlepsze jest to ze lekcja zostala zapamietana - jakby ci to powiedziec? Ja nie zylem w tych czasach ale jesli kazda wioska miala zyda co pozyczal na procent, jesli byli oszukani przez zydow to oczywistym jest ze ci ludzie wymierzyli sprawiedliwosc na nich w 39. I to jest wlasnie zaklamywanie - te ciagle uogólnianie rasy zydowskiej.

   Ci ktorzy ratowali zydow po prostu bylo ich im szkoda jako ludzi ale trzeba to powiedziec - jako nacja byli znienawidzeni.

  •  

   pokaż komentarz

   @holii: No ten się odezwał, który najwięcej się naratował...

  •  

   pokaż komentarz

   @draha: To może nie odzywaj się w tematach o polityce (ten się odezwał, co najwięcej prezydentował), o żywności (ten się odezwał co najwięcej zeżarł) i o seksie (ten się odezwał, co dokańczał kotem).
   Błogosławieni którzy nie mając nic do powiedzenia trzymają mordę na kłódkę

  •  

   pokaż komentarz

   @Zamszowy_ogorek:

   Polacy zostali oszukani przez Żydów, ale chodzi tu o to, że w zamian za kilkusetletnią gościnę w Polsce, zdecydowali się na ochotniczą służbę w sowieckim aparacie terroru.

  •  

   pokaż komentarz

   @ElWray:
   _Ja nie zylem w tych czasach ale jesli kazda wioska miala zyda co pozyczal na procent,

   Coś ci sie chyba ostro wieki poj@##ły - a konkretnie pogromy Żydów przez francuskich władców w średniowieczu były tak inspirowane. Nie sądzę że w 39 w każdej "wiosce" żyd pożyczał kasę, mi to brzmi jak jakaś wierutna bzdura - żydzi w tych czasach to byli normalni ludzie, rzemieślnicy, rolnicy, bezrobotni, lekarze a nie żadne instytucje finansowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lk_hc:

   Patrz komu odpowiadasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lk_hc: No jak nie? Przecież każdy żyd spiskuje jak tu wyruchać polaka, i każdy żyd jest członkiem syjonistycznego ruchu zdominowania wszechświata.
   A na poważnie to nie rozumiem czemu ludzie uważają że to żydzi są odpowiedzialni za czarny PR Polski pod okupacją? Wg mnie, na czymś takim powinno bardziej zależeć naszym sąsiadom z zachodu, a nie żydom.

 •  

  pokaż komentarz

  Rosjanie też początkowo wypierali się Katynia...
  Tekst z opisu uważam za nadinterpretację wyjętego z kontekstu cytatu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ci co wypisują i głośno mówią takie kłamstwa nie boją się Boga.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest wojna, nie na karabiny, tylko na słowa. Niemcy, chcąc stłamsić Polskę, podkładają nam świnie na każdym kroku. Wojna medialna trwa w najlepsze, a dzięki naszym ułomnym dziennikarzykom i politykierom przegrywamy ją na każdym kroku. Polska bardzo szybko się rozwija, w 20 lat przeszliśmy drogę z biednego, komunistycznego grajdołu, do silnego i suwerennego państwa! Niemcom, z resztą wspólnie z Rosją, jest to bardzo nie w smak, więc niszczą nas na każdym kroku - od takich paszkwilowych artykułów, po budowę gazociągu północnego i blokowanie blokowania gazoportu w Świnoujściu.

  Inny przykład, akurat mi się przypomniał: pamiętacie aferę z filmem o Westerplatte, w którym jego obrońców chciano przedstawić jako zapijaczonych nieudaczników, którym wyjątkowym fartem udało się tak długo bronić przed atakiem niemców? Kolejny przykład na próbę niszczenia pamięci o heroicznej postawie Polaków.

 •  

  pokaż komentarz

  Jawna prowokacja. Teraz tylko musimy się wku.., żeby można było nas nazwać antysemitami. :)

 •  

  pokaż komentarz

  W kiosku, w którym pracuję od niedawna, zszedł już cały przydzielony nakład...

 •  

  pokaż komentarz

  Jak ja was k##%y nienawidzę...Pejsate szmaty.Wybrany naród k##%a.

 •  

  pokaż komentarz

  Mimo, że artykuł napisany w tonie mocno "natchnionym", wykopuję, nadaje się jako przeciwwaga. Historii nie należy wygładzać, i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale przecież wszystko się zgadza. My - socjaliści - zabójcy Żydów. Przynajmniej się nie kryją z tym, że Hitler był jak oni lewakiem. Skoro więc mówią "my", należy przytaknąć "tak, Wy".

 •  

  pokaż komentarz

  Bezczelność i obłuda POlskojęzycznego lewactwa przekracza wszelkie granice.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystkie obozy koncentracyjne były robione przez Polaków i to Polacy wykonywali w nich egzekucje zarówno na żydach jak i na własnych rodakach. Podobnie sprawa się ma w przypadku kłamstwa Katyńskiego, to Polacy wykonywali egzekucje, nie Rosjanie.

  W czasie wojny byłem w dwóch obozach koncentracyjnych i w jednym Katyniu, dzięki bogu udało mi się ujść z życiem, dzięki czemu teraz mogę mówić Wam o tym jak było naprawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @dndccss: To nie byli ani żydzi , ani niemcy , ani polacy - to poprostu byli źli ludzie . Agenci którzy służyli politykom . Więc cała ta polityka ma gdzieś ludzi , liczy się tylko ograbianie ludzi z kosztowności i dorobku życia. Po to są wojny żeby bankierzy mieli skarbce pełne złota.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo Polacy to taki naród co pokornie przyjmie wszelkie słowa które go osmieszają, mieszają z błotem, zakłamują historię w imię "nadstawiania drugiego policzka" chyba. Bo innego wyjasnienia tutaj nie widzę by ktoś wypisywał brednie pt. "obozy koncentracjne to nasza działka". To może jeszcze za 10 lat przeczytamy jak napadlismy na biednych niemców i jak to wyzynalismy zydów z całymi rodzinami tak w ramach odwracania historii i zapominania o tym, że za ratowanie zydów cała polska rodzina była zabijana.
  Przykład który z Żydów warto brać to ich reakcja na wszelkie słowa które nie są zgodne z historią jaką oni znają. Jak ktoś powie coś nie tak, to od razu jest sprawa w sądzie i odszkodowanie bo "antysemita" a polak daje sobie pluć w twarz i usmiecha się bo deszcz pada.

 •  

  pokaż komentarz

  Skończyłem czytać po zdaniu, że Przekrój to niszowy tygodnik. Trochę obiektywizmu nie zaszkodziłoby.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie, oczywiście - żydzi są git. Brońcie ich dalej! Jeśli na to pozwolimy, to za parę lat, Bronek będzie z mównicy opowiadał 'jak to w 39' Polacy napadli na Niemców i zamknęli ich razem z żydami w obozach'...

 •  

  pokaż komentarz

  Jak rozumiem, główną treścią tego wykopu jest antypolski tytuł artykułu? Jego treść już jest nieistotna? Nie czytałem artykułu ale zakop za brak myślenia się należy bezspornie.
  A tym co są tacy pewni polskiej "sprawiedliwości wśród narodów" polecam lekturę Grossa.

 •  

  pokaż komentarz

  Tutaj mamy idealny przykład prawicowej "publicystyki". Komentarz na podstawie tytułu i dwóch zdań z komentowanego artykułu. Gratuluję warsztatu, panie Karnowski. Fanom wpolityce.pl natomiast gratuluję dziennikarskich idoli.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Fanom wpolityce.pl
   wpotylice.pl <- there, I fixed it

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: A ty co sądzisz o tytule i tych dwóch zdaniach? Jak znajdziesz chwilę, możesz też dodać opinię o autorze tekstu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Babciawielepiej: nie mam w zwyczaju wypowiadać się o tytule i dwóch zdaniach z jakiegoś artykułu.

   A o Kranowskim nie można mieć dobrego zdania po przeczytaniu jego tekstu o "żelaznym kanclerzu": http://niniwa2.cba.pl/zelazny_kanclerz_4_rp.htm

   Dla niezorientowanych: http://wo.blox.pl/2007/01/Die-Trybuna-Ludu.html

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Ten artykuł cały to wielkie kłamstwo. Niszowy i ekstremalnie lewicowy "Przekrój" - a co z "Obywatelem", "Nie", "Faktami i Mitami"? To są niszowe ekstremalne czasopisma.

   Czy był tam choć jeden polski policjant, żołnierz, urzędnik? Nie! - Niech się pan Karnowski poduczy historii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Granatowa_policja.
   Też mogę zrobić taki tekst opierając się na tekście Karnowskiego jakbym chciał - "Z przykładów współpracy obywateli polskich żydowskiego pochodzenia z okupantami sowieckimi na Kresach można ukuć tezę, że to oni nas wtedy wywozili na Syberię? Przecież to bzdura! A Calel Perechodnik, który jako żydowski policjant odprowadził na śmierć w getcie w Otwocku swoją rodzinę, z pełną świadomością tego co robi, czy on też jest dowodem na udział narodu żydowskiego w Zagładzie?" Pisze Karnowski. Jakbym był wyborczą, jutro machnąłbym tekst "Karnowski mówi, że żydzi sami sobie zrobili holocaust" :P - to jest gadzinowe dziennikarstwo, a nie "niezależna prasa" :P

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: A czemu tu się dziwić. Strona po której wiadomo czego się spodziewać (nie wspominając o denerwującej manierze pogrubiania wybranych zdań) i stos komentarzy krytykujących "Przekrój", autora artykułu, szukanie sensacji itd., itp. Tylko pojawia się dość istotne pytanie - ilu z tych krzykaczy przeczytało artykuł?

 •  

  pokaż komentarz

  Wydawcą przekroju, podobno skrajnie lewicowego jest pan Hajdarowicz. czyli osoba chcąca kupić "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze" . Portal W Polityce to dziecko braci Karnowskich, dziennikarzy Rzeczpospolitej i Uważam Rze. Czy po takich artykułach ktoś się zdziwi jeżeli po przejęciu tytułów Hajdarowicz zwolni Karnowskich i Zarebe ?

  •  

   pokaż komentarz

   @blabusna666: Hajdarowicz mówił, że nie ma zamiaru zmieniać Rzepy bo straciła by wielu czytelników i ten ruch byłby głupi. No, ale oczywiście wykopowicze wiedzą lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamill: Na miejscu Hajdaarowicza nie zmieniał bym Rz. głównie z powodu jej orientacji prawicowej. Mając lewicowy Przekrój i prawicową Rz. z każdą władzą bym się dogadał.
   Natomiast Karnowskich bym zwolnił bo to kiepscy dziennikarze

  •  

   pokaż komentarz

   @blabusna666:
   dlaczego kiepscy?

  •  

   pokaż komentarz

   @gav: może to kwestia subiektywna ale na przykład rozmowy w Trójce pana Karnowskiego sa po prostu nudne i tp bez względu na rozmówce czy z lewa czy z prawa. Publicystyka zaś pozbawiona iskry borzej która ma na przykład twórczość Gabryiela, Zdorta czy Zaręby

  •  

   pokaż komentarz

   @blabusna666:
   Szczerze mówiąc, nie słucham radia.

  •  

   pokaż komentarz

   @blabusna666: Uhm, nie ma to, jak doradzać coby się zrobiło i jechać po dziennikarzach, kiedy się dysponuje taką, a nie inną ortografią.

  •  

   pokaż komentarz

   @choleryk: jak się pisze z telefonu to czasami nie jest łatwo

  •  

   pokaż komentarz

   @choleryk: czy potrzeba umiejętności dziennikarskich, żeby doradzać w kwestiach menedżerskich?

  •  

   pokaż komentarz

   @blabusna666: "Mając lewicowy Przekrój i prawicową Rz. z każdą władzą bym się dogadał." - Kij tam z dogadywaniem się z władzą, coś takiego to maszynka do robienia kasy - w obydwóch gazetach każesz pisać jak najbardziej kontrowersyjne tezy, szczujesz jednych na drugich i patrzysz jak i lewi i prawi kupują twoje gazety, angażują się, nawzajem bojkotują, dziennikarzom z tych obydwóch gazet każesz dodatkowo obrażać się w mediach żeby podgrzać atmosferę, jakiś procesik czy coś też się przyda, potem wszyscy idziemy po pracy na piwko i dzielimy się zyskami pozyskanymi z kieszeni fanatyków jednej i drugiej strony. Piękna wizja.

 •  

  pokaż komentarz

  Podlizują się Szwabom pewnie ta gazeta też ma Szwabskie władze na samej górze.

Dodany przez:

avatar tomasz_kilaw dołączył
514 wykopali 61 zakopali 24.2 tys. wyświetleń