Najlepsze komentarze

Komentarze (118)

 • BuFu +47  

  A ja się zastanawiałem co moja dziewczyna tak długo w łazience robi.

  pokaż komentarz
  BuFu
 • lescheck +108  

  @BuFu:
  Szpaner.

  pokaż komentarz
  lescheck
 • kuhwa +24  

  @BuFu: sweter na drutach

  pokaż komentarz
  kuhwa
 • Farquart +114  

  @lescheck:
  Szpaner.

  Dlaczego szpaner? Myślałem że w dzisiejszych czasach każdy ma łazienkę...

  pokaż komentarz
  Farquart
 • Reklamy Google

 • Komendant_Melanzu_Bonkers +29  

  @BuFu: myje gary w wannie? kup lepiej zmywak do kuchni...

  pokaż komentarz
  Komendant_Melanzu_Bonkers
 • armata -2  

  @KomendantMelanzuBonkers najadla sie to steka ino cicho:

  pokaż komentarz
  armata
 • Wakizasheez +6  

  @BuFu: pudruje nosek

  pokaż komentarz
  Wakizasheez
 • DrDevil +6  

  @BuFu: Łańcuch za długi.

  pokaż komentarz
  DrDevil
 • Nightwolfix +76  

  Już wiem czemu tyle ludzi jeździ do SPA...

  pokaż komentarz
  Nightwolfix
 • Ujek +75  

  i pomyśleć, że problem eksperymentów/dopalaczy/soli itp. itd. rozwiązałaby najzwyklejsza legalizacja marihuany

  no ale narkotyki to zbyt dobry interes dla:
  - polityków (można bezkarnie bełkotać w mediach teksty na poziomie "od piwa do denaturatu"),
  - służb (które mogą łatwo polepszyć statystyki),
  - mafii (państwo napędza jej klientów).

  pokaż komentarz
  Ujek
 • c.....e +5  

  @Nightwolfix:
  tylu*

  pokaż komentarz
  c.....e
 • ajuto00 +24  

  @Ujek: Gadasz głupoty, są ludzie, którzy zawsze będą szukali nowych środków. Nie chodzi o jakość, a o różnorodność.

  pokaż komentarz
  ajuto00
 • Altar +19  

  @ajuto00: Więc czemu im nie dać tej różnorodności?

  pokaż komentarz
  Altar
 • ajuto00 +8  

  @Altar: Bo nie wszystkie środki rzeczywiście nadają się do spożycia. Głównie chodzi tu o różnorakie depresanty, których działanie odurzające opiera się na niszczeniu komórek mózgowych i paraliżu układu nerwowego. Świetnym tego przykładem jest klej butapren. Jest wiele narkotyków, których dłuższe stosowanie prowadzi wprost do obumarcia wielu organów, głównie wątroby i nerek. Powiesz, że jak chcą się truć, to się będą truli, a ja odpowiem, że jeśli chcą się truć, to równie dobrze mogą sobie ten specyfik załatwić nawet jeśli będzie on nielegalny.

  Uważam, że polityka narkotykowa na świecie, bo nie tylko w Polsce, jest prowadzona skandalicznie: zabobony, uprzedzenia, stereotypy. Zdrowy rozsądek nie tylko wśród decydentów, ale wśród zwykłych ludzi, nie był widziany od końcu XIX wieku, czyli czasów, gdy nie było żadnej polityki narkotykowej...

  Na koniec powiem, że jestem wrogiem depresantów, ostrożnie podchodzę do stymulantów i jestem pełnym zwolennikiem psychodelików - to jedyne narkotyki, które cokolwiek człowieka mogą nauczyć.

  pokaż komentarz
  ajuto00
 • crypto +21  

  @ajuto00: ja uważam, że najlepiej aby wszystko było dostępne, natomiast kase z zysków przeznaczyć na edukację antynarkotykową. Aby każdy był w 100% świadom co może stracić lub zyskać. Chociaż patrząc na ludzi sięgających po papierosy mam mieszane uczucia...

  pokaż komentarz
  crypto
 • P..........s +12  

  @Ujek: Tak ludziom odechcialo by sie opiatow gdyby mogli zajarac na legalu.

  pokaż komentarz
  P..........s
 • ajuto00 +11  

  @crypto: Żadna edukacja nie pomoże na tak silne narkotyki jak heroina. To jest po prostu zbyt "dobry" narkotyk.

  pokaż komentarz
  ajuto00
 • Rafaello12 +2  

  @ajuto00: Wtedy wreszcie zaczęłoby działać coś co cywilizacja uniemożliwiła ewolucji. Selekcja naturalna. Głupsze i słabsze osobniki by odpadały, a zostawały te silniejsze wzmacniając naszą populacje. Ludzie byli by mniej głupi więc nie głosowaliby na idiotów, mniej podatni na manipulacje rozsądnie wybrali by rządzących. Ci wprowadzili by ład i porządek,a gospodarki świata kwitłyby, zniknąłby głód! Nie byłoby wojen! Troche się rozpędziłem ;) Ale nie bardziej to nierzeczywiste niż argumenty (hasełka), przeciw legalizacji które w sporą część społeczeństwa trafiają.

  pokaż komentarz
  Rafaello12
 • SC10n 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  SC10n
 • ajuto00 +14  

  @Rafaello12: To tak nie działa. Uwierz, że heroina potrafi obezwładnić niemal każdego. Poza tym nie miałoby to nic z selekcji. Co jeśliby przetrwali silniejsi, ale znacznie głupsi? Mądrość rzadko idzie w parze z tężyzną fizyczną, bo są to dwie różne aktywności człowieka.

  Czy np. AIDS nazwałbyś selekcją naturalną, skoro dotyka tych, którzy najczęściej kopulują, a więc można powiedzieć, że są najbardziej atrakcyjni seksualnie? Nie traktuj ludzi jak psy, człowiek, mimo że ograniczony swą biologią, jest jednak zwierzęciem kulturowym - głównie to kultura determinuje nasze życia, no chyba, że mieszkasz w krajach 3 świata.. Piramida Masłowa się kłania. http://pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_potrzeb

  pokaż komentarz
  ajuto00
 • pies_harry -1  

  @ajuto00:
  Może muszą trafić na środek, który w końcu zabije na śmierć.

  pokaż komentarz
  pies_harry
 • xaliemorph +4  

  @ajuto00: E tam, społeczeństwo wykopu chętnie zalegalizuje heroinę.

  pokaż komentarz
  xaliemorph
 • Rafaello12 +2  

  @ajuto00: Chodziło mi o to, że po niebezpieczne narkotyki sięgali by w większości ludzie wspomnieni wyżej przez Ciebie: "są ludzie, którzy zawsze będą szukali nowych środków". To raczej nie należy do rozsądnych zachowań. Heroina nie da rady silniejszemu, czyli temu kto jej nie dotknie, o taką moc mi chodziło.

  pokaż komentarz
  Rafaello12
 • sawak 0  

  Teraz w szkołach(mam na myśli lekcje PO sprzed 4 lat) uczy się zagrożeń, możliwych skutków zarówno właściwych jak i ubocznych(np po zanieczyszczeniach) jak i zasady ograniczonego zaufania.. I jest takie ciche przyzwolenie 'póki wiesz co robisz'.
  Osobniki starszej daty(że tak to ujmę:P) natomiast absolutnie nic(no prawie) o tym nie wiedzą i boją się nieznanego.. Mówię prawie, bo jedyne co im się kojarzy z środkami psychoaktywnymi to zdjęcie wyniszczonej osoby z aids/hcv(z dopiskiem ćpun) z teleiwzji i nagonką z początku lat 90- związaną głównie z gangiem wołomińskim(jeśli dobrze kojarzę..).

  pokaż komentarz
  sawak
 • p....k +2  

  @Rafaello12:
  Selekcja naturalna w środowisku w którym każdy może sobie zapewnić przetrwanie bez większego wysiłku, nie działa. Musiało by dojść do jakiegoś kryzysu np rozpadu cywilizacji.

  A w ogóle to chyba byś nie chciał aby ktoś z twojej rodziny czy ty sam padł ofiarą "selekcji naturalnej".

  pokaż komentarz
  p....k
 • GrabeQ +3  

  @Ujek:

  ludzie np. walący mefedron, którzy czasami jarają nagle zaczęliby tylko jarać ta?:D

  pokaż komentarz
  GrabeQ
 • dixx 0  

  @Rafaello12: pierdyliard razy tłumaczyłem: ewolucja polega na przetrwaniu silniejszego ale na poziomie gatunków. Z drugiej strony gatunek ma tym większe szanse im ma bogatszą pulę genetyczną-czyli więcej osobników. Dlatego zwierzęta stadne w tym ludzie chronią najsłabsze jednostki.

  pokaż komentarz
  dixx
 • v00 via iOS 0  

  @ajuto00: narkotyk o którym piszesz to zapewne alkohol

  pokaż komentarz
  v00
 • Fleisch 0  

  @GrabeQ: Typowy przypadek ciężkiego chciejstwa.

  pokaż komentarz
  Fleisch
 • ajuto00 0  

  @crypto: Nigdy nie mów nigdy. Założę się, że 99% ludzi biorących heroinę przedtem przysięgało, że nigdy jej tkną nawet. Problemy życiowe, wpływ środowiska, nuda - często okazja czyni złodzieja. Różni są ludzie i ich motywacje.

  Poza tym pełna zgoda.

  pokaż komentarz
  ajuto00
 • crypto +1  

  @ajuto00: a ja się założę, że 90% ludzi sięgających po trawkę, papierosy, alkohol nie sięgnie po heroinę mimo że 99% heroinistów na pewno piło przynajmniej alkohol albo chociaż herbatę, nie wspominając o jaraniu :P
  Po narkotyki sięgają tez ludzie którzy lubią eksperymentować, moje miasto kiedyś było dość znane z dużej ilości heroinistów a teraz właściwie nie znam nikogo kto by po to kiedykolwiek sięgnął i nawet myślał o tym. Może właśnie dlatego, że jest już większa świadomość jak różne narkotyki działają i ktoś kto chce się wyluzować jaraniem, wie, że heroina nie da takiego efektu :) (więc nie może być już mowy o szukaniu mocniejszych wrażeń).
  Może podchodzę do wszystkiego trochę stronniczo mimo, że nigdy nie brałam, ale po prostu widzę na co dzień ludzi którzy biorą rożne rzeczy i widzę diametralną różnice między nimi, nawet jeśli wszyscy biorą to samo. Ktoś potrzebuje sobie zmarnować życie legalnie to będzie wąchał klej lub się rozpije :)

  pokaż komentarz
  crypto
 • ajuto00 0  

  @crypto:
  moje miasto kiedyś było dość znane z dużej ilości heroinistów a teraz właściwie nie znam nikogo kto by po to kiedykolwiek sięgnął

  Wczuj się w sytuację, to nie tak, że nagle wszyscy się dowiedzieli, heroina jest obecna w Polsce co najmniej 30 lat. Wg mnie to o czym mówisz, to wynik działania wspływów środowisk, to roznosi się trochę jak dżuma. Kilka osób zaczyna brać, a potem to rozszerza się na kolegów i kolegów kolegów. Po jakimś czasie część osób idzie do monaru, część stacza się zupełnie, części udaje się uciec dzięki pomocy rodziny. Wtedy ludzie zaczynają myśleć, gdy jest już za późno dla niektórych z nich. Edukacja tak, ale człowiek to zwierzę stadne i często bierze przykład z kolegów. Świadomość, że to złe, jest przyćmiewana wówczas myślą, że jakoś to będzie..

  pokaż komentarz
  ajuto00
 • crypto 0  

  @ajuto00: Myślę, że dobra edukacja jednak sprawiłaby, że koledzy by nie brali akurat heroiny... Ja sama mimo dość szerokiego towarzystwa zajarałam kilka razy, stwierdziłam, że nie działa i olałam (niczego więcej nie tknęłam). W ciągu tych 30 lat ludzie sporo się nauczyli na błędach innych... mam czasem mieszane uczucia mimo bycia zwolennikiem legalizacji, ale tak na prawdę alkohol też potrafi siać spore spustoszenie w Polskich szeregach. Wydaje mi się, że problemem jest jednak mentalność społeczeństwa, sposób wychowywania i jeśli to się nie zmieni to faktycznie nie ma sensu legalizować bo na razie to robi się moda na ćpanie a wiadomo,że częste branie ryje banie tak samo jak alkohol. Chętnie zobaczyłabym więcej akcji propagujących zabawę bez używek,ale to się chyba wynosi z domu...

  pokaż komentarz
  crypto
 • ajuto00 0  

  @crypto: Alkohol, obok heroiny, to jeden z najbardziej szkodliwych narkotyków wg WHO. Wszyscy wiedzą, że szkodzi, ale tradycja i tolerancja społeczeństwa robi swoje. Dlatego uważam, że wpływ środowiska jest ważniejszy niż sama wiedza. Podobnie z papierosami, moda na palenie/nie palenie jest tu kluczową sprawę, bo nikotyna sama w sobie ma niewiele pozytywnych cech.

  pokaż komentarz
  ajuto00
 • relik39 +27  

  Kolejny hit po płynie do irygacji pochwy :e

  pokaż komentarz
  relik39
 • Reed17 +23  

  @relik39: płyn do irygacji pochwy to benzydamina z sola...

  pokaż komentarz
  Reed17
 • R.u -8  

  @relik39: Nie porównywalbym tego do benzy. Chyba, że chodzi Ci o sam fakt, że to ,,do mycia pochwy."

  pokaż komentarz
  R.u
 • relik39 +6  

  @Ryu @Reed17: nie mam pojęcia o czym mówicie :-)

  pokaż komentarz
  relik39
 • Obi-San +13  

  @relik39: AMA - Aptekarz? :)

  pokaż komentarz
  Obi-San
 • DogInTheFog +3  

  @Obi-San: Było...

  http://www.wykop.pl/link/828873/ama-czyli-zapytaj-aptekarza/

  pokaż komentarz
  DogInTheFog
 • Pocztowiec +4  

  @relik39: Tantum Rosa hehe :D

  pokaż komentarz
  Pocztowiec
 • a...f +4  

  O proszę jacy znawcy:D

  pokaż komentarz
  a...f
 • Reed17 +3  

  @Ryu: Ale w tantum rosa jest glownie benzydamina a taka ilosc soli jest poto zeby tego nie pic... ale i tak sie da wyekstraktowac

  pokaż komentarz
  Reed17
 • SweetLeaf -4  

  Trzy razy brałem benzydamine - AMA :D

  pokaż komentarz
  SweetLeaf
 • GrabeQ +2  

  @SweetLeaf:

  juz nigdy z tego nie wyjdziesz :( dzikie wężę, rozmowy z pająkami i błyski swiatła :( bedziesz odliczac czas do zrobienia kolejnej bombki :(

  pokaż komentarz
  GrabeQ
 • SweetLeaf -3  

  @GrabeQ: Widać że też miałeś do czynienia z cipaczem : p Komety za oknem to jest coś do czego warto wracać ^^

  pokaż komentarz
  SweetLeaf
 • Fleisch 0  

  @SweetLeaf: Dałem się raz namówić. Pizganie tego to jakaś głupota. Ta faza nie ma w sobie nic interesującego.

  pokaż komentarz
  Fleisch
 • MastaDJMax +40  

  Tak to się kończy jak zabrania się ludziom wszystkiego, co może ich skrzywdzić. Teraz jedynym skutecznym wyjściem była delegalizacja, bo to narkotyk niezbyt przyjemny w efektach i łatwo dostępny, więc kiedy będzie nielegalny jego użycie znacząco spadnie, ale do tego typu sytuacji będzie dochodzić coraz częściej. Ludzie zawsze będą szukać metod na odurzenie i walka z tym to walka z wiatrakami. Nie lepiej po prostu dać im to czego chcą i pozwolić się pozatruwać, jeśli już koniecznie muszą?

  pokaż komentarz
  MastaDJMax
 • MastaDJMax +46  

  @kinlej: a za czyje się leczą w Ameryce?

  pokaż komentarz
  MastaDJMax
 • kuhwa +18  

  @muminisko: wbrew pozorom chyba nie

  pokaż komentarz
  kuhwa
 • m.......o +14  

  @kuhwa: nope - rocznie USA wydaje średnio $18,400 z budżetu Medicaid (czyli składkowego poszczególnych stanów i budżetu centralnego) na pokrycie kosztów leczenia każdego pacjenta trafiającego do szpitala z komplikacjami po zażyciu narkotyków.
  Leśne wytwórnie metaamfetaminy i innych wynalazków chemii są tam tak samo popularne jak nielegalne bimbrownie. Ich wyroby nie trafiają do osób, którym health insurance opłaca pracodawca...

  Dane za rok 2008 ( http://www.hhs.gov/ )

  pokaż komentarz
  m.......o
 • Lilac -3  

  @kinlej: A za moje pieniądze niech się nie leczą palacze tytoniu którzy zachorują na raka płuc, krtani itp. Chcesz palić bądź świadomy że za ewentualne leczenie zapłacisz z własnej kieszeni

  pokaż komentarz
  Lilac
 • mich777 +1  

  @MastaDJMax: a w Polsce narkomani za czyje są leczeni ? za swoje czy społeczeństwa ?

  pokaż komentarz
  mich777
 • pies_harry +3  

  @MastaDJMax:
  Pozwolić ludziom robić co chcą? :) Cholerny hipis :) Ludzie muszą robić tylko to, co chce władza. Nie wolno im obniżać swojej wydajności roboczej. Trzeba obniżyć emerytury i finansowanie służby zdrowia, i z zaoszczędzonych pieniędzy wybudować więcej więzień.

  pokaż komentarz
  pies_harry
 • MastaDJMax +1  

  @pies_harry: f#ck the systsem!

  pokaż komentarz
  MastaDJMax
 • hasser +2  

  @Lilac: Nie leczą się za twoje pieniądze, leczą się za kasę z akcyzy , którą muszą płacić. Dodatkowo wpływy z akcyzy znacznie przewyższają koszty leczenia palaczy , więc teoretycznie to reszta obywateli korzysta pośrednio z pieniędzy palaczy ,a nie na odwrót.

  pokaż komentarz
  hasser
 • qajajaj +9  

  A ja zawsze chciałem pomoczyć nogi w spirytusie. Podobno działa i oszczędza wątrobę.
  Że o zakrapianej saunie nie wspomnę.

  pokaż komentarz
  qajajaj
 • bit1 +11  

  @qajajaj: Próbowaliśmy kiedyś z kumplami na obozie w górach jak spirytus był, a zapity już nie było i nie działa, nie kopie;p

  pokaż komentarz
  bit1
 • Kabas +18  

  @qajajaj: Słyszałem, że tampony macza się w wódce i włkada ...

  W sumie to do dupy sposób, próbował ktoś? :D

  pokaż komentarz
  Kabas
 • Revital +2  

  @Kabas:
  nie próbowałem ale chyba teoretycznie powinno działać, bo odbyt to bardzo ukrwione miejsce, nie wiem lekarzem nie jestem ;D

  pokaż komentarz
  Revital
 • armata +3  

  @Kabas: powinno dzialac wiele srodkow sie wsadza przez tylek.. mozna tez siedziec w misce z wodka.

  pokaż komentarz
  armata
 • eragonn14 +7  

  @Kabas: działa ale za mocno ;) pół kieliszka wódki już ładnie kopnie

  pokaż komentarz
  eragonn14
 • n.....v +3  

  @Kabas: ja juz dawno chcialem sprobowac tej metody, ale nigdzie nie moge znalezc informacji o tym, czy wodka nie wypali mi przypadkiem dodatkowych dziur w odbycie...jesli tylek nie mialby nic przeciwko, to po odrzuceniu dumy mogl by to byc doskonaly sposob przyjmowania alkoholu.

  pokaż komentarz
  n.....v
 • WD40 +4  

  @qajajaj: Mój kolega - dobrze zorientowany w kwestiach alkoholowych twierdzi, że przez skórę, wacikiem wchodzi znacznie bardziej i można się nawalić wcierając 50kę przez skórę :)

  pokaż komentarz
  WD40
 • qajajaj 0  

  @WD40: Pięćdziesiątką, przez skórę, wcierając?
  Chyba szczotką drucianą.

  pokaż komentarz
  qajajaj
 • WD40 0  

  @qajajaj: Niiee. Wacikiem normalnie. Skóra wbrew pozorom chłonie całkiem nieźle.

  pokaż komentarz
  WD40
 • qajajaj 0  

  @WD40: Rozumiem, chłonie, ale pięćdziesiątką? Chyba tylko dożylnie, albo wyżej wymienionym sposobem do dupy.

  pokaż komentarz
  qajajaj
 • Edisonof +34  

  "cenach od 25 do 50 dolarów za 50-miligramową paczkę" drogi ten shit i muszą go chyba wciągać z łebka od szpilki. 1g = 1000 miligramów.

  pokaż komentarz
  Edisonof
 • KiepskiFerdynand +12  

  @Edisonof:
  Prawdopodobnie coś pomylili, ale co do ilości, to mdpv akurat jest efektywne w dawkach około 10mg

  pokaż komentarz
  KiepskiFerdynand
 • flavros +46  

  Mamy powtórkę z rozrywki z tego co było w PL.

  Mefedronu zakażą jako pierwszego i zostanie im tylko MDPV i najgorsze, nowe piperazyny.

  Takie skutki "wojny z dragami" - tej pierwotnej, która zaczęła się w latach 20. w USA w celu warki z szatańską Marihuaną.

  pokaż komentarz
  flavros
 • Fleisch 0  

  @flavros: Się oduczą. Być mefedronowym zombi czy innym - co za różnica.

  pokaż komentarz
  Fleisch
 • amp +41  

  Źródło:
  kiosk.onet.pl

  Do czego to doszło, żeby hyperreal kopiował artykuły z onetu.

  pokaż komentarz
  amp
 • flavros -8  

  @amp:

  Biorąc pod uwagę dzisiejszą ekipę zarządzającą, to nie jest nic dziwnego.

  pokaż komentarz
  flavros
 • nicze -1  

  @flavros:

  A wystarczyło spojrzeć do źródła -> The New York Times.

  Twierdzenia jakoby onet="syf", świadczą tylko o ignorancji autora komentarza.
  Proponuję zajrzeć na stronę http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/kiosk.html i zastanowić się czy przedruki artykułów prasowych z Polski i ze świata są (nazwijmy to) ujmą.

  pokaż komentarz
  nicze
 • ZenVantalye 0  

  @flavros: Jakieś konkretne zastrzeżenia mógłbyś przedstawić?

  pokaż komentarz
  ZenVantalye
 • a...f +18  

  Ten artykuł wali na kilometr onetowym propagandowym gównem, piszą o czymś co było można kiedyś u nas kupić w każdym sklepie z dopalaczami. I co? Dźgali się potem nożami? skakali ze słupów na samochody? grali w ruska ruletkę pistoletem? Syf jak nic. Z!

  pokaż komentarz
  a...f
 • ibeafraidi +5  

  @alkif: czym innym chciałbyś grać w 'ruską' ruletkę? talerzem? :D

  pokaż komentarz
  ibeafraidi
 • a...f +6  

  @ibeafraidi: Rewolwerem:) Pistoletem raczej ciężko, wiadomo, że pierwszy przegra:>

  pokaż komentarz
  a...f
 • Mayay +7  

  Ani mefedron ani MDPV same w sobie nie mają takiego działania, więc artykuł wydaje się być mało wiarygodny.
  Może te "sole" zawierają też jakieś inne substancje, ale czemu w takim razie o nich nie wspomniano ? To powinno pisać już w pierwszym akapicie - co zawiera narkotyk, który ma tak niebezpieczne działanie. Może nikt nie wie ? A w takim wypadku... jaki sens pisać artykuł o czymś na czym się nie zna ?

  pokaż komentarz
  Mayay
 • armata +3  

  @Mayay: pisanie aby uformowac lud ze nartotyki sa zle, ludzie po nich zamieniaja sie w warzywa. Pani Zosia przeczyta i bedzie powtarzala te glupoty innym kolezankom

  pokaż komentarz
  armata
 • c.....e +1  

  Wszystko jest dla ludzi. A to, że debile zamiast dodawać do kapieli ją zażywają to cóż. Trzeba by było wszystkiego zakazać.

  pokaż komentarz
  c.....e
 • adek_sggw +9  

  @cooffee: Producenci tej soli doskonale wiedzą jak to działa na człowieka i robią to specjalnie w ten sposób. Zawsze to dodatkowi klienci...

  pokaż komentarz
  adek_sggw
 • xaliemorph -2  

  W związku z ostatnim wykopem o odszkodowaniach za dopalacze, wnioskuję że rzesza wykopu jest za legalizacją owych "soli kąpielowych". Oczywiście dostanę minusy za swoją wypowiedź co doskonale będzie świadczyć o hipokryzji wykopu. BTW tu nie chodzi o zakaz dopalaczy czy soli czyli produktu finalnego tylko o ten konkretny składnik produktu. Bo dyskusja zbacza na jakiś boczny tor o walce Tuska ze szczoteczkami do zębów nasączonymi amfetaminą czy pochodnymi. Tu nie chodzi o to czy jakiś narkotyk jest w szczoteczce do zębów, soczewce kontaktowej czy czopku tylko czy jest tam ten konkretny narkotyk. Może to być nawet łapka do drapania po plecach.

  I tak, jestem za legalizacją narkotyków miękkich by ludzie nie główkowali jakie inne legalne świństwo zażyć by się rozprężyć.

  pokaż komentarz
  xaliemorph
 • pies_harry +4  

  @xaliemorph:
  Chodzi o to, żeby wszystko zalegalizować, łącznie z heroiną. Żadnej hipokryzji - zawsze tak uważałem.

  Dochodzi jeden ważny powód do tego: na miejsce zdelegalizowanych składników powstają nowe i istnieje spore prawdopodobieństwo, że groźniejsze. Priorytetem nie jest bowiem, żeby środek działał lepiej, był bezpieczniejszy, miał mniejsze skutki uboczne - tylko to, żeby nie zawierał substancji na rządowej liście. Producenci uciekają więc do kompromisów. Niebezpiecznych kompromisów. Przestępcy mają gdzieś zdrowie i bezpieczeństwo "użytkowników". W świecie legalnej heroiny - narkotyków nie produkują już przestępcy, tylko legalne firmy - z prawdziwymi działami badawczymi, zapewnieniem jakości itd.

  Do tego informacje na temat działania narkotyków są rzetelne i powszechnie dostępne. Uzależnieni i zatruci mogą otrzymać pomoc. Dzieciak który sięgnie po narkotyki nie stanie się już "przestępcą" - co niektórych młodych i głupich może bawić. Stanie się biednym, chorym człowiekiem.

  Niektóre zakazane narkotyki mają działanie pozytywne. Nie tylko głupi ludzie je biorą. Weźmy marihuanę - działanie przeciwbólowe, przeciwwymiotne, przeciwstresowe, poprawia apetyt i podnosi nastrój. Praktycznie brak działań ubocznych po ustaniu działania. W porównaniu np taki alkohol - tymczasowo podnosi nastrój, nieznacznie łagodzi ból, po ustaniu działania silne objawy zatrucia (kac). Alkohol u niektórych wywołuje agresję. Marihuana - wprost przeciwnie.
  Amfetamina - w czystej postaci jej szkodliwość jest minimalna. Powoduje przypływ energii i podniesienie nastroju. Po ustatniu działania zmęczenie i przygnębienie. Istnieją racjonalne powody, żeby użyć niektórych narkotyków, a także racjonalne powody, żeby tego nie robić. Każdy powinien dokonać tego wyboru na bazie rzetelnej wiedzy, a nie zakazu władz.

  pokaż komentarz
  pies_harry
 • a...f +3  

  @pies_harry: Ja bym postulował o zalegalizowanie np. ibogainy czy kava-kava. To są rzeczy które naprawdę mogą pomóc ludziom. Z amfą był bym ostrożny, jak wpadasz w ciąg to nie jest fajnie - pojawia się psychoza, depresja no i idzie się uzależnić, osobiście znam kilka takich przypadków.

  pokaż komentarz
  a...f
 • pies_harry +1  

  @alkif:
  Najważniejsza jest informacja. Ludzie powinni wiedzieć co im grozi (jeśli chodzi o zdrowie). Teraz najczęściej wiedzą tylko co im grozi ze strony władzy. Tym samym sam narkotyk wydaje się mniej groźny, a to samo w sobie jest groźne.

  pokaż komentarz
  pies_harry
 • Fleisch 0  

  @pies_harry: Nie rozumiesz. W czasach polityki na rzecz przeciwdziałania ekskluzji społecznej, legalizacja nie jest możliwa. Za dużo idiotów...

  pokaż komentarz
  Fleisch
 • Zieeew 0  

  @Fleisch:

  "Za dużo idiotów... "

  Naturalnie ty wszystkie rozumy pozjadałeś.

  pokaż komentarz
  Zieeew
 • franaa +3  

  Ten artykuł jest tak samo prawdziwy, jak wszystkie inne bajki o tych używkach którymi karmiono bydło podczas "Kampanii Dopalaczowej". Autor ewidentnie nie ma pojęcia o czym pisze. Z jednym z wymienionych miałem nawet kontakt (Ivory Wave) i jak widzicie nie zwariowałem, nie przebywam na leczeniu, ani nie wbiłem sąsiadowi tłuczka do mięsa w czoło. Sztucznie nakręcana propaganda a ludzie to łykają jak karpie. Poza tym ten temat w naszym kraju jest już zamknięty.

  USA chciało, USA ma. W wojna narkotykowa i tak jest już przegrana, a oni koniecznie chcą ją wciąż reanimować i trzymać pod respiratorem. Pomimo wiedzy, że nie da się uratować sytuacji.

  pokaż komentarz
  franaa
 • Rafaello12 +2  

  @franaa: Łyknąłem :(

  pokaż komentarz
  Rafaello12
 • dEvilina +2  

  No to ja juz jakie beda topowe wyrazenia w goglowskiej wyszukiwarce dzisiejszego dnia. I czy dostarczaja do PL ;)
  Bedzie dzien kapieli. Co poniektorzy jodowana z szafki kuchennej napchaja do nozdrzy.

  Watpie ze takie artykuly dzialaja ostrzegawcza. Dzieciaki wszystko lykna. :/

  /wrozka/

  pokaż komentarz
  dEvilina
 • Feanir +2  

  Tak troszkę odchodząc od tematu, aczkolwiek nie całkowicie, to użytkownikiem wielu narkotyków tych znanych i mniej znanych był pisarz sf Philip K. Dick. W wielu swoich książkach opisuje stany bohaterów podobne do tych opisanych w linku podanego przez użytkownika @vokus . Co nie jest niczym dziwnym, skoro sam przyznawał, iż wiele inspiracji czerpał z własnych wizji i nierzadko paranoi. Dodatkowo napisał kawał dobrej prozy (chociaż w można zauważyć powtarzające się motywy między powieściami a opowiadaniami) skłaniający do wielu refleksji. Przykładem książki o takich narkotycznych przeżyciach może być _ Płyńcie łzy moje, rzekł policjant_ czy Klany Księżyca Alfy (ktoś mnie na pewno zgani, że to nie najlepsze przykłady, ale proszę o wybaczenie, ze względu na całonocną sesję czytelniczą w czasie, której pochłonąłem dwie jego książki i czuję już lekkie zmęczenie).

  Lista powieści w języku polskim tegoż autora: http://goo.gl/GcbW3

  edit: zapomniałem o chyba najważniejszym tytule będącym w pewnym stopniu autobiografią: Valis

  pokaż komentarz
  Feanir
 • d...5 +1  

  A trawka dalej na cenzurowanym.

  pokaż komentarz
  d...5
 • FELIX90 +1  

  Amerykanie odkryli dopalacze. U nas przedmiot kolekcjonerski a tam sole do kąpieli.

  pokaż komentarz
  FELIX90
 • charles-gregoire +1  

  Sole do kąpieli są tutaj synonimem artykułu kolekcjonerskiego, jako że artykuł z onetu, pisany przez średnio rozgarniętego gimbusa to jest zrobiony na wielkie halo.

  W naszym kraju kilka sklepów internetowych również kryło się pod osłoną "soli do kąpieli", holenderskie, francuskie i inne smartshopy dalej sprzedają research chemicals pod tą nazwą.

  Widzę tu kilku naiwnych którzy rzeczywiście pomyśleli że są to sole do kąpieli i osoby je kupujące mogą ich użyć do tych celów.

  pokaż komentarz
  charles-gregoire
 • msichal -1  

  Tam przynajmniej lepszą przykrywkę wymyślili, sól do kąpieli a nie jakiś produkt kolekcjonerski...

  pokaż komentarz
  msichal
 • ZenVantalye +1  

  @msichal: Kolekcjonerski nawóz do kwiatów. Były też np.wywieszki na choinkę.

  pokaż komentarz
  ZenVantalye
 • thuia -1  

  takie hamerykańskie dopalacze;) wniosek jest tylko jeden - ludzie pragną się odurzać - od początku historii człowieka, zawsze towarzyszyły mu jakieś używki...ale jak wynika z tych przykładów pragną to robić legalnie !! bo jak inaczej wytłumaczyć trucie się jakimiś gównami, które nawet nie wiadomo co zawierają - vide dopalacze, zamiast zapalić starego dobrego jointa?? ano właśnie, za jointa można iść do paki a za sole do kąpieli nie...

  Jak dla mnie powinni to w końcu rozwiązać bo i tak źle i tak nie dobrze:/ no ale mafia do tego nie dopuści..w końcu ciężko sobie wyobrazić lepszy interes niż posadzenie kwiatka w uprawie nie różniącego się wiele od paprotki i zakasowanie za niego parę k$ :/

  pokaż komentarz
  thuia
 • vokus via iOS +1  

  @thuia: jakie hamerykańskie? Przecież to to samo co u nas mdvp buf i reszta.

  pokaż komentarz
  vokus
 • mopman +2  

  Zdelegalizować! Zanim dzieci zaczną to brać i wstrzykiwać sobie razem z marihuaną albo tymi... konopiami. Już wolę, żeby moje dzieci piły zdrową, polską wódkę aż do zarzygania, niż brały to ścierwo.

  pokaż komentarz
  mopman
 • a....l -4  

  @mopman: jeżeli uważasz że wódka jest mniej szkodliwa niż to ścierwo to gratuluję podatności na pronarkotykową propagandę

  pokaż komentarz
  a....l
 • aNDY-aND +3  

  @azalol: A Ty byś nie rozpoznał ironii, nawet jakby ci wlazła na plecy i nasikała na głowę.

  Poza tym wódka też jest narkotykiem, tyle że legalnym.

  pokaż komentarz
  aNDY-aND
 • a....l -1  

  @aNDY-aND: dobry borze, miałem na myśli BARDZIEJ szkodliwa, minął już czas edycji :( (dlatego pronarkotykowa propaganda a nie antynarkotykowa)

  pokaż komentarz
  a....l
 • Fleisch 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  Fleisch
 • EconomicHitman 0  

  Dopalacze Reaktywacja . Trzeba być obłąkanym żeby sole do kąpieli w wodzie podpalać i wdychać ;)
  Równie dobrze mogli zacząć pić denaturat :D Wąchać klej który służy do klejenia itd...to jest właśnie dzieło szatana że ludzie nie robią niczego w prawidłowy sposób , poprostu głupota i ciemnota. Moda.

  pokaż komentarz
  EconomicHitman
 • Designer 0  

  Typowa hipokryzja dla USA - broń można legalnie nabyć, a już czekoladowego jajka z zabawką w środku nie - bo ryzyko połknięcia
  Jeżeli ktoś "pomysłowy" wciagnie nosem sproszkowane mydło nivea, po czym trafi do szpitala - czy to poskutkuje zakazem sprzedaży mydła?

  pokaż komentarz
  Designer
 • ostr 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  ostr
 • kacqa 0  

  nie ma to jak polska krajoweczka

  pokaż komentarz
  kacqa
 • jaceks -3  

  jest na to rada, nie ratowac, usypiac

  pokaż komentarz
  jaceks
 • Lejda -4  

  To już wiecie z czym Władza będzie walczyć Dla Naszego Dobra po, a może i przed wyborami.

  pokaż komentarz
  Lejda
 • Grysik -5  

  Za pół roku będzie artykuł o nielegalnie zamknietych drogeriach i innych sklepach z solami.

  pokaż komentarz
  Grysik
 • Sonet -7  

  Witam chłopaki. Jestem teraz na niezłym haju i muszę się Was zapytać...właściwie to mówi się "spytać" czy "zapytać"? Whatever. Yyyy czy kolejna głupia ustawa zakazała te sole w Polsce. Można to legalnie kupić w aptece czy hipermarkecie ? Jakie są koszta ?

  pokaż komentarz
  Sonet
Otodom.pl