•  

  Dodaj tylko że mężczyzna ten stawiał czynny opór strzelając do funkcjonariusza policji, a w zamieszkach brali udział głównie "ciemniejsi" mieszkańcy dzielnicy. Mało tego - włamali się do McDonaldsa gdzie zaczęli sami gotować ( dodałem w powiązanych ).

 •  

  O co chodzi z 29-latkiem to już nie napisali.

  •  

   @Pandaa: juz dodali:
   "29-letni Mark Duggan został zastrzelony w czwartek przy próbie aresztowania go. Z doniesień wynika, że był uzbrojony w broń palną i mógł zostać zabity w wyniku wymiany ognia. W miejscu, gdzie zginął znaleziono broń palną. Z policyjnego pistoletu oddano dwa strzały."

  •  

   @betyng:
   Kolejny niewinny młodzieniec zabity przez faszystowską policję!

  •  

   @Pandaa: nie napisali bo 29-latek był najprawdopodobniej murzynem, a to stawiało by czarną społeczność w niekorzystnym świetle. Wiesz taka polityczna poprawność

  •  

   @KrolPolski: _nie napisali bo 29-latek był najprawdopodobniej murzynem, a to stawiało by czarną społeczność w niekorzystnym świetle.

   Nie napisali też, że lubił sok pomarańczowy, jeździć do domu metrem i miał odstające uszy. Dlaczego nie napisali? Bo prawdopodobnie nic by to nie wniosło do dyskusji.

  •  

   W Polsce też tak będzie za 10 - 15 lat: http://www.vimeo.com/27142832

  •  

   @HaroldH: to, że nie był rdzennym mieszkańcem jednak coś wnosi podobnie jak to że wbrew tego co mówia media zamieszek dokonali również imigranci o ciemnej karnacji (patrz: zdjęcia, strona na facebooku).
   policja zrobiła co musiała. typek był uzbrojony a po co komu broń jesli nie po to zeby prędzej czy później kogoś z niej zabić?

  •  

   @HaroldH: Mylisz się, ma to znaczenie i to całkiem spore. Gdy pośród cywilizowanego społeczeństwa pojawia się jakiś degenerat i jest on usuwany przez Policję to ogół popiera tego typu działania. Wśród dzikusów jak widać panują inne zwyczaje.

  •  

   @Krol_Polski @norban111 to poproszę o jakieś badania na temat związku koloru skóry z poziomem przestępczości.

   Poza tym widzę po tych wszystkich minusach, że nie wszyscy zrozumieli o co mi chodziło. To, że nie napisali, że był czarny nie koniecznie musi wynikać z faktu, że to lewacy, toleraści, czy jacyś afroloverzy. Po prostu opisali sprawę zastrzelenia człowieka przez policję i jakie to ma w tym momencie znaczenie, że był czarny, miał niebieskie oczy, czy odstające uszy. Dla lepszego zrozumienia tematu koloru skóry polecam ten odcinek sp:
   http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s04e08-chef-goes-nanners

   Jescze dodam, że:
   1. wbrew temu co niektórzy wypisują biali też biegają z bronią i strzelają do policji, nie bądźcie hipokrytami.
   2. Jestem za tym, że nieobywateli, którzy popełniają przestępstwa powinno się deportować (dziwne, że tego jescze nie robią).
   3. Skąd wiecie jak było naprawdę w tej sprawie? Ani was tam nie było, ani jeszcze się śledztwo nie zakonczyło.

  •  

   @Blaskun: Durny jestes zapraszam do uk :) zamieszkaj w takiej okolicy z murzynami ktorzy kradna i zyja z zasilkow mam nadzieje ze sie wreszcie porzadek zrobi c tym bydlem

  •  

   @HaroldH: bardzo proszę:
   "Czarni stanowili wg najnowszych danych BJS za rok 2008 39.2% populacji lokalnych więzień, Wikipedia podaje, że stanowili 40.2% populacji więziennej w USA. Według danych FBI cytowanych w Wikipedii czarni stanowili 39.4 % aresztowanych za przestępstwa z użyciem przemocy (poza zabójstwami) oraz 30.1% aresztowanych w przestępstwach przeciw mieniu. Biorąc pod uwagę, że czarni stanowią 13% populacji Stanów ich szanse na areszt w związku z tymi sprawami jest odpowiednio 4 i 3 razy większa niż dla białych (liczonych lącznie z Latynosami)."
   "Jak podaje Departament Sprawiedliwości w najnowszym raporcie (Raport U.S. Department of Justice – plik pdf, Tabela 42), w 2005 roku zanotowano 37 tysięcy 460 przypadków gwałtów i napaści o podłożu seksualnym, dokonanych przez Murzynów na białych kobietach, podczas gdy w tym samym czasie zanotowano tak mało przypadków gwałtów dokonywanych przez białych mieszkańców na czarnych kobietach, że statystycznie najbliższe jest to – uwaga! – ZERU procent, i tak właśnie ujęto to w statystykach DoJ."
   Wystarczy? :*

  •  

   @HaroldH: proszę oto statystyki przestępcze w USA do 2005 r,

  •  

   @Krol_Polski @norban111 To jeszcze poproszę jakieś dane dlaczego czarni są bardziej skłonni do przestępstw ;-)
   W trakcie moich poszukiwań znalazłem takie wytłumaczenie:

   I'd probably commit far more crime if I was rendered effectively invisible to the naked eye after dark.

   Źródło:
   http://www.thestudentroom.co.uk/showthread.php?t=355818

  •  

   @HaroldH: Przyznam... coś w tym jest ;]

  •  

   @mehow80: ja mieszkam w takiej dzielnicy :)

  •  

   @mehow80: "Dwóch dziennikarzy zostało zaatakowanych i okradzionych tuż po tym gdy wyciągnęli sprzęt aby nakręcić materiał. " - na pewno chodzi o pomszczenie "biednego" przestępcy :)

  •  

   @HaroldH:
   Badań nie znam ale są statystyki FBI. poszukaj na oficjalnych stronach. Nie wiem czy to jeszcze wisi ale 3 - 4 lata temu można było je tam znaleźć.

 •  

  200 metrów ode mnie. W nocy z okna widziałem; zaraz obok stadionu Tottenham. Myślałem pierwsze, że to związane jest z kibicami po przebytym meczu na stadionie Tottenham...

 •  

  Nie no k!@%a mieli na niego patrzeć jak sobie strzela do policjantów a potem ucieka stanowiąc zagrożenie dla normalnych ludzi.

 •  

  I po co ta poprawność polityczna zakłamująca prawdziwy obraz sytuacji ?

  Prawda jest taka ze kolorowe przestępcze gangi próbują przejąc ulice europejskich miast.
  Przez rożnych politycznie poprawnych tolerastow i lewackich kretynów policja będzie teraz miała związane ręce gdyż w przyszłości kazda taka interwencja policji w takim imigranckim getcie może byc postrzegana jako rasizm i uprzedzenie.
  Nie zdziwcie sie w przyszłości jak jakis kolorowy przestępca pozostanie bezkarny bo biały policjant nie będzie ryzykował interwencji aby nie byc posadzony o rasizm i nie mieć problemów w pracy.
  A to ze strzelają do policjantów jak do kaczek to juz tych tępych tolerastow nie obchodzi.
  Oni zyja w jakims chorym swiecie lewackich iluzji.

 •  

  Najbardziej podoba mi się ten afro-londyńczyk z wózkiem na zakupy, Radość i zadowolenie wprost biją od niego, no ale ma powody w końcu łup wojeny zdobyty to i szacunek na dzielni wzrośnie.
  Może mi ktoś logicznie wytłumaczyć dlaczego 3/4 okradających sklepy przy zadymach zawsze jest "ciemne"?

 •  

  Policja chyba robiła w portki ze strachu. Niewiem czy to moje subiektywne odczucie ale widziałem na youtube demonstracje antify w Niemczech i tam polizei sie nie patyczkowała z nimi tylko nap$#!$@@ali pałami ile wlezie. No ale młodzież sie musi wyszumieć.

 •  

  Jeśli zrobią o tym film, koniecznie musi zostać nazwany "Black Man Down" i przetłumaczony "Murzyn w ogniu" :D

 •  

  Za pomoc udzieloną w 1939 roku niech Londyn płonie.

 •  

  Według tytułu z jednego filmiku na youtube, 29-latek był czarny ;]

  •  

   @kris03: na zdjęciach widać, że koleś to jakaś mieszanka rasowa, ale wygląda jak typowy londyński pseudo gangsta. Jeżeli ktoś jeszcze nie pokapował o co tak naprawdę chodzi w zamieszkach to dodam, iż mimo zasłony dymnej mediów - dzielnica Tottenham jest bardzo muzułmańską dzielnicą Londynu. Idea wielokulturowej Anglii pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

  •  

   @woytas: Wszystko przez muzułmanów. W Norwegii po części też.

 •  

  Bezczelnością białych anglików (wkrótce będą gośćmi we własnym kraju), że czarnym zabrania się (tzn. sugeruje się żeby było politycznie poprawnie) noszenia broni i strzelania do policjantów, a to przecież czysty rasizm!

  Politycznie poprawny terror jest gorszy od faszyzmu, bo przyczyni się do upadku Europy.

 •  

  Rozwiązanie:
  1. Na każde rzucanie kamieniami odpowiadać ostrzałem z gumowych kul.
  2. Na każde rzucanie koktajlami mołotowa lub ostrzał z broni palnej odpowiadać ostrą amunicją jako na zagrożenie życia.
  3. Każdy przyłapany na niszczeniu mienia zostaje obciążony jego kosztem.
  4. Każdy obywatel skazany za przestępstwo lub akty wandalizmu będące wykroczeniem, traci dożywotnio prawo do jakiejkolwiek pomocy socjalnej, tracją też je wszyscy pozostający z nim we wspólnocie majątkowej.
  5. Emigrant dopuszczający się przestępstwa zostaje natychmiast deportowany.

  •  

   @Ornament: punkt 4 to odpowiedzialność zbiorowa i jest szalenie krzywdząca.
   Punkt piąty powinien zostać uściślony choć z praktycznej strony jest nie do wykonania. Przykład: rodzina polska, mąż, żona, dwójka dzieci. Jedno dziecko ma rok, drugie ma 3. Ojciec po pijaku wpada w poślizg autem i potrąca pieszego zabijając do. Gościa deportują i wsadzają go do polskiej paki, a co z rodziną? Które państwo wymierza mu wysokość kary? Kto wspiera finansowo matkę z dziećmi?

   Z 1,2 i 3 się zgadzam, ale z 4 i 5 przesadziłeś.

  •  

   @silentpl: Rodzina będzie musiała sobie poradzić sama, bo jaką alternatywę proponujesz - immunitet za to, że się ma rodzinę na utrzymaniu? Wtedy możnaby sobie zrobić dziecko i hulaj dusza, piekła nie ma.
   W przypadu punktu 4 chodzi o zapobiegnięcie sytuacji, że delikwent niby nie ma z czego spłacać wyrządzonych szkód, ale żyje sobie jak pącze w maśle, bo małżonka lub mażonek dostaje socjal. W takim przypadu druga połówka miałaby wybór - zrezygnować z socjalu lub się rozwieść z przestępcą.

 •  

  i tak długo było tam spokojnie. nie to co pod paryżem, gdzie już parę razy imigranci z trzeciego świata "przestawiali" wszystko tak, żeby wyglądało bardziej jak u nich w domu..za jakiś czas podobnie może być w amsterdamie albo innym dużym mieście, gdzie napływowi podbijają wskaźnik przestępczości.

 •  

  W starych, dobrych czasach impreza zakończyłaby się tak.

  Uważam, że w sytuacji, w której tłum zaczyna stwarzać poważne zagrożenie dla życia i mienia obywateli (koktajle mołotowa, strzały w kierunku policji, grabieże sklepów) siły porządkowe powinny mieć prawo do użycia przeciwko niemu ostrej amunicji (po trzykrotnym wezwaniu do rozejścia się). Nie może być tak, że zadymiarz może więcej niż policjant.

  •  

   @Basileus: Niby tak, zdusić przemoc przemocą i wprowadzić barierę strachu. Z drugiej strony, nie strzelając unika się eskalacji i tworzenia kolejnych "męczenników".

  •  

   @ydoom: Z drugiej strony, nie strzelając unika się eskalacji i tworzenia kolejnych "męczenników".

   I unika się przypadkowych ofiar. Na "demonstrantów" z powodzeniem działają chociażby armatki wodne.

  •  

   @HaroldH: No raczej niezbyt. Niektóre obrazki z Londynu np. ten czy ten przypominają mi Warszawę AD1944 czy inne miasto położone w strefie walk.
   Wydaje mi się, że do tego typu ludzie szanują jedynie, tych, którzy są od nich silniejsi. Państwo musi więc okazać siłę.

   Jest dość prawdopodobne, że dziś w nocy znów się zacznie. Jedyna metoda by temu zapobiec, to zastraszyć ewentualnych zadymiarzy - pozycje policji lub wojska z długą bronią na skrzyżowaniach, ewentualna godzina policyjna.

 •  

  Wyrwali chwasta i tyle.

 •  

  Właśnie od znajomych z Wood Green słyszałem, że już się zaczeły następne zamieszki. Zawsze pod osłoną nocy.
  http://www.guardian.co.uk/uk/2011/aug/07/trouble-enfield-organised

  •  

   @Anj87: Zgadza się. Właśnie obserwuję jak Policja leci za zgrają nygusów przez ulicę, którzy to Oni zbierają się obok stadionu Tottenham. Helikoptery z halogenami latają nisko i szukają innych. Na widok świateł nygusy chowają się między blokami lub pod drzewami. Ze sobą mają czarne torby; jakby coś w nich ukrywali, a jeden z nich trzymał i pewnie trzyma dalej w ręku butelkę z benzyną... Po za tym pełno Policji jeżdżących samochodami z włączonymi sygnalizatorami po okolicy jak i po stronie stadionu Tottenham.

   Relację na żywo z miejsca zamieszek streścił: masqar

  •  

   @masqar: Czekamy na dalsze info.

  •  

   @gumbrew: zdecydowanie... jestem pewny, że ich przodkowie strzelali z łuków do francuskich rycerzy pod Crecy, zatapiali z Nelsonem francuskie żaglowce i brali na klatę francuskich kirasjerów pod Waterloo.

 •  

  Przydalby sie tam angielski odpowiednik Brevika... Multiculti is fun!

 •  

  A u nas zastrzelili murzyna na stadionie i nic. Daleko nam jeszcze do zachodniej "cywilizacji".

 •  

  Szkoda że jest tak mało muzułmanów w UK, z niecierpliwością czekam aż będzie 20%+

 •  

  Niestety. Społeczeństwo wielokulturowe się nie sprawdza i widać to coraz bardziej. Teraz albo państwo spróbuje wypić to piwo i np. ograniczy socjal by przyjeżdżali jedynie ci, którzy chcą uczciwie pracować, albo sfrustrowani Brytyjczycy wezmą sprawę we własne ręce. A wtedy akcje w stylu Breivika będą niestety na porządku dziennym.

 •  

  Wpuśćmy takich do siebie to będziemy mieli podobnie.Całe szczęście social malutki jak na razie dla nich,nooooo,chyba że trzaskają dzieci jak muzułmanie narodowości czeczeńskiej :D

 •  

  link wykopu coś nie trybi

 •  

  Jak ktoś chce zobaczyć jak takie zamieszki mniej więcej wyglądają i jak sobie "wspaniale" brytyjska policja zazwyczaj z nimi radzi to polecam film Harry Brown. Świetna rola Michaela Caina jako samotnego mściciela robiącego porządek na londyńskim odpowiedniku naszych blokowisk.

Dodany przez:

avatar betyng dołączył
222 wykopali 8 zakopali 22.2 tys. wyświetleń