Komentarze (95)

 • suwer +84  

  @trawiasty: Ja mam lepszy system. Masz jakieś stałe hasło typu oifjew0f9823, które masz już oklepane i zapamiętane. I w zależności od serwisu je modyfikujesz. Na przykład dodajesz 2 pierwsze litery nazwy serwisu na początku i ostatnią literę na końcu i masz: wyoifjew0f9823p. Główna część hasła jest w Twojej głowie (używasz jej wszędzie), a początek i koniec sobie łatwo ustalisz. I masz silne i różne hasła dla wszystkich stronek jakich używasz :D

  pokaż komentarz
  suwer
 • m_i_n +34  

  @suwer: Fak, czuję się shackowany :P

  pokaż komentarz
  m_i_n
 • Glover +17  

  @trawiasty: @suwer: Hasła podaliście - poprosimy jeszcze o listę usług internetowych, z jakich korzystacie. :)

  pokaż komentarz
  Glover
 • Reklamy Google

 • Farquart +6  

  @suwer:
  Niegłupie. Chyba wdrożę Twój system :)

  pokaż komentarz
  Farquart
 • suwer +17  

  @Glover: spoko, to tylko hasło do banku, konta z wykopu mi tak nie zabierzesz :P

  Edit: do systemu proponuje dodać liczby (np. na końcu długość adresu, liczba samogłosek w adresie, czy co tam chcecie :P)

  pokaż komentarz
  suwer
 • gipek -3  

  http://www.hcsl.pl/2010/03/superbezpieczne-hasa-zapisane-na-zotej.html

  fajny sposób, tylko po co robić karteczkę, skoro mamy klawiaturę (tablicę ze znakami) na biurku? wystarczy tylko zapamiętać kolejność generowania hasła, ostatecznie można tez obrócić klawiaturę o 180stopjni zeby mieć spację na górze a funkcyjne bliżej siebie, i pododawać literki z nazwami usług a shift wcisnąć co 3 literę lub co drugą itp.
  karteczki nie zabierzesz ze sobą wszędzie, a klawiatury są generalnie podobne do siebie.

  pokaż komentarz
  gipek
 • emkael -5  

  @gipek: Ani trochę nie fajny sposób. Wskazówka - na biurku leży Ci taka sama "żółta karteczka" o znacznie większej entropii. Nazywa się "klawiatura".

  pokaż komentarz
  emkael
 • kubako +1  

  @gipek: Takie hasła, nawet jeśli jest to jakiś dość równomierny rozkład znaków na klawiaturze, drętwo się wpisuje - po literce, praktycznie jednym palcem, drugim klikasz shift co n-tą literkę, i w dodatku musisz pod nosem odliczać klawisze (co drugi, albo co trzeci etc).
  Ja mam wymyślone, nieistniejące, dość długie słowo, które dobrze brzmi więc łatwo zapamiętać, a przede wszystkim zajebiście się je pisze na klawiaturze, praktycznie palce same się układają we właściwych miejscach - szczególnie jak już je wpiszesz kilkadziesiąt razy, to opanowujesz to do perfekcji. Zalety są takie, że raz - szybko mogę je wpisać, więc się nie denerwuję przy każdym logowaniu. Dwa, jak ktoś patrzy mi przez ramię, to przy takim szybkim pisaniu i tak nie ma szansy zobaczyć co piszę.

  pokaż komentarz
  kubako
 • gipek +1  

  @emkael: przeczytaj sobie na głos mój komentarz pod linkiem

  pokaż komentarz
  gipek
 • voythas 0  

  @suwer: Imho zdecydowanie łatwiej sobie wymyślić coś prostego np ala ma kota, napisać to razem, a potem przepisać prostym 1337em, czyli np,:
  414m4k074

  Dodatkowo można dodać wielką literę i wykrzyknij na końcu bądź znak zapytania:
  414M4k074!

  I już mamy trudne hasło stworzone, a do zapamiętania proste:
  ala ma kota!

  Do napisania jest to trudne na początku, ale kwestia wyuczenia.

  pokaż komentarz
  voythas
 • dzemo -1  

  @voythas: problem w tym że l33t nei jest jednolity, co pokazuje sam przykład
  l33t = 1337
  i teraz przypomnij sobie na który dokładnie znak zamieniłeś ^^

  pokaż komentarz
  dzemo
 • voythas -1  

  @dzemo: Żaden problem akurat, bo Ty stosujesz jeden. Nie ważne czy jest jednolity czy nie, każdy z nas zna go na swój sposób i z takiego korzysta. Te hasła są dla nas, nie dla innych, więc różne wersje 1337ów czy l33tów w niczym nie przeszkadzają.

  pokaż komentarz
  voythas
 • tell_me_more -1  

  @voythas: Taki trik: bierzesz jakąś piosenkę hasłem są pierwsze litery, a na końcu doklejasz liczbę, którą łatwo Ci zapamiętać:

  "Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi włoskiej do Polski
  za Twoim przewodem złączym się z narodem"

  Liczbą niech będzie rok odzyskania niepodległości - 1918

  Wychodzi - MmDzzwdPzTpzszn1918

  Zawsze łatwo sobie przypomnieć.

  pokaż komentarz
  tell_me_more
 • voythas -1  

  @tellmemore: Pomysł dobry, jednak zdecydowanie wolę zapamiętać dwa słowa czy nawet jedno, ale długie i przerobić je na leet niż przypominać sobie piosenkę, dla przykładu wolałbym zapamiętać:
  marszdąbrowski
  m4r52d4br0w5k1

  pokaż komentarz
  voythas
 • krasik01 -1  

  @voythas: hmm, a ja uzywam jako haseł linijek kodu, zwykle ok 20 znaków długości - zapamietac łatwo, a większosć ludzi nawet jak im podyktuje to poprawnie wpisac nie umie ;)

  pokaż komentarz
  krasik01
 • d........e +43  

  Em... no ale takie hasła są właśnie łatwe do złamania - brute forcem, można się po nich gładko przejechać słownikiem...

  pokaż komentarz
  d........e
 • m...a +12  

  @dziadekwie: oczywiście mówisz o sytuacji, gdy masz dostęp do systemu, który nie odcina dostępu/nie blokuje konta po kilku próbach? Bo statystyczny system w małej firmie po 3 próbie odetnie Cię od kolejnej próby na 30 minut lub dłużej. Oczywiście możesz się przejeżdżać słownikiem, ale musisz jakieś założenia przyjąć. Wystarczy, że ktoś dołoży cyferkę, znak specjalny, pobawi się dużymi i małymi literami i po ptakach. No i przypominam o 3 próbach!

  Co do bruteforce - policz sobie ile jest kombinacji dla 20 znakowego hasła, przy mocno ostrożnym założeniu że są tylko małe i duże litery. Powodzenia.

  pokaż komentarz
  m...a
 • lisu_ +3  

  @micra: Nie doczytałeś. @dziadekwie miała na myśli atak słownikowy, co znaczy, że nie tyle istotna jest ilość znaków, co ilość słów. Z tej perspektywy drugie hasło jest o kilka rzędów prostsze do złamania. Poza tym zaprzeczasz tezie zawartej w znalezisku, mówiąc, że powinno się jeszcze dodać cyferki. Znalezisko sugeruje właśnie, że dodawanie cyferek to nie jest dobre rozwiązanie.

  pokaż komentarz
  lisu_
 • Dru +14  

  @dziadekwie: łatwe? :D
  z obrazka mamy: 2^44 = 17 592 186 044 416 możliwości
  Znalazłem że podstawowych słów angielskich jest 850, wszystkich w słowniku ponad 200 000 a nawet znalazłem info że z 500 000
  Nawet biorąc tylko te 850 mamy: 850^4 (4 użyte słowa) = 522 006 250 000. Czyli jakieś 33 razy mnie, ale to dalej daje kilkanaście lat łamania hasła.
  A jak byśmy wzięli bardziej rozbudowany: 200 000^4 = 1 600 000 000 000 000 000 000

  zobrazowanie:
  0 000 000 017 592 186 044 416 = 2^44
  0 000 000 000 522 006 250 000 = 850^4
  1 600 000 000 000 000 000 000 = 200000^4

  także jak chcecie trudne hasło to śmiało możecie stosować tą metodę

  pokaż komentarz
  Dru
 • lisu_ +4  

  @Dru: Zwróć uwagę że 27^12 (~27 znaków, dwanaście liter hasło) to jakieś 287534 razy więcej kombinacji niż 850^4, a hasło dużo krótsze.

  Edit. a znaków przecież więcej mam na klawiaturze, niż 27...

  pokaż komentarz
  lisu_
 • d........e +1  

  @micra: Wystarczy, że ktoś dołoży cyferkę, znak specjalny, pobawi się dużymi i małymi literami i po ptakach.

  Właśnie dokładnie o to mi chodzi - wystarczy dołożyć cyfrę lub jeden wyraz niesłownikowy i zabezpieczenie staje się dużo lepsze.

  pokaż komentarz
  d........e
 • emkael -1  

  @dziadekwie: No ale kiedy właśnie o to się rozchodzi w tej grafice - jedno słowo spośród słownika to 11 bitów entropii (czyli wychodzi na to, że w słowniku jest 2^11 słów) - i w trudności złamania jest równoważne dwóm znakom specjalnym i cyfrze (2x4 bity entropii + 1x trzy bity). I cały jej sens polega na tym, że właśnie nie musisz niczego doklejać i udziwniać, bo zamiana małej litery na dużą dodaje tylko jeden bit entropii, nieporównywalnie mniej, jak równie łątwe do zapamiętania dołożenie jednego słowa.

  pokaż komentarz
  emkael
 • raj 0  

  @micra: "oczywiście mówisz o sytuacji, gdy masz dostęp do systemu, który nie odcina dostępu/nie blokuje konta po kilku próbach". Zdaje się, że nie wiesz jak sie łamie hasła. To sie robi offline, na wykradzionym z systemu pliku zawierającym zhaszowane hasła (a na wykradzenie tego pliku sa różne metody wykorzystujące rózne dziury w systemach). Nic ci nie blokuje ani nie odcina dostępu, bo jest tylko twój program do łamania haseł i plik z hasłami do złamania...

  pokaż komentarz
  raj
 • d........e -1  

  @emkael: ale jaką metodę łamania masz na myśli?

  pokaż komentarz
  d........e
 • emkael -1  

  @dziadekwie: Słownikową właśnie - to, że program używa słownika, nie oznacza, że korzysta tylko z "nieudziwnionych" słów. Oprócz szukania pośród słów w słowniku, dokonuje również dokładnie takich operacji, jak przestawiono w tej grafice - i złożoność obliczeniowa takiego procesu rośnie ilościowo również w podobny sposób - na zasadzie bazy reguł, określających przekształcenia, jakim poddawane jest bazowe słowo bądź zestaw słów: http://www.openwall.com/john/doc/RULES.shtml

  pokaż komentarz
  emkael
 • GrammerNazi +1  

  @lisu_: @Dru:

  Ale to na pewno nie będzie tylko 850^4, w 850 nie ma szans żeby było słowo typu 'battery' czy 'staple'.

  pokaż komentarz
  GrammerNazi
 • lisu_ -1  

  @GrammerNazi: Ok, trudno się nie zgodzić. Język angielski faktycznie ma coś koło 200 000 słów, idąc jednak tym tropem, moja klawiatura, licząc z wielkimi i małymi literami umożliwa mi wbicie ok. 100 różnych znaków. Wciąż
  100^12 / 200 000^4 = 625.
  Choć, jak widać, moc w tym przypadku staje się porównywalna. Kto jednak zna 200 tys. słów?

  pokaż komentarz
  lisu_
 • plomien_piekiel -1  

  @lisu_: Może @KeiON ?

  pokaż komentarz
  plomien_piekiel
 • kemek 0  

  @dziadekwie: http://www.wykop.pl/link/654147/czas-potrzebny-na-zlamanie-hasla-metoda-brute-force/#comment-4508275

  Wykopów na ten temat było już sporo, a że ktoś narysował to, co kiedyś już zostało napisane, to chyba nie jest warte wykopu...

  pokaż komentarz
  kemek
 • qwertyu +30  

  najgorsze jest to, że durni programiści/architekci/whatever czasami wymuszają, że hasło musi mieć wszystkie dziwne typy znaków - capsy, cyferki, specjalne itp niepozwalając tym samym na użycie bezpiecznego a jednocześnie łatwego do zapamiętania i wpisania hasła

  pokaż komentarz
  qwertyu
 • kaziolek +7  

  @qwertyu: A co mają zrobić jak GIODO wymaga?

  pokaż komentarz
  kaziolek
 • qwertyu +8  

  @kaziolek: nawet nie wiedziałem, że w GIODO jest taki wymóg, ale przypuszczam, że w dużej części przypadków jest to wymysł twórców stron/aplikacji nie mający związku z GIODO

  pokaż komentarz
  qwertyu
 • m_i_n +2  

  @qwertyu: To zawsze na końcu tego hasła możesz dodać np: F3, nie wpłynie to na łatwość zapamiętania, a jednocześnie "zaspokoi" wszystkie dziwne systemy i może nawet nieco podniesie bezpieczeństwo.

  pokaż komentarz
  m_i_n
 • plushy +7  

  @qwertyu: Bo nie wiedzą że im trudniejsze hasło wymagane tym większa jest szansa że będzie przyklejone do monitora na żółtej karteczce.

  pokaż komentarz
  plushy
 • dixx +6  

  @qwertyu: ta, i jeszcze żeby je co miesiąc zmieniać
  a potam się okazuje, że użytkownik ma hasło: kasia$$$$$$$$$$$$

  pokaż komentarz
  dixx
 • bns 0  

  @dixx: Nie będzie miał, bo powiadomi Ciebie, że ciąg z hasła był używany w poprzednim haśle.

  pokaż komentarz
  bns
 • qwertyu +6  

  @bns: jeśli powiadomi to znaczy, że hasło nie jest szyfrowane, tym państwu już dziękujemy

  pokaż komentarz
  qwertyu
 • dixx 0  

  @bns: hmm, ale to tak chyba działa w windowsie-mi kiedyś kobieta podawała swoje hasło i mówiła, że ma: "kasia i 6 albo 7 dolarów"

  pokaż komentarz
  dixx
 • Wytry +1  

  @qwertyu: Wystarczy że hashe będą sie zgadzać -.-

  pokaż komentarz
  Wytry
 • bns 0  

  @qwertyu: Nie tylko plaintext da się porównywać

  pokaż komentarz
  bns
 • g......k +1  

  @bns: @Wytry: @qwertyu:

  kasia$ - 933493c973b969e9314186ff5d147c7a
  kasia$$ - 92ac85cc309d6305301abb946f4225fd
  kasia$$$ - 7be77dd4a0ac927eb6d47178b197ab3c
  http://www.miraclesalad.com/webtools/md5.php

  kasia$ - 5922200e4b92d919d982b09d8bdc673f4e958779
  kasia$$ - 4c9d41945ae4af4c9d1ad742367a09d947ea0fc7
  kasia$$$ - 2be3905afea436003f260858b2108bcb80339d8f
  http://www.webcalc.net/calc/0502.php

  Nie trzeba być informatykiem, żeby potwierdzić coś empirycznie, prawda?

  pokaż komentarz
  g......k
 • qwertyu 0  

  @grishark: koledzy wyżej mają w 7.12% rację, jeżeli mamy kasia$$$ to wystarczy porównać hashe podstringów nowego hasła z hashem poprzedniego, czyli porównujemy:
  kasia$$
  asia$$$
  kasia$
  asia$$
  sia$$$
  itp

  To pozwoli wykryć sytuację, gdy nowe hasło to stare + jedna/dwie litery na końcu lub na początku
  Natomiast jeśli będzie się dostawiać znak gdzieś w środku lub podmieniać np. ostatni no to już ta metoda oczywiście zawiedzie

  pokaż komentarz
  qwertyu
 • g......k +1  

  @qwertyu: To podaj przykład na hash'ach jeśli możesz.

  pokaż komentarz
  g......k
 • qwertyu +2  

  @grishark: nie chce mi się liczyć hashy, będą jakieś losowe stringi zamiast md5:

  stare hasło: kasia$$, hash: ABC1 - i znamy oczywiście tylko hash

  nowe hasło: kasia$$$ - zaraz po wprowadzeniu hasła przez usera mamy je oczywiście niezakodowane i w tym momencie robimy porównania hashy postringów:

  hash(kasia$) = ABC2
  hash(asia$$) = ABC3
  hash(sia$$$) = ABC4
  hash(kasia$$) = ABC1 (!) <- profit, hash podstringa nowego hasła jest równy hashowi starego hasła
  hash(asia$$$) = ABC5

  pokaż komentarz
  qwertyu
 • g......k +2  

  @qwertyu: Ach, o takie coś chodzi! Przyznaję rację, takie coś musi zadziałać.

  pokaż komentarz
  g......k
 • w.......s 0  

  @qwertyu: Ja od dawna stosuje sposób z wykopu, a na nadopiekuńczych adminów też mam rozwiązanie - zawsze wg. tego samego schematu w haśle jedną literkę mam dużą i jedną zawsze tą samą cyfrę na tej samej pozycji. I git. =)

  pokaż komentarz
  w.......s
 • Pokooj +8  

  Ja mam haslo "unbreakable" i nikt go nie da rady zlamac.

  pokaż komentarz
  Pokooj
 • a.....a +48  

  @Pokooj: nie masz takiego, sprawdziłam

  pokaż komentarz
  a.....a
 • MrGrandma +7  

  @aniu_ta: już ktoś mu się włamał wcześniej i zdążył zmienić.

  pokaż komentarz
  MrGrandma
 • Kaser -8  

  ciekawe czy moje hasło do wykopu jest trudne do złamania jak uważacie " jestemgejem"?

  pokaż komentarz
  Kaser
 • Gej +63  

  @Kaser: skąd jesteś?

  pokaż komentarz
  Gej
 • Blaskun -6  

  @Gej:
  Cze poklikash?

  pokaż komentarz
  Blaskun
 • Bolo92 -1  

  @Kaser: Ciekaw jestem czy ktoś próbował się na Twoje konto logować ^^

  pokaż komentarz
  Bolo92
 • Burza +5  

  Używam tego typu haseł od dawna i to nie prawda że długo się je wpisuje. Idzie znacznie szybciej niz jakies pseudo haxior hasła. Dla przykładu "lubiewypic3piwawpiatek" wpisuje sie szybko, brute force odpada a atak słownikowy tym bardziej.
  Swoją drogą pamiętam wszystkie hasła tego typu które miałem na przestrzeni lat. "jabłkawkoszyku", "goracaherbatawkubku" i tak dalej... :-) Polecam.

  pokaż komentarz
  Burza
 • InNomineSatanas +7  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  InNomineSatanas
 • dixx 0  

  @InNomineSatanas: a moje np do jednej strony to: "Lë3?UA´bja?í/x?÷8ex¦?—}DMg¨?e?" wpisuje się je na komputerze niecałą sekundę.

  Ja to robię tak: keepass + dropbox + keepassdroid(jak ktoś używa smartfona)
  W keepass generuje hasło, i konfiguruję go tak, żeby po naciśnięciu ctrl+~ logował mnie sam na stronę.
  Bazę keepassa mam w folderze dropboxa, więc hasła są wszędzie zsynchronizowane.
  A zapamiętać muszę 2 hasła: do keepasa, i do maila(w razie czego, gdybym utracił dostęp do pliku z hasłami zawsze można wysłać przypomnienie na miala).
  Plusy:
  -nie masz nigdzie 2 takich samych haseł,
  -nie musisz pamiętać więcej niż 2 haseł

  pokaż komentarz
  dixx
 • gadaladalatatata +20  

  @dixx: Minusy:
  - Twoje hasła zna właściciel dropboxa, twórca aplikacji, złodziej telefonu

  pokaż komentarz
  gadaladalatatata
 • raj -2  

  @Burza: Tylko trzeba pamietac o jednym. Wiele systemów pozwala ci wpisac dowolnie długie hasła, ale tak naprawdę "po cichu" przy sprawdzaniu hasła bierze pod uwagę tylko pierwsze np. 8 znaków, w żaden sposób nie dając tego po sobie poznac ;). I całe przekonanie o bezpieczeństwie wynikającym z tego ze masz np. 20-znakowe hasło idzie do piachu. Polecam dla testu spróbowac w róznych systemach przy logowaniu wpisac swoje hasło obciete np. do pierwszych 8 znaków... mozna się niemiło zaskoczyć...

  pokaż komentarz
  raj
 • raj -1  

  No i jeszcze jedno. Jeżeli system, do którego się logujesz, do haszowania haseł używa MD5 (co jest w tej chwili chyba najpopularniejsze), to hasz hasła ma 16 bajtów - więc ilośc możliwych "efektywnie róznych" haseł jest i tak ograniczona do ilości możliwych ciągów 16-znakowych...

  pokaż komentarz
  raj
 • dixx +1  

  @gadaladalatatata:
  właściciel dropboxa ich nie zna, bo plik z hasłami jest zaszyfrowany głównym hasłem, którego (wg twórców keepassa) nie da się w żaden sposób odzyskać.
  Twórca aplikacji ok-ale lepsze to, niż powierzanie ich właścicielom serwisów internetowych-nie wierzę, że ludzie stosują różne hasła, a tak for the lulz sprawdzałem kiedyś czy hasła do mojego serwera pasują do maili użytkowników-jakieś 40% pasowało.

  Podobnie złodziej telefonu-pliku z hasłami nie odzyska.
  Gorzej, że mój telefon z androidem ma skonfigurowanego gmaila i złodziej telefonu może zwyczajnie wejść bez żadnego hasła na moją pocztę.

  pokaż komentarz
  dixx
 • xanio -1  

  @raj: Większość aplikacji jednak już używa SHA1 w którym kolizje są znacznie rzadsze.

  pokaż komentarz
  xanio
 • mack23 0  

  @gadaladalatatata: Błąd:
  - baza keepassa jest zaszyfrowana (dropbox nie da rady rozszyfrować jeśli masz dobre hasło do keepassa)
  - twórca aplikacji nie rozszyfruje bazy do której nie zna hasła (nie jest to "security by obscurity" tylko standardowy porządny AES). Keepass jest open source, gdyby miał luki w algorytmie szyfrującym, ktoś na pewno zauważyłby to.
  - złodziej telefonu również musi znać hasło do keepassa wiec znowu pudło.
  Porada: Jeśli nie wiesz jak coś działa to nie krytykuj tego.

  Nie rozumiem tylko za co zgarniasz plusy a kolega dixx minusy. Ignorancja króluje...

  pokaż komentarz
  mack23
 • P............i 0  

  Niektóre strony wymagają hasła które zawiera małe i duże litery, oraz cyfry i znaki, więc do końca nie można korzystać z tego sposobu ;)

  pokaż komentarz
  P............i
 • m_i_n 0  

  @Pozeracz_Troli: http://www.wykop.pl/link/841597/jak-tworzyc-hasla-latwe-do-zapamietania-oraz-trudne-do-zlamania-przez-komputer/#comment-6291663

  pokaż komentarz
  m_i_n
 • bns -3  

  @min: Nie zawsze się to sprawdza. Naciśnięte F3 w przeglądarce włączy Tobie opcje przeszukiwania strony

  pokaż komentarz
  bns
 • Dathen 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  Dathen
 • slawpe13 +17  

  @bns: LOL, a naciśnięcie F1 przywołuje bolid formuły :D

  pokaż komentarz
  slawpe13
 • m_i_n +2  

  @bns: Omg, mi chodzi o ciąg znaków, duże F i cyfra 3... to był przykład, tak jak G9.

  pokaż komentarz
  m_i_n
 • bns 0  

  @min: Zły przykład użyłeś :) Myślałem, że chodzi Tobie o znaki które nie wpisuje się bezpośrednio z klawiatury (ASCII), bo to też dobra metoda na hasło.
  Np. œ

  pokaż komentarz
  bns
 • m_i_n 0  

  @bns: Tak, ale obawiam się że spora część skryptów na stronach może nie przepuścić czegoś aż tak nietypowego. Aczkolwiek wtedy takie hasło naprawdę jest mocne bo albo przy brute-force ktoś w ogóle to ominie albo jak już to będzie musiał walić 256 stanów na każdy znak ;)

  pokaż komentarz
  m_i_n
 • Ascener +10  

  Prawidłowy link z tekstem po najechaniu myszką na obrazek.
  http://xkcd.com/936/

  pokaż komentarz
  Ascener
 • msichal +2  

  @Ascener: Yep, jeśli o xkcd chodzi to trzeba linkować normalnie, nie do obrazka. Zapamiętać.

  pokaż komentarz
  msichal
 • atraxx -1  

  Żeby złamać moje hasło potrzeba:

  It would take a desktop PC
  About 44 novemvigintillion years
  to hack your password

  pokaż komentarz
  atraxx
 • antykler -1  

  @atraxx:
  U mnie to tylko:
  It would take a desktop PC
  About 438 decillion years
  to hack your password

  27 znaków

  pokaż komentarz
  antykler
 • Jordan335i +3  

  dobra, wypisujmy hasła! (i tak system wykopu je zakryje)

  moje to: ************

  pokaż komentarz
  Jordan335i
 • koziolek +5  

  @Jordan335i: hunter2

  nie wygląda mi to na gwiazdki

  pokaż komentarz
  koziolek
 • m_i_n +2  

  _twierdzaSzyfrow42vp@

  pokaż komentarz
  m_i_n
 • bns 0  

  @Jordan335i: Moje to escape

  pokaż komentarz
  bns
 • dzikireks +2  

  wystarczy pisac typowe zdanka a wyrazy zamiast spacji oddzielac kolejnymi symbolami, np:
  "miota!nim@jak#szatan$", albo "rosja%to^stan&umyslu*" :)

  pokaż komentarz
  dzikireks
 • dzemo +4  

  @dzikireks: ten % koło rosji to chyba celowo? :D

  pokaż komentarz
  dzemo
 • sobed +1  

  No dobra, to teraz niech ktoś mi wytłumaczy, dlaczego niektóre serwisy ograniczają długość hasła. Przykład - bank BZ WBK, można ustalić hasło tylko do 12 znaków... I jak tu stosować bezpieczne hasła?

  pokaż komentarz
  sobed
 • Winhelp +4  

  @sobed: deutsche bank jest lepszy - hasło może mieć maksimum 6 cyfr(!)

  pokaż komentarz
  Winhelp
 • dx0ne +4  

  Wszystko fajnie pięknie, lecz niestety spora ilość durnych programistów daje limit na ilość znaków. Średnio 16. Ostatnio spotkałem się z 6-12 co spowodowało, że darowałem sobie zakupy w tym sklepie.

  pokaż komentarz
  dx0ne
 • kemek +3  

  A jak w bankach robią, że przy logowaniu wymagają tylko niektórych znaków z hasła? To znaczy, że trzymają gdzieś w bazie hasło czyste bez zabezpieczenia? Ewentualnie z dodaną jakąś solą?

  Szaleństwo.

  pokaż komentarz
  kemek
 • Elec 0  

  A ja mam 4 główne hasła i wystarczają, a jak na prawdę mi zależy żeby coś zabezpieczyć to łączę te hasła w jedno i powstaje 25 znakowe hasło. Fakt, że to same litery i cyfry ale póki co nikt mi się jeszcze nigdzie nie włamał :)

  pokaż komentarz
  Elec
 • bns +1  

  @Elec: Może o tym nie wiesz :)

  pokaż komentarz
  bns
 • m.....2 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  m.....2
 • norther -6  

  Twoje hasło jest mocne dopóki ktoś nie przystawi ci pistoletu do głowy i każe ci je wyjawić:D A propos haseł polecam last pass do przechowywania haseł na strony internetowe.

  pokaż komentarz
  norther
 • dzemo +1  

  @norther: "-Proszę, nie! Tylko nie hasło do wykopu!"

  pokaż komentarz
  dzemo
 • B...x -4  

  Ja mam hasło "dupacyckidupa" i nikt go raczej nie złamie.

  pokaż komentarz
  B...x
 • B...x -3  

  @Binox: co za głąb, rzeczywiście ma takie :D

  pokaż komentarz
  B...x
 • dzemo +2  

  @Binox: słaby troll.

  pokaż komentarz
  dzemo
 • Jordan335i +2  

  @plastykowy_kubek: faktycznie super! już sobie zmieniłem na takie samo

  pokaż komentarz
  Jordan335i