...
 •  

  bylo milion razy, a wciaz nie potrafimy jezdzic, wiec nie pital tylko wykop!

 •  

  Brawa dla policji za tępienie chamstwa.

 •  

  Ale co ten "zamek błyskawiczny" da? Przepustowość drogi jest taka jaka jest przepustowość jej najwęższego gardła. Jak dalej jest jeden pas o przepustowości 500 aut na godzinę, to tyle aut przejedzie. Hamowanie przy zwężeniach zmniejsza płynność i prędkość średnia samochodu jest niższa... czyli i przepustowość się zmniejsza.
  Zajeżdżanie jak pokazane materiale - jest niebezpieczne.
  Mało tego... ostatnio była na wykopie akcja "jedziemy prawym pasem". Teraz zmiana?

  •  

   @komentator: co da? to że korek zamiast 3km, bedzie mial 1,5km. I da to chocby tyle, ze jesli ktos chce skrecic w droge 2km przed zwezeniem, to dojedzie do niej bez korka, zamiast jechac w nim przez 1km...
   to samo dotyczy tych geniuszy, ktorzy w korku zamiast jechac blisko pojazdu z przodu, przez 10 minut tocza sie na polsprzegle 200m... oni zaoszczedza 1ml benzyny, a ja strace te 10 minut taczac sie z taka sama predkoscia do mojego zjazdu...

  •  

   @komentator: wiele argumentów na TAK dla "zamka błyskawicznego" znajdziesz w linkach @informatyk z pierwszego komentarza. Polecam lekturę tych wykopów, rozjaśni Ci się trochę w głowie, bo sądzę, że - jeśli nawet jesteś kierowcą - to bez większego doświadczenia.

   Dodam tylko słówko od siebie: przepustowość przepustowością, a u mnie często bywa, że przez taki sznur baranów trzymających się jednego pasa zablokowane są ze 2 skrzyżowania.
   Gdyby poruszali się oboma pasami, wszyscy zmieściliby się na odcinku między 2 skrzyżowaniami i byłoby mniejsze prawdopodobieństwo, że trafi się jakiś baran, który zablokuje przejazd przez krzyżówkę.

  •  

   @mdesign: czytałem linkowane przeze mnie znaleziska już dawno i popieram jazdę na suwak więc nie wiem skąd takie wnioski. Po prostu zwróciłem uwagę, że 2 miesiące temu to akurat krótki okres czasu i można ten wykop potraktować jako duplikat.

  •  

   @mdesign: a jak to się ma do przepisu o ruchu prawostronnym? (zamek nie jest usankcjonowany przepisami) Ostatnio wykopowe towarzystwo ruchu drogowego ustaliło, że lewy pas jest do wyprzedzania i w żadnym wypadku nie możemy sobie nim ot tak jeździć. Rozdwojenie jaźni?

   Poza tym... przytoczony film jest z zakopianki, nie jechałem nią... ale wg. map jest to droga krajowa a miejscami nawet ekspresowa. Tam tak gęsto są skrzyżowania?

  •  

   @komentator: Co do ruchu prawym pasem, to moim zdaniem korek to specyficzna sytuacja i powinien się rządzić innymi prawami. Na autostradach, drogach ekspresowych i wielu zwykłych drogach, tam gdzie są ustawione odpowiednie znaki, masz zakaz zatrzymywania się. A jednak jak jest korek to się zatrzymujesz, i nie jest to wykroczenie.

  •  

   @informatyk: mówiłem do komentatora

  •  

   @mdesign: przepraszam, nie doczytałem.

 •  

  Na miejscu tych policjantów ładował bym tym kretynom max mandat jaki przewiduje taryfikator, dostanie taki mandat to na drugi raz będzie pamiętał.

 •  

  wszystko pięknie, tylko, że te największe buraki tego zobaczą, bo stoją w korkach ;)

Dodany przez:

avatar B...e dołączył
26 wykopali 13 zakopali 1.2 tys. wyświetleń