...
 •  

  Jak to usłyszałem co ten wybitny profesor filozofii prawi to poszukałem kto to jest. Okazało się, że wykłada w szkole Rydzyka i jest związany z jego radiem co właściwie wszystko mi wytłumaczyło. Współczuję tamtejszym studentom takiego profesora. On nie dyskutuje z teorią ewolucji (która jest faktem), ani z konceptem człowieka-maszyny tylko je zwyczajnie wyśmiewa. Bardzo naukowe i filozoficzne podejście. Przypomniał mi się od razu odcinek South Park, Go God Go się chyba nazywał (miał 2 części) i w tym odcinku mrs. Garrison wyśmiewał/a teorię ewolucji właściwie w identyczny sposób mówiąc, że wg Darwina ludzie to niedorozwinięte żabo-ryby.
  Pan profesor też widać nawet minuty nie poświęcił na zastanowienie się na czym polegają koncepcje, z którymi się nie zgadza, tylko po prostu z nich kpi w marny sposób. Jednocześnie mówi o tym, że jedyną słuszną filozofią jest ta Chrześcijańska. Bardzo obiektywny sposób przekazywania wiedzy...
  Gdzieś tam między większymi i mniejszymi bredniami poniewierają się słuszne twierdzenia (np. o manipulacji w reklamie), ale toną w oceanie absurdu głoszonego przez pana prof. dr. hab. Piotra Jaroszyńskiego.

  •  

   Wykłada w szkole Rydzyka ?

   Cofam wykop.

  •  

   "Okazało się, że wykłada w szkole Rydzyka i jest związany z jego radiem co właściwie wszystko mi wytłumaczyło"

   Głównie to jest kierownikiem Katedry Filozofii Kultury na KUL-u, a u Rydzyka tylko wykłada. Dzieli się swoją wiedzą z tymi, którzy chcą go słuchać. To chyba nie strasznego, prawda? Bo na wysłowienie się w mainstreamowych mediach takich jak TVN to raczej nie ma szans, zwłaszcza, że krytykuje telewizję jako element zaprogramowanego, bezmyślnego życia społecznego.

   >On nie dyskutuje z teorią ewolucji (która jest faktem)

   Przeczytaj najpierw co znaczy słowo "teoria" a potem "fakt". Te dwa wyrazy są ze sobą sprzeczne.
   http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2577924
   http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2557417

  •  

   Przeczytaj najpierw co znaczy słowo "teoria" a potem "fakt". Te dwa wyrazy są ze sobą sprzeczne.
   A ty poczytaj o ewolucji. Teoria ewolucji jest teorią tylko z nazwy, została solidnie udowodniona jedynie przyjęło się ją tak nazywać. Chociaż powinno się mówić albo fakt ewolucji, albo poprostu ewolucja.
   Co do tego gdzie wykłada i mojej oceny tego. To najpierw przesłuchałem wykład i sam wyrobiłem sobie zdanie o nim (bardzo negatywne) potem poszukałem informacji o panu profesorze i to mnie tylko utwierdziło w mojej ocenie tego wykładu. Dla mnie sposób w jaki głosi i broni swoich poglądów uwłacza tytułom, które ma przed nazwiskiem.

  •  

   Na studiach uczą czym jest teoria naukowa. Nie wiem jak jest na kierunkach humanistycznych, ale na fizyce teoria opisuje świat jakim jest, powyżej teorii jest już tylko prawo (np. powszechnego ciążenia). Dopiero jeśli praktyka dowodzi czegoś innego, wtedy teoria upada albo jej stosowanie zawęża się do określonych warunków. Oczywiście w potocznym języku, teoria to coś nieudowodnionego. Jednak teoria Darwina jest pojęciem naukowym. Ewolucja dzieje się na naszych oczach jednak, jak nie chcemy to jej nie dostrzeżemy. Czy to, że co roku trzeba produkować inne szczepionki na grypę bo wirus się uodparnia, czy przypadkiem to nie ewolucja. A podaj mi jeden przykład obalający teorię Darwina, bo jestem bardzo ciekawy.
   No, ale w sumie nie jestem filozofem. I takich pojęć mogę nie rozumieć.

   Ale nikt mi nie wmówi, że to na czym siedzę to nie krzesło !!!

 •  

  Szał.
  A czy to też jest człowiek zbudowany na obraz i podobieństwo Boże?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ted_Bundy
  W sumie patrząc na boga przedstawionego w Starym Testamencie jako bezwzględnego, zawistnego, morderce jednostek i narodów z czystym sumieniem można odpowiedzieć TAK. Każda szumowina i każdy degenerat również jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Dlatego nie można go karać śmiercią bo jest w nim pierwiastek Boży. Wszystko co czyni jest zgodne z planem Boga,bo Bóg wszystko wie, i od zawsze wiedział jakim człowiekiem każdy będzie.
  Kupy to się nie trzyma :/

  •  

   Nauka Kościoła dopuszcza także w wyjątkowych przypadkach karę śmierci, która nigdy nie była zakazana przez Kościół i papieży
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm#Zasady_moralne

   I tak w ogóle człowiek został, ale dostał wolną wolę i postępuje wg niej... Za postępowanie zgodne z wolą bożą jest nagradzany, za niezgodne - karany.

   Tak btw. http://pl.wikipedia.org/wiki/Al_Bundy :P

  •  

   Nauka Kościoła dopuszcza także w wyjątkowych przypadkach karę śmierci, która nigdy nie była zakazana przez Kościół i papieży
   Himalaje hipokryzji... to tak jakby kościół powiedział, że nigdy nie uznawał za boga niejakiego Jezusa Chrystusa i wogóle żaden papież nigdy nie mówił, że taki koleś kiedykolwiek istniał.
   Piękna moralność, jak coś nie jest oficjalnie zakazane to jest to dozwolone...

 •  

  Co jest złego w tym, że człowiek jest zwierzęciem? Ktoś potrzebuje się dowartościować?

 •  

  Na stronie autora na youtubie jest więcej takich materiałów. Wystarczy wpisać: hrhenryk :)

 •  

  ja osobiscie od zawsze stawialem ludzi na rowni ze zwierzetami z tym ze to ja "czlowiek" moge kontrolowac wszytsko w okol . moge sie zalozyc ze pies czy kot czy krokodyl czy lama itp maja swoje mysli ,swoje jakies tam marzenia ,oczekiwania tyle tylko ze nie na takim poziomie jak my ludzie.wszystko co zyje czuje i rozumie , myśli i kalkuluje.spojzcie na takiego chocby psa , jak bedziesz go poniewierac obrazi sie na ciebie i stanie sie np bardziej agresywny wobec ciebie.to ze nie jestesmy w stanie(jeszcze) sie porozumiec ze zwierzetami to nie znaczy ze to MY mamy racje.kto wie czy za np 5 mln lat czlowiek nie przestanei byc naczelnym bo zastapi go super czlowiek ktory bedzie tak inny dla nas jak my w twej chwili dla małp i co wtedy? jak bedziemy sie czuc jako zwierzeta do eksperymentow,niunkania , poniewierania itd co wtedy? kiedy nasze slowa przestana miec znaczenie a bedzie to dla nich belkot, szczekanie czy cos tam. tylko ze, jezeli chcemy cos osiagnac to musimy experymentowac bo inaczej jak te malpy, nadal siedzielibysmy na drzewie bez tych wszytskich gadzetow,nowinek.cos kosztem czegos ,tylko czy mozna wypracowac kompromis???

 •  

  Z teorii ewolucji nie wynika że człowiek jest zwierzęciem... Nie rozumiem dlaczego pan profesor tak zakłada.

 •  

  Daję wykop warunkowy za to, że zgadzam się z tezami postawionymi w tym wykładzie.

  Ale sposób w jaki to jest uargumentowane jest mizerny.
  Po prostu bałagan. Dużo faktów nawrzucane do jednego worka.
  Słabizna.

  Nie wiem co ten koleś chciał osiągnąć. Bo jeżeli chciał kogokolwiek przekonać do tego co mówi, to raczej mu to nie wyjdzie.

Dodany przez:

avatar Balbi dołączył
21 wykopali 13 zakopali <1 tys. wyświetleń