•  

  Gadżetomania się nie postarała. Zdjęcie powinno być na jednej stronie, a tekst do zdjęcia na kolejnej. Wtedy wyszłoby im 20 stron a nie 10.

  •  

   @Kecarg: Zbyt wiele oczekujesz - przecież dla nich liczy się wyłącznie ilość odsłon, nie ważne co jest w newsie (często są to informacje skądś już przekopiowane). Poza tym, ilość linków z Gadżetomanii zaczyna upierdliwością doganiać linki rzeczpospolitej sprzed kilkunastu tygodni.

  •  

   @insanelyapple: gdzieś ty był jak tłumaczono co to jest ironia, o czytaniu ze zrozumieniem nie wspomne

 •  

  za mało podstron. zakop.

 •  

  Powinniście takie znaleziska żywcem kopiować do pokazywarki po to aby się nauczyli, że powinna być jedna lub te dwie podstrony bo w innym przypadku stracą całkiem ruch.

 •  

  i nie nauczą się umieszczania przycisku na dole a nie u góry ;/

 •  

  Kolejny komentarz z serii "Odnośnie..."
  1. Jeśli chodzi o Skarbiec Arteusza - zwieńczony nie jest kopułą, tylko pseudokopułą. Tego typu budowla nie ma żadnych znamion, po których można by stwierdzić iż jest to kopuła, poza tym - ma kształt stożka, a nie półkuli.
  2. Datowanie grobowca z Newgrange jest przekłamane. Zbudowany był maksimum 3000 lat BC.
  3. Malta jest najciekawszym stanowiskiem, jakie zostało podane. Źródła archeologiczne wskazują iż przez długi czas było to miejsce kultowe (najprawdopodobniej kult Bogini-Matki), na którym nie istniały żadne zakłady wytwórcze, a znajdowane tam przedmioty były po prostu wotami. Rolnictwo też za bardzo nie miało szansy na rozwój, ze względu na ubogie ziemie. Sytuacja zmienia się około 2600/2500 BC, kiedy to na wyspę najeżdżają osobniki kulty Tarxien zdobywają wyspę, wtedy to pojawia się tam wytwórstwo. Wtedy pojawiają się pochówki ciałopalne oraz ceramika z ornamentem typowym dla ówczesnej Sycylii, a sama Malta stała się ośrodkiem-pośrednikiem w handlu. Budynki kultowe, które budowano na Malcie zaliczane są do budowli megalitycznych, a najbardziej charakterystyczne są świątynie o kształcie czterolistnej koniczyny. Same świątynie są wolnostojące lub wykuwane w skałach.
  4. Na Orkadach, oprócz wymienionych budowli mieszkalnych spotykane są tzw. karmy - stosy kamieni tworzące kształt stożka. Umiejscowione są zazwyczaj na wybrzeżu lub brzegach jezior. Istnieje teoria iż były to swoiste punkty orientacyjne wykorzystywane w żegludze pomiędzy wyspami. Samo istnienie megalitów i tajemniczych mocy im przypisywanych, w świadomości społeczeństw zamieszkujących Orkady jest tak silnie utarta, że w przypadku gdy jeden z właścicieli ziemskich usunął tego typu konstrukcję ze swojej ziemi, okoliczni mieszkańcy spalili mu dom... Co najlepsze - wydarzyło się to bodajże w latach 60 XX wieku.

 •  

  Niesamowite. Ludzie którzy to budowali nigdy w życiu by nie pomyśleli do czego w przyszłości dojdzie ludzkość. Ciekawe jaka byłaby ich reakcja jakby pokazać im megalopolis ze wschodu USA ;)

 •  

  http://gadzetomania.pl/2011/08/26/niezwykla-architektura-sprzed-tysiecy-lat-zobacz-najstarsze-budynki-swiata-top-10/swiatynie-megalityczne-na-malcie/top#content
  W głowie mi się nie mieści jak 7000 lat temu ludzie wyposażeni w prymitywne narzędzia zdołali tak precyzyjnie obrobić te kamienie i jeszcze wzorek wyciosać. Niesamowite.

 •  

  Wyjątkowo frustrująca galeria! Każda strona skacze podczas oglądania. Webmaster powinien dostać solidnego kopa w rzyć!

 •  

  Więc to stąd Bethesda wzięła projekty budynków do Morrowinda...

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Gdzie ta niesamowita architektura? Ja widzę tylko kamienie ułożone na kupkę.

 •  

  Nienawidzę przewijania stron dlatego zakop.

 •  

  Jestem ateistom...

  Przedstawione zostały jakieś grafiki, i niby jakichś miejsc świata, a kto je widział, czy je widzieliście? Dotknęliście? To są wszystko bzdury, nie istnieją żadne niezwykłe architektury, lepiej żyć w realnym świecie niż błądzić w wymyślonym świecie

Dodany przez:

avatar Kick_Ass dołączył
137 wykopali 23 zakopali 20.9 tys. wyświetleń