•  

  pokaż komentarz

  Nosz k#!$a nie wierzę. Żeby już kraść wprost? Co by mówili o ZUS-ie, on w końcu coś czasami wypłaca. Z podatku dochodowego czy VAT częściowo mam drogę, chodnik i lampy uliczne. Policja pilnuje z tej kasy. A raz jak nie pilnowała na jednej imprezie, 1 dzień ich tylko nie było - zaraz mi fajki ukradli. Ergo biorą kasy za dużo, większość przepuszczają, część kradną, ale coś z tego chociaż jest. Jeszcze nie było tak, że człowiek płaci i nic. Jak do tej pory nikt jeszcze nie miał czelności (z wyjątkiem drobnych oprychów których ściga policja) wołać o kasę za nic. A w moim przypadku to by było za nic. Nie płacę abonamentu zupełnie legalnie - nie posiadam telewizora, nie odbieram telewizji. Odbieram net, ale za net płacę (jak przestanę płacić, to naturalnie mi wyłączą). Cała zmiana ma polegać na tym, że teraz za NIEOGLĄDANIE telewizji mam zapłacić. Po prostu nie ma takiej możliwości.

  To musi być jakaś ściema. Po prostu nie wierzę żeby tak szybko doszło do takiego rozbestwienia władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Jak się słucha niektórych polityków to można mieć wrażenie, że opodatkują oddychanie, bo kto jest aktywniejszy zużywa więcej tlenu i niech się "dzieli".

  •  

   pokaż komentarz

   @trzynastka: Masz na myśli "klimatyczne"?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Dokładnie niektórzy mają coś takiego jak u mnie w pokoju telewizor i do telewizora konsola. I co mają płacic abonament?

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Wyciągną rękę złocisze to się up%#@$$%i przy samej dupie i będzie spokój.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ciapek57: Z tego co wiem, możesz wymontować z telewizora tuner, wtedy nie będziesz musiał płacić. No ale nie zapominaj, że w komórce możesz mieć radio, a to też podpada pod abonament. Tego to już tak łatwo nie wymontujesz.
   Takie mamy czasy, że trzeba walczyć z systemem za pomocą lutownicy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ciapek57: Płacisz za posiadanie odbiornika, a nie za oglądanie. :) Tak sobie chłopaki to wymyślili. Ja chyba będę pracował na czarno aby za gówno nie płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze nie było tak, że człowiek płaci i nic.

   @pies_harry:
   Jak to nie? Popatrz choćby na akcyzę. Mój ojciec płaci podatek od powierzchni zakładu pracy, który zbudował własnymi rękami, za własne pieniądze, na własnym terenie - 800 zł na kwartał o ile pamiętam. A ZUS też wypłaca może 3% z tego co wpłacisz... Więc też jest to niemal czyste złodziejstwo. Ale w jednym masz rację, ten pomysł to sk@!!ysyństwo niemałe. Ale są już większe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xenomorph:
   Nie powielaj bzdurnych teorii. Nie płaci się abonamentu za urządzenie, którego podstawowym przeznaczeniem nie jest odbiór sygnału RTV.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbanowaliscieMnieAbylemBordowy:
   Domyślam się zatem którą opcję poprze w wyborach. A propos tej opcji, i narzekających na język tej opcji - pewne rzeczy trzeba nazwać po imieniu. Zabieranie komuś ciężko zarobionych pieniędzy (a przy okazji rozdawanie cwaniakom) to raz - kradzież. To się zawsze tak nazywało, dopiero w dzisiejszej nowomowie ma inne dziwne nazwy. A dwa to sk$#$ysyństwo. I to takie, że faktycznie nawet nienawidzący Polaków Hitler o tym nie pomyślał. I to w czasie wojny - kiedy podatki podnosi się maksymalnie. Może dlatego, że Hitler miał plany. Może złe, może straszne, ale z pewnością miał rozmach skubany i coś konkretnego chciał osiągnąć. Wojna toczyła się, jak to wojny - o ziemię. Nie po to żeby ją mieć, tylko pewnie żeby przynosiła korzyści. Większość naszych opcji politycznych chce po prostu wykorzystać na maksa ziemię, ludzi, cały inwentarz - ale rabunkowo. Wyniszczając, doprowadzając do upadku. A po nich chociażby i potop. Na koniec, jak się już nie da więcej wydusić z ludzi, wezmą maksymalne możliwe kredyty do spłacania przez nasze wnuki, a później mogą zrobić jak już raz zrobili w 89-tym roku. Pokojowo oddać władzę. Później gruba kreseczka, ludzie zapomną kto jest kto, a nowa opozycja będzie podżegać przeciwko nowym - bo kryzys przez nich. Ciemny lud nie skojarzy przyczyn i skutków, przez co w odpowiednim momencie synowie naszych partyjniaków znów będą żyli jak pączki w maśle.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawi mnie jak będzie zdefiniowana ta "opłata audiowizualna", ponieważ z tego co wiem, to "opłata" w przeciwieństwie do podatku jest świadczeniem pieniężnym pobieranym przez władze publiczne za jakąś konkretną czynność na rzecz obywatela (opłata za pobyt dziecka w przedszkolu, opłata za przejazd autobusem, opłata za wydanie decyzji w urzędzie, opłata sądowa itp.). Każdy podręcznik z podstaw finansów o tym mówi.
  Co więc w przypadku gdy nie oglądam programów TVP lub nie mam telewizora? Władza publiczna nie świadczy dla mnie określonej czynności, więc nie może pobrać opłaty.
  Szykuje się niemały bubel prawny i mam nadzieję, że specjaliści od prawa finansowego sobie z tym poradzą ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: znając pazerność naszych polityków to będzie to tak wyglądało:
   Urzędnik: Należy się 200zł opłaty abonamentowej
   Podatnik: Nie oglądam telewizji i nie mam zamiaru płacić
   U: Opłata jest obowiązkowa
   P: Nawet nie mam telewizora
   U:...
   U: Dobrze więc. Poinformujemy pana o podjętej decyzji. Ma Pan może telefon, będzie szybciej
   P: Oczywiście. 606345222
   U: Więc ma Pan telefon którym może odbierać audycje radiowe. Należy się 200zł opłaty abonamentowej
   P: Jap$$%@!#e co za kraj :/

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: być może to będzie coś jak "ubezpiecznie zdrowotne"
   niby teraz nie oglądasz, ale może kiedyś będziesz miał potrzebę i co wtedy?
   lol

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: To nie do konca tak jest. Np. w podatkach placisz oplate za opieke zdrowotna, a przeciez nie muisz korzystac, bo mozesz leczyc sie prywatnie i to wcale nie zwalnia Cie z tej czesci podatku :).

  •  

   pokaż komentarz

   @moko12345:
   Co Ty nie powiesz? Nie musisz korzystać, ale możesz. Masz prawo do świadczeń. A dodatkowo nie jesteś w stanie zagwarantować, że z nich nie skorzystasz. Jak będziesz miał wypadek, możesz być nieprzytomny. Wezmą Cię do szpitala. W tym momencie już korzystasz ze świadczeń, chociaż nawet o tym nie wiesz.
   Gdybyś nie płacił składki - wtedy obciążą Cię kosztami jak tylko odzyskasz przytomność.
   Dlatego ubezpieczenie zdrowotne nie jest dobrym porównaniem. Ubezpieczenie nie jest nawet podatkiem. Podatek jest wpłacany do jakiejś wspólnej puli i nie należą Ci się z tego tytułu żadne świadczenia. Nie masz żadnego wpływu na wydanie tych pieniędzy. A ubezpieczenie, nawet najgorsze ma wiążące zapisy prawne o wypłacie środków.

   Jeśli chodzi o samo słowo abonament, dotyczy ono uiszczania opłaty stałej za świadczenie usługi. Nie ma nic wspólnego z ubezpieczeniem. Umowa abonamentowa zawiera warunki na jakich ma być świadczona usługa (np przez ile czasu, z jakimi parametrami). Każdą umowę abonamentową można wypowiedzieć w przypadku naruszenia jej warunków przez jedną ze stron.

   "Abonament" telewizyjny nie spełnia cech umowy abonamentowej. Nie jest więc abonamentem, nie jest ubezpieczeniem, najbliżej mu do bycia podatkiem. Najbliższym podatkiem jest podatek drogowy. Podatek drogowy dotyczy jednak tylko posiadaczy pojazdów silnikowych, użytkowników dróg. Najbliżej "abonamentowi" jest do definicji haraczu, czyli regularnej opłaty wymuszanej rozbójniczo, z której jedyną korzyścią jest praktycznie uniknięcie potencjalnych represji.

   Tak na marginesie, podatki, które są wydawane przez władze w sposób niejasny i bez jakiejkolwiek korzyści dla podatnika też są w zasadzie haraczem.

   Generalnie pojęcia haracz używa się w odniesieniu do przestępców. Ergo nasze władze jeśli nawet nie łamią konkretnych paragrafów - coraz chętniej sięgają po metody działania grup przestępczych. Skuteczny przestępca to wolny przestępca. To ktoś, kogo nikt nie złapie za rękę. Ktoś kto od strony prawnej jest czysty, bo przestępczej działalności nie można mu udowodnić. W ten sposób działa przestępczość zorganizowana. W ten sposób działa państwo socjal-demokratyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @ciekawylogin: Prawnicy nie będą się tym pewnie zajmować bo będą działać ze szkodą dla państwa więc odpowiednie mendy dostarczą instrukcję gdzie mogą grzebać a gdzie nie i mają się nie wychylać. Licencje mogą łatwo stracić pod byle pretekstem.

 •  

  pokaż komentarz

  Mamy już podatki zwane eufemistycznie "składkami" (np. "zdrowotna", "ubezpieczeniowa", "emerytalna"), będzie kolejny zwany "abonamentem".

 •  

  pokaż komentarz

  dlaczego zapłaci każdy? Za co? Za to że nawet zarobionej wtyczki na kablu antenowym z kablówki nie mam w domu i żadnego radio-odbiornika? Chyba ktoś przespał epokę, po co mi telewizja? Owszem, telewizor mam - do konsoli i filmów.

 •  

  pokaż komentarz

  Hej, czy mamy jakiegoś prawnika na Wykopie? Mam takie małe pytanie: Czy istnieje taka możliwość, żebyśmy złożyli pozew zbiorowy przeciwko KRRiT że nie wypełnia misji TV publicznej i pobiera "legalnie" pieniążki za to?

 •  

  pokaż komentarz

  a co ze spotem z "Adamem Słodowym", że wkraczamy w erę BEZPŁATNEJ cyfrowej telewizji i wymagany jest dekoder STB lub telewizor z dekoderem? - poza tym - cóż TVP może na zaoferować poza Januszem "burackim" Józefowiczem? Co jest dobre w TVP, czego nie ma w innych stacjach? Bo TVP wygląda jakby gdzieś ktoś po drodze zasnął..

 •  

  pokaż komentarz

  A ludzie jak zwykle nie ruszą dupy tylko zapłacą - czyt. dadzą się sterroryzować KRRiT, czyli kilku tłuściochom na stołkach. Co za kraj?

 •  

  pokaż komentarz

  Ten artykuł nie mówi nic nowego. Ten wielce mądry i sprawiedliwy projekt był już znany. Na podstawie czego autor wnosi, że ta propozycja zostanie wprowadzona? Samo to, że ktoś wymyśli takie coś, to chyba trochę mało.

 •  

  pokaż komentarz

  poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie, ale nie jest czasem tak, że żeby płacić abonament potrzebna jest umowa z usługodawcą? Czy nie jest to sprzeczne z prawem?

  •  

   pokaż komentarz

   @khad:
   Jest, chyba, że mówimy o podatkach- zamieszkując np taką Polskę automatycznie podpisujesz kilka umów, czyli konstytucję, dziennik ustaw, kodeks cywilny, kodeks karny, kodeks postępowania karnego, kodeks drogowy czy jak to się tam nazywa itd itp.
   Czyli musisz robić to, co sobie te barany z wiejskiej i nie tylko ubzdurają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Errad: dzięki, zawsze mnie to zastanawiało. ...czyli nazywanie tego "abonamentem" jest tylko po to żeby zwykły szary człowiek miał poczucie że faktycznie za coś płaci a nie jest regularnie okradany...

 •  

  pokaż komentarz

  PO realizuje przedwyborczą obietnicę zniesienia abonamentu.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak zwykle rozmowy o abonamencie przez pryzmat TVP. A wszystkie regionalne radiorozgłośnie, kanały Polskiego Radia? One bez abonamentu się nie utrzymają.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak im spadną wpływy z abonamentu, opodatkują Internet.

 •  

  pokaż komentarz

  Na chwilę obecną jest się zwolnionym z opłaty abonamentowej, jeżeli nie posiada się instalacji anteneowej umożliwiającej odbiór programów TVP. Więc posiadanie TV jako monitora do konsoli/komputera/odtwarzacza BD/DVD nie podlega opłacie. Ciekawe co z tego wyjdzie za rok...

 •  

  pokaż komentarz

  jedni nie maja telewizora, nawet zarobionych kabli antenonowyc, a ja jedynie z kanalow tv ogladam discovery, tvn turbo i comedy central to tez musze im placic za cos, z czego nie korzystam ?

  ze statystyk wynika, ze zdecydowana wiekszosc widzow telewizji publicznej to ludzie starsi, emeryci, ktorzy sa zwolnieni z tej oplaty, a ci co jej nie ogladaja to musza placic. to dziala prawie jak zus - place za kogos, a nie za siebie.

  niech ktos zrobi rewolucje z ta banda zlodziei, blagam...

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: Nie płacisz za oglądanie, a posiadanie odbiornika.

  •  

   pokaż komentarz

   @yorkfield25: tak czy inaczej, abonament nijak ma sie do posiadania. kupie samochod i mam za niego placic, bo po prostu go mam ? moge placic ubezpieczenie na niego i w zamian dostane odszkodowanie w razie wypadku, a placac abonament za tv nie dostaje wlasciwie nic. w tym caly nonsens.

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: Ajm-sory ale obowiązkowe ubezpieczenie auta, czyli OC też nie płacisz na siebie. W razie wypadku odszkodowanie z tego ubezpieczenia dostanie ktoś inny. De facto to też jest abonament z którego nic nie masz.

  •  

   pokaż komentarz

   @kminu: wchodzisz w szczegoly... to przywal komus nie majac OC i zaplac mu z wlasnej kieszeni za naprawe. ja juz mam za soba jedna kolizje i nie chcialbym placic 3,5tys, dlatego place skladki OC.

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24: No to sam widzisz, że nie potrzebna jest ustawa, która wymusza zakup takich ubezpieczeń :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kminu: naprawde nie dostrzegasz pozytywow ubezpieczenia OC ?

  •  

   pokaż komentarz

   @m21d24:

   Napiszę najbardziej wprost jak się da:
   Dostrzegam pozytywy ubezpieczeń OC.
   Nie dostrzegam pozytywu nakazu jego płacenia.

   Też bym nadal płacił mimo braku nakazu tak jak Ty. Większość ludzi by nadal płaciła. Zresztą co Ciebie to boli skąd dostaniesz kasę: od ubezpieczyciela, od gościa z kieszeni, czy od komornika, który go zwindykuje? Mnie to ganz egal. Państwo nie musi regulować sytuacji "a priori" przed wypadkiem. Starczy, że dopilnuje, aby sprawca zapłacił poszkodowanemu i ew poniósł karę.

  •  

   pokaż komentarz

   @kminu: Ciekawe co byś mówił, jakby Cię walnął jakiś biedny kolo bez ubezpieczenia, kiedy Ty jechałeś jakimś kozackim Audi.
   Albo komornik dałby Ci kasę po 5 latach od wypadku.

   A poza tym to nie jest tak do końca podatek, bo firmę wybierasz, jaką chcesz. Bardziej posrane jest to, że czy samochód stoi w warsztacie, czy nie - ubezpieczenie musi być wykupione...

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze fajniej jest z państwowymi autostradami :) Budują za twoje pieniądze, a później musisz płacić, żeby z niej skorzystać.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie dość, że utrzymujemy władzę, która nas tylko okrada i gnębi, to jeszcze będziemy finansować jej propagandę. Co za p@@##!#ony diaboliczny system.

 •  

  pokaż komentarz

  Rozwiązanie jest bardzo proste i skuteczne, a ponadto znane od wielu lat płatnym operatorom telewizji. Telewizja powinna być kodowana. Także ktoś kto chce obejrzeć programy w TVP, wystarczy, że kupi dekoder i będzie opłacać regularnie abonament. Dekoder fizycznie blokuje odbiór programu w przypadku braku opłaty. Wtedy też okaże się ilu jest tak na prawdę chętnych by oglądać programy w stylu "Gwiazdy tańczą na lodzie". Niestety, z oczywistych przyczyn, obawiam się, że KRRiT raczej na taki pomysł się nie zgodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz opłata jest jedna na gospodarstwo domowe. A opłata z PITem byłaby ściągana od osoby. Ciekawe więc jakby była ona wyliczona. Pewnie tak, że TVP by znacznie zyskało.

 •  

  pokaż komentarz

  A co my otrzymamy w zamian?

  Gówno! Jak zawsze.

 •  

  pokaż komentarz

  Staram się nie krytykować nigdy konkretnych partii politycznych ale od każdej reguły jest jakieś odstępstwo.
  Platforma Obywatelska cztery lata temu szła do wyborów z hasłami likwidacji podatku belki. Niestety zamiast tego w trakcie swoich rządów postanowili żeby ten podatek zaostrzyć. Na szczęście - prawdopodobnie ze względu na wybory - póki co podatek belki został bez zmian.
  Abonament rtv również miał zostać zlikwidowany a tym czasem zapowiada się że zostanie jeszcze bardziej zaostrzony.
  Wniosek jest jeden. Obietnice przedwyborcze PO należy rozumieć odwrotnie.

 •  

  pokaż komentarz

  "PO chciała likwidacji abonamentu i finansowania mediów publicznych z budżetu, ale nie znalazła poparcia w innych ugrupowaniach." Dobrze, że chociaż PO chciało zlikwidować tę bezsensowną daninę i płacić z budżetu... A nie czekaj to przecież z naszych podatków! Więc kurde jak im się nie udało wtedy to teraz szukają innego sposobu, cwaniaki...

 •  

  pokaż komentarz

  Spodobało im się zarabianie.. Naszym kosztem

 •  

  pokaż komentarz

  Nie mam telewizora, radia, komórka nie posiada funkcji radia ani odbierania czegokolwiek innego poza połączeniami i smsami. No to teraz zmuście mnie do zapłacenia tego gówna.

 •  

  pokaż komentarz

  To ja mam propozycję. Mam dupę i w związku z tym, każdy urzędas w Polsce ma mi płacić 205pln/rok za to, że ma MOŻLIWOŚĆ przyjść i mnie w nią pocalować. Chory kraj.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak by tak każdy nie patrzał na TVP to by już dawno go nie było , ale jest tam M jak Miłość , Klan itd. /;///;//;/ I sprawa była by dawno nie aktualna

  Pod koniec 2010 Polska liczyła 38 200 037 mln - Razy 200 zł ... O matko ;]

 •  

  pokaż komentarz

  Komuchy sobie nie mogą uświadomić, że coraz więcej ludzi na świecie odchodzi od telewizji na rzecz internetu, a poza tym wiele ludzi jeśli siedzi przed telewizorami to przed kablówką czy tam dekoderem cyfrowym, a nie marną telewizją publiczną.

  PS. Niech sobie zakodują tę super telewizję i niech sprzedają karty i niech emeryci płacą skoro oglądają, wali mnie czy kogoś nie stać, mógł za życia oszczędzać albo głosować na innych polityków którzy zrobiliby kilkanaście lat temu porządek z ZUSem.

 •  

  pokaż komentarz

  Abonament to ja mogę płacić ale tylko za Polskie Radio program 3 i tylko wtedy, gdy całość kwoty trafi wyłącznie tam - mimo, że słucham przez net.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy te k@$@y nie rozumieją, że nie każdy ma ochotę oglądać TVP i posiadać telewizor?

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli mam telewizję cyfrową to i tak muszę płacić?
  Jeśli nie mam telewizji cyfrowej to wystarczy, że usunę TVP1,2 i 3?
  Jak mi udowodnią, że mam w domu telewizor, będą sprawdzali?

  Tak serio, w ciągu ostatnich 3 miesięcy ani razu nie oglądałem publicznej tv.
  W ogóle rzadko oglądam a jak już to jakieś trudne sprawy i wiadomości.

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie, co wy chcecie? Tusku obiecywał zlikwidowanie abonamentu i wzywał do niepłacenia tegoż? Teraz wam tą obietnicę spełnia, nie trzeba będzie płacić abonamentu, nie będzie go już. A, że będzie w PIT coś tam więcej, no cóż...

 •  

  pokaż komentarz

  mam płacić abonament po co? programy telewizyjne w większości to chłam, a jak coś ciekawego to po 23.

 •  

  pokaż komentarz

  Cztery pełnoletnie osoby w jednym mieszkaniu. Dwie z nich oglądają tv (jeden odbiornik tv). Ja się pytam teraz: każda z tych osób ma zapłacić te dwie stówy rocznie w swojej deklaracji PIT?! Doszczętnie kogoś powaliło? Za wbudowane radio w komórce też mam płacić abonament bo mam takie ustrojstwo choć go nie używam?!

 •  

  pokaż komentarz

  Cieszy to, że nie będzie trzeba rejestrować i wyrejestrowywać odbiorników. Nie trzeba będzie regulować za co trzeba opłacać (co jest odbiornikiem w rozumieniu ustawy) a za co nie.

  Nie do przyjęcia natomiast jest wysokość tego podatku... .

Dodany przez:

avatar trzynastka dołączył
287 wykopali 0 zakopali 16.5 tys. wyświetleń