•  

  pokaż komentarz

  Kocham ten kraj, nienawidzę tego państwa

  •  

   pokaż komentarz

   @skandalieros: Ja też. Tylko, że ludzie jak coś im źle idzie to mają pretensje do Polski, a nie do siebie czy urzędników/polityków. Ludzie to nie nasz kraj was oszukał/okradł tylko j#$$ni urzędnicy(procedury itp. ), oni są winni nie POLSKA!!!!! Bo Polska to ziemia na której żyjemy. Ja też nie znoszę polityków,lobbystów, i całej tej reszty tałatajstwa, ale nie piszcie/;mówcie że to Polska jest zła.

  •  

   pokaż komentarz

   @GraveDigger: A ja nie cierpię ludzi, którzy narzekają na polityków, krzyczą że nie ma na kogo głosować, bo wszyscy ku$%y i złodzieje, a sami nie robią nic, aby to zmienić. Nie pasuje żadna partia polityczna? To zarejestruj swoją własną.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @skandalieros: "Zły to ptak co własne gniazdo kala"

  •  

   pokaż komentarz

   @yanbar: a Korwin nie kradnie to tez zle! Poza tym jak nie glosujesz to tak naprawse glosujesz, mowiac ze jest ok i nic nie trzeba zmieniac. Chcesz zmian wpusc nowych do sejmu!

  •  

   pokaż komentarz

   @K_R_S:
   ale wśród swoich juz prawdę można powiedzieć :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: W ustawieniach ją można wyłączyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @yanbar: Bardzo bym chciał, ale ja nawet pełnej zdolności do czynności prawnych nie mam...

  •  

   pokaż komentarz

   @yanbar: Ale w imię czego ja mam się przekwalifikowywać na polityka, a dla tych nierobów budować ochronkę? Każdy kto się kształci/pracuje i płaci podatki, a przy tym nie jest obojętny na problemy społeczne właśnie robi coś dla kraju. I każdy w swojej działce jest z tego rozliczany. Jak ktoś idzie w politykę liczy się z tym, że będzie pod ostrzałem. Nigdy nie zrozumiem po co ludzie tłumaczą polityka, jeśli zawinił, a wolą obrzucać błotem innych rodaków a wręcz całe grupy społeczne czy kraj, że go wybrał/nic nie zrobił. Głosujący piekarz, lekarz, przedszkolanka mają prawo do własnych poglądów i mają prawo do pomyłki, grunt to później - gdy już się okaże, że powiedzmy źle wybraliśmy, bo w końcu nie mieliśmy szklanej kuli i nie przewidzieliśmy, że ktoś okaże się owym złodziejem, czy kłamcą - spojrzeć na siebie, jak na jedną choć zróżnicowaną grupę która została przez owego wybrańca wykiwana i wspólnie wymienić go na lepszego. Gdybyśmy tak myśleli i tak działali to politycy nie mieliby wyboru i musieli trochę bardziej się starać, a tak, dopóki nie zaczniemy się wspólnie czepiać ich pracy tylko siebie na wzajem to oni dalej będą mieli wyborców głęboko gdzieś.

  •  

   pokaż komentarz

   @yanbar: Nie mogę już edytować, więc przepraszam za 2 komentarz, ale warto jeszcze dodać, iż założenie i prowadzenie partii która ma realne szanse wejść do sejmu i coś zdziałać to gigantyczne przedsięwzięcie, które pochłania mnóstwo kasy. Ponadto w naszym kraju w związku z myśleniem jakie opisałam powyżej mało kto decyduje sie na oddanie głosu na małą partię, bo przecież to okazja "dla tych drugich" na zwycięswto, "ja muszę im przeszkodzić". To niepoważne, bo w obecnej sytuacji nie warto głosować na 4 największe partie, gdyż w jakimkolwiek układzie sił wejdą do Sejmu i tak są wygrane (mogą się wykłócać na forum publicznym, forsować własne sprawy i opinie, manipulować społeczeństwem), a żadna z nich przecież cudu nie sprawi i miała już swoje szanse. Moim zdaniem tworzenie nowych partii byłoby sensowne, gdyby ludzie dostrzegli, że warto na nie, te mniejsze, głosować, gdyż tym sposobem sprawiamy, że więcej ich jest w sejmie, a co za tym idzie, dyskurs polityczny nie staje się dwukierunkowy a zróżnicowany. Poza tym, z kimś i tak wygrana partia będzie musiała wejść w sojusz, więc ludzie mieliby też satysfakcję gdyby zagłosowali na potencjalnego sojusznika, takiego który jest w stanie dogadać się z potencjalnym wygranym, ale w razie czego i postawić się mu, przedstawić inne problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @skandalieros: Jak tylko spojrxałem na opis tego wykopu, te słowa przyszły mi na myśl!

   Jest taka jedna partia z Panem w muszce na czele , która mogłaby zmienić to stwierdzenie na " Kocham ten kraj, cenię sobie, że żyję w tym państwie", no ale....potrzeba głosów...

  •  

   pokaż komentarz

   @yanbar:
   I bez pieniędzy przebij się przez 5% próg wyborczy. Przypominam, ze giganci, z którymi walczysz, mają dotacje z budżetu i non stop się o nich mówi i pisze w największych mediach.

  •  

   pokaż komentarz

   @skandalieros: właśnie to miałem napisać :). Nienawidzę tego państwa. Tym razem głosuję na partię spoza sejmu. Już wystarczy komuchów i innych typów którzy przez 20 lat demokracji nic k!!$a nie zrobili. Niby jest lepiej. A to gówno prawda. Zarabiamy gówno, niby nas stać na zakupy tylko kto do k!!$y nędzy ma kasę na prawdziwą szynkę, mleko, ser i inne rzeczy. Kupujemy ser niby z mleka a jest 60% tłuszczu roślinnego. To samo masło. Ile by kosztowała kostka masła w 100% z mleka. Jakby tylko takie prawdziwe produkty były na półkach to od razu zniknął by problem z nadwagą. Pchają chemię. Zarabiamy 3 razy mniej niż Niemcy a ceny takie same. Drogi budują na glinie i ziemi. Same k!!$a przekręty. Każdy chce się nachapać. Bo nie wiadomo czy ktoś jutro mu kłody pod nogi nie podłoży. Bez układów jest się nikim. Po co 460 posłów? wystarczy 150.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja nie cierpię ludzi, którzy narzekają na polityków, krzyczą że nie ma na kogo głosować, bo wszyscy ku$%y i złodzieje, a sami nie robią nic, aby to zmienić. Nie pasuje żadna partia polityczna? To zarejestruj swoją własną.

   @yanbar: A ogarniasz taki niuans drogi kolego że bynajmniej nie każdy murarz, blacharz, lekarz, tynkarz, informatyk czy hydraulik et cetera, komu "coś" nie odpowiada ma ochotę pakować się zaraz w politykę? Zrozum to że znakomita większość ludzi którym "coś nie pasuje" ale też nie mają na kogo głosować, nie będzie zakładać partii i jest to dla mnie w pełni oczywiste, normalne i zrozumiałe, a argumentacja której ty używasz to dno; "nie pasi ci - zrób se swoje albo sp$%!#!$aj" tak bym to streścił. To tak jakbym poszedł do mechanika, ten bym mi oddał jeszcze bardziej popsute auto, zainkasował kasę i powiedział i powiedział "To sam se pan to zrób".
   Kraj to ludzie i ci ludzie mają j%%%ne prawo wyrażać swoje niezadowolenie (ale też dezaprobatę dla fasadowych często wyborów), pogódź się z tym. Poza tym często nieprawdą jest że ci ludzie "nic nie robią" bo oni pracują, płacą podatki i mają prawo wyrazić swoją opinię jak im coś nie pasi, w dodatku często wiodą uczciwe życie co samo w sobie przyczynia się do polepszania kraju. Kraj to nie tylko politycy - kraj to przede wszystkim ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @GraveDigger: No sorry, to nie ja jestem na tyle tępy, żeby głosować na tych samych ludzi w kółko, który robią NAS w dupę. To WY głosujecie jak głosujecie, no i macie tego efekty. Co mam powiedzieć, jestem inny, zagłosuję na nie-główne partie, ale mój głos będzie jeden - a cała reszta idiotów z której składa się ten kraj zagłosuje inaczej. To nie JA tworzę Polskę, tylko WY/MY, (Јеbіе socjalizmem.) no i masz babo placek.
   A co do Polski, to czego ty człowieku bronisz? "Polski" w sensie symbolu, czy historii?
   Bo terytorium tworzą ludzie, ergo - polityka tak czy siak się w to wmiesza.
   O polskiej mentalności w ogóle nie wspominam.

   @yanbar: Następny inteligent. Zarejestruj swoją własną.
   I jak zdobędę poparcie jak mnie będą ruchać w dupsko PiSy i PO'sy. Jak wybiję się w mediach, nie mając nazwiska "PALIKOT". Będę musiał mieć kontakty. Bez kontaktów w tym kraju nie ma nic.
   Chcesz, żeby robili "coś" by to zmienić? To zapewnij wszystkim płacę i pieniądze na to by mogli zaprotestować przez jeden dzień, to to zrobią.
   Prawda jest taka, że jest DOBRZE. Jak wejdzie prawdziwa bieda, to dopiero wszyscy ruszą dupsko, (Przepraszam, głową.) i coś się będzie miało szansę zmienić.

  •  

   pokaż komentarz

   @yanbar: a niby czemu nie mam prawa narzekać na polityków skoro sam nim nie jestem ...? to oni są dla mnie/nas a nie ja/my dla nich!

  •  

   pokaż komentarz

   @yanbar: Zarejestrowałeś już własną?
   Więc stul dziób.
   Co Ty wiesz o życiu?
   Ilu było już polityków, którzy kiepsko skończyli, bo chcieli dobrze dla ogółu, dla ludzi??
   I to jest fakt, że nie ma na kogo głosować, bo od 22 lat ciągle te same ryje w sejmie i rządzie, tylko nazwy partii zmieniają.
   Czego jeszcze nie rozumiesz, gimnazjalisto?

  •  

   pokaż komentarz

   @xBeatax: Dla jakich nierobów budować ochronkę? Masz na myśli Polaków, Twoich rodaków? Nie bardzo rozumiem.
   Nie wiem czy zauważyłaś, ale nie mówię o tłumaczeniu konkretnego polityka, czy partię, tylko o ogólnym narzekaniu że wszyscy źli i nie ma kogo głosować. W takim wypadku należy wziąć sprawy w swoje ręce.
   @morgahard: Skoro WSZYSTKIM tak okropnie z tymi politykami którzy są, to nowa partia na pewno błyskawicznie zyska poparcie społeczne, dobra wieść sama się rozniesie, bez wielkich nakładów finansowych. Czyż nie tak obalono komunizm?

   @Lk_hc: Najłatwiej będzie to wytłumaczyć odwołując się do użytego przez Ciebie przykładu:
   jeśli żaden z mechaników nie potrafi naprawić samochodu, to jak samemu nauczę się naprawiać - błyskawicznie znajdę klientów, ja zarobie, ludzie będą mieć naprawione samochody i wszyscy będą szczęśliwi. Oprócz nieudolnych mechaników :)
   Co do wyrażania niezadowolenia - jasne, pełne prawo do tego. Tak samo jak ja mam prawo być tym wkurzony. Aczkolwiek bezproduktywna krytyka, dla samego krytykowania, jest moim zdaniem bez sensu. Reszta o przyczynianiu się do poprawy kraju przez płacenie podatków nijak się nie wiąże z moim komentarzem, więc pominę odpowiedź na to.
   @RazorX63: Ja, broń Boże, nie mówię że jest źle. Uważam że jest bardzo dobrze. Wkurza mnie natomiast ciągłe narzekanie na wszystko.
   @gEeK: Każdy ma prawo, nikomu nie zamierzam go odbierać. Napisałem o tym co mnie drażni. Znajdujemy się w sytuacji, w której większość społeczeństwa nie chce iść do urn wyborczych, bo "nie ma na kogo głosować" i "wszyscy politycy to kłamcy, oszuści i złodzieje". Oczywiście narzekacze sami ubrudzić sobie rąk polityką nie chcą. Najłatwiej jest siedzieć na dupie i pokazywać że wszystko źle, a robić nie ma komu :)
   @Alchemik2600: Nie, nie zarejestrowałem własnej, bo mam na kogo głosować. A wyrażania swoich opinii na pewno nie zabroni mi ktoś wyrażający się w tak prostacki sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @yanbar:
   Nie komunizm przede wszystkim gdy padał- był już kompletnym bankrutem. Dziś może nie jest najlepiej, ale na półkach srajtaśmy nie brakuje.

   Nie rozumiem za bardzo twojej tezy- twierdzisz, że partie są spoko, ordynacja wyborcza jest świetna i demokracja w naszym kraju działa wspaniale? Demokracja w Polsce działa właśnie tak- obywatel jest bezsilny. O, pardon- może założyć własną partię, poświęcić na to cały swój czas i pieniądze (nie zostanie nic dla rodziny, na rozrywki, ani nawet na pracę, a skąd brać żarcie?) i liczyć na szczęście w postaci pokonania 5% progu. Przyznasz chyba, że to spore wymagania od człowieka, który chce jedynie być dobrym obywatelem w normalnym państwie?

   A próg wyborczy szkodzi nie tylko w taki sposób, że ciężko wejść do parlamentu. Powstaje również http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_sieciowy , bo ludzie wolą głosować na mniejsze zło, ale które na pewno wejdzie do sejmu, niż na dobro, które może nie wejść.

  •  

   pokaż komentarz

   Reszta o przyczynianiu się do poprawy kraju przez płacenie podatków nijak się nie wiąże z moim komentarzem, więc pominę odpowiedź na to.

   @yanbar: A moim zdaniem właśnie bardzo się ma, bo nie wiem czy słyszałeś takie inne 'wolnorynkowe' powiedzenie: Płacę i wymagam.
   A idealne układy w stylu "nie ma mechanika co naprawia to ja się nauczę i zarobię i wszyscy będą szczęśliwi" to sobie włóż między pseudo-wolnorynkowe bajania i przypowieści, bo tak jak ci napisałem wcześniej: piekarz, ślusarz, pielęgniarka raczej nie będzie się przekwalifikowywał nagle (bo mu się popsuło auto) po to aby zapełnić lukę na obcym mu rynku. Będzie po prostu ubolewał że jest problem z naprawą auta - i w żaden sposób to o nim źle nie świadczy - nie każdy musi być zdolnym do przekwalifikowywania się przedsiębiorcą. Jest jeszcze coś takiego jak podział na branże i specjalizacje. A tak się składa że ta analogia właśnie dotyczy wszystkich tych piekarzy, ślusarzy, pielęgniarek i innych bo mowa o całej społeczności kraju.
   Masz prawo się bulwersować na co tylko masz ochotę - oczywiście również na czyjeś narzekania - pojmij tylko, że logika która cię do tego bulwersu prowadzi ma luki.

   A tak w ogóle to przy takich dywagacjach z tyłu głowy warto mieć te słowa: jakby wybory mogły coś zmienić to byłby nielegalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @yanbar: Dla jakich nierobów budować ochronkę? Masz na myśli Polaków, Twoich rodaków? Nie bardzo rozumiem. Widzisz, jak piszę o politykach nierobach to używasz kategorii, Polak, rodak. To, że oni moimi rodakami są nie usprawiedliwia tego, że wielu z nich nie wypełnia swoich obowiązków jak należy. I powinniśmy od nich to egzekwować, a nie kłócić się z innymi rodakami czy pisać jak ty - nie cierpię ludzi, którzy narzekają na polityków, krzyczą że nie ma na kogo głosować, bo wszyscy ku$%y i złodzieje, a sami nie robią nic, aby to zmienić. Sęk w tym, że prezentujesz postawę - polityk coś robi, bo założył partię i nie należy go oceniać, bo przecież można założyć swoją partię, a już na pewno nie należy ich wrzucać do jednego wora. Szanuję to, ale uważam, że to są ludzie świadomi, jaki zawód wybrali i nic im od tego nie będzie, a może nawet zaczęliby się od tego narzekania się starać.
   Ja walczę o coś zupełnie innego, z wrzucaniem do jednego wora innych znacznie większych grup naszych rodaków, np. ludzi których nie cierpisz, bo narzekają na polityków. Pamiętaj, że mają do tego prawo, że skoro narzekają to maja powody i to zbyt wielka grupa by zakładać, że wszyscy nic nie robią! Otóż są różne formy działalności obywatelskiej i nie każdy ma obowiązek, jak piszesz "brać sprawy w swoje ręce i zakładać partię", skoro wybrał jakiegoś lepiej zorientowanego w polityce człowieka by go reprezentował to chyba wolno mu powiedzieć, jeśli został oszukany, że tak własnie się stało, nie? Zresztą, agitacja czy publiczna krytyka to też branie sprawy w swoje ręce, dlaczego mamy sobie nawzajem zamykać usta?
   Piszesz dalej do morgahard - Skoro WSZYSTKIM tak okropnie z tymi politykami którzy są po pierwsze nie wszystkim, widzisz znowu sam uogólniasz, do rodaków nie-polityków to tak można? Ale dalej: nowa partia na pewno błyskawicznie zyska poparcie społeczne, dobra wieść sama się rozniesie, bez wielkich nakładów finansowych. Czyż nie tak obalono komunizm? Owszem, ale zanim nowa partia zyska poparcie ludzie muszą wiedzieć, że obecna jest zła, a jak to ma dotrzeć do ludzi, jak nie będziemy narzekać? Spójrz na problem społecznie a nie idealistycznie. Ludzie mają prawo do emocji i ich wyrażania, zwłaszcza, gdy są uzasadnione. Mi przykro nie z powodu polityków, bo skoro mają taką famę to znaczy, że zasłużyli czymś na nią, a z powodu tego że właśnie ludzie są rozżaleni i marudni, bo to znaczy że im po prostu źle, jak można być złym na kogoś, kto narzeka, bo mu źle (a sam nie zawinił, bo w swojej działce robi co do niego należy)? Takiego trzeba wysłuchać i pomyśleć, jak moglibyśmy tu żyć wspólnie, a nie jak by tu wypieprzyć/stłamsić tę grupę, która najbardziej narzeka.

 •  

  pokaż komentarz

  To nie wina polityków, tylko debilnego narodu który tych polityków wybiera, który jest tak oderwany od normalności, że można go ruchać na lewo i prawo, a oni jeszcze będą bili brawo. Polska to nie teren, ale głównie ludzie dlatego będę wieszał psy na Polsce, bo to ludzie są winni tego gówna, od którego musiałem wiać za granicę. Trochę się zbulwersowałem.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy was też wk@$%ia wyraz "polactwo"?

  •  

   pokaż komentarz

   @kuba10:

   polactwo i polaczki to świetne określanie na niektórych Polaków. Mianowicie zaściankowych, homofobicznych, zakompleksianych i zawistnych typów, uważających się za lepszych od ludzi innej narodowości. Szczególnie za granicą są najbardziej szkodliwi, bo tworzą stereotyp Polaków jako właśnie polaczków. Później wstyd się przyznać, że się pochodzi z Polski. Z drugiej strony taki polaczek za granicą, to pierwsza osoba, która chce wykorzystać swojego rodaka i cieszy się, gdy mu coś nie wychodzi i nie ma lepiej niż on sam. Chora mentalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Praptak: Masz fobię przed homofobią? To takie za zaściankowe...

   Epatowanie preferencjami seksualnymi w naszym społeczeństwie nie jest uznawane za normę, bez znaczenia czy mówimy o sodomii, sadyzmie, fetyszyzmie czy czymkolwiek z sypialni dorosłych ludzi. Uważam, że tolerancja wymaga uszanowania tej zakorzenionej normy społecznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @karma-zyn:

   Nie chodzi o żadne epatowanie, chodzi o stosunek do homoseksualistów. Więcej, chodzi o stosunek do każdej odmienności. Np. w wielu zachodnich społeczeństwach nikt nie wytyka palcami osoby z tatuażami, kolczykami na twarzy, kolorowymi włosami itp. Natomiast w Polsce taka osoba jest wyśmiewana i często bita przez dresiarstwo, tylko za to, że jest inna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Praptak: Kompleks Polskości obecnie polega na tym, że wszystko co jest inne(zagraniczne) jest lepsze. Być Polakiem to obciach, ogólnie smród brud i ubóstwo. I to jest właśnie problem polskiej mentalności.

   ''Z drugiej strony taki polaczek za granicą, to pierwsza osoba, która chce wykorzystać swojego rodaka i cieszy się, gdy mu coś nie wychodzi i nie ma lepiej niż on sam. Chora mentalność.''

   To jest akurat cecha chłopstwa, obecnie większość Polaków pochodzi z rodzin robotniczych lub chłopskich. Pewne przyzwyczajenia przechodzą z pokolenia na pokolenie. O tym już dawno temu pisał Reymont, niektóre lektury z liceum było warto przeczytać. Zresztą przykład który podałeś nie występuje tylko zagranicą, świetnie było to też ukazane w ''Dzień Świra".

   ''Więcej, chodzi o stosunek do każdej odmienności. Np. w wielu zachodnich społeczeństwach nikt nie wytyka palcami osoby z tatuażami, kolczykami na twarzy, kolorowymi włosami itp.''

   O jakie zachodnie społeczeństwa ci chodzi? Podaj przykład. Ludzie nigdzie nie lubią odmienności.

  •  

   pokaż komentarz

   Epatowanie preferencjami seksualnymi w naszym społeczeństwie nie jest uznawane za normę

   @karma-zyn: czyli nienormalne jest chodzenie z dziewczyną za rękę? Nienormalna jest sytuacja, gdy rodzicie prowadzą wózek z dzieckiem?

  •  

   pokaż komentarz

   Być Polakiem to obciach, ogólnie smród brud i ubóstwo

   @lesio_knz:

   No popatrz, a skąd to się bierze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Praptak: Cofnij się w czasie o dokładnie 67 lat. Źródło obecnej bylejakości i odpowiedź na wszystkie twoje pytania i rozterki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Praptak: Jeżeli ktoś prezentuje swoją seksualność w przestrzeni publicznej to niech nie dziwi się, że jest oceniany publicznie. Nie dostrzegam rażącego braku akceptacji względem zachowań seksualnych którymi ludzie raczą się w zaciszu domowym.

   W odpowiedzi na twoje na poszerzenie definicji nieakceptowanych. Ochrona odmienności jest przereklamowana. Każdy chce być unikalny ale akceptowany (ze swoimi tatuażami i kolczykami na twarzy). Dorosły, świadomy człowiek powinien wiedzieć, że decydując się na pewne trwałe modyfikacje swojego ciała nadal będzie żył w społeczeństwie w którym może to budzić kontrowersje. Jeżeli ktoś ma jaja na tatuaż i kolczyk w nosie to niech umie sobie uczciwie odpowiedzieć czy sprosta presji społeczeństwa z określonymi normami.

   Trzeba umieć żyć w swoim otoczeniu. Przyroda eliminuje osobniki, czy wręcz całe gatunki które nie potrafią się dostosować.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Przeczytaj post na który odpowiadałem. Dokonałeś nadinterpretacji.

   W naszym społeczeństwie trzymanie się za ręce chłopaka i dziewczyny czy rodzice prowadzący wózek z dzieckiem nie są postrzegani negatywnie. Nie rozumiem twojej wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @karma-zyn: pisałeś o manifestowaniu seksualności. Trzymanie dziewczyny za rękę to manifestowaniu swojego heteroseksualizmu (oczywiście przyjmuję tutaj logikę przeciwników parad, którzy wszędzie widzą manifestacje seksualności). Czy to jest nienormalne w naszym kraju? A może pisząc o manifestowaniu seksualności masz na myśli wyłącznie homoseksualistów? Jeżeli tak, to dlaczego?

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Odpowiadałem na post w którym było słowo "homofobia". Przewrotnie nie podoba mi się fobia przed homofobią - tego się trzymajmy. Pisząc o manifestowaniu seksualności wymieniłem kilka form zaliczanych do dewiacji i zostawiłem listę otwartą. Przeczytaj zanim zadasz pytanie "Jeżeli tak, to dlaczego?"

  •  

   pokaż komentarz

   @karma-zyn: musisz zrozumieć, że na takich paradach nie są manifestowane dewiacje. Dopiero wtedy dyskutuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Przeczytałem i zrozumiałem, tobie też polecam http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafilia
   Nie oceniam. Piętnuję fobię przed homofobią na takiej samej zasadzie jak homoseksualiści piętnują homofobię.
   Wracając do dewiacji, przytaczam klasyfikację która odwołuje się do normy seksualnej zdefiniowanej w seksuologii. Może chcesz powiedzieć, że jesteś autorytetem który podważa podstawowe definicje seksuologii? Chętne przeczytam twój wywód, tyko przyłóż się bo na razie przegrywasz na punkty.

  •  

   pokaż komentarz

   @karma-zyn: podałeś link, w którym nie ma homoseksualizmu w miejscu zaburzeń. Czytasz to co wklejasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: W tym linku jest zgrabnie i aktualnie wytłumaczony charakter normy społecznej wżyciu seksualnym również w kontekście homoseksualizmu, który tak bardzo cię zainteresował. Podlinkowana jest również norma seksualna w różnych ujęciach - http://pl.wikipedia.org/wiki/Norma_%28seksuologia%29

   Przestań ciągnąć w kierunku homoseksualizmu bo akurat jest tylko ułamek całego spectrum.

  •  

   pokaż komentarz

   @Praptak: Ja tam do dorosłych zboczeńców nic nie mam. Niech sobie robią ze sobą co chcą, ale w domu- nie na ulicy!

  •  

   pokaż komentarz

   @longinus_podbipieta: to powiedz to jeszcze dorosłym heteroseksualnym zboczeńcom, którzy ostatniej zimy zakatarzeni i zasmarkani migdalili się przede mną w metrze

  •  

   pokaż komentarz

   A może pisząc o manifestowaniu seksualności masz na myśli wyłącznie homoseksualistów? Jeżeli tak, to dlaczego?

   @ghostface: że się wtrącę - sądzę że dlatego że na wspomnianych paradach biegają nie tylko trzymając się za ręce... a może raczej trzymając się nie tylko za ręce. Jeśli Twoim zdaniem latanie z penisem na wierzchu wśród innych facetów w tle mając liżące się po cyckach dwie "kobiety" nie jest manifestacją swojej seksualności....

   ...eeeej... zaraz.... przecież seksualność to raczej świadomość swojego popędu a nie synonim wyrażenia "orientacja seksualna".... więc o czym Ty w ogóle piszesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @gEeK:

   Jeśli Twoim zdaniem latanie z penisem na wierzchu wśród innych facetów
   Nie masz pojęcia o paradach. Zobacz jak wyglądają i dopiero się wypowiadaj, bo na razie porażasz ignorancją.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: błąd. Właśnie że widziałem - mam internet.

  •  

   pokaż komentarz

   @mapixxx:
   Mnie bardziej wkurzają angielskie nazwy:
   polish - można się śmiać, że poleruje
   Pole - moża się śmiać, że słup

   Co najśmieszniejsze, dla mnie słowo Pollack jest neutralne.

  •  

   pokaż komentarz

   @silverado: no tak to wina wszystkich anglojęzycznych ludzi, że takie słowa mają, pewnie już przed powstaniem Polski tam były. A mnie śmieszy to, że jak ktoś powie coś o Polaku to wielka obraza, a jak my Polacy mówimy o cyganach, Turkach, Pakistańczykach to jest wszystko w porządku, bo "my możemy". Oni też mają swoje stereotypy i my też, więc najlepiej się wzajemnie szanować.

  •  

   pokaż komentarz

   @grab0s: Ale mnie nie wkurza to jak mówią o Polakach. Mnie wkurzają same słowa (nikt chyba w angielskim nie ma tak głupio brzmiących nazw jak my).

 •  

  pokaż komentarz

  Ja ci powiem tak: Mieszkam na zachodzie, konkretnie w Szkocji. Kraj piękny - każdy kraj jest piękny. Chciałbym mieszkać w Polsce, ale się nie da. Wiem, napiszesz że to nieprawda. Moje zdanie jest takie. Wyjedź gdzieś na zachód na dwa, trzy lata. Dopiero z tej perspektywy zobaczysz jaka w Polsce jest patologia. Naród jest tak znerwicowany, że ludzie nie mają chęci do życia. Praca, ciężka praca nie sprawia zadowolenia, bo nie spełnia podstawowego celu - ma ci zapewnić byt, a to co możesz kupić za nią to wegetacja. Ta nerwica, depresja się udziela innym. To stąd tyle wypadków na drogach, chamstwa i nieuprzejmości w urzędach, sklepach, wszędzie. Ludzie po prostu mają dość wszystkiego, innych ludzi. Dodatkowo dziwna polska cecha - zawiść, która dokładnie ujawinia się na obczyźnie. Czasem się zastanawiam, czy Polska dobrze zrobiła, że się spod zaborów, szczególnie niemieckich wydostała.
  Ziemia polska jest piękna, ale co z tego jak ci nie dają się nią cieszyć. Tam ojczyzna moja, gdzie mam chleb. Patriotyzmem dzieci nie nakarmię.

  •  

   pokaż komentarz

   @tarcamion: "tam dom Twój gdzie serce Twoje"

  •  

   pokaż komentarz

   @tarcamion:

   Dokładnie, a politycy niestety również reprezentują te cechy, bo w końcu sami są Polakami.

  •  

   pokaż komentarz

   @tarcamion:
   Mam takie same rozkminy dotyczące zaborów. Przecież dziś mówilibyśmy w urzędach i w szkole po polsku. Ewentualnie dodatkowo znalibyśmy język niemiecki. (Źle by nam było zaczynać naukę od razu znając dwa języki? Na starcie byśmy mieli wyższą inteligencję.) Kiedyś w mojej szkole była wymiana z polską szkoła na Litwie. Większość dzieciaków znała dobrze i polski, i litewski, a jeden chłopak (miał ojca Ruska i matkę Polkę) mówił biegle dodatkowo po rosyjsku. Dla mnie bomba. I nie mielibyśmy problemu z "polnische wirtschaft".

  •  

   pokaż komentarz

   @morgahard: no masz przykład z brzegu, Szkocja jest podległa koronie brytyjskiej a jakoś źle się tam nie żyje

  •  

   pokaż komentarz

   @tarcamion:
   ubi bene, ibi patria est

   @mmaamm
   szkocja nie jest "podlegla koronie brytyjskiej". szkocja jest częścią zjednoczonego królestwa na zasadzie dobrowolnego /jak najbardziej/ partnerstwa. w kwestii prawnej- obowiazuja tam inne prawa nisz w reszcie uk /w sensie: czesc praw jest inna, wiekszosc jest takich samych/.

  •  

   pokaż komentarz

   @morgahard: Ty tak na poważnie? Nikt by cię polskiego nie uczył, mowiłbyś wyłącznie po niemiecku i uważał się za Niemca. Język polski w urzędach - a z jakiej to racji i po co? Zabór rosyjski, którego częścią była Warszawa, też ci odpowiada? Do bycia Rosjaninem i rosyjskiej "gospodarności" masz podobne ciągoty?

  •  

   pokaż komentarz

   @Seisiana:
   Tak, na poważnie. Dlaczego uważasz, że nikt by mnie nie uczył polskiego? W krajach, gdzie są liczne mniejszości jest inne podejście (Kanada, nawet Litwa, chociaż tam mogłoby być lepiej). Sądzę, że moja tożsamość narodowa byłaby taka sama, w końcu moi przodkowie nie dali się zgermanizować przez 123 lata. Myślę, że wytrzymaliby jeszcze te 70 lat do moich narodzin. Więc byłbym Polakiem, chodziłbym do Polskiej szkoły, w której szlifowałbym Polski (szlifował- nauczyłbym się go w domu). W domu rozmawiałbym po Polsku i oglądał polskie filmy. Mieszkałbym tu gdzie mieszkam.
   Różnica polegałaby na tym, że w paszporcie miałbym wpisane RFN zamiast RP i żyłbym we w miarę normalnym kraju.
   Oczywiście w zaborze rosyjskim byłoby inaczej, ale gdyby bolszewicy nie przejęli władzy, to mogłoby być nie źle (a mając Warszawę w granicach bolszewikom ciężej byłoby przejąć władzę). W Austrii też byłoby dobrze.
   @szymon_g:
   Szkocja podlega koronie, ale coś mi świeci, że wcale się tak dobrowolnie pod Koronę brytyjską nie pchali.

  •  

   pokaż komentarz

   @morgahard: Twoi przodkowie, ci którzy nie dali się zgermanizować, trwali przy polskości tylko dlatego, gdyż wierzyli, że Polska odzyska niepodległość i pojawi się na mapie Europy w granicach przedrozbiorowych, kiedy to, za czasów Królestwa polskiego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów, osławieni "Niemcy" uważali ją za "normalny", a nawet bardzo atrakcyjny kraj, i masowo do niej emigrowali. W innym wypadku, tożsamość polska nie miałaby najmniejszych szans na przetrwanie - patrz z jak zawrotną prędkością asymilują się polscy emigranci w Niemczech - jedno pokolenie im wystarczy do bycia stuprocentowym Niemcem.

   Jeszcze jedno, w twoim scenariuszu, należałoby całkowicie wykluczyć Polaków z uczestnictwa w rządzeniu i sprowadzić ich do roli klasy robotniczej, żeby niczego w niemieckim państwie nie "popsuli". Czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Seisiana:
   Nie sądzę. Myślę, że po prostu byli Polakami i tyle. Nie byli jakimiś bohaterami, którzy postanowili podlewać swoją ziemię krwią. Ludzie, którzy osiedlają się za granicą (na stałe) mają trochę inną mentalność.
   Po za tym żyłbym w landzie (o sporej autonomii) w którym byłoby pół na pół Polacy i Niemcy. Praktycznie bez różnicy. Dzisiaj mamy państwo Polskie, ale czy my, Polacy, mamy jakikolwiek wpływ na to co robi władza? No właśnie, bo jeśli nie, to jakie to państwo Polskie? Tylko z nazwy. Dla mnie nazwy mają małe znaczenie. Wolałbym żyć w państwie Niemieckim, w którym Polacy mieliby jakiś wpływ na władzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @morgahard: Wiesz, wielu Niemców też pewnie uważa, że mają niewielki wpływ na władzę i na to co się dzieje w ich kraju.

   Kluczowym pytaniem jest dlaczego im się udało, a nam nie. W jaki sposób osiągnęli sukces? I nie chodzi tu o łatwe, generalizujące odpowiedzi i zrzędzenie w stylu: "my jesteśmy od nich genetycznie/mentalnie/kulturowo gorsi", tylko o konkretne przykłady - co zrobili inaczej, co otrzymali z zewnątrz, z jakiego pułapu startowali. Co należy zmienić w Polsce?
   Może polski land ciągnąłby niemiecką gospodarkę w dół i był najbiedniejszym regionem, niewiele bogatszym niż teraz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Seisiana:
   Nie sądzę, że byłby biedny. Mimo tego, że w zaborze niemieckim żyło wielu Polaków to i tak rozwijał się on bardzo szybko. Dużo szybciej niż pozostałe zabory. Polakom brakuje organizacji i porządku, każdy chce być największym szefem, nikt nie może dojść do zgody (tak było już od czasów Mieszka). A jak się kijowo zorganizuje robotę, to się przy dużym wysiłku osiąga słabe efekty.
   Być może w Polsce się już nie da nic zmienić właśnie dlatego, że to Polska?

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli tekst wykopu nie jest do końca zgodny z prawdą - "Polska to nasza ojczyzna, innej mieć nie będziemy". Jak widać Polacy wyjeżdzający na zachód potrafią zmieniać ojczyzny jak rękawiczki i bardzo szybko przystosowują się do nowej narodowości...

   @redcat7: jak widać dzisiaj jest "tam dom Twój gdzie zarobki najlepsze"

  •  

   pokaż komentarz

   Szkocja podlega koronie, ale coś mi świeci, że wcale się tak dobrowolnie pod Koronę brytyjską nie pchali.

   @morgahard:

   coz- wsapili mniej-wiecej dobrowolnie /po tym jak utopili lwia czesc finansow szkocji w nieudanym planie kolonizacji/. ale- wojskiem nikt ich nie zmuszal, jesli o to chodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś myślałem, że polscy politycy, to idioci i złodzieje. Dzisiaj już tak nie myślę. Doszedłem do wniosku, że w polskim parlamencie nie ma idiotów. W polskim parlamencie są cwaniacy i złodzieje. Ludzie reprezentujący różne interesy. Zarazem są oni idealnym obrazem polskiego społeczeństwa, w którym uczciwość, to patologia, to coś nienormalnego. Przestrzeganie pewnych zasad jest frajerstwem, a nie powodem do dumy! Więc wyluzuj człowieku, bo nie warto się tak spinać. To państwo nie jest tego warte.

 •  

  pokaż komentarz

  Kocham ten kraj, nienawidzę narodu.

 •  

  pokaż komentarz

  A mnie wk$!#ia, że jak widziałem, że bardzo ładnie ubranej i zadbanej dziewczynie (ok 20 lat) coś wypadło, gdy szła środkiem chodnika i jej powiedziałem "Hej- coś Ci wypadło" to spojrzała na mnie, jakby mnie chciała co najmniej zabić. Nie wiedziałem o co chodzi, ale po przejściu dodatkowych dwóch metrów zrozumiałem. Koleżanka po prostu jebnęła śmiecia na środku trotuaru. Bo do śmietnika jest 5 metrów.
  (Jej aparycja nie miała znaczenia dla mnie, niezależnie od wyglądu wieku itd. postąpiłbym tak samo. To ma znaczenie dla pozostałej części historii.)

 •  

  pokaż komentarz

  Rozumiem autora. Mówi, że Polska jako ziemia i przyroda w naszych granicach jest ok, i nie można tej Polski obrażać, bo to politycy są zakałą tej ziemi. Jestem jedynie podobnego zdania - lubię zwiedzać
  Polskę, nie lubię tu mieszkać. Jednak wydaje mi się, że Polska to nie tylko ziemia, to także głupi i prości ludzie, to także politycy i złodzieje. To dzięki nim mogę powiedzieć ze Polska jest be.
  Jeśli kupuję auto w którym ciągle psuje się silnik, to nie gadam głupot o tym jaki ma ładny kolor lakieru, tylko stawiam kawę na ławę i nie polecam tego auto nikomu + pisze złe recenzje na forach automoto.
  Rozumiem też, że są ludzie którzy nigdy nie powiedzą złego słowa o swoim ciągle psującym się aucie, choćby to był największy złom na świecie. Rozumiem że oni istnieją i nie rozumiem ich. Mam mówić że czarne jest białe ?

 •  

  pokaż komentarz

  GraveDigger co chciałeś osiągnąć tym wykopem ? zakop za bełkot i nie wnoszenie nic do życia innych.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale flejm :).
  Sorry, ale było wielokrotnie, pojawiają się wszędzie te same wątki, te same treści. Trolling pełną gębą.

  A co do głosowania na wyborach
  Lepiej niech głosują tylko ci, którzy się do tego porządnie przygotują, reszta niech sobie da spokój, bo idzie głosować, za tym, co usłyszy od znajomych, w tv. Tak mamy, jak mamy, bo głosują również osoby, które nie mają bladego pojęcia o polityce, lecz są masą. Skoro wszyscy głosują za PO, to ja też, skoro wszyscy wokoło głosują za PiS, to ja też. (i notabene ten wątek również był parokrotnie powtarzany)

 •  

  pokaż komentarz

  Ah, nie ma jak to szanować piasek, drzewa, łąki, a pogardzać ludźmi, a przepraszam nie ludźmi, tylko politykami - bo przecież ci są wykluczeni z tych "MY którzy tworzymy Polskę" tak samo jak i ci, którzy narzekają. Zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  Zdaje się być oczywistym, że mówiąc "ale ta Polska jest %#@#owa", nie mamy na myśli przepięknych krajobrazów, lasów, jezior, bo co one winne. Skrót myślowy i nic więcej.

 •  

  pokaż komentarz

  To zdecyduj się w końcu. Polska to "ziemia na której mieszkamy, ten piasek, drzewa, łąki" czy "to my tworzymy Polskę"?

 •  

  pokaż komentarz

  Niecierpię niecierpieć. Bluzgi bez konkretu, może chociaż autorowi ulżyło zdeczko.

 •  

  pokaż komentarz

  Zbyt dużą wagę przywiązujesz do słów. "Polska" to skrót myślowy i myślę, że tak należy to odbierać. Przecież to co się teraz dzieje również tworzy wizerunek "Polski" w perspektywie czasu. Niestety nie jesteśmy już (a w sumie to należało by powiedzieć - w tych czasach) narodem romantyków, którzy poświęcają swoje życie dla dobra ojczyzny, ale jest to chyba ogólnoświatowy trend. Chociaż mam nadzieję, że "to coś" cały czas w nas drzemie i jeszcze kiedyś nastaną złote czasy dla naszego kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @sebek_r: Z całym szacunkiem dla naszych przodków, ale ja bym nie upatrywał się tego w braku romantyzmy/patriotyzmu. Po prostu, ludzie walczą do puki im się źle żyje, widocznie wielu ludziom aktualny stan rzeczy nie przeszkadza. A co do poświęcania życia, w Powstaniu Warszawskim walczyło 300 tyś. mężczyzn, dzieci, kobiet i starców, w Warszawie która liczyła 1,2 mln mieszkańców. 75% ludzi siedziało w domach i patrzyło jak Niemcy wyrzynają resztę.

  •  

   pokaż komentarz

   @grucha_: W to 1,2 mln mieszkańców zapewne wliczyłeś 100,000 cywili wymordowanych na Woli i Ochocie i 800,000 wydalonych przez nazistów z miasta.

 •  

  pokaż komentarz

  @GraveDigger: A ja mieszkając na emigracji, chodzę na wybory i pracuję jako wolontariusz w organizacji rządowej, żeby ludzie wiedzieli, że Polak to nie tylko ten obślun co pije po krzakach i się awanturuje. Pomagam także Polonii w radzeniu sobie z tutejszą biurokracją. Do tego rozczytuję się w literaturze faktu na temat Polski, by lepiej znać historię Ojczyzny. Moja żona uczy w polonijnej szkole w zasadzie też za darmo i również chodzi na wybory.

  A kolega-autor co robi dla Polski?

 •  

  pokaż komentarz

  Spokojnie, społeczeństwo polskie dało się podzielić i skundlić. Nie pierwszy raz w historii i nie ostatni. Polacy to dumny naród który przeszedł wiele ale nastanie pokolenie które zrobi porządek. Obawiam się jednak że pokojowe metody nie będą miały racji bytu. Polacy tracą cały swój majątek a Polska to obecnie post kolonia- teraz egzekucji nie dokonuje się pałką ale komornikiem. Wiele osób nie wie jeszcze o co idzie walka, jest zniewolonych i przestraszonych ale będą musieli iść po rozum do głowy bo ta maszyna agresji napędzana przez obecne rządy nie zatrzyma się sama dopóki wszyscy nie będą goli jak święci tureccy. Ignorancja, arogancja i głupota wpajana od dziesięcioleci zaowocuje bezradnością a tym samym radykalizmem poczynań społeczeństwa. Moim zdaniem dojdzie w Polsce do rewolucji jak nie wojny domowej w ciągu następnych 10-15 lat miejcie oczy i uszy szeroko otwarte

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę, że każdy kto narzeka na Polskę, ma tak naprawdę na myśli państwo.
  Ja za owo państwo nie tylko bym nie oddał życia, ale i bym je najchętniej zniszczył, potem budował od nowa.

 •  

  pokaż komentarz

  nie mam nic do osób nie czujących więzi z Polską. ja tak czy owak taką więź posiadam, co prawda nie do ludzi, niezbyt uprzejmych, niekulturalnych czy niespecjalnie inteligentnych, ale ten kwadracik na mapie europy traktuje jak dom, a przodków szanuję. prawda smutna - z Polski najlepiej wyjechać. Polska naprawdę nie jest krajem w którym łatwo się dorobić, coś osiągnąć. W Polsce cieżko zaznać jakości w usługach za jakie płacimy w (niemałych) podatkach. Po co się denerwować? Po co marnować swoje życie na ścieranie się z tym wszystkim. Śmieszą mnie te opinie kozaków, że wyjechali tylko Ci w Polsce byli nieudacznikami. Wyjechało też trochę ludzi, którzy i w Polsce mogli coś osiągnąć tylko znacznie trudniej. Dlaczego sobie utrudniać? Raz się żyje. Polaku, wyjedź - zobacz jak jest gdzie indziej. Polska mogłaby być fajnym krajem jakby ludzie mieli kasę i wszystkim żyłoby się łatwiej, a jest niestety kiepsko i lepszego nie widać (tfu, polityka).

 •  

  pokaż komentarz

  Masz rację, to ciągłe gadanie jakim zawistnym i złodziejskim narodem jesteśmy nie poprawia sytuacji, przecież np. Niemcy nie są genetycznie zaprogramowani do bycia bogatymi. Wystarczyłoby zamienić negatywne pieprzenie, pozytywnym. To wszystko kwestia nastawienia.

 •  

  pokaż komentarz

  "Tylko pamiętajcie Polska to nasza ojczyzna, innej mieć nie będziemy."

  Niby dlaczego?

 •  

  pokaż komentarz

  Naród wspaniały, tylko ludzie k@#@y. I tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mercuror: Jestem zmuszony przyznać rację.
   Naród jest wspańiały, ale ludzie popadają w obojętność, takie "uśpienie" na kilkadziesiąt lat.. To się dzieje cyklicznie- jak popatrzymy na nasząhistorię.
   A nie można by byc Dumnym i Wielkim Narodem CAŁY CZAS?
   Jak widać- nie można...

 •  

  pokaż komentarz

  Powiem tak - ale p$!$@%@enie.
  Zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  @GraveDigger: Po pierwsze to "ojczyzna" nomen omen w tym kontekście piszemy z wielkiej litery a po drugie to: http://www.wykop.pl/link/897437/moje-zdanie-o-polsce-to-nasza-ojczyzna/#comment-6971163

 •  

  pokaż komentarz

  może to nie etyczne może chamskie może taki i owakie

  ale póty puki te staruchy po PRL-owskie żyją i żądzą to w tym kraju się nic nie zmieni

  a i pewnie kolni po nich też niewiele będą się różnić

  wczoraj wszyscy byli towarzysze dzisiaj jako demokraci
  OBŁUDA

 •  

  pokaż komentarz

  Ojczyzna ojczyzną ale ja mam już dość życia od 1wszego do 1wszego. Żeby sobie cokolwiek kupić(spodnie,buty) muszę liczyć czy zostanie mi na chleb itp. Mam już tego po dziurki w nosie i dlatego na wiosnę robię wypad na północ w poszukiwaniu mojego eldorado

 •  

  pokaż komentarz

  Z drugiej strony po co tyle !%!@! obok nazwy naszego kraju?
  Nerwy, tak jak zwieracze warto trzymać na wodzy, a defekacja publiczna to słaba sprawa.

 •  

  pokaż komentarz

  za każdym razem gdy czytam czyjeś gorzkie żale, w stylu "jak to źle jest w tym kraju" wyobrażam sobie człowieka, który narzekaniem chce oczyścić się z winy za swe nieudacznictwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @krossmaker: A co, mamy kombinować sobie broń i po kolei wybijać tych, którzy stoją na czele tego burdelu od '89.. ekm.. od lat? Uwierz mi że ciemna masa uzna nas na idiotów, "wrogów narodu" czy 'terorystów' bo telewizor tak im podpowie w swojej propagandzie na ucho.

   Spoko, możemy zmieniać polskę, ale niech to będzie rewolucja a nie takie narzekanie młodszego pokolenia, bo staremu już nic nie przemówi.

 •  

  pokaż komentarz

  Mi się wydaje, że do psiaczenia Polaków na Polskę przyczynił się komunizm. Jeśli przyjrzeć się pokoleniu urodzonemu w międzywojniu, które wyemigrowało w czasach PRLu, to oni wyrażali się z czułością o Polsce - Bóg, Honor, Ojczyzna znaczyły coś dla nich. Natomiast pokoleniu PRLu zohydzono Polskę, co też zostało przelane na późniejsze pokolenia. Starano się wykluczyć Boga, odarto z honoru przekupując, zmuszając do współpracy, internując itp. Po prostu zohydzono ludziom Ojczyznę. Może dlatego, że po raz pierwszy na taką skalę wróg nie przyszedł tak do końca z zewnątrz ale spośród nas?

  Swoją drogą nie wiem czy wiecie, że Kreta po odzyskaniu niepodległości SAMA zwróciła się z prośbą o przyłączenie do Grecji? Teraz pewnie żałują, ale rozmawiając z przewodniczką nie potrafiłem tego pojąć. To nasi przodkowie przelewali krew podczas 3 rozbiorów i 2 wojen o suwerenność Polski, a oni z niej tak po prostu zrezygnowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @bbarf: Wynika to także z głupoty, ignorancji (lenienia się na lekcjach historii między innymi) i materialistycznego/oportunistycznego nastawienia do życia młodego pokolenia. Prawdę mówiąc, jedyną rzeczą jakiej zazdroszczę naszym sąsiadom jest patriotyzm, którego Polakom często brakuje.

   Nie dziwi mnie to, że na zachodzie nie mają do Polaków szacunku, skoro polskie masy, zamiast budować i zmieniać Polskę na lepsze, wolą iść po najlżejszej linii oporu - kierują się do Wielkiej Brytaniii i Niemiec, gdzie "żerują" na osiągnięciach gospodarczych i społecznych innych nacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Kraj z geograficznego punktu widzenia jest wyrąbisty, tyle powiedziałam ja, Aleandra, po zobaczeni Poznania, Wrocławia, Świdnicy, Krakowa, Katowic, Lublina, Gorzowa, Szczecina, Warszawy, Olsztyna, Gdańska, Sopotu, Malborku, Opola, wiele innych miast bo łatwiej mi odpowiedzieć, gdzie nie byłam (Ełk, Toruń itd.) niż tam, gdzie byłam
  Aleandra
  PS.: Nie lubię oceniać ludzi, ale nie patrzę na politykę, jeno na piękno wokół siebie. Zapraszam do Gorzowa Wlkp.

 •  

  pokaż komentarz

  Sorry, nie doczytam do końca, bo już w opisie masz błąd logiczny. "To nie Polska jest taka, to my, bo my tworzymy Polskę". Skoro tak, to właśnie napisałeś, że POLSKA JEST TAKA. Betonowych patriotów, coby się rzucili w wir wojny wywołanej dla korzyści polityków, jeśli tylko ktoś krzyknie "za Polskę!", cechuje właśnie brak logicznego myślenia. Zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  Kto Ci narzeka na Polskę? Ludzie narzekają na rząd, sejm i na prezydenta. Nikt na Polskę złego słowa nie powie.

 •  

  pokaż komentarz

  To i ja dołożę coś od siebie.Polska to syf,ale nie kraj tylko jako państwo i naród.Tam gdzie dwóch Polaków,tam 3 różne poglądy.Od wieków tak mamy.Zawsze dążymy do zniewolenia.W końcu mamy 4 zabory za sobą.Komu zawdzięczamy że ciągle nas rozbierali?Durnej prywaciarskiej naturze Polaków.Tam gdzie osiedlali się Anglicy,mamy państwa gdzie wszyscy chcieliby żyć.Nawet Australia,których dziadowie byli skazańcami,jest krajem dobrobytu.Jacy komuniści dzisiaj rządzą?Co wy bredzicie dzieci?Powtarzacie bzdury po niedouczonych ojcach czy dziadkach.Kto dał wykształcenie tym wszystkim Tuskom,Kaczyńskim?USA?Komuna to ideologia,zakładająca równość społeczną,brak biedy,głodu,szkoły,opiekę zdrowotną dla wszystkich.Zaszczepiona w porąbanym kraju jak Polska z durnym narodem,doprowadziła do katastrofy.Przecież Chiny są komunistyczne.Gospodarczo lepiej stoją niż nie jeden kapitalistyczny kraj.Stopa życiowa Chińczyków rośnie i niedługo będzie tam lepiej niż w USA.Mam 51 lat,przeżyłem 'komunę" i żyję w obecnym syfie.Nie zamierzam stąd nigdzie wyjeżdżać bo to mój kraj,ale uważam że tutaj człowiek żyje za karę.To jest wyrok,zła karma za grzechy w poprzednim wcieleniu.Co zaś tyczy się komuny,to nie było tak źle.Każdy miał pracę,ba nakaz pracy był.Można było obściskiwać się z laską w parku o północy i cie nie pobili,a jej nie zgwałcili.Milicjant miał prawo zdzielić cię pałą przez ryj jak mu ubliżyłeś.Jak narozrabiałeś to wychowanie zaczynało się na posterunku.Jakby który wtedy milicjanta nazwał psem,to miesiąc by spał na stojąco.Mordercy dostawali czapę,a kryminaliści ryli w pudle na swoje utrzymanie i dostawali czarny,chleb i czarna kawę - jak w piosence...Dzisiaj pracujących ludzi nazywają frajerami a sami maja lepiej niż na wczasach.Aferzyści za aferę mięsną w latach 60-tych zostali skazani na śmierć,a dzisiaj pójdą na rok,z czego przesiedzą tylko miesiąc.Jak byłem dzieckiem w latach 70-tych,to nie byłem w stanie wyobrazić sobie bezdomnego(natychmiast byli zwijani i gonieni do roboty)Były hotele robotnicze.Głodujący byli tylko na własne życzenie.Chciałeś dużo zarobić,szedłeś do górnictwa,wojska,milicji,albo Zaradniejsi budowali domy,żeby 10 lat nie czekać na mieszkanie.Owszem było szaro,ale bezpiecznie i wesoło.Wmawiali mi wtedy,ze ZSRR nie daje nam zbudować samochodu,samolotu itp.A dzisiaj kto nam nie daje?Mamy jakichś samochód jak np Czesi Skodę,Tatrę,Węgrzy Ikarusa.Nawet Rumuni robią dosyć fajna Dacię.Moje gratulacje dla polskich inżynierów.Jedynym ratunkiem dla Polski jest wchłonięcie jej przez Niemcy,wtedy nareszcie zapanowałby ład.Tylko czy chcieliby mieć piecze na złodziejami i pijakami?

 •  

  pokaż komentarz

  , "my tworzymy Polskę." "Tylko nie narzekajcie na Polskę bo to ziemia na której mieszkamy, ten piasek, drzewa, łąki nic wam nie zawiniły. "

  http://www.youtube.com/watch?v=mdf25VY8RYA

 •  

  pokaż komentarz

  A ja powiem na początek, do zobaczenia na wyborach.

 •  

  pokaż komentarz

  @GraveDigger
  Wiesz co zwrocilo moja uwage? Moze to i troche smieszne/zabawne/dziwne, ale...
  wczoraj na MonsterJam we Wroc, Gravdigger mial najlepszy przejazd wg publiki sadzac po 'owacjach' i wszyscy byli pewni, ze wygral - jednak za sprawa sedziow przegral z MaximumDestruction...
  Takie ironio losowe porownanie do tego co napisales

 •  

  pokaż komentarz

  Krótko i na temat:

  Jakie społeczeństwo, tacy... taki... takie... to wszystko.

  Dziękuję za uwagę, dobranoc.

 •  

  pokaż komentarz

  Jasne, zamiast oddawać 40% zarobków mogę oddać 70% ale nie wiem czy mi starczy na utrzymanie rodziny. No mógłbym ewentualnie po godzinach pracować na pół etatu łatając dziury w ulicach ale wtedy nie miałbym czasu wydać pozostałych z wypłaty 30% moich zarobków...

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko przez egoizm obywateli. Zwykła sytuacja z codzienności. Stoi matka z dzieckiem w wózku dodatkowo w ciąży przed przejściem dla pieszych. Przejeżdża ponad dwadzieścia samochodów, żaden kierowca się nie zatrzymał mimo, że pani nieśmiało próbowała postawić jedną stopę na pasach...

 •  

  pokaż komentarz

  To prawda,Polska jest cudowna, ale Pańśtwo ssie. Wykop. Mogłeś to napisać na mikroblogu.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  I tak sobie myślę, że w tym kraju szykuje się rewolucja,
  nie na ulicach - w głowach, w sposobie myślenia,
  w sposobie postrzegania rzeczywistości, w świadomości.
  To oni nas tego nauczyli, to oni chcąc nie chcąc nas do tego przygotowali.
  A przygotowywali długo, tak więc pewnego dnia
  dzieci rewolucji podniosą dumnie głowy,
  nastąpi przewrót - ci, którzy będą w pierwszych szeregach,
  pogryzą się o władzę z tymi, którzy byli w cieniu,
  z tymi, którzy czekali.
  Rewolucja zje swój ogon, historia się powtórzy,
  wszystko i nic ulegnie zmianie,
  zmieni się wszystko i nic,
  równowaga zostanie utrzymana - to stanie się na Twoich oczach,
  tuż obok Ciebie.
  To od Ciebie zależy, czy będziesz wiedział, kiedy to się stanie,
  bo wiesz, to się dzieje codziennie,
  dzień w dzień w każdym mieście,
  w tym poj$%#nym kraju -to się nazywa walka o przetrwanie.

 •  

  pokaż komentarz

  pożyjesz i zmienisz zdanie

 •  

  pokaż komentarz

  Refleksja w stylu Piłsudskiego "Naród wspaniały tylko ludzie ..."

 •  

  pokaż komentarz

  Albo jestes mlody, albo glupi.

 •  

  pokaż komentarz

  Wieszając psy na "Polsce", ludzie raczej mają na myśli polityków. Autor wykopu chyba jeszcze ma niewielkie pojęcie o życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alchemik2600: Niestety często bardziej obrywa się wyborcom, a nie politykom, którzy zawalili sprawę... Patrz komentarz użytkownika nocnica poniżej. Jak widać Polska nie ma prawa być różnorodna, ma być ugładzona do jednej słusznej ideologi i wtedy ponoć będzie dobrze...

 •  

  pokaż komentarz

  Dziś krew mnie zalała i szlak trafił a ku$w%ca dobiła

  jak usłyszałem w radiu
  "idźcie na wybory zagłosować, nie ważne na kogo ale idźcie"

  dlatego nie pójdę

  nie wiem jaka partia będzie dobrze rządziła
  nie wiem jaki polityk nie będzie kradł
  nie wiem który z nich jest wart funta kłaków a który górę złota

  dlatego nie pójdę zagłosować
  ponieważ wieżę iż inny obywatel to wszystko WIE i świadomie wybierze
  tego który jest najlepszy dla naszego kraju,
  a mój głos który jest nic nie warty i byłby kierowany reklamą i kłamstwami wyborczymi,
  mógłby zniwelować głos tego który to WIE

  dlatego nie idźcie na wybory glosować na kogokolwiek jeśli nie wiecie że będzie dobry,
  jeśli nie znacie się na rządzeniu krajem, gospodarką itp,
  jeśli przekonują was ich obietnice a nie czyny z przeszłości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  najgorsze co może być to oddać głos na nierealne obietnice

  to jak rzucenie za mury więzienne karabinu maszynowego
  nie wiecie kto go złapie i jak go użyje

 •  

  pokaż komentarz

  Śliniaczek by się przydał na pianę z pyska

 •  

  pokaż komentarz

  "Ludzie, k@##a, to nie Polska jest taka, to MY tacy jesteśmy,"
  Tak, to ja podkładam nogę przedsiębiorcom, a mój kolega niszczy prawo.

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście nie mogło zabraknąć jako przecinek słowa "k@$#a"...

  •  

   pokaż komentarz

   P.S.:

   Odnośnie filmiku w powiązanych (ta nawijka młodego człowieka zawierająca krytykę rządu):

   Chłopak ma świetną nawijkę, ale o co konkretnie mu chodzi? Narzekać na rząd to łatwo, ale o co mu właściwie chodzi? O to, że Tusk wziął się za stadionowych bandytów? A co miał robić? Zachował się po męsku i wyraźnie dał znać, że nie ma przyzwolenia na stadionowe chamstwo. I tym niby zapracował sobie na gnojenie go? No bo o co innego chodzi temu gościowi który całe 10 minut poświęcił na krytykowanie rządu i Tuska? Może mi ktoś wyjaśnić?

 •  

  pokaż komentarz

  polska jest moją ojczyzną, nie jest moim krajem - czy jakos tak to było

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie najważniejszy jest patriotyzm lokalny (tyczący się miasta, czy jakiegoś regionu) ale nie całego kraju. W polsce się czuje tak jakby w patologicznej rodzinie z jednej strony kochani rodzice (jako miejsce urodzenia, wychowania, życia) a z drugiej patologia w niej (czyli inaczej podstawianie obywatelom na każdym kroku nogi, małe zarobki itd)

 •  

  pokaż komentarz

  szczerze ?? pie****ole, proszę o azyl polityczny w Chinach

 •  

  pokaż komentarz

  Nienawidzę Polski i nie rozumiem dlaczego w złym tonie miałoby być przyznawanie się do tego. Czy fakt, że przypadkiem urodziłem się na tym skrawku wierzchniej warstwy planety a nie 300 kilometrów dalej ma we mnie wywoływać jakąś wdzięczność? Dumę? Mam być dumny z moich przodków, a może z tego, że przypadkiem w naszych granicach znalazły się "piasek, drzewa, łąki" sławione przez szanownego autora? Patriotyzm jest dla mnie niezrozumiałym zjawiskiem. Żadnych specjalnych walorów ten kraj nie ma, żeby go tak kochać, ludzie też często niezbyt przyjemni. Dlatego jeśli kiedyś będzie jakaś wojna, mnie pierwszego zobaczycie, jak rzucam karabinem o bruk i biorę nogi za pas. A patrioci niech sobie giną za ojczyznę.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego jeśli kiedyś będzie jakaś wojna, mnie pierwszego zobaczycie, jak rzucam karabinem o bruk i biorę nogi za pas. A patrioci niech sobie giną za ojczyznę.

   @babangida:

   To zależy. Oczywiście, że nie ma sensu walczyć za jakiś ideologiczny wymysł jakim jest państwo. Natomiast jeżeli ktoś przychodzi, żeby mi i moim krajanom narzucić jakieś poglądy, zabronić mówienia w moim języku, kazać robić określone rzeczy, których robić nie chcę, to będę z nim walczył w imię wolności, a nie Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Praptak: o wyborcza leci po swoich ziomkach Izraelczykach, którzy są straaaaaaasznie patriotyczni.

  •  

   pokaż komentarz

   @babangida: Patriotyzm? Bronić kraj abyśmy nadal go sobie wyszarpywali między nami samymi?, popieram cię niegdyś się żaląc w Nie będę bronił kraju

  •  

   pokaż komentarz

   @babangida:
   Słusznie. Najważniejsze to mieć pełno w brzuszku.

  •  

   pokaż komentarz

   utrudniać? Raz się żyje. Polaku, wyjedź - zobacz jak jest gdzie indziej. Polska mogłaby być fajnym kr

   @morgahard: A i owszem, że to jest najważniejsze. Bo co może byc ważniejsze od naszego przetrwania? Przekładając przetrwanie czegoś nad swoje, dążysz do samodestrukcji. Nie wiem, dla mnie to nie brzmi zachęcająco.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ranven:
   No właśnie. Dla mnie istnieją ważniejsze rzeczy niż pełny brzuszek. Jestem w stanie zrezygnować z pełnego brzuszka by bronić pewnych idei. I to jest ten element, który odróżnia mnie od krowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @morgahard: No nie tylko. Z biologicznego punktu widzenia mamy: jedzenie, wydalanie, spanie, oraz kopulację. O niczym chyba nie zapomniałem? Cała reszta to rzeczy wymyślone przez człowieka, których potrzebuje dla zachowania względnego zdrowia psychicznego. Każdy sobie we własnym zakresie wybiera kłamstwa, które go utrzymują przy życiu i sprawiają, że wszystko się wydaje takie ważne i istotne. Jeśli jednym z twoich wymyślonych przyjaciół jest patriotyzm to fajnie, ale pozwól każdemu wybrać swoje własne, osobiste kłamstwa, ok? Nie widzę żadnej hańby w tym, że dla kogoś ważniejsze jest mieć pełno w brzuszku niż zdychać na barykadzie za mateczkę ojczyznę. Bo i nie widzę żadnych racjonalnych powodów, dla których patriotyzm miałby być cnotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @babangida:
   Pokaż gdzie napisałem, że dla mnie tą ideą jest patriotyzm? Bardzo ładnie piszesz, teraz jeszcze podszkol czytanie (ale tym razem ze zrozumieniem).
   Bo rozumiem, że co do tego, że są idee ważniejsze od brzusia to się zgadzamy?
   (BTW pisałem o pełnym brzuszku jako o symbolu tych czynności, które wymieniłeś)

  •  

   pokaż komentarz

   @morgahard: Co prawda nigdzie tego nie napisałeś, ale wyczytałem to z kontekstu, zakładając, że twoja wypowiedź była ironiczna. Inaczej ta odpowiedź dla mnie nie ma sensu. A co do idei, to się nie do końca zgadzamy, bo według mnie jest tylko jedna sensowna idea (konkretnie chodzi o dążenie do poznania prawdy o człowieku, życiu i wszechświecie), a nie idee w liczbie mnogiej, ponieważ ogromna większość tych "idei" nie ma dla mnie żadnego racjonalnego uzasadnienia. Dziękuję za komplement o pisaniu. A z czytaniem u mnie całkiem nieźle, myślę, że dość znacząco zawyżam średnią krajową.

  •  

   pokaż komentarz

   @Praptak: matko ale zdradzieckie brednie w tym artykule, poziomu nie ma żadnego więc nie ma nawet o czym dyskutować. Lewackie dno po prostu.

  •  

   pokaż komentarz

   @babangida: No cóż, problemem Polski są właśnie ludzie tacy jak ty, egoiści, dla których najwyższą wartością jest własna dupa. To przez ten szczególny rodzaj "Polaka" nasz kraj wygląda tak jak wygląda. To z niego rekrutowali się kolaboranci i szmalcownicy, za których nam teraz wstyd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Seisiana: Rany, co z ciebie za tępa gnida. Oczywiście, nie-patriota=szmalcownik, gratuluję logiki. Co ty możesz wiedzieć o moim stosunku do ludzi i o tym, ile bym był w stanie dla niektórych poświęcić.
   A kolaborację jak najbardziej popieram. Kolaborowali Francuzi i Czesi i pięknie na tym wyszli, szczególnie do tych drugich powinniśmy się dzisiaj porównywać z racji bliskości geograficzno-historycznej. Oni mają dzisiaj piękną Pragę, a my co? Żałosną kupę w postaci zgliszczy niegdyś pięknej Warszawy, która została rozpieprzona w pył przez wielkich "patriotów", grzebiąc wraz z sobą kwiat inteligencji, która mogła lepiej się przysłużyć, niż ginąć marnie wśród zgliszczy z patriotycznymi pieśniami na ustach.

  •  

   pokaż komentarz

   @babangida:

   Dlatego jeśli kiedyś będzie jakaś wojna, mnie pierwszego zobaczycie, jak rzucam karabinem o bruk i biorę nogi za pas. A patrioci niech sobie giną za ojczyznę.

   O.K. zostaw swój dobytek na który pracowałeś całe życie, mieszkanie na kredyt i bozia wie co jeszcze
   i wypier#dalaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alter_M: Z chęcią, ale póki co na szczęście wojny żadnej nie ma. Ale jak się nadarzy taka okazja, to nie będę się długo zastanawiał, tylko pójdę za twoją radą i będę "wypier#dalał". Swoją drogą, sam się cenzurujesz pacanie? Typowy polaczek, jak się nadął w obronie ojczyzny i uderzył w obelgi!

  •  

   pokaż komentarz

   @babangida: ja jestem bardzo pokojowo nastawionym człowiekiem, daleko mi do określenia "polaczka", ale niech ci będzie.
   Ja wiem czy to to było w obronie ojczyzny? Właśnie chciałem zwrócić uwagę, że: nie o ojczyznę jako tako byś walczyć musiał, ale o życia dorobek...

   P.S. Ja cię nie obrażam :/ Obszedłem tylko ukrycie komentarza- "w tym szaleństwie jest metoda" rozumiesz ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @babangida: Chodziło mi o to, że tchórzliwi egoiści: "Dlatego jeśli kiedyś będzie jakaś wojna, mnie pierwszego zobaczycie, jak rzucam karabinem o bruk i biorę nogi za pas. A patrioci niech sobie giną za ojczyznę.", kierują się egoizmem i pragmatyzmem podobnym do tego, który jest zauważalny u szmalcowników i donosicieli. Jednak nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

   Dziwi mnie, że korzyści z kolaboracji przedstawiasz w wymiarze patriotycznym (tego co jest dobre dla narodu i państwa), podobno gardzisz patriotyzmem. I gdzie tu logika i spójność tezy? Sam nie wiesz o co ci chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Seisiana: Z wikipedii co prawda, ale niech będzie: Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriates) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia.

   Teraz powiedz mi, w jaki sposób dostrzegasz "wymiar patriotyczny" w mojej opinii nt. korzyści z kolaboracji, bo ja takiego związku nie widzę. Czy jeżeli mówię o tym, co jest w moim odczuciu dobre dla narodu i państwa świadczy o tym, że prezentuję postawę pełną "szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar". Nie wydaje mi się.

   A to, co napisałem nic wspólnego z tchórzostwem nie ma, lecz ze zdrowym rozsądkiem i pragmatyzmem właśnie, które to według mnie są pozytywne. A w przepychanki nt. czytania ze zrozumieniem nie będę się wdawał.

  •  

   pokaż komentarz

   @babangida: Akurat ta definicja potwierdza związek - chociażby poprzez stwierdzenie, że patriotyzm jest to postawa "oddania własnej ojczyźnie" i "gotowość do pracy dla jej dobra". Chęć ochrony własnego państwa, a tym bardziej stolicy, przed zniszczeniem, całkowicie mieści się w definicji patriotyzmu, jest to działanie na rzecz zbiorowości/narodu, a nie jedynie dobra osobistego.

   Dla mnie ucieczka z pola walki to tchórzostwo, dla ciebie zdrowy rozsądek i pragmatyzm. Niech tak będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Seisiana: Dla ciebie to tchórzostwo , a czy kiedykolwiek próbowałaś oddać życie za cokolwiek? Walczyć za idee patriotyczną która w tobie płonie olbrzymim płomieniem? Nie sądzę. Wiele słyszę słów o patriotyzmie w naszym kraju , wielu widzę ludzi młodych gadających różnego rodzaju truizmy związane , tylko czy oni wiedzą co to w ogóle jest patriotyzm?
   Nigdy nie miałem okazji skonfrontować się z wrogiem mającym wymusić na mnie zmianę sposobu myślenia (poza szkołą , ale wyszedłem obronną ręką) , więc skąd w ogóle mam mieć pojęcie o wartości jaką jest patriotyzm?
   Literatura? Ona nigdy nie odda w pełni pewnych odczuć , podstaw , a przede wszystkim zawsze jest subiektywna w tym sensie , że jest to z punktu widzenia autora , a nie ciebie. Każdy człowiek jest niepodległym podmiotem poznającym , dla którego doświadczenie jest rzeczą dużej wagi. Nie wiem jak zareagowałbym na wojnę , na to co było kiedyś i co ukształtowało te wszystkie narodowe mity , które powiedzmy sobie szczerzę - często są przekłamaniami , heroizacją , apoteozą i innymi formami wywyższenia rzeczywistych wydarzeń.
   I pytanie które kiedyś zadał wielki filozof , na które odpowiedź wydaję się bardzo prosta , ale wcale taka nie jest "Dlaczego chwila rajska , bardzo ulotna , przeżywana przez jednostkę , miałaby być mniej warta aniżeli długo trwający ,względnie bezproduktywny , nijaki i nudny okres całych zbiorowości? "
   Wypowiadanie się o patriotyzmie zostawmy ludziom którzy w jakikolwiek sposób doświadczyli tego jak to jest być pozbawionym własnej narodowości , własnego domu ze względu na wojny i inne wydarzenia losowe - oni nie muszą wczuwać się w sytuacje , oni odczuwali to naprawdę , nie potrzebują barwnych opisów , czarowania słowami - oni wiedzą co się działo i co czuli. Twoimi źródłami są książki , filmy dokumentalne bądź inne materiały które nie oddają w pełni atmosfery chwili.
   Tworzenie takich wymijanek epistemologicznych w stosunku do pojęcia patriotyzmu czyli tworzenia takich przekształceń znaczeniowych typu np. praca w Polsce i przysługiwanie się rozwojowi gospodarki Polskiej jest dzisiejszą formą patriotyzmu , dla mnie to jedynie próba usprawiedliwienia tych truizmów które wygłaszają ludzie którzy nie mieli okazji się wykazać i teraz starają się umotywować swoje słowa czynem.
   Patriota to osoba świadoma tego co może stracić i tak to widzę i tak próbuję wytłumaczyć zjawisko patriotyzmu.
   Sam nigdy się za takowego nie uważałem bo nie mam do tego podstaw , co więcej - bycie patriotą nakłada na mnie pewien rodzaj ograniczenia związanego z narodowością. Jestem związanym z europejską kulturą więc moja kultura to kultura europejska i jestem obywatelem europy.

 •  

  pokaż komentarz

  Potrafiłeś wyrazić coś wielkiego prostymi słowami. Zgadzam się z Tobą i popieram thumb up

 •  

  pokaż komentarz

  W Polsce jest fajnie :D. Żartuję. Jest zdecydowanie niefajnie.

Dodany przez:

avatar GraveDigger dołączył
405 wykopali 122 zakopali 25.9 tys. wyświetleń