•  

  Chętnie Cię poratuję i wpłacę parę groszy na zagrychę do tej wódki - podaj tylko namiary na swoje konto DotPay.

  •  

   @Technokrata: Obawiam się, że poratujesz nie mnie ale Dotpay, bo i tak Twojej wpłaty nie zobaczę na oczy. Zresztą wódka już i tak wypita wczoraj na smutno. Może zaczniemy zbierać na następną?

  •  

   @jackblack: Ach, jaki niefortunny obrót sprawy, nie pomyślałem...

  •  

   Moglibyśmy sprzedawać losy wykopowe. Każdy wpłaca 1zł, potem losowanie na ekranie i jeden wykopowicz zgarnia wszystko i opisuje co kupił za 50zł :D

  •  

   @mas1o: Od takiej działalności pewnie trzeba zapłacić vat, pit, cit, zus, krus i akcyzę. Zatem tak jak mówisz, gdyby wszyscy wykopowicze wpłacili po 1zł to być może dla wygranego zostałoby te 50 zł :)

  •  

   wykopowe. Każdy wpłaca 1zł, potem losowanie na ekranie i jeden wykopowicz zgarnia wszystko i opisuje co kupił za 50zł :D

   @mas1o:
   hoho, pozwolnie od Izby Celnej na loterie masz?

  •  

   @jackblack: nie bój dupy katuj ich aż wyrzygają kasę, idź do sądu albo co. Ja bym za nic nie odpuścił. Jak zobaczą parę świstków od prokuratora to może zmięknie im rura.

  •  

   @pierredollain: Po odprowadzeniu tych wszystkich platnosci na koniec kazdy wykopowicz musialby dorzucic jeszcze po 20gr

 •  

  Wypij za moje zdrowie, wykop

 •  

  Więcej danych.

  Jakieś rachunki za ich usługi, nazwa sklepu, cokolwiek.

  A wy wykopujecie. Łykacie wszystko jak młode pelikany.
  O czarny PR wcale nie jest trudno w necie.

  Dlatego proszę o dowody.

  •  

   @exploti: o to to! Wpada nikomu nie znany typek rzuca oskarżenia i juz zaczyna się nagonka.

  •  

   @exploti: Ta firma to jakaś parodia. Mnie okradli na jakieś 1500zł. Nie sposób odzyskać tych pieniędzy. Mailową komunikację przeciągają do jakiś 3 tygodni (tyle czekałem na odpowiedź na jednego maila) telefonicznie nigdy nie sposób się czegokolwiek dowiedzieć a reklamacje każą sobie wysyłać ... do spółki córki w londynie (cały ich biznes działa jako polska spółka) - jedynie po to żeby każdą sprawę maksymalnie przeciągnąć a reklamacje uwalić po przekroczeniu regulaminowego terminu.

   Już nie wspomnę o żenującym poziomie usług, gdzie długie awarie czy pady bez wcześniejszego ostrzeżenia są na porządku dziennym.

   Albo wypłaty, tzn. wtedy kiedy jeszcze płacili, szły po dwa tygodnie, potem ktoś przestawiał daty w systemie na regulaminowe trzy dni.

   Czarny pr?

   A jasne. Z ochotą zrobię im czarny pr gdzie tylko będę mógł. To gniot, który nie powinien od jakiegoś roku istnieć.

   Wpisz sobie w google dotpay problem z wypłatą, albo dotpay problemy i zobacz ile ludzi żali się w internecie na to gówno. ;) Nawet najlepsza agencja nie zrobiłaby aż tyle czarnego pijaru.

  •  

   @exploti: no cóż ja jestem u nich już około 1 rok, wypłaty mam ustawione automatycznie i przychodzą po 3-7 dniach, ale zawsze przychodzą

  •  

   @exploti: obejrz powiązane linki i tyle. spraw ajest autemntyczna, setki ludzi czekają miesiącami na swoją kasę...

  •  

   @Dirty_Digger: A może jakieś dokumenty, potwierdzenia?

  •  

   @exploti: Masz rację. Wejdź sobie na ich profil na fb, pierwszy wpis na górze i komentarze. Większość w stylu 'oddajcie moje pieniądze'. Do tego to nie są fałszywe konta, bo ci ludzie mają zdjęcia, znajomych, pracę itd. To powinno Ci wystarczy, aby uwierzyć, że problem rzeczywiście istnieje.

  •  

   @fotel_prl: http://img828.imageshack.us/img828/3884/dotpay.png , przelew z 11.09 zmienił swój status dopiero dzisiaj :), oczywiście data realizacji "regulaminowa". Drugi, jak widać nie dotarł.

  •  

   @myxeny: a tutaj moje dwie ostatnie wyplaty, jak widac na ostatnią wciąż czekam

   http://img24.imageshack.us/img24/2113/dotpaybezpiecznetransak.png

   (zamazałem dane identyfikujące mnie bo juz slyszałem plotkę o rozwiązaniu umowy z osobą, która narzekała na dotpay)

  •  

   @konradk: i tak Cię znajdą po datach ;-)

  •  

   @exploti: dowody? poczytaj sobie w sieci opinie firm czekających miesiącami na wypłatę
   ja czekałem ponad 2 miesiące i zmieniłem operatora

   na szczęście juz odzyskałem całą kasę i moge pomoc, bo mam na nich sposób

  •  

   @kamrat29: a wiec dawaj ten sposob :)

 •  

  @jackblack: Może podaj termin od jakiego czasu czekasz na środki?

  •  

   @snicer: miesiąc, ale nie jestem jeszcze najgorszy. Niektórzy czekają dłużej. Termin, jaki podaje ich regulamin to 3 dni.

  •  

   @jackblack: A nie warto jak najszybciej przejść na innego pośrednika? Twój tekst brzmi, jakbyś nadal tkwił w bagnie w którym wylądowałeś.
   Zamiast dotpay jest jeszcze kilku, bardziej stabilnych - ecard, płatności.pl, nawet chyba moneybrookers oferuje na Polskę opcje szybkich płatności przez tutejsze banki.

  •  

   @kubako: Jestem w trakcie przechodzenia jednak napisanie oprogramowania do nowego systemu płatności trochę trwa i kosztuje. (Dobrze, że informatyk zgodził się poczekać na zapłatę i pracuje teraz za free). Problem polega na tym, że Dotpay trzyma całą moją kasę i nie chce oddać. Nie mam za co kupować towaru i w podobnej sytuacji jest wiele innych osób - stąd ten wykop.

  •  

   @kubako: są jeszcze przelewy24.pl i transferuj.pl (choć to ostatnie jest dziwne)

  •  

   @jackblack: Nie siedź i nie pij teraz tylko zbieraj kontakty do ludzi, którzy też są poszkodowani. Złożycie zbiorowy pozew i może zwrócą pieniądze które przez nich tracisz. W razie czego złożymy się na Twoją działkę w kosztach procesu.

  •  

   @kubako:
   Ludzie nie biorą tych graczy, bo nie chcą płacić dużych prowizji :)

   @boryspo:
   Transferuj.pl jest dosyć młodym systemem, ma bodajże rok.

  •  

   @jackblack: Dodatkowo chyba będziecie mogli się starać o odszkodowanie z tytułu utraconych możliwości, ale to już może jakiś prawnik się wypowie? Dobrze, że piszesz pod nowy system płatności. Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć pieniądze na towar. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

  •  

   @Werian89: wydaje mi się, że u nich prowizje są podobne jak w dotpay'u

  •  

   @jackblack:
   My czekamy już od 25 sierpnia. 80 tys długu. Wczoraj zarzuciliśmy na konto FB dotpay całą listę transakcji, oczywiście z innego konta bo 2 tyg nam zbanowali od ręki za pytanie czy zbankrutowali. Post został skasowany w parę minut (mimo nocnej pory). Chciałęm też dodać na wykop zainteresować sprawą media.
   Fałszowanie dat też był bardzo powszechne. Zlecenie miało miesiąc opóźnienie tak daty aby wyszło że nie więcej niż7 dni roboczych.

 •  

  Zostało Ci tylko wypić za dobry obrót spraw;) zdrówko!

  •  

   @jackblack: jakis dowod na twoje tezy?

  •  

   @thetot: poczytaj powiązane, poczytaj komentarze poniżej. Jest oczywiście możliwe, że pozakładałem setki kont na Wykopie, Facebook'u, róźnych forach w necie, naprodukowałem fałszywych screenów i teraz chcę zniszczyć tę niczemu niewinną firmę. Istnieje jednak inna możliwość - to Dotpay zawalił sprawę i ludzie naprawdę nie mogą odzyskać pieniędzy. Możesz sobie wybrać.

 •  

  Macie rację, teoretycznie mogę być pracownikiem konkurencyjnej firmy i robić czarny PR, ale jak mam was przekonać, że tak nie jest? Podam adres strony internetowej i co, wtedy uwierzycie? Mogę podać cokolwiek, chociażby chomika, który także przyjmuje wpłaty przez Dotpay. Mam pokazać screen swojego konta firmowego gdzie mam debet na 4000, bo ciągle wierzę, że w końcu odzyskam moją kasę i go spłacę? Przecież każdy może mieć debet.
  To, co może was przekonać jest w powiązanych.
  Przeczytajcie uważnie wywiad z prezesem. Dziennikarz pyta dlaczego są opóźnienia, a on opowiada bajki o tym, że ludzie nie wiedzą jak zlecić wypłatę, że nie znają terminów itp. A ludzie czekają po kilka miesięcy na swoją kasę, gdy termin to 3 dni dla firm, a 10 dla osób prywatnych.
  Czy naprawdę myślicie, że te wszystkie komentarze pod artykułem w DI pisałem osobiście?

  •  

   Podam adres strony internetowej i co, wtedy uwierzycie? Mogę podać cokolwiek, chociażby chomika, który także przyjmuje wpłaty przez Dotpay.

   @jackblack: No już bez takich fochów. Podaj adres strony, a w stopce strony napisz pozdrowienia dla Wykopu, albo jackblack pozdrawia, albo zrób promocję dla Wykopowiczów 5% taniej lub napisz notkę w newsach - jakikolwiek wpływ na zawartość tej strony chyba masz? I nie przejmuj się zarzutami, że zrobiłeś to dla reklamy, haters gonna hate.

  •  

   @Technokrata: no, rabacik przy wpłacie na konto to chyba jest to.

   ostatnio jak robiłem zakupy AGD do mieszkania to zazwyczaj płaciłem przelewem, z takiego powodu że za płacenie DotPay albo innym było np. +20 zł...

   rozważ to.

  •  

   @exploti: Sam pomysł na firmy pośredniczące w płatnościach nie jest zły, tego się nie czepiam. Płacimy parę procent ale dzięki temu możemy księgować transakcje natychmiast i wydawać towar w tej samej chwili ( czasem jest to ważne - np kody do gier) , obsługiwać karty płatnicze itp. Można to zapewne zrobić samemu ale trzeba by zakładać konta we wszystkich polskich bankach, pisać oprogramowanie do przeglądania transakcji co w przypadku jednej firmy się nie zwróci.

  •  

   Można to zapewne zrobić samemu ale trzeba by zakładać konta we wszystkich polskich bankach

   @jackblack: Dodam, że jeśli samemu założysz konto w banku, i korzystasz z funkcji szybkiego przelewu typu mTransfer, Płacę z Inteligo, czy innych, to i tak płacisz prowizję rzędu 2%. Jest to ździerstwo i chamstwo, bo de facto taka funkcja nic nie kosztuje. Powiedzmy mogliby przerzucić na sklep równowartość kwoty wykonania przelewu - typu 50gr czy 1zł. Ale 2% od 500zł to 10zł - trochę sporo za niby ułatwienie dla klienta.

   Ogólnie, te 2% prowizje, nieważne czy doliczane przez bank, pośrednika przelewów, czy firmę od kart płatniczych, jest de facto przerzucane na klienta w cenach produktów. Czyli nawet jak zapłacisz bezpośrednio lub przy odbiorze gotówką, to płacisz więcej (tylko akurat to zostaje w kieszeni sklepu, niektóre oferują też rabaty przy tego typu płatnościach).
   Jako, że dotyczy to obecnie wszystkich towarów, i wszystkich sklepów (stacjonarne też płacą haracz kartom płatniczym) to nazywam podatkiem bankowym ;)

  •  

   @jackblack: kumpela czeka 3 tygodnie na kasę z dotpaya. Ja też czekam coś koło tego (na marne 30 zł). A płatności.pl znajomemu co ma firmę na bieżąco wypłacają kasę (ma ustawione auto wypłaty codziennie). Poza tym Platnosci.pl robią wypłaty za free a dotpay za złotówkę.

  •  

   @jackblack: w zasadzie ten adres strony + info w stopce to nie jest zly pomysl. Nie dziw sie, ze ludzie podchodza sceptycznie. Rozumiem problemy jakie mozna napotkac, ale ZANIM wylejesz swoje gorzkie zale powinienes to UDOKUMENTWOAC, bo poki co spekulujesz. Ludzie nie wierza, bo tak napisales.

   To TY powinienes udwowodnic, a nie my mamy szukac. Ty sie zwracasz do nas o wykop effect, wiec wloz minimum wysilku. By w ten sposob dyskredytowac mozna latwo i kazdego.

  •  

   @thetot: Rozumiem Twoje podejście, rozumiem też innych. Problem polega na tym, że ja nie mam szansy tego udokumentować. Jeśli w stopce strony wstawię pozdrowienia dla wykopu bedzie to jedynie dowodem na to, że ... mam swoja stronę i umiem edytować jej stopkę. Jesli pokaże screeny z konta Dotpay to bedzie znaczyło, że umiem obrabiać obrazki. I tylko tyle, niczego innegoi nie mógłbym dowieść.
   Zrobiłem inaczej - pokazałem, że to nie jest wyłącznie moje zmartwienie. Podałem linki, które uprawdopodobniają moją wersję, napisałem - zgodnie z prawdą - że Dotpay usuwa wszystkie komentarze poruszające tę sprawę z Facebooka. Do mojego wykopu dopisali sie inni oszukani i sprawa zrobiła się głośna.
   Wszystko to sprawia, że nawet jeśli byłbym hejterem albo przedstawicielem konkurencji to problem niewypłaconych środków istnieje. CBDU

 •  

  Nigdy nie rozumiałem dlaczego nie można przesyłać z konta na konto, tylko wspomagać się pośrednikami...

  •  

   @dzoker: Bo tak jest szybciej. W przypadku przelewu z konta a konto transakcja może trwać dłużej niż 24h. W przypadku płatności typu Dotpay, transakcja jest zatwierdzana w ciągu kilku minut, a nie rzadko "z automatu".

  •  

   @zagu: Tak jest tylko po stronie klienta: Sprzedawca musi sobie na pieniążki chwilkę poczekać...

  •  

   @Mibars: Zdaję sobie z tego sprawę. Powinienem był to napisać.

  •  

   @zagu: nie wiem jak to wyglądało z kosztami takiej usługi, ale w mbanku już mają "ekspresowe" przelewy. Nigdy jednak mi nie zależało na szybkości, więc nie korzystałem, a prowizja chyba 1,50

  •  

   @Ranger: Dla mnie, jako dla klienta, korzystanie z takich usług jest wygodne - płacę określoną cenę, a kilka minut później mam potwierdzenie wpłaty niezależnie od tego w jakim banku ma konto firma której płacę.

  •  

   Sprzedawca musi sobie na pieniążki chwilkę poczekać...

   @Mibars: To tak jak płacę z Allegro.
   Osobiście nigdy nie realizuję transakcji, póki kasa nie przyjdzie na moje konto. W wirtualnych pośredników nie wierzę. Takie sztuczne przyspieszanie transakcji, które nie wiadomo jak się skończy (czytaj: może się skończyć tak jak tutaj)

  •  

   @dzoker: Prosta sprawa - integracja. Masz sklep internetowy. Możesz codziennie się "ręcznie" logować w mBanku, sprawdzać od kogo przyszedł przelew, na jaką kwotę i ręcznie potem w panelu sklepu odfajkować, że zamówienie było opłacone. Można to zrobić za pośrednictwem dotpaya lub platnosci.pl. Wtedy nie musisz nic sprawdzać, bo zamówienia same zmieniają status na opłacone. Nie tracisz czasu na zatwierdzanie zamówień i możesz ten czas poświęcić na coś bardziej konstruktywnego. Tak wiem, przy 2 zamówieniach dziennie to nie ma sensu się tak bawić, ale przy 20 już tak :-)

   Poza tym przy kilkudziesięciu zamówieniach dziennie to naprawdę jest problem. Wyobraź sobie, że ktoś robi Ci przelew i nie poda w tytule przelewu numeru zamówienia. Mało tego - niech zrobi przelew od kogoś znajomego bo on sam nie ma konta w banku. I teraz domyśl się, od którego klienta jest ta wpłata. Czasami nie da się do tego dojść (jak masz dużo produktów w tej samej cenie - więc po kwocie nie namierzysz zamówienia) i musisz czekać aż jakiś klient się wkurzy pytając się, gdzie jego zamówienie i dopiero wtedy skojarzysz ten przelew z konkretną osobą ;-)

  •  

   @zagu: polecam BlueCash - korzystają z ich usług największe firmy, więc korzystam i ja - Allegro, eBay (paypal), doładowanie komórki przez bank, przelew natychmiastowy w Alior Banku itd... Więc nie mogą sobie pozwolić na lipę. Jeszcze ani razu nie miałem problemu, przelewy są błyskawiczne. No i firma jest z sąsiedniego Sopotu, więc jak coś to mogę ich "odwiedzić" ;)
   @dzoker: pieprzysz głupoty, jak potłuczony. Właśnie w/w firma obsługuje płacę z Allegro. Nawet sobie nie zdajesz sprawy, jak powszechne są ich usługi, może nawet z nich skorzystałeś nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

  •  

   Mała pomyłka - akurat w przypadku Allegro jest to inna firma, co nie zmienia faktu, że działa dobrze i zawsze korzystam z tej opcji. Szybko, prosto i przyjemnie. I każdy normalny sprzedawca i wtajemniczony kupujący na Allegro Ci ją pochwali.

  •  

   @rzdx2: Możesz też odesłać przelew, na konto z którego przyszedł. w tytule wpisując, że nie byłeś w stanie zidentyfikować nadawcy. Gorzej jak ktoś na poczcie opłacał...

  •  

   @zweipack: właśnie te z poczty są najlepsze! Nie wiem jak jest teraz, ale z 2 lata temu mi znajomy mówił, że przyszedł jakiś przelew ale Pani na poczcie zamiast numeru zamówienia w tytule przelewu wpisała coś w stylu: "Wpłata własna urząd pocztowy Kozia Wólka" ;-)

 •  

  Wykopuję z ogromnym uznaniem dla sposobu ujęcia sprawy przez autora :) Zamiast tytułu "jak dotpay okrada ludzi", kreatywny pomysł z grą.
  Choć wiem, że podszyty bezradnym humorem smutku człowieka, który pogodził się z solidną przegraną.

 •  

  Strona FB usunięta/zablokowana?

  The Game - they lost it.

 •  

  http://interaktywnie.com/biznes/newsy/social-media/prowy-kryzys-dotpay-z-facebooka-znika-fanpage-firmy-21765 - warto dodać, że pojawiło się tutaj oświadczenie firmy dotpay......według której nie ma żadnych opóźnień w przelewach :D
  "Sytuacja firmy jest stabilna, wypłaty są regulowanie terminowo."

  •  

   @grzegkr: Ech, no nie mam siły...

   Ciężko jest nam się odnieść od niestosownej zabawy internautów, z których 99% nie jest i nie było naszymi klientami...
   Zabawy?! Jakiej zabawy?! Dla zabawy ludzie wpisują swoje skargi we wszystkie możliwe miejsca w necie? Dla zabawy zakładają strone anty Dotpay? Super zabawa, dawno się tak nie ubawiłem. I jak wyliczyliście te 99 procent?

   Zaistniała sytuacja przypomina pogłoski o bankrutującym banku - czyli złośliwe rozsiewanie plotek, które nie mają podstawy
   Nie róbcie z siebie myślących inaczej wobec waszych klientów, z których każdy otrzymywał informację, że wypłata jest niemożliwe, prośby o cierpliwość i przeprosiny. Nawet teraz można do was zadzwonić i to usłyszeć. Za co więc ciągle wasz helpline przeprasza jesli sytuacja jest stabilna, he?!

   Sytuacja firmy jest stabilna, wypłaty są regulowanie terminowo. Dotpay SA, jako spółka akcyjna, publikuje swoje wyniki finansowe i są one ogólnodostępne.
   Niedowiarków zapraszamy osobiście do naszej siedziby

   Po co? Mam pojechać do Krakowa, żeby zobaczyć panią księgową, która powie mi, że 'sytuacja jest stabilna, przepraszamy za opóznienie, wpłata wyjdzie lada moment" ? To samo mogę usłyszeć przez telefon. Na miłość boską, płatności internetowe to nie jest sex, gdzie obecność osobista jest pożądana.

   Jeśli jednak nasz użytkownik twierdzi że jest inaczej, co oczywiście jest jego prawem, zgodnie z umową lub regulaminem powinien złożyć stosowną reklamację, na którą otrzyma odpowiedź. Nasze biuro obsługi klienta udziela także na bieżąco odpowiedzi na wszelkie zapytania klientów.
   Miło mi, że mam prawo twierdzić co innego niż Dotpay. Reklamacje składam co parę dni, podobnie jak wiele innych osób. Wszyscy dostają te same odpowiedzi. Reklamacje składaliśmy też na waszej stronie na FB, z widocznym efektem.
   ** Żadna osoba pisząca poważne zarzuty nawet nie powołała się na nadany numer reklamacji, a większość jest nam kompletnie nieznana.**
   Po waszych praktykach ciężko się dziwić klientom, że boją się ujawnić swoje dane.

  •  

   @grzegkr: oraz można zgłosic reklamację... a na moje maile już już od miesiąca nie odpowiada ;)
   a firma mogła by oświadczyć dlaczego fałszuje daty przelewów ;)

  •  

   żeby zobaczyć panią księgową

   @jackblack: Nie zobaczysz;) Po 4 dniach nieustających prób dodzwonienia się do działu księgowości, postanowiłem wybrać się tam osobiście. Pani w recepcji była wielce zdziwiona, że mam problemy z dodzwonieniem się, bo przecież cały czas pracują. Jak jej powiedziałem, że inne osoby na necie też piszą, że mają problemy, to usłyszałem, że zawsze znajdzie się jakiś malkontent...no to widać jest nas sporo:D Poszła dowiedzieć się co w mojej sprawie, wróciła po chwili i powiedziała, że w BOK'u poinformowali ją, iż pieniądze zostaną wypłacone w poniedziałek ( byłem w piątek ) - wypłacili, ale oczywiście datę sfałszowali;) Na moje pytanie czy nikt z księgowości nie raczy wyjść ze mną porozmawiać, powiedziała że nikogo z działu księgowości nie ma...to jak ja się miałem dodzwonić?:) Z don'tPay'em ( wcześniej allpay ) współpracowałem od 2004 roku, ale od początku tego roku dzieją się same jaja, także już się przeniosłem gdzie indziej. Pani w recepcji bardzo miła i nawet przeprosiła, ale co ona ma do tego jak jej szefostwo to zwykłe buraki.

  •  

   @grzegkr: Jeżeli masz dowody, to fałszowanie dat jest przestępstwem, więc... :)

  •  

   @simivar: niemal każdy ma dowody, daty są wystawiane wstecz. u mnie dzisiaj ustawili (rano jeszcze nie było) 11.09 a przelewu jeszcze nie ma. pewnie dzisiaj zrobili.

 •  

  Przyznam, że rozmach jakiego nabrała akcja pięknie mnie zaskoczył. Naprawdę dziękuję,
  Widzę, że Dotpay przyjał taktykę stadionową: przed nikim się nie będziemy tłumaczyli i "Niiiic się nie staaaaało, kochani, nic się nie staałooo".
  Otóż stało się. Ludzie nie śpia po nocach bo nie mają na opłacenie rachunków, ZUSu, nawet na piwo niedługo zabraknie, a cała kasa leży na kontach Dotpay,.
  Ich zachowanie wydaje mi się zupełnie bez sensu. Szarpanina, zamykanie konta na FB itd powodują jeszcze większe zamieszanie i zaniepokojenie klientów. Jedna sensowna wypowiedź prezesa załatwiłaby sprawę ale jej nie ma.

 •  

  @jackblack: A poważniej - podaj namiar na swój biznes wraz z inną możliwością wpłaty niż DotPay, może paru Wykopowiczów się skusi i dociągniesz jakoś do wypłaty z DotPay, albo przynajmniej będzie na tę zagrychę.

  •  

   @Technokrata: Dzięki za starania:) Nie chciałbym jednak aby na koniec wyszło na to, że chcę naciągnąć wykopowiczów na zbiórkę kasy dla niefortunnego przedsiębiorcy. Bardziej chodzi mi o ogólny problem firmy, która robi sobie jaja z ludzi, łamie własny regulamin i jest o tym cicho.

  •  

   @jackblack: Mimo wszystko jestem ciekawy. Jak już naprawdę nie chcesz w komentarzu podać namiarów, to poproszę na priv: kontakt małpa reklamisko kropka com. Nie opublikuję tego linka bez Twojej zgody, chociaż pewnie wciąż będę Cię na to namawiał.

  •  

   @Technokrata: Cóż, nie udało mi się dostać linka, a właściciel zamilkł także tutaj... Może znalazł kolejne 20 zł i opija wejście na główną ;)

 •  

  Potwierdzam, my też czekamy od 7 września cyzli już... ponad 1,5 miesiąca, przy czym wypłaty w sierpniu, lipcu czy czerwcu były tak samo problematyczne tylko wtedy rekord czekania wyniósł max. 3 tygodnie, teraz jest mega rekord wszechczasów.

  - fałszują listy wypłat bo wstawiają daty wstecz czyli masz datę wypłaty 1 dnia, przelewają Ci 30, a w listę wpisują datę 3
  - brak kontaktu, nie odpisuja na maile

  Przenieśliśmy się już do PayU, została tylko ta ostatnia wypłata i do widzenia z oszustami

 •  

  Skasowali swój fanpage fagasy. Została nam tylko strona poszkodowanych na FB :/

 •  

  Polecam tematy na wht n/t właśnie dotpay gdzie zarzuty są potwierdzane przez różne osoby...
  http://www.webhostingtalk.pl/topic/28815-wyznania-klienta-dotpay/
  http://www.webhostingtalk.pl/topic/29296-przygody-z-firma-dotpay/

 •  

  No i jak widzę to sam jestem w czarnej d....
  Mam portalik w którym wdrożyłem płatności online właśnie poprzez dotpay. Płatności na zasadzie użytkownik płaci, dotpay odbiera i od razu wysyła potwierdzenie POSTem na mój serwer że takie coś nastąpiło(przedłużenie kont premium). Właściwie całość jest w fazie testów i działające konta nie są jeszcze udostępnione użytkownikom.

  Bardzo bym prosił o polecenie podobnego Polskiego systemu z podobnymi możliwościami.

  •  

   @zdunek89: Zerknij na platnosci.pl - ale poczytaj opinie, ja tylko wiem, że istnieją. No i jest jeszcze PayPal - banalnie prosty do wdrożenia, ale wypłaca za darmo gdy uzbierasz 500 zł. Nigdy nie miałem tam dużych obrotów, ale ileś tam wypłat już zrobiłem i wszystko szło sprawnie - chociaż zalecam ostrożność, czytałem o wielu przypadkach blokady kont - najczęściej gdy z tego samego IP były robione przekręty.

  •  

   @zdunek89: platnosci.pl? Poczytaj wspomniane webhostingtalk - tam doświadczeni ludzie w tych tematach ;)

  •  

   @Technokrata: platnosci.pl mają jeden podstawowy problem, muszą być zakładane na firmę. Prowadzę działalność w AIP i ciężko mi jest tam założyć konto na firmę...

  •  

   @zdunek89:
   Transferuj.pl, przelewy24, ostatnio pojawił się yetipay.pl (z tym ostatnim to trzeba ogarnąć czy jest możliwość wdrożenia usługi jaką chcesz).

  •  

   @zdunek89: a co to za portal?

  •  

   @k7kalik: www.ifotos.pl

  •  

   @zdunek89: Polecam HomePay. Korzystam już z ich usług parę miesięcy i sobię ich chwalę, przelewy przychodzą kilka dni po zleceniu ich.

  •  

   @zdunek89: nie korzystalem z tych firm o ktorych piszecie, ale wyplata kasy z cashbilla i % z smsa jest dla mnie super, kasa na koncie jest czasem nawet po 3 dniach, chyba wiecej wymagac nie mozna...pzdr

 •  

  Sam dodałem kilka godzin wcześniej taki wykop. To są po prostu ZŁODZIEJE. Już przestaję wierzyć w to, że kiedykolwiek te pieniądze dostanę.

  @edit: O dziwo dzisiaj status wypłaty zmienił się na wykonany. Wypłata zlecona 8 września 2011r, a dopiero dzisiaj (18.10.2011r) dostałem przelew. Z mojej matematyki wynika, że to "trochę" dłużej niż 10 dni roboczych...

 •  

  Używam dotpay od jakiś 4 lat i nie miałem większych problemów, pieniążki z przelewów są w ciągu 3-4 dni, z smsów premium również w regulaminowym czasie (ok 14 dni). Mam nadzieje że nie kracze ;)

 •  

  Również potwierdzam, na wypłaty czeka się miesiącami i to dosłownie !

 •  

  A jaki powód podaje Dotpay?
  Bo też korzystam z ich usług i nie miałam nigdy problemów, choć u mnie są to raczej drobne kwoty.

  •  

   @e-welina: Powód podają stały "Mamy problemy, przeprowadzamy reorganizację i prosimy o cierpliwość". A najgorsze w tym jest to, że nawet nie ma na kogo nakrzyczeć bo te panie na infolinii są niczemu niewinne, a do tego bardzo miłe.

  •  

   @jackblack:
   hej, zróbmy tak - ja prowadzę małą działalność i chętnie nawrzeszczałbym na niektórych klientów, ale tego nie robię - bo czasami wracają.
   Zadzwoń do mnie i nawrzeszczymy na siebie nawzajem i będzie nam lepiej ...

   Od razu zaznaczam że problem bycia miłym odpada ... no i oczywiście wszystko free

 •  

  najsmutniejsze,ze polski sąd to co najwyżej nakaże oddać Ci kase + ew. odsetki regulaminowe i tyle, żadnej kary za niewywiązanie się z umowy..

  •  

   @M4ks: karą będą dodatkowe koszty dla nich. ani sąd, ani prawnicy pokrzywdzonych, podobnie jak komornik, za darmo nie pracują :)

  •  

   @klimer: tylko, ze to nic, bo pewno prawnika mają na etacie, zresztą nie o to chodzi, tylko o zasadność takiego prawa.

  •  

   @M4ks: to nic że dotpay ma prawnika. będzie musiał zapłacić koszty procesu, koszty zastępstwa procesowego klientów dotpay, do tego jak nie zapłaci dobrowolnie to dojdą mu koszty komornicze. nie są to małe sumy przy takich ogromnych długach!

 •  

  Polecam platnosci.pl!!!!!!!!!!!!!

  Najlepsza firma jaka moze byc, musi trzymac poziom bo nalezy w koncu do grupy allegro. Wyplaty sa tu po jednym dniu.

  W dotpay pracuja k.u.r.w.y i smiecie, zwlaszcza typek z dzialu bezpieczenstwa. Ma nie wyparzony ryj w ktory chce sie przylozyc. Wypominial mi jedna rzecz, i potem ponoc do niego sie niekulturalnie odnioslem to żądał przeprosin listownych bo jak nie to biegnie do prokuratury. Pewnie tez ktorys z was mial do czynienia z dzialem bezpieczenstwa.

 •  

  No to fajnie, zanim zdążyłem cokolwiek zobaczyć, strona na FB już usunięta.

 •  

  Cwaniaki jak zainkasują pieniądze to trzymają je dopóki się kilka razy nie upomnisz. Kupowałem w sklepie internetowym i zrobiłem zakupy przez ten cały dotpay. Po 2 dniach okazało się, że sklep towaru nie ma, więc zażyczyłem sobie zwrot pieniędzy. Sklep wykonał zlecenie zwrotu w tym samym dniu (dostałem potwierdzenie z numerem operacji w dotpay). Zadzwoniłem do nich, podałem nr, a oni do mnie, że w ciągu 48h pieniądze powinny wrócić na moje konto. Oczywiście w tym czasie nie wróciły, a działąnie tej spółki jest swoistą paranoją, gdyż jeżeli ja płacę to odbiorca ma pieniądze w kilka sekund, a z powrotem już nie. Po jeszcze 3 telefonach do nich łaskawie zwrócili moją kasę.

 •  

  Brawo, rozwaliliście im profil na FB! A ja akurat wrzuciłem jeden komentarz, na który nie odpisali :(

 •  

  Oni wypłacają tylko z opóźnieniem. Jak Ci się nie podoba to zmień firmę.

  •  

   @eldoka: Tak, ale w regulaminie jest że opóźnienie trwa do 10 dni

  •  

   @eldoka: dobrze się czujesz? 1,5 miesięczne opóźnienie jest OK? ;)
   I tak, zmieniłem firmę ale dotpay jeszcze NIE ODDAŁ KASY, łapiesz to?

  •  

   @normanos: odda na pewno. Masz podpisaną umowę czy z oddziałem w Anglii dotpay współpracujesz?

  •  

   @eldoka: już prawie oddał. Właśnie w panelu sfałszowali daty i dzisiaj wbili, że wypłata z 7.09 wyszła 14.09. Przelewu jeszcze nie ma, pewnie będzie jutro. Ciesze się, że to koniec "współpracy" z nimi.

 •  

  Coś się chyba dziwnego w tym DotPay dzieje. Zawsze było wszystko OK ale podobno przez ostatnie pół roku wszystko się popsuło. Poczytałem opinie i jednak wybrałem inny system płatności na swoją nową stronę. A byłem już prawie zdecydowany na DotPay.

 •  

  http://www.youtube.com/watch?v=9-rpPg4L8aU tyle mam do powiedzenia w tym temacie

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  @jackblack @easy_hunter dzięki Panowie. Przy okazji dla wszystkich laików jak ja - lekcja pierwsza: systemy płatności online definiują na nowo pojęcie prowizji i jest to kwota...którą my dostajemy. Co za czasy. Jak żyć Panie Premierze, jak żyć:)

  •  

   @tomaszek00: Jestem całkiem przekonany, że "prowizja za płatności" to kwota, którą bierze operator. W przypadku SMS jest to kwota którą TY dostajesz, bo wykonujesz "reklamę usług SMS", za którą owa prowizja przysługuje.

 •  

  Pewnie jeśli nie dotrzymali założeń regulaminu, to możesz z nimi rozwiązać umowę. W ten sposób ja bym jak najszybciej zmienił firmę obsługującą płatności, tak żeby najświeższe zakupy znowu się nie blokowały na dotpayu

 •  

  Odkopuje bo sam z nimi zacząłem walkę.

  Niestety w dalszym ciągu mają olbrzymie opóźnienia w wypłatach. Na pytania wysłane z formularzy kontaktowych nie odpowiadają. A na maila wysłanego na roczlienia@dotpay.pl otrzymałem informację, że jak chce odzyskać pieniądze to muszę im wypowiedzieć umowę:
  "W celu rozwiązania zaistniałych problemów prosimy o:

  - wypełnienie formularza rejestracyjnego pod adresem
  https://ssl.dotpay.pl/index.php?content=rejestracja
  - w polu "dodatkowe uwagi" prosimy o wpisanie "rozwiązanie umowy IDxxx"
  gdzie xxx to Państwa
  dotychczasowe konto w serwisie Dotpay.pl

  Zwrotnie otrzymają Państwo nową umowę na obsług płatności z Dotpay S.A. na
  dotychczasowych warunkach, oraz wzór wypowiedzenia dotychczasowej umowy z Dotpay Ltd.

  Po podpisaniu nowej umowy otrzymają Państwo nowy numer ID, natomiast stare
  konto zostanie zamknięte i natychmiast rozliczone. "

  ...Czyli mam podpisać z nimi zerwać starą umowę i podpisać nową i wtedy mi wypłacą pieniądze...

 •  

  Kasy od DotPay nadal nie otrzymałem i do chwili kiedy te pieniądze nie przyjdą będę tej firmie robił darmową reklamę na wszystkich stronach internetowych jakie tylko znajdę. Niech ludzie wiedzą że współpracują z oszustami. Bo dla mnie oszustem jest ktoś kto zmienia sobie osobowość prawną po to żeby uciec przed długami. A ten czeka już prawie 3 miesiące. A pewnie czekał by dłużej gdybym wcześniej dał zlecenie wypłaty. Dlatego tez firma Dotpay jako instytucja finansowa nie zasługuje na zaufanie a każdy kto z niej korzysta powinien się dobrze zastanowić czy firma znowu nie wywinie jakiegoś numeru. Co ciekawe firma za swoje usługi pobiera kasę. A to by świadczyło że sprzeniewierzyli pieniądze klientów. Jakie można mieć zaufanie do takiej firmy ? Żadne.

 •  

  czarny PR, nara

 •  

  @jackblack @easy_hunter - a jescze mam pytanie - czy możecie polecić skrypt obsługujący płatności.pl (zarówno sms jak i przelewy), gdyż nie mogę znaleźć nic takiego.

 •  

  Nie znam płatności.pl ale obawiam się, że nie ma takiego skryptu. Każdy system jest inny i będziesz musiał stworzyć go sam. W transferuj.pl są gotowe moduły do sklepów internetowych, ale chyba nie o to ci chodziło?

 •  

  hej ludzie, jak u Was z wyplatami?

  po calym szumie przez wykop dostalem od nich mail ze wyplaca w 5 dni. gdy sprawa przycichla kasy nie dostalem a na maile juz nie odpowiadaja.

  kto jest zainteresowany przystapieniem do pozwu zbiorowego przeciw dotpay?

 •  

  Miałem ten sam problem, 4tyg czekałem na wypłatę kontakt z biurem obsługi nie pomagał, jest to złamania ich własnego regulaminu. Polecam przejść do konkurencji np:
  http://transferuj.pl/

  A szkoda bo DotPay ma fajny system;/

 •  

  @jackblack Zapewne masz umowę z oddziałem w UK. Podpisz z polskim będziesz dostawał kasę w 3-4 dni. Ja przy prawie 10 wypłatach w miesiącu nie mam problemu.

 •  

  Dwa razy będziesz do sądu z nimi szedł? Łostro!

 •  

  Nie wiem czy tu ktoś już wspomniał o homepay, jak na razie nie miałem okazji dogłębnie przetestować, bo strona jeszcze nie skończona

 •  

  @jackblack @boryspo @easy_hunter ja szukałem dobry tydzień informacji o płatnościach w necie i o dziwo najlepsze warunki były w dotpayu(liczba obsługiwanych podmiotów + prowizje). Wobec powyższego pewnie odpuszczę - jednak czy możecie polecić coś naprawdę w miarę dobrego?

  •  

   @tomaszek00: Fajne zestawienie płatności internetowych można znaleźć tutaj PLATNOSCI. Nie ma ich dużo więc spokojnie znajdziesz coś, co będzie ci pasowało.

  •  

   @tomaszek00: bo ja wiem, czy prowizje mają najniższe? Może wyjściowe, ale już się zdążyłem dowiedzieć, że negocjacje są o rząd wielkości prostsze w platnosci.pl.

  •  

   @tomaszek00: Tak jak już pisałem. Też kiedyś robiłem rozpoznanie i mnie osobiście najlepiej przypasował Cashbill. Najlepiej sobie do nich zadzwoń i zapytaj. Nie mam porównania z innymi, bo jestem w CB już jakiś czas i nie miałem potrzeby zapoznawać się z aktualnymi ofertami innych firm, ale 50% za smsy na start to chyba nieźle (choć teraz pewnie większość już tyle daje). A co do płatności to kasę można wypłacać nawet codziennie.

 •  

  Zacznij używać moneybookers (skrill)

 •  

  Ehh a Dotpay zawsze mi się wydawało takie profesjonalne i teraz mam problem bo pracuje nad strona która bedzie korzystała z mikropłatności a miałem zamiar użyć dotpay.

  Potrzebuje fimy ktora obsluguje mikroplatnosci przy czym osoba fizyczna moze rowniez korzystac ( z tego co wiem platnosci pl sa tylko dla dzilalnosci gospodarczych).

  Znacie godna polecenia firme tego typu skierowana rowniez dla osob fizycznych?

 •  

  Z tego gówna korzystają tylko dzieci co robią testy IQ po internetach, albo inne cwaniactwo co tylko czeka na frajera z wyszukiwarki.
  Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.

Dodany przez:

avatar jackblack dołączył
1066 wykopali 11 zakopali 94.7 tys. wyświetleń