Najlepsze komentarze

 • I dobrze ojciec gada!

  - Ile on ma rąk?
  - Dwie.
  - No i #%#@, ja też mam dwie

  W samo sedno. A lesera niech zleje tym bejzbolem bo zasłużył.

  smk666 smk666 #przejdź do komentarza
  +221

Komentarze (225)

 • lekarz_od_oczu +188  

  A na widowni studenciory michy ciesza a sami wyciagaja kasiore od rodzicow :P

  pokaż komentarz
  lekarz_od_oczu
 • JacekiPlacek +175  

  @lekarz_od_oczu:
  No ale za siedzenie na widowni też się im płaci. Więc jednak starają się coś sami dobobić.

  pokaż komentarz
  JacekiPlacek
 • lukaslm +105  

  @lekarz_od_oczu:

  Raczej cieszą michę z głąba, który w wieku 23 lat ma wykształcenie podstawowe ; ]

  pokaż komentarz
  lukaslm
 • lekarz_od_oczu +8  

  @lukaslm: No to tez,

  pokaż komentarz
  lekarz_od_oczu
 • Reklamy Google

 • beeper +58  

  @lukaslm: czy po studiach, czy po podstawówce, jak nie ma chęci do pracy i zarabiania na siebie to wykształcenie nic nie zmienia.

  pokaż komentarz
  beeper
 • klonmarcin 0  

  @lukaslm: dokładnie

  pokaż komentarz
  klonmarcin
 • bakafaka +17  

  @JacekiPlacek:
  no wiesz za coś cytrynówe trza kupić a i na nową koszulę na podryw też pare groszy się przyda ziom!

  pokaż komentarz
  bakafaka
 • Plutonowy +5  

  @lukaslm: Koleś mówi to jeszcze tak jakby to nie była jego winna, że ma jedynie wykształcenie podstawowe.

  pokaż komentarz
  Plutonowy
 • kobiaszu +1  

  @lekarz_od_oczu: Wolę być przez te 3-4 lata na utrzymaniu rodziców i zdać studia techniczne z zajebistym wynikiem, rzetelnie poświęcając czas na naukę niż pracować w tygodniu i ledwo co prześlizgiwać się z semestru na semestr na studiach zaocznych.

  Ale zaraz znajdzie się parę wielkich mądral którzy zaczną krzyczeć, że szkoła to tylko ogłupia i w ogóle beee.

  pokaż komentarz
  kobiaszu
 • LubieRZca via iOS +1  

  @kobiaszu: Nie ma znaczenia czy mieszkasz z rodzicami czy nie, trzeba lubic to co sie studiuje.

  pokaż komentarz
  LubieRZca
 • clickPLUS +5  

  @kobiaszu: O patrzcie kolejny, co myśli że z wynikiem 5 na koniec studiów :) zdobędzie zajebistą pracę, bo się rzetelnie uczył :( już to zbyt wielu przerabiało i wielu będzie Cię próbowało nawrócić, że tu Polska i to i tak nic nie zmieni, ale ja nie mam zmiaru tego robić, przekonasz się za te 3-4 lata że ciągnięcie pieniążków od rodziców w celu rzekomych "rzetelnych studiów dziennych" było bez celowe (przedłużasz sobie jedynie dzieciństwo bo rodzcie Ci na to pozwalają SAD BUT TRUE :( ), ponieważ nie masz żadnego doświadczenia w zawodzie, i wtedy zobaczysz czy kolega na dwójkach i trójkach z doświadzceniem zawodowym, czy Ty z piątką - kto zdobędzię lepiej płatną pracę.. A założe się że już na drugim/trzecim roku będziesz na uczelni może 2/3 razy w tygodniu a resztę czasu będziesz miał wolnego, ALE BROŃ BOŻE nie pojdziesz do pracy.. bo przecież jak sam piszesz wolisz się rzetelnie uczyć przez 3 czy 4 lata :) bo to przecież otwiera Ci wyśmienitą przyszłość. Dobry.. boże.. żeby to było takie proste.

  ps. Nie mówię, że szkoła ogłupia i że nie jest potrzebna.

  pokaż komentarz
  clickPLUS
 • krzysiulek -1  

  @clickPLUS: No ale na pierwszym roku to raczej nikt takiego studenta w branży nie zatrudni, bo do czego on może się przydać, ewentualnie do całkiem przyziemnych zadań, które raczej w doświadczenie zawodowe nie za bardzo się wliczą. 2/3 dni na uczelni na drugim/trzecim roku na studiach technicznych? Nie znam takiego przypadku, no chyba, że odpuszczając dość dużo zajęć, ale tak planowo to nie za bardzo, wszyscy moi znajomi z drugiego roku politechniki mają zajęcia przez co najmniej 4 dni zajęcia.
  No i można studiować dziennie poza domem, nie ciągnąć kasy od rodziców i nie pracować w ciągu roku akademickiego. Mówiąc oczywiście o pracy nie związanej z kierunkiem studiów, bo jak jest możliwość jakiejś pracy, nawet całkiem drobnej, ale w branży to warto.

  pokaż komentarz
  krzysiulek
 • clickPLUS 0  

  @krzysiulek: Ja będąc na studiach technicznych już na 1szym roku miałem 4 dni zajęcia tylko w tygodniu i nie tylko ja ale cały wydział, a w czasie kolejnych lat "rzekomo" trzeba przyjść na uczelnie.. ale tak jak piszę.. PRZYJŚĆ, bo są to wykłady które nie są obowiązkowe (wykłady były obowiązkowe jedynie na 1szym roku)a więc:4 dni zajecia z czego 1 dzien to są wykłady na które zwyczajnie w czasie kolejnych lat studiów nie muszą chodzić.

  Aha i jeszcze podam Ci najprostszy przykład z życia (bo mówisz że nikt nie zatrudni w zawodzie, nie chodzi o pracę w zawodzie, TYLKO O PRACĘ). Moje znajome ubiegały się ostatnio o pracę jedna miała jak kolega @kobiaszu pisał "super świadectwo z wyróżnieniem i pracę napisaną na 5" a druga miała 3, pracodawca kazał im wypisać na kartce wszystkie prace jakimi się zajmowały (WSZYSTKIE), no i ta z trójkami wypisała: praca w szklarni, sprzątaczka itd itp. a ta druga nic i wiesz która dostała pracę? ta która już pracowała, dlaczego? mam Ci tłumaczyć dalej?

  pokaż komentarz
  clickPLUS
 • krzysiulek 0  

  @clickPLUS: No jeżeli chodzi o pracę tak w ogóle to rozumiem, myślałem, że masz bardziej na myśli coś bardziej konkretnego. A tak, pizzeria, kino, call center, owoce w wakacje, jest dużo możliwości. Trzeba to też wypośrodkować, czyli żeby przez pracę nie zawalać studiów. Są różne kierunki, różne plany, różnie się to układa. Dobrą opcją jest wakacyjna praca za granicą, ładnie można wyjść na tym finansowo, dobrze to potem wygląda dla pracodawcy, że pracował w ogóle, że za granicą to znaczy że obrotny i sobie radzi.

  pokaż komentarz
  krzysiulek
 • koszernyrozum 0  

  @clickPLUS: To kwestia głupoty a nie doświadczenia. W takim przypadku pisze się o pracy wykonywanej w domyśle na czarno więc bez referencji. Sprzątanie, korepetycje - pasuje jak znalazł.
  Bonus jak to coś technicznego na czym się znasz, bo w razie pytania wyglądasz wiarygodnie. Jak kiedyś robiłem zlecenia programistyczne to zawsze miałem kilka lat doświadczenia w technologii, nawet jeśli w rzeczywistości miałby to być mój pierwszy projekt ;)
  Jeśli chodzi o pieniądze/zlecenie/pracę trzeba kombinować.

  Poziom mistrzowski to fałszywe referencje tzn. znajomy który odbierze telefon jako szef firmy w której pracowałeś np. Duże pole do popisu. To już wymaga więcej wysiłku. Za to 5 lat doświadczenia można zdobyć w kilka dni. ;)

  pokaż komentarz
  koszernyrozum
 • clickPLUS -1  

  @koszernyrozum: Rozumiem, że uważasz że tamten pracowdawca poprosił o telefon do jej byłego szefa aby to potwierdził? (cóż za pomysł "A niech mi Pani przyniesię umowę z tamtej pracy... albo nie, poda pani telefon i ja zadzwonie! to bardziej wiarygodne!") Nie piszę w żadnym wypadku o pracy na czarno, dziewczyna musiała pokazać umowy o pracę (jakiekolwiek by nie były). Na krzywy ryj to chyba nikt by nie uwierzył. No chyba że znasz takich pracodawców co uznają za pracę "dawanie korków" oraz "umyłem mamie samochód i mi zapłaciła" hhehehe.

  pokaż komentarz
  clickPLUS
 • Lk_hc 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • Lk_hc 0  

  Ale zaraz znajdzie się parę wielkich mądral którzy zaczną krzyczeć, że szkoła to tylko ogłupia i w ogóle beee.

  @kobiaszu: Szkoła - tak, dobre studia - nie.

  Nie ma znaczenia czy mieszkasz z rodzicami czy nie, trzeba lubic to co sie studiuje.

  @LubieRZca: Zależy po co studiujesz - żeby się rozwijać czy żeby mieć dobrą pracę i zarobki - bo to się może rozmijać. Tak samo mogę sobie zarzucić wyświechtanym hasłem w stylu "trzeba lubić to co się robi" - tak, no pewnie - wszyscy się zgodzą i w ogóle przyklasną po czym się okaże że 90% się przyzna że pracuje w maku, KFC, na magazynie, albo w nudnym biurze. Piękne słówka pięknymi słówkami, do celów trzeba dążyć, a życie życiem. I pobożne życzenia tego nie zmienią.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • LubieRZca 0  

  @Lk_hc: Prawdę rzeczesz, może, ale nie koniecznie. Na początku trzeba się pomęczyć i porobić za murzyna, ale jeśli się naprawdę czegoś chcę, to można, tylko że większość ludzi jest zbyt leniwa i zbyt szybko się poddaje, nawet nie próbując.

  pokaż komentarz
  LubieRZca
 • Lk_hc +1  

  Na początku trzeba się pomęczyć i porobić za murzyna, ale jeśli się naprawdę czegoś chcę,

  @LubieRZca: Dlatego też w treści mojej wypowiedzi znalazły się słowa "do celów trzeba dążyć" żeby znów nie wyszło że ja z tych co uważają że nic się nie da i w ogóle to "wina wszystkich w okół tylko nie mnie".

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • trance +86  

  powiedzcie że to jakieś wyreżyserowane science-fiction

  pokaż komentarz
  trance
 • d.....n +129  

  @trance: Wyreżyserowane- tak. Science fiction- nie. Raczej tragikomedia:)

  pokaż komentarz
  d.....n
 • e......r +37  

  @trance:Musi być reżyserka bo po jakiego grzyba zgodziłby się występować w tym programie? Nie wierzę w to.

  pokaż komentarz
  e......r
 • d.....n +70  

  @evenstar: Stary bejsbolem go przymusił:P

  pokaż komentarz
  d.....n
 • Destr0 +3  

  @trance: Ty weź science-fiction nie obrażaj.

  pokaż komentarz
  Destr0
 • Orteus +27  

  @evenstar: Bo dostają za to kasę.

  pokaż komentarz
  Orteus
 • e......r +21  

  @Orteus: szczerze mówiąc nie wiem jaka jest odpowiednia suma, zeby zgodzić się na takie upokorzenie w telewizji. Nie dość, ze wychodzi na totalnego nieroba, to jeszcze chama bo widzi, że tata ma problemy finansowe i gówno z tym robi. Po prostu żaaaałooosne!

  pokaż komentarz
  e......r
 • Snejk 0  

  @evenstar: Żałosne to jest Twoje oglądanie seriali w których nikt nie ma problemów finansowych. Sory, ale dzisiaj to każdy ma jakieś problemy inne niż - z kim się dymała dżenifer lopez.

  pokaż komentarz
  Snejk
 • kulawy85 +38  

  @domofon: są zbyt naturalni na reżyserke.patrz jak grają w ''dlaczego ja" i innych annach mariach wesolowskich

  pokaż komentarz
  kulawy85
 • LubieRZca via iOS -6  

  @kulawy85: hmm, wg. mnie oni sa dosc sztuczni, by nie byc aktorami, zobacz tez "Pamietniki z wakacji".

  pokaż komentarz
  LubieRZca
 • argothiel 0  

  @evenstar: Można to potraktować jako zabawę. Trochę dystansu nie zaszkodzi. Sam bym chętnie zagrał takiego nieroba, a bywają ciekawsze role. :)

  pokaż komentarz
  argothiel
 • B....y -1  

  @Snejk: nieprawda, wielu ludzi ma dobrze płatną pracę, a o problemy finansowe oglądają np. w tv.

  pokaż komentarz
  B....y
 • e......r +3  

  @argothiel: To znaczy zabawa zabawą - jeśli to nie jest prawda i tylko jako rodzina robią sobie jaja dla zarobku, a tak na serio nie maja takich problemów, syn pracuje czy coś - to ok, pewnie, ze to rozumiem;D ale jeśli to wszystko co mówią to prawda i rodzina zgodziła się na takie wystąpienie to trochę się dziwie

  pokaż komentarz
  e......r
 • kubako +5  

  @Bennny: O nie, każdy ma problemy finansowe. Nawet powiem ci, że bogatsi mają większe. Biednemu brakuje 200zł do pierwszego, a bogatszemu brakuje 200 tys. do zakupu nowego merca i będzie musiał zadowolić się toyotą. ;)

  pokaż komentarz
  kubako
 • Snejk -1  

  @kubako: do pierwszego to zazwyczaj brakuje 6 zł, no chyba, że chodzi o dni miesiąca;p Sprawdziłem!

  pokaż komentarz
  Snejk
 • B....y 0  

  @kubako: to nie są problemy finansowe, tylko problemy ze swoją pazernością. A ludzi, którzy dobrze zarabiają, wiodą wygodne życie i stać ich na swoje pasje i potrzeby jest w Polsce sporo. Sam taki jestem i wielu moich znajomych też.

  pokaż komentarz
  B....y
 • kubako -3  

  @Bennny: to nie są problemy finansowe, tylko problemy ze swoją pazernością

  whyy sssoo sssiriousss, myy preciousss?

  pokaż komentarz
  kubako
 • kuba70 -1  

  @kulawy85: Na zmywaku w Londynie też pewnie TVN ma kamery zainstalowane tak na wszelki wypadek?

  pokaż komentarz
  kuba70
 • D.......i +1  

  @evenstar: A co takiemu za różnica? Dostanie pieniądze za godzinę siedzenia w studio. A są ludzie, którzy się tym szczycą. Że są... hm... Alternatywni.

  pokaż komentarz
  D.......i
 • e......r +1  

  @DaveVinci: dlatego mówię, że to dla mnie jest dziwne, widocznie dla nich nie, czego zrozumieć nie potrafię ;)

  pokaż komentarz
  e......r
 • Willy666 via iOS +1  

  @evenstar: oj tam, oj tam. A Springera oglądałeś kiedy?

  pokaż komentarz
  Willy666
 • e......r 0  

  @Willy666: a oglądałaś;P

  pokaż komentarz
  e......r
 • Willy666 via iOS +1  

  @evenstar: upsss... :*

  pokaż komentarz
  Willy666
 • e......r via Android +1  

  @Willy666: a buziaka to ja za co otrzymałam?:-D

  pokaż komentarz
  e......r
 • Willy666 via iOS 0  

  @evenstar: w ramach zadośćuczynienia :)

  pokaż komentarz
  Willy666
 • e......r via Android +3  

  @Willy666: niech będzie, wybaczam:-)

  pokaż komentarz
  e......r
 • m.........1 via iOS +2  

  @Snejk: aktorzy grający w serialach nie mają kłopotów finansowych więc przy ich poziomie byłoby cieżko wczuć się w rolę. Trochę zrozumienia człowieku, każdy orze jak może...
  Tak na prawdę wynika to z tego, że klientelą tych szopek są ludzie mający problemy z pieniędzmi którzy nie chcą oglądać im podobnych w TV, która podobnie jak alkohol służy zapomnieniu o codzienności.

  pokaż komentarz
  m.........1
 • zakaz_palenia +2  

  @Snejk: problemy z finansami mają ludzie, którzy nie planują swojego budżetu. Jeśli zarabiam 1500 zł na miesiąc, to nie kupuje sobie dziennie piwka, nie baluje w restauracjach, czy nie wożę się taksówkami na dyskoteki.

  Za robotę trzeba się wziąć jeśli ma się ochotę na używki i przyjemności - wstyd by mi było prosić się o papierosa czy pożyczać pieniądze na alkohol.

  pokaż komentarz
  zakaz_palenia
 • zakaz_palenia +4  

  @Lk_hc: Daruj sobie wycieczki osobiste, za swoją niedojrzałość możesz obwiniać tylko siebie. Wszystko da się przewidzieć, a odkładając sobie nawet kilka groszy na czarną godzinę, sprawi, że nagłe choroby, zepsuty samochód, inne nagłe wydatki nie będą stanowiły takiego problemu. Zawsze w ostateczności można wziąć kredyt i potraktować go jako zastrzyk gotówki - ale do tego potrzeba chęci (i oczywiście umiejętności) do pracy.

  Niewykształcenie i brak chęci do pracy skądś się bierze. Jeśli było to spowodowane zwykłą głupotą i lenistwem do obowiązków, to dlaczego miałbym teraz żałować bezrobotną matkę z dzieckiem, która przez 7 lat sobie żadnych przyjemności nie zafundowała? Dzieci same się nie robią i wkurza mnie kiedy ktoś mi mówi, że nie ma teraz czym dzieci nakarmić - chyba logiczne jest, że ilość dzieci powinna być zależna od warunków rodziny. Wielu moich znajomych ma tylko jedno dziecko, mimo, że chcieliby mieć gromadkę maluchów - ale wiedzą dobrze, że NIE STAĆ ICH NA TO.

  Czytając Twój komentarz mam wrażenie, że obwiniasz za złą sytuację wszystkich wokół, siebie pomijając. Każdy jest kowalem własnego losu, jak sobie pościelisz tak się wyśpisz, umiesz liczyć licz na siebie - tyle mądrych złotych myśli, ale większość i tak woli praktykować - mądry Polak po szkodzie.

  pokaż komentarz
  zakaz_palenia
 • Lk_hc -1  

  Czytając Twój komentarz mam wrażenie, że obwiniasz za złą sytuację wszystkich wokół

  @zakaz_palenia: Moja sytuacja jest akurat zupełnie w porządku (nie mieszkam z rodzicami bynajmniej).

  Ja się odnoszę do dyrdymałów przedstawianych jako prawdy oświecone i to w dodatku pisanych z jakimś takim zagadkowym poczuciem wyższości.

  Wszystko da się przewidzieć
  Ta, no pewnie.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • kubako 0  

  @kubako: co za płytkie rozumowanie.

  @Lk_hc: Dżizas, co za ludzie. Nie gorączkuj się tak, bo ci żyłka pęknie ;) Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, i jeszcze raz, i tak do skutku - aż zrozumiesz. A jak to nie pomoże, możesz zajrzeć do mojego profilu.
  I naprawdę nie musisz przed moim żartami bronić przedsiębiorców, bo bronisz mnie przede mną samym.. lol :P

  pokaż komentarz
  kubako
 • Lk_hc 0  

  @kubako: No i przeczytałem, no i co? Wciąż brzmi to jak przejaw stereotypowego postrzegania przedsiębiorcy jako pazernego chama złodzieja albo jak licha ironia.

  EDIT: Minęło 10 minut - przeczytałem jeszcze raz i wciąż bez zmian.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • kubako 0  

  @Lk_hc: Wciąż brzmi to jak przejaw stereotypowego postrzegania przedsiębiorcy jako pazernego chama złodzieja

  No toś pojechał. Dawno nie czytałem tak dalekiej nadinterpretacji. Co ma wybór tańszego samochodu, do bycia chamem i złodziejem?

  Zresztą nieważne. http://troll.me/images/futurama-fry/not-sure-if-troll-or-stupid.jpg

  pokaż komentarz
  kubako
 • Lk_hc 0  

  Co ma wybór tańszego samochodu, do bycia chamem i złodziejem?

  @kubako: Sugerowanie że wybór tańszego auta to problem finansowy i życiowy dylemat przedsiębiorcy na miarę tego jaki mają ludzie nie mogący wysupłać pieniędzy na jedzenie to wyjątkowo niewybredna próba kpiny z "wielkich problemów" biznesmena. To jest dla mnie tak oczywiste, jak mało rzeczy napisanych pod tym wykopem i ktoś kto czyni takie porównania nie zdając sobie z tego sprawy, tak na prawdę chyba nie za bardzo wie co pisze i co chce przekazać.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • kubako 0  

  @Lk_hc:
  Po pierwsze zgadzam się, że większym problemem jest brak chleba, niż wymarzonego samochodu. Na tym polega żart, że właśnie gorszy może brak 200zł niż 200000zł, mimo, że to 1000x więcej. Nie chodzi tu o kpinę z przedsiębiorcy tylko z relatywizmu liczb. Jeśli nie zrozumiałeś dowcipu, cóż, dla mnie był zabawny, i jak widzę dla paru osób też.

  edit: Podobny dowcip był w klasycznym filmie Barei "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" - gdzie facet w serwisie samochodowym przekonuje klienta, który czeka ponad miesiąc, że poczekanie jeszcze jednego dnia to dla niego różnica 2,7%, a dla innego, który przyjechał 8h temu, 1 dzień czekania to będzie 300%...

  Po drugie, jak już rozpatrujesz to na poważnie, to nie wiem czemu wg Ciebie problemem nie może być brak kasy na jakąś zachciankę. Człowiek ma to do siebie, że chce rozwijać swoje hobby czy jakość życia. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.
  Jak ktoś lubi grać w gry, to problemem dla niego jest to, że nie może sobie kupić jakiejś drogiej karty graficznej za 2000 i stać go tylko na słabszą za 500. Mój znajomy lubi latać samolotem, nie stać go na Cessnę za 300k, więc kupił Ultra Lighta za 50k. To nie jest problem do załamywania rąk i rwania włosów z głowy, ale w jakimś stopniu jest to dla niego problem finansowy - wolałby mieć 300k na większy samolot, wtedy nie miałby problemu. Za to pewnie wówczas stwierdziłby, że fajnie byłoby mieć parę baniek, kupić dom z kawałkiem pola i wyasfaltować sobie pas startowy. Dla jakiegoś Kulczyka to pewnie nie problem, ale za to Kulczyk chciałby mieć jakąś rafinerię, stację telewizyjną czy co tam chcą mieć bogacze, i też go nie stać, więc jest to dla niego problem. (jak w tym dowcipie - żona Kulczyka do męża: kochanie, kupiłeś arbuza, czy Airbusa, bo nie dosłyszałam ;))

  Ogólnie nie widzę w tym nic złego. Nie każdy musi mieć problemy życiowe, niektórzy dobrze sobie radzą i mają problemy w rodzaju nieosiągalnych zachcianek.
  Piszesz, że przedsiębiorca to ma problemy ze spłatą kredytu, a ja patrzę przez pryzmat prymitywnych stereotypów. Tak jak pisałem, sam jestem przedsiębiorcą, ale nie mam problemów finansowych związanych z prowadzeniem firmy. Nie muszę postrzegać w związku z tym siebie jako chama, złodzieja i prostaka, dlatego, że moim problemem nie jest spłata rat, czy zakup chleba, tylko brak kasy na pewne prywatne pomysły, które chciałbym realizować i przekraczają mój aktualny budżet. Co więcej, na samego siebie chyba nie można mieć spojrzenia stereotypowego (szczególnie w pejoratywnym znaczeniu), więc Twój zarzut jest z deczka nietrafiony ;)
  Tym bardziej, że mnie osobiście wkurza i dotyka postrzeganie przedsiębiorców jako złodziei i wyzyskiwaczy. Ale akurat ja nigdzie nic takiego nie zasugerowałem.

  Pomijam już fakt, że stereotypowo czy nie, to akurat są też tacy ludzie, dla których najważniejszy będzie samochód i pokazanie się. Brak pieniędzy na lepszy samochód jest dla nich dużym problemem. Wiem, bo pracowałem kiedyś u takiego gościa.

  PS. Równie dobrze mógłbym napisać, że Ty masz wyimaginowany problem, bo "nie możesz wytrzymać na cholernym etacie, który chcesz rzucić w diabły". Co to za pseudoproblem, skoro są na świecie ludzie pracujący w niewolniczych warunkach, albo nie mający pracy i umierający z głodu. W porównaniu do nich to robisz z siebie wygodnickiego pazerniaka. Oczywiście stereotypowo ;)

  pokaż komentarz
  kubako
 • Lk_hc 0  

  Równie dobrze mógłbym napisać, że Ty masz wyimaginowany problem

  @kubako: Co z tego, że ty wymyślisz sobie że ja mam problem, skoro ja tak tego nie nazywam i nie uważam aby tak było - właśnie m.in. mając na uwadze że problemy to mają znacznie poważniejsze ludzie na całym świecie. Reszta twojego wywodu to permanentna pomyłka pojęć: problemy finansowe i zachcianki - to tak za grubsza. Jest pewna zasadnicza różnica pomiędzy potrzebami podstawowymi (jak wyżywienie) a innymi - wyższymi - którą ty postrzegasz tylko czysto teoretycznie. Dlaczego? Pewnie nigdy nie zaznałeś prawdziwego niedostatku i głodu. Jaka to różnica? Z głodu można umrzeć - a z powodu braku nowego samolotu - nie.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • d.....n +203  

  Chłopak stworzony do celów wyższych, a stary się czepia.

  pokaż komentarz
  d.....n
 • indiana22 +141  

  @domofon: Za kilka lat uratuje świat przed zagładą

  pokaż komentarz
  indiana22
 • d.....n +69  

  @LewicaToMy: Przede wszystkim na siebie:)

  pokaż komentarz
  d.....n
 • yagodah +33  

  @domofon: a trawę jara i ucieka balować z kolegami, by uciec przed nierozumiejącym go ojcem. :-) Bo przecież to nie może być lenistwo... :-)

  pokaż komentarz
  yagodah
 • Snejk +7  

  @domofon: On jest stworzony do występowania w rozmowach w toku. I teraz bedzie miał jak tatusiowi łożyć na mieszkanie ; p

  pokaż komentarz
  Snejk
 • HenryMorgan +5  

  @domofon: Po prostu nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem. Film z cyklu: "Świat według Kiepskich: Młodość Ferdynanda".

  pokaż komentarz
  HenryMorgan
 • barov07 0  

  @domofon: Kiedyś dzwonili do znajomego i szukali ludzi do tego programu tylko że wtedy Pani przez telefon mu mówiła że temat ma być "osoby prowadzące luźny styl życia" a tu taki SYN DARMOZJAD.

  pokaż komentarz
  barov07
 • javaman +7  

  @domofon: Takich stworzonych do wyższych celów to mamy bodaj 16% w Polsce. Darmozjady najpierw żyją na koszt rodziców, a potem na koszt nas wszystkich z zasiłków wszelakich. I polityka powinna być jedna w obu przypadkach - nie chcesz pracować to nie żryj. Włączając w to wszystkich cyganów , czeczenów i filozofów z pod monopolowego.

  pokaż komentarz
  javaman
 • d.....n +1  

  Takich stworzonych do wyższych celów to mamy bodaj 16% w Polsce. Darmozjady najpierw żyją na koszt rodziców, a potem na koszt nas wszystkich z zasiłków wszelakich. I polityka powinna być jedna w obu przypadkach - nie chcesz pracować to nie żryj. Włączając w to wszystkich cyganów , czeczenów i filozofów z pod monopolowego.

  @javaman: No co Ty. Bliźnim w potrzebie trzeba pomagać.

  pokaż komentarz
  d.....n
 • javaman +3  

  @domofon: To pomagaj dobrowolnie z własnej kiermany :)

  pokaż komentarz
  javaman
 • Technokrata +1  

  Za kilka lat uratuje świat przed zagładą

  @indiana22: Jestem pewien, że już uratował nie jeden raz - tu w Starciafcie, tam w Farm Ville.

  pokaż komentarz
  Technokrata
 • koszernyrozum +1  

  @HenryMorgan: Ferdynand w młodości sprzedawał wodę sodową

  pokaż komentarz
  koszernyrozum
 • f.....t 0  

  @domofon: stary powinien dać sobie spokój, wygonić z domu syna marnotrawnego jak wychował tak teraz ma gratuluje tatusiu.

  pokaż komentarz
  f.....t
 • Elaviart 0  

  Darmozjady najpierw żyją na koszt rodziców, a potem na koszt nas wszystkich z zasiłków wszelakich.

  @javaman: A przypadkiem, żeby dostać prawo do zasiłku nie trzeba pracować przez dłuższy okres czasu?

  pokaż komentarz
  Elaviart
 • wypasiona_foczka +2  

  @Snejk: Sie śmiejesz! Mojego znajomego sąsiadka ze swoją patologiczną nieco rodziną co jakiś czas zgłaszali się do "Rozmów..." z jakimiś opowieściami z życia i zgarniali za to 8 stówek za jedno nagranie.
  Chłopak wreszcie będzie mógł się dołożyć :D

  pokaż komentarz
  wypasiona_foczka
 • 11kubix11 via iOS 0  

  @LewicaToMy: zaebiste tlumaczenie

  pokaż komentarz
  11kubix11
 • Zbik_Europejski +155  

  "Jeśli czujesz że ktoś rzucił na Ciebie klątwę zadzwoń" - nie no ja wysiadam...

  pokaż komentarz
  Zbik_Europejski
 • gresiu12 +10  

  @Zbik_Europejski: Zadzwoń i zapytaj się o Leszka.

  pokaż komentarz
  gresiu12
 • Jarro +30  

  @Zbik_Europejski: dlaczego ty masz same plusy, a kolega komentarz wyżej same minusy?

  pokaż komentarz
  Jarro
 • Khaine +4  

  @Zbik_Europejski: Jesteś zagrożony wyginięciem, powinieneś bardziej na siebie uważać.

  pokaż komentarz
  Khaine
 • ZdzisiekPoranny +1  

  @Jarro:

  dlaczego ty masz same plusy, a kolega komentarz wyżej same minusy?

  A tak dla jaj. Sam dałem jednemu plusa a drugiemu minusa aby było weselej :-)

  pokaż komentarz
  ZdzisiekPoranny
 • Klosa +1  

  @Zbik_Europejski: http://www.youtube.com/watch?v=60Nt8tJ98ck

  pokaż komentarz
  Klosa
 • javaman +5  

  @Zbik_Europejski: Nie śpię bo rzucam klątwę :)

  pokaż komentarz
  javaman
 • l.........s +2  

  @Jarro: Bo jest czerwony.

  pokaż komentarz
  l.........s
 • Willy666 via iOS +1  

  @Jarro: tzw. paradoks Wykopu. Normalne po hibernacji.

  pokaż komentarz
  Willy666
 • bonyeq +1  

  @Lk_hc: to emotikony są zakazane na wykopie?
  mea culpa...

  pokaż komentarz
  bonyeq
 • Lk_hc -1  

  @bonyeq: Nie, oczywiście że nie są zakazane. Są niemile widziane.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • Destr0 +117  

  Po co pracować lepiej balować.

  Normalnie polski Paulo Coelho.

  pokaż komentarz
  Destr0
 • Plutonowy +4  

  @Destr0: Gość gada jak 5-letnie dziecko, nie wiedząc o tym, że na zabawę trzeba zarobić. Ojciec za młodu pasem nie przywalił i teraz same problemy.

  pokaż komentarz
  Plutonowy
 • dodins via iOS +30  

  Żal mi tego ojca, musi być naprawdę zdesperowany ze powiedział to wszystko publicznie.

  pokaż komentarz
  dodins
 • MMaros +42  

  @dodins: Przecież za występ płacą i szukają "aktorów" do danych tematów a nie na odwrót.

  pokaż komentarz
  MMaros
 • dodins via iOS +18  

  @MMaros: wiem że płacą ale wydaje mi się że są to prawdziwe historie

  pokaż komentarz
  dodins
 • gelo007 +2  

  ść gada jak 5-letnie dziecko, nie wiedząc o tym, że na zabawę trzeba zarobić. Ojciec za młodu pasem nie przywalił i teraz same problemy.

  @dodins: prawdziwe historie i trudne sprawy

  pokaż komentarz
  gelo007
 • givdaf +6  

  @MMaros: Jakby to byli aktorzy to wyglądałoby to podobnie do sędzi Anny Wesołowskiej, a jest trochę bardziej realistyczne myślę.

  pokaż komentarz
  givdaf
 • skrytek +4  

  @dodins: http://humor.wykop.pl/ramka/715397/the-best-of-rozmowy-w-toku/ - faktycznie, prawdziwe historie...

  pokaż komentarz
  skrytek
 • yagodah +26  

  Do pewnego momentu rodzicie mogą dokładać (jak się człowiek uczy....), ale żeby nie iść do pracy i nawet sobie nie dorobić?
  Co to za argument, że nie zarabiam, bo w robocie muszę się wysilić/ rączki zmoczyć? A jeśli już zajęcie/ atmosfera nie pasuje - można poszukać czegoś innego. Lub czasami zacisnąć zęby. Z nieba piniądz nie spadnie.

  Btw, ojciec boskimi tekstami rzuca. I ma rację.

  pokaż komentarz
  yagodah
 • mardock +16  

  @yagodah: Ok, koleś trochę przegina ale moim zdaniem tylko dlatego, że jego ojciec ma trudną sytuację materialną. No i przegiął również kiedy ukradł babci telefon. Ale poza tym?

  Ja mam trochę inny pogląd na to wszystko. Przede wszystkim nie szanuję ludzi, którzy kiedy tylko skończą szkołę średnią albo i nawet wcześniej robią wszystko by wyrwać się z domu jak najdalej od rodziców. Podejmują się beznadziejnie płatnych prac w których są wykorzystywani w imię czego? W imię tego że mogą sobie wynająć jakąś marną kawalerkę albo pokój w mieszkaniu studenckim, a resztę miesiąca przetrwać na zupkach chińskich i tanich piwach z biedronki i cotygodniowym zachlawaniu się i wyżalaniu jak to oni mają ciężko.

  Harują po kilkanaście godzin dziennie nie mając czasu na rozwijanie swoich zainteresowań, na podróże, poznawanie świata, nauki historii. Stają się robotami których najbardziej nienawidzę, którymi najłatwiej jest manipulować, bo po prostu nie mają oni czasu na samodzielne myślenie. Nie - takiego modelu świata chciałbym się ustrzec w przyszłości i pewnie mi się uda bo to jest raczej model, który obecny był od zarania dziejów ale powoli odchodzi w zapomnienie w rozwiniętych krajach.

  Moim zdaniem o ile rodzice mają pieniądze, chęć utrzymywania dziecka i mieszkania razem z nim czy płacenia za jego mieszkanie to nie powinno być to w żaden sposób uznawane za złe - niezależnie od wieku dziecka 20, 25, 30 , 35 - to bez różnicy. Jeżeli im to sprawia przyjemność a ich dziecko czuje się z tym dobrze to nie powinno być takiej presji społecznej jak teraz żeby ten stan zmienić.

  Inaczej sprawy się mają kiedy rodzice zaczynają nie wyrabiać finansowo wtedy należy im koniecznie pomóc za wszelką cenę i pamiętać o tym co się od nich dostało kiedy oni będą już starsi i będą potrzebowali środków min. na leczenie. Co prawda został tu przedstawiony taki przykład w którym właśnie ojcu zaczęło brakować pieniędzy więc cały mój wywód może wydawać się bez sensu bo dotyczy innej sytuacji, ale chciałem ogólnie wyrzucić moje niezadowolenie dotyczące presji społecznej na jak najszybsze usamodzielnienie, znalezienie pracy, znalezienie mieszkania, męża (żony) itp. W większości przypadków taka presja nie prowadzi do niczego dobrego o ile nie jest poparta rzeczywistą sytuacją i problemami które trzeba rozwiązać.

  pokaż komentarz
  mardock
 • yagodah +9  

  @mardock:
  Trollujesz czy serio masz taki "przemyślany" i "oparty na doświadczeniu" obraz rzeczywistości?
  Przy założeniu, ze to jednak opcja b:
  ciekawe, ilu "zwykłych" ludzi poznałeś, że wypowiadasz się o nich z pogardą. Bo moim skromnym zdaniem, jeśli czasem ich posłuchasz, to jednak możesz się czegoś nauczyć. Fakt, chyba rodzice dalej Cię w zupełności utrzymują, bo o pewnych sprawach wydajesz się nie mieć pojęcia.
  Wiele osób równocześnie uczy się i sporo czasu spędza w pracy, bo samo nie spadnie, a ich rodzice niekoniecznie mają tyle pieniędzy, by zapewnić im byt na odpowiednim poziomie w obcym mieście. Oczywiście, fajnie by było mieć czas na wszystko, ale cóż... life's brutal, czasami trzeba coś poświęcić, by nie wcinać tynku ze ścian. A kto chce i ma zainteresowania, i tak, pomimo mniejszej ilości czasu, będzie się rozwijał. Zresztą, zainteresowania kosztują. :D

  Ja mam trochę inny pogląd na to wszystko. Przede wszystkim nie szanuję ludzi, którzy kiedy tylko skończą szkołę średnią albo i nawet wcześniej robią wszystko by wyrwać się z domu jak najdalej od rodziców. Podejmują się beznadziejnie płatnych prac w których są wykorzystywani w imię czego? W imię tego że mogą sobie wynająć jakąś marną kawalerkę albo pokój w mieszkaniu studenckim, a resztę miesiąca przetrwać na zupkach chińskich i tanich piwach z biedronki i cotygodniowym zachlawaniu się i wyżalaniu jak to oni mają ciężko.

  A znasz ich pobudki? A gdziekolwiek pracowałeś? Czy miałeś do czynienia z ludźmi pracującymi tam, gdzie zwykle pracują studenci? Właśnie! Studenci, osoby uczące się! Patrz, tyrają za grosze, coby odciążyć domowy budżet i jeszcze mają zainteresowania. I zdradzę Ci pewien sekret: ci ludzie myślą! Przy czym są często sympatyczni i normalni. Znam i takie, które się nie uczą - niejeden z nich też się czymś interesuje. No, ale oczywiście nie zapominajmy, że nie spędzają całego czasu na nauce i podróżowaniu. W związku z tym to na pewno idioci.

  Zgodzę się, że to wybór rodziców, czy chcą kogoś utrzymywać. Chociaż niektórym to więcej krzywdy robi niż pomaga. Praca jednak trochę uczy życia.

  A wracając do bohatera linka:

  Ok, koleś trochę przegina ale moim zdaniem tylko dlatego, że jego ojciec ma trudną sytuację materialną.
  Jakby nawet nie miał, to i tak ma prawo oczekiwać, że jego syn nie będzie nic nie robiącą piz.dą. Wybacz, ale śmiać mi się chce z gościa, który nie umie zarobić nic, bo mu każda praca nie pasuje. Każda ma swoje plusy i minusy, zawsze prędzej czy później można znaleźć inną.

  pokaż komentarz
  yagodah
 • slave89 +2  

  @mardock: Prawda. Sam z miłą chęcią "uciekłem" z domu na studia, gdzie chciałem jak najszybciej zacząć pracować i napisać rodzicom, że ich kasy nie potrzebuje. Efekt jest taki, że jakoś się udało, doświadczenie już spore, choć dopiero co inż kończę, kasa przyzwoita, ostatnie wakacje to fajny autostopowy wypad do Chorwacji. Kasy w domu raczej nie brakuje, ale mam szczerą satysfakcję, że przez większość roku żyje za swoje.

  A robotem też nie jestem, w pracy staram się trzymać luz do granic przyzwoitości, nie męczę się tam. Oby tylko ta sielanka się nie skończyła

  pokaż komentarz
  slave89
 • mardock +3  

  @yagodah:

  Fakt, chyba rodzice dalej Cię w zupełności utrzymują, bo o pewnych sprawach wydajesz się nie mieć pojęcia.

  Tak też myślałem, że tutaj padnie tego typu zarzut, typowe podejście widoczne często w dyskusjach politycznych w których obrońcy PO wszystkie osoby krytykujące ich partię wyzywają od PISiorów - widoczne jest również w Twoim myśleniu - "skoro znam tylko taki model świata to nie ma możliwości żeby istniało coś innego poza tym modelem który znam".

  Ja zamierzam swoim rodzicom kupić za kilka lat mieszkanie albo dom, a jak coś się nie uda to przynajmniej wykupię im polisę ubezpieczeniową lub w inny sposób postaram się w bardzo poważny sposób zabezpieczyć ich przyszłość, a mam 26 lat a nie pracowałem do 23 roku życia, a mieszkam z rodzicami ile tylko mogę i kiedy mogę i brałem od nich pieniądze do 24 roku życia na mieszkanie, studia, życie i nie miałem z tym żadnych problemów

  Life is brutal jak piszesz i nie każdemu życie może ułożyć się tak jak u mnie, ale ty kompletnie nie rozumiesz co chciałem przekazać

  A kto chce i ma zainteresowania, i tak, pomimo mniejszej ilości czasu, będzie się rozwijał. Zresztą, zainteresowania kosztują. :D

  I zdradzę Ci pewien sekret: ci ludzie myślą! Przy czym są często sympatyczni i normalni. Znam i takie, które się nie uczą - niejeden z nich też się czymś interesuje. No, ale oczywiście nie zapominajmy, że nie spędzają całego czasu na nauce i podróżowaniu.

  Większość zainteresowań, które szanuję kosztują niewiele albo nic tj. większość sportów, normalnych sportów które nie istnieją po to żeby pokazać jak bardzo jest się alternatywnym, film, muzyka - tu trochę trudniej ale zasoby internetu wystarczą, żeby podołać z kosztami bez większych problemów, książki - tutaj są biblioteki, każdy rodzaj nauki, polityki - tu również wystarczą biblioteki i internet.

  Jeżeli masz na myśli zainteresowania takie jak imprezy, alkohol, które większość wspaniałej pracującej, samodzielnej braci studenckiej wyznaje jako najciekawszy element ich życia to rzeczywiście muszą się oni liczyć z kosztami żeby się porządnie nayebać. I tutaj właśnie dochodzimy do sedna tego co chciałem przekazać a czego ty nie rozumiesz - bardzo duży % ludzi, zwykle są to studenci opuszczają rodziców, wyjeżdżają do jak najbardziej egzotycznych miast jak najdalej od swojej miejscowości rodzinnej tylko po to, żeby być jak najdalej od rodziny, od znajomych a motywacją zazwyczaj nie jest nauka samodzielności, bo bardzo duża część z tych osób nawet kiedy podejmują pracę to nadal w dużym stopniu ze względu na swoje zarobki muszą liczyć na pomoc finansową rodziców. Motywacją jest tutaj możliwość wyszalenia się, życia pseudopełnią życia, świadomością że nie ma tutaj nikogo znajomego, nikogo z rodziny kto by mógł Cię kontrolować, kogoś komu mogłoby się nie spodobać Twoje zachowanie.

  Na końcu chciałbym pokazać pewną subtelną różnicę pomiędzy dwoma typami ludzi których opisuję. Pierwszy z nich to ludzie którzy rzeczywiście idą do pracy, ponieważ potrzebują pieniędzy - zaniedbują przez to swoje wykształcenie, a poświęcają się dla dobra swojej rodziny lub kiedy nie mają rodziny i sami muszą siebie utrzymywać to dla dobra swojej przyszłości i ewentualnie swoich przyszłych dzieci. Tacy ludzie zasługują na ogromny szacunek mimo, że przez to często stają się w wielu dziedzinach poznania świata analfabetami, ale rzeczywiście oni musieli to poświęcić dla ważniejszych rzeczy.

  Drugi typ to ludzie, którzy posiadają rodziców, dla których utrzymanie swoich dzieci nie stanowi problemu, jednak samym dzieciom to nie wystarcza, szukają one tylko okazji żeby zerwać się z łańcucha, dowieść światu jacy oni są wspaniali, samodzielni, jak potrafią poradzić sobie w innym mieście, czasem w innym kraju. Ludzie tacy niszczą swoje więzy rodzinne, zapominają o dawnych znajomych, zachłystują się nowym wspaniałym życiem, żyją chwilą. I może nie byłoby w tym za wiele szkody, ale ten typ o którym piszę to ludzie którzy chcą zerwać z przeszłością za wszelką cenę a kiedy 10 - 20 lat po studiach zwrócą się do nich o pomoc schorowani rodzice to ich dzieci pomogą im bardzo niechętnie lub kompletnie się odwrócą, bo przecież one utrzymały się same nie brały kasy od rodziców od kiedy tylko miały siły i możliwości żeby pracować więc jakim prawem teraz zwracają się inni o pomoc do nich.

  Wiem że tutaj w tej wypowiedzi jest sporo uogólnień, ale ja niestety poznałem dużo, za dużo ludzi, którzy jak do tej pory są na najlepszej drodze żeby całkowicie powielić drugi typ o którym pisałem.

  pokaż komentarz
  mardock
 • yagodah +1  

  @mardock:

  Ja zamierzam swoim rodzicom kupić za kilka lat mieszkanie albo dom, a jak coś się nie uda to przynajmniej wykupię im polisę ubezpieczeniową lub w inny sposób postaram się w bardzo poważny sposób zabezpieczyć ich przyszłość.

  Jeśli to prawda (bo każdy tak może napisać), to najzwyczajniej w świecie pochwalam i życzę powodzenia. :-)

  Jeżeli masz na myśli zainteresowania takie jak imprezy, alkohol (...)

  Trudno nazwać to zainteresowaniami. Trudno więc, bym miała to na myśli. Dopiero Twoje zdanie mi przypomniało, że są na świecie ludzie, którzy w polu "zainteresowania" potrafią wpisać "imprezy". :D

  bardzo duży % ludzi, zwykle są to studenci opuszczają rodziców, wyjeżdżają do jak najbardziej egzotycznych miast jak najdalej od swojej miejscowości rodzinnej tylko po to, żeby być jak najdalej od rodziny, od znajomych (...) Motywacją jest tutaj możliwość wyszalenia się, życia pseudopełnią życia, świadomością że nie ma tutaj nikogo znajomego, nikogo z rodziny kto by mógł Cię kontrolować, kogoś komu mogłoby się nie spodobać Twoje zachowanie.

  Co to znaczy bardzo duży? Większość, mniejszość? Trudno to i Tobie, i mnie tak naprawdę określić. Ludzie wyjeżdżają także z powodów rodzinnych, bo jakieś miejsce wywarło na nich bardzo pozytywne wrażenie i po prostu chcą tam mieszkać, niektórym nawet się zdarza ze względu na uczucie do jakiejś osoby. Albo po prostu dostali się na wymarzony kierunek w mieście A, które jest daleko.
  Czy rozłąka musi niszczyć więzy rodzinne? Czasami paradoksalnie je wzmacnia. Człowiekowi mija okres buntu, doświadczenia uczą go doceniać lojalność rodziców. Rodzicowi mija okres strachu o dziecko - zachowania, które z niego wynikają niekiedy potrafią prowadzić do zbędnych konfliktów. Poza tym skoro syn/ córka sobie radzi, to nie ma o co się jednak aż tak bać.

  Koszty zainteresowań? Jeśli Ci do ich realizacji potrzeba sprzętu, lektury - to trudno mówić o ich braku. Osobiście naprawdę wolę mieć swoje książki. Ebook to jednak często nie to samo, co papier, bez readera czy tabletu go ze sobą nie zabierzesz w wiele miejsc. Jest jeszcze o wiele więcej przykładów.

  (...)

  Jeeezu, jaki długaśny wpis (przygadał kocioł garnkowi;). Oczywiście przeczytałam cały, nie mam jednak siły i czasu nań szczegółowo odpisywać. W skrócie: Twoja poprzednia wypowiedź miała bardziej negatywny wydźwięk i można ją było odebrać jako jedno wielkie jechanie po osobach, które nie daj boże nie spędzają czasu tylko na nauce (życie..). Dlatego dzięki za doprecyzowanie. Jak obydwoje wiemy - ludzie są różni, a co za tym idzie - tak samo jest z pobudkami ich działań.

  pokaż komentarz
  yagodah
 • baphomet +45  

  Czym się różni ten młodziak od Waldka który w Sejmie już kilka kadencji se siedzi?

  pokaż komentarz
  baphomet
 • n.....m +8  

  @baphomet: pan Waldemar ma ulubione na wykopie wyższe techniczne wykształcenie (i prawie doktorat, ale go chyba nie obronił), więc gdyby nie siedział w sejmie, pewnie by go gdzieś do kopania rowów przyjęli.

  Poza tym miałem okazję kiedyś być na jego wykładzie na politechnice: facet nawet kojarzy takie pojęcia jak na przykład sprawność cyklu Carnota, czyli dlaczego silnik spalinowy nie będzie miał wyższej sprawności niż jakieś 20%. Ogólnie inżynieryjnym żargonem posługiwał się sprawnie i z sensem. Mówił też o makroekonomii, ale akurat na tym się mniej znam, więc ciężko mi ocenić jakość jego wypowiedzi na ten temat.

  pokaż komentarz
  n.....m
 • l.........s +1  

  @baphomet: Z tego młodziaka może jeszcze być jakiś pożytek.

  pokaż komentarz
  l.........s
 • pariram +54  

  no do ch**a ile można czekać? Wykop.

  pokaż komentarz
  pariram
 • watcher22 +49  

  Kiedys zrozumie gdy tata oczy zamknie i zdany bedzie sam na siebie

  pokaż komentarz
  watcher22
 • bejdak +48  

  synuś ewidentnie udaje Greka...

  pokaż komentarz
  bejdak
 • c.....e +33  

  Kura mac! Wykształcenie podstawowe i on by chciał pracę jak prezes, a to rączki mokre bo naczynia a to poimprezować .. Wcale się nie dziwie ojcu..zapiedala całe życie i też by chciał odpocząć a musi zapieprzać bo taki nierób siedzi na dupie.

  pokaż komentarz
  c.....e
 • i...........e +8  

  @cooffee: Wiesz, że ten program to na niby jest już od paru lat?

  pokaż komentarz
  i...........e
 • zdunek89 +54  

  @Piromanx: To było "Macie bejzbola tu Ewa", a nie jak podałeś, no i właściwie po co to wypisujesz, na prawdę słyszeliśmy co było powiedziane w filmiku ;)

  pokaż komentarz
  zdunek89
 • M..............n +2  

  @Piromanx: My naprawdę głusi nie jesteśmy.

  pokaż komentarz
  M..............n
 • MiHau888 +11  

  @MaloCiekawyLogin: Co? Pisz głośniej bo nie widzę!

  pokaż komentarz
  MiHau888
 • W....r -3  

  @Piromanx: To ja jeszcze dodam że to nie jest YouTube.

  pokaż komentarz
  W....r
 • indiana22 +26  

  Chciałbym zobaczyć odcinek za 10 lat i sprawdzić jak im się ułożyło życie i czy mieli rację.

  pokaż komentarz
  indiana22
 • trueno2 +5  

  Zastanawia mnie tylko jedno: Dlaczego rodzice go nadal utrzymują, już nie mam na myśli wyrzucenia z domu, tylko po co dostaje pieniądze na ubrania, wyżywienie i internety?

  Obejrzałem do końca- brawo:)

  pokaż komentarz
  trueno2
 • oruniak +15  

  @trueno2: bo to wyreżyserowana bujda?

  pokaż komentarz
  oruniak
 • Willy666 via iOS +3  

  @trueno2: dziecku będziesz żałował, zwyrodnialcu jeden?!

  pokaż komentarz
  Willy666
 • Desann 0  

  @trueno2: Do końca może obejrzałeś ale bez zrozumienia. Przecież ojciec mówił, że nie daje mu na ubrania ani nic z tych rzeczy, przy czym skarżył się, że syn wykrada jedzenie z jego lodówki. Poza tym jest to wyreżyserowane.

  pokaż komentarz
  Desann
 • Pherun +39  

  @PanG: Śmieszne jest jak ktoś mówi prawdę w TV. Epatuje normalnością. To takie... niecodzienne, że aż wywołuje reakcję wysoce pozytywną, czyli śmiech. Comprende? Oczywiście chodzi mi o tatusia.

  pokaż komentarz
  Pherun
 • Pherun +12  

  @PanG: Dalej nie rozumiesz? Czepiasz się formy, fakt jest niewyszukana, lecz po z prostych rzeczy robić intelektualne labirynty? Pod wpływem emocji wulgaryzmy są normą, wręcz bez nich ani rusz. Treść natomiast jest niecodzienna w naszej telewizji. Bez pi zdań. Comprende?

  pokaż komentarz
  Pherun
 • Dldaniel -2  

  @lolotrollus: Od kiedy sranie to emocja? ;o

  pokaż komentarz
  Dldaniel
 • BySpeedy +18  

  Mam takiego jednego właśnie za ścianą, ma akurat 22 lata i robi to samo. MA jakieś cudowne nawrócenie, bo pracuje już 2 tydzień na budowie. Ale miał kiosk ruchu i narobił ojcu długu na 13 tys. zł Wyprowadził sie na 5 miesięcy do matki , żeby wrócić bez pokory i nadal robić syf w domu i nie pracować.

  pokaż komentarz
  BySpeedy
 • baphomet +46  

  @DRN: No mógłbyś wreszcie skosić ten trawnik przed domem, nygusie :P

  pokaż komentarz
  baphomet
 • DRN +2  

  @baphomet: minusujcie bananowe studenciaki, kiedyś mamusia powie dosyć z kotlecikami i trzeba będzie się zmierzyć ze światem

  pokaż komentarz
  DRN
 • mmbator +8  

  Było kiedyś jakieś AMA z cyklu "byłem w Rozmowach w toku" ? Bo jestem ciekaw jak dokładnie wygląda formuła programu, czy te historie są totalnie z dupy wzięte, czy też nie.

  pokaż komentarz
  mmbator
 • Ravalau +2  

  @mmbator: Raczej tak, a jak nie, to podkoloryzowane. Chodzę czasem posiedzieć na widowni za to marne 40zł, więc jak coś to pytaj.

  pokaż komentarz
  Ravalau
 • estazolamum via iOS +33  

  @Kozzi: sportowiec

  pokaż komentarz
  estazolamum
 • kikut104 +21  

  @estazolamum: niedoszły

  pokaż komentarz
  kikut104
 • klayde 0  

  @Kozzi: Tak, ukończył podstawówkę na kierunku humanistycznym.

  pokaż komentarz
  klayde
 • gresiu12 +3  

  2:01 trollface

  pokaż komentarz
  gresiu12
 • rumulusparaliticusXVI +3  

  @gresiu12:
  Śmiechłem hard.

  pokaż komentarz
  rumulusparaliticusXVI
 • l.........s 0  

  @gresiu12: a

  pokaż komentarz
  l.........s
 • l.........s +2  

  @gresiu12: Ale który, yen z tym długim ryjem, czy ten z tym krószym po lewej?

  pokaż komentarz
  l.........s
 • Q...n +4  

  0:07 - 0:12
  Jej mina mnie zabiła.

  pokaż komentarz
  Q...n
 • GGrindzior +1  

  @Qlfon: Idź dalej nie żyć.

  pokaż komentarz
  GGrindzior
 • Railman 0  

  @Qlfon: zobaczcie jakie trollface na 2:00

  pokaż komentarz
  Railman
 • w1Lku +4  

  Stary zaciskasz zęby, wypad synusiowi z domu robisz i po problemie. Życie jest proste...

  pokaż komentarz
  w1Lku
 • SirPawi +4  

  Fejk and gej.

  pokaż komentarz
  SirPawi
 • JudeMason +3  

  Pewnie był wychowywany bezstresowo.

  pokaż komentarz
  JudeMason
 • Filipix +2  

  "W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem!" (F.Kiepski):D

  pokaż komentarz
  Filipix
 • l.........s +1  

  >

  @Filipix: W zasadzie to odnosi się do wszystkich młodych Polaków.

  pokaż komentarz
  l.........s
 • B....y 0  

  @lolotrollus: jest wiele dobrze płatnych zawodów dla młodych Polaków, trzeba tylko mieć głowę na karku i nie siedzieć z założonymi rękami.

  pokaż komentarz
  B....y
 • Palwed +3  

  to jest takie "Dlaczego ja?" / "Trudne sprawy" w formie tok-show... nie wiem czym tu się podniecać.
  Za miesiąc chłopak będzie grał sfrustrowanego i bogatego biznesmena, któremu nie staje nawet jak mu robią loda po viagrze...

  pokaż komentarz
  Palwed
 • Smyrek3 +3  

  Podsumowanie ojca na samym końcu bezcenne

  pokaż komentarz
  Smyrek3
 • b.....g +2  

  Nie wydaję mi się, żeby to było reżyserowane. Kasa im była potrzebna, to pomyśleli że mogą iść :) A tak naprawdę to widać, że ten młody gość lubi wypić, zajarać albo i lepsze narkotyki. Jak już oddaje telefon do lombardu, to nie jest z nim dobrze.

  pokaż komentarz
  b.....g
 • R...s 0  

  @rzydoMasonerya: Fejk.

  pokaż komentarz
  R...s
 • gelo007 0  

  ja bym obejrzał następnego elementa, wygląda mi na typowego osiedlowego jaracza maryśki.

  pokaż komentarz
  gelo007
 • miiig -4  

  winra rodzicow 100%
  dziekuje dowidzenia

  pokaż komentarz
  miiig
 • Czarny_Nindza +4  

  @miiig: Wina winrara.

  pokaż komentarz
  Czarny_Nindza
 • makosc 0  

  Stare przysłowie mówi: "Kto nie chce pracować, niechaj i nie je".

  Bezczelne nieroby.

  pokaż komentarz
  makosc
 • dajerade +2  

  Ojezuś, co ja właśnie obejrzałem? To nie może być prawdziwe. Nie może!

  pokaż komentarz
  dajerade
 • c.....e -2  

  @dajerade:
  Witamy na świecie ;D

  pokaż komentarz
  c.....e
 • keram244 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  keram244
 • Ranger -1  

  Nie wiem jak to możliwe. Gdyby ojciec odciął dopływ gotówki gówniarzowi to by w końcu do pracy poszedł. Lodówki też nie uzupełniać. A jak nie pomoże, to niech ginie!

  pokaż komentarz
  Ranger
 • leniwiecMichoL +2  

  A stary też nie lepszy co to za chłop jak jego zarobki nie wystarczają żeby opłacić rachunki, z Londynu przyjechali i gdzie ta kasa, pewnie prze***ali.

  pokaż komentarz
  leniwiecMichoL
 • chaberr -3  

  @leniwiecMichoL: Czy Ty myślisz, że za granicą pieniądze na drzewach rosną i że w kilka lat można zaoszczędzić na całe życie??? - Bzdura!!!
  Zarabia się więcej, ale i więcej wszystko tam kosztuje.

  pokaż komentarz
  chaberr
 • FlasH -1  

  Zajebisty jest ten program - chyba sobie jednak kupię tv.

  pokaż komentarz
  FlasH
 • eDameXxX +1  

  @FlasH: po co? Przecież masz Wykop, najlepsze momenty będziesz miał wyselekcjonowane na głównej :)

  pokaż komentarz
  eDameXxX
 • klayde -1  

  @FlasH: Rzygać mi się już chce tym podkreślaniem na każdym kroku faktu nieoglądania TV przez "alternatywnych" typów, spędzających połowę życia przed komputerem...

  pokaż komentarz
  klayde
 • Heningerr 0  

  Ja jestem zdania takiego :}
  jak ktoś chce się uczyć to rodzice są za obowiązani pomóc mu finansowo
  jeżeli ktoś kładzie lage na edukacje to niech pracuje przez pierwsze lata mogą mu rodzice coś tam pomóc ale gim kończy się w wieku 16 lat on ma 23 lekka przesada

  sam mam kolege z wyk. podstawowym pracuje od gim. z wujkiem na budowie dziś ma 19 lat i 3 raz samochód zmienia :}

  pokaż komentarz
  Heningerr
 • Lk_hc -1  

  jak ktoś chce się uczyć to rodzice są za obowiązani pomóc mu finansowo

  @Heningerr: O nie nie - obowiązani to na pewno nie są. Mogą chcieć (tak jest najczęściej), czuć taką potrzebę i tak czynić ale nie są obowiązani Odkąd kończysz 18-lat nikt nie jest obowiązany dawać ci pieniędzy. No chyba że za pracę.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • saxo -1  

  Widać po nim, że taki lalusiowaty jest i lewe rączki do pracy ma. I do tego to "wykształcenie podstawowe" . Rzeczywiście nic tylko posadzić go jako prezesa.

  pokaż komentarz
  saxo
 • P...l -1  

  0:24 - kolega na halloween się przebrał (lewy górny róg, zielona koszula)

  pokaż komentarz
  P...l
 • kravjec 0  

  @Popel: I co? ja mam teraz wyjść na idiotę i Ci tłumaczyć? O nie nie, nie złapiesz mnie na takie sztuczki!

  pokaż komentarz
  kravjec
 • c..........n -1  

  Przypomniał mi się odcinek "Tylko matoły chodzą do szkoły". Polecam http://www.youtube.com/watch?v=zQAOQ2FWjW4

  pokaż komentarz
  c..........n
 • D...............n -2  

  Nie rozumiem problemu... wywal go z domu i tyle... o co w ogóle chodzi?

  pokaż komentarz
  D...............n
 • jestespajacem -3  

  no, i w ogóle, wiadomo... no bo to film, wiadomo no.... bo wiadomo.

  pokaż komentarz
  jestespajacem
 • jutlandczyk +143  

  @Larkelite: Rodzice bili Ci brawo?!

  pokaż komentarz
  jutlandczyk
 • wykopnijmnie +109  

  @Larkelite: Powinieneś wystąpić w rozmowach w toku, byś był największym nierobem tego odcinka!

  pokaż komentarz
  wykopnijmnie
 • c.....e +27  

  @Larkelite:
  toś niedorajda i do tego żyłeś do 29 roku życia na koszt rodziców.

  pokaż komentarz
  c.....e
 • krdk +12  

  @jutlandczyk: Rodzice bili go baseballem.

  pokaż komentarz
  krdk
 • LostHighway +3  

  @cooffee:
  + @wykopnijmnie:
  + @jutlandczyk:
  =
  Łykacie wszystko jak młode pelikany czy piszecie to dla szpanu? :)

  pokaż komentarz
  LostHighway
 • jutlandczyk +8  

  @LostHighway: Nie wiem czemu ale mi się wydaję że to co napisał jest prawdą i w żadnym stopniu nie chciał zażartować. A Ty co? Obrońca praw człowieka?!

  pokaż komentarz
  jutlandczyk
 • Pedro7 +18  

  @Larkelite: Nie lepiej było odpowiedzieć wszystkim w jednym komentarzu, zamiast zamieszczać pięć, które zresztą nie zawsze zawierały chociaż jedno zdanie?

  pokaż komentarz
  Pedro7
 • Bisk +13  

  @Pedro7: Może chciał 5 razy minusy zebrać

  pokaż komentarz
  Bisk
 • jestespajacem -5  

  macie bejzbola tu ewa? hahahahahhaa

  pokaż komentarz
  jestespajacem
 • michalson18 -3  

  brechtać mi sie chce jak czytam wasze komentaze
  bo widać że taki laluś bo wuidać to lub tamto

  a do tych programów ludzie się zgłaszają żeby dostać kasę i za tą kasę odgrywają przygotowane wcześniej role

  czy na prawdę ktokolwiek z was myśli że taki syn poszedł by z ojcem do TV i pokazał swoją gębe w TVN żeby go widzieli wszyscy koledzy i wszystkie laski i żeby się potem z niego zbijali

  jeśli ktos tak z was myślał to równie dobrze może tam zająć jego miejsce

  "Kazik myślał że to wszystko, to prawda" BUHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHHa

  znajomy poszedł do programu "dlaczego ja" i odegrał rolę jakiegoś ćwoka zakały i dostał za to kilka stówek
  było na prezenty na święta

  Jesteście bardziej naiwni niż ustawa to przewiduje
  nic dziwnego że politycy robią ten kraj w chu%a raz za razem

  pokaż komentarz
  michalson18
 • Speed666 +3  

  @michalson18: 18 w nicku to wiek? Bo składnia i zdania na poziomie właśnie gimnazjum. O wielkich literach i kropkach to kolega nie słyszał?

  Swoją drogą, nawet jeśli to reżyserka, to przedstawia tylko problem. Sam znam dwóch "znajomków" którzy do dzisiaj na garnuszku mamusi siedzą i w zasadzie taki układ im odpowiada.

  pokaż komentarz
  Speed666
 • michalson18 -6  

  @Speed666: ale ty masz kompleksy stary masakra

  pokaż komentarz
  michalson18
 • Speed666 +2  

  @michalson18: Sorry, ja ich nie mam :).

  pokaż komentarz
  Speed666
 • tomaszek00 -8  

  przychodząc do studia dostał kasę więc tak jakby przyszedł do pracy. Przychodząc do tej pracy opowiada, że nie chce iść do pracy...hm:)

  pokaż komentarz
  tomaszek00
 • Lk_hc +1  

  @tomaszek00: Zaimponowałeś mi swoją światłą rozkminą. Myślałeś o tym aby jakoś spożytkować ten niespotykany talent?

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • tomaszek00 0  

  @Lk_hc: myślałem żeby zostać doradcą JKM. Co sądzisz?:)

  pokaż komentarz
  tomaszek00
 • Lk_hc 0  

  @tomaszek00: Sądzę że byś się nadawał - nie krępuj się i składaj ofertę.

  pokaż komentarz
  Lk_hc
 • pubblo -7  

  macie bejsbola, Ewa?

  pokaż komentarz
  pubblo
 • D..p +19  

  @baphomet: Lepiej mieć pieniądze czy nie mieć?

  pokaż komentarz
  D..p
 • Rabusek -2  

  @baphomet: Idź trolluj gdzie indziej

  pokaż komentarz
  Rabusek
 • baphomet -2  

  @Deep: Po tym co się dzieje z długiem Grecji nie wiem co to są pieniądze. Pojawiają się i znikają. Boję się pieniędzy.

  pokaż komentarz
  baphomet
 • W....r 0  

  @baphomet: Nie ważne czy lepiej czy nie, ważne jest to że marnuje kasę rodziców, jak chce palić trawkę pod blokiem to niech się wyprowadzi i pali, zobaczymy jak długo nie będzie potrzebował pieniędzy.

  pokaż komentarz
  W....r
 • MEGATOMEK 0  

  @baphomet:

  racja

  pokaż komentarz
  MEGATOMEK
 • Pherun -4  

  @piternet: Wciskajcie 6!!!!! So freaking funny :D :D.

  pokaż komentarz
  Pherun
 • M..............n +2  

  @piternet: My naprawdę głusi nie jesteśmy.

  pokaż komentarz
  M..............n
 • LubieRZca via iOS -1  

  @piternet: Nie ma juz, po tym jsk Adam jej piznal po tym, jak zerwala zakazany owoc, jak psu jajca.

  pokaż komentarz
  LubieRZca
 • l.........s 0  

  @LubieRZca: To najgłupszy komentarz jaki kiedykolwiek widziałem.

  pokaż komentarz
  l.........s
 • LubieRZca 0  

  @lolotrollus: Najgłupszy, czy kreatywny?

  pokaż komentarz
  LubieRZca
 • clickPLUS +11  

  @bonyeq: Ale internet oglądasz w kółko i napewno Cię wzbogacił intelektualnie jak i duchowo :)

  chyba, nie zauważyłeś, że to TVN

  pokaż komentarz
  clickPLUS