•  

  Świetny cykl programów; świetne prowadzenie przez Wołoszańskiego - niesamowity charakterystyczny głos świetnie pasujący do tematu. Polecam obejrzeć - jak ktoś jescze nie widział (to są tacy?)

 •  

  Sie teraz czepne, ale moze mi ktoś wyjaśnić co tu w zakopach robi "informacja nieprawdziwa"?

 •  

  Jak widać kanał jest młody i się dopiero rozwija, więc myślę, że warto go dodać sobie do zakładek i odwiedzać co jakiś czas bo powinny pojawiać się nowości. Przydałoby się, żeby ktoś zaczął wrzucać audycje radiowe Wołoszańskiego jakie kilka lat temu były w Zetce. Pamiętam, że nie mogłem się oderwać od odbiornika jak to leciało. ;)

 •  

  było juz na YT kilkanaście odcinków SXXW wszystkie szybko znikały za sprawą lobbingu TVP
  ciekawe czy ten kanał jest pod skrzydłami TVP czy tez zniknie jako naruszający prawa autorskie ?

  •  

   Tiaaa, produkowali program za kasę z abonamentu płaconą przez naszych rodziców i przez nas, i jeszcze się o jakieś prawa autorskie rzucają. Nikt nie kwestionuje autorstwa programu, nikt nie zmienia czołówek i napisów końcowych. Moim zdaniem postawa TVP to szczyt bezczelności. Całe ich archiwum powinno zostać udostępnione jako "dobro publiczne".

 •  

  Był wrześniowy deszczowy wieczór. Hitler i Stalin w dalszym ciągu nie żyli.

 •  

  BTW. Czy ktokolwiek z wykopowiczów zna kompozytora czołówki "Sensacji XX wieku"? Z grupy dyskusyjnej:

  Witam!
  Niestety nie znamy nazwiska kompozytora tego utworu. Skomponowano go wiele lat temu dla ONZ i miał on odnosic się do rosnącego zagrożenia bronią jądrową.
  Pozdrawiam
  Radek Bielecki


  http://tinyurl.com/sensacjexxwieku

 •  

  Jak dobrze pamiętam to w tych latach była jeszcze "Encyklopedia Drugiej Wojny Światowej" również Bogusława Wołoszańskiego. , szukałem tego od dawna ale nigdzie nie ma.

 •  

  http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/opinie_070117/opinie_a_1.html

  Jak o tym usłyszałem to się szczerze zdziwiłem, no ale cóż...

  •  

   A ja mam to gdzieś. Mdli mnie już od tego polowania na agentów.

  •  

   Nie wszyscy agenci sluzb PRL byli zastraszonymi kapusiami albo katami opozycji. Za komuny chodzilem do podstawowki i rysowalem polskich zolnierzy a Jaruzelski po obchodach 50-tej rocznicy wybuchu II Wojny wydawal mi sie wielkim polskim wodzem. Mniej wiecej kolo 93 roku zaczalem kumac co to byla komuna. Mimo to nawet teraz potrafie zrozumiec oficera sluzb PRL, ktory wykradal amerykanskie technologie czy tajemnice NATO dla panstwa polskiego. Amerykanskie CIA w latach 45-89 mordowalo tysiace ludzi na swiecie, ogranizowalo przewroty w republikach Ameryki lacinskiej, przy niej owczesny polski wywiad to aniolki, ale jakos w USA nie ma powszechnej nagonki na agentow.

   Jak dla mnie Woloszanski naczytal sie ksiazek o szpiegach i chcial pracowac dla Polski jak jego bohaterowie dla swoich krajow. Gdyby byl w wywiadzie AK dzis stawianoby mu pomniki, ale pechowo sluzyl nie tej Ojczyznie co trzeba.

 •  

  Sam bardzo lubię historię XX wieku, oglądałem wiele filmów i programów dokumentalnych na ten temat jednak żaden z nich nie przykuł mojej uwagi, nawet w połowie tak bardzo, jak znane i lubiane "Sensacje XX wieku".

 •  

  już lepiej z warezu ściągnąć a nie w 6 częściach i slabszej jakosci ;) ale inicjatywa godna podziwu ;]

Dodany przez:

avatar Pan_Zakopywacz dołączył
185 wykopali 3 zakopali 4.2 tys. wyświetleń