•  

  Oj tam ocipiał. Nie widzisz jak bardzo Cię proszą abyś ich pozwał i jak im śpieszno do wypłaty odszkodowania?

 •  

  Dostajesz taki syf na gmail? Na własną prośbę.

  •  

   @muuzyk: W życiu. Nigdy się do nich nie zapisywałem, dostaję to bo ten mail mam w Allegro.

  •  

   @Technokrata: Ja też mam w allegro gmail podpięty i nic nie dostaję. Musisz subskrypcję allegro wyłączyć, a nie shittyteam.

  •  

   @muuzyk: Wyłączyłem latem tego roku.

  •  

   @Technokrata: Złóż reklamację do allegro, bo to oni pośredniczą w tym procederze.

  •  

   @muuzyk: allegro tworzy nowe standardy bezpieczeństwa to i za nowe standardy reklamy się zabrali...

  •  

   @muuzyk: a wystarczy kliknąć na gmailu "zgłoś spam" nie dostałem żadnego shiteamu - pewnie wielu tak zrobiło gdy allegro dostało bana na gmail :) ale od tamtej pory żadnego śmiecia nie mam

  •  

   @crejzus: To działa tylko doraźnie, bo skrzynka "spam" też się zapełnia i pokazuje zawartość. Ja tam lubię mieć czysto we wszystkich folderach, nawet w spamie.

  •  

   @Technokrata: sam chciałem zrobić o tym wykop jak wszedłem na swoją pocztę a tam 12 maili od CITEAM, ale myślę co tam będę robił wykopy o spamowaniu...

  •  

   @muuzyk: Gówno prawda z tym:

   na własną prośbę
   Od zawsze mam odznaczoną w Allegro zgodę na ten syf, bodaj trzykrotnie klikałem w link do wypisania, w końcu napisałem do nich bezpośrednio, w odpowiedzi dostałem link, po kliknięciu w który dostałem maila z informacją o wypisaniu się z subskrypcji (do której się nigdy nie zapisywałem). Co ciekawe, mail przyszedł również 14 grudnia. Od 23 znów dzień w dzień w SPAMie ląduje ten syf.

   Jak do nich znów napisałem, dostałem godną polityka odpowiedź:

   Informuję, że adres e-mail mój_adres@gmail.com nie widnieje w naszej bazie danych, w związku z czym nie powinien Pan otrzymywać newslettera.
   Na kolejnego maila nie zareagowali. Bardzo chętnie podziałam im na szkodę wykorzystując fakt spamowania.

   Jak zobaczyłem ten wykop, zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie zachorowałem na Alzheimera czy coś w ten deseń, czytając czułem jakbym go sam napisał.

  •  

   @muuzyk: z tego co wiem to folder spam jest czyszczony codziennie więc skrzynki Ci nie zapcha (zwłaszcza z taką pojemnością) zawartość może i pokazuje ja mam 3 etykiety więc nie widzę.. a robić porządki nawet w spamie to już chyba zboczenie - w końcu od tego jest ten folder żeby plewić śmieci i tam je wrzucać... w koszu też grzebiesz?

  •  

   @crejzus: Na gmailu ze SPAMu znikają wiadomości starsze niż 30 dni. Skrzynka się nie zapcha, ale czasami niestety zdarza się, że jakaś wiadomość trafia tam przez przypadek (u mnie w ciągu roku skończyły tak 3 maile), więc mimo wszystko, gdy pojawia się coś nowego, to zaglądam żeby zobaczyć choćby tytuł i nadawcę. A jak kolejny raz widzę citeam.pl to mnie skręca.

  •  

   @Ebeb: Zawsze możesz sobie ustawić filtr do automatycznego oznaczania jako przeczytane (ew. usuwania) wszystkiego z "CITEAM.PL" w tytule.

  •  

   @Dralax: Wiem, ale mimo to dużą satysfakcję sprawiłaby mi jakaś sroga kara dla citeamu, oprócz tego czekam na odpowiedź od nich, więc wolę ją zobaczyć.

  •  

   @Technokrata: Mam allegro, mam gmail tam podpięty, dostawałem citeam, wszedłem tam odznaczyłem jedną opcję i nic więcej nie dostaje od długiego czasu. Czasami mam wrażenie że ludzie wchodzą na wykop się wypłakać.

  •  

   @sagan47: Nie będę płakać z powodu spamu od Citeam - wolę wytknąć im to na Wykopie.

   Pisałem w znalezisku - opcje odznaczenia wszelkich ofert reklamowych w ustawieniach Allegro przeprowadziłem w lecie tego roku. Wcześniej próbowałem się ze dwa razy wypisać przy pomocy linka z maila Citeam - też w lecie. Ten mail o możliwości anulowania subskrypcji przyszedł 14 grudnia nie wiadomo czemu akurat wtedy - w tym okresie maile z Citeam lądowały już w spamie. Ale ucieszyłem się z niego, miałem nadzieję, że w końcu dadzą sobie spokój.

   To adres gmailowy, którego używam wyłącznie do poważnych rzeczy - Allegro, banki, Paypal, Adsense, od pewnego czasu Wykop (gdy zauważyłem, że nie rozsyła spamu). Mam inne konto "śmieciowe" do rejestrowania się byle gdzie. Nigdy nie rejestrowałem tego czystego konta w żadnych newsletterach żadnych firm, nie rejestrowałem się nim w Citeam ani żadnych innych zakupach grupowych. Myślałem, że mogę mieć na nim spokój.

  •  

   Wyłączenie na Allegro opcji tego spamowania najczęściej nic nie daje. Ja nie chcąc się specjalnie użerać zadzwoniłem i grzecznie poprosiłem o zaprzestanie spamowania mojej skrzynki, 3 minuty rozmowy i po bólu. Jakby ktoś chciał skorzystać:
   Telefon: (+48) 61 630 6025 - od poniedziałku do piątku od 9:00 do 20:00 i w soboty od 9:00 do 15:00

  •  

   @Technokrata:
   W newsletterach najczęśniej na samym dole jest opcja wypisania się z niego, tak było i w przypadku citeam z której skorzystałem i po problemie, żadnych ustawień w allegro nie zmieniałem, może jesteś inaczej traktowany z jakiegoś powodu mi to brzmi jak podstawówkowe bo na mnie pani się uwzięła.
   Pozdrawiam

  •  

   @sagan47: Pani dopiero teraz się na mnie naprawdę uweźmie.

 •  

  Skoro w tych żalach zwracasz się do citeam to czemu nie piszesz bezpośrednio do nich tylko na wykopie?

 •  

  A potem afera, że google blokuje allegro...

  •  

   @Bolerro: Nie żebym ich bronił, ale ostatnio też z tego anulowania subskrypcji skorzystałem i nic mi już nie przysłali od tego czasu, ale wiadomo w takim molochu to jakby co się wykręcą, że błąd w systemie.
   No i tradycyjnie już wiadomo = allegro, nich stracę!

 •  

  Zamiast przesłać oba screeny do citeam z dopiskiem:

  Zgodnie z zapisami art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) – niezamówiona informacja jest spamem, a posłużenie się pocztą elektroniczną w celu złożenia propozycji zawarcia umowy, przedstawienia oferty bez uzyskania uprzedniej zgody konsumenta stanowi naruszenie ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271, z późn. zm.).

  Masz dane "wypisania się" i daty nowych maili, więc sprawa prosta. Nie wrażasz zgodny na takie maila, a je dostajesz.

  Później zgłaszasz sprawę do UOKiK.

  U mnie zadziałało na niektórych spamerów :)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Jahcob: http://home.pl/dokumentacja/start/antyspam/prawo

   I ciężko coś zrobić bo to nie jest niechciana wiadomość. A serwisie allegro wystarczy odznaczyć powiadomienia od Citeam.pl.
   Dopóki nie odznaczymy, sami wyrażamy zgodę na otrzymywanie tego syfu.

   Allegro -> moje konto -> powiadomienia -> e-mail -> Oferty z serwisu Citeam.pl

   Przed chwilą odznaczyłem więc jeśli jutro dostanę, wtedy mogę bawić się w straszenie sądami.

  •  

   @maqs7: Właśnie pokazałeś ich "linię obrony" i oczywiście po części masz rację, lecz w tym momencie sprawa wygląda tak:
   1. Dostawał maile od citeam.
   2. Kliknął w link, w celu rezygnacji z subskrypcji.
   3. "Wypisał się" z subskrypcji. Czyli nie chce otrzymywać od nich wiadomości.
   4. Dostaje wiadomości, pomimo faktu wypisania się.

   Nie chcę otrzymywać a otrzymuje. Teraz już jest to spam.

   W tym momencie nie interesuje mnie konto na allegro. Mówimy o citeam, nie o allegro. Ich powiązania nas nie interesują. Fakt jest taki, że wykonałeś czynności, dzięki którym tych maili miało nie być, a są więc nie jest to w porządku. Przede wszystkim trzymamy faktów. Żadne domysły.

   Z reszta chyba logiczne winno być, że w automacie winno mnie i na allegro "odhaczyć". Winno być logiczne, ale czego to firma nie zrobi, żeby pozyskać klienta.

  •  

   @Jahcob: no nie do końca, bo skoro nie wyłączył subskrypcji na allegro z citeam.pl, to wysyła im sprzeczne sygnały. Zrezygnował, po czym zmienił zdanie.

 •  

  Anulowałem ich, zafiltrowałem do spamu i przekląłem na wieki.

 •  

  Ja tego gówna nigdy nie subskrybowałem, a i tak dostaję ciągle ten spam.

 •  

  jak mogę pozwać ich za spam ? czasem tygodniowo dostaje 300 wiadomości. ..jakies porady?

 •  

  Z groupona musiałem dwa razy się wypisywać, jak to nie podziałało dałem na nich gmailowski filtr, od razu mi kasuje.

  •  

   @voyageur: Wlasnie mialem pisac ze groupona tez troszke oszolomilo, przez ostatni tydzien dostalem ponad 15 maili, pomimo tego ze sie wypisalem... Ale filtr gmaila ladnie sie teraz tym zajmuje :)

 •  

  Sprawdziłem mój spam box na gmailu, 2 główne syfy to Groupon i Citeam ale Citeam bije rekordy...
  Tyle, że i tak tego g. nie czytam (bo nie widzę).

 •  

  Przez Ciebie boję się zaglądać do mojej skrzynki.

 •  

  Ja raz się skusiłam na ich ofertę - napisali mi, że mają dla mnie kupon o wartości 70 zł na zakup jakich tam butów, a kupon ten miał mnie kosztować 5 zyla. Myślę sobie - dobra tam, kupić buty o wartości 7 dych za 5 złotych to nie jest taki zły biznes, co najwyżej stracę całe 5 zł. Tuż po zakupieniu tego kuponu dostaję od nich maila, że najtańsze buty kosztują 350 zł... o.O wychodziło na to, że tak czy inaczej za te buty musiałabym zapłacić łącznie 285 zł. Myślę - to trochę nie za ładnie informować mnie o takich szczegółach dopiero po wydaniu na nich pieniędzy, ale cóż - piszę do nich, że nie jestem zainteresowana ofertą i chcę moje 5 zyla z powrotem. DO tej pory się nie odezwali... dziady...

 •  

  Jakiś czas temu próbowałem wypisać się z tego nieporozumienia. Z tego co widzę to jak wysyłali mi ten chłam, tak dalej ślą. Jest jakiś punkt w regulaminie allegro, który pozwala im tak bezczelnie spamować (czasem nawet kilka razy dziennie) skrzynkę? Jedyne co znalazłem to punkt 5. z załącznika nr 6. Polityka ochrony prywatności do ich regulaminu:

  "Dane podawane przez Użytkownika w trakcie rejestracji są wykorzystywane do celów księgowych, do kontaktowania się z Użytkownikiem w ramach obsługi Allegro oraz do innych czynności związanych z wykonywaniem umowy o świadczenie usług w ramach Allegro. Dane te mogą służyć do weryfikacji, czy osoba rejestrująca spełnia wymagane przez Regulamin i przepisy prawne warunki. Dane kontaktowe wykorzystywane są również do przesyłania Użytkownikom przez Grupę Allegro informacji o spółce i świadczonych przez nią usługach. Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania tego typu informacji."
  Ale czy nękanie takim spamem i ignorowanie faktu, że się z tego dziadostwa wypisałem jest zgodne z prawem? Wypisać się jeszcze raz licząc, że tym razem zadziała? A może zgłosić się już do UOKiK? Może doradzi ktoś, kto ma jakieś doświadczenie z tego typu sprawami.

 •  

  Wskrzynki onetu, wp, o2 oczywiście nie uznają tego jako spam w przeciwieństwie do gmaila

 •  

  Na citeam wszedłem tylko raz, potem miałem spam przez nich zapchany to się wkurzyłem i założyłem od razu na nich filtr i nie dostaję od nich już żadnych maili, polecam :)

 •  

  A jeszcze anulowanie subskrycji w ogóle nie działało, aż napisałem do nich (citeam, nie allegro) z wk!#@em i z miejsca wyłączyli ;)

 •  

  Spam i zmiana wyglądu? Chyba nie odnieśli tak spektakularnego sukcesu jak im się wydawało :D

 •  

  Co tam anulowanie subskrypcji, ja już dawno maile od citeamu zaklasyfikowałem w gmailu do spamu i mam spokój.

 •  

  W święta dostałem 3 maile 1 dnia... A później ździwko, że im Google IP blokuje

 •  

  jechać z nimi, grozić sądem, żądać 1000 PLN za mejla. Wszystko na schroniska!

 •  

  cóż mają taka strategię może potrzeba im kogoś kompetentnego no ale jeśli spółka jeszcze nie upadła to znaczy że czerpią z niej zyski szkoda że kosztem naszego czasu poświęconego na wyszukiwanie atrakcyjnych cen!!

 •  

  Już dawno ich do spamu dodałem i mam spokój.

 •  

  Hej, jeśli dobrze pamiętam to jakiś czas (ze 2-3 miesiące) temu była sprawa, że Gmail zablokowało pocztę z Allegro. Nieoficjalnie wyszło, że zadziałało zabezpieczenie antyspamowe (albo wręcz anty-DOS) wyzwolone przez ilość wiadomości z Citeam.

 •  

  zauwazylem, ze czesc subskrypcji dalej przychodzi po ich analuwaniu i od jakiegos czasu zaczalem ustawiac filtry w gmailu. Trwa to czasem szybciej niz anulowanie i ma sie pewnosc, ze od danego konta mailowego wszystko bedzie od razu ladowlao w koszu.

 •  

  Biorąc pod uwagę, że Citeam należy do Allegro, twórca Wykopu jest też twórcą Tablica.pl, która również należy do Allegro, to sam sobie kopiesz dołek ;)
  Jak to wszystko ze sobą poplątane.

 •  

  Hehe ja ostatnio zamykałem moje konto na allegro no i pojawił się komunikat że musze uregulować płatność zapomniałem o tym -3zł :P ale ciekawe jest to że od razu dostałem maila z anulowaniem subskrypcji :D:D

 •  

  Ja po miesiącu nie wchodzenia na konto miałem ponad 300 meili, z czego 250 to od samego CityTeam.. porazka totalna.

 •  

  Sprawdź sobie jeszcze czy na tego samego maila nie masz zarejestrowanego konta na allegro.
  U mnie okazało się, ze miałem w subskrypcjach allegro citsyf zaznaczony domyślnie, nigdy tego nie robiąc. Wszystkie inne miałem odznaczone.

  Po tygodniu napisałem do nich przytaczając art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 .
  Pani w mailu powiedziała że kasują moje dane z bazy, po czym za 2 dni dostałem znowu 2 spamy. Napisałem ponownie, pani odpisała że kasują mnie (znowu ?) z bazy danych.

  Poprosiłem ładnie aby nie pisali mi takich bredni, bo to mogę użyć tych emaili pisząc sprawę do UOKiK.
  Od tego czasu cisza. 0 spamu.

 •  

  kuwa mało nie spadłem z krzesła ze śmiechu z tego i tak naprawde nie wiem czemu, bo to bardziej żałosne niż śmieszne ale z perspektywy 3 osoby to leże na ziemi :)

 •  

  Dlaczego to jest w kategorii Internet ani Goszkie Rzale?

 •  

  Wykopię bo jest "cip@" w tytule.

Dodany przez:

avatar Technokrata dołączył
875 wykopali 36 zakopali 72.9 tys. wyświetleń