Oficjalny profil portalu Job-Profi.pl. Na wykopie piszemy (lub jak kto woli spamujemy) o Austrii, Niemczech i Szwajcarii.

 •  

  @jobprofi: Hartz IV: Z tym Jobcenter lepiej nie zadzierać!

  Tylko między styczniem, a wrześniem 2016 roku placówki Jobcenter nałożyły na odbiorców świadczenia Hartz IV aż 700.000 kar i sankcji. Zgodnie z informacjami prasy, oddział, który pod tym względem przoduje znajduje się w Bawarii.

  Świadczeniobiorcą zasiłku dla bezrobotnych ALG II zwanego potocznie Hartz IV kary wlepiają wręcz taśmowo – zgodnie z doniesieniami niemieckiej prasy, najbardziej nieżyczliwą placówką Jobcenter w Niemczech jest ta w Rosenheim. W pierwszych dziewięciu miesiącach minionego roku tamtejsze Jobcenter przynajmniej raz ukarało średnio co piętnastego odbiorcę świadczenia. W rezultacie Rosenheim odpowiada za 6,7% wszystkich kar nałożonych w całym kraju na bezrobotnych pobierających zasiłek. Powodem nakładania sankcji były najczęściej opuszczanie umówionych spotkań oraz brak gotowości do podjęcia pracy – informuje gazeta Bild, powołując się na dane Federalnego Urzędu Pracy.

  Zasiłki w skali kraju były obcinane o średnio 108 Euro. 7.657 delikwentom wstrzymano wypłatę świadczenia w związku z nadmierną ilością otrzymanych kar już w wrześniu.

  Co ciekawe, podejście do niesfornych świadczeniobiorców nie wszędzie jest takie samo. Prócz krajowej czołówki w wlepianiu kar (Rosenheim, Südwestpfalz i Gotha) można śmiało mówić o placówkach traktujących świadczeniobiorców zdecydowanie bardziej pobłażliwie. Najmniej sankcji nakładają te w Hochtaunuskreis, Freising oraz Landshut.

  #niemcy #hartziv #gospodarka
  pokaż całość

  źródło: Hartziv.jpg

 •  

  @jobprofi: Austria: Więcej pieniędzy na zakup elektrycznego jednośladu.

  Rząd oraz dachowa organizacja zrzeszająca austriackich importerów i producentów jednośladów – Arge2Rad – dofinansują zakup jednośladów z napędem elektrycznym. Wsparcie wyniesie 750 euro!

  Arge2Rad wesprze finansowo projekt Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Transportu, dzięki czemu kupując motocykl lub motorower z napędem elektrycznym będzie można otrzymać łącznie 750 euro dodatku. Pieniądze przysługują osobom prywatnym, firmom, gminom i związkom, które zdecydowały się na zakup tego typu jednośladu od 1 stycznia 2017 roku.

  Zdaniem Ministra Środowiska, Andrä Rupprechter, to bardzo duży krok w stronę zwrotu motoryzacyjnego, od którego zależy jakość powietrza, ochrona środowiska i redukcja hałasu: „Podwójna wysokość dofinansowania osiągnięta dzięki wsparciu producentów jednośladów umożliwiła wdrożenie technologii przyjaznej dla środowiska na austriackie drogi”.

  Minister Transportu, Jörg Leichtfried, komentuje: „Dofinansowanie zakupu elektrycznych motorowerów i motocykli to kolejna zachęta do przestawienia się na elektryczną motoryzację. Wspieramy praktyczną alternatywę dla samochodu, która ułatwi życie zarówno w mieście, jak i w wioskach.”

  Przewodniczący Arge2Rad jest zadowolony, że Austria potrafi nadążyć za rozwojem motoryzacji elektrycznej. Jak donosi, sprzedano już 700 takich jednośladów, które są nie tylko czyste i ciche, ale wpływają także korzystnie na ruch drogowy.

  Austria jest drugim państwem europejskim po Anglii, które wspiera zakup jednośladów z napędem elektrycznym. Od początku roku importerzy odliczają od ceny 375 euro niezależnie od innych obowiązujących rabatów. Wraz z dodatkiem Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Transportu można otrzymać 750 euro. O dofinansowanie państwowe będzie można ubiegać się online (www.umweltfoerderung.at) od 1 marca 2017 roku po zakupie pojazdu i odliczeniu od ceny dofinansowania importera. Ważne, by data zakupu nie była wcześniejsza niż 1 stycznia 2017. Pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na konto właściciela pojazdu. Postanowienie jest ważne do końca 2018 lub do wyczerpania środków finansowych.

  #austria #gospodarka
  pokaż całość

 •  

  W marcu zmienia się forma zasiłku Kinderbetreuungsgeld. Odpowiadamy na pytania z tym związane.

  Dla dzieci urodzonych od 1 marca 2017 roku, obowiązują nowe zasady przyznawania Kinderbetreuungsgeld. Z jakich opcji mogą skorzystać rodzice?

  Rodzice mogą wybrać między elastycznym zryczałtowanym kontem Kinderbetreuungsgeld-Konto a uzależnionym od wynagrodzenia zasiłkiem Kinderbetreuungseld. Dodatkowo rodzice, którzy podzielą się w miarę po równo pobieraniem zasiłku, otrzymają bonus partnerski (Partnerschaftsbonus). Poza tym ojcom dzieci urodzonym od 1 marca 2017 przysługuje bonus za wybranie urlopu wychowawczego.
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika jobprofi

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.