Jestem poważnym wykoperem: https://goo.gl/59Dh3H

 •  

  Jakie pliki modyfikuje polecenie?:
  loadkeys pl
  Chcę sprawdzić te pliki.
  #linux

 •  

  #gownowspis
  Oddajcie mi konto wy skur*ysyny z instagrama. xD

 •  

  #instagram #facebook
  O co w tym chodzi? Zabrali mi dostęp do konta na Instagramie?
  "Niestety, ten użytkownik jest nieaktywny."
  Nawet nic nie komentowałem, nic nie dodawałem od siebie. Miałem tylko w śledzonych ileś tam osób. Co kilka dni wchodziłem.
  Nie da się zalogować, jak próbuję odzyskać hasło to pojawia się tamten komunikat z cudzysłowu.
  Za co mnie zablokowali?
  pokaż całość

 •  

  Moment w którym przestałes być socjalistą
  #humorobrazkowy

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  Jak zastosowalem sie do tego:
  https://dug.net.pl/tekst/224/zastapienie_ekranu_logowania___autostart_x_i_autologowanie/

  To skroty jak:
  Alt+a
  Alt+l
  Alt+z
  I pewnie inne (nie chce sprawdzac) powoduja wylaczenie sie x'ow lub wylogowanie lub jeszcze cos innego. W kazdym razie x i cinnamon laduje sie od nowa.

  Jak to naprawic?
  #linux
  pokaż całość

 •  

  #linux #arch
  Jak bez GDM (i bez innych menadżerów) zrobić:
  1. automatyczne logowanie
  2. włączenie cinnamona
  W Archu? Znajduję różne opisy ale są niejasne.

  Wydaje mi się że wtedy będę mógł bez przeszkód mieć autologowanie bo w GDM jest konflikt że jak jest włączony Wayland to nie działa autologowanie i niestety by trzeba po prostu wyłączać Waylanada żeby mieć autologowanie. I przy okazji jedna usługa mniej jak usunę GDM. :) pokaż całość

  •  

   @Althorion:
   1. Uruchomilem ponowniek kompa w ten sposob i niby nic zlego sie nie dzieje. Kiedy beda problemy z tym polkitem? Jakies przywileje, nie wiem wlasciwie do czego to jest.
   2. Teraz wcisnalem alt+l i mi zrestartowalo xorg, chyba cale. Jak wylaczyc ten skrot?
   3. Czy Cinnamon ma wlasciwie wsparcie dla Waylanda? Jesli tak to jak sprawdzic czy jest wlaczony (zmienna XDGSESSIONTYPE nie obowiazuje) i jak wlaczyc. pokaż całość

  •  

   @Althorion: A jeszcze zapomnialem:
   4. Jak robię wylogowanie użytkownika to loguje go z powrotem automatycznie.
   Niby jest:
   exec dbus-launch --sh-syntax --exit-with-session cinnamon-session-cinnamon
   Czy "--exit-with-session" oznacza że włącza z powrotem cinnamon'a gdy wyjdzie się z sesji?
   Jeśli tak to jak zrobić żeby jednak szło się wylogować?

   Ad3. Dałem sobie na Mint Cinnamon(chwilowo się musiałem przelogować) to co podałeś ( ps aux | fgrep wayland) i wynik:
   2441 0.0 0.0 15464 1084 pts/2 S+ 01:47 0:00 grep -F --color=auto wayland

   i tak nie wiem co to znaczy. :)

   Z kolei dla xorg też dałem (ps aux | fgrep xorg) i wynik:
   root 1059 3.4 1.9 234524 80784 tty7 Ss+ 01:43 0:08 /usr/lib/xorg/Xorg :0 -audit 0 -auth /var/lib/mdm/:0.Xauth -nolisten tcp vt7
   cvan 2501 0.0 0.0 15464 964 pts/2 S+ 01:47 0:00 grep -F --color=auto xorg
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Mirki potrzebuję pomocy! Spadł mi laptop z łóżka, wysokość niezbyt duża, poza tym na dywan. Jednak przywiesił się trochę, postanowiłem zatem zrobić hard reset. Chociaż przeglądarka reagowała, to menu start w #windows7 było cały czas uruchomione i nic nie widziałem. Klawisz nie był wciśnięty, ponieważ sprawdziłem to. Po ponownym uruchomieniu wyskoczył komunikat, że GRUB ma problem z wczytaniem plików, ponieważ mam na dysku również #linux . Niestety nie miałem pomysłu i wyłączyłem to. Zrobiłem pendrive z #ubuntu i chciałem zainstalować go ponownie, jednak teraz mój dysk widzi jako całość. Zależy mi na #windows bo mam tam jeszcze kilka danych do zgrania.

  #komputery #informatyka

  pokaż spoiler Sorry za spam tagami, ale jestem lekko zdesperowany (╯︵╰,)
  pokaż całość

 •  

  #linux #arch #antergos
  Zakadajc ze pliki z katalogu /etc/pacman.d/gnupg:
  - S.gpg-agent
  - S.gpg-agent.browser
  - S.gpg-agent.extra
  - S.gpg-agent.ssh

  nie istnieja.

  Jak je odtworzyc/wygenerowac?

 •  

  Dwa małe pytania do Archowców/Antergowców:
  1. W jaki sposób praktykujecie aktualizowanie pakietów? Chodzi o standardową, najczęstszą metodę. Np. usługa w której można ustawić częstotliwość sprawdzania aktualizacji no powiedzmy co dwa tygodnie. I wtedy raz na dwa tygodnie pojawiałoby się zwyczajne systemowe powiadomienie, które można kliknąć i wtedy w konsoli po prostu jest wpisywana komenda odpowiedzialna za aktualizację, można zobaczyć rozmiar i nazwy aktualizowanych paczek i ewentualnie zatwierdzić aktualizację. Ja tak to widzę.
  2. Na Mincie czy Ubuntu gdy wpisze się komendę z literówką to pojawiają się podpowiedzi "czy chodziło ci o to to to lub to" albo pytanie czy zainstalować paczkę której nie ma w systemie. Jak takie coś uzyskać na Archu z pacman'em i pacaur'em? I w ogóle w konsoli.

  #linux #arch #antergos
  pokaż całość

 •  

  Naprawde wierzycie, ze jak znikną podatki to polski prywaciorz bedzie placil 10k komuś komu wczesniej placil netto 3k? xD
  #korwin

  •  

   @AdekJadek: Albo ten nadmiar zainwestuje i stworzy miejsca pracy, albo obniży ceny, albo zwiększy pensje. Albo wyda na głupoty i tym sposobem też stworzy miejsca pracy a potem ktoś inny już je wyda normalnie (zgodnie z z wcześniejszym).
   Jakby nie podchodzić jest to korzystne dla ogółu.

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Chciałem tylko wrzucić tego mema z Kaczyńskim. Ale on sam to niezły świr i ma Macierewicza który jest od zbrojeniówki, do tego wykop wszystkich wsadza do Sztumu. więc jak by co to nie ja... a cała akcja miała miejsce na fanpejdżu wojewódzkiego. UFFFF!
  #zajebanezfacebooka #jaroslawkaczykaczynski #kubawojewidzki

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: screenshot-www.facebook.com-2017-02-17-13-56-33.png

  +: skurarr
 •  

  To uczucie gdy nie wiesz czy mysz się zacięła, czy system się zaciął, czy Internet się zaciął czy serwer tak długo odpowiada.
  #gownowpis #wykop

 •  

  Zapewne krąży to mocno w necie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Porównanie Abramsa do T-72

  #czolgi #militaria #militaryboners

 •  

  Tales z Miletu, czyli co uczyniło pierwszego filozofa... filozofem?

  Gdy narodził się Tales z Miletu, którego uważamy za pierwszego filozofa, Piramida Cheopsa miała prawie 2000 lat.

  Dwa tysiące lat pytań „jak żyć panie faraonie?”, dwa tysiące lat klęsk i urodzajów, wojen i pokoju, zdrowych synów i chorych córek, miłości, nienawiści, śmiesznych psów i równie śmiesznych kotów.

  I żadnego filozofa. Dlaczego?

  Czemu naród, który postawił piramidy nie był w stanie wydać ze swego łona chociaż jednego Januszohotepa z Teb? Czemu inna wspaniała kraina, między Tygrysem i Eufratem, która w tym samym czasie stała się kolebką licznych nacji nie zaznała mądrości Sebuchodonozora z Babilonu?

  No cóż, na pewno nie jest tak, że Egipcjanie, Sumerowie, Babilończycy, Fenicjanie czy nawet Lechici #pdk nie zadawali sobie pytań o sprawy bardziej złożone niż żreć i żyć. Sęk w tym, że Grecy, poczynając od Talesa, zaczęli robić to nieco inaczej.

  Tales miał stwierdzić, że wszystko, cały świat, powstał z wody.

  Jego zdaniem, wszystko co jest, ludzie, kamienie, zwierzęta, serwerownia Wykopu, rośliny i sernik z rodzynkami są niczym innym jak wodą przetworzoną w jakiś sposób.
  Choć dziś brzmi to bardziej idiotycznie niż mądrości rodem z gimbazy, to 2600 lat temu było czymś wręcz rewolucyjnym. Z trzech względów zawdzięczamy Talesowi nie tylko powstanie filozofii, ale położenie podwalin pod naukę w ogóle:

  Po pierwsze, teoria Talesa jest racjonalna

  Już na długo przed pierwszym filozofem zarówno Grecy, jak i Egipcjanie, Babilończycy, Sumerowie, Żydzi i cała reszta wschodnich ludów miała swoje teorie o powstaniu świata. Ale nie były one w żaden sposób logicznie powiązane.

  Powstanie człowieka? Proszę bardzo, Prometeusz go ulepił z gliny, dał kilka iskier z powozu Heliosa i takie tam...
  Burza? A no... Zeus się wkurwił, nic nowego.
  Świat skąd się wziął? No z Chaosu, co ty Sebistoselesie jakieś głupie pytania zadajesz to ja nawet nie...

  Krótko mówiąc, jak potrzeba było coś wytłumaczyć, wymyślano w tym celu oddzielną bajkę i tym się zadowalano. Dodatkowo były to bajki strasznie słabe, bez wewnętrznej logiki. Olimpijskich bogów niektóre prawidła świata obowiązywały, inne nie. Podobnie podchodzono do tematu w krainach wschodu.

  Tales obserwował rzeczywistość i wyciągał z niej wnioski. Robił więc coś zupełnie innego niż twórcy mitów, którzy w wyjaśnianiu zjawisk kierowali się wyłącznie wyobraźnią.
  Filozof zauważył kilka rzeczy. Po pierwsze, że woda może mieć różne stany skupienia, podgrzana paruje, ochłodzona zamarza. Po drugie, że pojawianie się wody zapowiada zmiany – rośliny rosną po deszczu. I po trzecie wreszcie, że wilgoć towarzyszy wszystkim żywym organizmom – w roślinach są soki, w ludziach i zwierzętach krew.

  Różnica jest przeogromna. Gdybyśmy to mieli rozpatrzeć na przykładzie, to wg mitologii każda awaria Wykopu byłaby gniewem bogów lub działaniem diabłów, których jak wiadomo może być w serwerowni całe multum. Tales doszedłby do mniej pociągających wniosków i przyczyny szukał w # maciejpsuje

  Krótko mówiąc: Tales zaczął myśleć, a nie wymyślać. Nawet dziś nie jest to umiejętność powszechna.

  Po drugie, teoria Talesa ma charakter całościowy.

  Myślenie wcześniejszych ludzi nie było nazbyt ambitne. Starali się rozwiązać problemy, które akurat mieli. Potrzebowali wyjaśnić, skąd się wzięli bogowie? Cała gromada mitów, dla każdego po jednym. Człowiek? Tak samo.

  Można to porównać do działania niezbyt rozgarniętego programisty, któremu przeszkadzają zepsute tagi na Wykopie i postanawia je naprawić. Ale zamiast napisać kod naprawiający wszystkie tagi, naprawia tylko te, które już istnieją. Jeden za drugim. W końcu naprawi wszystkie tagi, które istnieją, ale jeżeli ktoś stworzy nowy tag, to będzie on zepsuty. I znów programista będzie musiał pracować.

  Teoria Talesa miała zaś charakter kompleksowy. Z wody miało powstać wszystko: ludzie, kamienie i tak dalej. Tales opracował zasadę, zamiast rozpatrywać po kolei każdy przypadek. Gdyby to Tales był naszym programistą, napisałby jedną, prostą zasadę naprawiającą za jednym zamachem wszystkie tagi, zarówno te, które istnieją, jak i te, które powstaną w przyszłości.

  Jest jeszcze jedna ważna cecha, która odróżniała sposób myślenia Talesa od poprzedników, cecha która każe wyżej cenić matematykę Greków od matematyki Egipcjan czy Babilończyków, choć w praktyce często wychodziło na to samo.
  Ale tym zajmiemy się następnym razem, biorąc w obroty pana Pitagorasa i jego uczniów.

  Obserwuj:
  #filozofiadlajanuszy

  #filozofia #gruparatowaniapoziomu #zainteresowania #ciekawostki
  pokaż całość

 •  

  Wolter powiedzial:

  Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować.

  Pasuje jak ulal do dzisiejszych czasow, nie? Kogo dzis nie mozna krytykowac?

  #cytatywielkichludzi #ciekawostki

 •  

  jeśli za 10 lat wciąż tu będę to będę wykopową ciocią dla nowej generacji gównowpisywaczy

  #gownowpis

 •  

  #testdisk #linux #windows #programy #hardware #hdd
  Zrobiłem za pomocą testdisk Analize > Quick search. Wykryło omyłkowo usuniętą partycję [LinExperiments], jednak z nieznanych przyczyn nie da jej się przywrócić gdy przywróci się jednocześnie normalną partycję [Cvan].
  Obie partycje mają wszystkie pliki, nie ma żadnych problemów, można to podejrzeć w podglądzie. Zresztą nawet przywracałem je na przemian i działały normalnie.

  Tylko tyle że jak chcę je przywrócić naraz to pojawia się Structure: bad. i nie da się przywrócić.

  Tutaj jest coś na ten temat, ale nie rozumiem:
  https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1683517&p=10437942#post10437942
  A dokładniej tu: http://www.rodsbooks.com/missing-parts/index.html

  Wyjaśni ktoś?
  pokaż całość

  •  

   @a231: Tak to ja mogę w każdej chwili zrobić a chciałbym to normalnie odzyskać, bez "bawienia się".
   Z tego komentarza na forum wynika że to coś nie tak z testdisk a nie z dyskiem i chyba da się to naprawić. Ale nie rozumiem tego artykułu, jest zbyt skomplikowany przez to że jest po angielsku.

   Chciałbym aby ktoś pomógł.

  •  

   @look997: Spróbowałem za pomocą DMDE.
   Wyjaśnijcie mi jakim kur*a cudem one mogą na siebie nachodzić? Funkcjonowały od kilku tygodni normalnie, nic się z nimi nie działo.
   Co one? Przesunęły się? Przecież to wszystko nie ma w ogóle sensu.

   Może jest jakiś sposób żeby zmniejszyć partycję LinExperiments (wiem że dało się takie cuda na Linuksie robić)? Realnie to tam system niewiele zajmuje z tych 50 GB.

   źródło: dmde.png

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  Jak przywrócić omyłkowo usuniętą partycję? Nic się w niej nie zmieniło. Pozostała tylko nieprzydzielona przestrzeń. Chciałbym aby ta przestrzeń była z powrotem partycją rozszerzoną /dev/sda9, bez jej formatowania.
  #linux

  Wersja rozbudowana tego pytania:

  No i nie wiem jakim sposobem zniknęła mi partycja z systemem Antergos z partycji rozszerzonej /dev/sda9(partycja startowa) i jest teraz "nieprzydzielona" przestrzeń.

  Jest to dosyć dziwne, bo z poziomu Antergosa tego zrobić nie mogłem (chyba się nie mylę?).
  Zrobiłem partycję /dev/sda3 z instalatorem Windows 10.
  Odpaliłem instalator z GRUB'a. Z poziomu instalatora Windows'a tylko stworzyłem partycję /dev/sda2, na tego Windows'a. Widać to bo dopiero dzisiaj stworzyłem parycję 5 GB na instalator Windows'a. A tak te partycje mialy po 50 GB.
  W zasadzie niemożliwe żebym sam w jakiś sposób usunął /dev/sda9.

  Co ciekawe Discs pokazuje mi teraz całą partycję rozszerzoną jako wolne miejsce.
  A GParted normalnie.
  Mogę normalnie w partycje rozszerzone wchodzić, wszystko działa.

  Co się mogło stać? No i jak przywrócić tą partycję żeby była taka jak do tej pory, ale razem z danymi? Co prawda nic tam ważnego nie ma ale chce wiedzieć jak to zrobić i jeśli się da to się okaże czy coś więcej się z nią stało.

  PS. Ta partycja z etykietą Lin to osobny Linux Mint, który miałem wcześniej.
  pokaż całość

  źródło: gpart.png

 •  

  Jaki parametr ustawić żeby pacaur NIE wyświetlał pliku PKG? Chcę żeby się samo instalowało, bez konieczności zamykania tego pliku po tym jak się sam otworzy.

  #linux #arch

  •  

   @Althorion: --noedit wystarczy. Dzięki.
   Raczej chodzi o sprawdzone pakiety.

  •  

   @ManamanaTuriruriru:
   Nie. Mam skrypt konfigurujący cały system po "formacie". Wszelkie programy, ustawienia, nawet drobne ustawienia środowiska graficznego.
   A przy okazji jak budowałem taki skrypt dowiedziałem się jak robić różne rzeczy.

   Już nie odpisujcie na to. xD
   Te --noedit wystarczy. To --noconfirm to znam, dlatego pytałem tylko o plik PKGBUILD.

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Używam Cinnamona na Antergos'ie(Arch'u).
  Jednak wolę Nautilusa od Nemo.

  Ustawiłem Nautilusa w mimeapps.list i w mimeinfo.cache ale nadal okienka typu "File Selection Dialog" otwierają się Nemo'we.

  Jak to ustawić żeby był tylko Nautilus?
  #linux #arch #cinnamon #gnome #nautilus #nemo pokaż całość

  •  

   @Apokryf:
   Nautilus jest ustawiony. To nie wystarczy.

   Nemo nie da się odinstalować, no chyba że razem z Cinnnamon:
   błąd: nie udało się przygotować transakcji (nie udało się rozwiązać zależności)
   :: cinnamon: usuwanie nemo zależność przerw 'nemo'


   Także podtrzymuję pytanie.

 •  

  Mam taki prosty pomysł, nie wiem czy nietypowy.
  Jak otworzę plik tekstowy GEdit'em, ale bez uprawnień roota to otworzy się w trybie tylko do odczytu.
  Teraz jak już GEdit ma włączony plik bez roota, to chciałbym mieć skrót klawiaturowy który przełącza GEdit w tryb roota, czyli:
  1. włączam GEdit bez roota
  2. wciskam skrót klawiaturowy wywołujący roota
  3. pojawia się pole wpisywania hasła do roota
  4. wpisuję hasło roota i zatwierdzam je
  5. GEdit się odświeża i ładuje już w trybie roota.

  Jest to stosunkowo częsta sytuacja że najpierw otworzę plik bez roota a potem muszę się do niego dostać już z rootem. Także bardzo by to się przydało.
  #linux #programy
  pokaż całość

 •  

  #android #linux
  Jak odblokować bootloader Prestigio Grace x3 (PSP3455DUO)?

 •  

  Wiecie coś na temat odblokowania bootloadera w Androidzie?

  Ten numer ##7378423## który pokazuje service menu nie działa, a tam można by sprawdzić czy bootloader jest zablokowany.
  Ani komenda fastboot oem device-info nie działa (nieskończone oczekiwanie).
  Ani komenda fastboot oem unlock nie działa (nieskończone oczekiwanie).
  Ani nie mogę znaleźć jak odblokować ten telefon.
  Nawet nie wiem czy to jest kwestia zablokowanego programu rozruchowego czy czegoś zupełnie innego.

  adb wykrywa urządzenie, mogę sobie nim robić różne rzeczy.
  fastboot'em też mogę robić różne rzeczy bo też wykrywa.

  Telefon do odblokowania to Prestigio Grace x3 (PSP3455DUO).

  #android #linux
  pokaż całość

  +: wsxx
 •  

  Polska nie jest gotowa do robienia takich produkcji. sztuczne i na siłę
  #belleepoque #tvn

  •  

   @wetheflamers: Ja sobie pomyślałem że może kilka pierwszych odcinków będzie słabsze a później się wyrobią. Tak się nieraz dzieje w całkiem dobrych serialach.

   Ale to tylko pretekst żeby jednak dać szansę, ale penie nic z tego nie będzie.

  • więcej komentarzy (22)

 •  

  #linux
  Jak wygodnie edytować plik ini(?) (ale nie edytorem tekstu)?
  Jest plik /etc/gdm/custom.conf:
  [daemon]
  # Uncoment the line below to force the login screen to use Xorg
  #waylandenable=false

  I edytuję na:
  [daemon]
  # Uncoment the line below to force the login screen to use Xorg
  #waylandenable=false
  AutomaticLogin=username
  AutomaticLoginEnable=True

  Niby ok, ale chciałbym żeby zedytować to z poziomu terminala, tak żeby precyzyjnie w odpowiednim miejscu pojawiły się te dodane linijki.

  Dle nmcli są takie komendy, np.:
  nmcli connection modify Hotspot wifi-sec.key-mgmt wpa-psk

  A plik Hotspot, który konfiguruje się za pmocą nmcli ma taką samą strukturę jak /etc/gdm/custom.conf więc chyba istnieje program do edycji w ten sposób, który ma taką samą składnię?

  Wtedy mógłbym dodawać precyzyjnie skryptem takie ustawienia.
  Jest to potrzebne do automatycznego skryptu instalacyjnego.
  pokaż całość

 •  

  #android #fastboot #linux #recovery
  Mam już adb i fastboot. Działa.
  Pobieram PSP3455DUO
  I teraz chcę to zainstalować, ale nie jestem pewien czy wystarczy zrobić zgodnie z instrukcją:
  fastboot -w
  fastboot erase boot
  fastboot erase system
  fastboot flash system system.img
  fastboot flash boot boot.img
  fastboot reboot


  Czy to wystarczy? Czy trzeba jeszcze jakoś coś patchować?
  W plikach z tego źródła są jakieś dodatkowe pliki i nie wiem czy wystarczy zainstalować system.img i boot.img i to wystarczy?
  pokaż całość

  •  

   @Elusznik: Ok, ale to jest jakaś wersja recovery, a nie wiem czy trzeba to instalować jak recovery czy wystarczy normalnie tak jak tymi komendami?

   Chodzi o to czy nie będzie przez to problemów, że bo to jest niby wersja recovery, cokolwiek to znaczy.

   Nie wiem czy to tylko dodatkowe pliki jakieś są dla recovery ale można je zignorować i zainstalować normalnie boot.img i system.img?

  •  

   @Elusznik: Znaczy robię ten:
   PSP3455DUO czyli Prestigio Grace x3. Ale to nie jest mój telefon.

   Chodzi o to że nie ma oficjalnego ROMu, ten chyba jest w miarę oficjalny...
   I jest "Recovery", szczerze mówiąc nie wiem co to za różnica, ale plik boot.img i system.img tam jest, więc chyba można fastboot'em?

   A chcę wyczyścić ten telefon doszczętnie, bo przywracanie systemu czy jak to się tam zwie (ta opcja w Ustawieniach) nie pomogła w pozbyciu się wirusów, które się zagnieździły poprzez roota.

   Myślę że jak wyczyszczę fastbootem i wgram system od nowa to będzie. Co sądzisz?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  #linux #antergos #arch #network #siecikomputerowe #sieci
  NetworkManager zrywa połączenie WiFi hotspot po kilkunastu sekundach. Również zdarza się że mieli w nieskończoność.
  Instaluję Antergos base.
  Włączam:

  sudo systemctl -f enable NetworkManager.service
  sudo systemctl -f start NetworkManager.service
  nmcli c add type wifi ifname wlp1s7 con-name Hotspot autoconnect no ssid pc
  nmcli connection modify Hotspot 802-11-wireless.mode ap 802-11-wireless.band bg ipv4.method shared
  nmcli connection modify Hotspot wifi-sec.key-mgmt wpa-psk
  nmcli connection modify Hotspot wifi-sec.psk "haslodowifi"
  nmcli connection modify Hotspot connection.autoconnect true
  nmcli connection up Hotspot


  Ta sama metoda na Linux Mint Cinnamon działa bez zająknięcia.
  Na Antergos'ie mam najnowszą wersję:
  networkmanager 1.6.0-4
  a na Linux Mint Cinnamon:
  network-manager 1.2.2-0

  Czy to tego wina? Zrobić downgrade pakietu i będzie działać prawidłowo?
  pokaż całość

 •  

  Cześć Mirki

  Chciałbym Wam napisać jak 'na skróty' postawić system #linux, który będzie najbliższy czystego #archlinux.
  Projekt nazywa się #antergos i domyślnie możecie zainstalować skonfigurowany system z Gnome, Cinnamon, Openbox, Mate, XFC, KDE lub wersje Base.
  Od momentu uruchomiania z pendrive/CD mamy możliwość przetestowania na zasadzie LiveCD systemu z Gnome (tak jak jest w #ubuntu i innych).
  W tym momencie zalecam połączenie się z siecią zanim postanowimy przejść do instalacji - dzięki temu Cnchi (graficzny instalator) zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji.

  Jeśli jesteśmy już połączeni z siecią możemy zaczynać.
  Tutorial nie jest dla całkowicie zielonych, a więc spokojnie poradzicie sobie z wybraniem języka, ustawieniem klawiatury jak i bardzo prostego systemu partycjonowania, a przy wyborze środowiska wybieramy Base.
  Co zawiera w sobie base? Te i te pakiety.
  Po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu logujemy się podanymi podczas instalacji danymi.

  I teraz po kolei wpisujemy:

  1. Włączamy sieć
  sudo systemctl -f enable NetworkManager.service
  sudo systemctl -f start NetworkManager.service


  2. Instalujemy podstawowe pakiety
  sudo pacman -Syy pulseaudio pulseaudio-alsa xf86-input-libinput xf86-video-fbdev xf86-video-vesa xorg-apps xorg-fonts xorg-server xorg-server-utils xorg-xinit xorg-xkill mesa mesa-vdpau

  3. Instalujemy środowisko (w moim przypadku najnowsze Gnome)
  sudo pacman -S gnome

  4. Włączamy Display Manager
  sudo systemctl enable gdm.service

  5. Restartujemy
  sudo reboot

  I to wszystko! Mamy gotowy system z zainstalowanym minimum!

  Jeśli chcemy zainstalować Chrome razem z Flash:
  sudo pacman -S chromium chromium-pepper-flash

  Polecam zainstalować yaourt dzięki któremy od razu mamy możliwość instalacji paczek z AUR
  sudo pacman -S yaourt

  Dodatkowe komendy:
  yaourt <paczka> - wyszukanie pakietu
  yaourt -Syua - aktualizowanie repozytorium, paczek z repozytorium, paczek zainstalowanych z AUR

  Miłej zabawy!
  pokaż całość

  •  

   @drwxr: Musialem zainstalować gdm:
   sudo pacman -S gdm
   Bo go po prostu nie było.

   Czy gdm to zależność gnome? Może gdm nie zainstalował się dlatego że cinnamon go nie instaluje?

  •  

   @drwxr:
   Ogólnie do tej pory zainstalowałem jeszcze:
   sudo pacman -S gnome-terminal
   sudo pacman -S gnome-system-monitor
   sudo pacman -S nautilus # zamiast nemo
   sudo pacman -S xdg-utils
   sudo pacman -S gnome-calculator
   sudo pacman -S firefox

   Bo one się z cinnamon nie instalują.

   Ale sobie sprawdzilem zależności gnome i reszta już raczej nie będzie potrzebna:
   :: Jest 47 pakietów w grupie gnome:
   :: Repozytorium extra
   1) adwaita-icon-theme 2) baobab 3) dconf-editor 4) empathy 5) eog
   6) epiphany 7) evince 8) gdm 9) gnome-backgrounds 10) gnome-calculator
   11) gnome-contacts 12) gnome-control-center 13) gnome-dictionary
   14) gnome-disk-utility 15) gnome-font-viewer 16) gnome-keyring
   17) gnome-screenshot 18) gnome-session 19) gnome-settings-daemon
   20) gnome-shell 21) gnome-shell-extensions 22) gnome-system-log
   23) gnome-system-monitor 24) gnome-terminal 25) gnome-themes-standard
   26) gnome-user-docs 27) gnome-user-share 28) grilo-plugins
   29) gtk3-print-backends 30) gucharmap 31) gvfs 32) gvfs-afc 33) gvfs-goa
   34) gvfs-google 35) gvfs-gphoto2 36) gvfs-mtp 37) gvfs-nfs 38) gvfs-smb
   39) mousetweaks 40) mutter 41) nautilus 42) sushi 43) totem 44) tracker
   45) vino 46) xdg-user-dirs-gtk 47) yelp
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (26)

 •  

  Wgrywam iso Antergos'a metodą z instrukcji na stronie Antergos'a:
  sudo dd bs=4M if=/media/Cvan/Pobrane/antergos-17.2-x86_64.iso of=/dev/sdb1 && sync
  Pliki się przesłały bo partycja zmieniła nazwę i zawartość.

  Suma MD5 jest prawidłowa, taka jak tu:
  https://antergos.com/try-it/

  Przy próbie bootowania pojawia się:
  isolinux.bin missing or corrupted

  Jak naprawić ten błąd?

  Do tej pory wgrywałem obrazy płyt za pomocą UNetbootin i nie było problemów, ale w instrukcji Antergos'a jest on na zakazanej liście.
  #linux
  pokaż całość

  •  

   @drwxr: Piszę z Antergosa. :)
   Udało się, okazało się to dziwnie łatwe:
   - Wgrywał Antergosa za pomocą UNebootin'a na /dev/sdb1,
   - upewniam się że partycja ma flagę boot,
   - ręcznię zmieniam plik isolinux.cfg na taką treść:
   default menu.c32
   prompt 0
   menu title Antergos
   timeout 100

   label unetbootindefault
   menu label Archlinuxx8664
   kernel /arch/boot/vmlinuz
   append initrd=/arch/boot/archiso.img archisodevice=/dev/sdx1 ../../

   No i działa. Nie wiem jak edytować ten plik gdy wgrywam Antergosa za pomocą dd? Wtedy nie da się edytować partycji nawet w trybie roota. Chyba dlatego że to binarny obraz itd.

   Wcześniej też próbowałem tej metody, ktorą podał @jkrsmkr:
   https://wiki.archlinux.org/index.php/USB_flash_installation_media#Using_UNetbootin
   Ale tam adresy były złe, tam nie ma w adresie x86_64. Tutaj był błąd jak tej metody poprzednio próbowałem.
   pokaż całość

  •  

   @jkrsmkr: Mam zamiar zapoznać się z Archem poprzez Antergosa, właśnie tak jak mówisz, żeby wiedzieć co jest pod spodem.
   Tylko wstępnie najpierw z Antergosem wg instrukcji: http://www.wykop.pl/wpis/18050129/
   Czyli "prawie" czysty.

   Tak na zdrowy rozsądek. Tą metodą wgrywasz ...

   Obraz płyty xD. Czaisz, c'nie?

   To jest to że ja nie czuję tej oczywistości. Dla mnie to jest plik iso tak jak zip. Do tego dodatkowe dane do bootowania (chociaż nie wiem czy są one dostępne tak jak pliki i foldery na tym pliku iso czy jakoś ukryte). Wiem że to jest specyficzny standard, że wtedy ta partycja na pendrive się zachowuje wg standardu iso i tak jakby to była ta płyta, ze względu na kompatybilność. I przez to nie da się tej "płyty" zmodyfikować.
   Ale nie jest to oczywiste ani intuicyjne.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (36)

 •  

  #gry #android #hugo
  Chciałbym gry Hugo na Androida.
  Jednak mam na myśli te same (odpowiedniki) gier które były kiedyś w telewizji, oraz te na PC: Tropikalna Wyspa 1 i 2.
  Tego typu gry.

  Jedyne co znalazłem to:
  http://appsblog.pl/hugo-retro-mania-pokieruj-sympatycznym-trollem-i-pokonaj-scylle/
  Czyli typowa gra jakich wiele, tylko z innymi grafikami.

  Chciałbym te gry z dawnych lat. Jakie one były ładne, pełne treści, różne mechaniki grania.
  pokaż całość

  +: Dayrex

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika look997

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.