hrgjk;fhgjkfdhglkfjdghdflksj

 •  

  No elo lolowe świry, przed nami Game 5 finalu NALCS, jak myslicie - kto wygra? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  https://www.twitch.tv/nalcs1
  #leagueoflegends

  +: Freakz
 •  

  Siemaneczko #leagueoflegends ! Jako że ostatnio był jakiś odzew to trzeba w końcu rzucić jakimiś tipami z mida. Taguję odrazu dla czarnolistujących, bo nie będzie to jeden wpis, a wiem że są ludzie, którzy nie sympatyzują za bardzo z moją personą dodaje od razu tag #loltips

  Miałem zacząć od klasyku gatunku z serialu pt "Mid", ale odcinek Orianna vs Ahri wydaje się zbyt długi i szczegółowy na ten moment, gdyż jestem chory i chodzę do pracy jednocześnie, a to nie daje zbyt wiele chęci i możliwości. Do tego na początku muszę rzucić kilka ogólników odnośnie tipów/poradników.

  Będę opisywał tylko laning phase w stylu 1v1, ale też czasami uwzględniał junglera, kiedy to nasze życie może jeździć na pstrym koniu zwanym przeciwnym i naszym junglerem. Nie ma sensu we wszystkim brać pod uwagę junglerów, czy też późniejsze etapy gry, gdyż to zależy w dużej mierze od naszych umiejętności i sojuszników, dobranych kompozycji czy sytuacji w grze(przewaga) lub na mapie. Zbyt dużo jest czynników, które trzeba by rozważać.
  Nie oczekuję, wy też z resztą nie powinniście, że po przeczytaniu kilku linijek moich wypocin zaczniecie grać jak faker i przypłynie wam elo 1k+ w tydzień. Jednak jeżeli będziecie wiedzieli na co zwracać uwagę by zrobić sobię przewagę, będzie wam się dużo łatwiej nauczyć odpowiednich zachowań, jest to proces dalej żmudny ale na pewno jakoś tam przyspieszony. Nie kieruję tego też do ludzi którzy grają casualowo. Trzeba też uwzględnić to, że jakieś solidne podstawy trzeba mieć, bo gdy się stawia ściany, fundamenty muszą być bardzo solidne. Wysoki gold/platyna+, możecie czytać spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Odnośnie katariny niestety wam nie wytłumaczę, gdyż sam nie potrafię na to grać ( ͡° ͜ʖ ͡°) i moją najlepszą kontrą na to jest ban albo dodge w przypadku gdy nie posiadam bana i jest picknięta. jak dla mnie ta postać jest po prostu chora, ale nastawienie riotu do tego co obecnie się dzieje z soloq i championami które są balansowane pod competetive zostawię na inny rozdział.

  _________________________________________________________________________________________________
  Jak sobie poradzić na yasuo

  Nigdy nie lubiłem uogólniania, więc chyba zgodzicie się ze mną że na różnych dywizjach można trafić różnie odnośnie jego skilla/itemizacji/keystone.

  Generalnie u Yasuo shield przeważa nad wygranymi trejdami, trzeba go zbijać najlepiej autoatakami albo spellem o niskim koszcie i CD. Podchodzimy na jednego hitka/spella i cofka(nie tyczy się koniecznie postaci melee typu fizz/zed). Najlepiej to zrobić nie przekraczając połowy odległości między naszymi melee a caster minionami picrel(czerwona linia), wtedy przeciwne castery nie dostaną na nas aggro(nie dostaniemy obrażen od minionów). Yasuo ze zbitym shieldem jest bardziej podatny na obicie z naszych spelli, łatwiej będzie na all inie czy wyjdą korzystniejsze trejdy. Warto jednak uważać, powinniśmy to wyczuć - moment w którym nie powinniśmy tak robić(zależy od championa i przewagi), gdyż może się okazać że yasuo już jest na tyle silny że może z nami zrobić co chce, nawet ze straconym shieldem. W momencie kiedy ma naładowane tornadko należy się wycofać na bezpieczną odległość(żeby nie sięgnął nas z E) bo inaczej może wyjść z trade bez szwanku nawet bez pasywki.

  Początek
  Są dwa typy yasuo, mniej utalentowany A), który startuje z E i ten bardziej doświadczony yasuo B) który startuje z Q. Warto poczekać, żeby zobaczyć z czym nasz hasaki zaczął. Do tego dwa rodzaje Keystonów.

  A) E się bierze po to żeby wbić early na przeciwnika, twoim największym sprzymierzeńcem są creepy. Jeżeli grasz lux/xerathem, to warto wziąć w takim przypadku lvl 1 CC lub na oriannie shield. W momencie w którym rzuci na nas pierwszy autoatack dostaje CC, oddalamy się na range i obijamy z autoataków+creepy. Każdą inną postacią poprostu bijemy się z nim zbijając shileda którego przeczekujemy i kitujemy go non stop pod turret. Trzeba jednak uważać, yasuo z ignitem+fervorem jest w stanie nas zmasakrować lvl 1, ale w 95% przypadków gdy dobrze to zagramy to trade jest po naszej stronie

  B) Q to najlepszy i jak dla mnie jedyny start dla yasuo. Niewiele możemy tutaj zdziałać. Dobijamy spokojnie creepki żeby zarobić jak najwięcej przy tym obić yasuo w MIARE MOŻLIWOŚCI(nie jesteśmy narwańcami i nie wchodzimy w jego miniony żeby rzucić jeden aa), omijając przy tym tornadka i wykorzystujemy metodę ze zbijaniem shielda. Każde szybkie pushowanie skończy się dużą stratą many i możliwością missnięcia creepów a yasuo spokojnie sobie dobije pod turretem wszystko z Q i nie straci praktycznie nic.

  Warlord- unikamy niekoniecznych poke, pushujemy linie w miarę możliwości(lvl 1+) i staramy się chodzić po mapie(oczywiście nie bezcelowo), all iny zdecydowanie nie są mocną stroną tego yasuo(oczywiście early :P)

  Fervor- staramy się sukcesywnie obijać samuraja, gdyż to będzie decydowało o kluczowej walce, ale trzeba uważać by nie dać się wciągnąć w wir długich wymian/all ina.

  Windwall
  Zauważyłem że zawodnicy mają najwięcej problemów z windwallem, a jest to jedna z kluczowych rzeczy na linii. Jak ograć yasuo który do nas dashuje, gdy gramy np. lux? Chciałbym rzec że bardzo prosto, ale tak nie jest, niestety może wydawać się to bardzo łatwe. Trzeba zastosować przede wszystkim dwie zasady.
  *1. Żaden yasuo w europie i ameryce(niewiem jak z Azją :P) nie jest w stanie rzucić windwalla w reakcji na nasz rzucony spell z bardzo małej odległości(bez cast spelli). Polega wyłącznie na przewidywaniu momentu rzucenia spella.
  *2. Ciężko okłamać osobę która się kłamstwa spodziewa(przetłumaczymy na język lola).
  Wnioski! Bardzo ważnym elementem jest zapamiętanie cooldownu na yasuo W. Bez CDR(mało który yas posiada) i do 13 lvlu jest to 26 sekund - bardzo dużo. Można sugerować się licznikiem(na oko) lub włączyć czas na czacie i za każdym razem spingować(dla mniej doświadczonych). Jeżeli nie posiada możemy spokojnie rzucać każdym spellem bez konsekwencji. Jeżeli posiada i gramy np. lux(cc na skillshocie), to sugerujemy się dwoma zasadami. Pierwsza zasada, nie rzucamy CC spella (chyba że po to by linia się zresetowała - dobicie ostatnich creepów), ponieważ tracimy presje cc'ka(naszej jedynej obrony przed yasuo). Rzucanie na odległość aby trafić jedynie ma sens żeby spalić mu windwalla(to zależy w dużej mierze od sytuacji) lecz wtedy yasuo może zdodgować gdy ma taką możliwość. Podstawowym zagraniem będzie rzucenie CC spella, w momencie gdy yasuo na nas wchodzi(a jest to wysoce prawdopodobne na prawie każdym ELO), gdyż potwierdza to zasada *1. W tym momencie pojawia się zasada *2, musimy zwalczyć swoją wewnętrzną chęć rzucenia tego spella i przeczekać windwalla(jeśli go posiada), gdyż głównie na tym polega ten spell w yasuo przy małym zasięgu - na przewidywaniu. Gdy yasuo rzuci W to my wtedy rozdajemy karty i wszystko zależy od nas i od tego jak trafimy spellem.

  Czego nie robić
  Najgorszą opcją u niedoświadczonych graczy na soloq jest stanie pod turretem yasuo gdy go spushujemy. Jesteśmy wtedy w dużym stopniu narażeni na ganki, do tego yasuo może poprostu na nas wejść a przy dłuższych wymianach wiedzie on prym(nie licząc kilku championów), gdyż może spokojnie nastackować Q na nas przez całą linię, które ma bardzo niski cd.

  Co robić( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Jeżeli nie jesteśmy ograni, to jedynym wyjściem pozostaje nam stanie pod turretem. Yasuo jest totalnie bezradny gdy wchodzi w grę nasz turret, do tego możemy spokojnie go obijać i spamować pingami assist me :)

  Na co zwrócić uwagę
  Trzeba zaznajomić się z pickiem w przeciwnym lesie, jeżeli jest to jungler który ma łatwy na nas knock up. - zac/lee sin/gragas i kilka innych. To należy całkowicie uważać po lvlu 6 yasuo, wtedy jesteśmy łatwym złotem które leży na ziemii.

  _________________________________________________________________________________________________

  To chyba koniec, szczerze nie wiem czy na taką formę liczyliście, bo wyszła trochę ściana tekstu, a dla niektórych ściana płaczu. Racze wrzucam to w złym momencie, bo w wirze zapytań o party z bonusem IP pewnie to zaginie. Jak dotrwaliście do tego momentu, to napiszcie z czym macie problemy. Postaram się coś naskrobać. Następnym razem wrzucę coś o jungli, ale z racji że nie mainuje tej roli to będzie raczej mój punkt widzenia na co zwracam uwagę i czym się kieruję. Jak macie jakieś uwagi to chętnie wysłucham, dzięki! Lenny na koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  pokaż całość

  •  

   @Schnappi: Czasami jak gram na yasularza to zapominam, ze celem jest ominiecie tornada, a nie wejscie w nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Btw jak yasuo na 1 levelu zgarnie minion aggro i przeciagnie nasze castery blizej melee to chyba tracimy szanse na totalnie darmowe obijanie autoataczkami. Mam racje czy sie myle?

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  #leagueoflegends
  Przypomnienie, ze wlasnie trwa final LCK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  KT vs SKT
  BO5
  https://www.twitch.tv/lck1

 •  

  #leagueoflegends #eulcs #lcs
  Jak sądzicie, kto wygra? Komu kibicujecie? Jaki match-up najciekawszy?

  Ja jestem ciekawy jak spisze się Xerxe, jeśli wraz z Vizicsacim będą w stanie zapanować nad górną częścią mapy to widzę szanse dla UOL, w przeciwnym wypadku G2 powinno dość pewnie wygrać. Nie wiem czy UOL będzie ich w stanie czymś zaskoczyć, FNC w półfinale robiło laneswapa i tak jak w tej przegranej przez G2 grze popełnili sporo błędów, tak na drugiego swapa byli już dobrze przygotowani i prawie nic na tym FNC nie ugrało. Myslę, że G2 ma wystarczająco doświadczenia, żeby nie dać się zaskoczyć więcej niż na jedną gre. Obstawiam 3-1 dla G2. pokaż całość

  Kto wygra EULCS?

  • 7 głosów (63.64%)
   G2
  • 4 głosy (36.36%)
   Unicorns of Love
 •  

  Wiadomo już komu MSF Academy i FNC Academy sprzedało sloty?
  #leagueoflegends

 •  

  #leagueoflegends Ale adc nie poprawią XD jebać Lola i riot jebane games.

 •  

  #dziendobry z zaśnieżonego pomorza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Hej mirki spod tagu #leagueoflegends ! Jako że posiadam jakieś doświadczenie a w szczególności na midzie to mogę się z wami podzielić niektórymi tipami. Stąd pytanie, czy znaleźliby się jacyś chętni poczytać jak zagrać niektóre matchupy, na co uważać i na co zwracać uwagę?

  •  

   @Schnappi: Hej Schnappi jak wygrać matchup Zilean vs Yasuo odp pls ( ͡° ͜ʖ ͡°), a na poważnie to możesz pare słów napisać o Orianna vs Yasuo i Kassadin vs Katarina, zawsze jak wygrywam ten pierwszy matchup to mam wrażenie, że dlatego, że Ysauo zjebał, a ja wcale nie zagrałem dobrze. A ten drugi wydaje się łatwy, ale jeden udany all in od Katariny i wszystko jak krew w piach.

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  - Numer PIN

  - Gaz LPG

  - Bonus BGC

  A wy jakie znacie przykłady RAS syndrome w języku polskim?

  #jezykpolski #ciekawostki #ciekawostkijezykowe #liganauki #gruparatowaniapoziomu

 •  

  posialem rzezuche na swieta i mi rosnie

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Kobiecy orgazm sprawia mi przyjemność, taką psychiczną. Sama świadomość, że doprowadziłem ją do orgazmu jest dla mnie tak podniecająca, że sam dochodzę. W ogóle strasznie kręci mnie kobiece podniecenie, każdy ciężki oddech, każde drżenie głosu. Podnieca mnie myśl, że ona mnie tak mocno pożąda. Znacie wiersz "lubię kiedy kobieta"? Lubie kiedy jej oczy zachodzą mgłą, lubię, kiedy ją rozkosz i żądza oniemi, lubię kiedy po prostu odpływa. Seks bez gumki sprawia mi głównie przyjemność psychiczną, sama świadomość że ona chce mnie całego, wiecie o co mi chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Lubię gdy kobieta mnie kusi, a to kuperkiem pokręci, a to dekolt odsłoni. Sama świadomość tego dlaczego ona to robi jest podniecająca. Kobiecie podniecenie jest podniecające, samo to, że mnie pożąda nakręca mnie.
  Lubie kiedy kobieta mówi, że chciałaby wziąć ze mną ślub i mieć ze mną dzieci. Wtedy czuję się kochany na 100%. Lubię to gdy jak jest smutna to przychodzi znaleźć ukojenie w moich ramionach. Czuję się wtedy ważnym elementem jej życia. Lubię słyszeć takie oklepane słowa jak jesteś dla mnie ważny, potrzebuję Cię, jesteś mi niezbędny, pragnę Cię.
  A mówię to wszystko po to, żeby #rozowepaski wyciągnęły sobie z tego odpowiedni protip. Mógłbym to napisać ze swojego konta, ale widzę, że inaczej jest się traktowanym z anonima a inaczej jak napisze się coś ze swojego konta.

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  pokaż całość

 •  

  Ten moment gdy tak bardzo tryhard riven ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #leagueoflegends #gif

  GFY

  źródło: gfycat.com

 •  

  #leagueoflegends
  Czy na nowym kliencie da się wyciszyć dźwięki czatu (tego z klienta, nie z gry)?

 •  

  H0-3?xD widze ze druzynka naszego dzunglera z polski ktory ma ego jak koreanski bog lasu troche zawiodla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #leagueoflegends

 •  

  Tak w sumie to czemu Cassiopeia jest już rzadiej grana na dużych truniejach ?
  #leagueoflegends

  •  

   @Ruby302: Cassio byla pickowana czesto na Ryze/Vladimira, slabsza jest z kolei na Orianne. Teraz gra sie wiecej Orianny, a mniej tego co wczesniej wymienilem to i Cassio sie rzadziej pojawia.

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika nivixi

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.