Clermont
Murale w Lejdzie, gdzie pracowali przez jakiś czas Einstein, Lorentz, Zeeman, Fermi, Kamerlingh-Onnes, Van der Waals, Ehrenfest i de Sitter.

#fizyka #holandia #lejda #mural
+2
Baron_Al_von_PuciPusia
Polska załoga Wellingtona zostanie upamiętniona w Holandii <<< znalezisko
2 maja 2017r we Friese Meren w Holandii nastąpi uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego polską załogę bombowca Vickers Wellington IC nr R1322 SM-F z 305. Dywizjonu Bombowego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego „Ziemi Wielkopolskiej”. W ceremonii wezmą udział przedstawiciele Muzeum Sił Powietrznych z Dęblina oraz Ambasady Polskiej w Holandii.

Pomnik powstał z inicjatywy Evandera Broekmana oraz władz gminy De Friese Meren. Zostanie odsłonięty spod biało – czerwonej szachownicy lotniczej (400 m2), dzięki wsparciu Fundacji Hurricane of Hearts.

#polska #holandia #historia #lotnictwo #iiwojnaswiatowa #mikroreklama
+6
Pan_Kot
Dostalam takie pismo z #holandia w komentarzu wrzucam po polsku. Dobrze rozumiem, że wszystko jest okej? Nie wydaje mi się żebym w 2015 zarobiła tam 5 tysięcy euro. A z tłumaczenia wynika że to mój dochód. +1
sherkhaan
1034366 - 20 = 1034346

Pierwsza jazda z "nawigacją" sponsorowana przez ipbike'a
O ile bałem się że jazda po wcześniej wyznaczonej kresce zamiast 'turn by turn' może się nie sprawdzić, to już po pierwszym zjechaniu z trasy nabrałem nawyku zerkania przed każdym zakrętem, a ponieważ jeżdżę po #holandia to http://www.hollandcyclingroutes.com/online-cycle-route-planner całkiem przyjemnie dostarcza tras :D

Pytanie do @krzysiekdw jako że to dzięki Tobie zdecydowałem się na xperię x8 - co robię źle że po godzinie jazdy (tryb samolotowy, jedynie gps do prędkości i ant+ do pulsu aktywne) na prawie minimalnym podświetleniu zostało mi ledwie 29% baterii? Czy sam ipbike jest taki prądożerny? (bo na stronie http://53x11.pl/jak-nie-wydac-1000zl-na-garmina/ piszą o Orux Maps)

i kolejne pytanie do ogólnie #rower i może #szosa jak ktoś używa wspomnianego ipbike'a - jak do tego cholerstwa wgrać mapy offline? bo zgodnie z instrukcją przez Atlas Creatora generuję pliki i wrzucam na kartę a później dupa, i ostatecznie jadę sobie tylko po kresce na białym tle, gdzie fajnie by było widzieć jednak też mapę..

Statystyki:

Dystans: 20 km
Czas: ◷00:59:32
Średnie tempo: 2:56 min/km
Średnia prędkość: 20,37 km/h
Kalorie: 1466 kcal
Średni puls: ❤159.3bpm
Maksymalny puls: ❤182bpm

W tym tygodniu to już 20km!
#rowerowyrownik #ruszmirko
+19
Mesk
Oprawa pirotechniczna poszła w Holandii o krok dalej, teraz chyba po prostu palą opony
#pilkanozna #mecz #holandia #kibole #kibice #heheszki
+174
bryli
#holandia #mecz nie wiem co tam się odkurwilo. To chyba stadion PSV? +3
Inspirations
Komu smażoną rybkę albo śledzika? Maniam mniam ...:)

#amsterdam #holandia #jedzenie
+2
Damasweger
Mają wyczucie ci Holendrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#holandia #heheszki
+1
Mileniusz
#holandia #truskawki #gotujzwykopem pozwalam sobie zaspamowac tag.... bo właśnie za fortunę kupiłem najgrubsze truskawki w moim życiu. Smakują absolutnie niesamowicie.:) +5
Damasweger
#holandia #whatsapp confusedtravolta.gif

Translator mówi coś w stylu "sąsiedztwo zapobiegania whatsapp", czyli że jest niedozwolony? :D
+3
jason_bourne
Dokumenty kolekcjonerskie :D

#emigracja #holandia #januszebiznesu
+6
juzekinny
Szkoda nie skorzystać z tak ladnej pogody
#holandia
+4
urwis69
Welcome to Zandvoort (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#motocykle #holandia #motoryzacja
+2
urwis69
W drodze na tor Zandvoort.

Najladniejszy motocykl z przodu!
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#motocykleboners #holandia
+3
johanlaidoner
Ambasada Holandii w Polsce.
#holandia #architektura #ciekawostki
+12
marcin_666
MATURZYSTO ZANIM PODEJMIESZ DECYZJĘ, PRZECZYTAJ TEN WPIS!

Chciałem was przestrzec przed wyborem swojej ścieżki życiowej, w tym przede wszystkim zawodowej sugerując się tym co mówią media, ekonomiści czy same uczelnie. Rynek pracy bywa bardzo zmienny o czym sam się boleśnie przekonałem.

W 2007-08 roku tak samo jak dzisiaj media rozpisywały się o rzekomym "rynku pracownika". Warto przypomnieć że nie było wtedy tak bardzo rozpowszechnionych portali społecznościowych i nie było takiego rozpowszechniania tych treści na taką skalę jak dzisiaj poprzez facebook i inne popularne serwisy. Od kilku miesięcy zauważyłem masowo powielaną przez wszelkie media tezę, jakoby w Polsce brakowało rąk do pracy, że mamy rynek pracownika, że pensje będą dynamicznie rosły i tak dalej. Sam kończyłem wtedy szkołę średnią i była to dla mnie świetna informacja, napawjąca optymizmem na przyszłość. Byłem jedną z tych osób, która świadomie podchodziła do istotnych wyborów w życiu.

W czasie gdy podejmowałem decyzję co robić dalej, bardzo dobrze rozpisywano się o Logistyce jako przyszłościowym kierunku studiów wobec dynamicznie rozwijającej się branży. Zdecydowałem się więc studiować Logistykę i był to wybór pod kątem rynku pracy, dokładnie przeanalizowałem wtedy informacje o rynku pracy na portalach gospodarczych.

Rozważałem również emigrację, ale pod wpływem tak bardzo obiecujących perspektyw postanowiłem zostać w Polsce i tu się wykształić licząc na to że jak skończę studia to naprawdę będzie już w Polsce znakomicie.

Media w tamtym czasie pisały między innymi tak:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-rynkiem-pracownika-juz-nie-pracodawcy-1635540.html

Tym samym zamiast wyjechać za granicę jak sporo moich znajomych zostałem w kraju licząc na spokojną i stabilną przyszłość jako specjalista ds. logistyki. W latach 2008-2013 studiowałem więc #logistyka na jednej technicznej uczelni w naszym kraju. W 2013 zostałem mgr. inż. Zamiast pracy czekało mnie bezrobocie, niestety firmy częściej zwalniały zamiast zatrudniać a ja zostałem bez niczego, mój dyplom był nieważny, nie liczyło się absolutnie nic. Jako osoba wchodząca na rynek pracy bez doświadczenia pomimo wielu prób, przeglądania ofert pracy prawie codziennie, aplikowania do każdej firmy, pisania setek maili z prośbą o zainteresowanie się moją osobą, o prośbach o przyjęcie na staż, o desperackich próbach chodzenia osobiście po firmach nie udalo mi się dostać pracy w swoim zawodzie, gdyż nie miałem znajomości które by mi pomogły znaleź swoje miejsce. I tak trwało to do 2015 roku przez dwa lata nie udało mi się znaleźć pracy po studiach, w między czasie trochę popracowałem trochę na śmieciówkach w kilku miejscach ale większość czasu i tak byłem bezrobotny. Zdecydowałem się na emigrację do Holandii, tam znalazłem pracę na magazynie i dzięki temu że miałem kierunkowe wykształcenie i dobrze znałem angielski bez problemu powierzono mi adekwatne do wykształcenia zajęcie, w Polsce nie miałem żadnych szans.

Ze zdumieniem czytam te wszystkie newsy o rzekomym rynku pracownika, jak przecież chwilę wcześniej musiałem uciekać z przeciwnego powodu. Żałuje że nie wyjechałem od razu po maturze za granicę, dzisiaj bym pewnie kończył jakąś szkołe wieczorową, albo porobił tam na miejscu jakieś kursy zawodowe bo jestem osobą która potrafi zainwestować w siebie, jeśli warto, jeśli daje mi to szansę na bycie lepszym. W Polsce nie miałem żadnej pomocy ze strony choćby Urzędu Pracy, który olał mnie całkowicie a moja sytuacja była bardzo trudna bo nie przysługiwał mi żaden zasiłek dla bezrobotnych i nie miałem żadnych środków do zycia, w tym samym czasie ojciec stracił pracę w 2012 roku i do dziś nie pracuje już w zawodzie gdyż jest wg pracodawców już za stary, bo ma ponad 50 lat. Zostały mu gównoroboty typu ochroniarz albo zamiatanie ulic. Traciłem już wszystkie nadzieje i gdyby nie emigracja to niewiem czy bym nie popełnił jakiejś głupoty i się nie zabił, bo szczerze mówiąc cała ta styuacja odebrała mi smak życia i z pogodnej radosnej osoby stałem się smutnym wilkiem. Dziś ratuje rodziców finansowo i wysyłam im co miesiąc 400 Euro, dzięki czemu potrafią spokojnie przeżyć miesiąc bez szargania sobie zdrowia najgorszym jedzeniem.

Ja i wielu Polaków wyszło na prostą dopiero na emigracji, gdzie w kraju nazywano nas "nieudacznikami". Tam owszem przyznaje często traktuje się nas jak obywateli drugiej kategorii, ale w Polsce byliśmy przez pracodawców traktowani jak dosłowni podludzie. Nigdy nie wrócę już do Polski pracować, tęsknie za krajem ale nie ma mowy że z własnej woli tutaj przyjadę dopóki nie dorobię się emerytury za granicą. Pamiętajcie że gospodarka ma swój cykl i prawdopodobnie za niedługo czeka nas kolejna światowa recesja, a nie życzę nikomu polskiej wersji światowego kryzysu, gdzie państwo zostawia cię na pastwe losu a urzędy pracy są bezużyteczne. To dzięki mnie i innym emigrantom można powiedzieć że bezrobocie w Polsce spadło, gdybym nie wyjechał to pewnie dalej bezskutecznie przeglądałbym oferty pracy.

#oswiadczenie #pracbaza #emigracja #zalesie #studia #studbaza #protip #holandia #matura #matura2017

i wołam @Bankierpl żebyście przestali siać propgande
+49
johanlaidoner
Herb Królestwa Niderlandów (czyli Holandii) wywodzi się z XIII-wiecznego herbu królewskiej dynastii Orańskiej-Nassau (lew). W czasie okupacji hiszpańskiej 7 prowincji utworzyło parlament i za herb przyjęto lwa trzymającego w jednej łapie 7 strzał, a w drugiej miecz — symbol mocy. Gdy siedem prowincji zjednoczyło się, tworząc obecną Holandię, zredukowano do siedmiu liczbę strzał. Pod tarczą herbową umieszczony jest napis w języku francuskim: Je maintiendrai ("Utrzymam"). To motto Dynastii Orańskiej-Nassau od wieków rządzącej Holandią, wywodzą się oni z Francji i chodziło o utrzymanie pewnego regionu na terenie obecnej Francji.
Powyżej tarczy herbowej znajduje się królewska korona Holandii.

#holandia #ciekawoski #geografia #europa #nauka #historia #francuski #sztuka #swiat
+17
Mr--A-Veed
Hej - Mirki z #holandia:

Podobno w Amsterdamie można sobie wynająć tramwaj na cały dzień, prawda to? ( ͡º ͜ʖ͡º)

pokaż spoiler #heheszki #humorobrazkowy #pdk
+11
urwis69
1a. Polataj
2a. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3a. Profit

1b. Rozpieprz zamek przy butach
2b. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
3b. Brak profitu

#motocykle #holandia
+2
Bledne_decyzje
Przed Państwem szwedzki paszport. Różowy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
OK, to półprawda, bo sprawy tak daleko jeszcze w tym kraju nie zaszły. To "emergency passport", co można chyba przetłumaczyć jako tymczasowy/wydawany w nagłej potrzebie. Wyróżnia się kolorem. W Holandii też mają taki różowy. Przypadek? Nie sądzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://c1.staticflickr.com/6/5611/14940892143_551b7c7ee2_z.jpg

#szwecja #ciekawostki #holandia #europa #podroze
+2
urwis69
Otwarcie seozonu moto 2017 w NL+BE i troche DE ;)

#kawasakiboners #pokazmotor #motocykle #holandia
+31
jason_bourne
Właśnie skończyłem przeprowadzkę z #holandia do #niemcy. Raptem 5km dalej, a różnica duża ;) Piję sobie właśnie piwko siedząc w bujaku na balkonie. Dookoła jedynie sauna, przystanek i basen. Pijcie ze mno mirko.

#chwalesie #emigracja
+13
urwis69
Zapowiadalo sie na 30 motocykli a juz jest ponad 150! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motocykle #holandia #belgia
+15
urwis69
Jakis utajony z #holandia sie wybiera moze?

#motocykle
+1
Zalbag
#polandball #heheszki #francja #kosmos #ciekawostki #4konserwy #holandia
Wszystkie flagi pozostawione przez USA na Księżycu pod wpływem panujących na nim warunków atmosferycznych są obecnie całkowicie białe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NadiaFrance
+12
R1987
Eh za duży wybór w tej Holandii ;) #ziololecznictwo #marihuana #holandia +1
Amfidiusz
Jeszcze raz #holandia, bo tvn fajnie rozpisał wyniki:

pokaż spoiler 82% frekwencji!
+3
Maneharno
pokaż spoiler Już wiem dlaczego Poland myli się chińskim dzieciom z Holland.

#humorobrazkowy #heheszki #4konserwy #neuropa #holandia
+16
zmartwychwstalin
#europa #multikulti #holandia #turcja #heheszki?
Idealne podsumowanie obecnej sytuacji w naszej multikulturalnej Europie.
Owczarek belgijski trzymany przez holenderskiego policjanta gryzie w dupę Turka.
+19
Attacarte
Karta do głosowania w Holandii

#ciekawostki #holandia
+8
rales
#herbyeuromirko #herbymirko #ankieta #pytanie #europa #glupiewykopowezabawy #islandia #holandia

#73
Trzydziesty drugi dzień konkursu na najlepsze godło/herb europejski

ROZPOCZYNAMY 1/4 FINAŁU! W GRZE POZOSTAŁO 8 PAŃSTW

Pierw przypominam, że do 19:45 można głosować na San Marino vs. Bułgaria tutaj

Tutaj link na challonge do śledzenia wyników --> http://challonge.com/pl/Europejskieherby

oraz tag, który zawsze będę umieszczał przy każdym pojedynku, aż do finału, zapraszam do obserwacji --> #herbyeuromirko

Głosować można 24 godziny, w przypadku remisu przedłużam głosowanie do 48 godzin.

Pierwszy pojedynek 1/4 finału: Islandia vs. Holandia
+4
AmonGoeth
Plusujcie Geerta Wildersa nowego Premiera Holandii.
Teraz Holendrzy bedo klaskać dla Wildersa.
"Twoja stara klaszcze u Wildersa"

#wybory #europa #uniaeuropejska #holandia #pdk #heheszki
+16
Zyd_Suss
Jak wyglada standard zycia w Holandii?

Czy czlowiek ze zwykla, srednio platna praca moze sie utrzymac, wynajmujac mieszkanie w duzym miescie?

Czy mozna cos oszczedzic?

Jacy sa sami Holendrzy w kontakcie z Polakami?

#pytanie #holandia #pracbaza #emigracja #zagranico
+4
murza
#holandia #infowars #wikileaks #rosja #ruskapropaganda

Ruskie się znowu bawią w wybory, tym razem NL
+7
murza
#uchodzcy #holandia #turcja

wiosna idzie xD
+5
Damasweger
#holandia #jezykangielski #jezykiobce #heheszki #humorobrazkowy

pokaż spoiler Jakby ktoś nie skumał, to po angielsku oznacza "dziki kogut"


pokaż spoiler Google mówi, że po holendersku to "siatka na bydło" (?)
+1
murza
#rotterdam #holandia #turcja

Minister for Family Affairs Kaya's car surrounded by counter-terrorism team
+1
mojemiasto
#ciekawostki #holandia

W Holandii owoc pomarańczy nazywa się sinaasappel mimo, że kolor pomarańczowy to oranje, więc na logikę pomarańcza powinna się nazywać oranje. Od IX wieku mieli pomarańcze z Indii, nazywali je po prostu appelen van oranje czyli jabłka z pomarańczy.
Potem w XVI wieku portugalscy misjonarze sprowadzili ten owoc z chin. A że mieli dwa rodzaje pomarańczy (słodki i kwaśny smak), żeby je odróżniać nazywali je chinaasappel (czinasappel).

I tak po upływie czasu chinaasappel przekształcił się w sinaasappel.
+8
Pokaż następne