erbo
Problem polskiej polityki polega na tym, że zarówno Donald jak i Jaro, mogli by mieć zdjęcie aż z 4 z tych prezydentów.

#polityka #4konserwy #neuropa #jow #kukiz #przemyslenia #bekazdemokracji
+7
Parte
Mapa przedstawia: "Liczba mieszkańców wg powiatów. Wielkość powiatów jest w przybliżeniu proporcjonalna do liczby mieszkańców. Im ciemniejszy kolor, tym większa jest rzeczywista powierzchnia powiatu."

Na tej mapie doskonale widać jak ilość gęstość zaludnienia wpływa na wynik wyborów. PO zawsze wygrywało w większej liczbie województw. Ale wygrana w północnych województwach typu Warmińsko-Mazurskie, Zachodniopomorskie czy Lubuskie daje o wiele mniej głosów niż w regionach południowych - w Małopolsce, na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie (nie mówiąc już o Śląsku).
A gdy dołączymy do tego mapę frekwencji to różnica będzie jeszcze większa.
http://www.wyborynamapie.pl/prezydenckie2015/powiaty%20frekwencja%20druga.png

#wybory #mapporn #mapy #przemyslenia
+11
fesio
#chill #mazury #przemyslenia

za 2 dni obrona i zaczynam dorosle zycie

mirko, dzieki ze jestescie
+2
Guruuu
Przejechałem sie tym Ferrari F430 na miejscu pasażera na #automastershow i powiem wam że przyspieszenie nawet spoko, hamowanie nawet lepiej ale i tak frajda jest jak robi zakręt także nie ważne jak zmodyfikujecie swojego golfa na milion koni to i tak lepszą frajdę daje pokonywanie zakrętów
#samochody #ferrari #motoryzacja #przemyslenia #chwalesie
+16
Icesowy
Wybaczcie mircy za gówno przemyślenia, ale macie czasem takie coś jak ja - że żyjecie sobie normalnie, jak zawsze, każdego dnia tak samo, aż nagle przychodzi taka myśl, że może zupełnie źle patrzysz na świat, ograniczony swoim umysłowym spierdoleniem. I nagle czujesz, że jakieś "oświecenie" jest blisko, dosłownie gdzieś z tyłu twojego umysłu pojawia się myśl, ale nie potrafisz jej wyłapać. Po chwili rozpraszasz się, dekoncentrujesz i nie potrafisz już się ponownie skupić i wrócić do tego stanu, a wiesz, że byłeś blisko czegoś nowego.

Bo ja tak mam. Często ostatnio. Przez ostatnie dwa lata żyłem w przekonaniu, że powinienem oszczędzać każdy grosz i myślałem, że mój znajomy, który przepieprza cały hajs na zabawki i jeżdżenie do Polski co kilka miesięcy, robi straszną głupotę. A dziś zorientowałem się, że moja mama praktycznie każdego dnia mówi o czymś, co zdarzyło się około 20 lat temu, kiedy wyjechała na pół roku do RPA. Wiem o tym pół roku więcej, niż o reszcie jej całego życia. Chyba spierdalam w jakąś podróż.
#przemyslenia #przemysleniazdupy #coolstory #zagranico #niewiemjaktootagowac
+10
Sancho_Pansa
Od ilu zł za butelkę zaczyna się #piwo, a do ilu jest to #podpiwo według wypokowych ekspertów?
#przemyslenia
+4
LowcaAndroidow
Nie zesrajcie sie tymi wszystkimi Krulami, Kukizami, Dudami i Bosakami i resztą.
Najbardziej ogarnięty z tego całego politycznego bagna jest Jarek Gowin.
#polityka #oswiadczenie #przemyslenia
+5
Pzanty
Mirko to takie trochę talent show. Ludzie pokazują swoje umiejętności. U jednych jest to kopiuj/wklej u innych coś własnego. Ale niezależnie od intencji, mikroblog to trochę talent show. Kończy się często tragicznie, jak z Solgazem, gdy sodówa uderzyła do głowy. Niektórzy przechodzą dalej, by program się podobał: jak kolakowski od lepienia traktorów. Niektórzy występ tutaj traktują jak przystanek w karierze, jak ten człowiek od hejtowania, który zgarnął porządną kasę na wspieram to. Dla niektórych mirko pozostanie ważne przez całe życie, jak dla Alicji Janosz jajecznica.
#takaprawda #przemyslenia
+4
Pokaż następne