Thanos
Czytałem sobie wczoraj Planet Hulk - miękka okładka, klejony grzbiet, dużo stron, dobra historia. Po odłożeniu komiksu wróciłem na chwilę do czasów Mega Marvela i Wydań Specjalnych od TM-Semic. Zacząłem się zastanawiać 'co by było gdyby'. Co by się stało gdyby TM-Semic przetrwał do dzisiaj a Mega Marvel nie zakończył się na tym okropnie cienkim zeszycie z przygodami Blade'a? Gdyby wznowili serię od, załóżmy, 2000 roku i wydawali ją co dwa miesiące, w lipcu wyszedłby 114 numer. Można powiedzieć, że rolę Mega Marvela przejęła teraz seria Wielka Kolekcja Komiksów Marvela, ale dla mnie to już nie to samo.
#przemyslenia #tmsemic #megamarvel #komiks #komiksy #cobybylogdyby
+3
Pani_Pomarancza
Fotelik dla dziecka to podstawa, czemu niektórzy tego nie rozumieją( ͡° ʖ̯ ͡°)

Sytuacja z dziś.

Ja na spacerze z synkiem. Pod jakiś dom przyjeżdżają dwa samochody, rodzina. Z jednego wysiadają 4 osoby dorosłe, dziewczynka jakieś 2 latka (była w foteliku). Na ręku matki niemowlak. Ojciec wyjmuje fotelik z bagażnika przeznaczony dla niemowlaków.
Z drugiego wysiada pięć dorosłych osób. Na ręku jednej z nich niemowlak. W bagażniku wózek z fotelikiem.

Bardziej ludzie dbają o oszczędności paliwa, dwa razy nie chcą obracać, pakują cały samochód. Nie patrzą, że w razie najmniejszej kolizji dziecko będzie najbardziej poszkodowane.

Przecież nic się nie stanie.

Przecież tylko ja jestem na drodze i tylko ja mogę na sto procent zapewnić, że nie spowoduję kolizji.

Ale przecież na drodze jest więcej samochodów.

Ale to nie koniec. Czasem w samochodzie jest fotelik, ale urwa nie przypięty. Wysiada tatuś czy mamusia i tak po prostu wyjmują niemowlaka w foteliku. Albo wkładają do samochodu i zaraz jadą. Nie przypinają.

Parę razy w swoim życiu uczestniczyłam w kolizji, nie jak sprawca. Jako dziecko. Zawsze przypinałam się pasami, czasy bez fotelików i podstawek. Wiem jak boli głowa po szarpnięciu przy uderzeniu, czasem nawet takim niewinnym.

Ludzie zlitujcie się i zacznijcie myśleć.

#samochody #dzieci #bezpieczenstwo #przemyslenia #wkurw #ludzie
+35
Hannahalla
Czasem budzę się bardzo wcześnie, by pomyśleć o tym, co zdążyłam zrobić w życiu, czy jestem zadowolona ze swojego życia, co mogłabym zmienić na lepsze.
W 99% przypadków moje przemyślenia nie wyglądają dobrze.
Żałuję wielu rzeczy w życiu. Żałuję tego, że nie włożyłam wystarczając dużo wysiłku w to, co robiłam. A mogłam.
Kilka lat temu wygrałam z nieśmiałością, ale nadal byłam dzikim człowiekiem. Wolałam zanurzyć się w komputerze, czymkolwiek - tylko żeby nie spotkać się z ludźmi. Ba, nawet z (wtedy) bliską mi osobą. Nie byłam szczęśliwa.

Dziś… dziś wstałam o 5.00. Jestem wrakiem człowieka. Mam szaro-żółtą cerę, nie mam ochoty jeść. Sporo schudłam w ostatnim roku, ale BMI mam jeszcze w normie. Gonię za tym, jaka nigdy nie będę. Planuję rzeczy, które nigdy nie nadejdą. Oglądam produkty, które nigdy nie będą moje. Marzę, choć nigdy nie spełnię tych marzeń. Jestem zgorzkniała jak 10-letnia Hannah. Pragnę ufać, ale nie ufam tym co powinnam. Nie mam nadziei na poprawę. Po co jestem? Dlaczego ludzie mnie lubią, choć nie powinni? Dlaczego ktoś potrafi mnie kochać, jak sama siebie nigdy nie kochałam (czasem podchodziło to do nienawiści)?

Uśmiecham się. Bardzo często.

Ale tak naprawdę jestem bardzo smutnym człowiekiem.

#gorzkiezale #przemyslenia #oswiadczenie #feels #dziendobry (?)
+154
Colos
#krakow #przemyslenia #nocnazmiana

Tyle Krakowa w jednym pięknym zdaniu
+56
Seraphiel
Mirki, lubię kiedy w domu jest pranie. Nie dlatego że mam jakieś natręctwa, po prostu automat wpiernicza hektolitry zimnej wody. Wtedy podchodzę do umywalki, odkręcam delikatnie niebiesko oznaczony kurek. Już wiem, że teraz z kranu nie poleci woda zimna, ani bardzo zimna. POLECI ULTRANAJARKTYCZNIEJSZA WODA JAKĄ WIDZIAŁ BIAŁY CZŁOWIEK. Woda wykręcana z azotowych lodowców na Plutonie. Woda, do jakiej Amundsen po wsadzeniu małego palca uciekłby do cieplutkiego namiotu popiskując w panice. I w takiej wodzie można sobie opłukać ryj by natychmiast wytrzeźwieć.

#datfeel #touczucie #przemyslenia #heheszki

TAKA zimna woda działa cuda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+11
Efeljot
Tak oglądam sobie scenę z boardwalk empire w której KKK wbija i karabinem maszynowym rozstrzeliwuje murzynów. Wydaje mi się, że scena w założeniu ma pokazać brutalność KKK, i biednych murzynków.
Z drugiej strony jakby to przełożyć na dzisiejsze czasy to byłaby to banda białych która wbija do getta i brutalnie "rozbija" narkotykowy gang xD
w sumie jakby spojrzeć na to z tej strony to społeczny profit xD
#seriale #przemyslenia i troche #prawackalogika chyba :D aczkolwiek słuszna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+1
Rezix
To był piękny rok. Rok pełen zmian w moim życiu. Nie żałuję żadnej decyzji.
Rok temu nie pomyślałbym, że 365 dni może tyle zmienić.

Pewne wydarzenia z poprzedniego roku sporo dały mi do myślenia. Pewna śmieszna sytuacja zmusiła mnie do refleksji. Co prawda jak teraz o niej pomyślę, to czuję zażenowanie, ale widocznie tak musiało być :)

Po części osiągnąłem to, co w roku ubiegłym mi się nie udało.

W kolejnym roku mam zamiar pracować jeszcze więcej, aby zbliżyć się do mojego celu :)

Możecie się częstować po "dwa".

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#urodziny #rysujzwykopem #przemyslenia #rezixcontent
+42
Usmiech_Niebios
O wolności słowa
#4chan #przemyslenia
+5
kopek
ale bym wciągną pizze xD
#pizza #przemyslenia
+3
Veuch
omg gg

gg 3 nobs

its gg that team

omg kael

i afk

chciałbym tylko zwrócić uwagę, że takie i inne tego typu teksty od praktycznie początku meczu NIE wpływają pozytywnie na morale innych graczy i NIE pomagają w odniesieniu zwycięstwa. Zauważyłem podczas tych kilkuset meczy, że zwykle 90% takich meczy faktycznie kończy się przegraną, ale z moich obserwacji wynika, że to nie ma związku ze 'skillem' drużyny. Niszczenie morali od początku meczu jest totalnie niepotrzebne i nie pomaga, za to odpowiednie zmotywowanie teamu potrafi zdziałać cuda. Takie tylko tam #gorzkiezale, bo akurat #hots jest grą gdzie w meczach dzieją się cuda, potrzeba tylko odpowiedniego napędu.

#heroesofthestorm #przemyslenia #takietam
+5
shadowsof2
Kurde, momentami czuje się na #emigracja jak na studiach. Co tydzień impreza ze znajomymi, człowiek żyje sobie spokojnie mając wszystko w dupie. Hajsu starcza jakimś cudem na wszystko, mimo, że mocno przepłaca za pokój i wydaje na pierdoły typu perfumy po 50 funtów, czy whiskacze. Brakuje trochę rodaków, ale z drugiej strony - przynajmniej nie otaczają mnie nudni ludzie. W Polsce człowiek spinał się, że do pracy, że hajsy, że Bóg wie co. Może właśnie o to chodzi w życiu? Codziennie widzę ludzi, którzy zapierdalają, aż im po jajach cieknie. O, jeszcze nadgodziny sobie dopierdolą, bo więcej, WIĘCEJ KURWA. Heh. Jakoś nie pasuję do naszych rodaków na wyspach. Może to też dlatego na imprezach, które organizuję "naszych" jest w porywach do trzech osób.

A może się mylę? Może w życiu chodzi o to, by latać za hajsem i dopierdalać te "piniondze" by móc na starość pochwalić się jakimiś wspomnieniami zdupy, które po wyliczance do pięciu, stają się suchsze od żartów Strasburgera.
Jakoś mnie to jednak nie przekonuje.

No, to w drogę.

#uk #przemyslenia
+34
hudsone
Skoro podobno o zmarłych nie należy mówić źle to dlaczego o Adolfie "Nic nie wiem o Holokauście" H. można mówić? Jest jakaś dolna granica od ilu zabić można mówić o kimś źle?
#pytanie #przemyslenia #przemysleniazdupy #ocieplaniewizerunkuadolfahitlera
+29
eryk-gaw
jest taka moda na lewicy, że płacze się lub tęskni za żydami. wiadomo byli inni więc ich egzotyka przyciąga nawet dzisiaj. ale jest cos co w polsce ginie i nie jest egzotyczne a uwazam ze istotne to jest polski folklor. tylko mam na mysli ten prawdziwy, pierwotny. tylko goralne utrzymuja swoja tradycje. dzisiaj takie obrazki to jedynie odtwarzanie historii, nie kontynuacja tradycji.
#przemyslenia
+2
Pokaż następne