Ninik
Mleko.

Wiecie jak bardzo jest dziwne picie mleka?

Pierwsza rzecz to to że nasi przodkowie musieli wpaść na to że krowę można wydoić i jej mleko wypić.

Co rodzi kolejny problem. Nie posiadaliśmy enzymów do rozkładu białka mleka. Więc picie mleka kończyło się przeczyszczeniem. Jednak pomimo to setki tysięcy ludzi musiało pic mleko przez kilkaset lat. Dopóki u niektórych nie wystąpiła mutacja genetyczna która pozwoliła im pić mleko bez sensacji.

Pewnie dopiero po kilku tysiącach kolejnych lat, mutacja ta została przekazana większości populacji. Od tej pory można uznać picie mleka za coś normalnego bo nie kończyło się to przeczyszczeniem.

Co musiało determinować ludzi do takiego ehmmm "poświęcenia"

#ciekawostki #przemyslenia
+10
Helsantonio_Montes
Moim zdaniem #dubing wykonany przez gimbusów do nowego #battlefield to porażka. Osoba która podkładka głos postaciom powinna mieć dobry i charakterystyczny głos.

Każdy kto oglądał #futurama i zobaczy tego profesora poniżej to przeczyta ten tekst jego głosem, a jak ktoś nie oglądał to jak widzi np zdjęcie Waldka śmiejącego się to już w głowie będzie miał jego śmiech. Niestety ale polscy dublerzy (?) to porażka, bez emocji, małe i oschłe. Zarabiają tyle pieniędzy mogli zatrudnić profesjonalnych dublerow, ale za to dadzą graczom jakiś piszczacych gimbusów.

#przemyslenia #oswadczenie #polskiyoutube
+9
Pieron
Tak sobie dłubię w modelu i stwierdzam, że kiedyś modelarstwo było jedną z popularniejszych rozrywek osób z przedziału 10-14. Gówniaki kleiły "Małe Modelarze" bez wielu narzędzi uznawanych teraz za podstawowe, bez poradników i klejem, który nie nadawał się do klejenia modeli. Gówniaki kombinowały i im to dobrze wychodziło. A teraz modelarstwo to hobby dla starych dziadów a młodzi się dziwią, że komuś się chce i ma cierpliwość. Bo on by tak nie umiał. Też kiedyś nie umiałem, dalej nie umiem ale przynajmniej próbuje. I nie marnuje czasu na nocnej tylko wącham klej #przemyslenia #gimbynieznajo +9
AnonimoweMirkoWyznania
#anonimowemirkowyznania
Śmiejecie się z wpisu @brunetroll089 opisującego jego relacje z tak jakby jego pierwszą dziewczyną. Ten wpis niestety jest doskonałym przykładem na to że jest punkt graniczny do którego przeciętny facet powinien zaruchać lub też wejść w pierwszy związek. Inaczej takiemu delikwentowi pierdoli się w głowie i z dnia na dzień jest co raz gorzej. Dorzućmy do tego starokawalerskie nawyki i powszechną niechęć kobiet do niedoświadczonych facetów i mamy przepis na katastrofę.
Gość ma bodajże 27 lat i zachowuje się tak jak opisał w swoim wpisie. Gdyby 5 lat temu związał się z jakąkolwiek dziewczyną (nawet taką 4/10) to jego sposób myślenia byłby dzisiaj dużo zdrowszy.
#zwiazki #seks #stulejacontent #twnogf #przemyslenia

pik semirelatywny - na sto procent będzie miał on takie myśli w głowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
FuriousViking
#przemyslenia #seriale #pitbull #smutnazaba #feels

Starsze mireczki, jakbyście chcieli poczuć się jeszcze starzej, to fakt na dziś. Aktor grający syna serialowego Gebelsa z Pitbulla, ma już 20 lat ( ͡° ʖ̯ ͡°) czas zapierdala...
+13
neilran
Sprawiedliwość jest wojowniczką prawdy.
#przemyslenia #feels
+1
MyPhilosophy
Cześć prawie nocna, cześć Mireczki i Mirabelki.

Od pewnego czasu skłaniam się ku pewnym przemyśleniom, szczególnie na tle ostatnich wydarzeń. Co dziwne, przybrało to znacznie bardziej wyraźną formę. W pewnym sensie mnie to przeraża, że "pójdzie to dalej", ale na razie jest w porządku.

Po 9/11 moje zdanie i poglądy co do Islamu były dosyć bezkształtne (bo i czemu się dziwić, jak się miało gówno w głowie w takim wieku), to teraz po początkowym wgłębieniu się w temat zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości - wątpię, więc żyję. Nie wiem, czy podzielacie moje zdanie, ale obecna pozycja KK słabnie. Nie wnikam już w kwestie administracyjne i tym podobne - chodzi mi bardziej o to, jak bardzo została zaniedbana wiara. Kazania trwające 10 minut, głoszone na odpierdol przez ludzi, którym się ich nawet nie chce zbytnio głosić. W niczym nie przypominają kapłanów w dawnych czasach (mówię o prostych i biednych klerykach, nie bogatych i brzuchatych biskupach), w których płomień wiary był jasny i mocny. Takie czasy, takie społeczeństwo. Wygoda, przyzwyczajenie do hedonistycznego trybu życia i brakiem wzięcia teoretycznej nawet odpowiedzialności za swoje czyny względem wyznawanej religii. Nikt nie powiedział, że nasza religia jest słuszna - ale jest nasza i jako takiej, należy jej się szacunek. Jako inteligentnego ateistę przeraża mnie fakt, że tak bardzo potrzebna również pod względem społecznym wiara jest w tak fatalnym stanie.

Islam nie ma takich problemów. "Kazania" imamów w niczym nie przypominają pierdzenia pod nosem naszych kleryków. Młodzi ludzie odnajdują w Koranie natchnienie, które wcielają w swoje życie - nie, nie mówię o dżihadzie. Większość z nich nie zostanie szahidami, nawet by tego nie chciało. Po prostu założenia Islamu są na tyle proste i klarowne, że można je w łatwy sposób zastosować do codziennej egzystencji. Nasze przykazania również nie sa skomplikowane, ale KK zupełnie niepotrzebnie je komplikuje i nie jest konsekwentny w ich przestrzeganiu, chociażby przez samych księży, którzy przecież winni być przykładem postępowania - no cóż.

Islam ma coś, czego KK nie ma już od bardzo dawna - szacunek i podążanie za jego zaleceniami. Muzułmanie modlą się 5 razy dziennie - ot modlitwa do Boga, prawda? Nie wyobrażam sobie nikogo "z nas" robiącego coś takiego. Można powiedzieć, że to kwestia wychowania - jasne, zgodzę się. Ale czy nas nie wychowywano w wierze do swojego Boga, takiej prawdziwej? Czy babcie nie kazały nam odmawiać paciorka przed pójściem spać? Przyznać się bez bicia, kto robi to dalej, nawet w myślach? Bo ja nie, od bardzo wielu lat.

Nasheed. Włączcie sobie ten kawałek, który dodałem pod spodem. Większość z Mirków i Mirabelek zapewne to zna lub słyszało - piękne, prawda? Co do treści - zależy, kto interpretuje. Ale ludzie rzucają się do boju z takimi pieśniami na ustach, zupełnie jak w czasach wypraw krzyżowych lub dżihadzie Muad'Diba (Diuna rządzi). W życiu nie słyszałem jeszcze piosenki katolickiej tak sugestywnej i mocnej, która wywarłaby na mnie tak silne wrażenie. Te piosenki są MOCNE, tak jak mocny jest sam Islam.

Abstrahując - Islam w pewnym sensie pozwala młodym ludziom czuć się częścią silnej i dosyć jednolitej wewnętrznie wspólnoty, która "jest ich" bez względu na to, gdzie się znajdują - czują łączność z tradycją i nie zapominają, kim są - to my wyjeżdżając za granicę stajemy się Johnami, czy Dave'ami zamiast Janami i Dawidami - za wszelką cenę staramy się zerwać więzy łączące nas ze starym krajem.

W pewnym pojebanym sensie, zazdroszczę muzułmanom.Troszeczkę.

#islam #katolicyzm #zamach #oswiadczenie #przemyslenia
+1
Zkropkao_Na
Wracasz do pustego domu, bo Nieślubna w delegacji.
Wypuszczasz #fretki.
Twój dom już nie jest pusty :)
Za tydzień przywiozę nowa koleżankę moim dziewczynom, na 3 miesiące hotelu i leczenie
#fretka #przemyslenia #pokazfretke #zonapomaga
+6
VAPORWAVE
#przemyslenia #oswiadczenie

Pięć palców już nikomu nie jest potrzebne, nigdzie. To tylko pozostałość po tym jak jeszcze byliśmy rybami. No bo po co nam tyle palców? Nie potrzebujemy otwierać słoików, nie potrzebne nam w sumie do tego palce. Pisać na klawiaturze? Mamy dotykowe ekrany po których jeździmy swoim upierdolony w łoju palcem wskazującym w ten sposób pisząc. Wszystkie czynności które wykonujemy można było by wykonywać równie dobrze z użyciem 3 palców, a te których się nie da to tylko efekt przystosowania sposobu wykonywania do nadmiernej liczby palców.

NO POWIEDZCCIE MI PO CO KOMU TYLE PALCÓW?
Allbis
Tym razem Kabul, kolejne dziesiątki ofiar, media podają już któryś raz z kolei że "do zamachu przyznało się państwo islamskie", czyli mają tam jakiegoś rzecznika który wydaje oświadczenia: "taa, to my"? czy wystawiają tweeta?? Kto konkretnie wydaje oświadczenia jako państwo islamskie do ogólnoświatowych mediów i dlaczego nie zostaje on wszędzie pokazany, dlaczego mówi się ogólnikowo państwo islamskie??

To samo zdziwiło mnie przy puczu, wiadomości ze sky news: "military: we have taken over", nie było wiadomo kto tym przewodził, wojsko jako ogólnik, i co? Prawdopodobnie ustawka. Wiem że liderzy państwa islamskiego są znani ale skoro mają drogę wydawać oświadczenia, to można ich też namierzyć skoro "walczą" z nimi rządy stanów i rosji, czy tylko mi coś tu śmierdzi?

To samo sytuacja polityczna, Turcja wspiera ISIS i przyjmuje uchodźców którzy napływają m.in z powodu ich ingerencji w ten konflikt, gdzie tu sens? Ameryka nie popiera Asada ale jest przeciwko ISIS, putin popiera Asada i też jest przeciwko ISIS, sytuacja jest skomplikowana, najprawdopodobniej rosja i stany podsycają konflikt i sprzedają broń obu stronom lub czerpią jakieś inne korzyści z tego o których nie mamy pojęcia.

Wreszcie sytuacja w Europie, wszystko dąży do jakiejś antyutopii. Chyba już nikt nie ma wątpliwości że "uchodźcy" są sprowadzani celowo i z premedytacją w celu wywołania konfliktu wewnętrznego. Rządy mają specjalistów, demografów przecież sebixy narodowcy wiedzą do czego to zmierza to rządowi specjaliści nie?? Dlaczego członek rady praw człowieka ONZ Arabia saudyjska nie zagarnie ich do siebie? Czy rządy europejskie są opłacane przez muzułmanów do celowego zrobienia tego? czy izrael i lobby żydowskie, przecież reprezentant rasy białej, dąży unicestwienia tej że rasy??

Napisałem tą ściane płaczu po odsłuchaniu tego kawałka, skłania do przemyśleń, zwłaszcza ten fragment:

Zgotowali nam ubóstwo, następnie jest ludobójstwo, ten wirus to nie natura – to oszustwo robi Twój rząd. Ich celem jest Status Quo, społeczeństwo w oczach kamer, chcą by każdy z nas był pluskwą, czipem, zniewolonym ciałem...

#wojna #polityka #przemyslenia #przemysleniazdupy #gorzkiezale
+2
tgdnx
"Od kiedy Bóg jest śmieszny dla ogółu ludzi?" a.k.a. "Czy praktykujący katolicy nie mają dostępu do internetu?"

Grupa Filmowa Darwin swoimi filmami zrobiła więcej aby pokazać absurdy religii i wyobrażeń o bogach (a w szczególności o tym chrześcijańskim/judaistycznym) niż nie jeden zaangażowany zakon ateuszy. Mimo totalnie prześmiewczego tonu i nieukrywania, że szydera (w niektórych filmach) jest z Jezusa i spółki ich filmy na youtube praktycznie nie mają "łapek w dół". Liczba negatywnych głosów jest tak mała, porównując do innych materiałów na YT, że można przyjąć że ich produkcje mają niemal wyłącznie pozytywny odbiór.

W odcinku Jezus vs Bóg, który ma ponad 840000 wyświetleń padają słowa a tu jest archanioł Gabriel jak zapychał Marię. Film ma tylko 354 "łapek w dół". Obrazoburcze Piekło 2.0 z ponad milionem wyświetleń ma tylko 381 negatywnych głosów.

Mógłby ktoś powiedzieć "TGDNX, ale tak było od dawna, spójrz na produkcje Monty Pythona.". Nie do końca, Pythoni nie używali imion boga. Poza tym nie bez powodu "Żywor Braiana" miał premierę w Polsce dopiero w 2004 roku, 25 lat po światowej premierze. Czy kiedykolwiek nasza publiczna telewizja wyemitowała "Żywot..."?

Mógłby ktoś powiedzieć "TGDNX wyjmij kija z dupy". Owszem, w przypadku mówienia o sprawach doczesnych staram się odkładać kij na bok, jednak w przypadku boga, życia wiecznego, zbawienia i spraw ostatecznych jest mi trudno.

Tak więc od kiedy wśród masowego odbiorcy bóg jest śmieszny? Filmy ja YT ogląda cały przekrój społeczeństwa. W kraju, w którym mamy około 40% praktykujących katolików głosy na plus są również muszą pochodzić od wierzących. Poza tym mamy wielu niekatolików, dla których Jezus to coś więcej niż wytwór ludzkiej popkultury. Czy aby na pewno? W Polsce 76% gospodarstw domowych ma dostęp do internetu, więc niemal niemożliwe jest aby chrześcijanie nie oglądali produkcji GF Darwin.

Bóg stał się śmieszny. Od kiedy?

#religia #przemyslenia #bog #katolicyzm #chrzescijanstwo
+3
NiebotycznyWojciech
Siedze ze znajomymi nad Bałtykiem już tydzień i mi się kurevsko nudzi, takie wiochy tutaj macie, że.nie ma co robić (╯︵╰,)

Urlop powinien trwać max tydzień, bo potem nudy #przemyslenia #gorzkiezale #wakacje #urlop

Daje #pokazmorde z zachodu słońca dla większej atencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+2
soszu
( ͡° ʖ̯ ͡°) #przemyslenia +3
Mr--A-Veed
Takie #przemyslenia mnie wzięły:

Zobaczcie, jaka z musiała być szmata z tej całej matki Pottera.

Od dzieciństwa kumplowała się z Severusem, byli nierozłączni, poszli do Hogwartu, broniła Severusa przed Potterem seniorem...

Nagle jej się coś w macicy odwróciło, hormony strzeliły i się ze starym Pottera hajtnęła, a Snape'a zostawiła na boku.

#logikarozowychpaskow

Z kolei Snape mimo to ryzykował dalej dla niej życie, a nawet pomimo niechęci robił to względem jej syna, który poza oczami wyglądał jak koleś, który najpierw się nad nim znęcał, a potem podebrał mu dziewczynę.

To z kolei jest sztandarowy przykład #friendzone... ( ͡º ͜ʖ͡º)

Snape z pewnością byłby bordo na wykopie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#film #kino #harrypotter #przemysleniazdupy
+196
kamien23
W smutnym kraju żyjemy, że w miejscach publicznych papier toaletowy musi być zamykany na dwa różne zabezpieczenia. #przemyslenia #mojkrajtakipiekny
Naxster
Tak do przemyśleń:
#przemyslenia #zlotemysli
+3
Pokaż następne