50TwarzyReja
Metafora życia, omijasz problemy, zwalczasz je, aż przychodzi jeden i twoja twarz staje się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gif #przemyslenia
+6
neilran
Jakie uczucia budzi w was to zdjęcie?

#kiciochpyta #ladnapani #sztuka #feels #przemyslenia #rozkminy
+3
Klopsztanga
Tak sobie myślę - czy faktycznie Polacy są coraz bogatsi? Bardziej myślę że wręcz przeciwnie - tylko poprzez technologię mamy parę rzeczy tańszych.

Popatrzmy na zwykłego kowalskiego (bez wykształcenia, zwykły robotnik) w latach 90tych. Nie było kredytów - a jak były to nieznane. Chcąc nie chcąc bez kredytów każdy dorobił się mieszkania. Każdy dochował swoje dzieci. Do tego sporo ludzi kupiło sobie samochody i częściej ludzie jeździli na wakacje - co prawda nie za granicę - lecz lokalnie.

Teraz taki typowy kowalski - musi pracować kilkanaście lat na swoje mieszkanie - czyli w wieku 30-40 lat wreszcie przeniesie się do swojego lokum - lub bierze kredy i spłaca pół życia.

Kiedyś - zjeść dobre mięso to żaden problem. Obecnie aby kupić kawałek dobrego mięsa musisz zapłacić 40zł/1kg

Obecnie wielu moich znajomych ma godne życie dzięki swoim rodzicom, którzy zaczynali od niczego. Czy teraz młodzi ludzie zbudują swój kapitał, przy obecnej sytuacji gdzie nawet samochód ma być luksusem (o ile nie kupisz go na kredyt i będziesz kilkanaście lat spłacać - mowie o akcyzie i ubezpieczeniu)

#przemyslenia #polska #kiedys #dzis #kredyty
+5
Morituria
Jak to jest być magistrem analitycznym?
#przemyslenia #kiciochpyta #gownowpis
+4
trickshooter
pan nawet nie wie ze zrobiłem mu zdjęcie, ale chyba nie byłby zły

chciałbym tak wyglądać za x lat
#fotografia #pkp #przemyslenia

pokaż spoiler jeśli jestem chuj ze wstawiam czyjeś zdjęcie to nie jebcie mnie za to, tylko dajcie znać a usune
+18
mapelko
Macie Miraski jakieś takie swoje miejsce poza domem gdzie przychodzicie by odpocząć, pomedytować, wyjść na chwilę z wyścigu szczurów? To na zdjęciu to takie moje ulubione, jak byłem jeszcze w gimbazie zawsze z znajomymi tam jeździłem grillować, teraz tylko ja odwiedzam to miejsce. #gownowpis #przemyslenia +4
paramedic44
No hejka co tam się z Tobą dzieje?

Kto Ci kurwa ukradł marzenia do chuja?
Bez rozwoju jesteś w dupie, bez rozwoju jesteś w dupie.
Mnie się nie chce, mam obiad, spóźniłem się. Rozumiesz? Mam wymówki.

Dlatego kurwa mać nie będziesz mieć nic, nic nie będziesz mieć,będziesz stękać, będziesz biedny, będziesz biedna.
To będzie kurwa żenujący rozwój, nie będzie żadnych efektów, ponieważ nie napierdalacie. Nie jesteście kurwa głodni życia, macie ciepło, bezpiecznie.
Jest fajnie.
Macie tysiące wymówek, a jak to jest, że mamy rokowców, mają 70 lat a oni non stop ruchają groupies, 10 panienek na imprezę, wciągają wory koksu i funkcjonują. Jak to oni robią?
A w naszym społeczeństwie trzydziestoletni facet ma kurwa brzuch i wąs, pięćdziesięcioletni to już jest starym dziadem kurwa, nosi kaszkiet, żeby jeszcze miał elegancki kaszkiet, ale on nosi kurwa jakąś czapkę, ma siatkę kurwa, reklamówkę w ręce i czasami wnuka. Koniec.
A na świecie pięćdziesięciolatek kurwa bzyka modelki, sześćdziesięciolatka, kurwa ćwiczy na sali fitness, siedemdziesięciolatek skacze kurwa ze spadochronem.
Co jest z tobą nie tak?
Kto Ci kurwa ukradł marzenia do chuja?
Kto ci kurwa zabrał, odciął, amputował przedni płat czołowy, że więcej poświęcasz czasu na hejtowanie, na negatywne sformułowania.
Czemu nie napierdalasz?
Czemu nie masz kurwa chęci, energii?
Czemu nie ciśniesz?
No czemu?
Bo nie wiesz. Nie wiesz, że coś jest możliwe, nie wiesz co jest możliwe, nie stawiasz sobie wzorców, nie masz celów jako pragnień, myślisz sobie “to auto nie dla mnie”, “tamta dupa ma cycki takie, ja wolę mieć swoje. Chuj, że płaskie, jeden krzywy, ale nie wydam na operację”.
Nikt nie powiedział, że rozwój będzie łatwy.
Kiedy rosną mięśnie to są zakwasy. Kiedy ćwiczysz, bolą cię plecy, masz mikro kontuzje, przecież wzrost mięśni to nic innego jak mikrourazy włókien. Dopiero wtedy one się odbudowują, odbudowują się silniejsze. Musisz dostać wpierdol żeby się wzmocnić.
Potrzebujemy inny model rzeczywistości. Nie możemy myśleć. To nasza mentalność nie może być taka jak jest dzisiaj.

Nie możemy zejść w dół, musimy wejść w górę kurwa.
Upgrade.

No ale kiedy będę wiedział, że wejdę level up?
Muszę znać rozpiętość.

Skąd wiem, czy jestem zwykłym człowiekiem? Skąd wiem?
Kiedy się porównam, kiedy sprawdzę rozpiętość.
Muszę znaleźć swoje współczynniki, wskaźniki.

Chcę dojść tu, czyli gdzie jestem?
No żeby dojść gdzieś to muszę wiedzieć, kurwa, z którego punktu ruszam, dokąd zmierzam.

Tu są ci zajebiści.
Tu są te VIP’y.
Kurwa mają samochody, mają samoloty. Kto ci nakładł tego siana do głowy, że ty jako Kowalski nie możesz mieć kurwa helikoptera na podwórku? Czemu masz takie myśli?
No kurwa.
Patrzysz, mówisz “Mercedes to kurwa za drogi, Porsche to w ogóle pojebało ich, Maybach pojebało ich, a już w ogóle te wszystkie tuningowane fury to chyba kurwa ktoś jest jebnięty, mi wystarczy ta marka XY”.
Skąd to masz?

No masz SYNDROM BIEDAKA, kurwa, ale uwaga kurwa, świat się zmienił.
Nie żyjemy już w czasach Drugiej Wojny Światowej. Moja babcia wróciła, twoja babcia pewnie też, na nogach, z obozu koncentracyjnego. Już nie ma Drugiej Wojny Światowej, żyjesz w EUROPIE. Tu się nie walczy o jedzenie, tu się nie walczy o wodę. Tutaj bezdomny ma kurwa komórkę i internet. Łapiesz to?

A więc ŁEJKAP kurwa, ŁEJKAP.

Obudź się i zacznij kurwa żyć!
Masz mentalność i syndrom biedy, nie uda się. Na świecie jest wszystkiego od zajebania, drukarki 3d drukują płuca, za chwilę będą drukowały żarcie, ciuchy.
Wszystko jest dostępne, tylko weź się kurwa do roboty.

Zacznij zapierdalać.
Zacznij cisnąć.
Kupujesz gówna, telewizory, pralki, chujowe rzeczy, kupujesz piętnastą parę dżinsów kurwa, po co ci to?
Masz kupić sto książek. Nie kupujesz moich? Chuj, nie kupuj moich, nie kupuj moich szkoleń, spierdalaj. Specjalnie cię obrażę, weź kurwa znajdź sobie innego idiotę, który będzie za ciebie się uczył i się męczył. Znajdź kogoś kurwa, kto ci sprzeda wiedzę, ale kup tą wiedzę, nie pierdol, zastosuj ją, zastosuj, ciśnij, książka dziennie, szkolenie tygodniowo, wyjazd kurwa chociaż raz na kwartał,
ciśnij,
ciśnij,
ciśnij,
ciśnij.
Bez rozwoju jesteś w dupie.
Bez rozwoju jesteś w dupie.
Jak prześpisz, jak nie będziesz się rozwijać, to jest po tobie.

Over, Game Over kurwa i nie masz tu szejściu żyć, masz jedno, i co z nim robisz?

#motywacja #coaching #przemyslenia #feels #pasta
+5
AnonimoweMirkoWyznania
#anonimowemirkowyznania
Czytałem (przed)wczoraj #anonimowemirkowyznania i było tu wiele wpisów na temat #tinder #badoo #sympatia i innych portali do zawierania internetowych znajomości. Wiele było tu #gorzkiezale o tym, że jeżeli #niebieskipasek nie jest 8/10 to nie ma czego szukać na tych portalach, bo przeciętne #rozowepaski mają tu wielu przystojniaków do wyboru i mają gdzieś przeciętnych facetów. Dla zwykłych mirków zostają jedynie stukilogramowe słonice lub zdesperowane samotne karynki z małym brajankiem. Co najlepsze, różowe w komentarzach wręcz chwaliły się tym, że nawet przeciętne piszą tylko z przystojniakami, a średnich mają w dupie.
Tak sobie myślę, że z portali randkowych zostaje mi tylko #roksa. Mam już swoje lata i nic mnie dobrego w życiu damsko-męskim nie spotkało, więc nie ma na co czekać i czego żałować. Tym bardziej, że różowe niczego nie żałują. Nie mam zamiaru czekać aż zacznę mieć powodzenie wśród trzydziestoletnich desperatek, którym zegar biologiczny wybił za pięć dwunasta. Rok wcześniej nawet by one na mnie nie spojrzały.
Powiecie "olej internet i skup się na relacjach w realu". W realnym życiu normalne różowe są już dawno zajęte, najpóźniej na początku studiów. Zresztą dlaczego reszta miałaby się ograniczać do poznawania w realu, skoro internet działa ewidentnie na kobiecą korzyść? Każdy myśli głównie o sobie.
#tfwnogf #przemyslenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
+8
razor535
Kiedy wejdziesz rano na mirko i dasz gorące z ostatnich 6h...
#wykop #mirko #przemyslenia
imlmpe
◢ #akamaitech

Technologiczne piątki z Akamai

Mówi się, że w branży IT nie ma już miejsca na innowacje i trudno jest wybić się z nowym pomysłem na tak zapchanym rynku.

Mamy już jedną wyszukiwarkę, która indeksuje większą część zasobów Internetu (Google). Mamy także jedną, globalną sieć społecznościową, której nikt nie przebije zasięgiem (Facebook). Mamy także jeden wiodący serwis z viralowymi filmikami (Youtube). Można tak wymieniać bez końca, ponieważ w każdej z nisz branży IT znajduje się jeden gracz, który zgarnia większą część rynku.

Mogłoby się wydawać, że tak zapchany rynek, to symbol naszych czasów - tak jednak nie jest. W dawnych czasach bywało podobnie.

O początkach firmy Google założonej w garażu, słyszał już niemal każdy. Niewiele osób uświadamia sobie jednak, że Google nie było pierwszą wyszukiwarką. Nie było także drugą, ani nawet trzecią z istniejących. W czasach gdy powstawał ten projekt, niemal cały rynek wyszukiwarek należał do AltaVisty. Ówcześnie, każdy mógłby powiedzieć, że nie ma szans na stworzenie produktu, który byłby w stanie zagrozić - istniejącej już od ponad 3 lat - AltaViście. Wtedy rynek podzielony był pomiędzy trzy wyszukiwarki: Altavistę, Lycos i Excite. Nikt jednak nie miał wątpliwości, że prym wiedzie pierwsza z nich.

Tymczasem dwóch studentów (Sergey Brin i Larry Page) postanowiło stworzyć własną - ich zdaniem lepszą - wyszukiwarkę. Sekret sukcesu Google bazował na rewolucyjnym algorytmie pozycjonowania stron w wynikach wyszukiwania, a nie na posiadanym budżecie, czy mocy przerobowej powstałego systemu. Algorytmem tym był 'Page Rank', którego nazwa nie pochodzi jak myślą niektórzy od anglojęzycznej nazwy 'rankingu stron', lecz od nazwiska jego twórcy - Larrego Page. Przykład ten pokazuje, że pokonanie największego rynkowego gracza wcale nie jest niemożliwe.

Podobnie wyglądała historia Facebooka. W czasach, gdy Mark Zuckerberg zaczynał tworzyć swój serwis, jedyną liczącą się społecznościówką był MySpace. Czy ktokolwiek o zdrowych zmysłach mógł pomyśleć, że nastolatek z Harvardu samodzielnie stworzy serwis, który pobije wiodącego giganta? Dobrze wiemy jak to się zakończyło. Czy ktokolwiek z was pamięta jeszcze MySpace?

Historia pokazuje, że serca Internautów podbija nie ten, kto był pierwszy na rynku, a ten, kto lepiej od innych zaspokoił potrzeby swoich użytkowników. #google dawało trafniejsze wyniki wyszukiwania, a Facebook oferował rzeczy pożądane przez młodych ludzi (status związku, dodawanie znajomych i lajkowanie).

Jeśli więc masz pomysł na jakąś usługę, która wcale nie jest innowacyjna, pamiętaj, że Google i #facebook także nie byli innowacyjni, jednak nie przeszkodziło im to w odniesieniu sukcesu :)

❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋

O co chodzi?
Co piatek, firma Akamai Technologies (polski oddział z Krakowa) wrzuca na swój fanpage wpis technologiczny, który nastepnie jest repostowany tutaj, na mikroblogu.

Link do Fanpage

Nie przegap nowych wpisów!
Obserwuj tag #akamaitech i/lub moje prywatne konto.

Kto jest autorem wpisów?
Autor to unknow - możesz obserwować jego profil na FB (sporo newsów o technologii)

Chcesz pomóc?
Podeślij do mnie na priv temat, który myślisz, że warto byłoby poruszyć w następnych wydaniach AkamaiTech

#przemyslenia #ciekawostki #technologia #nostalgia #internet
+26
db95
Już niedługo w historii polskiej piłki, zamknie się pewien rozdział, w #szczecin rozpocznie się przebudowa ostatniego tak klimatycznego stadionu, wszyscy którzy tu przyjeżdżają, uważają że tutaj na stadionie czas stanął w miejscu.. Zapach grillowanych kiełbasek na cały stadion, co mecz śledzenie pogody czy będzie padać, branie pod dupe czegoś ciepłego w zimne dni, ogromne kolejki po meczu, totalny old school. Będę za tym tęsknił, od małego wychowany na twardowskiego.. (╥﹏╥)
#pilkanozna #przemyslenia
+7
SCDarko
Jedyna osoba którą kocham jest mój kot. Zawsze był, wysłuchał, był mi najbliższym i był dla mnie jak członek rodziny bardziej niż prawdziwa rodzina. A teraz leży chory, świetny weterynarz nie wie jak mu pomóc, a on coraz bardziej słania się na łapach, mało je...
Boli mnie, że nie umiem mu pomóc, a gdy próbowałem to banda oszustów z "firmy" weterynaryjnej nie dość, że oszwabiła mnie na hajs, to jeszcze sprawiła, że jego stan się pogorszył. Kolejny dowód na to, że ludzie są podli.
Jestem zmęczony i kurewsko mnie boli moja niemożność pomocy mu...
#koty #przemyslenia
+5
von_Schuttenbach
Medium - Pamięć (polecam głównie refren od 2:24)

#muzyka #przemyslenia #rap
+1
hatterka
W jakiej kolejności ustawilibyście to w swoim życiu? Co ma jaki priorytet?
#kiciochpyta #przemyslenia
1788
Na TVP1 przed chwilą film dokumentalny o młodej Kanadyjce chorej na mukowiscydozę, która w końcu doczekała się przeszczepu płuc (65 Redroses). Wszystko dobrze się skończyło - film kończy się kadrem z uśmiechniętą bohaterką, która żyje pełnią życia.
Dokument wydany pod koniec 2009 roku. Byłem ciekawy jak potoczyły się jej dalsze losy, a na Wiki widzę:
"Eva Markvoort (March 31, 1984 – March 27, 2010) was a young woman from New Westminster, British Columbia, Canada who died from cystic fibrosis at the age of 25. "
Ech, pojebane (╯︵╰,)
#feels #medycyna #dokument #przemyslenia
+6
tux3284
Siema taneczne świry! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co jeszcze fajnego zauważyłem przy #tuxtanczy? Na parkiecie jak w życiu, miewam różne stany. Czasem idzie lepiej, czasem gorzej, czasem bieda - w przypadku której katujemy kroki bez akcji rąk. Pewnych elementów z lindy skrajnie nieogarniałem, ale to pozostało kwestią przećwiczenia 10, 20, 30 razy. Czasami przychodzę mega zmęczony po pracy, czasami naładowany energią do oporu. Jednak jedna sprawa pozostaje niezmienna - nigdy po zajęciach nie powiedziałem sobie: "cholera, mogłem zostać w domu scrollować mirko, czy grać w gre". Nigdy nie było uczucia że ten czas był czasem straconym, oj co to to nie.

Co więcej, obserwuje nowe osoby pojawiające się na zajęciach. Przychodzą naprawdę różni ludzie, od szybko łapiących, po tych zdecydowanie wolniej. Nigdy, ale to przenigdy nie było akcji, żeby ktokolwiek takiej słabszej osobie powiedział: "ee weź, może lepiej zajmij się czymś innym". Nikt nie został wyśmiany, czy podsumowany, że takim wyjściem na kurs się tylko wygłupił. To głównie hamuje osoby które się cykają aby rozpocząć przygodę z tańcem, ale powiadam - o ile nie traficie na jakąś chujową szkołę nie ma takiej możliwości, c'mon w końcu przychodzicie się nauczyć, a nie na turniej! Zwłaszcza na towarzyskim natrafiliśmy na mniej odważne różowe, które wraz z upływem pierwszych zajęć topniały zapałem w oczach i pomimo ratunku, postawienia sprawy jasno: "hej, dopiero zaczynasz, przychodź i ćwicz z nami!" po prostu się poddawały.

Na latin fusion (takim latino solo z dodatkami reggaetonu), gdzie w zasadzie ciągle bazujemy na salsie instruktora potrafi wałkować sporo, aby taki świeżak załapał samiusieńki krok podstawowy. I da się osoby totalnie cannot into taniec takim rozbijaniem na części trzecie nauczyć. Nie ogarniasz jeszcze kroków? Ćwicz same kroki. Zacząłeś ogarniać? Dodaj akcje rąk, bioder, etc.

Taniec to nic strasznego, warto sobie dać trochę czasu a instruktorowi szansę na dotarcie do Was w sposób którego Wy potrzebujecie.

#taniec #przemyslenia #motywacja
+4
ditoski
Pamiętacie akcje Nakarm Psa na olx? Ja pamiętam, że w zeszłorocznych edycjach wykopki klikały bardzo dużo. Akcja znów trwa, jednak teraz olx pozwala klikać jedynie przez aplikację mobilną, co trochę pokazuje jak biznes steruje charytatywą. Serwis ma do tego pełne prawo, ale nie trzeba być specjalistą od psychologii marketingu, żeby wiedzieć, że lwia część ludzi klikających w poprzedzających edycjach nie będzie skłonnymi do zaśmiecania swojego smartfona aplikacjami. Możliwość karmienia poprzez stronę została całkowicie usunięta. To smutne, bo ze względu na taką politykę, akcja na pewno pomoże mniejszej liczbie czworonogów, a to wszystko podyktowane jest interesem organizatora.
Pic rel to jeden z dokarmianych psiaków.
#nakarmpsa #olx #marketing #psy #zwierzeta #przemyslenia
+5
Valarin
No i tak to jest na tym świecie..

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #przemyslenia
+11
yazotesim
Wielu z was przewiduje, że PiS przegra następne wybory (co według mnie jest mało prawdopodobne, bo ich strategia przekupywania wyborców jest świetna, a pieniądze zawsze mogą pożyczyć) - nawet jeśli tak się stanie, to chciałbym przypomnieć, jak znienawidzony był PiS pod koniec swojego poprzedniego okresu rządzenia (2005-2007). Wielu wtedy sądziło, że nie ma szans żeby taka partia wróciła kiedykolwiek do władzy - i co się stało w tamtym roku? Cały wykop zaspamowany był postami zachwalającymi PiS i Dudę; najczęściej powtarzanym hasłem było:

Straszenie PiSem już nie działa

Całe #4konserwy cieszyły się, że teraz "lewaków" będzie boleć dupa. Dudzie nawet zrobili laurkę imieninową z rekordową liczbą wykopów. Nawet "światli" korwiniści przed wyborami zacierali ręce na myśl o koalicji z PiSem.

Dziś oczywiście wszyscy udają, że oni nigdy nic i że zawsze byli przeciw PiSowi, a tak w ogóle to PiS to lewica. Tylko ile to potrwa? Powiedzmy, że PiS przegrywa te wybory w 2019 - jakie jest prawdopodobieństwo, że "inteligentna młodzież patriotyczna" znów da się oszukać w 2023 i wybierze PiS (już pewnie pod przewodnictwem Ziobry lub Morawieckiego)? Nawet jak PiS zniknie to oni zawsze dadzą się oszukać, bo to ich natura - znów wybiorą jakichś populistów żeby "na złość mamie odmrozić sobie uszy". Ludzie tutaj narzekają na starych ludzi, bo oni niby mają "mentalność z komuny" i "muszą wymrzeć zanim będzie dobrze", ale ja mówię, że to młodzież stanowi większy problem - póki kolejni populiści będą tak swobodnie nią manipulować to nigdy tu nie będzie dobrze.

#neuropa #przemyslenia
+11
Slowbro
Jak widzę emocjonalno-egzystencjalne opisy znajomych z gimnazjum na fejsbuku, to kawałek mnie umiera w środku, ale zaraz sobie przypominam, co ja w ich wieku pisałem w statusach gadugadu. Wtedy umiera jeszcze większy kawałek mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dekadencja #przemyslenia #zamoichczasow
+5
sith92
Baba jest jak małpa..

pokaż spoiler nie puści starej gałęzi, póki pewnym chwytem nie trzyma nowej.

#przemyslenia #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #zwiazki i trochę #heheszki
+3
tux3284
Zima, czas największych przeziębień, chorowań, etc. Jeszcze pamiętam jak za gówniarza się zachorowało, była wizyta z mame u lekarza, hehe antybiotyk i tryb nie muszę iść na pszyre męczyć się z facetko i bede tera grau w gre.
A teraz? Teraz przy grubszym przeziębieniu utrudniającym funkcjonowanie czuje jakby ktoś mi w mordę dał. Żadnego lekarza, tylko jakiś dopalacz i lecę na zajęcia tańczyć. To jest mega nieodpowiedzialne, bo mogę się załatwić bardziej, ale są momenty w życiu kiedy bardziej kierujesz się serduchem niż rozumem. Za każdym razem kiedy nie pojechałem na zajęcia, czy to z powodu choroby, czy przemęczenia po robocie czułem ból, że można było jakoś jednak zebrać dupę w troki i iść potańczyć. Drugi, trzeci dzień pod rząd bez tańca jest mega kijowy, dlatego coraz częściej w takim wypadku ćwiczę w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do mojej przerwy z #tuxtanczy dwa tygodnie (niemniej cisnę do samego końca) i nie czuje żadnego bólu z pójściem do szpitala, ale bardziej z tym, że po 13 grudnia potańcuje najprędzej na sylwku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niemniej dam radę, #zdrowie wyjdzie w końcu na prostą a ja w nowym roku z jeszcze większym hypem wejdę tanecznym krokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coby nie gadać Mirki, życzę Wam wszystkim pogody ducha, życie nie jest tak chujowe jak go mirko maluje (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#przemyslenia #przemysleniazdupy #taniec #wychodzimyzprzegrywu #motywacja
+4
Shanny
Pewnie zauważyliście, że ostatnio zewsząd bombarują reklamy pożyczek gotówkowych, gdzie główne hasła to "spełniaj marzenia" i tym podobne slogany. Spełniaj marzenia, kupuj nowe buty, remontuj mieszkanie. Klienci pożyczkodawców leżą pod palmami i popijają drinki. Ani słowa o spłacie i odsetkach. Możemy mówić, że trudno i jak ktoś jest głupi, ufa reklamom, to niech cierpi. Ale z drugiej strony te reklamy piorą mózg, szczególnie ludziom starszym albo słabo wyksztalconym i pilnie potrzebującym pieniędzy. Dla mnie to straszne, że takie reklamy lecą w TV i namawiają ludzi do ładowania się w długi. Jeszcze pół biedy z bankami, ale to są głównie oferty parabanków typu Provident. Mam w rodzinie osobę, która wladowała się w spiralę długów z chwilówek i pod palemką raczej nie leżała. Windykacja, zastraszanie, wyprzedawanie się, koszty rosnące z dnia na dzień. Z 500 zł robi się 1000, z 1000 robią się dwa. Szkoda, że tak łatwo można zniszczyć życie starszej i nieporadnej osobie.
#przemyslenia #finanse #gorzkiezale
+2
neilran
Długo nie potrafiłem zrozumieć tej piosenki, ale znalazłem klucz przecież łąka to słońce, Bóg ograniczony przez człowieka, przekuty na jego podobieństwo.

#muzyka #kult #feels #rock #przemyslenia #oswiadczenie
+4
Pokaż następne