wielomianek
Moim zdaniem każdy powinien mieć prawo do samobójstwa. Świadomie piszę "prawo", bo mam na myśli wszelkie warunki do wybrania sposobu odejścia z tego świata bez przykrej świadomości potępienia swojej własnej osoby/krewnych (dodatkowe wzbudzanie wyrzutów sumienia u potencjalnego samobójcy). Jeśli dobrze wiesz, że nadajesz się jedynie do utylizacji to nikt cię nie przekona, że jest inaczej. Będzie przynajmniej o jedną słabszą genetycznie jednostkę mniej, a z punktu widzenia ewolucji i stałej progresji gatunku ludzkiego śmierć słabych leży w interesie wszystkich.
#przemyslenia #samobojstwo #psychologia #ewolucja
bizonekbozonek
741677 - 42 = 741635

Tak dzisiaj jechałem i wzięło mnie na przemyślenia dotyczące "marnowania czasu" gdyż pewnie każdy z nas w wieku 2x lat ma takie myśli czy to jest na pewno takie życie jakie chcemy mieć,czy w dobrą stronę idziemy i wielu z nas niestety ma wrażenie "marnowania" swojego cennego czasu w tym ja ostatnio też ciągle nie mogę się tego uczucia pozbyć.
Mam na myśli to iż wydaje mi się,że po 8 godzinach pracy powinienem nadal robić coś produktywnego żeby jak najwięcej wykorzystać swój czas. Z drugiej strony wiem,że to błąd.
Postanowiłem więc poobserwować trochę ludzi i zobaczyć co robią w taki słoneczny dzień.

I tak: a to jakiś dziadek siedzi na fotelu przed domem i korzysta ze Słońca, a to ktoś inny czyta gazetę, a to jakaś rodzina na rowerach mnie mija, dwójka młodych siedzi sobie na kocu na trawie i rozmawiają, dalej mijałem 3 wędkujących facetów przy stawie, starsza para spacerująca z "kijkami", ojciec uczący młodego jeździć na rowerku, ludzie spożywający smakowicie wyglądające jedzenie na tarasie, koleś na schodach grający na tablecie, ludzie siedzący przy fontannie/na ławkach, babcia na rowerze z warzywami na bagażniku i wiele wiele innych przykładów jakie spotkałem dzisiejszego dnia.
I tak doszło do mnie,że jednak ludzie mają wywalone i po prostu cieszą się chwilą. Tyle różnych ludzi, tyle różnych żyć i każdego kogo mijasz,setki,tysiące,miliony ludzi na swój sposób "marnuje" swój czas.

TL;DR

pokaż spoiler Cieszmy się życiem i przestańmy się przejmować "marnowaniem" swojego czasu. Róbmy to co lubimy i to co sprawia nam przyjemność a nie to co trzeba.


#rowerowyrownik #przemyslenia
+23
EpicSilence
Thorgal to byl taki pierwowzor wiedzmina.
#rozkminy #przemyslenia #wiedzmin #gimbynieznajo
+4
madelef
Czytam sobie właśnie "Krótką historię czasu" Hawkinga i dopadły mnie takie #przemyslenia że jeszcze kilkadziesiąt lat temu ze względu na jego niepełnosprawność i bardzo ograniczone możliwości porozumiewania się z otoczeniem wynikające z jego choroby uznanoby go za nieszczęśnika, warzywo, któremu można co najwyżej współczuć a tym czasem jakiś iżynierek podpiął pod gościa jakiś komputerek i nie tylko odwrócił jego życie o 180 stopni, ale i ja mogę się cieszyć świetną lekturą, którą dzięki temu mógł ukończyć o czym sam wspomina w jej wstępie. Panie inżynierze, szacuneczek. +4
Goofas
Odkryłem sekret, w jaki sposób pozbyć się psychoprawactwa !!

Poprzez dzielne obserwowanie wypok.pl zaobserwowałem kilka cech wspólnych dla psychoprawacktwa, które można wykorzystać przeciwko nim samym !!1

Także drodzy wykopowicze, jeżeli macie sąsiada, znajomego lub po prostu inną formę psychoprawaka i chcecie sie go pozbyć, to przeczytajcie to :

CIEKAWOSTKA : Psychoprawak dla barw narodowych zrobiłby wszystko. Jest w stanie kupić t-shirt za 89,99 cbl, w święta narodowe jakimi jest mecz polaków owija sie w flagę Polski i tatuuje sobie motywy patriotyczne.

W związku z tą ciekawostką można już zauważyć, że nie byłby w stanie np podeptać barw narodowych.

Ok, czego będziesz potrzebować :

1. Puszka Farby koloru białego - sztuk 1
2. Puszka Farby koloru czerwonego - sztuk 1
3. Pędzel/wałek
4. Rozkładane krzesełko ogrodowe - sztuk 1
5. Piwo schłodzone - sztuk wg uznania.

Jak już zaopatrzysz się w ten zestaw w najbliższym sklepie z materiałami budowlanymi, możesz przystąpić do działania.

krok pierwszy - musisz wiedzieć gdzie dany psychoprawak mieszka. Najłatwiej wystalkować go po tym, jak rozchodzi sie po marszu narodowców, meczu piłki nożnej czy po prostu znaleźć go na którymś osiedlu.

krok drugi - gdy już zlokalizujesz jego miejsce zamieszkania musisz ustalić gdzie znajdują sie wszelkie możliwości wyjścia : drzwi, okna, balkony i te inne.

krok trzeci - Przystępujesz do najważniejszego - malujesz wszelkie możliwości wejścia/wyjścia z domu psychoprawaka barwami takimi, że gdy jegomość spogląda z okna/drzwi to widzi biało-czerwoną barwę. Ważne też, że jegomość Seba musi być w danym lokalu na czas tego co si odbywa.

krok czwarty - rozkładasz swoje krzesełko ogrodowe, otwierasz piwko i delektujesz sie tym, co za chwile doświadczysz.

No właśnie, co sie stanie.

następnego dnia rano Seba będzie musiał pójść do osiedlowego sklepu po bułeczki i coś tam jeszcze czym żywią sie psychoprawaki. Zakłada swoją bekokoszulke PW czy innymi bohaterami i odklucza drzwi. I patrzy, a pod jego nogami ukazuje mu sie białoczerwona flaga... Instynkt Sebowski - bo nie okłamujmy sie, nie kieruje sie on rozumem - podpowiada mu, że to flaga POLSKI i nie wolno na nią wchodzić, bo to jest ten, no, symbol narodowy, i ten, nie wolno tak... Instynkt podpowiada, może oknem, a tu jebs,na chodniku też wielka flaga Polski.

I tak oto seba będzie więźniem we własnym domu. Nikogo nie wyśle innego do sklepu no bo rodzinę by wyklął gdyby karyna czy mały mateusz podeptalby FLAGĘ POLSKI. Nie pójdzie do pracy, i ją straci. Nie bedzie miał pracy, nie będzie hajsu, nie zapłaci za rachunki, odetną mu prąd, internet, nie bedzie w stanie wychodzić do sklepu, zapasy sie szybko skończą i tak oto pozbędziesz sie psychoprawaka.

Bonus Round - podobne sposoby mogą zadziałać przy namalowaniu symbolu Polski Walczącej, Żołnierzy Wyklętych. nie ryzykowałbym z malowaniem papieża JP2, gdyż moherki mogłyby urządzić sobie ołtarzyk i okupować, jak podobnie było z krzyżem smoleńskim w 2010 roku.

#neuropa #bekazprawakow #polityka #patriotyzm #zrobtosam #przemyslenia
+7
alejandra15
Taki deszczowy wieczór jak dziś, chciałabym spędzać w biblioteczce w fotelu pod kocem i z książką w ręce.
kiedyś będę mieć taki pokój! choć na razie mam tylko kilka książek.
#oswiadczenie #przemyslenia #azylboners #niemoje
+12
mam_w_domu_chrupki
Jak to jest, że taki wpis ląduje w gorących, z resztą codziennie jest kilkanaście takich wpisów z pierogami mniej lub bardziej odkrytymi, cyckami na wierzchu, tyłkami świecącymi na cały ekran; a jak się pojawi zdjęcie dwóch gejów to jakby się dało minusować na mirko to by dostał taki wpis choćby i 10 tysięcy minusów
#neuropa #4konserwy #logikawykopu #przemyslenia

pokaż spoiler Zaznaczam, że sam jestem raczej konserwatywny, ale wykazuję dużo zrozumienia i tolerancji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+3
tgdnx
Jak myślicie, kiedy powstanie nowa wieża Babel, która wkurzy boga na tyle, żeby poplątać języki przy niej pracującym? Co w przyszłości może stać się taką wieżą Babel, która stanie się symbolem pychy upadłej ludzkości [...] która o własnych siłach chciała dojść do swojej jedności?

Możliwość edycji ludzkiego genomu? Możliwość kolonizowania nowych planet? A może już mamy wieżę Babel czekającą na zniszczenie?

Za Katechizmem KK:

Przymierze z Noem
56 Gdy przez grzech została rozbita jedność rodzaju ludzkiego, Bóg dąży najpierw doocalenia ludzkości, ratując jej poszczególne części. Przymierze z Noem po potopie 9 wyraża zasadę ekonomii Bożej wobec "narodów", czyli ludzi zgromadzonych "według swych krajów i swego języka, według szczepów i według narodów" (Rdz 10, 5) 10
57 Ten zarazem kosmiczny, społeczny i religijny porządek wielości narodów 11, ma na celu ograniczenie 12 pychy upadłej ludzkości, która - jednomyślna w swej przewrotności 13 - o własnych siłach chciała dojść do swojej jedności, budując wieżę Babel 14. Jednak z powodu grzechu 15 politeizm oraz bałwochwalstwo narodu i jego przywódcy nieustannie zagrażają pogańską przewrotnością tej tymczasowej ekonomii.

#religia #katolicyzm #przemyslenia #bog
LubieDlugoSpac
Jebana Polska, już mnie kark boli od oglądania się za ładnymi dziewczynami z samochodu, swoją drogą to teraz #rozowepaski maja bardzo dobrze, internety, czyli blogi modowe, jakieś nowinki, to co jest na topie, wszystko w zasięgu ręki, jakieś kursy wizażu, itp., nie trzeba chodzić na siłownie, żeby pooglądać filmiki z instrukcją jakie ćwiczenia wykonywać, aby wyglądać bardziej sexy, ubrania w sieciówkach względnie tanie, prawie każda może się za całkiem mało odjebać jak Kim na wizytacje placówki militarnej, później człowiek patrzy i dochodzi do wniosku, że za jego czasów #licbaza tylu przykuwających wzrok dziewczyn nie było, dzięki tym wszystkim czynnikom dużo z nich może bez wkładania jakiejś tytanicznej pracy wyglądaj jak jebane modelki Victoria Secret ... czy ja się żalę albo skarżę?
Wręcz przeciwnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #przemyslenia #moda #modadamska #uroda
+10
UrbanHorn
Nie wiem za bardzo jaki wstęp bym chciał napisać i nie czuje się też upoważniony do tego aby pisać taki oficjalny.

Jedyne o co proszę to twoje 10 minut czasu abyś poświęcił go temu wpisowi.

Chcę wam pokazać 3 obrazki które stworzyłem dzisiaj w nocy, które zawierają moje przemyślenia i wnioski. Generalnie starałem się dosyć mocno aby przekazać myśl. Zapraszam wszystkich do dyskusji i wyrażania swojej opinii na ten temat. Cel stworzenia tego wpisu jest taki aby się dowiedzieć czy są wśród mnie ludzie którzy też w ten sposób patrzą na świat. Po prostu czuję że nie jest to możliwe abym był ja, sam jeden, który chce aby nasz gatunek coś osiągnął.

#przemyslenia #filozofia #niewiemjaktootagowac #ciekawostki i przepraszam że otaguję #nauka mimo że to tylko prosty eksperyment myślowy, jednak chcę żeby trafił do jak największej liczby ludzi jak to możliwe.
+3
mikfon
Kiedy bylem mały panicznie bałem się takiej starej, drewnianej szafy (coś podobnego do zdjęcia) na korytarzu. Wtedy mieszkałem w starym domu, szafa to typowy kanciak z komuny, który raził prostotą. Była bardzo ciemna. Prawie czarna. Kuzyn z bratem powiedzieli, że to bebok a ja do dziś nie wiem co wywołało u mnie taki paniczny strach. Ja pierdole, ale teraz jestem trochę wystraszony. Nie wiem czemu to piszę, może dlatego że lubię wracać do przeszłości. Dlaczego ten czas tak szybko przemija? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przemyslenia #feels
Songox25
Często zdarzało mi się myśleć, co bym zrobił gdybym brał udział w polskiej wojnie obronnej z września 1939 roku.

Czytając nie raz relacje z tamtego czasu człowiek ma wrażenie, że to się działo w innej epoce. Nie potrafiłbym sobie wyobrazić,
że dzisiejsi Polacy mogliby walczyć z taką ofiarnością. A to przecież było tak nie dawno, że są ludzie którzy to pamiętają, tak jak ja pamiętam swój zegarek, który dostałem na komunię.

Przecież pod taką Wizną z siedmiuset paru żołnierzy, walki przeżyło 40 wziętych do niewoli.
Prawie siedemset chłopa walczyło przez trzy dni, mając świadomość, że zginą, bo wrogów jest czterdzieści tysięcy z ciężkim sprzętem.
Mogli uciekać, Wojsko Polskie to nie armia czerwona, że za plecami stało NKWD z karabinami, a mimo to zostali, bo dowódca przysiągł, że prędzej zginie niż się podda.

Takich akcji było dużo więcej, szeregowcy szczerze płakali przy poddawaniu się, były też masowe samobójstwa polskich żołnierzy po kapitulacji Warszawy.

Oni nie czuli się poszkodowani wojną, nie myśleli, że to sprawa tych na górze, a ich to nie dotyczy, oni po prostu bronili swojego domu.

Powiedzcie mi, czy do takich rzeczy jak teraz napiszę, da się zmusić człowieka siłą?

,,W ciągu dnia hitlerowcy, nawet bez przygotowania artyleryjskiego, atakują między dworcami Wschodnim i Wileńskim, próbując zdobyć nasyp kolejowy, który stanowi doskonały punkt orientacyjny i obronny. Zaskoczeni polscy żołnierze zostają częściowo wzięci do niewoli, ale w ostatniej chwili szalony atak na bagnety, jednego z polskich plutonów, spycha hitlerowców z nasypu.
Tam, gołymi rękami rzucają się na nich rozbrojeni wcześniej polscy żołnierze. Tylko kilku Niemcom udaje się przeżyć. Reszta ginie, a w ręce polskie dostaje się sporo broni."

Jak to usłyszałem, to aż złapałem się za głowę. Gołymi rękami? Na uzbrojonych Niemców?

To byli wariaci, nasze wojsko jako jedyne może zapisać sobie udokumentowany przypadek zestrzelenia samolotu działkiem przeciwpancernym czyli takim na czołgi.

W bitwie o Kodziowice polscy ułani atakowali radzieckie czołgi i wozy opancerzone butelkami z benzyną i zarekwirowanymi chłopskimi lampkami naftowymi. Zniszczyli tak ponad 20 wozów bojowych.

A najlepsze jest to, że niektórzy wskakiwali na czołgi i kolbami karabinów skutecznie niszczyli ich broń maszynową.

Czytając i oglądając to wszystko zastanawiam się czy poszedłbym z nimi, czy bym spierdolił jak tchórz.
Przodkowie moi walczyli. Pradziadek był Ułanem, a sporo rodziny było w partyzantce.
Osobiście to sam nie wiem, czy zwyciężyłby pragmatyzm, czy ten słynny polski romantyzm i walka ramię w ramię z przyjaciółmi, aż do śmierci.

Należy pamiętać, że z ich perspektywy, do pewnego momentu wojna nie była przegrana.
Oni cały czas wierzyli w wypełnienie zobowiązań przez naszych ówczesnych sojuszników i szybkie pokonanie Hitlera.
Nie spodziewali się wystawienia nas do wiatru. Tym właśnie różni się wrzesień 1939 roku od Powstania Warszawskiego.

I jak tu nie czuć dumy narodowej?

Zanim jakiś głupi lewak wstawi ten swój ulubiony cytat.
Nie, nie przypisuję sobie ich zasług, ale cieszę się, że tacy ludzie należą do tego samego narodu co ja.

Należy pamiętać, że to zobowiązanie, bo oni nie po to walczyli i umierali, aby teraz patałachy nie korzystały z wolności.
Mimo narzekań na biedę, polików, Januszy i Sebixów, w Polsce nigdy lepiej się nie żyło, niż przez ostatnie 27 lat.
Ludzie z głodu nie umierają, za 2-3 średnie wypłaty kupisz używany samochód, który może ci starczyć na parę ładnych lat, nie ma zamachów bombowych jak na zachodzie, strzelanin w szkołach jak w USA, czy 30% HIV jak w niektórych państwach Afryki.

Trzeba to doceniać.

#feels #przemyslenia #wojna #historia #iiwojnaswiatowa
+226
FireDash
Ciekawe czy faktycznie będziemy mogli być kiedy takimi spoko "dziadkami" i opowiadać dzieciom śmieszne historyjki z naszych czasów? I nie mówię tego dlatego, bo są tutaj sami stulejarze, którzy nie będą mieli dzieci i wnuków xD Bardzo mnie po prostu ciekawi jak bardzo różnić się będą się od nas następne pokolenia. Wychowają się na zupełnie innych grach/filmach/zabawach, w szkole będą mieli inne programy i będą mieli inne poglądy. Całkiem możliwe, że większość się będzie śmiała z naszych przyzwyczajeń czy ubioru, coś w stylu "hehe pacz a ten dziadek nadal woli klawiaturę do pisania". Możliwe, że będą słuchali tylko jakiejś debilnej muzyki, każdy będzie sobie jakieś kredki we włosy wkładał, bo modne, a na nas będą patrzeć jak na zrzędzących staruchów.

#przemyslenia
+3
L3gion
Nowe czarne owce po pół roku przerwy (✌ ゚ ∀ ゚)☞ pewnie było milion razy ale co tam
#czarneowce #youtube #przemyslenia kierownika i grubasa internetu
+6
Ninik
#przemyslenia
Dlaczego Cyweta nie sprzedawała kawy w #zootopia
Można by zrobić żart
klient który mówi że śmiesznie smakuje...
nie_pamietam
#taxi #uber #heheszki #humorobrazkowy #przemyslenia (?)

Zapraszam do zapoznania się z wypowiedzią rzecznika prasowego Złotówek, oto oficjalne stanowisko taksówkarzy w sprawie Ubera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler "Óczciwy taksuwkaż" wygrywa wszystko( ͡° ͜ʖ ͡°)
+5
laaalaaa
Teraz tak bez jaj...
i całkiem na serio.

pokaż spoiler #takaprawda #przemyslenia #oswiadczenie.
Bez zbędnych komentarzy proszę.
+1
Pokaż następne