ZyciowaPrawda
#muzykazanime #przemyslenia #shigatsuwakiminouso

Ludzie mogą nazywać anime infantylną rozrywką dla piwniczaków, ale gdyby nie anime to pewnie cały czas byłbym zgorzkniałym bucem żyjącym w swojej ciasnej umysłowej klatce.
+4
blahkcat
Jestem nieszczęśliwym człowiekiem.
W muzyce odnajduję zapomnienie, podróż którą być może nigdy nie będzie mi dane odbyć.
Jestem samotnym człowiekiem.
Słucham tej melodii i wtedy nie jestem tak bardzo sam.
Ale tak naprawdę, nadal jestem sam. Nadal nie żyję. To nadal jestem ja, nieszczęśliwy ja. Moje stabilne umieranie.

#muzyka #przemyslenia #vaporwave #schopenhauer #depresja
+9
kamien23
Reboot Macgyvera to chyba najgorszy serial tego roku. Nie ma śladu klimatu z starej serii, ogląda się to jak kiepską podróbkę Jamesa Bonda któremu zabrali wszystkie gadżety i musi kombinować #seriale #przemyslenia #gorzkiezale +1
Beik
Ludzie, co się z Wami dzieje? @ferus_info wrzuca zdjęcie z Gonciarzem po czym @UrbanHorn dodaje komentarz z ponad 600 plusami o Gonciarzu, że to > samozwańczy celebryta i pseudointeligenty błazen

Serio?? Jeden z najbardziej niedocenionych youtuberów, który ma naprawdę WARTOŚCIOWE materiały, który nie prosi o SUBY, LAJKI, KOMENCIKI pod filmami, facet który o Japonii mógłby opowiadać godzinami, zadziwiać i zaciekawiać każdego Mirka, tworzy bardzo klimatyczne materiały, z przesłaniem został nazwany pseudointeligentnym błaznem??

Gdzie ten wypok sprzed lat. Gdzie. Kurwa.

#tylkonocny #przemyslenia #takaprawda #gonciarz
+8
mladic_
chciałabym mieć kiedyś grubego jamnika, który szczekałby na wszystkich podczas spaceru, każdego atakował i robił spore zamieszanie na osiedlu xD
#przemyslenia
+4
LewactwoNajlepsze
#psychologia #michalsikorski #przemyslenia
Nie główkujcie za długo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+1
razor535
Ten uczuć, gdy przeglądasz mirko po przebudzeniu i czytasz wpisy z nocnej ludzi z innych stref czasowych. Czytasz i patrzysz w jakich fajnych miejscach są, co fajnego robią, jak fajnie im się żyje i zastanawiasz się, gdzie jesteś i co robisz ty. Zdajesz sobie sprawę, że nigdy nigdzie nie byłeś, nic nie robiłeś, nigdy nie żyłeś.

pokaż spoiler Ale cieszę się waszym szczęściem...


#feels #zalesie #mirko #przemyslenia
+5
Joz
W Faktach po Faktach były dwie panie, Kazimiera Szczuka jako pro-choice i Kaja Godek jako "pro-life".

I tak jak z panią Szczuką się nie zgadzam w zbyt wielu kwestiach i nie trawię jej jako osoby bądź autorytetu, to przy pani Godek jest ona uosobieniem klasy, obycia, RiGCzu i wszystkich pozytywnych cech jakie mógłbym przypisać pojedynczej osobie.

Jeżeli próbować się czegoś dowiedzieć o pani Godek, można bardzo szybko dojść do wniosku, że jej największym osiągnięciem jest urodzenie dziecka. Tyle. Ogromny heroizm. Cała reszta rzeczy które można jej przypisać to racjonalizacja decyzji która zmieniła jej życie na gorsze i gorycz, która nakazuje jej zmuszanie innych kobiet do podzielenia jej losu.

Chamskie i przykre? Ta pani nie robi nic innego jak powtarzanie tych samych haseł, które są powtarzane od 20 lat, wykrzykiwanie pustych słów i przeinaczanie ich dla wzmocnienia wypowiedzi, nasycanie ich zbędnymi emocjami i nieodpowiadanie na pytania - tylko trzy słowa wstępu i powrót do mantry.

W dyskusji aborcyjnej żadna ze stron nie próbuje przekonać drugiej. Oba obozy zatykają sobie uszy i krzyczą na siebie licząc że zyskują sobie tym samym zwolenników. Może dlatego, że ta dyskusja jest ściśle etyczno-filozoficzna, gdzie zaczyna się człowiek? I jak świat światem, na to nigdy nie będzie jednoznacznej decyzji, będą argumenty bardziej naukowe stojące w opozycji do tych bardziej emocjonalnych. A w tym konkretnym przypadku szkiełko i oko silniej mówi do mnie, niż mędrca czucie i wiara.

#neuropa #przemyslenia #polityka
+91
Impresjonista
Kurza noga, gdyby @candys chciała się ze mną spotkać moje życie było by lepsze #przemyslenia #ladnapani #missmikro +6
bbuszmenkaa
Wyobrazcie sobie serial z KArolem Krawczykiem, Alem Bundym i Gregorym Housem, a ich pupilami są koucur Garfield i Salem XD
#gownowpis #przemyslenia #heheszki
+4
priseffects
#nostalgia #muzyka #sredniowiecze #rozkminy #przemyslenia
Kiedyś to były czasy. Jeździłbym koniem po lasach, w futrach i skórach, pomagał dziewojom (które nie są spierdolone jak dziś), walczył na szable i może zginął, ale to było to... :)
nie to co dzisiaj...
+2
zomowiec
Mirki. Kojażycie tego całego "Lasior" z Joe... wiecie który, ten co zawsze pierwszy komenty pisze pod kurwa wszystkim .. To czasem nie nasz @WuDwaKa ?

sorry że cie wołam ale tak mi się skojarzyło czytając Joe. Skojarzyło z twoją akcją jak bóldupiłeś, że jakiś mirek ( @Bialy_Mis bodajże ) pierwszy zrobił znalezisko z jakiegoś gorącego temat chcąc w te sposób pomóc osobie postującej, "ubiegł" cię o pare minut czym ewidentnie wywołał u ciebie reakcje onkologiczną.

Ten cały Lasior ma identyczne odchylenia

#przemyslenia #mirko #popularnaopinia #niepopularnaopinia
+3
smyl
Jest pewien pomysł - kluczowy dla gospodarki, a jednocześnie bardzo rewolucyjny - który proponuje zarówno Razem, jak i KORWiN. Emerytura obywatelska - równa dla każdego, wypłacana bezpośrednio z budżetu (ZUS do likwidacji).

tl;dr: likwidacja ZUS i emerytura obywatelska od 1. stycznia 2017 - tak, czy nie?

Program Razem: Będziemy dążyć do wprowadzenia równej dla wszystkich emerytury obywatelskiej #, program KORWiN: Trzeba skończyć z podtrzymywanym w Polsce założeniem o ekonomicznym związku między wysokością odprowadzanych składek a wysokością rent i emerytur #.

Według OECD Polska wydaje na emerytury 9% PKB, przy średniej OECD 7,4%. Co ciekawe, na ochronę zdrowia wydajemy 4,5% PKB, podczas gdy średnia OECD wynosi 6,2%. Oznacza to, że łączne wydatki Polski na emerytury i zdrowie wynoszą niemal dokładnie tyle, ile średnia OECD - 13,5%, przy średniej 13,6% - ale w naszym systemie 1,6% PKB jest przesunięte z ochrony zdrowia do emerytów #.

Aktualnie średnia emerytura w Polsce wynosi 2049zł. Mediana - 1834zł #. Jeśli zatem 1. stycznia 2017 zlikwidowalibyśmy ZUS i wprowadzilibyśmy emeryturę obywatelską nie zmieniając budżetu FUS, wynosiłaby ona 2049zł i oznaczałoby to podwyżkę dla zdecydowanej większości emerytów (dla wszystkich na lewo od niebieskiej linii na wykresie poniżej).

Utrzymując emeryturę obywatelską na tym samym poziomie (bez waloryzacji) przez kilka lat, moglibyśmy doprowadzić do obniżenia wydatków Polski na emerytury do 7,4% PKB, a zaoszczędzone w ten sposób 1,6% PKB przekazać na ochronę zdrowia.

Kolejną ogromną korzyścią byłaby możliwość likwidacji składek i zastąpienie naszego aktualnego chorego klina podatkowo-składkowego (PIT i 9 składek po stronie pracownika i pracodawcy) jedną daniną, która obciążałaby każdą wypracowaną złotówkę na identycznych zasadach, bez względu na formę zatrudnienia (podobnie jak w systemie duńskim).

Jak myślicie, czy takie rozwiązanie byłoby dobrym pomysłem?

Czy jest możliwe do wprowadzenia z prawnego punktu widzenia?
Nie znam aktualnego algorytmu obliczania wysokości emerytury, ale na wykresie poniżej wyraźnie widać, że nie jest ona liniowo zależna od wysokości składek, bo istnieje lokalne maksimum dla emerytury minimalnej. Być może można w takim razie ustawić wysokość emerytury minimalnej na 2049zł, a wpływ pozostałych czynników wpływających na wysokość emerytury ograniczyć trikiem księgowym do zera lub niemal do zera. Czy byłoby to zgodne z konstytucją?

Czy byłoby etyczne?

Czy byłoby korzystne z punktu widzenia naszej gospodarki?

#korwin #razem #neuropa #4konserwy #ekonomia #gospodarka #podatki #przemyslenia
+30
LowcaAndroidow
Przeżyłem tak niewiele, że mam skłonność do wyobrażania sobie, że nie umrę, wydaje mi się nieprawdopodobne, że życie ludzkie może redukować się do tak niewielu rzeczy; człowiek myśli, wbrew samemu sobie, że wcześniej czy później coś się wydarzy. Poważny błąd. Życie może być doskonale krótkie i puste zarazem

o kur wa!

pokaż spoiler Michel Houellebecq, Poszerzenie pola walki


#przemyslenia #ksiazki
+14
Grandek
sądzę, że jeżeli prostytutki przyjęłyby zasadę panującą u dilerów narkotyków, że pierwsza działka za darmo, to mogłyby mieć dużo większe obroty i przyciągnęłyby nową klientelę, która jeszcze nie posmakowała tej przyjemności

#przemyslenia #takaprawda #marketing #prostytucja
+116
FireDash
Zastanawialiście się czy w Korei Północnej jest więcej niż 1 otyła osoba?

#przemyslenia
Phallusimpudicus
Podczas spaceru nagle przyszła mi do głowy pewna koncepcja, którą spisałem na poniższym pngu.

Nie jest to doskonały opis sytuacji, to co piszę ma wiele niedociągnięć, ale podejrzewam że trafia w 60% w sedno.

tl;dr: drenaż mózgów opłaca się, bo inżynierowie, dużo zarabiając, dużo wydają na rynku lokalnym, napędzając gospodarkę wszystkich poziomów (podstawowe dobra (jedzenie, mieszkanie), ubrania, transport, kończąc na dobrach luksusowych)). Ergo wszystkim żyje się lepiej - biedota ma dobrze, bo jest popyt na jej podstawową pracę, klasa średnia ma się dobrze, bo pan inżynier potrzebuje doradztwa majątkowego, lokalni lordowie mają się dobrze, bo pan inżynier nie zrobi nikomu konkurencji z jego zerowym majątkiem, a zdolnych mózgów zawsze brakuje.

Zalew roboli fizycznych nie jest korzystnych, bo stanowią oni konkurencję dla miejscowych roboli fizycznych, zwiększając presję i pogarszając ich sytuację na rynku pracy.

W tej sytuacji Polska staje się krajem dla biedaków, gdzie potrzeby biedaków są zaspakajane przez pracę innych biedaków. Pomijając ludzi którzy pracują zdalnie, w Polsce nie ma rozbudowanego przemysłu, nie produkuje się tutaj wiele, ergo popyt na inżynierów nie jest duży (w kontekście nadpodaży inżynierów).

#przemyslenia #polityka #gospodarka #ekonomia
Pokaż następne