NadiaFrance
To prawda.

#cytaty #przemyslenia

--
By komentować w tym wpisie, poproś użytkowniczkę o dodanie Ciebie na białą listę - odwiedź link ( http://www.wykop.pl/wpis/13731947/od-dzis-w-moich-wpisach-na-mikroblogu-moga-pisac-t/ ), i napisz, dlaczego to właśnie Ty powinieneś tez tam być (wystarczy, że podasz linki do 2-3 swoich wartościowych wpisów). Jest to zabezpieczenie przed niemiłymi i/lub złośliwymi użytkownikami.
+1
UrbanHorn
Jak sądzicie, działałoby takie coś? Powiedzmy 100 kaczych jajek wsadzić do ogniska i te które się wyklują i przeżyją rozmnażać między sobą aż uda się wyhodować ognioodporne kaczki.

#przemyslenia #ciekawostki
+447
midnight
Amerykanie kręcą filmy o nawiedzających ich domy duchach starych indian. Jeszcze trochę i muslimy będą opowiadać o duchach starych niemców straszących w ich domach( ͡º ͜ʖ͡º)
#gownowpis #takbedzie #takaprawda #imigranci #przemyslenia
+3
Wujek_Mietek
Wystarczy Polakom wspomnieć o drugiej wojnie światowej i powiedzieć, że nie mieli gdzieś decydującej roli i nie byli dowódcami i już dostają na oczach bielma i piana zaczyna lecieć z pyska. Totalny odpór jakichkolwiek argumentów. Ot chociażby tutaj, gdzie niedouczony wykopek po prostu kłamie i przyklaskuje mu do tego 40 innych nieuków....

Nie dziwię się teraz Ukraińskiemu IPNowi, że działa jak działa. W końcu wybielanie Bandery to jest niższy poziom wyparcia, niż to, co uprawiają wykopki tutaj.

W sumie pytania o takie rzeczy mogłyby się pojawiać na kartach wyborczych i prawidłowa odpowiedź na nie "uważniałaby" głos. Może wtedy ten kraj szedłby w lepszym kierunku i hasło "żołnierze wyklęci" by nie działało.

#historia, #przemyslenia, #drugawojnaswiatowa, #patriotyzm
+2
Jokerboi
#przemyslenia
A co gdyby pierdolnąć tym wszystkim i zostać monkiem ?
+1
typowa_zielonka
Tak sobie przeglądam ten wykop:
http://www.wykop.pl/link/1532177/najlepsza-ksiazka-jaka-kiedykolwiek-przeczytalem
i chciałem się podzielić z Wami swoimi przemyśleniami. Może są gupie może mondre nie wiem.

To co tu napiszę nie jest regułą, ale występuję niezwykle często.

Zauważyłem, że gdy pytam tzw. 'normików' o np książkę, polecają mi jakąś powieść, klasyk typu Proces Kafki, nie wiem, jakąś powieść obyczajową albo coś na czasie, typu 'Porąb i spal'.

Gdy natomiast zapytam się o to samo na wykopie, zazwyczaj otrzymam odpowiedź w stylu Phillip K. Dick, fantastyczne Metro 2033 oderwane od rzeczywistości czy propozycję jakiejś innej Kucomachii.

Podobnie jest z kinem. Gdy spytam normika, usłyszę coś w stylu idź na Manchester By the Sea, La la land, Wisłocką, Bogowie czy inny Moonlight.

Jesli zapytam natomiast piwniczaka z wykopu, usłyszę o Hobicie , Dr. Strange , Strażnikach z Galaktyki, czy innych podniebnych fantasmagoriach.

Z muzyką jest podobnie. Normik poleci mi jakieś Indie w stylu MGMT, Grimes czy inny Arcade Fire.
Wykopek poleci Strachy na Lachy czy inny Sabaton z niemytym kucem od roku.

Dąże w swoich myślach do tego, że piwnica definiuje dogłębnie styl postrzegania rzeczywistości. Gdy spotkacie normiczkę, taką jak na zdjęciu, to gdy wspomnicie jej o Strachach na Lachy czy nowej fantastycznej powieści o Magach, albo o nowym dodatku do Wow czy innym LoL (nie wiem w co się teraz gra), to Was po prostu zabije śmiechem.

A więc czy piwinica definiuje postrzeganie, czy postrzeganie definiuje piwnicę?

Skąd taki słaby gust u piwniczan?

Dlaczego kuce tak bardzo lubią fantastykę i nie lubią stąpać twardo po ziemii?

Zapraszam do dyskusji.

#przemysleniazdupy #przemyslenia #czytajzwykopem #ksiazki #muzyka #film #kino #przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #fantastyka #pytanie
+2
Tical25
Jednym z moich największych marzeń odnośnie internetu, jest możliwość podzielenia go na grupy wiekowe.

Jak ktoś pamięta czasy gdy internet kupowało się na wiadra, czasy, gdy najpopularniejsze były fora internetowe, to wie, że wtedy dużo łatwiej było znaleźć wartościowy content. Po prostu średnia wieku użytkowników bliska trzydziestki robiła swoje.

I to nie kwestia nostalgii, czy tego, że wtedy sam byłem młody, bo gdy wszedłem ostatnio na jedno hermetyczne forum na którym się udzielałem i odpaliłem wątki z czasów mojej aktywności, to widać ewidentnie, że poziom był wysoki i nie tolerowało się buractwa.

#przemyslenia #przemysleniazdupy #it #internet #takaprawda #gruparatowaniapoziomu ( nie, że sam tym postem "ratuję poziom, po prostu temat się zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
+51
ElDoKaNaWoLnO
Czy myjesz się szorstką stroną gąbki czy miękką ?
#pytanie #przemyslenia #gownowpis #heheszki #higiena
Papasanbaba
Czasem mam wrażenie że na wykopie siedzi dużo niedowartościowanych nastolatków którzy uważają że ich spierdolenie zależy od wszystkich tylko nie nich samych. Smutne to w sumie, tylko czy prawdziwe?

#wykop #mikroblog #shitwykopsays #przemyslenia #gownowpis #adolfhitler
Antyperspirant
Właśnie sobie uświadomiłem, że ktoś gdzieś może używać mój stary numer gadu-gadu i trochę mnie to przeraża

#rozkminy #gadugadu #przemyslenia #gimbynieznajo
+4
Colos
#przemyslenia #przypal #wykop

Ten moment, gdy nocny zmienia się na dzienny, a poziom dalej jest chujowo niski.
+1
Imposter_
Kierwa, oglądam "Sablewskiej sposób na" gdzie ubierają laskę w kretyńskie kreacje w których wygląda jak pajac, ale wciąż chwalą ją jak pięknie wygląda. Przypomina mi się baśń "nowe szaty cesarza" xd
#cotusieodpierdala #tvn #przemyslenia #heheszki
+1
matiseq
Wrzucajcie polskich youtuberów, którzy waszym zdaniem wrzucają wartościowy content. To będzie jedna z najkrótszych list na świecie xD

Mój typ: Na Gałęzi (Marcin Łukasiński, filmoznawca)

#youtube #polskiyoutube #przemyslenia
+1413
stfushadow
Każdy pcha swój.. - Kraków

Autor: Przemek Czaja
#krakow #fotografia #przemyslenia
+32
Jimmyjim
A gdyby wpakować gołębia w taki gorset usztywniajacy szyję, żeby nie mógł ruszać głową, to dalej mógłby chodzić?

#rozkminy #pytanie #kiciochpyta #przemyslenia trochę #heheszki ale i #gownowpis
+2
robertt1969
Cieszę się, że coraz więcej pisze się i mówi w mediach społecznościowych i publicznych o takiej chorobie jak Stwardnienie Rozsiane, łatwiej wtedy takim ludziom jak ja, czyli ojcu chorej na tą chorobę córki, prowadzić rozmowy na ten temat...kiedyś uważano że to wstydliwa sprawa i ukrywano fakt takich chorób. Zauważyłem, że i na Wykopie coraz śmielej się o tym dyskutuje, a nawet prosi o jakąś formę wsparcia. Zawsze uważałem, że im więcej osób wie o naszych problemach tym łatwiej uzyskać wsparcie. Ludzie chorzy, w tym niepełnosprawni, są wokół nas, często o tym nie wiemy, bo oni raczej egzystują w "czterech ścianach" Kiedyś usłyszałem w TV że w Polsce 12% społeczeństwa, jest zaliczona do jakiejś grupy niepełnosprawności...szok, co 8 osoba jest niepełnosprawna....często bez szans na wsparcie, często nieporadne życiowo, nie potrafiące skorzystać z przysługujących im praw lub nowych narzędzi, chociażby internetu...nie bądźmy obojętni na tych ludzi, pomagajmy im w miarę naszych możliwości. Czasem to nic nie kosztuje, tylko troszeczkę fatygi. Na szczęście coraz więcej Polaków przekazuje komuś swój 1% od podatku, chociaż spotykałem się z postawą, że osoba nikomu nie przekaże, bo nie...Ogromna siła drzemie w mediach społecznościowych...kiedyś takich możliwości nie było. To tyle moich przedpołudniowych przemyśleń...pozdrawiam Was ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) oczywiście nie byłbym sobą :) gdybym nie zostawił linka.... https://zrzutka.pl/pwfh78 aha..na zdjęciu to ja, nie jestem policjantem, jakby co :)
#pomagamypaulinie #przemyslenia #strazpozarna #wykop #zdrowie #rozowepaski #niebieskiepaski
+40
hardkorowymoksu
#gownowpis
ogladalem wczoraj program agent gwiazdy na tvn i stwierdzilem, ze rozpierdalaja mnie takie programy gdzie cos sie dzieje i nagle jest komentarz do akcji uczestnika tak jakby "ze studia". Przeciez zeby takie cos nagrac to albo to wszystko musi byc wyrezyserowane albo po wszystkim biora kazdego uczestnika i kaza mu komentowac do kamery poszczegolne akcje xD
#przemyslenia
+1
OCISLY
Nudzi mi się.

Spójrzcie na to jak szybko rozwijają się komputery i technologia. Biorąc pod uwagę tempo ich rozwoju i to, że o AI robi się coraz głośniej, to powinniśmy się zastanowić czy jeśli wszystko pójdzie dalej w tym kierunku to inteligencja biologiczna na naszej planecie będzie tylko przejściowa.

Komputery obecnie przewyższają lub powoli doganiają ludzi. Coraz więcej prac jest wykonywanych przez roboty, w ciągu kilkunastu lat samochody autonomiczne powinny wyprzeć zwykłe pojazdy z rynku. Pewnym jest to, że technologia prędzej czy później pozbawi większości osób pracy. Ludzie często obawiają się tego, że sztuczna inteligencja pozbędzie się ludzi ponieważ będziemy nieprzydatni, zbyt mało inteligentni lub będziemy stali na drodze do jej większego celu. Powinniśmy uważać i wprowadzać różne zabezpieczenia lecz takie rozumowanie wydaje mi się błędne. Ludzie ze względu na swoje pochodzenie i ewolucję są przyzwyczajeni do tego, że muszą walczyć o przetrwanie, pożywienie, terytorium. Taka sztuczna inteligencja nie powstanie przecież na tej samej zasadzie . Nie będzie musiała walczyć o przetrwanie lub terytorium tym samym zabijając ludzi. Bardziej prawdopodobne jest to, że będzie mieszkała razem z nami na naszej planecie i nie będzie nam przeszkadzała ani robiła krzywdy. Z biegiem czasu i postępem technologii możliwe, że ludzie przenieśli by swoje umysły i świadomość (jeśli będzie to możliwe) do ciał robotów aby mogli żyć bez końca i robić to na co będą mieli ochotę.

O ile wydaje mi się, że życie jest we wszechświcie powszechne (bakterie i inni mali zbrodniarze) tak cywilizacje inteligentne są stosunkowo rzadkie i nie tak łatwo je spotkać. Nie tak powszechne może oznaczać kilka tysięcy rozwiniętych cywilizacji w Drodze Mlecznej biorąc pod uwagę jej rozmiar. Może setki a nie tysiące. Jeśli nie tylko na Ziemii inteligencja postbiologiczna jest głównym etapem rozwoju, to może to tłumaczyć pozorną ciszę w kosmosie (wiem, że nie szukamy długo xD). Możliwe, że taka AI nie widzi potrzeby kontaktu z innymi cywilizacjalmi i nie dąży do tego. Być może jej głównym celem jest budowa superkomputera gdzieś na skraju czarnej dziury albo innej gwiazdy neutronowej gdzie by w jakiś magiczny dla nas sposób mogła zasilać swój komputer praktycznie przez nieskończony czas. W takim komputerze mogła by symulować swoje życie przez setki milonów jak nie miliardów lat.

A może my żyjemy w jednym z takich superkomputerów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czy to co napisałam ma sens xD

#kosmicznapropaganda #przemyslenia #technologia #niewiemjaktootagowac #sztucznainteligencja #nauka
+58
Saute
Mirki, Miraski z #slaskiewykopparty - czas na małe podsumowanie z naszej strony, jako organizatorów jak i z prywatnej strony jako Saute.

Na początek, od siebie - chciałbym podziękować reszcie załogi, dzięki której udało się wszystko dopiąć. Dziękuję @Jormungand @wielka_glowwa , @mpower, @malyskrzat, @gorush za wspólne organizowanie kolejnej edycji #wykopparty - praca z Wami to fajna sprawa i duża przyjemność. Oby tak dalej i bardzo się cieszę, że jesteście. :) Odwaliliśmy chyba dobrą robotę.

Osobiście doskonale się bawiłem!

Ze strony stricte organizacyjnej:

W imieniu organizatorów - z całego serca, chciałbym podziękować sponsorom, którzy wsparli nas w tej edycji #slaskiewykopparty - czyli(kolejność przypadkowa):

@ryzy & Restauracja Zamkowa z Siewierza - słowa to za mało, aby Wam podziękować za to co kolejny raz zrobiliście dla nas, jak i dla innych Wykopowiczów, którzy uczestniczyli w party. Jedzenie było przepyszne, wspaniale wyglądało i cieszyło się duża popularnością(ogórkowa na afterze - rulez!).

@Browin - ogółem apeluję do kogoś aby Damianowi oraz Krzysiowi wręczył po złotej statuetce Mirka. Browin to kapitalni ludzie, kapitalne wsparcie pod każdym względem i wzorowa postawa(tak, trzeba Was pilnować, ale taki Wasz urok. :D ). Dzięki, że jesteście i przyjemność z Wami obcować - i jako z firmą i jako z ludźmi.

pokaż spoiler Krzysztofa ogółem możecie śmiało wysyłać do następnej edycji Tańca z Gwiazdami #pdk


@Sox_in_the_box - dziękujemy za boxy skarpet oraz ubranie w nie organizatorów! Mam nadzieję, że będą się dobrze sprawować i fitować na nogach Mirków, którzy je wygrali! Jesteście kapitalni w tym co robicie, oby tak dalej! Skarpetki rulez!

@Pure_PC - jeżeli Wykop to komputery i informatycy za 15K. Śmiało możecie wziąć pod swoje skrzydła @Nowik oraz @Etykieta, którzy jako pierwsi złożyli w konkursie "Jak Oni składajo" komputery od podstaw! Fajnie, że jesteście! :)

@ColumbusEnergy - kapitalna sprawa, że znów udało się nam Was gościć. :) Ścianka do robienia zdjęć robiła chyba dużą furorę, kilka zdjęć się przewinęło nawet w tagu! :) Dobrze z Wami się współpracuje, niechaj energia będzie z Wami! :)

@x-kom - dziękujemy za gadżety od Was, poranna kawa w kubku z X-Com zawsze lepiej smakuje! :)

@Ecco - tyle żelków ile było na party to w życiu nie widziałem! :) Super dobór smaków oraz kształtów. #pdk klyk

Karty Dżentelmenów - mam nadzieję, że Aleksander trafi na wpis - duże podziękowania dla Ciebie za przyjazd i chęć wzięcia udziału w imprezie. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz i Karty Dżentelmenów będą już stałym punktem ŚląskiegoWykopparty jak i Wykoppiw - a stolik z Waszą cieszył się dużą popularnością.

@SzaloneLiczby - dziękujemy za kubek od Was! Niestety, nie udało się przeprowadzić konkursu w takiej formie jakiej miał być z racji braku czasu oraz małych problemów ze sprzętem. Ale mimo wszystko - dziękujemy z całego serducha. A konkurs od Was przekazujemy do następnej, Gdańskiej edycji :)

@pokabroche - sponsor specjalny. Niestety, na samym party nie wszystko się udało zgodnie z planem, z przyczyn losowych @pokabroche nie mógł dojechać do Katowic, ale dzielnie nas wspierał od samego początku i ma dla Was swe wspaniałe wyroby. Ale o tym osobny wpis, w którym wszystko Wam wyjaśni! :)

I cóż mógłbym dodać od siebie jeszcze.

Drodzy sponsorzy - dziękujemy, że jesteście. Bo tak jak wspomniałem już na party - gdyby nie było Was, to nie byłoby nas i całego Wykopparty.

Podobnie dzięki Wam, drodzy Wykopowicze, bo to dla Was to wszystko było. Było wiele trudów i sporów w czasie organizacji party, ale gdy już kurz po imprezie opadł, to znów doszliśmy do wniosku, że cholernie warto było to zrobić i stworzyć coś takiego jak Śląskie Wykopparty. Mam wielką nadzieję, że spotkamy się na następnej edycji, która na 100% się odbędzie...

Bo z tego miejsca, w imieniu swoim, reszty organizatorów - chciałbym przekazać wirtualną "pałeczkę"(huehue) @nowik , który oznajmił na #slaskiewykopparty, że w trzeci weekend maja(tj. 20/21.05.2017r) odbędzie się #trojmiejskiewykopparty! Na które już w tym momencie Was zapraszam i liczę, że będzie ono równie udane jak tegoroczne #slaskiewykopparty
__________________________________________________________________________________________________
Z krótkich ogółem ciekawostek:

1) Mistrzem składania komputerów został @Etykieta oraz @Nowik, na spółę z @PanKara @gasu_kurobikari - kapitalny pojedynek, szli łeb w łeb do końca! Jedni złożyli pierwsi, drugim zadziałał! Obie mistrzowskie drużyny.

2) W pojedynku tytanów, wielkich miłośników alkoholu i wspaniałych AlkoWojowników, kapitanów Sztafety 4x50ml, wszem i wobec oznajmiam, że tegorocznym jego laueratem i zdobywcą Alkoholowego Tytana Wykopu został @Wozyack , który minimalnie zdeklasował szalonego Łukasza aka @Mustafek!

Ogółem z tego miejsca chciałbym przekazać wielkie ukłony dla @Wozyack, który wygłosił przepiękną mowę po zwycięstwie.

3) Na party pojawił się sam Dawid Podsiadło dowód - wszystkie osoby z którymi Dawid sobie zrobił zdjęcie, proszę zgłaszać się do mnie, jako jego menadżera i mentora.

4) W tradycyjnej, starodawnej Wrocławskiej grze, której historia sięga czasów, kiedy to Czescy Wikingowie podbijali Węgry, czyli w beerpongu padły następujące wyniki:
a1) @bluck w zaciętym pojedynku pokonał @not_today_bitch,
a2) w mikście - @buszmenka & @creation nieznacznie przegrała z @pasztetowa i jej kompanem, którego nicka nie zapamiętałem :<
5) W sumie też kilka osób pytało mnie o playlistę utworów na party - gdyby ktoś chciał, to mogę podrzucić w PW. Ogółem też podziękowania kieruję do @k8m8, która pomogła mi w ułożeniu playlisty.

I cóż, drodzy Wykopowicze. To chyba tyle, jeżeli chodzi z mojej strony.

Serdecznie i z całego serca dziękujemy Wam wszystkim - za wspólne przybycie i zabawę. To wielki zaszczyt móc tworzyć społeczność Wykopu i tworzyć coś dla niej. Za wszelakie niedociągnięcia, niedoskonałości - przepraszamy. Mamy kilka lekcji na przyszłość i będziemy się starać być lepsi za każdym razem!

Z całego serca, wielka piona. Pozdrawiam, Bartek "Saute".

pokaż spoiler Do zobaczenia w Gdańsku! 20.05.2017r!

___________________________________________________________________________________________________
#slaskiewykopparty #przemyslenia #pijzwykopem i czas inauguracji #trojmiejskiewykoparty
+49
DeafSilence
Z takich marzeń to zawsze chciałem być gwiazdą rocka.

Ale w sumie operator wózka widłowego też nie brzmi tak źle.

Przecież żadna praca nie hańbi.

No i te Nothing Else Matters to zagram i Stairway To Heaven...

Eh.

#przemyslenia #przemysleniazdupy #kariera #zalesie #gitara #gitaraelektryczna

pokaż spoiler alee takim mniejszym marzeniem, które mogę spełnić nawet dzisiaj to Epiphone Explorer '84. Co myślicie? Uwielbiam wygląd explorerów, a już moim największym marzeniem to jest Snakebyte Hetfielda, ale tan kosztuje więcej niż większość samochodów w Polsce, a ja i tak skilla nie mam.
+4
stfushadow
Start wahadłowca przy akompaniamencie pięknej muzyki i widoków skłaniających do refleksji
>>Link do znaleziska<<

#ciekawostki #ziemia #swiat #earthporn #kosmos #kosmosboners #eksploracjakomosu #muzyka #przemyslenia #nasa
+5
nowywinternetach
Nie jestem pewien, czy w przyszłości skuteczność leków przeciwdepresyjnych może nadążyć z wzrostem wiedzy i świadomości.

#depresja #przemyslenia #psychologia #gownowpis
+9
Arkatch
Pepe niby zwykły mems, ale jednak nie. Inne memy powstają i szybko znikają, mało kto o nich pamięta. A pepe? On jest wyjątkowy. Mem pomimo swoich lat jest wciąż żywy co jest ewenementem wśród memów.
Co sprawiło, że smutna żaba dalej jest postowana, a pod postem nikt nie pisze

hurr durr nie forsuj
?

#postmemizm #przemyslenia #pepe
+8
RelaeVEVO
Najgorsza drużyna na świecie to ta, do której cię aktualnie dołączyło
#warthunder #przemyslenia
+5
sub5111
Dlaczego wszystkie publikacje, autorzy i wydawnictwa powiązane w jakikolwiek sposób z religią, muszą przekazywać takie bzdury i zabobony? I czy istnieją ludzie skłonni uwierzyć w to, tylko dlatego, że boją się poddać wątpliwości uruchamiając własne procesy myślowe?

#religia #przemyslenia #psychologia #gownoburza
+3
Ninik
Skąd oni mieli wasabi... a sos chrzanowy przyprawiony wasabi... więc w sumie z czego to jest zrobione.

#gotowanie #przemyslenia

Raczej średni, po prawdziwym mnie pokręciło.
skrytek
Ostatnio temat magnesów na tachografach w ciężarówkach zaczął się przewijać na Wykopie. Teraz wygląda to tak, że policja/ITD zatrzymują ciężarówkę do kontroli, znajdują magnes i ooooo uuuuu 10000zł kary. To tak sobie myślę, ci kierowcy nie mogą do tego magnesu przywiązać sznurka, drugi koniec wziąć ze sobą do kabiny przez szybę i w razie ściągania przez mundurowego na pobocze, pociągnąć za sznurek wciągając magnes do kabiny? Zmieniłoby to coś, jeśli tłumaczyliby że nic nie wiedzą, dlaczego tachograf nie zapisywać jazdy? Że się np. zepsuł?

#przemyslenia #tir #transport
+2
PrzegrywWykopek
życie działa w identyczny sposób jak zachowanie zwierząt na tym gifie. szczur, chociaż nie miałby żadnych szans w starciu z kotem, to wywarł na nim presje psychiczną. tak samo działa życie, to gra pozorów, jak dobrze udajesz, to biały kot (normiki) chuja może.

#przegryw #stulejacontent #przemyslenia
+13
mateusza
Mam mieszane uczucia odnośnie samochodów elektrycznych. Z jednej strony - osiągi są imponujące i ogólnie koncepcja wydaje się zachęcająca, z drugiej strony mam bekę z pojazdu, któremu w awaryjnej sytuacji nie da się przywieźć paliwa w kanistrze. #tesla #przemyslenia #heheszki
nowywinternetach
Podejście do osoby w depresji, czyli czyny i słowa otoczenia mają duże znaczenie.

Nie jedna osoba w tym stanie wie, że ciężko o takie pozytywne, wspierające słowa i to od najbliższych, jak w tabelce po prawej. Za to dużo mniej cenzuralne niż te po lewej stronie tabelki można usłyszeć częściej, jednocześnie słysząc, że "kochają". Np. umrzyj, jak ci źle, nikt za tobą i tak tęsknić nie będzie, nie chcę wysłuchiwać ciebie, radź sobie sam(a) i podobne (np. że mężczyźni z depresją nie są mężczyznami - a potem jak w tym znalezisku opisujemy samobójstwa na dużą skalę).

Bo jak uważają, że jeśli nie dostaniesz solidnego kopa, nie dostaniesz steku obraz, wszyscy najważniejsi ludzie dla Ciebie Cię nie opuszczą, nie zostaniesz odizolowany i nie zostaniesz poddany stygmatyzacji, to się nie ogarniesz. "Brawo" za takie płytkie, średniowieczne podejście. W ten sposób jedyne co można nauczyć to udawać, że wszystko jest w porządku i dusić emocje w sobie. A jak wiemy, emocje zawsze muszą znaleźć ujście.

Uświadamiajmy, że w takich (i nie tylko) chorobach bardzo ważne jest wsparcie otoczenia, a nie dodatkowe kopy.

#depresja #psychologia #dziendobry #przemyslenia
+53
Hannahalla
Patrzyłam kiedyś na Insta znajomych z podstawówki i ciężko mi jest zdać sobie sprawę z tego że to już dorośli ludzie bo pamiętam ich jako kumpli z którymi się biłam, wymieniałam się karteczkami z Hot Wheelsami i strzelałam achtungami za szkołą podczas gminnych dożynek.
Szczególnie dziwnie się patrzy na kumpla z którym siedziałam w ławce (forma kary dla chłopaków), wbijałam mu palce w żebra bo był idiotą na matematyce, żarł papier/kredę/jabłko popsikane płynem do szyb - a teraz ma nawet niebrzydką dziewczynę i handluje od czasu do czasu samochodami.
Dziwne uczucie.

pokaż spoiler Zdjęcie przykładowe, osób w klasie było 12-16 w zależności od rocznika.


#oswiadczenie #cotahannah #przemyslenia #podbaza #nostalgia
+13
mati1990
"jakie życie taka śmierć" znaczy będę nieśmiertelny i wszyscy z tagu #przegryw? #przemyslenia to chyba #wygryw +1
iniacz
#czas #przemyslenia #cytaty #ksiazki "Heban" Kapuścińskiego
KCPR
Lubię słuchać miasta.
Przez szum samochodów przebija się cofająca ciężarówka, rozmowa ludzi nieopodal czy gdzieś daleko karetka pędzi komuś pomóc.
Co jakiś czas całość zagłusza przelatujący samolot pełny zapewne wystraszonych ludzi.
Pełny stuków i hałasu plac budowy, gdzie za niedługo będą mieszkania i w tej kupie cegieł będą się rozgrywały różne sceny życiowe oraz znajdą się myślący, że są tam duchy.
Masa ludzi, ktoś się śpieszy, ktoś na spacer wyszedł, ktoś nie zna drogi, jedni szczęśliwi a innym żyć się nie chce.

No i ja, siedzę, słucham i patrzę.
#przemyslenia
Argetlam
A może by tak rzucić wszystko i przenieść się do Teksasu?
+konserwatyzm
+niskie i rozsądne podatki
+liberalne prawo dotyczące broni
Pięknie! A nie... czekaj...

pokaż spoiler są tam też karaluchy i tornada ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W sumie to nawet dobrze, zapłakałbym się za Ojczyzną :)
#gorzkiezale #przemyslenia #teksas
+1
wylacze_na_amen
Ja pierdolę kto wymyślił słowo ŚRUBA XDDD #przemyslenia
nero22
Przeczytałem przed chwilą 3 posty @AnonimoweMirkoWyznania i wszystkie z nich były mniej więcej o braku miłości, o tym, że kobiety są takie złe i ogólnie typowo stulejarska gadka.
Chłopaki, mam nadzieję, że macie po prostu te 18 lat i jeszcze trochę niedojrzali emocjonalnie jesteście, ale taka rada na przyszłość. Nie możecie uzależniać swojego szczęścia od innych osób, a już zwłaszcza od kobiet. Jak dziewczyna Cię nie chce albo z Tobą pogrywa to przecież nic złego się nie stało, trafisz na inną. A nie, że nagle buum wulkan emocji, łzy w oczach i machacie rękami na prawo i lewo, bo tragedia się dzieje. Jeszcze koleś napisał, że z tego wszystkiego telefon rozwalił, bo musiał odreagować, no ludzie...
Powiem tak, podryw i prowadzenie jakiejś relacji z kobietą powinno być proste i przyjemne, a jak takie nie jest od samego początku to znaczy, że coś jest nie tak i nie ma sensu się w to bawić. Po co sobie nerwy psuć? Moje związki (2letni i ponad roczny) szły od początku "jak po maśle" i tak powinno być. A nie, że Ty coś chcesz, ona nie chce albo nie jest pewna i takie jakieś bezpłciowe to wszystko. Takie rzeczy się od poczatku czuje.
I jeszcze ten seks, że Wy już koniecznie musicie, bo chuj was strzeli. A zwalcie sobie konia to Wam przejdzie. Wszystko przyjdzie w swoim czasie. Zajmijcie się czymś i bądźcie szczęśliwi sami ze sobą i z tym co macie, a reszta sama przyjdzie.

#zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #seks #przemyslenia
+12
Wujek_Mietek
Ostatnio w znalezisku http://www.wykop.pl/link/3642015/chorzy-na-raka-umieraja-bo-nie-oplaca-sie-ich-leczyc/ dostałem mnóstwo minusów za stwierdzenie, że Polacy nie posiadają magów, tylko lekarzy i medycyna kosztuje a na przedłużanie życie umierających ludzi nas nie stać.

Otóż jak bardzo jesteśmy w tyle z wydatkami na służbę zdrowia? Używając najlepszego do tego możliwego narzędzia: czyli Eurostatu, porównajmy się z naszym sąsiadem z najlepszą służbą zdrowia: Niemcami (obrazek). Średnie wydatki wg eurostatu na mieszkańca na służbę zdrowia wynoszą tam 3973€, w Polsce: 684€. Korygowane wg parytetu siły nabywczej: odpowiednio 3922 € i 1299 €. W tym jest jednak też udział środków prywatnych. Od obowiązkowych ubezpieczycieli udział ten wynosi odpowiednio 78% w Niemczech 61.8% w Polsce (obrazek). Oznacza to, że ze składki zdrowotnej wydatki na opiekę medyczną wynoszą nominalnie 3099€ dla Niemiec i 423 € dla Polski a korygowane o PPS: 3059 € i 803 €.

Kwestią nieznaną dla mnie jest udział płac w strukturze wydatków NFZ: raczej jest on mniejszościowy i wtedy koszyk świadczeń nie miałby na to wpływu ponadto dla specjalistów mniej jest on istotny, bo większy udział ich wydatków idzie na produkty, luksusowe, których ceny między krajami mniej się różnią. Jeżeli ktoś miałby dostęp do takich danych to bardzo poproszę. W każdym razie: żeby mieć opiekę na poziomie Niemiec składka zdrowotna powinna wzrosnąć od 3.81 do 7.33 raza. Czyli powinna wynosić nie 9% pensji brutto jak obecnie, a między 34.3% a 66%. Nawet w najlepszym wypadku (100% kosztów NFZ to wynagrodzenia służby zdrowia, której pracownicy są nisko wykwalifikowani) oznacza to prawie dwukrotny wzrost opodatkowania pracy. I mielibyśmy znowu Gwiazdowskiego z kilkoma tysiącami wykopów w gorących opowiadającego jak to państwo nas okrada.

A jak jest w Niemczech? Otóż lekarze narzekają, że sama diagnoza co do tej terapii jest niedofinansowania i ludzie muszą przedwcześnie umierać:
https://www.boehringer-ingelheim.com/press-release/experts-call-improved-egfr-mutation-testing

pokaż spoiler #sluzbazdrowia, #eurostat, #przemyslenia, #medycyna, #przemysleniawujkamietka
+4
imlmpe
◢ #akamaitech

Technologiczne piątki z Akamai

Dawniej, nieodzownym elementem na nadgarstku młodego człowieka był zegarek. Te czasy szybko jednak minęły, ponieważ rolę zegarków przejęły telefony komórkowe, bo kto z was nie sięga dziś do kieszeni, gdy kolega z pracy zapyta 'która godzina'?

We współczesnym świecie, nikt nie zainwestuje swoich pieniędzy w urządzenie jednofunkcyjne. Przyrząd, który jedynie pokazuje czas? Może i do garnituru taki zegarek się nadaje, ale do codziennego użytku to o wiele za mało. Przyzwyczailiśmy się, że np. telefon nie może po prostu dzwonić. On musi jeszcze robić ładne zdjęcia, mieć dostęp do Internetu i pozwalać na słuchanie muzyki. Ten sam los spotkał zegarki.

Czasy tych, które potrafiły jedynie pokazać aktualną godzinę i co najwyżej obudzić nas o wskazanej godzinie, już minęły. Możemy jednak zauważyć, że o miejsce na nadgarstkach młodych ludzi, zaczęły walczyć nowe gadżety - SmartWatche i Fitness Trackery.

Urządzenia te, należące zwykle do kategorii IoT (Internet of Things) i zbierają wiele informacji na temat nas samych, naszych parametrów życiowych, tego gdzie jesteśmy (GPS), tego jak i kiedy śpimy, jakie (i kiedy) sporty uprawiamy... a te wszystkie dane, pakowane są do tajemniczej 'chmury'.

W czasach, gdy odchodziliśmy od zegarków na rzecz komórek, pojawił się trend walki o ochronę prywatności. Serwisy internetowe namawiały nas, aby podawać w sieci jak najmniej informacji o nas samych. Z chwilą, gdy powróciliśmy do zegarków (a dokładniej, ich nowoczesnych odpowiedników), nasza czujność została niejako uśpiona. Ludzie nie muszą się bać, że ktoś wykradnie dane zebrane np. przez ich Fitness Trackera, bo... najczęściej sami publikują je w sieci.

Kto z nas nie ma znajomych, którzy regularnie wrzucają do social mediów statystyki porannych treningów, wykresy rytmów snu (zwłaszcza, gdy są to młodzi rodzice), czy statystyk spalanych kalorii? dzielenie się każdym aspektem życia ze znajomymi (i nieznajomymi zarazem), stało się częścią naszej kultury. Do tej pory, informację o której godzinie położyliśmy się spać, o której wstaliśmy i co robiliśmy w chwile po przebudzeniu, znał jedynie nasz partner. Teraz, nie ma w tym nic dziwnego, jeśli zdecydujemy, aby wiedział o tym cały świat. Granica prywatności przesunęła się.

Ilość urządzeń, które zbierają informacje na nasz temat, stale się zwiększa - podobnie jak ilość informacji o sobie, które świadomie lub nieświadomie publikujemy w sieci. Pytanie brzmi, jak daleko posuniemy się z ujawnianiem naszej prywatności i gdzie leży granica, której nie powinniśmy przekraczać, albo warto może zapytać - czy jest jakaś granica?

Temat pozostawiamy wam do przemyślenia - wszelkie komentarze są mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋❋

O co chodzi?
Co piatek, firma Akamai Technologies (polski oddział z Krakowa) wrzuca na swój fanpage wpis technologiczny, który nastepnie jest repostowany tutaj, na mikroblogu.

Link do Fanpage

Nie przegap nowych wpisów!
Obserwuj tag #akamaitech i/lub moje prywatne konto.

Chcesz być wołany?
http://mirkolisty.pvu.pl/list/xp7yHkOuBY9A9Yxr

Kto jest autorem wpisów?
Autor to unknow - możesz obserwować jego profil na FB (sporo newsów na temat technologii)

Chcesz pomóc?
Podeślij do mnie na priv temat, który myślisz, że warto byłoby poruszyć w następnych wydaniach AkamaiTech

#przemyslenia #nostalgia #technologia
+27
cycu12
Zdjęcie z najlepszym przyjacielem. Zrozumiałem to dopiero ostatnio, kiedy go zabrakło.
#heheszki #gownowpis #przemyslenia #przyroda
+2
nero22
@Moderacja się wtrąca tylko jak zobaczy nsfw i żeby bany rozdawać, a jak człowiek chce jakiejś reakcji to są zajęcia szukaniem pierogów pewnie

#zalesie #gownowpis #przemyslenia
+1
kamien23
Z cyklu co tu się odj#/^$o
Wchodzę na mirko a tu same #rozdajo w najwyżej plusowanych.
Nie wiem czy to świadczy gorzej o #januszebiznesu : @release24 @worldoferotic_pl @PrawdaWasWyzwoli @cebula_online @z0nic
że tak nachalnie spamują swoją reklamą czy może o użytkownikach wykopu że niczym Kuźniar klikają we wszysyko, bo a nuż się uda
#polak #cebuladeals #mirko #januszebiznesu #cebula #gorzkiezale #przemyslenia
+5
Klopsztanga
– Synku, przeczytałem tysiąc pięćset książek, jak postępować z ludźmi. Kiedy ty dłubałeś w nosie i zjadałeś swoje gile, ja skakałem jak żabka po głowach takich jak ty frajerów na sam szczyt. Jestem skazany na sukces. A ty, śmieciu?
– W moim życiu przeczytałem dwie książki...
– Doprawdy? Co to było? „Poczytaj mi, mamo”?
– Jedna z nich to „Ojciec chrzestny”. Gdybyś ją przeczytał, to wiedziałbyś, że pieniądze to nie wszystko, że nie zdradza się przyjaciół i nie dmucha ich żon. Ale, niestety, napchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o żabach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych. Nie, Krzysiu?

Taka prawda. To ze czytasz to nie oznacza ze jestes lepszy. Zalezy co czytasz. Jesli gowno o zabkach, lub cos w pokroju 50 twarzy geja itp... to nie licz ze jestes z lepszego sortu :)
#przemyslenia #onet #takaprawda #ksiazki
+1
luxresh
Pomyślcie, już 25 lat w obiegu.. Ile osób miało ją w dłoniach.

#przemyslenia #gownowpis #numizmatyka
+4
MichaI
A tak poważnie, czego najbardziej brakuje ci w życiu?

#pytanie #przemyslenia #prokuratorboners
+154
nowik
Co jak co, ale Tetris to mądra gra. Uczy ona, że błędy się niestety piętrzą, a sukcesy szybko znikają...

#gownowpis #przemyslenia #gry #tetris #humor #heheszki #oswiadczenie
+13
MyPhilosophy
Mirko jest jakieś pojebane. Taki białas z RPA wymyśli sobie serwis czy inne rakiety i mirabelkom od razu pierogi mokno. A gdzie te czasy, że kobiety wzdychały do Brata Pipa czy innego Klóneja? Od kiedy intelektualiści stali się seksowni? I nie chodzi tutaj o hajsy, bo Brat Pip jest w chuj bogaty.

Szanuję was właśnie za to, babiszony. Chociaż sam kujonem nie byłem, to fajnie, że zaczynacie w ogóle mieć jakiekolwiek zainteresowania i księżniczkowanie bez krzty mózgu jest coraz rzadsze.

#przemyslenia #elonmusk
+2
Pokaż następne