mattcabb
Mireczki, jakie są dostępne materiały na blaty kuchenne?
Mój różowy chce cokolwiek, byle nie płytę wiórową, które po pierwszym upadku noża będzie miała rysę i zacznie puchnąć od wilgoci. Mi natomiast nie odpowiada wywalenie 7kPLN na granit.
Konglomerat? Corian?

#budujzwykopem #remontujzwykopem
kravat
Domek rosnie w oczach :D #budujzwykopem #wygryw +15
LordRandall
Postanowiłem się trochę bardziej przedstawić #mikroreklama , jako że na mirko już jestem dosyć długo...
Taguję : #pracbaza #drewno #budownictwo #budujzwykopem

ponieważ chciałem Wam pokazać co robimy , a robimy ładne rzeczy :) #chwalesie
Jako, że 1.10.2015 r. mija dokładnie 5 lat naszej działalności w kraju ( okolice #krakow - wcześniej firma około 7 lat w #niemcy ) - chciałem to jakoś uczcić:
wśród osób , które zaplusują ten wpis oraz dodadzą lajka na facebooku - liczę że dobijemy do 5 k polubień na pięciolecie firmy w #polska - rozdamy #rozdajo 5 donic drewnianych + prezent (wartość 1 donicy z egzotyka około 500 cebulionów ) .

Jeśli ktoś byłby zainteresowany wykonaniem tarasu/elewacji drewnianej zapraszam do kontaktu, sprzedajemy również sam materiał bez montażu :)

Jeśli ktoś ma #pytaniadoeksperta również zapraszam.
+131
mebel
Mam nadzieje, ze sie jej podoba

#budujzwykopem #pokazpsa
+11
Thyonia
Z okazji Dnia Budowlańca wszystkim budowlanym Mirkom życzę jak najwięcej dni z piaskiem, wodą i słońcem (bez worków cementu w tle)
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem #pracbaza
+8
Vojak
No i zalane. Pogoda dopisała w 100% bo rano lekko pokropilo , nie było za cieplo, w czasie lania tez lekko kropilo i na koniec przestało. Do wieczora ma nie być deszczu a jutro rano ma cały dzień padać.

Wszystko poszło szybko i gładko, wyszło 35 kubikow. Jeszcze mieliśmy nową łate do równania wiec spoko.

Jedziemy do domu wiec weekend juz mi się zaczął. :)

#budujzwykopem #remontujzwykopem #praca #pracbaza #remontujzwykopem

@Afropolon:
@emcter :
@NoMercyIncluded:
@FalseIdeas:
@Manniieekk:
+8
kravat
Mirki pocieszajcie inwestora, niestety nie udało sie wjechac na dzialke i 20 wiazarow musze przetransportowac recznie :-( #budujzwykopem #przegryw +11
Vojak
No to dzisiaj finisz. Jutro z rana lejemy beton. Trochę się nakrecillismy przy tak dużej posadzce ale nie było źle.

Na szczęście w sobotę wolne więc wybieram się do Krakowa z dziewczyną bo dawno tam nie byliśmy.

#budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem #praca #pracbaza
+8
pjakubov
Zapraszam wszystkich na warsztaty stolarskie w weekend 3 i 4 października jak zwykle w #domowastolarnia #wroclaw ! Możecie popracować samemu bądź ze swoimi #niebieskiepaski / #rozowypasek (4 października). Każdy z Was z warsztatów wyjdzie z własnoręcznie zbudowanym projektem.
Mam dla Was dwa tematy:
3 października - Zabawy z wyrzynarką! - http://tnij.org/wyrzynarka
4 października - Wariacje na temat stolików i krzesełek (zarówno dla par, jak i osób chcących popracować samemu) - http://tnij.org/stolikikrzeselka

#majsterkowanie #budujzwykopem a może też trochę #randkujzwykopem bo kto wie kogo możecie poznać na warsztatach :)
Może też #wroclawskiewykoppiwo alternatywnie będzie chciało spędzić dzień, a piwo po warsztatach? :)
+9
WiewiurPL
trochę pracowałem wczoraj łopatą, dziś przywiozę materiały a jutro zacznę kłaść kostkę.
#budujzwykopem #remontujzwykopem
+5
FalseIdeas
W jaki sposób mógłbym wyczyścić ewentualnie wyszlifować ten beton na suficie i na ścianach, tak żeby go nie porysować i uzyskać dobry efekt. Jaka tarcza?
No i czym to potem zaimpregnować? Ktoś coś w tym temacie, jakieś wskazówki? Bardzo przejebana robota?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #beton
+3
m4kb0l
Gdzie w #krakow w centrum kupię żarówki do halogenów? Mniej więcej coś takiego jak na zdjęciu #budujzwykopem +1
Vojak
Dzisiaj zajęcia plastyczne.

Temat: Gruboskornosc i izolacja jako fundament współczesnego budownictwa użytkowego. ☺

Ciężko się wraca z wczasów z ciepłego kraju do 5 stopniowych porankow ale wracam juz do normy.

W poniedziałek beton. Ostatecznie przerzucamy się już na bloczki fundamentowe do zalewania bo to niebo a ziemia w porównaniu z tradycyjnymi murowanymi.

#budujzwykopem #praca #pracbaza #remontujzwykopem #budownictwo
+5
hrumque
Ej elektrycy! Dlaczego tzw. "próbówka" czyli śrubokręt z neonówką - praktycznie zawsze musi być tak okrutnie chujowy?

Dlaczego ten grot musi być z przetopu starych kaloryferów (wygina się, i szczerbi nawet przy wydłubywaniu brudu spod paznokci), a obudowa - z gniecionych butelek PET (pęka od samego wrzucenia do skrzynki z narzędziami)? Na końcu ten metalowy kapselek - który wiecznie się odkręca, od samego patrzenia na niego - robi się luźny...

Ja zrozumiałbym, że to jest wyłącznie narzędzie "pomiarowe" a nie narzędzie do wkręcania czegokolwiek - ale to po członka robią to w formie płaskiego śrubokręta? (a nie ze zwykłym szpikulcem, jak niektóre "próbówki" na 12/24v, z żarówką)? Żeby zuo kusiło, by tym samym narzędziem dokręcić "kostkę" elektryczną?

Jakby nie dało się zrobić zwykłego izolowanego wkrętaka (których na rynku pełno, na 1000/1500V, nawet w jednym komplecie sprzedawane z tym guanem przeźroczystym), i dodać mu w rączce tą neonówkę z opornikiem?

#elektryka #narzedzia #warsztat #majsterkowanie #budujzwykopem #elektronika #gorzkiezale
+55
irecky
Relacja 49, Dzien 149, Do parapetówki 76 dni, Koszt obecny 154000 zł

Drogie dzieci, właśnie wybiła 19 ta, zapraszamy więc na budowlaną wieczorynkę. Wieczorynka będzie długa, więc prosimy wcześniej uzbroić się w zimne piwo :)

Pamiętacie? Wczoraj dekarze dostali ultimatum i zapanowała nerwowa atmosfera .... i wiecie co ? Prace na dachu ruszyły :) Jak widać "magiczne słowo", a raczej cała ich wiązanka, podziałały lepiej niż tradycyjne "proszę" :] Zanim jednak dojdziemy do dachu, rzućmy okiem na pozostałe rzeczy:

tynki

Parter jest już praktycznie gotowy, pozostały jeszcze glify przy oknach i przeschniecie tynku.

klik
klik

Jak widać pojawiają się już jaśniejsze plamy tynku - to znaczy że schnie. Technologicznie nie mamy nic nowego, dlatego przechodzimy dalej:

drzwi

a konkretniej brama garażowa i drzwi tylne: Przyjechały i dziś odbył się montaż. Montaż wykonuje wyspecjalizowana ekipa. Nas interesuje tylko żeby na koniec wszystko było równo i działało :) Na początek brama segmentowa:

klik

Jak sama nazwa wskazuje jest w segmentach. ;] Najpierw przykręcamy prowadnice, napędy itd...

klik
klik

potem wkładamy samą bramę, kalibrujemy, sprawdzamy ....

klik
klik

i gotowe.

klik

Różnica w prównaniu do "tradycyjnych" drzwi jest taka, że prowadnice przykręca się do równego podłoża czyli: najpierw tynki - potem brama garażowa, a nie odwrotnie. Pozostało nam jeszcze wykończyć wewnętrzną ramę bramy - a będą to płytki elewacyjne, takie same jak cegła elewacyjna.

klik

I jeszcze szybki widok na tył - mamy tam już stalowe drzwi do garażu.

klik

a teraz pora na ....

dach

Dekarze dziś cały dzień wykonywali prace przygotowawcze, oraz rzeczy "okołodachowe" które też mieli zakontraktowane. Pojawiła się między innymi podłoga nad poddaszem, wykonana z płyt osb.

klik
klik

Płyty osb są przybijane bezpośrednoio do jętek i będzie to warstwa nośna stropu. Pozostawiony fragment - to antresola - odwarcie na niższą część poddasza.

klik
klik

Teraz pora na prace zewnętrzne: Na początek układamy warstwę izolacyjną tarasu.

klik

Przypominam, że płyta tarasu zostałą wylana ze spadkiem, dlatego teraz nie musimy wykonywać dodatkowo warstwy spadkowej. To co widać wyżej to wykonywanie skosu w styropianie, na styku ze ścianą. Chodzi o to żeby papa na styku nie załamywała się pod kątem prostym, co może powodować jej łatwiejsze uszkodzenie. Następnie wykonujemy warstwę podkładową:

klik

czyli tradycyjny "dysperbit" - izolację bitumiczną. Drugie zdjęcie z dedykacją dla @bledzioch :)

klik
klik

Na zaizolowanym tarasie będziemy układać papę w dwóch warstwach,

klik

... ale o tym w kolejnych wpisach. Teraz pora na docieplanie ściany pod blachą:

klik

Wełnę zapycha się pomiędzy konstrukcję drewnianą, a następnie przykrywa folią paroprzepuszczalną, która jednocześnie trzyma wełnę.

klik

I jedziemy dalej - na górze trwa obrabianie kominów;

klik

odbywa się to dokładnie w taki sam sposób jak ocieplenie ściany, czyli najpierw ruszt drewniany, potem ocieplenie wełną i na koniec dla odmiany - płyta osb, do której będzie mocowane wykończenie z blachy

klik

Na koniec dnia wszystkie prace przygotowawcze zostały skończone. W następnym wpisie przyjedzie w końcu najbardziej wyczekiwany materiał - czyli blacha na dach :) - miłego długiego weekendowania mirki :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem
+52
irecky
Relacja 48, Dzien 148, Do parapetówki 77 dni, Koszt obecny 154000 zł

Czołem budowlańcy!

Witamy w kolejnym odcinku. Urlopowe zaległości są za nami, a ta relacja jest już na bieżąco. Dziś bedziemy tynkować ściany i denerwować się na dekarzy. Pace w dłoń i jedziemy. :)

Tynki

Dla przypomnienia, w poprzedniej relacji ściany zostały pokryte warstwą podkładową, teraz pora na warstwe właściwą, natryskiwaną dokładnie w taki sam sposób jak poprzednia.

klik

Jak widzicie od razu po natryskiwaniu tynk jest zacierany tą listwą po lewej. Następnie jak tynk jest już w miarę gładki, bierzemy do ręki pacę i dokańczamy dzieła .

klik

Wszystkie narożniki, trudne miejsca, których nie da się zatynkować uzupłniamy narożnikami i płytami gk...

klik
klik

...a potem znowu, natrysk, wygładzania, paca ... i gotowe!

klik
klik

Teraz tynk musi wyschnąć, co będzie widać po tym, że zrobi się jasnoszary. Wtedy sciana będzie gotowa do szpachlowania i malowania na gotowo.

Teraz jeszcze kilka słów o ewentualnych niedoróbkach. Ściana z warstwą tynku powinna być gładka. jak lustro, oczywiście bardziej chropowata - ale w porównaniu do lustra nie ma przesady. Po przyłożeniu prostej listwy, nie powinna ona odstawać od ściany na więcej niż 1-2 mm. Ewwntualne krzywizny potem można oczywiście szpachlować, ale po co? .

Przy okazji wyszło też kilka niedoróbek po poprzedniej ekipie, wykrytych za pomocą tej oto poziomicy:

klik
klik

Dla niewtajemiczonych - poziomica ma bąbelek powietrza. Jeżeli jest on dokładnie między kreseczkami, to znaczy że mamy złapany pion (lub poziom )
A teraz spójrzcie: przykładamy poziomicę do naszych wymurowanych ścian ..

klik
klik

.. i mamy delikatny odchył od pionu. Błąd murarzy którego nie wyłapałem. Różnica centymetra czy maksymalnie 2 na ścianie jest dopuszcalna. Większa różnica jest już błędem. U nas "rekordzistka" zanotowała pochylenie 4cm na 3 m wysokości. Jest to już badzo dużo. Na szczęście była tylko jedna taka ściana. Co z tym zrobić?

klik

Wyrównać tynkiem. Zobaczcie jak daleko odstaje kątownik - to wszystko będzie zatynkowane. Na dole tynk będzie miał powiedzmy 1cm, a na górze ok 5 cm i po problemie. Im bardziej krzywo pomurowane ściany - tym więcej pracy mają tynkarze, a co za tym idzie tynkowanie będzie droższe. ( bo pójdzie więcej materiału )

Dach

Tu było ostro. Ponieważ skończyła się moja cierpliwość do dalszej obsuwki terminów, poleciały kurwy i groźba zerwania umowy. Nie lubię siebie w takim wydaniu ale niestety - inaczej się nie dało. W naszej umowie termin zakończenia prac mamy .. 31 lipca, więc sami rozumiecie :] Tak czy inaczej - efekt był taki że o dziwo - dziś prace zostały wznowione. Zagroziłem też że jeżeli któregoś dnia zobaczę że zrobil sobie wolne, ekipa może już więcej nie przychodzić. Zobaczymy jutro ;]

klik

dziś w ciągu dnia została przykręcona podkonstrukcja na ścianach ( tak tak, tam też będzie blacha )

klik
klik

Jak widać prace wykonane fachowo. Sruby wkręcone w zaprawę, styk drewna ze ścianą zaizolowany papą. Żeby nie było - ekipę znam, a oni znają się na swojej pracy. Tylko te terminy ....

Na koniec zobaczyłem że @gravedigger wysłał swoich szpiegów na kontrolę.

klik
klik

I to tyle - dziś na koniec zdjęcie z innej pozycji, bo tu się najwięcej zmieniło. Jutro też zrobię wpis, bo jestem ciekaw co zrobią dekarze :] Mam nadzieję że ekipa zostanie,ale cóz - skoro już zacząłem im grozić - w razie "wolnego" trzeba będzie groźby spełnić.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem
+68
Pokaż następne