HohoHo2015
to załącze jednak projekt tego cudowego piekarnika z blachy .. moze ktos sie w końcu i merytorycznie wypowie.. :-(
#budowa
#ciekawostki ( ) #polska ( ) #budujzwykopem ( ) #spawanie ( ) #remontujzwykopem ( ) #technologia ( ) #majsterkowanie ( ) #warsztat
HohoHo2015
to w ogóle da się jakoś odzyskać ciepło do piekarnika z takiego pieca

#budowa
#budownictwo #ciekawostki ( ) #polska ( ) #budujzwykopem ( ) #dom ( ) #remontujzwykopem ( ) #technologia ( ) #majsterkowanie ( ) #warsztat
HohoHo2015
to jeszcze raz spróbuje z tym piecykiem na chleb do murowanego paleniska.. albo ten piekarnik przy wąskiej powierzchni paleniska da sie nad tym paleniskiem umiescic (opcja 2, zaleta nie trzeba sie bawic z odprowadzeniem dodatkowego dymu itd, wada mała powierzchni piekarniak, wiec sens tez niewielki).

Pierwsza opcja to z kolei wiekszy i bardziej funkcjonalny boczny piekarnik do chleba, ale problem z połączeniem bocznym z paleniskiem i chyba koniecznm drugim odprowadzeniem dymu..

Pytanie czy da sie zrobić np. z metalu takie połączenie do piekarnika i czy temperatura nie bedzie za słaba.. :-(

#budowa
#budownictwo #ciekawostki ( ) #polska ( ) #budujzwykopem ( ) #dom ( ) #remontujzwykopem ( ) #technologia ( ) #majsterkowanie ( ) #warsztat
Szrlh
Jeśli szef do jutra nie odwoła swoich słów, to wypierdalam z pracy...
#pracbaza #budownictwo #budujzwykopem
+53
HohoHo2015
wędzarni u góry tak żeby wykorzystać niestety 2 metry przed tym piecem i klatką schodową..? chodzi o piekarnik do teo pieca, trochę trudne bo wówczas dym musiałby albo lepcie w przeciwnym kierunku (tj do przodu) niż komin i dopiero potem do niego wracac; albo dac przenosna koze przed klatką tymi 2 metrami i połaczyć do wmzurowanego piecyka..
#budowa
#budownictwo #ciekawostki ( ) #polska ( ) #budujzwykopem ( ) #dom ( ) #remontujzwykopem ( ) #technologia ( ) #majsterkowanie ( ) #warsztat
KinmanDoriana
Mireczki spod tagów #budownictwo #hydraulika i może #budujzwykopem : czy można przyłącze wodne rozdzielać na inne, pomniejsze przyłącza?
Facet podpiął się pod rurę z wodą, zamontował sobie przyłącze plus dodatkowo rozbił je na kolejnych dwa lub trzy. Można tak robić?
Ew czy można zgodę budowlaną na taką rozdziałkę uzyskać?
(przyłącze to to czerwone :P )
noyken
#budujzwykopem #budowadomu

Zbrojenie uzbrojone, koparka kopie ławy.
+4
Mr_Przemyslaw
Mirky mam specjalne upoważnienie od moderacji ma rozdawanie plusów ma budowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #budownictwo #budujzwykopem
+17
noyken
Zaczęło się. Drzewo zwiezione, podjazd wykopany i zasypany kamieniem. Jutro sciągniecie humusu, w poniedziałek kopanie pod fundamenty.

#budujzwykopem #chwalesie
+11
LPG36
Mirki, fituje taka podłoga?

pokaż spoiler Uprzedzam pytania, wg. producenta jest to realizacja w naszym kraju

link do galerii http://www.parkietstudio.pl/realizacje/deski-parkiety?f1745746820c_0=krajowe&filtry=1
#budujzwykopem #dizajn #komuna #wybielaniewizeunkulenina
+2
exploti
Kupiłem mieszkanie i musiałem na szybko (2 tygodnie na przeprowadzkę) poprawić kuchnię bo na zupełny remont nie było już czasu i pieniędzy.
Meble były w dobrym stanie więc tylko pomalowałem je farbą V33, położyłem nowe płytki, a podłogowe też pomalowałem farbą V33 tylko, że do płytek. Dotychczas (ok 4 tygodnie) nie widać na nich jakichkolwiek śladów uszkodzeń albo wytarcia.
#remontujzwykopem #budujzwykopem
+34
cewicz
W nocy pękł grzejnik i była powódź XD Czy da się to jakoś naprawić? #gownowpis #budujzwykopem +1
luxpl
Zima się skończyła trza ocieplić chałupę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#budujzwykopem #luxbuduje #remontujzwykopem
+7
nocnypowodemtegokontaxD
https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/malowanie/farby-wewnetrzne/farby-kolorowe/farba-dulux-easy-care-wyborny-lukier-2-5-l.html#product

mam do pomalowania 100m2 ścian według moich obliczeń, pytanie ile muszę kupić takich puszek 2,5l? wydajność niby 14m2/l a ilość warstw 2, więc rozumiem że taka puszka starczy mi na około 35 metrów kwadratowych dwie warstwy, czyli na 100m2 dwie warstwy muszę kupić 3 takie puszki czyli łącznie 7,5 litra?

a druga sprawa polecicie jakąś farbę na sufit? czy kłaść najtańszą śnieżkę dwie warstwy? xD

#malowanie #remontujzwykopem #budujzwykopem
WuBe
Mirki chwalę się drugą skończoną zabudową wanny - połączenie nośnika styropianowego i bloczków.
#diy #budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo
+4
defoxe
#pytaniedoeksperta #defoxebuduje #budujzwykopem

Mam pytanie, że aż trochę wstyd...
Jednak naprawdę nie mam pojęcia co zrobić z taśmą użytą na połączeniu ślizgowym przy robieniu sufitu karton-gips.
Tu widzimy ją na zdjęciu z kanału "GipsKartonItd" (taśma z napisem Rigips).
Niestety (albo przegapiłem) nie ma nic co się z nią robi po ukończeniu prac.
Wyrwać jej przecież nie wyrwę, zamalować przecież też nie, a odcinając nożykiem uszkodzę ścianę.
Więc jak?!
+1
robertx
W Polsce jak w lesie? Jak w chlewie obsranym gównem? Nie kurwa. Jest dużo gorzej. Spychologia i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności urzędników doprowadzają mnie do granic wytrzymałości... Kurwa nie mam już siły nawet o tym pisać składnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mieszkam przy starej krajowej 7-mce pod #warszawa W 2015 roku wybudowano i otworzono "nową s7" kilkaset metrów dalej. Oczywiście projektując nową trasę oraz modernizację starej, nikt kurwa nie pofatygował się nawet, żeby zobaczyć teren osobiście. Zza biureczka przecie łatwiej - no i zrobili projekt, odwodnienie trasy - rowy odparowujące. Jak 120 lat przy tej trasie był przepust odprowadzający wodę z rowów, tak teraz będą odparowujące. Bo PAN URZĘDNIK tak sobie wymyślił. I chuj, ma działać.
Jak łatwo się domyślić - NIE DZIAŁA. Nic kurwa nie działa. Woda z tasy spływa do rowów, a z rowów zalewa moją działkę. Zalewa działkę, podwórko, podmywa budynek mieszkalny, budynki gospodarcze, woda stoi w piwnicach... I wszyscy kurwa mają to głęboko w dupie. Gmina nie pomoże, bo rów własnością GDDKiA. GDDKiA zrzuca winę na wykonawcę - strabag. Strabag się broni, że zgodnie z projektem. Nadzorcy GDDKiA z Ożarowa Mazowieckiego rozkładają ręce i mówią, że przecież zgodnie z projektem, i to nie możliwe, żeby rów wylewał na mój teren. Po zobaczeniu zdjęć stwierdzają, że mnie zalewa bo... jestem najniżej! EUREKA KURWA, WODA IDZIE W DÓŁ! LUDZIEEEE, NOBLA KURWA, OSKARA IM ZA TO ODKRYCIE!.

I Chuj! Jestem najniżej i mam se radzić. Sam. Przed chwilą w akcie desperacji dzwoniłem na straż pożarną, to kazali mi spierdalać bo "gdzie oni tą wodę wypompują, jak rowy pełne? No sam pan powiedz, gdzie?". Zaproponowali jedynie zrobienie wałów przeciwpowodziowych, jak mi już woda do domu i budynków wchodzi

Dymają nas na każdym kroku, podatek od nieruchomości, podatek od działalności, dochodowy, zusy, krusy, akcyza chuj wie co jeszcze, a jak przyjdzie co do czego to człowiek jest pozostawiony sam sobie. Bo urzędnik ma to w dupie, że ktoś spierdolił robotę - ważne, że on nie poniesie odpowiedzialności.
Straty jakie ponoszę z tytułu podtopień sięgają kilkuset tysięcy. I nikt mi kurwa tego nie zwróci... Ubezpieczyciel u którego od 20 lat jestem ubezpieczony (PZU) odsyła do ubezpieczyciela GDDKiA (Generali) - bo przecież na logikę oni winni zalewaniu, a ten każe mi się pierdolić bo... "Prace wykonane zgodnie z projektem!".

Od dwóch lat sprawa się ciągnie, i wszędzie słyszę tylko "Ale to nie my! To tamci zjebali! My jesteśmy czyści!" I kurwa z kwitkiem dalej odsyłają...

Pradziadek który mieszkał w tym miejscu zginął kurwa za Polskę na I Wojnie Światowej, jego syn - mój dziadek który też mieszkał w tym miejscu ukrywał tu Żydów w czasie II Wojny Światowej, wspierał Powstańców bronią, jedzeniem, opiekował się rannymi... A ja nie mogę wygrać z urzędniczą machiną, która doprowadza całe domostwo do ruiny.

I CO JA MOGĘ KURWA MAĆ?? Założyć gumofilce, rękawice i zabrać się do pompowania wody? I tak po każdorazowym opadzie deszczu, bo inaczej dom się zawali?! Nie kurwa, nawet tego nie mogę, JA JUŻ NIE MAM GDZIE TEJ JEBANEJ WODY POMPOWAĆ!

Wiem co mogę zrobić... Wziąć gnata i se pierdolnąć w łeb. Chociaż nie, broni przecież też posiadać nie można w tym zasranym kraju. Przestaje mnie dziwić dlaczego...

Poniżej zdjęcie podglądowe mojego widoku z okna. Hodowlę karpia bym założył, ale jeszcze karę mi dopierdolą za wykorzystywanie komercyjne nieswojej wody...

pokaż spoiler #gorzkiezale #zalesie #budujzwykopem #remontujzwykopem #prawo #strazpozarna #gownowpis
+1066
DelPierdo
Mireczki #elektryka #budujzwykopem - czy dobrze widzę, że te przekaźniki mające 85mm nie zmieszczą się w standardowej rozdzielnicy elektrycznej natynkowej? Jakiej rozdzielnicy szukać do nich? +1
Oizdur
Miał ktoś styczność z chodnikiem w formie drewnianych okręgów? Jak wygląda użyteczność takiego podłoża.
#budujzwykopem
kkk___
Chce założyć taki włącznik do oświetlenia w lustrze w łazience tylko, że szafka jest biała. Czy jak pomaluje białą farbą ten sensor to będzie to nadal działało?
#budujzwykopem #majsterkowanie
defoxe
#budujzwykopem #oswietlenie #defoxebuduje

Jakie oświetlenie można założyć na poddaszu użytkowym, sufit to typowe skosy i karton-gips. Pomieszczenie to łazienka i sypialnia. Problem w tym, że w karton gips wejść się nie da (paroizolacja i ocieplenie). Co tam założyć, żeby było w miarę fajnie?
+1
PanOgorek
Mozecie polecic jakis poradnik typu "zrob to sam" wykonczenie mieszkania, krok po kroku?
#budujzwykopem #remontujzwykopem #pytanie
+2
defoxe
#budujzwykopem #prl no i oczywiście #defoxebuduje

Nie znalazłem innego zdjęcia a sam pewnie znowu zapomnę zrobić.
Sprawa dotyczy ciekawego materiału rodem z PRL. Na pewno każdy to zna...
Można spotkać zrobione z niego schody a w szczególności parapety.
Wzbudził moje zainteresowanie bo materiał jest gładki, ciekawy i chyba dość odporny na wszelkie warunki.
Mimo iż pamiętam czasy PRL, to pojęcia nie mam z czego to jest zrobione.
Jak rozumiem odlewy były robione "na miejscu", jednak jakie są składniki tego cholerstwa?
+1
Funky666
Miruny drogie spod #budujzwykopem - macie jakis pomysł na względnie tanie i pełne ogrodzenie, które nie będzie za bardzo straszyć jak januszowe betonowe bloki? Myślałem nad połączeniem gabionów z panelami (picrel), ale to chyba nadal droga impreza :( Do tego marzę o bramie na pilota, a budżet się nie chce mnożyć sam z siebie...

Macie jakieś doświadczenia albo swoje patenty? Da się w ogóle zrobić ogrodzenie tanio i sensownie czy lepiej nie kombinować i czekać na lepsze czasy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #budownictwo #budowadomu #ogrodzenia
+2
murarz13
Mireczki z czego jest, z czego się robi tą "ramkę" wokół okna?

#pytanie #budujzwykopem #remontujzwykopem
+2
bigdabro
#budujzwykopem #budownictwo #architektura
siema Mirki i Mirabelki. Chcę wybudować dom za ok 400-420 w stanie deweloperskim. Dom ok 150-180m2 z pustką nad salonem i garażem w bryle. Interesuje mnie projekt doskonały 3. Kwotę nieco zaniżyłem w stosunku do kosztorysu, ale zrezygnujemy z kilku drobiazgów część prac wykonamy własnymi siłami. Generalnie pytanie moje sprowadza się do tego czy znacie jakieś ciekawe projekty o podobnym metrażu? z PUSTKĄ NAD SALONEM - to jest wymóg (bo tak chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo mi się podoba
+8
WandaDeKott
Drodzu ludzia,
Schronisko dla bezdomnych zwierząt Promyk w #gdansk, dzięki inicjatywie wolontariuszy, wygrało głosowanie w budżecie obywatelskim na rozbudowę i modernizację.
Fajnie. Ale to dopiero początek drogi.
Dyrekcja Rozwoju Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na prace projektowe związane z rozbudową. Jeśli znacie, Mireczki drogie, biuro projektowe, które podjęłoby wyzwanie, to w linku szczegóły (termin składania ofert do 02.03.2017 - na pewno zostanie przedłużony, jeśli nie wpłyną żadne oferty). Przetarg, projekt wolontariuszy w PDF-ie.
#pokazpsa dla atencji (Piard, mój podopieczny, poleca się do adopcji), #wykopefekt bo działamy charytatywnie (ale tym razem nikt hajsów od Was nie chce, plusik wystarczy, żeby do większego grona info dotarło), #projektowanie też pasuje, #budujzwykopem chyba również się nada
+48
defoxe
#defoxebuduje #budujzwykopem #elektryka

Mirki nie wiem jak wy to robicie ale mnie strasznie wpieniało wypuszczanie peszli przez paroizolację.
Dziura w paroizolacji, peszel się rusza i jeszcze weź tu karton-gips przykręć.

Pomyślałem więc nad takim rozwiązaniem;
-biorę Profil CD,
-ucinam na długość taką by prostopadle wszedł między dwoma profilami na suficie,
-otwornicą nawiercam otwór na peszel,
-naklejam na niego taśmę 2stronną,
-doczepiam łączniki i dokręcam go z włożonym peszlem,
-naklejam folię paroizolacyjną.
Peszel trzyma się sztywno, w przyszłości montowana lampa ma zakotwiczenie jeszcze w profilu, nie wpienia mnie to...
Profit ;-)

Tutaj przekrój konstrukcji:
+4
heniekzpaczy
Orientuje się ktoś, czy na dobudowę tarasu wystarczy tylko zgłoszenie? Taras prawdopodobnie drewniany, oparty na bloczkach cementowych, powierzchnia mniej niż 35 m2.
Szukałem w necie jednoznacznej odpowiedzi i nie mogę znaleźć...
#budownictwo #prawobudowlane #projektowanie #budujzwykopem
+1
krwiozercze_cinquecento
#pytanie #pytaniedoeksperta #budujzwykopem

Czy ktoś z was ma może taras z drewna? Konkretnie chodzi mi o modrzew syberyjski. Albo może ktoś zna się na tyle, że doradzi/odradzi taką inwestycję (na rzecz np. deski kompozytowej)?
+3
nandrolone
Chuj strzelił pompę brudnej wody w studni robi zwarcie, wyjebałem do śmieci.
Chuj strzelił folię w oczku chyba przecieka... w zimie robiłem przerębel i chyba przedziurawiłem

#budujzwykopem #zalesie
+5
HohoHo2015
Nie wiecie czy przy takich temperaturach piec wolnostojący max 125 C jak ogrzewa przestrzeń typu blaszany garaż do ilu stopni parę metrów od pieca i dalej do 10 m? http://s45.photobucket.com/user/2004PassatTDI/media/Wood%20Sove/IR000111.jpg.html

#technika #warsztat ( ) #budownictwo ( ) #dom ( ) #wegiel ( ) #architektura ( ) #budujzwykopem ( #czystepalenie ( )
#ogrzewanie
+1
math1982
Mirki, robi ktoś z was barierki na balkony? Potrzebuję 1 sztukę coś jak na zdjęciu i jedną taką prostą ze 120 cm. Dolnośląskie here.
#kiciochpyta #budujzwykopem #budownictwo
+1
worldmaster
#diy #budujzwykopem #meble
Myślę, aby zrobić tego typu uchwyty do szuflad i szafek. Problemem jest cena takich rzeczy oscylująca w granicach... kilku tys. zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy istnieją budżetowe czy też "ozdobne" wersje takich mocowań?
Coś jak w przypadku karabińczygów gdzie profesjonalne z atestami są po kilka stów a w wersji dla noobów do przypięcia portfela kilka zł.
+1
rmx2
Takie gówno mam na podjeździe do garażu :( dookoła same budowy, więc droga dojazdowa cały czas rozryta. Macie jakiś budżetowy sposób na ogarnięcie tego? Co tam można wysypać albo rozłożyć zanim to wykończe?
#budujzwykopem
trochę #motoryzacja bo samochód ciągle upierdolony :/
+1
nandrolone
W końcu dokupilem kolejne dwie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze trochę i wypełnię wszystkie pojemniki.

#budujzwykopem
+2
noyken
#budujzwykopem #elektryka
Mirki, jaką moc wnioskować? Z kalkulatora Tauronu wychodzi 14kW. Ile będzie kosztować zwiekszenie do 16-20? Dom 244m2 użytkowej, ale ogrzewany gazem.
defoxe
#defoxebuduje #budujzwykopem #elektronika #diy #chwalesie

Kilka słów wstępu
Dwa miesiące temu zrobiłem następujący wpis na mirko:
http://www.wykop.pl/wpis/20834487/defoxebuduje-budujzwykopem-pierwsza-zima-gdy-chce-/
Szukałem jakiegoś rozwiązania do ogrzewania małego pomieszczenia pod ziemią.
Owo pomieszczenie nie jest żadną piwnicą dla mirka ( ͡° ͜ʖ ͡°), ot trochę okablowania i zbiornik hydroforowy.
Problemem były moje obawy co do wody w zbiorniku i niskich temperatur w zimie.
Pomyślałem więc o zrobbieniu nagrzewnicy sterowanej przez internet...
@hrumque pomógł mi w zorganizowaniu stosownej "grzałki" - jeszcze raz dziękuję.

Co to jest
Urządzenie jest nagrzewnicą sterowaną przez lokalną sieć komputerową / internet.
Możliwy jest zdalny odczyt temperatury w pomieszczeniu i ustawieniu żądanej,
układ elektroniczny steruje nagrzewnicą, by tą temperaturę utrzymać.
Dodatkowo możliwe jest zdalne włączenie dodatkowego urządzenia (np. oświetlenia) i podpięcie czujnika zalania pomieszczenia. Wszystkie parametry są wyświetlane w przeglądarce internetowej (zdjęcie w drugim komentarzu) lub prezentowane w formacie JSON (co umożliwia łatwą komunikację z innymi urządzeniami w sieci).

Działanie
Mimo iż urządzenie miało chronić przed zamarznięciem instalację pod ziemią, to go nie zainstalowałem...
Dwa miesiące temu, gdy już je prawie kończyłem przyszły spore mrozy (-20) a ja nie byłem jeszcze gotowy
z urządzeniem (brak obudowy itp.) Jestem pod wrażeniem, bo instalacja bez nagrzewnicy chyba przetrwała.
Nie zaglądałem do tego "pomieszczenia" ale wszystko działa, więc jestem dobrej myśli. Nie chcę też go otwierać, bo
właz jest zasypany śniegiem i wszystko na to wskazuje, że temperatura utrzymuje się tam sporo powyżej zera.
Za to instalacja w budynku mrozów nie zniosła i miałem kilka atrakcji.
Nagrzewnicę prawdopodobnie założę w cieplejsze dni, na kolejne przymrozki.
Obecnie mam lekko odkręconą wodę w budynku i nie zamarza.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany wykonaniem takiego urządzenia - chętnie udostępnię wsad do mikrokontrolera (PIC) oraz projekt płytki.
+9
JohnMaxwell
Takie mocowanie półki szklanej we wnęce w łazience, wąskiej, ok. 30 cm, czy będzie odpowiednie? Cztery mocowania na taflę szkła, otwory w płytkach. Mocowania mają bolec (na boku) nie potrzeba by więc kołków ani wkrętów. Ktoś, coś?

#remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo
tubbs
#budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem

No witam, witam!

Kolejne pytanie z cyklu: ogrzewanie.

Tym razem chciałem zapytać o ogrzewanie kanałowe/kurtyny powietrza. W salonie będą 2 duże okna tarasowe, stąd pomysł na takie rozwiązanie.

Ktoś ma, miał, będzie miał? Jakieś rady, spostrzeżenia, śmieszne anegdoty?
+2
robertx
Mireczki, powiedzcie mi proszę, czy ten piec na zdjęciu jest podłączony prawidłowo? Chodzi mi o wylot spalin do komina. Trochę po rusku, ale... Może jednak jest ok? Chodzi mi o ten piec najbardziej po prawo, od którego rura idzie takim zawijasem zanim wpadnie w komin. Na dniach będę wstawiać drugi piec, i zastanawiam się, czy nie postawić go w tym własnie miejscu co ten stoi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remontujzwykopem #budujzwykopem #piec
defoxe
#budujzwykopem #elektryka #defoxebuduje

Mirasy jak łączycie peszle? Ja wciskam dwa mniejsze do większego i "ładnie" oklejam taśmą izolacyjną.
Tak trochę na zasadzie "mufy" ;-)
Te szare fajnie rozmiarowo "wskakują".
Wiem, że są złączki do peszli ale cholerstwo jest nie do dostania.
Są również fajne rozwiązania do peszli z instalacji samochodowej np. trójniki.
A do instalacji budynkowej?
+6
zakir91
Mirki,
planuje malować pokój.
Ściany w pokoju nie są równe, bo mają w tynku jakieś dołeczki, rowki, rysy - coś takiego jak na fotce poniżej, tylko że pomalowane farbą.
http://starynowydom.blox.pl/resource/sufit_proby.jpg
https://thumbs.dreamstime.com/x/rocznika-biay-to-grangy-tynku-stara-tekstura-44909883.jpg

Jeżeli chodzi o jakieś prace wykończeniowe, to jestem zielony, bo moje "doświadczenie" ogranicza się właśnie do malowania ścian.

Dziś byłem w castoramie i zobaczyłem reklamę takiej gładzi(Toupret Magic' Liss):
https://www.youtube.com/watch?v=QB4l0Vbr_DU

Prawdę mówiąc nie myślałem o wygładzaniu ścian, ale na tym filmiku wygląda to banalnie prosto. Czy ktokolwiek miał styczność z tym produktem? Chciałbym zweryfikować jak faktycznie to wygląda w rzeczywistości oraz czy jest sens to kupować i próbować to kłaść przy zerowym doświadczeniu?

Istotne jest też to, że całość chciałbym ogarnąć w piątek wieczorem i przez sobotę.
Powierzchnia ścian to ok. 40m2
Tynk trzyma się mocno, nie odpada.

#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #budownictwo
+1
wonsz_smieszek
Mirasy, ma ktoś może zainstalowany parawan nawannowy (prysznicowy)? Nie znam nikogo z takim i nie mam jak zapytać o wrażenia z użytkowania. W miarę łatwa instalacja? Nie cieknie? Lepsze harmonijkowe czy składane albo suwane? Brać szkło czy PP?

Jakiś #protip zanim wydam parę stów na coś, co nie będzie działało?:)

#dom #mieszkanie #remontujzwykopem #budujzwykopem
+2
znkk
Cześć Mirki.

Zabieram się u siebie w kuchni do obniżenia sufitu. I jak z tym sobie raczej poradzę to już z umiejscowieniem oświetlenia mam problem.

Chciałbym zainstalować sobie ledy a nad stołem dodatkowo wiszące lampy (1, max 3 w zależności od tego jaką wybiorę)
I nie mam pojęcia jak je umiejscowić żeby było dobrze.

Nie wiem też czy lepiej kupić z dużym kątem padania światła (np. 100 stopni) czy raczej postawić na mniejszy (~38 stopni)

Kuchnia ma coś koło 10m2.

Mirki i Mirabelki, doradźcie.

#led #remontujzwykopem #budujzwykopem #kuchnia #oswietlenie #mieszkanie
+1
rolfik_r1
#budujzwykopem #urzadzanie #mieszkanie
Mirosławy, co myślicie o kuchni w stylu prowansalskim? Bardzo nie podobają mi się kuchnie "ikea style" czy jakieś mega nowoczesne. Będzie to fitowało do nowego domu?
+12
Pokaż następne