saldatoreafilo
Super pomysl (europalety): podoba sie?
#budujzwykopem #polskiedomy #januszecebulaki #pdk
+22
thanksforthesupport
Super pomysl (podklady kolejowe): podoba sie?
#budujzwykopem #polskiedomy #januszecebulaki troche #cebuladeals
+244
mattcabb
Kolejne pytanie do #budujzwykopem

Kładąc panele oraz płytki w jednym pomieszczeniu (np. płytki pod ścianą, a środek w panelach) - w jakiej kolejności się to robi?
Na początek panel, a potem płytkę (żeby klejem dograć wysokość) czy najpierw płytkę a potem panel (żeby płytki weszły całe bez problemu a przycinać jedynie panele)?

Chciałbym również uniknąć aluminiowych łączeń między jednym a drugim. Są jakieś alternatywy?
mattcabb
Kolejne pytanie do #budujzwykopem

Łazienka jest ułożona w taki sposób, że sedes jest przy ściance GK. Jak w takim przypadku wygląda montaż sedesu wiszącego, żeby się to nie chwiało i nie spadały obrazki z drugiej strony ściany? (╯︵╰,)
Wzmacnia się dodatkowo ściankę czy może są stelaże do sedesów, które chwyta się do podłogi i sufitu?
tajek
#januszebudownictwa #budujzwykopem
Od zewnętrznej strony zatynkowane i pomalowane #truestory :D
+3
mattcabb
#pytanie do #budujzwykopem

Czy jest takie coś jak skrzynka elektryczna do ścianek działowych gk?
Montowanie skrzynki na takiej ścianie jest zgodne ze sztuką?
Wiązka wymaga dodatkowego zabezpieczenia/izolacji od ścianki, aby w razie wypadku nie stanęły ściany w płomieniach?
ZKPP
Mirki mam pytanie. Mieszkam w budynku jedno rodzinnym przedzielonym na połowę. Cały budynek na dach z blachy ocynkowanej bodajże trapezowej, jedna połowa domu posiada stary sufit w mieszkaniu jakiś tynk/belki/płyty wiórowe/trociny i do tego jest zamontowany sufit podwieszany. Po drugiej części która jest odnowiona jest sufit podwieszany przymocowany do długich dech na całej długości, na dechach folia izolacyjna/trociny/styropian/wata budowlana. Budynek posiada wspólne niskie poddaszę, mierząc temperaturę po jednaj stronie tej nowej mam w mieszkaniu koło 30 stopni, a po tej drugie gdzie sufit jest stary mam koło 26-27. Co mogę położyć na watę budowlaną żeby nie mięć tak gorąca w domu. Rysunek poglądowy pod spodem

#pomoc #budownictwo #kiciochpyta #budujzwykopem
kubako
Mirki z pod tagów #drony #budujemydrona #modelarstwo #elektronika #budujzwykopem i ogólnie #diy
Czyli takich gdzie tworzy się własne rzeczy i czasem przydałby się #druk3d - jakieś obudowy, części zamienne, dodatkowe elementy, kształtki, elementy w skali do modeli itp.

Ja akurat potrzebowałem dodatkowych elementów do zwiększenia odstępów w dronie, nad którym pracuje. Zacząłem od szukania w googlu firm, które to robią, ale żadna nie ma sensownej oferty podanej online - żadnych cen, terminów, jedynie "informacje na zapytanie". Sprawdziłem więc jeszcze mirko, czy ktoś jakiejś firmy nie poleca i znalazłem tu użytkownika @flamerunner, który sam zajmuje się drukiem.

Skontaktowałem się z nim i szybko dogadałem. Kolega jest bardzo pomocny i udziela fachowych wskazówek dotyczących przygotowania elementów. Dzięki swojemu doświadczeniu udało mu się zmniejszyć wagę elementów przy zachowaniu wytrzymałości, a na tym akurat mi zależało.
Wydrukowane elementy są zgodne ze specyfikacją. Pasują idealnie i wyglądają na bardzo trwałe.
Modele pobrałem ze strony http://www.thingiverse.com

Zatem jeśli ktoś potrzebuje druku 3d, to niech zgłasza się do mirka @flamerunner - polecam tego allegrowicza ;)

Poniżej elementy luzem i pierwszy wstępnie zamontowany.
+2
zajconek
Taki stół zrobiłem.
Lubicie połączenie drewna i betonu?

#diy #drewno #stolarstwo #beton #budujzwykopem

reklama ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://www.facebook.com/wzornictwobetonowe
+113
hrumque
Oświetlenie sufitowe na paskach LED:

Mam do oświetlenia salon ~25m^2 - z racji robienia całego sufitu od zera, chciałbym zapakować tam ledy - dookoła na cokole oraz (byćmoże) na samym środku w formie "za mleczną plexą" (jeszcze nie wiem jak to rozwiązać, by się nie brudziła za bardzo, bo potem to wygląda tragicznie), tak by uzyskać oprócz możliwości ustawienia "oświetlenia dekoracyjno-nastrojowego" również full-jasność-główne oświetlenie na ledach...

robił ktoś z "nowoczesnych" pasków dwu-barwowych tzn w jednej taśmie "ciepłe białe" i "zimne białe" diody?
Wiem że ciężko (zwłaszcza aparatem z "automatycznym WB") zrobić zdjęcie sensowne porównujące "ciepłotę bieli" - ale to choćby ustnie - jakie z tym wrażenia? Czy ciepły jest prawie żółty jak na fotkach, czy jest znacznie ciemniejszy niż zimny? Jak ze świeceniem obu kolorów na raz (wychodzi coś neutralnego, czy zimny znacznie przeważa?)

Wolałbym celować w "nowoczesne" ledy 2835 albo 5630 ... albo np. na ledach "jak 5050 tylko że dwukolorowe" http://www.aliexpress.com/store/product/2015-New-type-LED-strip-5050-color-temperature-adjustable-CW-WW-Double-color-60LEDs-m-5m/1245436_32297340300.html albo na ledach 3528 http://www.aliexpress.com/store/product/Color-Temperature-Adjustable-CCT-Adjustable-LED-Strip/606445_719597954.html itp...

#dom #oswietlenie #led #elektronika #budujzwykopem
+1
pjakubov
Budujemy dla Wartburgera nową miejscówke :) przy tym skwarze to jednak mordęga! #budujzwykopem #wroclaw #wartburger #stolarstwo #wroclaw #domowastolarnia +8
rlshd
Cumple, w wynajmowanym mieszkaniu mam bardzo mało miejsca na pralkę w łazience - mieści się tylko ładowana od góry. Do poprzedniego mieszkania kupiłem zwykłą pralkę ładowaną od frontu która niestety za żadne skarby nie zmieści się we wnękę - miejsce między wanną a ścianą - pic rel.

Wymyśliłem że zabuduje to miejsce a na nim postawię swoją pralkę. O ile wykonanie to nie będzie żaden problem, o tyle nie do końca mam pomysł jak to zrobić. Tak więc proszę o pomoc i radę - z jakich materiałów i w jaki sposób to zrobić - sam wymyśliłem ramę po krawędziach z kantówek sosnowych ogólnodostępnych w castoramie i na to OSB/kawałek blatu + gumowa mata dedykowana pod sprzęty AGD, żeby częściowo zniwelowała wibracje przy wirowaniu. Zastanawiam się jakiego kalibru powinny być kantówki, oraz czy pralka w tej sytuacji powinna być dodatkowo zabezpieczona. Istotną kwestią są finanse - nie chcę wydawać kasy na wynajmowane mieszkanie - więc im taniej tym lepiej

Wymiary wnęki to 69,5 x 63 x 46 (Długość x Wysokość x Szerokość)

Pralka która docelowo ma tam wylądować to BEKO WMB 71442 o wymiarach 84 x 60 x 50 cm i wadze 70kg

Idealnym scenariuszem było by gdybym we wnęce pod pralką mógł umieścić kuwetę dla kota, ale nie wiem czy przy tej wadze to bezpieczne

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #budujzwykopem #niewiemjaktootagowac
pjakubov
Weekend pracowity, ale super przyjemny! Wylewaliśmy betonowe blaty :) Niedługo powinny być efekty. #stolarstwo #beton #majsterkowanie #budujzwykopem #domowastolarnia #wroclaw +9
FalseIdeas
Takie pytani... czy trójfazowy wyłacznik prądowy Schrack B16/3 uciągnie agregat tynkarski... Ja celuje w odpowiedź: NIE.

#elektryka #instalacjaelektryczna #budujzwykopem
pjakubov
Dzień na luzie - chillowaliśmy dzisiaj w warsztacie przy szlifowaniu blatów przeznaczonych na projekty betonowo-drewniane. Jutro zalewamy formy betonem. Efekty pewnie będą za parę dni :)
#stolarstwo #majsterkowanie #rozowypasek #ladnapani #domowastolarnia #wroclaw #budujzwykopem
+29
irecky
Relacja 49, Dzien 149, Do parapetówki 76 dni, Koszt obecny 154000 zł

Drogie dzieci, właśnie wybiła 19 ta, zapraszamy więc na budowlaną wieczorynkę. Wieczorynka będzie długa, więc prosimy wcześniej uzbroić się w zimne piwo :)

Pamiętacie? Wczoraj dekarze dostali ultimatum i zapanowała nerwowa atmosfera .... i wiecie co ? Prace na dachu ruszyły :) Jak widać "magiczne słowo", a raczej cała ich wiązanka, podziałały lepiej niż tradycyjne "proszę" :] Zanim jednak dojdziemy do dachu, rzućmy okiem na pozostałe rzeczy:

tynki

Parter jest już praktycznie gotowy, pozostały jeszcze glify przy oknach i przeschniecie tynku.

klik
klik

Jak widać pojawiają się już jaśniejsze plamy tynku - to znaczy że schnie. Technologicznie nie mamy nic nowego, dlatego przechodzimy dalej:

drzwi

a konkretniej brama garażowa i drzwi tylne: Przyjechały i dziś odbył się montaż. Montaż wykonuje wyspecjalizowana ekipa. Nas interesuje tylko żeby na koniec wszystko było równo i działało :) Na początek brama segmentowa:

klik

Jak sama nazwa wskazuje jest w segmentach. ;] Najpierw przykręcamy prowadnice, napędy itd...

klik
klik

potem wkładamy samą bramę, kalibrujemy, sprawdzamy ....

klik
klik

i gotowe.

klik

Różnica w prównaniu do "tradycyjnych" drzwi jest taka, że prowadnice przykręca się do równego podłoża czyli: najpierw tynki - potem brama garażowa, a nie odwrotnie. Pozostało nam jeszcze wykończyć wewnętrzną ramę bramy - a będą to płytki elewacyjne, takie same jak cegła elewacyjna.

klik

I jeszcze szybki widok na tył - mamy tam już stalowe drzwi do garażu.

klik

a teraz pora na ....

dach

Dekarze dziś cały dzień wykonywali prace przygotowawcze, oraz rzeczy "okołodachowe" które też mieli zakontraktowane. Pojawiła się między innymi podłoga nad poddaszem, wykonana z płyt osb.

klik
klik

Płyty osb są przybijane bezpośrednoio do jętek i będzie to warstwa nośna stropu. Pozostawiony fragment - to antresola - odwarcie na niższą część poddasza.

klik
klik

Teraz pora na prace zewnętrzne: Na początek układamy warstwę izolacyjną tarasu.

klik

Przypominam, że płyta tarasu zostałą wylana ze spadkiem, dlatego teraz nie musimy wykonywać dodatkowo warstwy spadkowej. To co widać wyżej to wykonywanie skosu w styropianie, na styku ze ścianą. Chodzi o to żeby papa na styku nie załamywała się pod kątem prostym, co może powodować jej łatwiejsze uszkodzenie. Następnie wykonujemy warstwę podkładową:

klik

czyli tradycyjny "dysperbit" - izolację bitumiczną. Drugie zdjęcie z dedykacją dla @bledzioch :)

klik
klik

Na zaizolowanym tarasie będziemy układać papę w dwóch warstwach,

klik

... ale o tym w kolejnych wpisach. Teraz pora na docieplanie ściany pod blachą:

klik

Wełnę zapycha się pomiędzy konstrukcję drewnianą, a następnie przykrywa folią paroprzepuszczalną, która jednocześnie trzyma wełnę.

klik

I jedziemy dalej - na górze trwa obrabianie kominów;

klik

odbywa się to dokładnie w taki sam sposób jak ocieplenie ściany, czyli najpierw ruszt drewniany, potem ocieplenie wełną i na koniec dla odmiany - płyta osb, do której będzie mocowane wykończenie z blachy

klik

Na koniec dnia wszystkie prace przygotowawcze zostały skończone. W następnym wpisie przyjedzie w końcu najbardziej wyczekiwany materiał - czyli blacha na dach :) - miłego długiego weekendowania mirki :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem
+52
irecky
Relacja 48, Dzien 148, Do parapetówki 77 dni, Koszt obecny 154000 zł

Czołem budowlańcy!

Witamy w kolejnym odcinku. Urlopowe zaległości są za nami, a ta relacja jest już na bieżąco. Dziś bedziemy tynkować ściany i denerwować się na dekarzy. Pace w dłoń i jedziemy. :)

Tynki

Dla przypomnienia, w poprzedniej relacji ściany zostały pokryte warstwą podkładową, teraz pora na warstwe właściwą, natryskiwaną dokładnie w taki sam sposób jak poprzednia.

klik

Jak widzicie od razu po natryskiwaniu tynk jest zacierany tą listwą po lewej. Następnie jak tynk jest już w miarę gładki, bierzemy do ręki pacę i dokańczamy dzieła .

klik

Wszystkie narożniki, trudne miejsca, których nie da się zatynkować uzupłniamy narożnikami i płytami gk...

klik
klik

...a potem znowu, natrysk, wygładzania, paca ... i gotowe!

klik
klik

Teraz tynk musi wyschnąć, co będzie widać po tym, że zrobi się jasnoszary. Wtedy sciana będzie gotowa do szpachlowania i malowania na gotowo.

Teraz jeszcze kilka słów o ewentualnych niedoróbkach. Ściana z warstwą tynku powinna być gładka. jak lustro, oczywiście bardziej chropowata - ale w porównaniu do lustra nie ma przesady. Po przyłożeniu prostej listwy, nie powinna ona odstawać od ściany na więcej niż 1-2 mm. Ewwntualne krzywizny potem można oczywiście szpachlować, ale po co? .

Przy okazji wyszło też kilka niedoróbek po poprzedniej ekipie, wykrytych za pomocą tej oto poziomicy:

klik
klik

Dla niewtajemiczonych - poziomica ma bąbelek powietrza. Jeżeli jest on dokładnie między kreseczkami, to znaczy że mamy złapany pion (lub poziom )
A teraz spójrzcie: przykładamy poziomicę do naszych wymurowanych ścian ..

klik
klik

.. i mamy delikatny odchył od pionu. Błąd murarzy którego nie wyłapałem. Różnica centymetra czy maksymalnie 2 na ścianie jest dopuszcalna. Większa różnica jest już błędem. U nas "rekordzistka" zanotowała pochylenie 4cm na 3 m wysokości. Jest to już badzo dużo. Na szczęście była tylko jedna taka ściana. Co z tym zrobić?

klik

Wyrównać tynkiem. Zobaczcie jak daleko odstaje kątownik - to wszystko będzie zatynkowane. Na dole tynk będzie miał powiedzmy 1cm, a na górze ok 5 cm i po problemie. Im bardziej krzywo pomurowane ściany - tym więcej pracy mają tynkarze, a co za tym idzie tynkowanie będzie droższe. ( bo pójdzie więcej materiału )

Dach

Tu było ostro. Ponieważ skończyła się moja cierpliwość do dalszej obsuwki terminów, poleciały kurwy i groźba zerwania umowy. Nie lubię siebie w takim wydaniu ale niestety - inaczej się nie dało. W naszej umowie termin zakończenia prac mamy .. 31 lipca, więc sami rozumiecie :] Tak czy inaczej - efekt był taki że o dziwo - dziś prace zostały wznowione. Zagroziłem też że jeżeli któregoś dnia zobaczę że zrobil sobie wolne, ekipa może już więcej nie przychodzić. Zobaczymy jutro ;]

klik

dziś w ciągu dnia została przykręcona podkonstrukcja na ścianach ( tak tak, tam też będzie blacha )

klik
klik

Jak widać prace wykonane fachowo. Sruby wkręcone w zaprawę, styk drewna ze ścianą zaizolowany papą. Żeby nie było - ekipę znam, a oni znają się na swojej pracy. Tylko te terminy ....

Na koniec zobaczyłem że @gravedigger wysłał swoich szpiegów na kontrolę.

klik
klik

I to tyle - dziś na koniec zdjęcie z innej pozycji, bo tu się najwięcej zmieniło. Jutro też zrobię wpis, bo jestem ciekaw co zrobią dekarze :] Mam nadzieję że ekipa zostanie,ale cóz - skoro już zacząłem im grozić - w razie "wolnego" trzeba będzie groźby spełnić.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem
+68
Pokaż następne