MrOsamaful
O co tu chodz, jak zakomentuje zaznaczona linijkę to program zwraca 5, a jak odkomentuje to 3. Poprawny wynik to 3. Czemu tak się dzieje :D

#cpp #programowanie
+1
DanieI
Jak pogodzić dwa języki? Mam taki problem, że wiele wyrażeń ciężko przetłumaczyć na polski np.:

pokaż spoiler morning routine, day-parting, net worth, voice-over, instances, deploy, jakieś nazwy "specjalistyczne" typu landing page etc.


Przeplatanie dwóch języków nie wchodzi w grę... Pisząc listę zadań raz piszę np. "plan april budget", a następnym razem "zaplanować budżet na kwiecień". Brak konskewencji nie tylko mnie bardzo denerwuje, ale też utrudnia wyszukania takiego zadania w przyszłości.

Myślałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie przejścia w 100% na #angielski, ale później zacząłem spisywać wydatki osobiste. Kupiłem wiertarkę, dwa przedłużacze, otwornice do wiertarki, wkręty i trytytki. Wiem tylko jak jest po angielsku wiertarka xD Jest bardzo wiele przedmiotów, czy aktywności, które ciężko mi jest nazwać w języku polskim, a co dopiero angielskim przez co samo spisanie wydatków zajmuje dużo więcej czasu.

Co zrobić, jak żyć?

pokaż spoiler Pewnie #naukaprogramowania będzie coś o tym wiedziała, bo chyba nikt się nie uczy w ojczystym języku, prawda? Kupie serek wiejski to mam napisać cottage cheese? To już chyba nie oznacza tego samego. #programowanie #jezykpolski #kiciochpyta #pytanie #rozwojosobisty #finanse
PsichiX
Tak jak kiedyś obiecałem, stworzyłem sobie (prawie) od zera system bloga i powoli wypełniam go treścią - będzie głównie o tutkach w programowaniu czegoś.
Macie, bijcie jeśli za wcześnie publikuję, acz tematów do opisania mam już kilkanaście, więc w ciągu tygodnia, ni miesiąca to nie umrze
(。◕‿‿◕。)

http://psichix.io

#programowanie
+1
frezarkotokarka
Dzisiaj krótko, bo przez ostatnie 3 dni miałem czas, żeby się uczyć tylko godzinę dziennie. Jutro wracam do normy.

Jak na razie robię 4 kategorie (takie jakie podano na Udacity, żeby nie musieć marnować teraz czasu znajdowanie własnych obrazków). Liczby, Rodzina, Kolory, Frazy. Po kliknięciu każdej z tych kategorii, "explicit intent" przenosi nas do konkretnej aktywności. Gdy tapniemy "Liczby" przeniesie nas do "NumbersActivity.xml". Po kliknięciu w każde ze słówek odtwarza się audio pobrane z google translatora (brzmi bardzo ładnie. Akcent jest zachowany).
- Konieczne jest stworzenie klasy Word, która przechowuje wszystkie informacje na temat tłumaczenia. Aktualnie klasa ta ma 3 konstruktory, każdy dla różnych liczb parametrów.
- Konieczna jest implementacja klasy WordAdapter, która dziedziczy po klasie ArrayAdapter<E> w celu "podawania" całych obiektów klasy Word na ekran.
- Dodanie zdjęcia do każdego rekordu
- Klasa MediaPlayer jest odpowiedzialna za odtwarzanie audio.
- Żeby odtworzyć dźwięk przy każdym słówku (po kliknięciu w nie), trzeba zaimplementować interfejs OnClickListener dla każdego activity (tj. NumbersActivity, FamilyActivity itd)
- State machine - state diagram.
- Wszystkie zdjęcia i audio są pobrane i wklejone do folderów odpowiednio /res/drawable i /res/raw
- zaczynam kumać dlaczego ktoś wymyślił interfejsy

#studiacs #programowanie #naukaprogramowania
+12
kapelusz
Kuzwa.... Jak się z tego spammerskiego newslettera wypisać?
#programowanie
djfoxer
Managed Extensibility Framework — system pluginów do aplikacji .NET od Microsoftu

W poprzednim wpisie pokazałem jak szybko stworzyć własne okienko w Visual Studio (timer w okienku IDE). Dziś opiszę MEF, czyli framework do tworzenia lekkich aplikacji i pisania rozszerzeń do nich. To właśnie na nim opiera się IDE od Microsoftu.

#programowanie #csharp #dotnet #visualstudio
+2
jgutkowski
Co z tego, że potrafimy napisać nowy Facebook jak nie jesteśmy wstanie powiedzieć cześć do osoby i co za tym idzie sprzedać produkt albo w ogóle opowiedzieć o jego istnieniu?

Nie tylko jedna umiejętność się liczy w życiu, warto dywersyfikować nasze umiejętności.

https://blog.gutek.pl/2017/03/22/nie-tylko-kodem-czlowiek-zyje/

#technologia #informatyka #programowanie #rozwojosobisty #gutek #projekt365 #gutekpl
+4
MrOsamaful
Work in progress, jakaś gierka na zaliczenie kursu na #studbaza xD

Na razie zrobiłem manager tekstur, manager map, "jednostki", trochę podstawowej logiki gry typu, że nie można wchodzić w ściany, ogólnie jeszcze z 80% przede mną.

#programowanie #cpp
+6
AwizisieAkat
o chuj chodzi z tym niebieskim wielorybem? co w nim takiego niebezpiecznego?

pokaż spoiler #programowanie
+8
vorex
czołem

sprawa wygląda następująco, w #rzeszow obok politechniki zawisnęła taka oto karteczka. Gdyby ktoś się nudził to może dołączyć do #gry ( ͡º ͜ʖ͡º) ponoć chodzi trochę o #programowanie. Powodzenia wszystkim, którzy się skuszą ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

#zagadka
+6
DonislawDev
Witam Wszystkich, z miesiąc temu, wydałem swoją pierwszą gierkę na platformę Android. Parę osób było ciekawych co do wyników finansowych gry/liczby graczy, tak więc dzisiaj podzielę się z wami informacjami na temat zysku z gry oraz innymi danymi.

Gra została pobrana przez ~200 użytkowników, jeśli zaś chodzi o statystyki takie jak wersja Androida, kraj użytkownika, to dane te prezentują się następująco:
Wykresy i Dane <niestety Mikro nie pozwala wstawić więcej niż jeden obraz>

Jeśli zaś jesteście ciekawi, jak wygląda ilość pobrań w Amazon Store a jak w Google Play:

Gra została Pobrana 31x w sklepie Amazon Store (obecnie jest pobierana 2-3x na dzień), jeśli zaś chodzi o Google Play to gra została pobrana 178x (obecnie 4-7x na dzień). Rekordem gry było 30 pobrań w ciągu jednego dnia.

Oczywiście w tym podsumowaniu nie mogło zabraknąć zysków, a więc prezentują się one następująco:

Unity Ads: 17,25$
Kongregate: 1,43$ (1555 zagrań).
Chartboost: 0,27$

Osobiście nie przepadam za grami, które z każdej strony wyskakują z banerami, reklamami oraz mikro płatnościami. Niski wynik Chartboost jest spowodowany tym, że bardzo rzadko są wyświetlane reklamy pełno ekranowe (przez całą kampanię mamy 0 reklam). Na pewno sprawdzają się reklamy video, nagradzające graczy, uważam, iż są one najmniej inwazyjną formą reklam.
Czyli w sumie gra wygenerowała 18,95$, lecz aby wypłacić pieniądze, trzeba posiadać ich określoną ilość (np: 100$ na Unity Ads), czyli gra zarobiła 0$ (właściwie to wygenerowała stratę, gdyż grafika kosztowała itd.).

Czy dzisiaj jeszcze raz bym stworzył „Bomb Rain”? Tak, pomimo tego, iż gra posiada żałosną liczbę pobrań, nic nie zarobiła. Podczas produkcji „Bomb Raina” nauczyłem się wiele o kodowaniu prostych gierek, platformie Android oraz miałem możliwość rozwiązania wielu problemów, dopiero się uczę programowania, tak więc nie liczę na jakieś finansowe zyski, na to przyjdzie czas, świetnie się bawiłem podczas programowania tej małej gierki, wiele problemów z perspektywy czasu wydaję się błahym problemami.

Jeszcze z takich ciekawostek, to z top 10 urządzeń, na których jest używana moja „gra”, aż połowę z nich stanowią Samsungi, a za nimi są telefony firmy Huawei, w top 10 urządzeń znalazł się też Miao Redmi Note 3.

Jak na ten moment skupiam się na promowaniu „Bomb Raina” (muszę przyznać, iż nauczyłem się wiele w kwestii marketingu przez ten czas), w planach mam też stworzenie następnej gierki, tym razem na 70% będzie to Idle Clicker. Ale jak na ten moment planuję nad aktualizacjami do "Bomb Raina" + zajmuje się marketingiem.

Jeśli macie jakieś pytania, to zadawajcie je śmiało. Proszę o traktowanie tego wpisu jako ciekawostki.

Zapraszam do Obserwacji tagu #donislawdev (będę pod nim umieszczał informację o następnych grach + inne rzeczy).

Google Play:

Amazon Store

Twitter

Facebook

#donislawdev #bombrain #gamedev #android #programowanie
+13
matthosu
#programowanie #linux
6-7 maja we #wroclaw startuje 14 Sesja Linuksowa. Call for Papers cały czas otwarte.
+7
PhoenixSoul
#programowanie #heheszki #koreapolnocna

Chciałbyś spędzić trochę czasu w najlepszej Korei?
Czy marzyłeś kiedykolwiek o pracy dla najwspanialszego przywódcy świata?
Może interesuje Cię tworzenie oprogramowania wspomagającego pracę w obozach pracy?

Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś: "Tak", "co kurwa?" i w dodatku jesteś studentem IT masz wspaniałą okazję spełnić swoje najskrytsze marzenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler A tak serio to oferta dotyczy kształcenia przyszłych hakierów Kima (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
+2
Adaslaw
IT for SHE

Celem programu IT for SHE jest pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy.

http://www.itforshe.pl/

#programowanie #itforshe #praca #pracait
+11
IreuN
Mireczki, na #massdrop jest klawiatura mechaniczna Cooler Master Masterkeys Pro M, byłby ktoś chętny na zamówienie grupowe?

W Polsce ta klawiatura kosztuje minimum 450zł, tam kupując kosztuje 350zł przy kupowaniu jednej sztuki, 337zł przy kupowaniu dwóch. Tak więc cena dosyć fajna..

Taguje: #pcmasterrace #komputery #klawiaturymechaniczne #klawiaturymechaniczneboners #klawiaturamechaniczna #coolermaster #cherrymx nawet się odważę.. #programowanie - Bo klawiatura się tam przydaje. :D
Forbot
Hej Mirki! Czekacie na nasz kurs #raspberrypi ?

Wypełniając krótką ankietę (i dając plusa) przyspieszycie jego powstawanie i dowiecie się przedpremierowo kiedy dokładnie ruszy! Czekamy na Waszą opinię » http://4bot.pl/KuQsC

---

Nie wiesz o co chodzi? Zajmujemy się publikacją darmowych kursów elektroniki, Arduino, STM32, a teraz przyszła pora na RaspberryPi! Nasze dotychczasowe publikacje » http://forbot.pl/blog/kursy Zakładam, że zainteresowanych kursem Raspberry Pi znajdę pod tagami: #elektronika #programowanie #arduino #forbot #majsterkowanie Z góry wszystkim dziękuję za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+190
Kappuchu
Robie sobie kurs z pythona na codeacademy i wywala mi błąd na dwukropku, a wszystko jak w instrukcji i nie wiem co zmienić żeby przeszło
#programowanie #python
+1
Ranger
A Wy co, nadal #programowanie w jakichś gunwosiszarpach i innych językach dla podludzi? Nawet mi Was nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gownowpis #oswiadczeniezdupy
+3
spetz
Cześć,
Zapraszam(y) Was na .NET Core Tour czyli serię wykładów (a później również warsztatów) dotyczących technologii .NET Core. Tutaj dowiecie się o co w tym chodzi, a pomysłodawcą idei jest Łukasz Pyrzyk i również u niego znajdziecie dodatkowe informacje.
Wszystko oczywiście będzie otwarte i w pełni darmowe, a poza solidną dawką wiedzy, możecie się spodziewać fajnych nagród do zdobycia na każdej sesji, bo udało nam się znaleźć partnerów (sponsorów) do tego przedsięwzięcia :).
Część dat jest jeszcze do ustalenia i być może pojawią się kolejne miasta, rozmawialiśmy już na temat Katowic oraz Lublina.

#programowanie #programista15k #programujzwykopem #naukaprogramowania #informatyka #dotnet #dotnetnews #csharp #spetz #akademiaspetza
+18
qmkwat
Robienie PIT przez e-deklaracje jak co roku zaskakuje swoimi "nowinkami branżowymi".
W tym roku na pewno hitem będzie link z formularza PIT36 do wyszukiwarki organizacji pożytku publicznego, który kieruje na (muzyka grozy):
http://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/komunikat
Czytaj: wyszukiwarka OPP ze strony MF.gov jest nielegalna i jak śmiesz na niej losować tegorocznego obdarowanego z twojego 1% (Owsiak z Caritasem pewnie już składają wnioski o azyl do San Escobar z powodu prowadzenia OPP ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Po dalszym wczytaniu się w komunikat można zobaczyć, że lista jest prowadzona na www.hazard.mf.gov.pl. Po ręcznym wstukaniu wersji bez www. (not sure if bug or a feature, albo mysleli ze jak podadza link do strony, ktora nie ma zdeklarowanego rekordu www. to sie nikt nie dostanie ;) można zobaczyć, że jest wiele innych stron wyjętych spod prawa, jak stokrotka.pl, testowa1 i inne jakubtesty, michal-kolkowski.pl (a to nicpoń!), czy też automaty.pl (chyba jedyna strona na liście, która ma coś wspólnego z hazardem jako takim).
Z tego co widzę na stronach "branżowych" dot. hazardu temat już jest od piątku, ale mam wrażenie że jest za słabo nagłośniony. I obowiązkowo +18, bo możliwe że nawet w serwerowni się nie działy takie rzeczy jak tam u chopaków przy tworzeniu i testowaniu na produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#programowanie #podatki
+2
kowalzmetina
Mam problem z moją aplikacją w VS2015. Po przejściu do fragmentu kodu, który rozpoczyna połączenie z bazą SQLite, program wyrzuca mi błąd który sugeruje żeby zmodyfikować plik konfiguracyjny. Próbowałem rozwiązania ze stackoverflow, gdzie trzeba było dodać plik app.config o zawartości:
<startup useLegacyV2RuntimeActivationPolicy="true">
<supportedRuntime version="v4.0"/>
</startup>

jednak błąd nie ustępuje. Próbowałem utworzyć plik 'NazwaAplikacji.exe.config' z tą samą zawartością, przerabiałem inne .configi z katalogu VS-a ale jest to samo.
Jest jakiś inny sposób na pozbycie się błędu?
#programowanie
XailonOZ
Mirki z #programowanie , czy Delphi ma przyszłość ? Kodzić można na różne platformy. Ofert pracy w tym języku, przynajmniej w Polsce bardzo niewiele... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
howking
#programowanie #unity3d troche #gamedev

Pisze sobie generator mapy do gry. Losuje taki biały szum a później w kilku krokach to normalizuje jak na pic rel ale powstają mi takie "bańki" lub nie połączone fragmenty mapy. W jaki sposób mogę to wykryć programowo żeby później usunąć? Wydaje mi się że to istotne więc pisze. Mapę trzymam jako tablice jednowymiarową jedynek i zer (zero czarne).
+6
drzewko94
Napisałem prosty program na zajęcia do liczenia miejsc zerowych funkcji. Program działa i wszystko liczy ale źle. Podejrzewam, że problem leży w nawiasach wzorów. Lokator który ma inżyniera informatyki stwierdził, że nie wie czemu tak jest... Szukałem w google i lipa. Pls help #programowanie #c #januszeprogramowania #studbaza +6
Miszelek
Jerzy Grębosz na tegorocznym #sfi zapowiedział nową książkę Opus Magnum C++11. Jak dobrze usłyszałem to premiera ponoć w kwietniu wydawnictwa #helion i będzie miała 1700 stron.

#programowanie #cpp
+5
erwerwerwer
Zainstalowałem wszystkie biblioteki jakie chciałem, ale przy instalacji scipy cały czas wychodzą jakieś błędy. Jak mogę je obejść? Co robię źle?

#python #pip #programowanie
trustME
Dzisiaj dobra pozycja w Free Learning od Packt.

Docker Cookbook
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning

#webdev #programowanie #docker
+9
mctortillabezmex
Mirki i Mirabelki,
Tak właśnie sobie oglądam na #tvnturbo dokument pt. Inwazja na Ziemię i czasami są tam takie farmazony, że aż głowa boli ( ͡° ʖ̯ ͡°) (no chyba że ja się mylę, ale to niemożliwe XD ). np powiedzieli, że strasznie niebezpieczny jest cyber atak ze strony kosmitów, który by sparaliżował całą naszą infrastrukturę. IMHO to jest chyba najgłupsza rzecz jaką mogliby zrobić, bo jeśli faktycznie kosmici istnieją to raczej ich komputery, odpowiednik internetu, języki programowania itd są zupełnie różne od naszych, więc żeby stworzyc wirusy które by nam miały zaszkodzić musieliby najpier nauczyć się naszych architektur, logiki, naszych języków programowania, budowy różnych systemów operacyjnych itd co by im pewnie zajelo dosc dużo czasu.
#kosmicznapropaganda #kosmiczneinfo #kosmos #kosmici #iwanttobelieve #ciekawostki #rozkminy #rozkminyzdupy #informatyka #wiecejtagowniepamietam #niewiemjaktootagowac #informatyka #komputery #internet

pokaż spoiler i zeby wkurzyc ludzi #programowanie
+4
ldefix
Kiedy musisz nazwać zmienne w aplikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#android #androiddev #humorinformatykow #programowanie

pokaż spoiler Możliwa ideologiczna dyskusja na temat sensowności stosowania przedrostków w nazwach zmiennych
+19
tomasz-szalanski
wreszcie udało się złapać przy pracy tego mitycznego back-end developera ( ͡º ͜ʖ͡º) hardcore #devops #it #programowanie +410
coolkill
#programowanie
Hej, jak otworzyć "SQLFormatDate" ? Mam tam prawdopodobnie US format i źle mi wyświetla datę.
djfoxer
Pierwszy dodatek do Visual Studio — timer w okienku IDE

Przyszedł czas na mięsko. W tym wpisie przedstawię sposób na stworzenie wtyczki do Visual Studio, która będzie timerem odliczającym 25 minut w dół (technika Pomodoro). Stworzony dodatek będzie pływającym okienkiem, które będzie można przypiąć w dowolne miejsce w ekranie roboczym Visual Studio.

#programowanie #csharp #dotnet #visualstudio
+8
pciem
Mirunki co to? #pcmasterrace pewnie #informatyka i #programowanie beda wiedzieli +2
rubytree
#pogoda dla geekow #programowanie #nieprogramowanie #terminal

curl "wttr.in/?lang=pl" lub curl "wttr.in/radom?lang=pl"
+119
absynt9
#excel #accsess troche #programowanie xD

Siema Mirki,

Wiecie jak ogarnac formatowanie warunkowe w taki sposob aby w momencie wpisania w kolumnie A zapisu OPEN dane w kolumnie B byly podswietlane w kolorze zielonym
W momencie przypisania w kolumnie A - CLOSED kolor komorki w kolumnie B powiniene zmienic sie na czerwony.

Chcialbym zeby to wygladalo jak w tym przykladzie i kazdy kolejny wiersz byl formatowany w taki sam sposob. Probowalem dodawac formuly do formatowania warunkowego i wyrozniania komorek ale nic mi nie wychodzi.

Poratuje ktos ?
Dzieki
+1
GregPelka
Miraski! Łapcie podstawowe komendy #linux W sam raz do nauki #programowanie

pokaż spoiler ( ͡º ͜ʖ͡º)
+20
hooman
Mam dwie funkcje (picrel), które mają działać w taki sposób, że decbin zwraca wskaźnik na tablicę, którego kopiuję w funkcji rek do wskaźnika bin. Niestety tak się nie dzieje - couty na końcu decbina i początku reka wypisują różne rzeczy. Pytanie za 100 punktów (i jednego plusa) - dlaczego to nie działa i jak zrobić, żeby zadziałało? #informatyka #programowanie
Limit13
witam mirki

mam problem z #mathcad. potrzebuje obliczyć układ równań, gdy jedną z danych jest zakres wartości. jestem raczej początkujący w mathcadzie i nie wiem jak to ogarnąć. niżej próba rozwiązania takiego przykładu. jakieś pomysły?

#matematyka #programowanie #informatyka #budownictwo
+2
patryk-4
Tak jest

Pozdrawiam mojego Project managera

pokaż spoiler #heheszki #programowanie
+12
stranger13
Na podstawie skomplikowanych obliczeń udało mi się ustalić algorytm pozwalający na obliczenie średniej stawki programisty w zależności od roku pracy. Najciekawszym wnioskiem z otrzymanych wyników jest niewątpliwie średnia ilość lat pracy niezbędna do osiągnięcia poziomu mitycznego #programista15k. Rzućcie okiem i oceńcie czy pozostałe wyniki zgadzają się z waszymi obecnymi zarobkami. Jeżeli moje obliczenia się potwierdzą, to postaram się opublikować je na łamach Gazety Wyborczej.

#programowanie #naukaprogramowania
+4
Pokaż następne