Podczas oglądania filmików Anonimowych zamieszczonych w sieci wpadł mi do głowy pomysł przeanalizowania ich logo na taką samą modłę, na jaką w liceum analizuje się wszelkiego rodzaju obrazy, wierszydła i inne tym podobne wytwory czyjejś tfurczości.
Jakie jest logo Anonimowych, każdy widzi, więc przejdę od razu do rzeczy:
Znak zapytania nad szyją mężczyzny jest jasny – twarz jest w kryminalistyce głównym elementem identyfikacji przestępcy – osoby sprzeciwiającej się prawu. Nie mając wizerunku twarzy zidentyfikowanie podejrzanego jest niemożliwe – chyba, że zbrodni dokonano własnoręcznie, pozostawiając jakieś fragmenty swojego ciała (włos, naskórek), offline. Przestępca online jest więc nieuchwytny.
Znak zapytania w informatyce stosowany jest jako operator warunkowy - jeżeli prawda – robimy tak, jeżeli fałsz – robimy inaczej, co może być sygnałem dla przeciwników Anonimowych – każdy wasz ruch będzie monitorowany, każdy krok będzie pociągał za sobą naszą adekwatną reakcję.
Strój biurowy podkreśla podejście hakerów do sprawy – dla nich nie jest to byle zabawa, popisywanie się umiejętnościami, lecz poważna walka. Tym samym ukazując siebie w biurowym stroju stawiają swoją organizację za równi z największymi organizacjami rządowymi i światowymi, gdzie takie stroje noszone są na co dzień. W ten sposób mówią: miejcie nas na uwadze, bójcie się nas, bo mamy taką siłę, jak wy i stać nas na to, by wymierzyć wam sprawiedliwość z taką siłą, z jaką wy się jej sprzeciwiliście.
Ręce założone do tyłu automatycznie powodują wypięcie do przodu, wyeksponowanie klatki piersiowej – jest to oznaką pewności siebie, poczucia nieuchwytności (nie zasłaniam niczym swojego ciała bo wiem, że i tak nic nie jesteś w stanie mi zrobić).
Wieniec laurowy jest symbolem zwycięstwa, ponadto jest często ukazywany na logach, pieczęciach wszelkiego rodzaju instytucji państwowych, co świadczy o stosunku Anonimowych do swojej organizacji – Anonimowi czują się własną, prywatną, niezależną organizacją równą organizacjom, z którymi walczą. W żadnym wypadku nie czują się słabsi, gorsi od swoich przeciwników.
Siatka kartograficzna w tle oznacza zasięg działalności Anonimowych – nie ma wyróżnionych żadnych krajów ani kontynentów, więc ich działalność może toczyć się wszędzie i nikt nie będzie wiedział, gdzie konkretnie. Ziemia opleciona wieńcem to przewidywane zwycięstwo na wszystkich frontach. Kształt całego logo przypomina logo FBI, CIA itd. – również jest okrągłe.
Anonimowi piszą, że są legionem – legion był największą jednostką taktyczną armii rzymskiej, a nazwa oznacza ,,pobór” – legion, jakim są Anonimowi, cały czas zyskuje nowych ludzi. Są oni w każdej chwili gotowi do walki.
Nie zapominamy, nie przebaczamy, oczekujcie nas - kolejny sygnał, że każdy krok ich przeciwników będzie pociągał za sobą dalsze konsekwencje.
Ponadto postać Anonimowego stoi przed kulą ziemską, co oznacza, że świat znajduje się pod ich opieką, jest chroniony przez Anonimowych i do nich należy.
Jeśli przyjrzeć się bliżej kołnierzykowi koszuli ukazanej postaci, widać wyraźnie, że pod nią nie znajduje się nic – Anonimowi mogli pozostawić owal wewnątrz kołnierzyka biały, lecz umieścili w nim czarną plamę – cień, zupełnie jakby nic pod koszulą nie było, co podkreśla niemożność schwytania Anonimowych.
To by było na tyle :)

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl