Czy wiedzieliście że zupełnie legalnie możecie:

  • zarejestrować firmę na Gibraltarze w statusie NON-RESIDENT (jeśli działacie poza granicami Gibraltaru, macie firmowe konta poza granicami Gibraltaru i mieszkacie poza granicami Gibraltaru)
  • nie płacić podatku dochodowego ani VATu jeżeli firma jest zarejestrowana na Gibraltarze ale pieniądze z Waszej działalności na Gibraltar nie trafiają
  • wszystko to zatrudniając jedna z firm na Gibraltarze która działa jako agent, płacąc jednorazowo załatwią wszystko a Ty będziesz miał legalny interes w przeciągu 5-8 dni nie wychodząc z domu (opłaty zależą od firmy – najtaniej widziałem 700 GBP za otworzenie i później 400 GBP co rok za podtrzymywanie)
  • całkowity podatek jaki trzeba rocznie płacić dla państwa (Gibraltaru) to 200 GBP (plus 30 GBP opłaty rocznej do urzędu rejestrującego firmy


Sumując:
Płacąc ok 700 GBP możesz w kilka dni otworzyć legalnie frimę, możesz legalnie handlować na całym świecie i trzymać pieniądze gdzie chcesz. Nie musisz płacić podtaku dochodowego ani rozliczać się z VATu. Koszt utrzymania firmy w skali roku to ok 630 GBP.

Jeżeli ktoś poważnie myśli o otwarciu własnego interesu to zapewne sam dokładniej się w temacie zorientuje. W miare dobrze przedstawione jets to tu:
http://www.scfgroup.com/About_Us/Tax_Mitigation_Jurisdictions/Gibraltar_Non_Resident_Companies_TMJ/

Lub po prostu szukać w Google pod: 'Gibraltar non-resident company'

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl