"Tragedia na studniówce", czyli jak Polskapresse pozyskuje czytelników za pomocą fałszywych tagówO śmieciowych linkach typu "Co ona jemu zrobiła, skandal!!11", "Szok, rozebrała się na ulicy" i tym podobnych, krążących głównie po facebooku (niektóre strony z automatyczną publikacją oglądanej treści korzystają także z logowania za pomocą twittera) nie muszę chyba wykopowiczom pisać...

Ostrożni i tak w nie nie klikają, domorośli "hakierzy" w Chrome klikają na linku PPM i wybierają opcję "otwórz w trybie prywatnym" i upewniają się o reputacji strony kiedy ta na wejściu prosi o zalogowanie się via Facebook.

Uważam jednak że polowanie na (generujące przychód) odsłony ze strony mniej doświadczonych użytkowników sieci przez portale informacyjne jest co najmniej zabawne. Wiele stron z wiadomościami regionalnymi (o dziwo jednego właściciela) taguje artykuły za pomocą często wyszukiwanych słów kluczowych z tragedią i sensacją w tle (oczywiście nijak mających się do treści). Przykłady, dla jednego z nich, poniżej oraz w zrzucie ekranu.

http://www.dzienniklodzki.pl/tag/tragedia-na-studniowce.html
http://www.gazetawroclawska.pl/tag/tragedia-na-studniowce-3-lo.html
http://expressilustrowany.pl/tragedia%20na%20studni%C3%B3wce,artykul_tag.html
http://www.kurierlubelski.pl/tag/tragedia-na-studniowce-3-lo.html

Statystyki zobacz

© copyright 2018 by Wykop.pl