Uwaga, oszustwo - ogłoszenie o pracy!

Na jednym z bardzo popularnych serwisów ogłoszeniowych pojawiła się oferta pracy - zdalna praca, zamieszczanie ogłoszeń dotyczących sprzedaży.

"Witam,

W załączniku przesyłam informację jak podjąć z nami pracę.
Dokumenty i pytania proszę kierować wyłącznie na adres email (nie na (tutaj nazwa serwisu ogłoszeniowego) ponieważ od soboty rekrutacja będzie zawieszona).

kowal.magda@onet.pl

pozdrawiam
magda kowal

I dalej, podejmując korespondencję z "pracodawcą" otrzymuje się mail, pisownia oryginalna:

"Dziękujemy za zainteresowanie naszym ogłoszeniem.

Nasza firma zajmuje się sprzedażą poprzez internet produktów codzinnego użytku. Zakres oferowanych przez nas produktów jest bardzo szeroki i obejmuje min podstawowe rzeczy wyspoażenia domu takie jak, garnki, talerze, szklanki,noże itp, akcesoria do prac wokół domu tj. np: grabie, noże, przecinaki, węże ogrodowe, preparaty do pielgnacji roślin, firma również zajmue się sprzedażą odzieży i bieliżny nie markowej.

Oferowana Państwu praca będzie odbywać się w formie zdalnej. Praca będzie polega na tym iż otrzymają Państwo od nas na swój adres email zdjęcia sprzedawanych produktów, ich opisy oraz ceny. Otrzymają Państwo również dane do logowania się na portale gdzię będą wystawiane nasze produkty.
Państwa praca polegać będzie na zamieszczaniu i aktualizowaniu ogłoszeń według informacji które Państwu prześlmy. Nie obowiązują limitowane godziny pracy, jest tutaj dowolność. Średnio dziennie będzie trzeba wystawić ok 40 ogłoszeń co zajmuje ok 4 godziny. Stawka misięczna netto to 1300 złotych plus dodatki za wyniki powyżej limitów. Pensja jest wysylana na Państa konto w tzw tygodniówkach. Ilość sprzedanych produktów nie ma wpływu na Państwa wynagrodzenie, jest ono stałe.Umowa jest zawierana na okres miesiąca z automatycznym jej przedlużaniem na kolejny, wypowiedzieć mogą ją Państwo w każej chwili bez ponoszenia żadnych konsekwencji.

W związku z tym iż praca odbywać się będzie zdalnie, jedynym kryterium aby zostać przyjętym jest przejście weryfikacji swoich danych osobowych oraz numeru konta żebyśmy mieli pewność iż pieniądze są wysylane do odpowiedniej osoby.
Aby dokonać weryfikacji należy wypełnić swoje podstawowe dane osobowe (są to informację potrzebe zarówno do spisania umowy oraz do weryfikacji konta) i przeslać je do nas. Nasz pracownik zweryfikuje te dane i prześle Państwu dane do przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zl (ta kwota będzie Państwu zwrócona na drugi dzień). Należy wykonać taki przelew, po jego zaksięgowaniu będzie kontaktówal się z Państwem nasz pracownik celem udzielania odpowiedzi na ewentualne pytania oraz ustalenia na jakie adres zostanie wysłana umowa. Po otrzymaniu umowy rozpoczynamy współpracę.

Dane do wypełnienia w celu podpisania umowy i weryfikacji:

imię
nazwisko
adres zameldowania (widoczny na dowodzie)
pesel
seria dowodu
numer Państwa konta
telefon
adres e-mail

Dane służące ocenie Państwa predyspozycji do pracy:

wykształcenie
ostatnio zajmowane stanowisko pracy
proszę w skali od 1 do 10 ocenić swoją szybkość pisania na komputerze
proszę w stali od 1 do 10 ocenić swoją wiedzę nt portali ogloszeniowych
znajomość języków obcych (wpisać jakie)
ile czasu dziennie mogą Państwo poświęcic na pracę

Dane naszej firmy do sprwadzenia w CEIDG

"TAMIK" HANDEL sp. z o. o. prezes. MAŁGORZATA JAWORSKA
Numer NIP 9511100948
JANA CYBISA 8 lok. 44, 02-784 Warszawa, powiat Warszawa, woj. MAZOWIECKIE"

Jest to oszustwo, które zostało zgłoszone przeze mnie Policji. Firma TAMIK rzeczywiście istnieje, ale nie ma nic wspólnego z zamieszczonym ogłoszeniem. Osoba, która reprezentuje fikcyjnego pracodawcę, próbuje założyć konto w banku na wyłudzone dane osobowe - przypuszczalnie w celu popełnienia przestępstwa.
Z osobą deklarującą chęć pracy kontaktuje się Magda Kowal (tylko mailowo) albo p. Daniel (telefonicznie, nr 781409831 lub 515390151). Oczywiście, przy próbie kontaktu z "pracodawcą", telefon milczy. Usiłują namówić do wykonania "przelewu weryfikacyjnego" na drobną kwotę - w rzeczywistości ten przelew aktywuje nowo założone konto bankowe...

Ostrzegam, nie dajcie się uwikłać. Proszę, pomóżcie mi ostrzec innych, którzy mogą stać się ofiarą oszustów.

Statystyki zobacz

© copyright 2018 by Wykop.pl