Dziś proponujemy kolejną z cyklu wielkich wykopowych afer. W tym odcinku zajmiemy się grupą znaną bliżej jako #4konserwy, która postanowiła poza wykopem zebrać się i uskutecznić manipulację na dużą skalę, bowiem przesyłanie sobie linków do znalezisk przez tutejszy mechanizm prywatnych wiadomości im nie wystarczało. Pewnie niektórzy z Was już zauważyli tego skutki w postaci pokrycia się platyną tzw. siły napędowej wykopu (?)

http://i.imgur.com/dRkxitM.png [screen rankingu]

Zaczęło się niewinnie, od kanału w serwisie slack.com, utworzonego 12 czerwca roku 2015, gdzie postanowiono zrzeszać starannie wyselekcjonowanych bojówkarzy konserwatywnych.

Nie odbyło się bez spięć zgodnych z zasadą “prawica razem ale nie tym razem” (np. odejścia części działaczy), ani przedziwnych ekscesów podczas rekrutacji:

http://i.imgur.com/QDgzbtp.jpg [test na Murzyna]

Do najaktywniejszych członków należały takie platynowe gwiazdy jak:

darosoldier
darties
goompas
jerzy110992
kiera1
MannyRibera
mikelson22
MKJohnston
nt22
plex
polot1
pss8888
reas0n
serial28
Spaceman

sportingkielce
towareksportowy
zgnily

a w ramach kanału na Slacku zgromadzono ogółem około 50 osób. Taka liczba była potrzebna do osiągnięcia zamierzonego celu, za który postawiono sobie stworzenie z wykopu kółka wzajemnej adoracji konserw, z myślą przewodnią „polityka to wojna – spamuj internet dla prawicy” (o czym świadczy nota bene również nazwa jednej z tamtejszych grup, tj. “cyberwojna”), która to przyświecała im zresztą od dawna:

http://i.imgur.com/a6A6mNu.png [sportink-ojciec-załozyciel]
http://i.imgur.com/cq4AyqX.png [kilka screenów ręcznych manipulacji]
http://i.imgur.com/Hnxb461.png [spamer-samozwaniec]
http://i.imgur.com/SNFIUvy.png [lista lewaków do zakopywania]
http://i.imgur.com/HFxd2v7.png [będzie, że jesteśmy obiektywni]

Wkrótce okazało się, że i ten sposób nie pozwalał wystarczająco wygodnie i efektywnie manipulować serwisem ze śmiesznymi obrazkami, a zwykłe wrzucanie znalezisk na czat okazało się zbyt zajmujące. Wtedy to postanowiono podjąć trud zautomatyzowania tej i innych mozolnych czynności, takich jak systematyczne minusowanie czy zakopywanie “lewactwa”.

Pierwszy z automatów, ochrzczony Prawatorem, zawierał “listę lewaków”, dzięki której można było zaniechać – tak pogardzanego przez tę orientację polityczną – myślenia i obserwować jak treści znienawidzonych osób są minusowane i zakopywane automatycznie.

http://i.imgur.com/2cjvv0Y.png [skrin dot. prawatora]
http://i.imgur.com/nvfiyhn.png [neuropa nie wie xd]

I ten projekt okazał się jednak niewystarczający, więc stworzono Perpetum [sic!] Prawakum, w którym to komunikuje się towarzyszom jakie akcje podejmować, a następnie są one przez nich bezrefleksyjnie zatwierdzane.

http://i.imgur.com/cSICF6P.png [cudowne narzędzie, instrukcja obsługi]
http://i.imgur.com/QLHurmm.png [udany dzień w tępieniu lewactwa, aktywacja klucza]
http://i.imgur.com/SPX9Ckx.png [opóźnienie]
http://i.imgur.com/jRUVVdV.png [akceptuję wszystko bez czytania]
http://i.imgur.com/AlhO3Sy.png [mogę wykopywać bez otwierania]
http://i.imgur.com/bJ6aYFe.png [lewactwo zakopane jednym kliknięciem]
http://i.imgur.com/FWBUXbB.jpg [wyścigi w zakopywaniu]
http://i.imgur.com/EZV1x5L.png [jak nas nie zbanują bedzie super]
http://i.imgur.com/9LsJ8Zh.png [tu prawica, przejmujemy wypok]
http://i.imgur.com/pZ1BMys.png [minusowanie starego kontentu artpopa]

Ten drugi wykorzystywany był do dziś i zatwierdzano przy jego użyciu 150-200 akcji w ciągu doby (od minusowania oponentów, przez plusowanie kumpli i wykopywanie ich znalezisk, aż do kolektywnego zgłaszania treści do moderacji). Wszystko w imię walki z lewactwem. Dziesiątki zgłoszeń dziennie, skalę problemu można zobrazować tym wyciągiem z omawianej aplikacji: http://i.imgur.com/en7Z1A1.jpg

W tym miejscu gratulacje dla autora @goompas i trochę mniej zasłużonego autora @bakal, który za to był ojcem leciwego dziś Prawatora.

Powstaniu i rozrastaniu się kanału towarzyszyło połączenie aktywnego działania i odpowiedniej ideologii. Głównym jej orędownikiem był użytkownik BotLigaNauki, który sprawnie zarysowywał założenia przyświecające ich działaniom.
http://imgur.com/Sd0zZGT
i ten
http://i.imgur.com/5nLy2y5.png
a także
http://i.imgur.com/NRt06jl.png
Jednak już wcześniej pojawiały się pomysły i wątpliwości
http://i.imgur.com/fmOdPJ1.png
Oczywiście nie mogło zabraknąć prawicowej czułości wobec mniejszości etnicznych
http://i.imgur.com/Tfq2L3C.png

Na koniec zaś proponujemy małą relację z paniki na kanale, z poszukiwania winnego, obawy o to, czy nas nie zbanują. Niechaj zainteresowani przemówią https://imgur.com/a/oKaD6

Grupa miała również inne cele, jak niszczenie lewactwa na wykopie, czy wyszukiwanie informacji o żonach niektórych użytkowników, ale o tym się dowiecie później.

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl