Powstała FEDERACJA SIMRACINGU - ISRF

Wczoraj wyszła w świat pierwsza oficjalna nota o powstaniu International Sim Racing Federation. Chcielibyśmy poinformować, że społeczność SimRace.pl jest także częścią tej inicjatywy.

Dokładne cele oraz skład rady ISRF jeszcze się klarują, ale główne kierunki możemy określić jako:
- unifikacja sceny simracingowej
- wsparcie organizacji rozgrywek e-sportowych a także
- wykorzystanie większej skali w pozyskiwaniu sponsorów
- wsparcie ma dotyczyć głównie obszarów takich jak: współzawodnictwo, ściślejsza współpraca, promocja i marketing oraz standaryzacja

Federacja zakłada zrzeszanie wszystkich zainteresowanych simracingiem: graczy, zawodników, zespoły, społeczności, ligi oraz developerów.

Oficjalną treść deklaracji znajdziecie na nowo powstałej stronie isr-federation.com
http://isr-federation.com/about/

Na stronie Simrace.pl oraz tutaj na wykopie będziemy was na bieżąco informować o postępie prac i nowych ustaleniach.

Oczywiście nasuwa się mnóstwo pytań o to jak doszło do założenia ISRF, czy simracing potrzebuje własnej federacji i jaki udział będą w tym miały lokalne społeczności czy ligi jak SimRace.

Co w tej chwili możemy powiedzieć, to że:
- pomysł powstał w czasie ostatnich targów Simracing EXPO 2016
- miejsce rejestracji to Holandia
- pierwszą ogłoszoną publicznie inicjatywę wsparło 214 teamów, społeczności i ludzi z branży, w tym SimRace.pl
- jak każdy zalążek organizacji zrzeszającej dosyć rozproszone środowisko pojawiają się głosy zaniepokojone czy np. ISRF nie będzie miało zapędów autokratycznych, czy trzeba będzie się podporządkować jakiemuś kodeksowi, regulaminom albo i składkom, uczciwie trzeba przyznać że tak samo nie znamy odpowiedzi na wszystkie pytania, jednak wierzymy, że jest to inicjatywa pozytywna, dotychczas prowadzona transparentnie ora otwarta na wszystkich zainteresowanych (w tym np. kandydatów do rady nadzorczej)
- wciąż można przyłączyć się do ISRF, jako zawodnik, team, moder, liga czy w ogóle osoba zainteresowana wirtualnym ściganiem

Jak każda forma rywalizacji tak i simracing z czasem musi doczekać się sformalizowanych struktur w takiej lub innej postaci. Tą samą drogę przechodzili kiedyś pasjonaci i środowiska motoryzacyjne tworząc FIA czyli Międzynarodową Federację Samochodową.

Sytuacja tworzy na pewno mnóstwo nowych możliwości i ekipa SimRace będzie trzymała jak zawsze rękę na pulsie. To co łączy nasze spojrzenie na simracing z Federacją to chęć jednoczenia środowiska nad którą aktywnie pracujemy od ponad roku tworząc wspólne ligi z kolegami:
- ACLeague z Wykop.pl
- Simracing.pl
- Drivecenter.pl
- VRL

i wieloma innymi z którymi nawet jeśli lig nie prowadzimy to znamy się przecież z wirtualnych czy prawdziwych torów i cenimy za zaangażowanie.

Dlatego prośba do wszystkich którym simracing lub ogólnie pojęte gry wyścigowe leżą na sercu i wierzycie w przyszłość tej dyscypliny - podzielcie się tym wpisem, zaproście znajomych, kolegów, ligi większe i mniejsze do dołączenia do ISRF. Nic nas to nie kosztuje a możemy pokazać wsparcie dla inicjatywy, nawet nie angażując się bezpośrednio w prace samej federacji.

Pod tym adresem możecie dołączyć do ISRF
http://isr-federation.com/

Statut Federacji (ang.)
http://isr-federation.com/statutes/

Oficjalny profil FB
https://www.facebook.com/isrfederation

http://simrace.pl/index.html/_/simracing/powsta%C5%82a-federacja-simracingu-isrf-r232

Zespół
Simrace.pl

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl