Wygrałem z iBood! System ePUAP działa.


Nie będę się rozpisywał. Sprzedawca oferował na swojej stronie towar w formie zestawu fotel dla gracza + kierownica do gier. Wysłał tylko fotel, twierdząc, że informacja o kierownicy była jego pomyłką. Uchylał się od realizacji kompletnego zamówienia. Zaoferował najpierw śmieszny rabat 20 zł na następne zamówienia. Więc się zdenerwowałem i korzystając z systemu ePUAP napisałem pismo z prośbą o interwencję do Miejskiego Rzecznika Konsumenta. Uzupełniłem dokumentację, przesłałem zrzuty ekranu, fakturę na której widniały dwa przedmioty (zestaw) i korespondencję z sprzedawcą. Rzecznik w moim imieniu podjął się sprawy i skierował pismo do iBood. 


Odpowiedź iBood:

 

tWZTQRaYFHGIMOZMYhY0Wj3cWXD8ZltT11FBISx.jpgtWZTQRaYFHGIMOZMYhY0Wj3cWXD8ZltT41FBIUM.jpg

W skrócie "pieprzenie o szopenie", jesteśmy tacy innowacyjni, że nie można od nas wymagać stosowania prawa tak samo jak do tradycyjnych sklepów. Bzdury totalne co w późniejszym piśmie wskaże Rzecznik. A no i zaproponowali mi 100 zł jak odstąpię od roszczeń. Powiem Wam, że byłem nawet skłonny przystać na tą propozycję, bo nie miałem czasu zajmować się tą sprawą. Miałem w tym czasie dużo zmian w życiu prywatnym. Tak się złożyło, że przez miesiąc nic z tym nie robiłęm, aż nagle dostałem smsa od DPD, że będzie dla mnie paczka... okazało się, że to kierownica :)! Ale jeszcze przed tym.... takie pismo wysłał Rzecznik w odpowiedzi do iBood:


tWZTQRaYFHGIMOZMYhY0Wj3cWXD8ZltT51FBIZb.jpgtWZTQRaYFHGIMOZMYhY0Wj3cWXD8ZltT61FBIZC.jpg

Rzecznik wyjaśnił iBoodowi, że nie podlegają jakiemuś specjalnemu prawu, dla innowacyjnych sklepów, które zresztą nie istnieje. Zaorał sklep. Odpowiedź kancelarii:


tWZTQRaYFHGIMOZMYhY0Wj3cWXD8ZltT71FBJ1d.jpgtWZTQRaYFHGIMOZMYhY0Wj3cWXD8ZltT101FBJ5q.jpgtWZTQRaYFHGIMOZMYhY0Wj3cWXD8ZltT81FBJ2T.jpg

Mam nadzieję, że powyższa historiia pomoże Wam w przyszłości dochodzić swoich praw konsumenckich wobec sprzedawców. Korzystajcie z ePUAP bo to działa!


Statystyki zobacz

© copyright 2018 by Wykop.pl