Cześć wszystkim!


Niedawno dodałem znalezisko na temat wsparcia w leczeniu nawrotu białaczki u Karolinki. Niestety choroba powraca już trzeci raz.
Więcej na ten temat pod linkiem: https://www.wykop.pl/link/5038...


Jednocześnie udało się dojść do ciekawych informacji dzięki użytkownikowi @GajowyBoruta. Odnalazł informacje na temat refundacji leku (Blincyto) od 1 lipca, na jaki zbiórka jest prowadzona. No po prostu świetna informacja. Poddałem to weryfikacji u siostry Karolinki. Wykonali telefony do fundacji bo nie słyszeli o czymś takim. Informacja się potwierdziła, lek jest prawdopodobnie refundowany. Następnie poszli do lekarzy z taką informacją i niestety wszystko poszło w kosz. Lek jest refundowany tylko dla osób powyżej 18 roku życia. Niestety dzieciom NFZ odmawia refundacji i muszą płacić, pomimo tak jak @GajowyBoruta stwierdził, że oczywiste są korzyści jakie płyną z jego zastosowania (łącznie z całkowitą remisją choroby).


Dobrą informacją na koniec. Jest szansa, że inne dzieci w przyszłości taką refundację otrzymają, ponieważ ponownie użytkownik @GajowyBoruta znalazł informację, na temat zlecenia przez ministerstwo zdrowia badań potwierdzających zasadność finansowania tego leku także dla dzieci, lecz w przypadku Karolinki, niestety czas jest ograniczony. Więcej informacji tutaj: http://bipold.aotm.gov.pl/inde...

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl