Wykop ten to Apel do Wykopowiczów, będacym nawiązaniem do informacji zawartych w http://www.wykop.pl/link/937235/jak-monopolista-allegro-leci-sobie-w-kulki/Sytuacja z grubsza wygląda tak: Allegro zwiększa opłaty, nawet o 50%, podwyżkę cen nazywając jednocześnie "obniżką", co już powinno być policzkiem dla każdego myślącego człowieka. Prawdą jest, że podwyżki uderzą głownie w dużych sprzedawców, ale ciężko od nich oczekiwać, że wezmą ją na siebie. Raczej oczywistym jest, że ceny na Allegro wzrosną i to nie dlatego że źli i chciwi sprzedawcy, będą zarbiać miliony, ale dlatego że też muszą związać koniec z końcem i do biznesu nie mogą dopłacać. Sprzedawcy będą musieli PODWYŻSZYĆ CENY.

Zakładam że absolutna większość z nas ma konto na Allegro. Kupujemy tam czasami albo trochę częściej. Częśc z nas sprzedaje tam też swoje produkty, dorabiając do pensji, albo się z tego utrzymując. Podwyżka dotknie nas wszytkich! Tymaczasem mamy w Polsce kilka innych serwisów aukcyjnych. Na dwóch z nich - aukcjusz.pl i swistak.pl wystawione są w sumie 4 miliony aukcji (dla porównania, na allegro jest ich 16 milionów). Źródło: aukcjostat.pl. Ilość ta jest wystarczająca do posiadania oferty, która w 90% pokrywa się z oczekiwaniami klientów. Niestety, pomimo dużej oferty (c'mon 4 miliony ofert, to całkiem sporo!), nikt na w/w serisach nie kupuje. Znaczy to, że dla kupujących Allegro nie jest monopolistą. Dla sprzedających zaś, z powodu małej ilośći odwiedzin i kupujących na stronach konkurencyjnych, jest przykrą koniecznością.

Dodatkowo, wielu dużych sprzedawców z Allegro, ma swoje konta na aukcjuszu i świstaku, a na nich PEŁNĄ OFERTĘ (tę samą co na Allegro) w NIŻSZYCH cenach. Wynika to z faktu, że sprzedając na tych serwisach, nie ponosi się w zasadzie żadnych kosztów, a dodatkowo są gotowe narzędzia online, które pozwalają sprzedającym w prosty sposób skopiować swoje aukcje z Allegro.

Tutaj chcę, w trzech punktach, wystosować apel do użytkowników wykopu, bo nie raz pokazaliśmy że w kupie siła!:

  1. Jeśli chcesz coś kupić na Allegro, odwiedź najpierw [www.aukcjusz.pl](www.aukcjusz.pl) i[ www.swistak.pl](www.swistak.pl). Na 90% znajdziesz, to czego szukasz i jest duża szansa że będzie to TAŃSZE. Nawet jeśli cena będzie taka sama, to sprzedawca będzie skłonny udzielić Ci kilkuprocentowego rabatu, z racji na o wiele niższą prowizję!
  2. Jeśli wystawisz Aukcje na Allegro, załóż konto na konkurencyjnych serwisach i skopiuj swoje aukcje. Nic nie zapłacisz, a przyczynisz się do zwiększenia oferty konkurencji. Jednocześnie będziesz miał okazję więcej zarobić (znów mniejsza prowizja).
  3. Kiedy ojciec, matka, ciotka, spyta Cię o zakupy przez internet (w domyśle Allegro), pokaż że jest alternatywa. Alternatywa tańsza i równie fukncjonalna.


Nie jesteśmy skazani na Allegro. Nie musimy opłacać milionowych pensji dyrektorów, pensji leniwych moderatorów i obsługi klienta, która ogranicza się do wklejenia szablonu odpowiedzi, po 2 tygodniach od złożenia zapytania. Mamy wolny rynek, Internet i Wykop. Mamy też pracujące mózgi, które zdolne do myślenia, powinny nam podpowiedzieć, że coś tu jest, kurwa, nie tak!

PS. Nie jestem w żaden sposób związany z www.aukcjusz.pl ani www.swistak.pl. Na obu serwisach mam konto (założenie konta, z którego możan kupować, zajmuje 3 minuty). Sprzedaję dużo na Allegro, kupuję czasami. Jeszcze dziś skopiuję wszystkie swoje aukcje do konkurencyjnych serwisów, obiżając ceny od 5 do 10%. O serwisie Aukcje FM nie wspominam, bo projekt jest zarzucony.

Nawet jeśli nie uda się zniszczyć monopolu, to przynajmniej damy monopoliście do myślenia!

Wersje

Statystyki zobacz

© copyright 2019 by Wykop.pl