Wpis z mikrobloga

Postęp prac nad projektem inteligentego domu, tzn. nie będzie to jakiś full wypas ale podstawowe czynności typu włączanie światła i wykres z temperaturą dla każdego pomieszczenia/garażu/zewnątrz ;] Cały dzień dzisiaj robiłem stronę, a dokładniej jej wygląd, ile ja się natrudziłem by była w miarę responsywna to sobie nie wyobrażacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dopiero zaczynam, oto co jest zrobione:

- Wygląd strony http://scr.hu/133k/om0ws , system logowania, zarys opcji które będą dostępne w przyszłości

- Obsługa kamery (mjpg-streamer + taki oto skrypt http://pastebin.com/0vUHAAAS + exec() w PHP)

- Plan w głowie jak niektóre opcje będą działać :P

Jak ktoś chce znać postęp na bieżąco bo np. potrzebuje motywacji, jest ciekawy, itp. to zapraszam do obserwowania mnie :)


#raspberrypi ; #arduino wkrótce ; #webdev ; #diy ; #projekty

  • 13
@skew: powodzenia! Czy zamierzasz używać Arduino do sterowania i odczytu stanów, czy wszystko będzie obsługiwało Raspberry? Ja automatykę zamierzam oprzeć na Arduino, a Raspberry jako serwer www kamery itp.
@aro84: Na raspberry serwer www, kamery, zbieranie danych w mysql. Kilka(naście) arduino wraz z czujnikami/przekaźnikami będzie się komunikowało z raspberrypi poprzez 433Mhz :)

@trochejanusz: Nie przewiduję, chociaż czujników światła mam sporo, będzie je można łatwo potem zaimplementować.
@skew: mógłbyś przedstawić jakiś schemat swojego systemu, np. jak zamierzasz sterować oświetleniem? Ja robię sterowanie na przekaźnikach bistabilnych, które będą w rozdzielni. Przyciski (w miejsce wylaczników światła) z przekaźnikami zamierzam połączyć skretką. Arduino będzie monitorowało oraz zmieniało stany przekaźników. Układ będzie niezależny, w przypadku awarii arduino nie nastąpią egipskie ciemności. Jak to będzie wyglądało u Ciebie?
@skew: masz jakiś swój tag? Będę robił takie coś w mieszkaniu i potrzebuję jak najwięcej informacji i pomocy :> Podałbyś linki do przydatnych stron z których korzystałeś?
@skew: Ja sobie komunikację Arduino -> RPI na 433MHz odpuściłem, za dużo zabawy z analogiem. Po testach funkcjonalnie i cenowo najbardziej mi się spodobało NRF24L01+ 2.4Ghz, tanie jak barszcz.

Dodatkowo do Arduino Nano polecam to, http://www.ebay.co.uk/itm/Prototype-Shield-Sensor-Expansion-Board-Substrates-for-Arduino-NANO-/301197199242?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item4620c0878a

W płytkę wpinasz Nano, NRF24L01+ (2.4Ghz), ESP8266 (WiFi) albo XBEE. Każdy pin GPIO ma swoje GND i VCC (!), zasilanie jak dasz dobre to pociagnie wszystko (czego nie można powiedzieć o gołym Nano).

Ogólnie ja