Wpis z mikrobloga

Piana słaba, bardzo szybko znika. W aromacie wyczuwalny amerykański chmiel, owoce tropikalne. W smaku lekkie owoce tropikalne. Goryczka zaznaczona subtelnie, wyczuwalna, dosyć krótka. W temperaturze około 10-12 stopni jest jak najbardziej OK. Szeroko dostępne APA, które można wypić ze smakiem. Po ogrzaniu (niestety) robi się bardzo wodniste. Koncern może zrobić całkiem dobre piwo. Cena: 3,99 zł #piwo
źródło: comment_8JnSIalytyIeqtWMBAVOFTvi6p8pU9pA.jpg
  • 19
@hpiotrekh: Na pewno wolałbym te APA niż Ciechana Wybornego czy Lagerowego. APA jest o 50 groszy droższa, ale to prawie żadna różnica. Z drugiej strony za wiele tych piw do 4 zł nie wypiłem. W tym roku poniżej 7 zł nie schodziłem.

@MasterSoundBlaster: Nie wykryłem mokrego kartonu. Szukałem gwoździ (Cieszyn), ale o dziwo tylko minimalna nuta po drugiej czy trzeciej próbie.

@sosnnaa: Kupiłem w Elblągu - Leclerc. Jak brałem
@hpiotrekh: Jak dla mnie gitara, że to APA a nie AIPA, której na rynku jest chyba dość, a właśnie czegoś w lżejszych klimatach osobiście poszukiwałem. Przy najbliższej okazji przetestuję, jak dojedzie do mojego sklepu.
@AleBrew: Mysle, ze jak na koncern to dobry wybor stawiajac na APA. Pamietajmy, ze to piwo nie jest z fabryk Zywca, tylko w browaru zamkowego w Cieszynie, gdzie jest klasyczna metoda warzenia. Jesli GZ adresuje to do szerszego grona odbiorcow, to wiadomo ze piwo nie bedzie "przehardkorowane" i beda musli isc na kompromisy. W przypadku APA jest to osiagalne, bo z zalozena ma byc to piwo lekkie i sesyjne niz bardziej
@lawend: Następnym razem wołaj, bo nikt nie zobaczy Twojego pytania ;) 5 chmieli: Chinook, Citra, Amarillo, Magnum, Centennial

@dr_gorasul: Jasne, zgadzam się. Według mnie mogliby poprawić tą pustkę, która tworzy się gdy piwo się ogrzeje. Dzisiaj(mam nadzieję) będę jeszcze raz miał okazję potwierdzić moje przemyślenia.