Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki z tagów #rower i #bieganie, szczególnie poruszający/e się po polach, lasach i łąkach i używające #endomondo!

Sprawa jest taka, żeby zamiast #endo używać #strava http://www.strava.com/ . Dla Was to o tyle fajne, że można porównać swoje wyniki na konkretnych odcinkach (zwanych tam segmentami) z innymi, oraz uważam osobiście, że Strava jest wygodniejsza (sam używam po porównaniu z endo) i podobno mniejsze zużycie baterii powoduje (choć tego nie testowałem i nie bardzo wiem, czemu miałyby tu być różnice).

Natomiast dodatkowym zyskiem, dla którego piszę tego posta, jest to, że jeśli zostawicie swoje ślady jako publiczne, to #openstreetmap ma teraz narzędzie, które na podstawie śladów ze stravy (zanonimizowanych) pozwala wykryć niezmapowane ścieżki i drogi oraz dokonać korekt dróg wyrysowanych "na oko" lub na podstawie jednego śladu z kiepskiego GPS. Tyle, że takie korekty należy robić na podstawie kilkudziesięciu różnych śladów, więc potrzeba ich DUŻO (narzędzie wyśrodkowuje do śladów znalezionych w okolicy).

Używając Stravy nie tylko dostajecie segmenty, medale i tytuły od Stravy, ale wspomagacie OpenStreetMap.

Pomożecie?
  • 15
EDIT: Można też wspomóc w ten sposób, żeby założyć sobie konto w Stravie i dalej używać endo, tylko za pomocą taipiriik synchronizować dane - ślady też powinny się pojawiać w Stravie. Tyle, że taipiriik, trzeba co jakiś czas popchnąć, lub zapłacić za automagiczną synchronizację. Za to można synchronizować nie tylko z endo, ale i z całą kupą innych aplikacji, w tym RunKeeperem.

@Szczurex16: Z Win Phone też pewnie coś dopasujesz. Oraz
jak mam tagować moje spacery z psem?


@sub4: A zależy Ci na biciu rekordów i rywalizacji z innymi osobami spacerującymi z psem?

Bo jeśli nie, to nie widzę przeszkód, żeby to wrzucać jako bieganie...

Widziałem ślady wrzucone przez pilotów - to dopiero jest wandalizm ;)
@sub4: W... jogę... ooookeeeej... Tym bardziej nie widzę problemu z wrzucaniem spacerów z psem w bieganie. Zresztą - przynajmniej pies BIEGA ;)
@sub4: strava.github.io/iD/

Ważne, żeby śladów było kilkanaście (wtedy błąd się uśrednia), a za podkład brać geoportal (najlepiej spasowane zdjęcia z rzeczywistym położeniem, można się tym wspomagać; jak ślady wychodzą obok drogi na zdjęciu - nie poprawiać). Oraz, ponizej podkładów można włączyć więcej śladów, niż jest domyślnie.

To jest wersja edytora iD, z trochę innym zestawem podkładów i możliwością pokazania śladów ze stravy.

Dodatkowo, jak narysujesz drogę "mniej więcej", to w opcjach