Wpis z mikrobloga

@elcolonello:

"@Nero12: Ban minął więc teraz pytam- jak to jest siedzieć pod flagą morderców?"

Gdyby tą szmatę wywiesili mi pod blokiem to własnoręcznie bym ją zerwał. Tak samo jak flagę Rosji, Niemiec czy Litwy. Mój kraj - moja flaga, #!$%@?ć. Flagę unijną mam nadzieję, że będę miał okazję zerwać osobiście, niech powie przy (ewentualnej) ambasadzie, to wszystko.

A tak? Ze świadomością, że ta flaga (tj. upa) jest dla nich (tj. dla sporej ale jednak garstki) symbolem oporu przeciwko sowietom, rozszerzając na współczesny kontekst: głównie Rosji z kompletnym brakiem antypolskości starałem się nie zwracać na nią uwagi. W rozmowie w cztery oczy, już po bliższym zapoznaniu się nie raz (nie pamiętam czy w Ajdarze też, tam było tak dużo tematów, że chyba akurat ich nie pytałem) pytałem czy mają świadomość, że UPA mordowała Polaków. Brakuje tej wiedzy, podręczniki do historii na Ukrainie nie poruszają tego tematu, próbują go wymazać. To przeraża, bo nie daje szansy na trwałe wyciągnięcie wniosków.

Różnimy się tym, że Ty myślisz, że jak będziesz krzyczeć i obrażać Ukraińców (nie mówiac o gloryfikowaniu Rosji/narodnych respublik) cokolwiek zmienisz, Myślisz, że jesteś kimś ważnym, kimś kogo ktokolwiek słucha. Nie rozumiesz, że agresja (także ideologiczna) rodzi opór - im bardziej będziesz wmawiać Ukraińcom, że są mordercami (a co do cholery ze zbrodniami UPA mają wspólnego dzisiejsi faceci na froncie? Że ich dziadek? No to idź do ich dziadków, ja się nie bawię w wielopokoleniową vendetę) tym bardziej będą oni temu zaprzeczać. Potrzeba wyciągnąć rekę - przyznać się, że nasi przodkowie próbowali zniszczyć kulturę i zalążki narodu ukraińskiego w latach 30-tych i na tej płaszczyźnie oczekiwać przeprosin za zbrodnie UPA. Tym bardziej teraz, w momencie kiedy jest ogromny propolski sentyment, nie wiadomo czy taki moment kiedykolwiek się powtórzy.

Powtarzam, agresja rodzi opór. Polacy by pewnie sami przeprosili za zbrodnie na Żydach, jako naród, jako większość. Ale przez to że żydowskie lobby nam wmawia, że cały polski naród to mordercy i kolaboranci to naturalnie rodzi się odwrotna reakcja. I ja ją popieram.

#ukraina #rosja #wojna

#thumbingthestans
  • 26
  • Odpowiedz
@Nero12: wymazywanie "trudnych" rzeczy z historii jest typowe - to jest chyba takie hobby - nawet fajne rzeczy się wymazuje - patrz co robi UE w chrześcijańskimi korzeniami... i dalej już z innej beczki "polskie" obozy koncentracyjne - naziści to nie Niemcy... W Australii nie było Aborygenów, itd...
  • Odpowiedz
Flagę unijną mam nadzieję, że będę miał okazję zerwać osobiście,


@Nero12: tego nie rozumiem, bo to flaga organizacji, którą Polska współtworzy i ma prawo wisieć obok polskiej flagi, przy zachowaniu porządku (jak to wieszać jest w przepisach). Źle jest natomiast, gdy np. na urzędzie wisi flaga unijna a polskiej nie ma. Tak być nie może - i ja zamiast zrywać, bym dowiesił sił polską, jak źle wisi to przewiesił tak jak
  • Odpowiedz
wymazywanie "trudnych" rzeczy z historii jest typowe - to jest chyba takie hobby


@gapcio666: Kazdy kraj lub jego obywatele na wlasna reke wymazuja to co zle u siebie a pietnuja cos u innych. Dotyczy to kazdego naszego sasiada i samej Polski.
  • Odpowiedz
@elcolonello: Putin propaguje i wspiera komunizm - pomniki komunistów stają jak stały, nowe są stawiane - Kaliningrad nadal się nazywa Kaliningrad - Lenin pięknie się "rozkłada" w mauzoleum, a dzieci uczą się o tych złych nazistach w EU i z Polski... szkoda mi czasu na rozmowę z tobą... Nero12 rozwałkował ciebie i Stadlera, aż miło...

masz niezłe fantazje, buhaha
  • Odpowiedz