Wpis z mikrobloga

@msq: Parskłem.

W Cork nie jest aż tak źle. Ostatnio landlord wpadł na inspekcję (pierwszy raz po 4 latach) i był bardzo ucieszony że chałpa stoi i jej nie puściliśmy z dymem. Nawet się nie zająknął o czynszu.
@msq: @parsiuk: Parę dni temu widzę kolejkę pod jednym z domów, myślałem że sklep otwierają i jakieś promocje świąteczne może. Okazało się że to pokój do wynajęcia a zebrało się chyba ze 100 osób. Cóż takie czasy...

p.s. i do tego ta woda ;]
@msq: 20% wynajmujacych placi 40+% zarobkow za wynajem. I chyba 1. Raz ktos w mediach zauwazyl, ze takiego poziomu nie da sie dlugo utrzymac.

Cos rano w irish times czytalem. Musze poszukac zrodla tj. Raportu bo to chyba dla kraju, ciekawe ile dla Dublina.
@msq: "Trochę śmieszno, trochę straszno" - kradnę na bloga, będzie na jutro! ;-)

@rzet: Tylko 20%? To i tak całkiem nieźle jak na te ceny. Chyba, że im jeszcze landlordzi nie podnieśli czynszów :-)
@msq: no jakis cas temu juz to sie zaczelo... NAMA will deliver.

Problem nadejdzie jak idioci z SF przejma wladze i jeszcze zaczna rozdawac wiecej.

Chyba zabiore moje cebulaki z depozytu wtedy.
@msq: oni akurat juz dawno dziela mieszkania, bo za srednia sklepowo restauracyjna to nie ma szans na wlasne.

A dzisiaj strajk w szkolach srednich.

ale nie chodzi o pieniadze Ivan


A 5 minut pozniej:

Od 5 lat mamy zmieniane warunki zatrudnienia na gorsze. Ludzie maja dosc


Powiedzial jakis gruby kot z unii nauczycieli.
Nie sadze.


Osobiscie podejrzewam ze predzej peknie kolejna banka na rynku nieruchomosci. Tak jak pisze @rzet - tego nie da sie na dluzsza mete utrzymac. Ludzie pracujacy za najnizsze stawki musza gdzies mieszkac.

@msq: a u nas jak bylo, weszlismy do uni i metr z 1700zl szkoczyl na 6000zl i spadlo do 5000zl tak wiec ja za taka korekte dziekuje

w australi odkrywaja rope i nieruchomosci powoli staja sie tak drogie
Dwa tygodnie temu szukałem mieszkania, ustawiłem sobie powiadomienia na maila o każdej nowej ofercie dzięki czemu mogłem dzwonić natychmiast po wystawieniu jak się okazało nie ja jeden na to wpadłem, szansa trafienia na wolna linie niczym u wróżbity Macieja gdy udało mi się połączyć było już za późno 3 pokoje poszły w 10 min bez oglądania ;d

#cork