Wpis z mikrobloga

Psssst, wilczyca, która wywędrowała daleeeeko od zamieszkanych przez wilki terenów dostała w końcu imię! Trochę dłużej pisałem o niejtutaj - dla tych co przegapili. Od dzisiaj nazywa się: Echo - jak dla mnie bardzo dobre imię. Teraz tylko czekać, aż podążą za nią inne wilki i mieć nadzieje, że żaden idiota do tego czasu jej nie zabije...

A powracając, do mojego wpisu w którym pisałem, że odstrzał wilków wcale nie zmniejsza ilości napadów na zwierzęta gospodarskie; ukazały się definitywne wyniki badań prowadzonych w ciągu 25 lat przez Uniwersytet Nauk Weterynaryjnych w Waszyngtonie. Badania dowodzą, że redukcja populacji wilka przez człowieka przynosi odwrotnie proporcjonalny skutek do zamierzonego.

Trochę o publikacji tutaj.

Ciekawe co teraz zrobią biedne rednecki, które powykupowały miejsce na banerach na akcje przeciwko wilkom.

Ciekawe jak w ogóle teraz podejdą różne stany do sprawy zagrożonych mięsożerców. W dwóch stanach przerwano już sezon na wilki, miejmy nadzieje, że ktoś wyjrzy w końcu za swojej kurtyny z pieniędzy...

#wilk #wilknawieczor <- zapraszam do obserwowania #zwierzeta #ciekawostki

Przepraszam, że przystopowałem trochę z pisaniem, ale mam ciężki tydzień (a prawdopodobnie nawet dwa). Jednak postaram się wrzucać co dzień, góra dwa chociaż najnowsze newsy ze świata wilków.

Pobierz Warwick - Psssst, wilczyca, która wywędrowała daleeeeko od zamieszkanych przez wilki ...
źródło: comment_HTxMuokanI26nH52bL0ROZQ8bYCbmjaG.jpg
  • 5