Wpis z mikrobloga

Obiektywność mediów dziś po prostu świetnie podsumowuje 25 lat wolności.

Relacja w TVP Info z marszu PiS, akurat jakiś bliżej nieznajomy mi starszy pan opowiadał naprawdę ciekawe i celne rzeczy o obecnej "wolności" mediów, bardzo konkretnie opisał działania rządu co do gazociągu i tarczy antyrakietowej itp.

A jak wyglądała relacja w TVP Info, niby ekran podzielany na cztery, wyciszony głos z marszu (jak po prostu za komuny) bo po co dać widzowi samemu się przekonać i dać pomyśleć czy przypadkiem nie mają racji uczestnicy marszu lub po co ma myśleć samodzielnie jak mamy tu w studiu Borysiewicza, który wytłumaczy wszystko widzom krok po kroku. Do tego jeszcze pytanie "dziennikarki" po zakończeniu marszu do Borysiewicza (co za autorytet moralny):

- Uważa pan, że żyjemy w wolnym kraju czy w zniewolonym?

Od razu sugerowanie jakby PiS i inni mówili, że żyjemy w bardzo zniewolonym kraju, takie bardzo obiektywne i profesjonalne dziennikarskie zagranie. To wszystko jest jedną wielką kpiną, mija 25 lat wolności a z dnia na dzień coraz bardziej się upewniam jak blisko nam do Białorusi. To już nie chodzi tylko o PiS, tu chodzi o zakłamanie wszystkich mediów.

Dziś nie mam wątpliwości, że Okrągły Stół był zdradą narodu, 2 razy próbowano przeprowadzić lustrację, za pierwszym razem na czele z naszym królem Mirko rozwiązano rząd, za drugim naprawdę celny argument podawano, że "już za późno, dziadków chcą sądzić". Tylko mija już 10 lat od ostatniej próby lustracji a codziennie widać skutki jej nieprzeprowadzenia. Gdybyśmy lustrację przeprowadzili już wtedy to dzisiaj zapewne żylibyśmy w innym, lepszym państwie.

Dodajmy do tego, że kiedyś jeszcze bano się bronić komunistów, dzisiaj robią to bez żadnych skrupułów, otwarcie o tym mówiąc.

Żałuje tylko, że nie widziałem transmisji w innych kanałach jak TVN24 czy Polsat News bo jestem strasznie ciekawy jak to relacjonowali. Może i tym lepiej bo bym pewnie był o wiele bardziej zdenerwowany i zdołowany niż teraz jestem.

I wystarczy spojrzeć na wszystkie portale "sprzyjające władzy" jaką propagandę robią, nie tylko nie ograniczają się do wyrwanych z kontekstu pojedynczych zdań, nie tylko robią różne podstępne zabiegi by jak najbardziej zohydzić czytelnikom opozycje, ale uciekają się do tak "demokratycznych i wolnych" metod jak manipulacja głosami w sondach, manipulacja komentarzami i ich punktacją, manipulacja zdjęciami.

Nie oszukujmy się, że tak bardzo różnimy się od wschodnich sąsiadów bo codziennie zaczynamy różnić się mniej. I to nie chodzi tylko o PiS ale także o całą opozycję (KNP również).

Dziennikarka w TVP Info stwierdziła, że dziś nie ma cenzury, przecież dziennikarzy ostatnio wcale nie zmuszono do aresztu 48 godzinnego, wcale nie nasłano na siedzibę wprost służb, wcale nie ma bardzo dziwnych i niewiarygodnych samobójstw.

Dziś wszyscy widzimy, że cenzura jest, tylko trochę bardziej subtelniejsza i podstępna. Dziś co prawda się nie zakazuje mówić coś niewygodnego dla władzy ale po prostu się o tym nie mówi, manipuluje bądź ignoruje. Tak to dzisiaj wygląda i z dnia na dzień jest coraz gorzej.

A opozycja nie może się nawet dogadać w takich sprawach, gdzie różny program i poglądy tak naprawdę nie mają znaczenia. A sprawa dotyczy wszystkich partii opozycyjnych i wszystkich ludzi.

#polityka #polska #knp #korwin #neuropa #pis #psl #wybory #wydarzenia #marszniepodleglosci #25latwolnosci #telewizja #internet #tvn24 #polsat #przemyslenia #gorzkiezale
f.....5 - Obiektywność mediów dziś po prostu świetnie podsumowuje 25 lat wolności. 

...

źródło: comment_508hS2x5XpRtSECXLhVHwhrVEbqsIuLa.jpg

Pobierz
  • 9
Dziennikarka w TVP Info stwierdziła, że dziś nie ma cenzury, przecież dziennikarzy ostatnio wcale nie zmuszono do aresztu 48 godzinnego, wcale nie nasłano na siedzibę wprost służb, wcale nie ma bardzo dziwnych i niewiarygodnych samobójstw.


@forum555: beka z tego argumentu. Przypomnij mi za co byli zatrzymani tamci dziennikarze? Czy wg Ciebie dziennikarze to święte krowy?