Wpis z mikrobloga

o żesz. jadymy z tym.

Answer a call by picking up your phone and putting it to you ear

Mute your mic during a call by placing the phone on a flat surface with the display facing down

Put the call on speaker by placing the phone on a flat surface with the display facing up

Silence incoming call ringer by flipping phone display down

http://blogs.msdn.com/b/lumia_beta_apps/archive/2014/12/12/manage-calls-more-naturally-with-gestures-beta-try-it-out-and-give-us-feedback.aspx

#bojowkawindowsphone #windowsphone
  • 25
@michalkosecki: Ja niestety mam tylko dwie rzeczy to potestowania, ale na szybko obie działają bardzo sprawnie. Szczególnie mnie cieszy automatyczne odbieranie przy przyłożeniu do ucha - do tej pory najpierw trzeba było odblokować ekran, a dopiero później można było odebrać połączenie.
@the4dk: Niestety. Przy zablokowanym ekranie najpierw smyrnięcie do góry aby go odblokować, a później dopiero puknięcie w przycisk odbierający rozmowę. Da się przyzwyczaić, ale na początku było upierdliwe.
@filftp: Ja się czasem zastanawiam, czy brak pewnych sprytnych rozwiązań w UI telefonów, to sprawa patentów i tego całego powalonego prawa autorskiego, czy po po prostu #slowpoke. Czy producenci tacy jak M$ czy Japko nie podglądają rozwiązań konkurencji? A może na siłę chcą być oryginalni i inni?
@the4dk: Na to pytanie pewnie nikt nie umie odpowiedzieć, ale fakt, mi też taki sposób odbierania połączeń wydaje się conajmniej dziwny. Niemniej teraz, jeśli nowe funkcje będą się sprawdzać, to już nie będę się tego czepiał, na chwilę obecną wydają się być wygodniejsze niż w androidzie (chyba, że android też ma takie coś, dawno na telefonie z niego nie korzystałem).