Wpis z mikrobloga

Mirki, to nie pierwszy raz kiedy sprzedając coś na #allegro, dorabiam do tego pomocną w sprzedaży ideologię. Kiedyś wyszukałem w zwykłym Carrefourze bordową koszulkę ze złotym napisem "JP" i paroma ozdobnikami. Nie było to chyba zamierzone, inna czcionka niż "kojarząca się" itd. No wiecie, inna czcionka niż ta, której użyli ci błaźni z "firmy". No i dorobiłem całą ideologię "#!$%@? policji" w opisie. Nie czekałem w sumie długo, po tygodniu jakiś #sebix nabył. Oczywiście przepłacając tak z 30 złotych minimum na głupiej koszulce z kosza w "Karfurze".

Dzisiaj kolejna rzecz. Dostałem taki tani szalik typu "komin". Jako gratis od firmy produkującej witaminy dla sportowców - był dołączony. Komin jest naprawdę super. No ale co ja będę "na kolorowo" z nim biegał. Jakby był w stonowanym kolorze, byłby idealny. A tak? No cóż. A z racji, że jestem z #krakow i barwy kojarzą się z #wislakrakow to dorabiam kolejną ideologię i sprzedaję na allegro. Takie to moje #cebuladeals


Pobierz Bunch - Mirki, to nie pierwszy raz kiedy sprzedając coś na #allegro, dorabiam do tego...
źródło: comment_OBMmLycCo9JEi7qLnfhV0gNR9tvJoCjC.jpg
  • 11
@Bunch: spoko po prostu stosujesz dobrą zasadę zawężania grupy docelowej i popychania produktu tylko weź pod uwagę że odcinasz innych :-) Niektórzy którzy by byli nawet skłonni to kupić, mimowolnie pominą ten produkt bo nie chcą się utożsamiać z drużyną piłkarską etc. :-) ale zawsze można zrobić dwie aukcje.
@axis_mundi: Opisuję to tak by wytworzyć na dany produkt zapotrzebowanie.

Coś jak z kawałek o rolniku:

Lublin. Targowisko na Podzamczu. Z żuka gostek sprzedaje kapustę. Na tabliczce napisał:

1 kapusta - 13 złotych;

3 kapusty - 40 złotych.

- Poproszę jedną kapustę - prosi klient. Płaci 13-staka, zabiera kapuchę. I tak trzy razy. Po czym mówi:

- Kolego, kupiłem 3 kapusty za 39 złotych, choć ty napisałeś, że za 3 należy
Bunch - @axis_mundi: Opisuję to tak by wytworzyć na dany produkt zapotrzebowanie.



...