:]

Ciastka!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jestem z moim #rozowypasek na piwie. Knajpa miesci sie w kamienicy w #gniezno wyszedlem na fajke I slysze jak sebixy na klatce rozmawiaja:
    - Ja jak juz bede w chuj bogaty to kupie sobie takie swiatla na klasniecie. Czaicie? Rucham panienke a tu dyskoteka.
    #humor #heheszki #sebix #seba

odpowiedzi (13)

A'propos cofnietej wizy mnie i mojej mamie.

Z gory przepraszam za brak polskich znakow. (holenderski laptop)

Cala historia zaczela sie w polowe 2008 roku od tego, ze moja mama poznala faceta (nazwijmy go mr B), polaka, ktory tam juz jest jakies 40 lat (nie smiac sie) w internecie i od slowa do slowa, poprzez ciagle rozmowy na skype doszlo do tego, ze moja mama chciala ze mna wyjechac z tego kraju wlasnie do USA.

W miedzyczasie mama tego faceta przyjechala do Polski z mezem, ktory byl po kilku wylewach i byl w polowie warzywem.
    Z racji tego, ze moja mama pracowala w sluzbie zdrowia postanowila pomoc tym ludziom, bo w sumie nic nie miala do stracenia. W zasadzie wszystko bylo zalatwione, rehabilitacje, wizyty u lekarzy , pobyt w sanatorium, lacznie z preparatami wysokokalorycznymi, dla ojca tego "przyszlego faceta" mojej mamy.

Wszystko bylo w porzadku, ludzie przyjechali, (mr od mamy ciagle byl w USA) dogadywalismy sie wszyscy, spedzilismy wszyscy czas, gosc zaliczyl rehabilitacje i pobyt, mama tego pana B podziekowala, w ramach odwdzieczenia podarowala mojej mamie dwa pierscionki z bialego zlota i oczywiscie postanowila nas zaprosic do stanow w podziekowaniu za wszystko.

Plan byl taki, ze wylatujemy i gdy przyjedziemy cala odprawe na lotnisku w stanach, to po prostu tam zostaniemy. Moja mama miala wize na rok, ja otrzymalem od lipca chyba do konca stycznia przyszlego roku, z racji tego zeby nie podpasc, bo musialem isc niby do szkoly po swietach (wszystko opisane w wizie).

Zlozylismy dokumenty do konsulatu w Krakowie, zostalismy wezwani na rozmowe z amerykanskim konsulem i po polgodzinnym dialogu i przeroznych pytaniach przyjelismy informacje ze otrzymujemy wize. Paszporty po tygodniu przyszly kurierem do domu z wklejonymi wizami.

Zaczelismy zamawiac bilety lotnicze (lacznie w jedna strone ok. 8000 zl. / 2os.) Wszystko bylo pewne i gotowe.

Moze miesiac przed wylotem otrzymujemy telefon z konsulatu, ze musimy sie zglosic.
    Na drugi dzien pojechalismy do Krakowa, gdzie dowiedzielismy sie z mama, ze nasze wizy zostaly anulowane, z powodu anonimowego telefonu, ze podobno chcemy zostac na nielegalnie na stale w USA. I wjebali nam w te wizy duze stemple CANCELLED.

Okazalo sie, ze matka pana B zadzwonila i anulowala nam wizy, poniewaz byla oczywiscie obywatelem stanow.
    Wszystko poszlo sie jebac, emigracja poszla sie jebac, na szczescie po okazaniu anulowanych wiz zwrocono nam kase za bilety lotnicze.

Powiem szczerze, ze ciesze sie, ze do tego nie doszlo. Moge zajechac sobie autem do Polski w razie W i nie ma zadnego problemu. Choc z drugiej strony po 5 letnim pobycie w USA moglem juz umiec zajebiscie jezyk angielski, chodzic do polskiej szkoly.. Jebac to.

tl;dr

pokaż spoiler Dostalem z mama wizy do USA i nas wychujali.

dodatkowo wrzucam #pokazmorde sprzed 5 lat.

Wolam : @SeriousGuy: @Nefju: @ziemniaczana_krolewna: @arczer: @Masterfcb: @kostner: @innv: @mrOlii: @g455: @bocznica: @mroz3: @Xayan: @Vasek:

#emigracja #usa #speedywholandii #wizy
    pokaż całość

odpowiedzi (52)

Wyszukaj w Google frazę "September 1752 calendar".
    Zauważysz, że miesiąc ten został pozbawiony 11 dni
    Dlaczego?
    Był to miesiąc, w którym Anglia przeszła z kalendarza juliańskiego do kalendarza gregoriańskiego. W tym pierwszym, rok był dłuższy o 11 dni
    Dlatego też król Anglii nakazał dosłownie zetrzeć 11 dni z powierzchni września 1752 roku!
    Więc robotnicy pracowali przez 11 dni mniej w tamtym miesiącu, ale zostali opłaceni jak za cały ! W ten sposób urodziło się pojęcie płatnego urlopu.
    Co więcej - w kalendarzu juliańskim rok rozpoczynał się w kwietniu. Nawet po przejściu na kalendarz gregoriański, wielu ludzi wciąż świętowało początek roku w kwietniu, według swoich tradycji.
    Kiedy proste rozkazy króla nie działały, postanowił nadawać ludziom świętującym Nowy Rok 1 kwietnia przydomek "głupiec". Od tamtej pory 1 kwietnia stał się "Fools Day", a jako iż po łacińsku pierwszy kwietnia to dosłownie "Prima Aprilis" takiej nazwy zaczęto właśnie używać !

#ciekawostki #fajnefakty

pokaż spoiler źródło: https://www.facebook.com/FaktyKtorychNieNauczaCieWSzkole/photos/a.311601712305135.1073741826.311601145638525/531594233639214/?type=1&permPage=1
    pokaż całość

odpowiedzi (16)