Wpis z mikrobloga

#truestory

Jadę dzisiaj busem, a że kumpel nie jechał usiadłem obok kierowcy. Spoko koleś - gamer i zwolennik KNP i RN - można z nim pogadać na różne tematy. Pełny bus i wsiada blond laska. Nie ma miejsc, zaprasza ją obok. Wygląda na to że już z nia kiedyś gadał bo można było to wyczuć. Pochodzi z Ukrainy - jednak nie uważa się za nią bo matka i ojciec to Rosjanie z Kijowa ( wyszło w trakcie rozmowy).

No i jest dialog.

On - Teraz zwolennicy UPA rządzą na Ukrainie ;/
Ona - To super!
On - Nie wiem czy wiesz ale zabijali Polaków w bestialski sposób na Wołyniu ( tutaj przykłady ).
Ona - Ale Polacy nie mordowali Ukrainców? Przecież nie tylko ich....


Kierowca grzecznie jej wytłumaczył jak było i chyba jej edukacja w szkole była nieco inna. Uczy w Polsce angielskiego - studiowała w Ukrainie i Warszawie.

#ukraina
  • 53
@maniac777: @donmuchito1992: Ja mam dużo dobrej woli dla Ukraińców i ich państwa. Ale niech mi #!$%@? nie porównuje Sahrynia do Wołynia. Bo to jest to samo #!$%@? jakie robią teraz Rosjanie, że to nie oni zaczęli, a Ukraińcy. Chcą należeć do Europy to niech się w końcu #!$%@? przyznają do tego, co ich dziadowie robili na Wołyniu, a nie będą #!$%@?ć, że nic tam się nie stało. Jakby to było
@wysuszony: @lukaslm: @h3lloya: Dlatego nie uważam by sensowne było porównywanie i przerzucanie się kto zaczął. W mojej ocenie żadna zbrodnia czy niegodziwość nie usprawiedliwia innej i dotyczy to tak Wołynia jak i Sacharynia, Tereki, akcji polonizacyjnyej, akcji "Wisła" czy nawet niezwiązanego z Ukraińcami getta ławkowego. Dziewczyna w autobusie prawdę powiedziała, że i my mieliśmy krew na rękach. Jak widać po was i tej dziewczynie z autobusu negowanie i/lub usprawiedliwianie
@maniac777: Ja nie neguje tego, że źle z Ukraińcami postępowaliśmy, dlatego był przecież bunt Chmielnickiego. I mieli racje, że go wszczeli, ale potem lawirowanie między Rzeczpospolitą już trojga narodów, a Rosjanami skończyło się to jak widać dla nas i dla nich źle. Niech się w końcu nauczą, że ich takie lawirowanie źle się kończy dla nich.;