Wpis z mikrobloga

#gornictwo #slask
W tvpinfo górnicy protestujący pod kopalnia która ma być zamknięta powiedzieli:
1. Te 4 kopalnie to dopiero wstęp - zamkną wszystkie na śląsku bo Warszawa nienawidzi Śląska!
2. Nie mogą ich zwolnić bo mają kredyty pobrane i jak tak można ;)
3. Po co zamykać kopalnie - trzeba poszukać rozwiązań w innych krajach
4. Kopalnie płacą tyle podatków a teraz nagle nie ma ich za co ratować? ;) (jak nie będę miał z czego spłacić kredytu poproszę us żeby spłacał mój kredyt z podatku który zaplacilem ;))
4. (kobieta z dzieckiem na ręku) "co ja zrobię, jak ja nakarmię moje dziecko?" dziennikarz: "Może p. znaleźć inną prace" k: "nie ma innej pracy tylko na czarno albo za 800zl"
Czy ci ludzie są z jakiegoś innego świata? Myślą że inni zwalniani nie mają takich problemów i ktos się przejmuje ich kredytami? Niech pogonią związki i sami zaczną myśleć.
  • 19
który zakład w Polsce daje zwalnianym pracownikom 50 tysięcy złotych


@Dect: Nie mam w tej kwestii zbyt dużej wiedzy, bo to nie jest łatwo ujawniana informacja, ale wiem, że w jednej ze sprywatyzowanych spółek miejskich płacono odprawy w wysokości 100 tys. zł. Najlepsze masowe odprawy o jakich jednak słyszałem były w LOT (i na pewno przyczyniły się do jego problemów):

Zgodnie z obowiązującym w PPL LOT od 1999 r. Zakładowym Układem
@Dect: Proponuje dla zwolnionych górników i ich rodzin niech Urząd Pracy zorganizuje szkolenie z przedsiębiorczości i zarządzania kapitałem. Bo jak pani 50k starczy tylko na kilka miesięcy to ja nie mam słów.....
@donmarcinello: Jakie 50 tys.? Górnicy maja otrzymać przeciez 24 krotność zarobków. Nie ma im się co dziwić ze strajkują, ponieważ gdy pójdą do normalnej pracy, skończą im się wszystkie przywileje. Koniec z emerytura po 20 latach pracy. Nikt im nie zapłaci już 5k miesięcznie z ich wyksztalceniem. Sami byście strajkowali w takiej sytuacji. Co do planów obecnego rządu to jestem za tym aby nie zamykali kopalni. Mam nadzieje ze ich następcy
@donmarcinello: widzę, że połowa wykopu jest przeciwko górnikom. Również nie jestem ich sympatykiem, lecz uważam, że nie powinno sie zamykać kopalń, a raczej zmienić sposób organizacji pracy. Szkoda, że już nikt nie pamięta jak nasz rząd podpisywał pakiet klimatyczny, było wtedy mnóstwo głosów że będzie to skutkowało zamknięciem kopalń. To jest efekt wcześniejszych decyzji rządu i jeżeli górnicy byliby chociaż trochę ogarnięci to protestowali by wtedy, a nie teraz jak na