Wpis z mikrobloga

@Aleksander_Newski: W kwestii gospodarki zdania nie zmieniłem (zbytnio), mniejszy socjal, brak mieszkań dla patologii jest w porządku, choć Korwin jako jedyna opcja na to strasznie plecie głupoty (ostatni wpis na fb na temat wysokości wieżowców w krajach...)
Ale w kwestiach światopoglądowych? Codziennie na wykopie widać wpisy nawołujące do rozprawienia się z czarnymi i muzułmanami. Oczywiście w dla wszystkich to kopalnia beki, miliony plusików lecą. To nie jest dla mnie do przyjęcia
@Ierz: jeśli chodzi o kwestie to moje zdanie jest takie : co jest najbardziej reprezantywną częścią państwa ? Oczywiście wieżowce popatrz na usa na emiraty arabskie pokazuje to jaką państwo ma gospodarkę ile jest tam dużych firm polska ssie pod tym względem od kilkudziesięciu lat nie da rady przewyszyć pkin
@Aleksander_Newski: Po pierwsze, to nie jest kilka głupich komentarzy. Kilka głupich komentarzy zostałoby po prostu zaminusowane, na wykopie natomiast notarycznie otrzymują poklask tłumu.
Po drugie, nie przechodzę w skrajność. Raczej w normalność. Gdybym przechodził w lewacką skrajność, to popierałbym feministki walczące o przywileje dla siebie. Chciałbym po prostu, by każdego traktowano z osobna i równo, a nie przypisywano do niego łatki: czarny, muzułmanin, gej. Nie wiem czy często bywasz na reddicie,
dybym przechodził w lewacką skrajność, to popierałbym feministki walczące o przywileje dla siebie.


@Ierz: W takim razie czemu piszesz, że utożsamiasz się z neuropą? Skoro tam jest pełno feministków, którzy popierają parytety (jednego przed chwilą wymieniłem). Inny tłumaczył mi kiedyś, że dysproporcja między przemocą domową wobec kobiet, a mężczyzn w Polsce jest ostatecznym dowodem na to, że w naszym kraju kobiety są dyskryminowane :).

To jest taka sama skrajność. Tylko że
@Aleksander_Newski: Wiesz jaki jest Twój problem? Wybierasz sobie poglądy różnych członków neuropy (lub ludzi, których z nią utożsamiasz), te które Ci się nie podobają i przypisujesz je całej grupie. To tak nie działa. Jedno co zasadniczo łączy członków to nienawiść do pseudonauki i postrzegania jednostek przez pryzmat grupy. O więcej cech wspólnych ciężko. Jeśli chodzi o gospodarkę znajdziesz tu wszystko - od zwolenników akapu po osoby o mocno socjalistycznych poglądach. To
Wybierasz sobie poglądy różnych członków neuropy (lub ludzi, których z nią utożsamiasz), te które Ci się nie podobają i przypisujesz je całej grupie.


@Yahoo_: To zastanawiające, że piszesz to akurat mi, a nie autorowi wątku, który stwierdził, że bliżej jest mu po do neuropy po komentarzach kilku (tak, kilku. Spytaj się ilu chciałoby eksterminacji wszystkich muzułmanów, albo "bomby na Mekkę") ludzi nie definiujących całości :).

postrzegania jednostek przez pryzmat grupy


@
@Aleksander_Newski: Ale ja nie mam zamiaru zmieniać frontu w wielkiej wojnie lewaki vs prawaki bo nigdy w tej wojnie nie brałem udziału.
Sądzę jednak że mylisz się ciągle powtarzając że tylko kilka osób na wykopie tworzy komentarze rasistowskie itp. Wystarczyło mi wejść do gorących. Pierwszy wpis: czarna dziewczynka w zoo. Pierwszy komentarz do tego wpisu (250 plusów) (@szybciutki pozdrawiam)
"takie zoo to ja rozumiem!"
Serio próbujesz mnie przekonać że rasizm itp.
To zastanawiające, że piszesz to akurat mi, a nie autorowi wątku, który stwierdził, że bliżej jest mu po do neuropy po komentarzach kilku (tak, kilku. Spytaj się ilu chciałoby eksterminacji wszystkich muzułmanów, albo "bomby na Mekkę") ludzi nie definiujących całości :).


@Aleksander_Newski: Bo akurat do jednej z cech, który wymieniłem za wspólną autor się odniósł? Przecież sam przyznał, że ma poglądy wolnorynkowe, a wg Ciebie neuropa to gospodarcze lewactwo :)

Ludzie,
@Ierz: Neuopa też jest rasistowska. Myślę, że sam za jakiś czas to zobaczysz :). Z tą różnicą, że rasizm postronnych wykopków to ich prywatna, otwarta pogarda wobec różnych grup etnicznych. A rasizm neuropy jest nieco bardziej ukryty i doprowadza do o wiele gorszych rzeczy. Polecam przeczytać Manifest Kaczyńskiego. I pozdrawiam.

Jesteś skrajnie egocentryczny myśląc, że ktoś jakieś rozkazy przeciwko Tobie wydaje :D


@Yahoo_: "Rozkaz grupy" to przenośnia. Silniejsi mają takie
: "Rozkaz grupy" to przenośnia.


@Aleksander_Newski: Tak znamy to. Jak powiem coś głupiego to zła interpretacja, trolling, przenośnia itd.

Silniejsi mają takie zdanie, a słabsi je instynktownie przejmują. W innych grupach na wykopie tego zazwyczaj nie ma.


@Aleksander_Newski: Nie mierz innych swoją miarą :)

To nie one się zmieniły.


@Aleksander_Newski: Ooooj zmieniły się (przede wszystkim retoryka) i to mocno. Możesz być zaskoczony, ale bardzo długo uważałem, że zmądrzejesz i