Wpis z mikrobloga

@kamil150794: Jestem "prawakiem" i w sumie jest mi to obojętne, a nawet częściowo popieram akcję Owsiaka - jak ludzie chcą, to niech dają. Kilka razy byłem w szpitalu i właściwie za każdym razem gdzieś przewijał się sprzęt z "serduszkiem". Jednakże tyłka w niedzielę nie ruszam z domu, więc nie mam jako takiej okazji, by wrzucić te 2zł. A czy bym wrzucił jeśli bym dziś się ruszył z domu? Ciężko powiedzieć, była
To ludzie po prawej stronie sa za fundacjami - wlasnie widac na wykopie xD


@kamil150794: Owsiak ma fundację, fakt i dobra sprawa, gorzej, że tu jakieś machloje finansowe są i to się ludziom nie podoba, fundacje są po to, aby pomagać, a nie zarabiać( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wtrącanie się w relacje to akurat nie jest cecha opiekuńcza.


@Ospen: Jest, ponieważ zabierają te pieniądze w określonym celu, a tym jest zabezpieczenie innym opieki medycznej i emerytury. To jest państwo opiekuńcze w praktyce( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakby nie brali składek i każdy byłby zdany na siebie to by nie było państwo opiekuńcze, czyli socjalne.
@Bartek_: Moja firma z paróweczkami też nie jest przejrzysta a zatrudniam 10000 osób.

Nie chcesz to nie płać i nie zaglądaj innym do kieszeni.

tu jakieś machloje finansowe są i to się ludziom nie podoba, fundacje są po to, aby pomagać, a nie zarabiać


Jak im się nie podoba to niech wspierają te, które im się podobają albo żadnych. Nikt im pieniędzy nie zabiera na WOŚP na siłę. Tak działa wolny
Państwo opiekuńcze to mi się bardziej kojarzy z krajami Skandynawii,


@Ospen: Które też są socjalne( ͡° ͜ʖ ͡°), co z tego, że Ci się kojarzy jak fakty są inne? Mi się może wydawać, że świnie latają, ale co z tego skoro nie ma to potwierdzenia w faktach?;]

u nas to może jest coś co ktoś na siłę tak nazywa... ale na tym koniec.


System działa tak samo,