Wpis z mikrobloga

Znajomy rekruter szuka osób na stanowisko:
SOFTWARE ENGINEER (PYTHON-DJANGO)

Praca na miejscu w Hasselt (Belgia) - małe miasto - ~75k mieszkańców, 100km kwadratowych, stare (z VII wieku), koszty życia dużo, dużo niższe niż w Brukseli

Branża: Telekomunikacja

Wymagania obowiązkowe:
Inżynier lub Magister Informatyki (lub podobne kwalifikacje)
Solidna znajomość jednego języka programowania
Angielski :)


Fajne dodatkowe umiejętności:
* Python
* Django
* Relacyjna baza danych
* Podstawy (naprawdę) webdev'a (html, css, jak działa http)

Normalnie w ogłoszeniu nie ma kasiorki, ale ja wam podam bo was lubię:
~€6500 na miesiąc

Po nazwę firmy i mail do rekrutera zapraszam zainteresowanych na PW.


Francuski w ogóle nie jest wymagany ;)

W zespole są już jacyś Polacy (chyba 2)


#programowanie #praca #it #python #django
  • 22
@laki1: czyli jednym słowem jest to przerost formy nad treścią, i do takiej pracy szukanie inżyniera to tylko zwężenie sobie grona potencjalnych pracowników?
@aseeon: Z czystej ciekawości - orientujesz się ile z tego zostaje na rękę? Bo Belgia chyba ma dość wysokie koszty pracy? Jestem ciekaw jak to wygląda w porównaniu z Irlandią, gdzie obecnie przebywam.
@hartem: Nie mam pojęcia kogo oni szukają, z jednej strony żadnych wymagań i jak gość sam napisał wydaję się to dobre na pierwszą pracę.

Z drugiej strony wymagają inżyniera, a często ludzie po inżynierze są już po pierwszej, drugiej czy nawet trzeciej pracy w zawodzie. Mnie np nie jarało by wyjechanie 1000km od domu po to żeby ciąć szablony do wordpressa, ale co kto lubi.

Wiem, że w Niemczech pracodawcy płacą
@laki1: Oceniasz to ogłoszenie z jakimś mglistym pojęciem jak szeroki jest webdev lub o co chodzi w ogłoszeniu. Zobaczyłeś "HTML" w ogłoszeniu i już klapki na oczach, webdev, cięcie szablonów do wordpressa. A tutaj szukają raczej typowego backendowca do ambitnych projektów, który po prostu ma nie umrzeć na zawał jak zobaczy template w Django.

Osobiście pisałem aplikację analizującą spółki giełdowe, opartą o django. Sporo wyzwań, dużo się nauczyłem, daleko temu było
@aseeon: szukają backendowca django w ogłoszeniu w którym dodatkową umiejętnością jest Django. No stary to ogłoszenie nie wygląda w najmniejszym stopniu interesująco.
@laki1: Widzisz i tym się różni podejście film rekrutujących inteligentnie od tych rekrutujących jak wszyscy.

Inteligentne firmy wiedzą, że jak gość jest dobrym programistą to się nauczy i Pythona i Django, bez problemów, jeżeli będzie taka potrzeba.

A pospolicie rekrutujący są przekonani, że jak ktoś zna Pythona i Django to automatycznie jest dobrym programistą. Co oczywiście jest bzdurą.
@bazingaxl: Pewnie jeśli ten elektronik w c++ programował aplikacje webowe, i kleił ajaxa z persystencją. Ale jeśli pracował z lutownicą i w c++ pisał niemal assemblerem to wiadomo, że gościu myśli zupełnie innymi kontekstami niż webówka i pewnie nikt go tam nawet nie zaprosi na rozmowę ;)