Wpis z mikrobloga

Starożytne rzymskie ruiny świątyni Jowisza w Baalbek w Libanie. Zdjęcie z ok. 1880r.
"Alternatywna" teoria na temat ruin którą można przeczytać jako ciekawostkę: http://innemedium.pl/wiadomosc/tajemnicze-ruiny-baalbek-czy-pozostalosci-po-zapomnianych-cywilizacjach
#artefaktnadzis #historia #enforcercontent #archeologia #fotografia
enforcer - Starożytne rzymskie ruiny świątyni Jowisza w Baalbek w Libanie. Zdjęcie z ...

źródło: comment_CtWJcNnV9DFkOVl0FOo8j6Mrll7obr2L.jpg

Pobierz
  • 7
@enforcer: ciekawa ta alternatywna historia. Przyczepiłbym się do stylu i formy, ale pomijając to to temat zaciekawił. Najbardziej ciekawi mnie to, dlaczego Rzymianie postanowili zbudować taką świątynie tak daleko. Wątpię, że chcieli w taki sposób jakoś zakorzenić własną wiarę, myślę że chodzi o miejsce jako samo w sobie, zwłaszcza że prawdopodobnie wykorzystali wcześniejszą budowlę czy jej pozostałości jako fundamenty. Bardzo ciekawy temat, kolejna cegiełka którą dokładam do ściany tajemniczych historii starożytności
@wankiel: To też ciekawe: "To, co jest najbardziej interesujące w Baalbek to właśnie fundamenty, na których budowali Rzymianie. Wspominana Świątynia Jowisza została postawiona w miejscu gdzie na ziemi znajduje się fundament zbudowany z bloków podobnych do kamienia Południa. Ta kamienna platforma ma 7,3 metra wysokości i w jej skład wchodzą 3 obrobione prostopadłościany ważące po około 700 ton każdy. One również zostały wycięte w pobliskim kamieniołomie. Zagadką pozostaje to jak zostały
@enforcer: tak, przeczytałem :D Ogólnie im więcej takich informacji do mnie dociera, tym bardziej skłaniam się ku pewnym myślom. Otóż, przez praktycznie większy czas trwania naszej "świadomej" historii, basen morza śródziemnomorskiego miał ogromne znaczenie. Kilka pierwszych z wielkich cywilizacji tam powstało, to na tych terenach tworzyły się jedne z największych imperiów. Po rozpadzie Imperium Rzymskiego, na jego terenach praktycznie od razu powstało kilka mniejszych, odległych ale mocnych i rozwiniętych państw. Dla